Jump to content

Android TV Box


spyrosrotary
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Εχω την 2.3.0

Για να έχεις και αυτό το μενού πρέπει να κάνεις καινούργια εγκατάσταση από εδώ την 0.4.0 (για Vontar X3) :https://mega.nz/folder/C

Edited by ath156

My TVboxes : H96 max X3 4/32 , HK1 Box 4/32 , X88 King 4/128 , Beelink GT1 2/16, TOX3, X96 max Plus 4/32 (2101w)

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 21,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

  • junglist

    1093

  • gatos814

    1262

  • makis1024

    549

  • ath156

    1772

Για να έχεις και αυτό το μενού πρέπει να κάνεις καινούργια εγκατάσταση από εδώ την 0.4.0 :https://mega.nz/folder/5gglXSIZ#rQqeu_DWDRR79suUxKgJKg/folder/JxZFxawC

 

Ευχαριστώ!

Και θα μπορώ να παίξω όλα τα παιχνίδια με gamepad;

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ!

Και θα μπορώ να παίξω όλα τα παιχνίδια με gamepad;

Δοκιμάζεις και μας λες. Προσωπικά δεν έχω πλέον gamepad ( τα "κανόνισε" όλα ο γιος μου):lol:

My TVboxes : H96 max X3 4/32 , HK1 Box 4/32 , X88 King 4/128 , Beelink GT1 2/16, TOX3, X96 max Plus 4/32 (2101w)

Link to comment
Share on other sites

Δοκιμάζεις και μας λες. Προσωπικά δεν έχω πλέον gamepad ( τα "κανόνισε" όλα ο γιος μου):lol:

 

Ευχαριστώ.

Link to comment
Share on other sites

Δοκιμάζεις και μας λες. Προσωπικά δεν έχω πλέον gamepad ( τα "κανόνισε" όλα ο γιος μου):lol:

 

Αυτή η ρομ περνιέται μέσω recovery, η θέλει pc;

Link to comment
Share on other sites

Αυτή η ρομ περνιέται μέσω recovery, η θέλει pc;

Θέλει PC και USB BUrning Tool. Πάντοτε συνιστώ να εγκαθίσταται έτσι.

Υπάρχει και η δυνατότητα με καρτούλα SD και Burn Card Maker (που πολλοί προτιμούν για την ευκολία της).Εάν τα κάνεις όλα σωστά εκεί πιθανότατα δεν θα έχεις πρόβλημα, όμως εάν γίνει η "στραβή" μπορεί να το μπρικάρεις και να πρέπει να καταφύγεις στο UBT, άρα ......

Σε κάθε περίπτωση όμως πρέπει εδώ να κάνεις "clean install" (καινούργια/καθαρή εγκατάσταση).

My TVboxes : H96 max X3 4/32 , HK1 Box 4/32 , X88 King 4/128 , Beelink GT1 2/16, TOX3, X96 max Plus 4/32 (2101w)

Link to comment
Share on other sites

Θέλει PC και USB BUrning Tool. Πάντοτε συνιστώ να εγκαθίσταται έτσι.

Υπάρχει και η δυνατότητα με καρτούλα SD και Burn Card Maker (που πολλοί προτιμούν για την ευκολία της).Εάν τα κάνεις όλα σωστά εκεί πιθανότατα δεν θα έχεις πρόβλημα, όμως εάν γίνει η "στραβή" μπορεί να το μπρικάρεις και να πρέπει να καταφύγεις στο UBT, άρα ......

Σε κάθε περίπτωση όμως πρέπει εδώ να κάνεις "clean install" (καινούργια/καθαρή εγκατάσταση).

 

Ευχαριστώ πολύ!

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα. Έχω το xH96 max X3. Ποια έκδοση netflix να κατεβάσω γιατί από το μάρκετ δεν βρίσκω τπτ
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα. Έχω το xH96 max X3. Ποια έκδοση netflix να κατεβάσω γιατί από το μάρκετ δεν βρίσκω τπτ

Καλημέρα.

Ξεκίνα να δοκιμάζεις από εδώ (από νεότερη προς παλαιότερη):https://apkpure.com/es/netflix/com.netflix.mediaclient

https://netflix.en.uptodown.com/android/versions

 

*** Αυτές που λένε "armeabi-v7a" βέβαια.

Edited by ath156

My TVboxes : H96 max X3 4/32 , HK1 Box 4/32 , X88 King 4/128 , Beelink GT1 2/16, TOX3, X96 max Plus 4/32 (2101w)

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα.

Ξεκίνα να δοκιμάζεις από εδώ (από νεότερη προς παλαιότερη):https://apkpure.com/es/netflix/com.netflix.mediaclient

https://netflix.en.uptodown.com/android/versions

 

*** Αυτές που λένε "armeabi-v7a" βέβαια.

 

Ευχαριστώ αρχοντα

Το ίδιο ισχύει και για ένα tvbox cs968 με android 4,4,2 το θέλω για το χωριό μιας και το έχω και κάθεται

Edited by kostas123464
Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ αρχοντα

Το ίδιο ισχύει και για ένα tvbox cs968 με android 4,4,2 το θέλω για το χωριό μιας και το έχω και κάθεται

Υποθέτω ότι αυτό που πρόσθεσες ουσιαστικά είναι ερώτηση ??:rolleyes:

Για αυτό το κουτί (που το είχα και εγώ πριν κάποια χρόνια:) θα πρέπει ίσως να πας πολύ-πολύ πίσω και εάν..........:rolleyes:

Δοκίμασε την έκδοση 3.11 (ή κάπου εκεί....) από εδώ:https://www.apkmirror.com/uploads/page/19/?q=netflix

My TVboxes : H96 max X3 4/32 , HK1 Box 4/32 , X88 King 4/128 , Beelink GT1 2/16, TOX3, X96 max Plus 4/32 (2101w)

Link to comment
Share on other sites

Υποθέτω ότι αυτό που πρόσθεσες ουσιαστικά είναι ερώτηση ??:rolleyes:

Για αυτό το κουτί (που το είχα και εγώ πριν κάποια χρόνια:) θα πρέπει ίσως να πας πολύ-πολύ πίσω και εάν..........:rolleyes:

Δοκίμασε την έκδοση 3.11 (ή κάπου εκεί....) από εδώ:https://www.apkmirror.com/uploads/page/19/?q=netflix

 

Ναι ερώτηση έκανα. Σε ευχαριστώ για ολα

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα στην παρέα. Θέλω να κατεβάσω μια σειρά από το showbox το οποίο είναι cinema hd. Που πατάω για να κατεβη. Μου βγαζη το download αλλά δεν έχει επιλογή για κατεβασμα

Η κανένα άλλο καλό πρόγραμμα που να κατεβάσω ταινίες και σειρές με ελληνικούς υπότιτλους εκτός του νετφλιξ?

Edited by kostas123464
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Ξαφνικά μου σταμάτησε η εφαρμογή του chrome σε h96 max x3 ugoos port 0.4.0,

παρόλο που μέσα στις εφαρμογές φαίνεται αλλά δεν έχει την δυνατότητα ανοίγματος.

https://prnt.sc/1qy5xo0

Εκανα απεγκατασταση και κατέβασα παλαιοτερη έκδοση αλλά πάλι τα ίδια.

Συγκεκριμένα κατέβασα αυτήν εδώ

https://www.apkmirror.com/apk/google-inc/chrome/chrome-89-0-4389-90-release/google-chrome-fast-secure-89-0-4389-90-10-android-apk-download/download/?forcebaseapk 

Διορθώθηκε το θέμα.

Χρειαζόταν να κατεβάσω το αρχείο xapk για όποιον του δημιουργηθει το ίδιο πρόβλημα.

 

 

 

 

 

 

Edited by kalou13

Sony Ericsson x8|root|cwm|cypress|overclock|ginderdx 2.3.7 v24|Jimdem Tweak v24.1

Pocophone F1

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα

Υπάρχει Bluetooth gamepad να το συνδέσω σε xiaomi tv stick να παιζω κανενα παιχνίδι.

Αγορα από Ελλάδα. Οπου κοιτάω λένε wireless συνδεση όχι Bluetooth. 

Link to comment
Share on other sites

10 hours ago, pyroboliko said:

Καλημέρα

Υπάρχει Bluetooth gamepad να το συνδέσω σε xiaomi tv stick να παιζω κανενα παιχνίδι.

Αγορα από Ελλάδα. Οπου κοιτάω λένε wireless συνδεση όχι Bluetooth. 

και τι σε πειράζει το wireless?

Edited by varajohn
SONY EXPERIA NEOV. THL T200. LeTv X900+. Xiaomi Mi Max 3
Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, varajohn said:

και τι σε πειράζει το wireless?

Το wireless θέλει θύρα usb που δεν έχει το xiaomi tv stick.

Τελικά βρήκα κάποια. Αν μπορεί να προτείνει μερικά κάποιος φίλος. 

Link to comment
Share on other sites

όλα άψογα με το mibox s , otego, nova, kodi Κλπ, όλα αυτά μέχρι πριν 3 ημέρες.....χωρίς να έχει αλλάξει τίποτα στο setup, στην σύνδεση αλλά και στο λογισμικό , έχει ξεκινήσει τα απανωτα reboots ιδίως κατά την λειτουργία του kodi.

Oταν βρω χρόνο το πάω για reset και στήσιμο από την αρχή, αν δεν στρώσει και έτσι πάω για MECOOL ATV KM6 Deluxe 4/32GB

΄΄η ΑΕΚ είναι κυρίως ιδέα. Και αι ιδέαι δεν αποθνήσκουν΄΄

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

member since: September 2003

Link to comment
Share on other sites

5 hours ago, taliban said:

όλα άψογα με το mibox s , otego, nova, kodi Κλπ, όλα αυτά μέχρι πριν 3 ημέρες.....χωρίς να έχει αλλάξει τίποτα στο setup, στην σύνδεση αλλά και στο λογισμικό , έχει ξεκινήσει τα απανωτα reboots ιδίως κατά την λειτουργία του kodi.

Oταν βρω χρόνο το πάω για reset και στήσιμο από την αρχή, αν δεν στρώσει και έτσι πάω για MECOOL ATV KM6 Deluxe 4/32GB

Αλλο τροφοδοτικο δοκιμασες ;
Παντως αν δεν ειναι θεμα τροφοδοτικου με ενα  reset ολων θα δειξει αν συμβαινει ... κατι αλλο !

 

Android TV Boxes & XIAOMI Smartphones

Link to comment
Share on other sites

Αλλο τροφοδοτικο δοκιμασες ;
Παντως αν δεν ειναι θεμα τροφοδοτικου με ενα  reset ολων θα δειξει αν συμβαινει ... κατι αλλο !
 
Δεν έχω άλλο συμβατό, αλλά γιατί να φταίει το τροφοδοτικό? Περίεργο μου ακούγεται....

Στάλθηκε από το Mi 9T Pro μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

΄΄η ΑΕΚ είναι κυρίως ιδέα. Και αι ιδέαι δεν αποθνήσκουν΄΄

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

member since: September 2003

Link to comment
Share on other sites

40 minutes ago, taliban said:

Δεν έχω άλλο συμβατό, αλλά γιατί να φταίει το τροφοδοτικό? Περίεργο μου ακούγεται....

Στάλθηκε από το Mi 9T Pro μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 

Δυστυχως ειναι ενα απο τα πρωτα πραγματα που ...χαλανε και τα reboots ειναι μεσα στα συμπτωματα...
Οταν το τροφοδοτικο δινει ρευμα αλλα οχι σωστη ενταση ρευματος ...  αυτα συμβαινουν!
Τωρα ...αν εχεις ενα τροφοδοτικο τουλαχιστον 2Α απο καποιο κινητο τηλεφωνο και ενα καλωδιο usb αρσενικο σε usb αρσενικο μπορεις να το δοκιμασεις μαζι δινοντας συγχρονως ρευμα μεσω της θυρας usb ... για να δεις αν θα αλλαξει κατι!
Βεβαια το καλυτερο θα ηταν ενα αλλο ιδιο τροφοδοτικο αλλα....
Παντως αν κανεις και reset και συνεχιζεται το προβλημα τοτε ειναι σιγουρα προβλημα hardware με 1ο υποψηφιο φυσικα το τροφοδοτικο που ειπαμε!
Καλη τυχη!

 

 

Android TV Boxes & XIAOMI Smartphones

Link to comment
Share on other sites

46 minutes ago, pyroboliko said:

ενα bluetooth gamepad συμβατο με ps3 κανει για android tv box. εννοω σε καλυπτει το πρωτοκολλο bluetooth .

θα το βαλω σε xiaomi tv stick

Με καλωδιο ''παιζει'' μια χαρα σχεδον σε ολα τα Android (αν οχι σε ολα) ...
Με bluetooth ομως εδω σε σενα δεν ...νομιζω!
Βεβαια εσυ δεν εχεις και την πολυτελεια της θυρας usb !
Οποτε....

Android TV Boxes & XIAOMI Smartphones

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...