Jump to content

Android TV Box


spyrosrotary
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 21,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

  • junglist

    1093

  • gatos814

    1258

  • makis1024

    549

  • ath156

    1771

@anth156 Δε ξέρω αδερφέ σηκώνω τα χέρια..Το Χ88 που βγάζει είναι της τηλεόρασης οχι του box..Δηλαδή γραμματοσειρά της τηλεόρασης.Πως λεει ψηφιακο,αναλογικό κλπ.Γραμματοσειρά,logo κλπ του box δε βγαίνει τίποτα. Ναι το άφησα 15 λεπτά.

Εάν σου βγάζει στην αρχική οθόνη κάτι τέτοιο (περίπου γιατί αυτό που σου βάζω είναι μέρος του bootanimation) :

******

Τότε ξεκινάει σωστά. Εάν εννοείς ότι απλώς η τηλεόραση σου βγάζει την πληροφορία για την HDMI θύρα τότε ίσως αυτό να είναι άλλο πράγμα.

Edited by ath156

My TVboxes : H96 max X3 4/32 , HK1 Box 4/32 , X88 King 4/128 , Beelink GT1 2/16, TOX3, X96 max Plus 4/32 (2101w)

Link to comment
Share on other sites

Δεν θυμαμαι να μου το εκανε..

Αλλα και παλι ειναι φυσιολογικο αυτο?

 

Σε λιγο θα σου στειλω σε π.μ να δοκιμασεις και κατι αλλο που θεωρω οτι θα ειναι οκ!

Android TV Boxes & XIAOMI Smartphones

Link to comment
Share on other sites

kostas_kanal0011 μία τελευταία λίστα για έλεγχο του τι έκανες:

1. Έβαλες το UBT 2.2.0

2. Αντέγραψες όλο τον φάκελο του "Licence" που σου έδωσα εκεί που εγκατέστησες το UBT.

3. Φόρτωσες το 0.3.8.1 στο UBT, επέλεξες ακριβώς ότι δείχνει η εικόνα πιο πάνω (erase all κλπ) και πάτησες START. Σύνδεσες την 1 άκρη του USB καλωδίου στο PC.

4. Ενώ πατάς το reset (προσοχή μέσα στην μικρή τρύπα δίπλα στην AV και όχι στην AV- sorry just to be sure) συνδέεις την άλλη άκρη του καλωδίου USB. Μόλις αρχίσει το κάψιμο σταματάς το reset κουμπί.

Εάν μετά από αυτό σου φτάσει στο 100% λογικά το έχει κάψει σωστά.

Έτσι το κάνεις?

My TVboxes : H96 max X3 4/32 , HK1 Box 4/32 , X88 King 4/128 , Beelink GT1 2/16, TOX3, X96 max Plus 4/32 (2101w)

Link to comment
Share on other sites

Κοιτα,απο ολα ubt που δοκιμασα,μονο το 2.1.6.5 δούλεψε..Εκανα άπειρους συνδιασμούς στις 4 αυτές μέρες και φυσικά αυτούς που ανεφερες..Στο τέλος ναι μου πρασσινισε που σημαίνει ολα καλά..
Link to comment
Share on other sites

Κοιτα,απο ολα ubt που δοκιμασα,μονο το 2.1.6.5 δούλεψε..Εκανα άπειρους συνδιασμούς στις 4 αυτές μέρες και φυσικά αυτούς που ανεφερες..Στο τέλος ναι μου πρασσινισε που σημαίνει ολα καλά..

To 2.1.6.5 λογικά είναι παλιότερο από το 2.2.0 που λέω και το οποίο χρησιμοποιώ με επιτυχία παντού. Τέλος πάντων μπορεί να μην είναι εκεί το θέμα εάν στο καίει με επιτυχία.

Εάν όμως έχεις εγκαταστήσει την ρομ με επιτυχία, ακόμα και εάν τυχόν έχεις κάψει την θύρα HDMI, πρέπει να σου δίνει οπωσδήποτε εικόνα από την θύρα AV και με σύνδεση του κίτρινου RCA στην κατάλληλη υποδοχή της τηλεόρασης (ελπίζω ότι έχει τέτοια η TV σου) και ορίζοντας στην TV την είσοδο AV;)

Τέλος πάντων εσύ ξέρεις καλύτερα τι και πως.Καλή συνέχεια.:)

My TVboxes : H96 max X3 4/32 , HK1 Box 4/32 , X88 King 4/128 , Beelink GT1 2/16, TOX3, X96 max Plus 4/32 (2101w)

Link to comment
Share on other sites

Κοιτα,απο ολα ubt που δοκιμασα,μονο το 2.1.6.5 δούλεψε..Εκανα άπειρους συνδιασμούς στις 4 αυτές μέρες και φυσικά αυτούς που ανεφερες..Στο τέλος ναι μου πρασσινισε που σημαίνει ολα καλά..

 

Βγαζεις ολα τα καλωδια εκτος hdmi...

Πατας reset και βαζεις ρευμα...

Αν μπεις σε recovery και εχεις εικονα εισαι οκ και κατι αλλο συμβανει...

Ισως και με την τιβι σου!

Αν δεν εχεις εικονα επαναλαμβανεις την ιδια διαδικασια με εξοδο απο το AV του μποξ με το καταλληλο καλωδιο και σε τηλεοραση με την αναλογη εισοδο !!!

Ετσι θα εχεις 100% αποψη τι ...γινεται!

;)

Android TV Boxes & XIAOMI Smartphones

Link to comment
Share on other sites

Φίλε @SERS1612 όπως έγραψα με το emuelec ασχολήθηκα πριν από μήνες στο H96 max X3 και κυρίως ως addon για το coreeleec. Κυρίως δε με ενδιέφεραν παιχνίδια του PS2 & PSP (για να θυμηθώ κάτι παλιά που παίζαμε μαζί με τον γιο μου:)). Αφού δε έκανα κάποιες ικανοποιητικές δοκιμές μετά το παράτησα.

 

Τελευταία μου ενασχόληση με emuelec ήταν τον Φεβρουάριο, όταν παρέπεμψαν έναν Ρώσο σε εμένα (επειδή ίσως ήμουν ο μόνος που είχε φτιάξει την 0.3.7 για το H96 max X3 με μπλε board και wifi chip IT6334) που ήθελε να φτιάξει μία ρομ στο 0.3.7 για το X3 cube με dual boot, όπου όμως αντί να μπουτάρει σe coreelc να μπουτάρει σε emuelec !!!! Παρεπιπτόντως τα κατάφερε, είχε όμως τότε την έκδοση emuelec 3.9 (πλέον βλέπω έχει φτάσει στην 4.0 - πιθανόν να έβαλε και αυτή τώρα). Εσύ ποια έκδοση χρησιμοποιείς?

 

Προφανώς αυτό που με ρωτάς δεν το ξέρω, όμως εάν θέλεις και εάν βρω χρόνο μπορώ να τεστάρω (σε άλλο κουτί) επειδή μου αρέσουν τα challenges:lol: Εάν θέλεις λοιπόν μου λες έκδοση emuelec και λινκ της μηχανής&ρομ που χρησιμοποιείς.

Το κουτί είναι αυτό

Το πρόβλημα είναι αυτό που φαίνεται στην δεύτερη φωτο. 098b7c3a5abee37270b45a660ab61597.jpg5c9f227ff1a98665ecfd2a419cde4557.jpg

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 7 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Το κουτί είναι αυτό

Το πρόβλημα είναι αυτό που φαίνεται στην δεύτερη φωτο.

Sorry, αλλά αφού χάλασα στην 32άρα sd την τεστ εγκατάσταση για Armbian στο X88 King, αφού εγκατέστησα για το ίδιο κουτί το emuelec 3.9, "ανακάλυψα" ότι ο γιος μου δεν έχει αφήσει πλέον "όρθιο" χειριστήριο για χειριστήριο:lol:

My TVboxes : H96 max X3 4/32 , HK1 Box 4/32 , X88 King 4/128 , Beelink GT1 2/16, TOX3, X96 max Plus 4/32 (2101w)

Link to comment
Share on other sites

@anth156 Δε ξέρω αδερφέ σηκώνω τα χέρια..Το Χ88 που βγάζει είναι της τηλεόρασης οχι του box..Δηλαδή γραμματοσειρά της τηλεόρασης.Πως λεει ψηφιακο,αναλογικό κλπ.Γραμματοσειρά,logo κλπ του box δε βγαίνει τίποτα. Ναι το άφησα 15 λεπτά.

 

Δοκίμασε και άλλο HDMI καλώδιο , μπορεί να είσαι τυχερός και από το βγάλε βάλε να τα έπαιξε απλός το καλώδιο HDMI και να την γλύτωσε η HDMI θύρα του box. Όσον αφορά τώρα την HDMI θύρα του box , όταν λέμε ότι κάηκε με hot plugin , δεν εννοούμε την HDMI είσοδο του box αλλά το τσιπάκι HDMI στην μητρική , το οποίο 1. Πρέπει να το αντικαταστήσεις με το αντίστοιχο ανταλλακτικό τσιπάκι και 2. Οι κολλήσεις αυτές γίνονται ρομποτικά που κατά 99,99% δεν θα τα καταφέρεις.

Edited by makis1024
Link to comment
Share on other sites

@makis124 Ευχαριστώ φίλος,δοκιμασα 2 καλώδια και 2 τηλεοράσεις.Το παίρνω απόφαση σιγά-σιγα.Επιστροφή σε Vorke Z6.Αν κάποιος θέλει να βοηθήσει σε κάτι τελευταίο,αν βαριέται ας ψαξει ποια ported (λογικα) slimbox είναι η τελευταία για το Z6 (AP2265 chip) Vorke Z6 (οχι plus) 3/32 γιατί ειλικρινά δεν εχω όρεξη,εχω ξενερωσει..
Link to comment
Share on other sites

Sorry, αλλά αφού χάλασα στην 32άρα sd την τεστ εγκατάσταση για Armbian στο X88 King, αφού εγκατέστησα για το ίδιο κουτί το emuelec 3.9, "ανακάλυψα" ότι ο γιος μου δεν έχει αφήσει πλέον "όρθιο" χειριστήριο για χειριστήριο:lol:

 

 

Τι sorry φίλε μου! Ευχαριστώ που ασχοληθηκες. Να είσαι καλά.

 

 

Sent from my iPad using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Custom Roms και τρόποι εγκατάστασής τους σε κουτιά με Amlogic επεξεργαστές

 

Για να εγκαταστήσετε μία custom rom σε TVbox που έχει amlogic επεξεργαστή υπάρχουν 2 βασικοί τρόποι.

 

Α. Με καρτούλα sd και το πρόγραμμα Burn Card Maker (BCM)

Είναι ίσως ο πιο ελκυστικός τρόπος για πολλούς χρήστες, λόγω της απλότητάς του και των λίγων ενεργειών/βημάτων που απαιτούνται, όμως είναι ταυτόχρονα και ο πιο επικίνδυνος για μπρικάρισμα της συσκευής, ειδικά όταν χρησιμοποιείται από μη έμπειρους χρήστες (δυστυχώς πολλοί μη έμπειροι χρήστες το επιλέγουν λόγω της ευκολίας, με δυσάρεστα κάποιες φορές αποτελέσματα).

Υπάρχουν μάλιστα χρήστες που ζητούν να δημιουργήσουν τέτοια καρτούλα χωρίς την χρήση ΗΥ !! (τώρα ποιος εν έτει 2021 δεν έχει κάποιο ΗΥ ή έστω πρόσβαση σε κάποιο ΗΥ είναι άλλο θέμα). Υπάρχει όμως και αυτός ο τρόπος για δημιουργία καρτούλας sd, άσχετα εάν έχει μεγάλο βαθμό δυσκολίας. Δηλαδή η σχετική καρτούλα διαμορφώνεται ολοκληρωτικά με χρήση μόνο του ίδιου του TVbox.

Τα προβλήματα πολλές φορές δημιουργούνται από:

- Κακής ποιότητας sd κάρτες

- Από bad sectors σε sd κάρτες (δυστυχώς ακόμα και καλής ποιότητας κάρτες είναι επιρρεπείς σε αυτό το πρόβλημα)

- Από απειρία του χρήστη (όχι ορθές επιλογές παραμέτρων του προγράμματος ανάλογα με την custom rom, μη συμβατή custom rom κλπ).

- Από αφαίρεση της κάρτας βιαστικά από τον υπολογιστή (μη χρήση της επιλογής “safely remove” στα Windows)

- Από ελλιπείς ελέγχους που γίνονται κατά την εγκατάσταση της ρομ (σε αντίθεση με την μέθοδο UBT).

 

B. Με χρήση του προγράμματος USB Burning Tool (UBT) και καλωδίου USB-A/USB-A

Είναι ο πιο ασφαλής και ενδεικνυόμενος τρόπος εγκατάστασης custom ρομ, όμως έχει κάποιες επιπλέον απαιτήσεις και δυσκολίες.

- Χρειάζεται ένα καλώδιο USB-A/USB-A. Αυτό το καλώδιο πρέπει είτε να αγορασθεί, είτε να κατασκευασθεί από τον ίδιο τον χρήστη (DIY) εφόσον είναι πολύ εύκολο. Εάν λοιπόν υπάρχουν κάποια παλιά καλώδια που περισσεύουν ή είναι άχρηστα (π.χ. από παλιά smartphones κλπ) μπορούμε να κόψουμε 2 τέτοια, να κρατήσουμε μόνο το USB-A τμήμα τους και απλώς να ενώσουμε τα 4 εσωτερικά μικρότερα καλώδια χρώμα με χρώμα. Μονώνουμε με ηλεκτρική μονωτική ταινία τις ενώσεις.

- Πολλές φορές κατά την εγκατάσταση του προγράμματος UBT δεν εγκαθίστανται σωστά οι drivers (ειδικά στα Windows 10) και χρειάζεται προσωρινή απενεργοποίηση της «ψηφιακής υπογραφής drivers”. Στο διαδίκτυο υπάρχουν άπειροι οδηγοί και βίντεο πως απενεργοποιούμε προσωρινά την ψηφιακή υπογραφή.

- Χρειάζεται μία συγκεκριμένη αλληλουχία ενεργειών για την εγκατάσταση της ρομ (όχι τίποτα το ιδιαίτερο, αλλά πάντως περισσότερα βήματα από το BCΜ).

Τα πλεονεκτήματα όμως αυτής της μεθόδου είναι πολλά εφόσον:

- Γίνεται έλεγχος της ρομ κατά την φόρτωσή της

- Πολλές φορές εάν προσπαθεί κάποιος να βάλει μία ασύμβατη ρομ το ίδιο το πρόγραμμα θα αρνηθεί (όχι πάντοτε βέβαια)

- Είναι πιο εμφανείς/εποπτικές και εύκολες οι παράμετροι που επιλέγονται κατά το «κάψιμο»

- Η μέθοδος αυτή σε συνδυασμό με την γνώση 2 pins επάνω στο motherboard κάνει τα Amlogic κουτάκια ουσιαστικά άτρωτα «never permanently bricked”. Είναι δηλαδή η ΑΠΟΛΥΤΗ ΜΕΘΟΔΟΣ επαναφοράς ενός κουτιού, σε περίπτωση που έλθει σε κατάσταση «bricked» για οποιοδήποτε λόγο.

 

ΣΥΜΠΕΡΑΣΜΑ

Χρησιμοποιήσετε όποια μέθοδο σας βολεύει, ακολουθήστε όμως τους κανόνες και την καλή πρακτική που υπαγορεύει κάθε μία από αυτές.

Σύσταση : Έχετε πάντοτε ένα καλώδιο USB-A/USB-A έτοιμο στην άκρη (αχρείαστο να είναι). Επίσης καλή πρακτική είναι πριν αρχίσετε να πειραματίζεστε με διαφορετικές ρομ να ξέρετε τα 2 «μαγικά» pins του κουτιού σας.

My TVboxes : H96 max X3 4/32 , HK1 Box 4/32 , X88 King 4/128 , Beelink GT1 2/16, TOX3, X96 max Plus 4/32 (2101w)

Link to comment
Share on other sites

Σε h96max x3 μου βγαζει:

undefined.exeption code :3 decode media error:media_err_ message : pipeline_error_video decode reinitializations fail

Το boxaki είναι όπως αγοράστηκε .Κάποια λύση;

Edited by Flipflames
Link to comment
Share on other sites

Σε h96max x3 μου βγαζει:

undefined.exeption code :3 decode media error:media_err_ message : pipeline_error_video decode reinitializations fail

Το boxaki είναι όπως αγοράστηκε .Κάποια λύση;

 

Φανταζομαι οταν στριμαρεις απο browser η σε καποια αλλη ... φαση ;

Android TV Boxes & XIAOMI Smartphones

Link to comment
Share on other sites

Σε h96max x3 μου βγαζει:

undefined.exeption code :3 decode media error:media_err_ message : pipeline_error_video decode reinitializations fail

Το boxaki είναι όπως αγοράστηκε .Κάποια λύση;

Όταν αναφέρεις ένα πρόβλημα, πέρα από τον τύπο του κουτιού και το firmaware (που σωστά αναφέρεις) θα έπρεπε να λες και πότε εμφανίστηκε το συγκεκριμένο μήνυμα-μετά από ποια ενέργεια;) Να μην πρέπει να μαντέψουμε εμείς:wacko:

Εάν π.χ. σου παρουσιάστηκε όταν πήγες να παίξεις βίντεο μέσα από browser - αυτό είναι συνηθισμένο επειδή στους πιο πολλούς browsers έχει σταματήσει αυτή η δυνατότητα (πρέπει να βάλεις παλιά έκδοση για να παίζει).

Επίσης υπάρχει και το πρόσφατο bug του Android Web View (που έχω αναφέρει λίγα ποστς πίσω-που δεν ξέρω εάν παίζει ρόλο στην περίπτωσή σου).

My TVboxes : H96 max X3 4/32 , HK1 Box 4/32 , X88 King 4/128 , Beelink GT1 2/16, TOX3, X96 max Plus 4/32 (2101w)

Link to comment
Share on other sites

Βίντεο μέσο chrome ,ποια έκδοση να βάλω; ευχαριστώ για την άμεση ανταπόκριση

 

βρες την 57

SONY EXPERIA NEOV. THL T200. LeTv X900+. Xiaomi Mi Max 3
Link to comment
Share on other sites

Βίντεο μέσο chrome ,ποια έκδοση να βάλω; ευχαριστώ για την άμεση ανταπόκριση

Αυτή https://mega.nz/file/Y1MXCa7Q#R-io2xriHVlnyp4atUhatPLzw5SQZyGLS6hcLkzqLvA

Αλλά ίσως να παιδευτείς λίγο να αφαιρέσεις την παλιά (θέλει root).Δοκίμασε να την βάλεις από "επάνω" (που δεν νομίζω) και τα λέμε.....

My TVboxes : H96 max X3 4/32 , HK1 Box 4/32 , X88 King 4/128 , Beelink GT1 2/16, TOX3, X96 max Plus 4/32 (2101w)

Link to comment
Share on other sites

Αυτή https://mega.nz/file/Y1MXCa7Q#R-io2xriHVlnyp4atUhatPLzw5SQZyGLS6hcLkzqLvA

Αλλά ίσως να παιδευτείς λίγο να αφαιρέσεις την παλιά (θέλει root).Δοκίμασε να την βάλεις από "επάνω" (που δεν νομίζω) και τα λέμε.....

 

Αυτό το ποστ με έβαλε σε σκέψη???

Λες η παρακάτω εφαρμογή να δουλέψει σε tvbox;

Σε κινητό και τάμπλετ δουλεύει μια χαρά, κάνεις απεγκατάσταση όποια εφαρμογή θες χωρίς ρουτ.

Θέλει υπολογιστή

 

https://forum.xda-developers.com/t/tool-adb-appcontrol-v1-6-1-app-manager-debloat-tool-for-android.4147837/

Νικήτας
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα και πάλι μάγκες. Πριν λίγο καιρό είχα φλασαρει τη custom rom του @ath156 για το H96max X3 (4-64). Μάλλον επιβεβαιώνονται οι φόβοι μου ότι το μποξακι έχει κάποιο πρόβλημα με τις μνήμες του γιατί σταδιακά κατέληξε να γίνει "λαγκαριστο" όπως και με τη στοκ ρομ. Κολλάει και κλείνει η εφαρμογή όσο βλέπεις ταινία με το mxplayer, τελευταία που δοκίμασα και στοκ Kodi κάνει πάλι κάτι τρελά και παίζει με ντροπαρισμενα καρέ σε άκυρες φάσεις, λαγκαρει ο chrome ακόμα και με μια καρτέλα, κατεβάζεις κάποιο αρχείο και κολλάει το σύμπαν σαν να χρησιμοποιεί τη rom αντί της ραμ κλπ.Μαλλον θα μιλήσω με banggood ώστε να τους το στείλω στο κεφάλι πίσω και μάλλον δεν θα αγοράσω ξανά απ'εκεί. 2 στα 2 tv box με πρόβλημα κατέληξαν. Σκέφτομαι να ρίξω παραγγελία από AliExpress για ένα A95X F3 AIR 4-32GB 43€ Edited by eptanisioz
Xiaomi Mi 5 | White | Prime 3-64
Link to comment
Share on other sites

Αυτό το ποστ με έβαλε σε σκέψη???

Λες η παρακάτω εφαρμογή να δουλέψει σε tvbox;

Σε κινητό και τάμπλετ δουλεύει μια χαρά, κάνεις απεγκατάσταση όποια εφαρμογή θες χωρίς ρουτ.

Θέλει υπολογιστή

 

https://forum.xda-developers.com/t/tool-adb-appcontrol-v1-6-1-app-manager-debloat-tool-for-android.4147837/

 

Θεωρητικα μπορει να γινει...

Αλλα απο την στιγμη που ολα τα μποξακια εκτος αυτων με ATV και αδειες ειναι ρουταρισμενα με μια τετοια εφαρμογη :

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.jumobile.manager.systemapp&showAllReviews=true

''καθαριζεις'' και εισαι οκ !

 

Καλησπέρα και πάλι μάγκες. Πριν λίγο καιρό είχα φλασαρει τη custom rom του @ath156 για το H96max X3 (4-64). Μάλλον επιβεβαιώνονται οι φόβοι μου ότι το μποξακι έχει κάποιο πρόβλημα με τις μνήμες του γιατί σταδιακά κατέληξε να γίνει "λαγκαριστο" όπως και με τη στοκ ρομ. Κολλάει και κλείνει η εφαρμογή όσο βλέπεις ταινία με το mxplayer, τελευταία που δοκίμασα και στοκ Kodi κάνει πάλι κάτι τρελά και παίζει με ντροπαρισμενα καρέ σε άκυρες φάσεις, λαγκαρει ο chrome ακόμα και με μια καρτέλα, κατεβάζεις κάποιο αρχείο και κολλάει το σύμπαν σαν να χρησιμοποιεί τη rom αντί της ραμ κλπ.Μαλλον θα μιλήσω με banggood ώστε να τους το στείλω στο κεφάλι πίσω και μάλλον δεν θα αγοράσω ξανά απ'εκεί. 2 στα 2 tv box με πρόβλημα κατέληξαν. Σκέφτομαι να ρίξω παραγγελία από AliExpress για ένα A95X F3 AIR 4-32GB 43€

 

Και γιατι δεν δοκιμαζεις και καμια αλλη custom rom απο ρωσια μερια για να ... σιγουρευτεις ! ;

Android TV Boxes & XIAOMI Smartphones

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα και πάλι μάγκες. Πριν λίγο καιρό είχα φλασαρει τη custom rom του @ath156 για το H96max X3 (4-64). Μάλλον επιβεβαιώνονται οι φόβοι μου ότι το μποξακι έχει κάποιο πρόβλημα με τις μνήμες του γιατί σταδιακά κατέληξε να γίνει "λαγκαριστο" όπως και με τη στοκ ρομ. Κολλάει και κλείνει η εφαρμογή όσο βλέπεις ταινία με το mxplayer, τελευταία που δοκίμασα και στοκ Kodi κάνει πάλι κάτι τρελά και παίζει με ντροπαρισμενα καρέ σε άκυρες φάσεις, λαγκαρει ο chrome ακόμα και με μια καρτέλα, κατεβάζεις κάποιο αρχείο και κολλάει το σύμπαν σαν να χρησιμοποιεί τη rom αντί της ραμ κλπ.Μαλλον θα μιλήσω με banggood ώστε να τους το στείλω στο κεφάλι πίσω και μάλλον δεν θα αγοράσω ξανά απ'εκεί. 2 στα 2 tv box με πρόβλημα κατέληξαν. Σκέφτομαι να ρίξω παραγγελία από AliExpress για ένα A95X F3 AIR 4-32GB 43€

Η λέξη "σταδιακά" μήπως σημαίνει ότι εάν έκανες ένα "clear cache" η και "clear data" π.χ. θα σου έλυνε το πρόβλημα?

Γιατί εάν έχουν πρόβλημα οι μνήμες να μην στο κάνουν αμέσως??

Δεν ξέρω τι χρήση κάνεις, εάν χρησιμοποιείς τον mxplayer & kodi για να βλέπεις κατεβασμένα αρχεία ή το kodi για οnline. Σε κάθε περίπτωση τέτοια θέματα δεν έχω ακούσει από αλλού για αυτή την οικογένεια κουτιών. Επίσης με αυτά που λες δεν πιστεύω να έχει σχέση με θερμοκρασία-παρόλα αυτά την παρακολουθείς?-έχεις ανεμιστήρα?-βλέπεις κυρίως αρχεία 4Κ?

 

***EDIT: Εκτός εάν με την λέξη "σταδιακά" δεν εννοείς στη διάρκεια κάποιων ημερών (όπως αρχικά το εξέλαβα εγώ), αλλά με την πάροδο του χρόνου, από την στιγμή που θα το ανοίξεις για 1η φορά και μετά από κάποια χρήση !!!! Τότε σε αυτή την περίπτωση κατά 99% (για να μην πω 100%) έχεις θέμα με την θερμοκρασία !!

Edited by ath156

My TVboxes : H96 max X3 4/32 , HK1 Box 4/32 , X88 King 4/128 , Beelink GT1 2/16, TOX3, X96 max Plus 4/32 (2101w)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...