Jump to content

Android TV Box


spyrosrotary
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καλημέρα σε όλους. Καλή Ανάσταση να έχουμε με υγεία.

Σας παρακαλώ πολύ αν μπορείτε να με βοηθήσετε εσείς που γνωρίζετε γιατί έχω μαύρα μεσάνυχτα σχετικά με atv.

Θέλω να αγοράσω ένα μποξακι αλλά δεν θέλω να δώσω και πάνω από 60€ από aliexpress μιας και είναι δύσκολοι καιροί και έχω μείνει όμως χωρίς τηλεόραση.

Έχω δει διάφορα με τον S905X3 που παίζει σε αυτή την τιμή αλλά δεν γνωρίζω ποιο θα ήταν καλύτερο και απροβλημάτιστο μιας και ακούω και για θέματα με το Google play store.

Θα ήθελα αν γίνετε να βλέπω Netflix, να βάλω το kodi, όσο απλά μπορώ για να βλέπω καμία ταινία. Streaming από browser πχ. gamato για ταινίες ή greflix, cyberflix. Αυτά μόνο γνωρίζω. Πολύ λίγα βασικά..

Θα εκτιμούσα οποία βοήθεια/συμβουλή για αγορά μιας και όπως προείπα, είμαι ολίγων πολύ άσχετος. Να είστε καλά όλοι, καλό Πάσχα και ευχαριστώ.

 

Sent from my SM-G965F using Tapatalk

 

Αν θα βαλεις kodi δεν σου χρειαζετε Streaming από browser πχ. gamato για ταινίες ή greflix, cyberflix.

Για το Νetflix αν θελεις να βλεπεις σε πληρη ποιοτητα (hd) η επιλογη σε tvbox ειναι περιορισμενη. (mi box s /mecoll km2/mecool km1)

 

Καλο Πασχα.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 21,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

  • junglist

    1093

  • gatos814

    1254

  • makis1024

    549

  • ath156

    1769

Ναι εχεις δικιο...

Τωρα το ειδα...!

Η 6B92X εχει wifi 6 ....!

Λογικα παντως ασχετα με το wifi 6 επρεπε να εχεις ethernet κανονικα !

Δεν εχω διαβασει βεβαια και ολες τις αναρτησεις αλλα δεν νομιζω να εχει υποθει προβλημα με το ethernet !

Μπορει ομως και να κανω λαθος...

Τεσπα...

Δοκιμασε να το ξανακατεβασεις το λογισμικο... δοκιμασε μια αλλη καρτουλα και τελος δοκιμασε και με την επιλογη erase all...

Και φυσικα αν υπαρχει η δυνατοτητα ...καλυτερα ειναι να το φλασαρεις με PC !

Καλη επιτυχια !

 

τελικα σημερα που μπουταρα για να την ξαναπερασω ολα παιζουν τελεια ,εξαιρετικη rom ,απορω τι εκανα τοσο καιρο με την μαμα

 

ευχαριστω

Settings > Wi-Fi & Internet > Private DNS > dns.adguard.com
Link to comment
Share on other sites

τελικα σημερα που μπουταρα για να την ξαναπερασω ολα παιζουν τελεια ,εξαιρετικη rom ,απορω τι εκανα τοσο καιρο με την μαμα

ευχαριστω

Από τον Νοέμβριο 2020 είχα πει για αυτή την ρομ (τότε βέβαια στην έκδοση 0.3.7, μετά 0.3.8 και τέλος 0.4.0).

https://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=8099601#post8099601

Όσον αφορά το θέμα με το ethernet μήπως είχες ταυτόχρονα συνδεδεμένο καλώδιο και ανοιχτό wifi? Πολλές φορές το ένα μπλοκάρει το άλλο.

My TVboxes : H96 max X3 4/32 , HK1 Box 4/32 , X88 King 4/128 , Beelink GT1 2/16, TOX3, X96 max Plus 4/32 (2101w)

Link to comment
Share on other sites

Από τον Νοέμβριο 2020 είχα πει για αυτή την ρομ (τότε βέβαια στην έκδοση 0.3.7, μετά 0.3.8 και τέλος 0.4.0).

https://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=8099601#post8099601

Όσον αφορά το θέμα με το ethernet μήπως είχες ταυτόχρονα συνδεδεμένο καλώδιο και ανοιχτό wifi? Πολλές φορές το ένα μπλοκάρει το άλλο.

 

οχι ειχα κλειστο το wifi

Settings > Wi-Fi & Internet > Private DNS > dns.adguard.com
Link to comment
Share on other sites

:offtopic::offtopic::offtopic:

 

Ευχομαι σε ολους τους συμφορουμιτες του νηματος ...

Χριστος Ανεστη και χρονια πολλα!

 

%CE%A7%CF%81%CF%8C%CE%BD%CE%B9%CE%B1-%CE%A0%CE%BF%CE%BB%CE%BB%CE%AC-%CE%A7%CF%81%CE%B9%CF%83%CF%84%CF%8C%CF%82-%CE%91%CE%BD%CE%AD%CF%83%CF%84%CE%B7-by-Apollon-Dance-Studio-1024x566.jpg

Android TV Boxes & XIAOMI Smartphones

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σε όλους. Καλή Ανάσταση να έχουμε με υγεία.

Σας παρακαλώ πολύ αν μπορείτε να με βοηθήσετε εσείς που γνωρίζετε γιατί έχω μαύρα μεσάνυχτα σχετικά με atv.

Θέλω να αγοράσω ένα μποξακι αλλά δεν θέλω να δώσω και πάνω από 60€ από aliexpress μιας και είναι δύσκολοι καιροί και έχω μείνει όμως χωρίς τηλεόραση.

Έχω δει διάφορα με τον S905X3 που παίζει σε αυτή την τιμή αλλά δεν γνωρίζω ποιο θα ήταν καλύτερο και απροβλημάτιστο μιας και ακούω και για θέματα με το Google play store.

Θα ήθελα αν γίνετε να βλέπω Netflix, να βάλω το kodi, όσο απλά μπορώ για να βλέπω καμία ταινία. Streaming από browser πχ. gamato για ταινίες ή greflix, cyberflix. Αυτά μόνο γνωρίζω. Πολύ λίγα βασικά..

Θα εκτιμούσα οποία βοήθεια/συμβουλή για αγορά μιας και όπως προείπα, είμαι ολίγων πολύ άσχετος. Να είστε καλά όλοι, καλό Πάσχα και ευχαριστώ.

 

Sent from my SM-G965F using Tapatalk

Για την περίπτωση σου, ένα Amazon Firestick στα 40-50€ είναι ότι πρέπει.

Θα στριμαρεις τα πάντα σε 1080 ή 4κ αν υποστηρίζει η τηλεόραση σου.

Όχι όμως από Κίνα.

 

Sent from my ONEPLUS A6003 using Tapatalk

ONEPLUS 6 64gb: rooted, Elemental kernel

NEXUS 4 16gb: Stock 5.0.1/Rastapop 5.0.2, Hell core b69L

Cube iwork 10 tablet 64gb: Win 10/Android 5.1

Tv Box CS968:RK3188, 4 Core 1.6ghz, 4 core VGA, 2GB Ram, Geass custom Rom

Link to comment
Share on other sites

:offtopic::offtopic::offtopic:

 

Ευχομαι σε ολους τους συμφορουμιτες του νηματος ...

Χριστος Ανεστη και χρονια πολλα!

 

%CE%A7%CF%81%CF%8C%CE%BD%CE%B9%CE%B1-%CE%A0%CE%BF%CE%BB%CE%BB%CE%AC-%CE%A7%CF%81%CE%B9%CF%83%CF%84%CF%8C%CF%82-%CE%91%CE%BD%CE%AD%CF%83%CF%84%CE%B7-by-Apollon-Dance-Studio-1024x566.jpg

επισης γιωργαρε οτι επιθυμεις και σε ολους τους συμφορουμιτες αληθως ανεστη.

Link to comment
Share on other sites

Για την περίπτωση σου, ένα Amazon Firestick στα 40-50€ είναι ότι πρέπει.

Θα στριμαρεις τα πάντα σε 1080 ή 4κ αν υποστηρίζει η τηλεόραση σου.

Όχι όμως από Κίνα.

 

Sent from my ONEPLUS A6003 using Tapatalk

Μια παλιά Philips έχω, δεν παίζει 4k. Σκεφτόμουν αυτό μετά από προτροπή ενός φίλου πιο πάνω που σχολίασε επίσης. Λόγω μνήμης κυρίως, play store και κριτικών..

 

 

€ 43,18 30%OFF | Mecool Google Certified Android 10.0 TV Box KM1 Amlogic S905X3 Android 10 ATV 2T2R WiFi Smart Androidtv Media Player Prime Video

https://a.aliexpress.com/_mKRrxlT

 

Sent from my SM-G965F using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Μια παλιά Philips έχω, δεν παίζει 4k. Σκεφτόμουν αυτό μετά από προτροπή ενός φίλου πιο πάνω που σχολίασε επίσης. Λόγω μνήμης κυρίως, play store και κριτικών..

 

 

€ 43,18 30%OFF | Mecool Google Certified Android 10.0 TV Box KM1 Amlogic S905X3 Android 10 ATV 2T2R WiFi Smart Androidtv Media Player Prime Video

https://a.aliexpress.com/_mKRrxlT

 

Sent from my SM-G965F using Tapatalk

 

Θα σου ελεγα οχι απο aliexpress... καλυτερα απο εδω

 https://www.geekbuying.com/item/MECOOL-KM1-Deluxe-S905X3-4GB-32GB-Android-9-0-TV-BOX--424642.html

σε 4 μερες στη πορτα σου

Link to comment
Share on other sites

Θα σου ελεγα οχι απο aliexpress... καλυτερα απο εδω
 https://www.geekbuying.com/item/MECOOL-KM1-Deluxe-S905X3-4GB-32GB-Android-9-0-TV-BOX--424642.html

 

σε 4 μερες στη πορτα σου

Για πιο λόγο; από aliexpress Βέλγιο σε 7 μέρες λέει με το mx3 air mouse στην ίδια τιμή το 4/32GB?

 

Και σας ευχαριστώ πολύ όλους για τις απαντήσεις σας!!!!

 

Sent from my SM-G965F using Tapatalk

Edited by johnybe
Link to comment
Share on other sites

καλημερα συναδελφοι

 

ποιον launcher χρησιμοποιειτε;

Καλημέρα.

Για εμένα με διαφορά ο εξής : https://play.google.com/store/apps/details?id=com.ss.squarehome2&hl=en&gl=US

και μία από τις πρόσφατες παρουσιάσεις των δυνατοτήτων του

Edited by ath156

My TVboxes : H96 max X3 4/32 , HK1 Box 4/32 , X88 King 4/128 , Beelink GT1 2/16, TOX3, X96 max Plus 4/32 (2101w)

Link to comment
Share on other sites

ειχα windows phone κ για μενα οι καλυτεροι launchers

γινονται διαφανα τα πλακακια?

 

Έχει επιλογή "BACKGROUND EFFECT" όπου βάζοντας "Transparent" τα πλακάκια γίνονται διάφανα;)

Κάποιες επουσιώδεις επιλογές (όπως π.χ. rounded corners στα πλακάκια) δεν είναι ελεύθερες στην free έκδοση.

Εάν αυτό που αναφέρω πιο πάνω δεν σε αφήνει να το κάνεις στην free έκδοση, στείλε μου PM.

My TVboxes : H96 max X3 4/32 , HK1 Box 4/32 , X88 King 4/128 , Beelink GT1 2/16, TOX3, X96 max Plus 4/32 (2101w)

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα στην παρέα

 

Χριστός Ανέστη

Αν και έκανα μεγάλη προσπάθεια τελικά δεν βρήκα κάποιον οδηγό για πέρασμα custom rom σε h96 max x3 που περιμένω σε λίγες ημέρες.

Αν κάποιος μπορεί να με βοηθήσει στέλνοντάς μου κάποιον πλήρη οδηγό θα ήμουν υποχρεωμένος

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα στην παρέα

 

Χριστός Ανέστη

Αν και έκανα μεγάλη προσπάθεια τελικά δεν βρήκα κάποιον οδηγό για πέρασμα custom rom σε h96 max x3 που περιμένω σε λίγες ημέρες.

Αν κάποιος μπορεί να με βοηθήσει στέλνοντάς μου κάποιον πλήρη οδηγό θα ήμουν υποχρεωμένος

Πάτα το 1ο λινκ της υπογραφής μου και θα βρεις τον οδηγό.

My TVboxes : H96 max X3 4/32 , HK1 Box 4/32 , X88 King 4/128 , Beelink GT1 2/16, TOX3, X96 max Plus 4/32 (2101w)

Link to comment
Share on other sites

Παιδια υπαρχει περιπτωση να παραγγειλω σκετο τον επεξεργαστη S922X; Και αν ναι,απο που;Επισης μπορει τεχνικος να τον τοποθετησει;
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά σας ευχαριστώ για τις συμβουλές αλλά τι να κάνω τελικά; Να παραγγείλω το mecool km1 ή να κοιτάξω για κάτι άλλο. Αν και το βρίσκω ικανοποιητικοτατο, σκέφτομαι μήπως με μικρή διαφορά χάσω κάτι καλύτερο. Ρωτάω μιας και οι εποχές είναι δύσκολες και χυνρις αίμα κυριολεκτικά για το μεροκάματο.

Σήμερα η μάσκα κατάφερα να ματώσει τα αυτιά μου στην πάνω μεριά..

Link to comment
Share on other sites

@gatos14 Ειδα εβαλες αρνητικό review για το Ugoos Tox1 στο banggood ότι ήρθε encrypted.Τι μειονεκτημα έχει αυτό,καθώς επίσης δε στρώνει με UBT;Δε παίρνει custom roms δηλαδή;Επίσης πως θα μάθω αν είναι encrypted πριν το παραγγειλω;
Link to comment
Share on other sites

Είναι encrypted γιατί θα σου έρθει με 1.5 έκδοση λογισμικού , αλλά δεν σε πειράζει γιατί έχει Ugoos rom. Με την 1.4 κλείδωσε το Tox1. Έχει βγάλει και ο Vortex και ο Slimhouse custom o ένας , port ο άλλος , αλλά δεν κερδίζεις κάτι αφού την μαμά Ugoos αντέγραψαν , απλά δεν θα μπορείς να γυρίσεις σε TOX1 μικρότερη της 1.4 Edited by makis1024
Link to comment
Share on other sites

Είναι encrypted γιατί θα σου έρθει με 1.5 έκδοση λογισμικού , αλλά δεν σε πειράζει γιατί έχει Ugoos rom. Με την 1.4 κλείδωσε το Tox1. Έχει βγάλει και ο Vortex και ο Slimhouse custom o ένας , port ο άλλος , αλλά δεν κερδίζεις κάτι αφού την μαμά Ugoos αντέγραψαν , απλά δεν θα μπορείς να γυρίσεις σε TOX1 μικρότερη της 1.4
Μια χαρά.Ειπες έχει και magisk μαμισιο έτσι;Είναι γρήγορο;Αντε να το παραγγειλω και τέλος οι περιπέτειες..
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...