Jump to content

Android TV Box


spyrosrotary
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

εγκατεστησα σε H96 MAX X3 -rom του ath156 την ακολουθη εφαρμογη για youtube χωρις διαφημισεις και ενω παιζει hdr , στα nerd stats σε βιντεο 4Κ hdr το actual display rate ειναι μονο 1080 αν και ολες οι ρυθμισεις ειναι 4K.

Kαμια ιδεα γιατι?

smart youtube next του yuliskov.

https://apk4all.com/android/apps/smarttube-next-apk/

1. Δεν έχω το H96 max X3 (που έχω την ρομ μου εγκατεστημένη) συνδεδεμένο με την 4Κ TV, αλλά σε Full HD TV, ώστε να το δοκιμάσω. Κάθε μεταφορά από TV σε TV δημιουργεί και μία ανακατωσούρα (και ποιος ακούει την γυναίκα μου:D).

2. Προσπαθώντας να κατεβάσω το apk από τον Opera μου βγάζει μήνυμα "Προειδοποίηση για κακόβουλο ιστότοπο" !!

3. Το ότι προορίζεται για Android TV και όχι για AOSP μήπως έχει σημασία??

My TVboxes : H96 max X3 4/32 , HK1 Box 4/32 , X88 King 4/128 , Beelink GT1 2/16, TOX3, X96 max Plus 4/32 (2101w)

Link to comment
Share on other sites

Δεν ξερω , παντως παιζει καλα αν και μονο 1080 γιατι κανει καλο upscaling σε 4Κ η tv μου. Ξερει κανεις αντιστοιχο youtube app χωρις διαφημισεις?

my tv boxes:X96 MAX X3 4/32, BEELINK KM2 , XIAOMI MI STICK 4K

Link to comment
Share on other sites

Κάποια εφαρμογή για ταινίες εκτός το cyberflix?

Είχα το AstonCine αλλά σταμάτησε να λειτουργεί. Ίδια φάση και το CinemaHD.

 

Ευχαριστώ!!

 

Sent from my SM-G965F using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Κάποια εφαρμογή για ταινίες εκτός το cyberflix?

Είχα το AstonCine αλλά σταμάτησε να λειτουργεί. Ίδια φάση και το CinemaHD.

 

Ευχαριστώ!!

 

Sent from my SM-G965F using Tapatalk

Popcorn time. Τα έχει όλα.+ MX Player
Link to comment
Share on other sites

Popcorn time. Τα έχει όλα.+ MX Player
Το κακό είναι πως μου ζητάει ένα media center VPN για να παίξει και βρίσκει και τα στοιχεία της κάρτας που έχω σύνδεση με το Google account.!!! Πολύ διαφήμιση...

Και φοβήθηκα και με την χρεωστική που πήρε χωρίς να ρωτήσει να συνδεθεί με το Google account μου.

 

Sent from my SM-G965F using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Το κακό είναι πως μου ζητάει ένα media center VPN για να παίξει και βρίσκει και τα στοιχεία της κάρτας που έχω σύνδεση με το Google account.!!! Πολύ διαφήμιση...

Και φοβήθηκα και με την χρεωστική που πήρε χωρίς να ρωτήσει να συνδεθεί με το Google account μου.

 

Sent from my SM-G965F using Tapatalk

Βάλε το lite. Ζητάει VPN αλλά πες όχι. Δεν υπάρχει πρόβλημα. Δουλεύει κανονικά.

Διαφήμιση δεν ξέρω γιατί έχω ρουταρισμενη συσκευή και δεν βλέπω καθόλου διαφημίσεις πουθενά.

Link to comment
Share on other sites

Popcorn time. Τα έχει όλα.+ MX Player

 

Με μόνη ένσταση οτι θέλει καλό και αξιόπιστο VPN για να είσαι καλυμμένος.

Link to comment
Share on other sites

Με μόνη ένσταση οτι θέλει καλό και αξιόπιστο VPN για να είσαι καλυμμένος.

Αν μένει Ελλάδα δε χρειάζεται VPN σε καμία περίπτωση. Δεν απαγορεύονται τα torrent.

Link to comment
Share on other sites

Βάλε το lite. Ζητάει VPN αλλά πες όχι. Δεν υπάρχει πρόβλημα. Δουλεύει κανονικά.

Διαφήμιση δεν ξέρω γιατί έχω ρουταρισμενη συσκευή και δεν βλέπω καθόλου διαφημίσεις πουθενά.

Δοκίμασα να δω χωρίς το συγκεκριμένο VPN που ζητάει να εγκαταστήσω και δεν με αφήνει να δω..

 

Επιλογή lite δεν υπάρχει για να επιλέξω ζητάει να δώσω κάρτα..

Με το Cyberflix μια χαρά ήμουν αλλά το σβήνει το playstore και ένα κολπάκι που λένε στο YouTube με απενεργοποιηση του playstore protection που στο δικό μου tv box με Android 10 mecool km1 δεν υπάρχει επιλογή..

Link to comment
Share on other sites

Δοκίμασα να δω χωρίς το συγκεκριμένο VPN που ζητάει να εγκαταστήσω και δεν με αφήνει να δω..

 

Επιλογή lite δεν υπάρχει για να επιλέξω ζητάει να δώσω κάρτα..

Με το Cyberflix μια χαρά ήμουν αλλά το σβήνει το playstore και ένα κολπάκι που λένε στο YouTube με απενεργοποιηση του playstore protection που στο δικό μου tv box με Android 10 mecool km1 δεν υπάρχει επιλογή..

 

Δοκίμασε το stremio, cinema hd κτλ.

 

Μπορείς να τα βρεις αυτά και άλλα από

apktime.com

Νικήτας
Link to comment
Share on other sites

Μια παρα πολυ καλη εφαρμογη τορρενταδικη ειναι η ρωσικη NUM (No UI Movies) που δουλευει στα περισσοτερα tv boxes και μαλιστα και στους 2 τυπους των !

Υπαρχει μεγαλη υποστηριξη σε τροφοδοτηση απο τους ρωσους και ''περπαταει'' πολυ καλα ολο αυτο....!

Και ο καλυτερος τροπος χρησιμοποιησης της ειναι μεσα απο την εφαρμογη stremio...

Και αν θελετε να το πατε και ενα βημα παρακατω... μεσω του stremio μπορειτε να χρησιμοποιησετε και αλλους players που σας ''βολευουν'' οπως τον mx palyer , τoν vlc η ακομα και το kodi !!!

Μια δοκιμη θα σας ...πεισει!

Android TV Boxes & XIAOMI Smartphones

Link to comment
Share on other sites

Δοκίμασα να δω χωρίς το συγκεκριμένο VPN που ζητάει να εγκαταστήσω και δεν με αφήνει να δω..

 

Επιλογή lite δεν υπάρχει για να επιλέξω ζητάει να δώσω κάρτα..

Με το Cyberflix μια χαρά ήμουν αλλά το σβήνει το playstore και ένα κολπάκι που λένε στο YouTube με απενεργοποιηση του playstore protection που στο δικό μου tv box με Android 10 mecool km1 δεν υπάρχει επιλογή..

Έχεις πμ. Ρίξε μια ματιά.
Link to comment
Share on other sites

Αν μένει Ελλάδα δε χρειάζεται VPN σε καμία περίπτωση. Δεν απαγορεύονται τα torrent.

 

Μην εισαι τοσο σιγουρος.

Link to comment
Share on other sites

παλικάρια γιατί με το tv box δεν μπορώ να δω ertflix;

στην τηλεόραση παίζει κανονικά , με το tv box δεν παίζει!

2021-07-17-1.png

Samsung galaxy s8 duos. Surface Pro 4. DOD LS430W.
Link to comment
Share on other sites

παλικάρια γιατί με το tv box δεν μπορώ να δω ertflix;

στην τηλεόραση παίζει κανονικά , με το tv box δεν παίζει!

Μιας και κανεις δεν σου απαντάει θα σου στείλω σε PM έναν τρόπο για να βλέπεις ertflix στο TVbox.

My TVboxes : H96 max X3 4/32 , HK1 Box 4/32 , X88 King 4/128 , Beelink GT1 2/16, TOX3, X96 max Plus 4/32 (2101w)

Link to comment
Share on other sites

Μιας και κανεις δεν σου απαντάει θα σου στείλω σε PM έναν τρόπο για να βλέπεις ertflix στο TVbox.

 

Φίλε πες κι εγώ δεν μπορώ να δω, το ίδιο μήνυμα μου βγάζει (Α95Χ F3).

Link to comment
Share on other sites

Φίλε πες κι εγώ δεν μπορώ να δω, το ίδιο μήνυμα μου βγάζει (Α95Χ F3).

έχεις PM ..................

My TVboxes : H96 max X3 4/32 , HK1 Box 4/32 , X88 King 4/128 , Beelink GT1 2/16, TOX3, X96 max Plus 4/32 (2101w)

Link to comment
Share on other sites

Βλέπω και συζητάτε για το ερτφλιξ..

Τα ελληνικά κανάλια πως τα βλέπετε;

Πχ. Star, alpha, makedonia;;

Ευχαριστώ πολύ.

 

Sent from my SM-G965F using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Βλέπω και συζητάτε για το ερτφλιξ..

Τα ελληνικά κανάλια πως τα βλέπετε;

Πχ. Star, alpha, makedonia;;

Ευχαριστώ πολύ.

 

Sent from my SM-G965F using Tapatalk

 

όπως βλέπουμε και το ερτφλιξ. Περίμενε θα σου στείλει pm

SONY EXPERIA NEOV. THL T200. LeTv X900+. Xiaomi Mi Max 3
Link to comment
Share on other sites

ευχαριστώ πολύ τον ath156, με τον browser Samsung Internet Browser, που με είπε να κατεβάσω βλέπω κανονικά το πρόγραμμα της ertflix.

δείτε την παρακάτω εικόνα και πείτε γιατί κάποια τα έχει επιτρέπεται και κάποια άλλα όχι;

και ποιο είναι το σωστό;

20210720-185618.jpg

Samsung galaxy s8 duos. Surface Pro 4. DOD LS430W.
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα. Έχω το tanix tx3 mini android 7,1.Μεχρι τώρα το δούλευα με καλώδιο από το ρουτερ και όλα οκ. Λόγω κάποιων αλλαγών που έκανα στο σπίτι μετακόμισα το tv box στο διπλανό δωμάτιο.και έχω πρόβλημα. Ενώ έχω γραμμή 49,9 vdsl, όταν το βάζω από WiFi σέρνεται, δηλαδή download. Φτάνει 1,5 mbbs τις περισσότερες φορές και αντε όταν κλεισή η συζηγος το λαπτοπ φτάνει μέχρι 16.Στο ίδιο δωμάτιο μέτρησα την ταχύτητα με το κινητό μου και το ταμπλετ και με ανοιχτό λαπτοπ φτάνει 35 mbbs,. Δηλαδή μου δειχνη κάποιο θέμα της συσκευής με WiFi. Τι προτείνετε να κάνω; Να το κάνω μια επαναφορά εργοστασιακων δεδομένων; Παράξενο πράγμα πάντως να έχω καλό WiFi σε όλες τις συσκευές και στο tanix να έχω θέμα. Αποτέλεσμα βέβαια να μην μπορώ μια ταινία να δω γιατί κολλάει λόγω χαμηλής ταχύτητας. Το upload πάντως το δειχνη όπως το είχα και όταν δούλευα με καλώδιο.

:):):):)

 

 

Για αρχη ''παιξε'' λιγο με τα καναλια του ρουτερ σου μηπως αλλαξει κατι!

Αν και δεν νομιζω να αλλαξει κατι ....

Το να μην ''πιανουν'' καλα με το wifi ...ειναι ενα συχνο φαινομενο σε αυτα τα μποξακια!

Android TV Boxes & XIAOMI Smartphones

Link to comment
Share on other sites

Δεν νομίζω θα το κοιτάξω όμως. Βασικά έχω ξεχάσει πως αλλάζουν κανάλια στο ρουτερ. Της nova έχω, πως γίνεται όμως να έχω σε ταμπλετ κινητό καλη ταχύτητα και εδώ να σέρνεται; Να δοκίμαζα να βάλω κάποιου είδους κεραιουλα στο κουτί;

:):):):):)

 

Δεν ειναι και πολυ ευκολο αυτο ...

Αν πιανουν παντως τα χερια σου βαλε μια Omnidirectional (πανκατευθυντικη) κεραια και κοιταξε αν θα αλλαξει κατι!

Δυστυχως ομως οτι και να κανεις ΜΟΝΟ το καλωδιο θα κανει την ... διαφορα !

Android TV Boxes & XIAOMI Smartphones

Link to comment
Share on other sites

Το θέμα είναι δεν θέλω να έχω καλώδια στο πάτωμα. Θα δω τι θα κάνω.

Εάν το κουτί σου είναι σαν αυτό, τότε μπορείς πολύ εύκολα να το ανοίξεις και να βγάλεις την κεραία ακόμα και έξω από αυτό. Εάν έχεις βελτίωση μπορεί να το κάνεις και μόνιμα (κλείνοντας το κουτί και αφήνοντας μόνο μία μικρή τρύπα για την κεραία).

Υπάρχει περίπτωση να το πετύχεις αυτό ακόμα και απλώς αλλάζοντας ελαφρά την θέση της ή βάζοντας κάποιο "μονωτικό" στη 1 πλευρά της (σε περίπτωση που δέχεται "παρεμβολές" από κάποιο τσιπάκι.

My TVboxes : H96 max X3 4/32 , HK1 Box 4/32 , X88 King 4/128 , Beelink GT1 2/16, TOX3, X96 max Plus 4/32 (2101w)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...