Jump to content

Android TV Box


spyrosrotary
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Βαση των λεγομενων σου κοιτας τις προτασεις μας ... πιο πισω σε S905X3!
Tox1; ή ugoos x3 pro;

 

ποιο είναι καλύτερο συνολικά σαν πρόταση, και θα με δυσκολέψει λιγότερο;

 

ή πιο είναι περισσότερο vfm, ας το θέσω έτσι.

 

Στάλθηκε από το SM-G770F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 21,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

  • junglist

    1093

  • gatos814

    1254

  • makis1024

    549

  • ath156

    1768

Tox1; ή ugoos x3 pro;

 

ποιο είναι καλύτερο συνολικά σαν πρόταση, και θα με δυσκολέψει λιγότερο;

 

ή πιο είναι περισσότερο vfm, ας το θέσω έτσι.

 

Στάλθηκε από το SM-G770F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Out of the box και τα 2 ειναι παρα πολυ καλα!

Vfm ομως σαφως ειναι το ΤΟΧ1 εκτος και αν σε ενδιαφερει ηχος μεσα απο spdif !

Ειχα 3 μεχρι τωρα στα χερια μου (ΤΟΧ1) και μπορω να πω με σιγουρια οτι ειναι απο τα πιο καλα σε αυτους τους επεξεργαστες!

Coreelec ομως σε αυτα δεν εβαλα ποτε γιατι δεν με ενδιαφερει ...

Eπειδη ομως ειναι rebrand της Ugoos και ιδιο με το x3 δεν θα εχεις κανενα προβλημα και εκει!

Το πρωτο που ειχα στα χερια μου το ''κλειδωσα'' μετα απο online update στην τελευταια 1.4.....

Το 2ο ηρθε οπως και το 1ο με την 1.1 βερσιον και ολα καλα ...

Ενω το 3ο που εχω και αυτην την στιγμη στα χερια μου ηρθε δυστυχως ''κλειδωμενο'' με την περιφημη 1.4.....!!!

Σημειωτεων το 2ο & το 3ο τα πηρα απο το ιδιο μαγαζι με διαφορα 25 ημερων....

Οπως ομως εχω πει πολλες φορες ... αυτο το μαμα λογισμικο τους ειναι ... πραγματικο διαμαντι !!!

Android TV Boxes & XIAOMI Smartphones

Link to comment
Share on other sites

Out of the box και τα 2 ειναι παρα πολυ καλα!

Vfm ομως σαφως ειναι το ΤΟΧ1 εκτος και αν σε ενδιαφερει ηχος μεσα απο spdif !

Ειχα 3 μεχρι τωρα στα χερια μου (ΤΟΧ1) και μπορω να πω με σιγουρια οτι ειναι απο τα πιο καλα σε αυτους τους επεξεργαστες!

Coreelec ομως σε αυτα δεν εβαλα ποτε γιατι δεν με ενδιαφερει ...

Eπειδη ομως ειναι rebrand της Ugoos και ιδιο με το x3 δεν θα εχεις κανενα προβλημα και εκει!

Το πρωτο που ειχα στα χερια μου το ''κλειδωσα'' μετα απο online update στην τελευταια 1.4.....

Το 2ο ηρθε οπως και το 1ο με την 1.1 βερσιον και ολα καλα ...

Ενω το 3ο που εχω και αυτην την στιγμη στα χερια μου ηρθε δυστυχως ''κλειδωμενο'' με την περιφημη 1.4.....!!!

Σημειωτεων το 2ο & το 3ο τα πηρα απο το ιδιο μαγαζι με διαφορα 25 ημερων....

Οπως ομως εχω πει πολλες φορες ... αυτο το μαμα λογισμικο τους ειναι ... πραγματικο διαμαντι !!!

Η ugoos αποφάσισε από εδώ και πέρα να βγάζει τα λογισμικά της encrypted για να αποφύγει περιπτώσεις "αξιοποίησής" τους από κάποιους (βλέπε Slimbox & Vortex).

Ήδη όμως έχει γίνει το "κακό" εφόσον τα βασικά τμήματα του λογισμικού της έχουν ήδη αξιοποιηθεί.

Για αυτό και εγώ αισθάνομαι ευτυχής που έχω κουτιά όπως το H96 max X3 η το HK1 Box που μπορώ να κάνω διάφορα ελεύθερα και χωρίς δεσμεύσεις ότι θέλω.

Γενικά όμως όποιος θέλει Netflix 1080 ή 4Κ ή cosmote ή Nova χωρίς να κάνει τίποτα, νομίζω ότι αναγκαστικά θα πάει σε λύση τύπου Xiaomi mi box s. Είναι μεν χαμηλότερων στάνταρτς σε hardware, όμως τους εξασφαλίζει σίγουρα όλα τα παραπάνω χωρίς να κάνουν τίποτα.

 

Όσοι όμως θέλουν να ασχοληθούν πραγματικά με τα κουτιά τους, νομίζω ότι η λογική κατάληξη είναι ένα καλό (δεν χρειάζεται να είναι ακριβό) S905X3. To Netflix θα το πάρουν σε όλα αυτά μέσω coreelec σε Full HD (όχι όμως 4Κ), τα δε υπόλοιπα υπάρχουν τρόποι (το έχουμε κάνει και στο H96 max X3 και στο HK1 Box και πιστεύω ότι αντίστοιχα μπορεί να γίνει και στα άλλα).Άσε που όποιος ξέρει μπορεί...........;) Τελικά ένα καλό και φθηνό S905X3 είναι σήμερα πράγματι νομίζω αυτό που λέμε Vfm.

 

Επ'ευκαιρία και επειδή έχει εμφανισθεί κάποιο H96 max X4 (S905X4) αυτό σύμφωνα με πληροφορίες είναι fake???? προς το παρόν?

Άσε που όταν πρωτοκυκλοφορεί ένας καινούργιος επεξεργαστής έχει τις παιδικές ασθένειες και χρειάζεται κανένα δίμηνο-τρίμηνο ή και παραπάνω για να στρώσει το λογισμικό του. Άρα νομίζω για αρκετούς μήνες ακόμα τα S905X3 θα είναι τα Vfm.

My TVboxes : H96 max X3 4/32 , HK1 Box 4/32 , X88 King 4/128 , Beelink GT1 2/16, TOX3, X96 max Plus 4/32 (2101w)

Link to comment
Share on other sites

Η ugoos αποφάσισε από εδώ και πέρα να βγάζει τα λογισμικά της encrypted για να αποφύγει περιπτώσεις "αξιοποίησής" τους από κάποιους (βλέπε Slimbox & Vortex).

Ήδη όμως έχει γίνει το "κακό" εφόσον τα βασικά τμήματα του λογισμικού της έχουν ήδη αξιοποιηθεί.

Για αυτό και εγώ αισθάνομαι ευτυχής που έχω κουτιά όπως το H96 max X3 η το HK1 Box που μπορώ να κάνω διάφορα ελεύθερα και χωρίς δεσμεύσεις ότι θέλω.

Γενικά όμως όποιος θέλει Netflix 1080 ή 4Κ ή cosmote ή Nova χωρίς να κάνει τίποτα, νομίζω ότι αναγκαστικά θα πάει σε λύση τύπου Xiaomi mi box s. Είναι μεν χαμηλότερων στάνταρτς σε hardware, όμως τους εξασφαλίζει σίγουρα όλα τα παραπάνω χωρίς να κάνουν τίποτα.

 

Όσοι όμως θέλουν να ασχοληθούν πραγματικά με τα κουτιά τους, νομίζω ότι η λογική κατάληξη είναι ένα καλό (δεν χρειάζεται να είναι ακριβό) S905X3. To Netflix θα το πάρουν σε όλα αυτά μέσω coreelec σε Full HD (όχι όμως 4Κ), τα δε υπόλοιπα υπάρχουν τρόποι (το έχουμε κάνει και στο H96 max X3 και στο HK1 Box και πιστεύω ότι αντίστοιχα μπορεί να γίνει και στα άλλα).Άσε που όποιος ξέρει μπορεί...........;) Τελικά ένα καλό και φθηνό S905X3 είναι σήμερα πράγματι νομίζω αυτό που λέμε Vfm.

 

Επ'ευκαιρία και επειδή έχει εμφανισθεί κάποιο H96 max X4 (S905X4) αυτό σύμφωνα με πληροφορίες είναι fake???? προς το παρόν?

Άσε που όταν πρωτοκυκλοφορεί ένας καινούργιος επεξεργαστής έχει τις παιδικές ασθένειες και χρειάζεται κανένα δίμηνο-τρίμηνο ή και παραπάνω για να στρώσει το λογισμικό του. Άρα νομίζω για αρκετούς μήνες ακόμα τα S905X3 θα είναι τα Vfm.

 

 

Δεν εχω αποψη για τα ugoos x3 γιατι δεν εχω πιασει κανενα στα χερια μου...

Για το αν τα κλειδωνει δλδ η ugoos η αν ειναι μονο ετσι τα tox...

Η ζημια παντως οπως λες εχει γινει...

Αν δεν ειχε γινει σιγουρα ομως θα ειχαμε παει ηδη σε x4 , x5 η ποιος αλλος ξερει σε ποια βερσιον ....

Αν δεν υπηρχαν λοιπον αυτοι οι ρωσοι τα x3 θα ηταν απλα καποια αλλα κινεζικα μποξακια που κατα τα αλλα θα τα ξεχνουσαμε πολυ γρηγορα !!!

Εξου και τα x2 που αν και στο συνολο τους ειναι καλυτερες υλοποιησεις δεν περπατησαν ποτε τοσο δυνατα οσο αυτα τα x3 απο την στιγμη που ασχοληθηκαν οι ρωσοι !!!

Και τι κανανε λοιπον οι ρωσοι...

Με τις πλατες της ugoos εδωσαν σε ολους εμας ...λογους να αγοραζουμε αυτα τα μποξακια...!

Και φυσικα στις διαφορες κινεζοεταιριες λογο να ... υπαρχουν!

Μετα τους s912 η αγορα αυτη ειχε μεγαλη υφεση την οποια μετα απο καιρο δεν την ανεστησαν ουτε οι s905x2 ουτε οι s922 αλλα ΣΑΦΩΣ για του λογους που ειπαμε οι s905x3 !!!

Και θα το ξανα πω...

Καλο το H96 max X3, το HK1 Box , το X96 Air η το X96 MAX + και ολα αυτα τα μποξακια που εχουν αυτα τα λογισμικα αλλα σαφως καλυτερα ΝΟΜΙΖΩ ειναι αυτα με το original source λογισμικο !

Ακομα και ... κλειδωμενο!

Γιατι καλα να τα ... κουλαντρισεις αμα ξερεις ...

Αμα δεν ξερεις ομως τι γινεται ;

Πας και παιρνεις xiaomi ;

Και δεν το λεω υποτιμητικα...

Απλα δυστυχως η ευτυχως αυτη ειναι η (Ελληνικη) πραγματικοτητα!

Android TV Boxes & XIAOMI Smartphones

Link to comment
Share on other sites

Μάλλον προσανατολίζομαι στο xiaomi mi box διότι δεν το έχω και πολύ με τα σκαλίσματα. Παλιότερα σε τηλέφωνα μου έχουν βγει σε κακό με μπλοκαρίσματα και λοιπά. Θα ήθελα όμως κάποιος να μου πει πώς θα μπορούσα να βλέπω εκτός από netflix που έχω συνδρομή τα κανάλια της cosmote TV αλλά και του nova GO; Εννοώ τι διαδικασίες πρέπει να κάνω. Και αν είμαι off topic ας μου στείλει κάποιος την απάντηση του σε pm.

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 7 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Η γνώμη σας για το παρακάτω??

Να ρωτήσω αν υποστηρίζει όλες τις γλώσσες (πχ ελληνικά, αγγλικά) κι αν χρειάζεται αλλαγή rom (και τι υπάρχει)? Επίσης αν υπάρχει Ελλάδα για πιο άμεση παράδοση.

Ευχαριστώ

https://m.banggood.com/TOX1-Amlogic-S905X3-4GB-RAM-32GB-ROM-2_4G-5G-WiFi-Bluetooth-1000M-LAN-4K-HD-Smart-Android-9_0-TV-Box-Set-top-Box-Support-Youtube-Netflix-p-1725625.html?cur_warehouse=CN&ID=47184&rmmds=search

SEX is like NOKIA (connecting people)

http://i.imgur.com/zWrMLZe.jpg

Link to comment
Share on other sites

Δεν υπάρχει σε Ελληνικό κατάστημα , έχει όλες τις γλώσσες, εάν σου έρθει με την έκδοση λογισμικού 1.1 θα είναι ξεκλείδωτο και μπορείς να του περάσεις ότι rom θέλεις , εάν σου έρθει με 1.1 και κάνεις την ενημέρωση σε 1.4 ή σου έρθει με 1.4 δεν μπορείς να γυρίσεις στην 1.1. Η μαμά Ρομ είναι πλήρες και δεν έχει να ζηλέψει σε τίποτα αναφορικά με custom rom Vortex ή Slimbox. Διότι και οι δύο βασίζονται στην rom της Ugoos. Ενώ η Tox1 είναι rebrand της ίδιας της Ugoos και αναλαμβάνει την υλοποίηση η SZBOX , οι αναβαθμίσεις της βασίζονται στο ίδιο source code της μαμάς Ugoos. Εάν είσαι λάτρης ATV μπορείς να περάσεις Port Ugoos 1.4 όχι 1.1. Κατά τα άλλα μπορείς να το αφήσεις έτσι και να κάνεις OTA αναβάθμισεις. Μοναδικό μειωνέκτημα , δεν έχει spdif έξοδο για όσους το χρειάζονται. Οι αρχικές παρτίδες είχαν πρόβλημα με τις θερμοκρασίες λόγω κακής εφαρμογής του θερμοαγώγιμου αυτοκόλλητου στον επεξεργαστή , που φαίνεται ότι ξεπεράστηκε πλέον.
Link to comment
Share on other sites

Το κακό με τα encrypted firmwares είναι ότι εάν πας να βάλεις κάποια άλλη ρομ, αμέσως μπρικάρει το κουτί:mad:

Βέβαια μπορείς να το ξεμπρικάρεις βάζοντας ξανά την αυθεντική ρομ:rolleyes:

Η δέσμευση όμως υπάρχει. Είσαι υποχρεωμένος να ακολουθείς τις επιταγές της μαμά εταιρίας και τα firmware της, όσο καλά και να είναι αυτά (με τα υπέρ και τα κατά του).

Και εάν αυτό σήμερα είναι σχεδόν αδιάφορο, εφόσον παραδεχόμαστε ότι κάποια firmwares είναι σε πολύ καλό επίπεδο, τι γίνεται μετά από κάποια χρόνια που πιθανόν να υπάρξουν νέες/προχωρημένες version των firmwares για την γενιά των επεξεργαστών που έχουν τα κουτιά μας???:wacko:

Τρανό παράδειγμα τα κουτιά με S912. Ξεκίνησαν το 2016 με Android 6, πολλές εταιρίες το 2016-2017 έβγαλαν Android 7 και μετά σιωπή!!!

Ήρθε όμως μετά το 2020, εάν δεν κάνω λάθος αρχικά Βιετναμέζικη custom rom ATV με Android 9:D και μετά πλημύρισε ο κόσμος με άπειρες εκδόσεις για S912 σε Android 9 (AOSP/Pie ή ATV) σχεδόν για όλα τα κουτιά με S912:D:D

Για αυτόν τον λόγο κυρίως (και για άλλους βέβαια) προσωπικά θα αποφύγω να πάρω (εν γνώσει μου) κουτί με encrypted λογισμικό.

My TVboxes : H96 max X3 4/32 , HK1 Box 4/32 , X88 King 4/128 , Beelink GT1 2/16, TOX3, X96 max Plus 4/32 (2101w)

Link to comment
Share on other sites

Συμφωνώ και επαυξάνω , αλλά εδώ υπάρχει μια διαφορά , όταν είναι η Ugoos από πίσω , πάντα θα είσαι ένα βήμα μπροστά από τους Ρώσους αντιγραφείς. Και δεύτερον είσαι με out of the box με OTA , που πολλοί δεν το έχουν με τα φλασαρίσματα. Και που ξέρεις με την κωδικοποίηση μπορεί αύριο ούτε ο slimhouse ούτε ο Vortex να μπορούν να την σπάσουν και να μην έχουν πρόσβαση στον πηγαίο κώδικα. Άρα μια η άλλη. Edited by makis1024
Link to comment
Share on other sites

Το κακό με τα encrypted firmwares είναι ότι εάν πας να βάλεις κάποια άλλη ρομ, αμέσως μπρικάρει το κουτί:mad:

Βέβαια μπορείς να το ξεμπρικάρεις βάζοντας ξανά την αυθεντική ρομ:rolleyes:

Η δέσμευση όμως υπάρχει. Είσαι υποχρεωμένος να ακολουθείς τις επιταγές της μαμά εταιρίας και τα firmware της, όσο καλά και να είναι αυτά (με τα υπέρ και τα κατά του).

Και εάν αυτό σήμερα είναι σχεδόν αδιάφορο, εφόσον παραδεχόμαστε ότι κάποια firmwares είναι σε πολύ καλό επίπεδο, τι γίνεται μετά από κάποια χρόνια που πιθανόν να υπάρξουν νέες/προχωρημένες version των firmwares για την γενιά των επεξεργαστών που έχουν τα κουτιά μας???:wacko:

Τρανό παράδειγμα τα κουτιά με S912. Ξεκίνησαν το 2016 με Android 6, πολλές εταιρίες το 2016-2017 έβγαλαν Android 7 και μετά σιωπή!!!

Ήρθε όμως μετά το 2020, εάν δεν κάνω λάθος αρχικά Βιετναμέζικη custom rom ATV με Android 9:D και μετά πλημύρισε ο κόσμος με άπειρες εκδόσεις για S912 σε Android 9 (AOSP/Pie ή ATV) σχεδόν για όλα τα κουτιά με S912:D:D

Για αυτόν τον λόγο κυρίως (και για άλλους βέβαια) προσωπικά θα αποφύγω να πάρω (εν γνώσει μου) κουτί με encrypted λογισμικό.

 

Μια διόρθωση....

Το συγκεκριμένο μποξακι δεν μπρικαρει γιατί απλά όταν βάζεις κάποιο άλλο λογισμικό με ubt απλα σταματάει στο boot...!

Τώρα...port λογισμικά μπορείς κανονικά να περάσεις...!

Απλά πατσαρεις το μαμά boot και όλα καλά...!

Android TV Boxes & XIAOMI Smartphones

Link to comment
Share on other sites

Μια διόρθωση....

Το συγκεκριμένο μποξακι δεν μπρικαρει γιατί απλά όταν βάζεις κάποιο άλλο λογισμικό με ubt απλα σταματάει στο boot...!

Τώρα...port λογισμικά μπορείς κανονικά να περάσεις...!

Απλά πατσαρεις το μαμά boot και όλα καλά...!

Απλώς για τους τύπους...........................

Στο μπρικάρισμα υπάρχει το soft bricked και το hard bricked. Και τα 2 ονομάζονται μπρικαρίσματα.

Άρα εάν εγκαθιστά την ρομ και όταν πας να το χρησιμοποιήσεις σταματά στο μπουτάρισμα, αυτό για τον μέσο χρήστη είναι bricked (soft bricked).

Τώρα τι μπορεί να κάνει ένα έμπειρος χρήστης, αυτό είναι άλλο θέμα................

My TVboxes : H96 max X3 4/32 , HK1 Box 4/32 , X88 King 4/128 , Beelink GT1 2/16, TOX3, X96 max Plus 4/32 (2101w)

Link to comment
Share on other sites

και επειδή δεν πρόλαβα να γράψω για τα S912 και τις custom rom σε Android 9 και άρχισαν τα PMs ορίστε 2 λινκς:

Ο πρωτεργάτης Βιετναμέζος :bow: https://daivietpda.com/2020/07/rom-atv9-android-9-0-cho-amlogic-s912/

 

και ίσως το πιο χρήσιμο αγγλόφωνο site για το ίδιο θέμα :https://forum.freaktab.com/forum/tv-player-support/amlogic-based-tv-players/s912/others-aml-s912/firmware-roms-tools-by/809456-rom-android-pie-for-s912/page35#post818455

 

Μόνο πριν αρχίσετε να "καίτε" ρομ μάθετε τα 2 pins που είναι απαραίτητα γαι το ξεμπρικάρισμα (σε περίπτωση που τυχόν το μπρικάρετε).;)

My TVboxes : H96 max X3 4/32 , HK1 Box 4/32 , X88 King 4/128 , Beelink GT1 2/16, TOX3, X96 max Plus 4/32 (2101w)

Link to comment
Share on other sites

Απλώς για τους τύπους...........................

Στο μπρικάρισμα υπάρχει το soft bricked και το hard bricked. Και τα 2 ονομάζονται μπρικαρίσματα.

Άρα εάν εγκαθιστά την ρομ και όταν πας να το χρησιμοποιήσεις σταματά στο μπουτάρισμα, αυτό για τον μέσο χρήστη είναι bricked (soft bricked).

Τώρα τι μπορεί να κάνει ένα έμπειρος χρήστης, αυτό είναι άλλο θέμα................

 

 

Συμφωνω σε αυτα που λες .... 100%

Μονο που εγω σε ' σενα απευθυνθηκα που θεωρω οτι δεν εισαι ... μεσος χρηστης !

;)

Android TV Boxes & XIAOMI Smartphones

Link to comment
Share on other sites

Για το*Α95Χ F1 τι γνώμη έχετε; Το βρήκα σεταρισμένο*έτοιμο με περασμένο kodi και πολλά άλλα.

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 7 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Για το*Α95Χ F1 τι γνώμη έχετε; Το βρήκα σεταρισμένο*έτοιμο με περασμένο kodi και πολλά άλλα.

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 7 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Πολύ λίγος ο επεξεργαστής του αλλά πολύ καλή υλοποίηση το συγκεκριμένο s905w μποξακι που ειναι από τα λίγα του τότε με Android 8....

Για τα βασικά δεν θα έχεις προβλήματα....

Για kodi ... εξαρτάται...!

Android TV Boxes & XIAOMI Smartphones

Link to comment
Share on other sites

Τιμή; Γιατί όλα είναι σχετικά.
Στα 55 ευρώ έτοιμο

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 7 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

----- προσθήκη μηνύματος 43 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Πολύ λίγος ο επεξεργαστής του αλλά πολύ καλή υλοποίηση το συγκεκριμένο s905w μποξακι που ειναι από τα λίγα του τότε με Android 8....

Για τα βασικά δεν θα έχεις προβλήματα....

Για kodi ... εξαρτάται...!

Γιατί για το Kodi λες να έχω θέμα;

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 7 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

55€ ; Όχι μακριά στα 20€ , ναι. Στα 46€ παίρνεις A95X F3 , ούτε slim ούτε Air , που είναι τρεις γενιές μετά επεξεργαστής s905x3 με 4/64 αντί για 2/16 του f1 , πες του καλή πώληση. Edited by makis1024
Link to comment
Share on other sites

Στα 55 ευρώ έτοιμο

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 7 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

----- προσθήκη μηνύματος 43 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Γιατί για το Kodi λες να έχω θέμα;

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 7 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

θα σου πω εμπειρία δική μου από τον συγκεκριμένο το επεξεργαστη όταν έβαζα το Kodi και ένα πρόσθετο να ψάξει κάτι θα υπερβάλλω λίγο αλλά πήγαινα έφτιαχνα καφέ έφτιαχνα ένα σάντουιτς πήγαινε εκεί που πηγαίνει ο βασιλιάς μόνος του και μετά μου βγάζει αποτελέσματα το πρόσθετο μέσα στο Kodi,εντάξει υπερβολή αλλά είναι πολύ αργός στο kodi να το ξέρεις επίσης 55 ευρώ παίρνεις καινούργιο μηχάνημα αν θέλεις διαβάζεις και λίγο και φτιάχνεις μόνος σου το Kodi ή αλλιώς ευκολία περνάς έτοιμο build εγώ δεν βάζω build εγώ κάθομαι και το φτιάχνω μόνος μου το Kodi.

Στα ίδια χρήματα θα ψάξεις για καινούργιο s905x3

Με ένα 80αρι περίπου παίρνεις s922x το X88 king (θα χρειαστεί όμως το συγκεκριμένο να αλλάξεις κατευθείαν Ρομ).

Huawei Honor Note 10/Xbox One S/etc.
Link to comment
Share on other sites

Επειδή όπως έγραψα και παραπάνω δεν το έχω μετά σετάρισματα για αυτό προτιμώ κάτι έτοιμο. Τώρα όσον αφορά τη δική σου εμπειρία Θα συμφωνήσω εν μέρει αλλά μήπως αυτό έγινε λόγω του ότι έπαιρνε απευθείας wifi και όχι μέσω ethernet;

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 7 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Kodi και Ελληνικό build του περνάς σε είκοσι λεπτά , μαζί με το κατέβασμα του build. Σιγά το στήσιμο που του έχει κάνει. Με 35€-48€ παίρνεις ένα μηχάνημα πολύ ανώτερο από έξω και το στήνεις μόνος σου.
Link to comment
Share on other sites

Επειδή όπως έγραψα και παραπάνω δεν το έχω μετά σετάρισματα για αυτό προτιμώ κάτι έτοιμο. Τώρα όσον αφορά τη δική σου εμπειρία Θα συμφωνήσω εν μέρει αλλά μήπως αυτό έγινε λόγω του ότι έπαιρνε απευθείας wifi και όχι μέσω ethernet;

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 7 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Ethernet φιλε 50αρα,δεν θελω να σε αποτρεψω απο την αγορα του εαν ειναι η μονη επιλογη που εχεις τοτε αγορασε το.

Κανεις δεν γεννήθηκε με γνωσεις σεταρισματος Kodi ή φλασαρισματος ρομ τωρα ειναι και το κατα το ποσο θελει καποιος να ασχοληθει, το να περασεις 3-4 repo και απο εκει να περασεις και τα addons (προσθετα) που θελεις δεν ειναι πυρηνικη φυσικη, προσωπικη μου αποψη παντα προς αποφυγη παρεξηγησεων.

Edited by xloupas
Huawei Honor Note 10/Xbox One S/etc.
Link to comment
Share on other sites

Όχι να μην το πάρει , να μας πει από πού είναι και όποιος είναι πιο κοντά , ας αναλάβει να του το σετάρει. Όποιο τελικά αποφασίσει να αγοράσει από έξω. Μα δόξα τον Θεό , έχουμε πιάσει όλη την Ελλάδα. Ψυχικό θα κάνει , εννοείται. Edited by makis1024
Link to comment
Share on other sites

Όχι να μην το πάρει , να μας πει από πού είναι και όποιος είναι πιο κοντά , ας αναλάβει να του το σετάρει. Όποιο τελικά αποφασίσει να αγοράσει από έξω. Μα δόξα τον Θεό , έχουμε πιάσει όλη την Ελλάδα. Ψυχικό θα κάνει , εννοήται.

 

Η προθεση μου δεν ειναι ποτε να επιβαλω την γνωμη μου τωρα εαν καποιος θελει να την ακολουθησει εχει καλως αν παλι οχι δεν τρεχει τιποτα και εγω προθυμος να βοηθησω αν δεν μπορει ο φιλος να το σεταρει ειτε με build ειτε χωρις build.

Huawei Honor Note 10/Xbox One S/etc.
Link to comment
Share on other sites

Όχι να μην το πάρει , να μας πει από πού είναι και όποιος είναι πιο κοντά , ας αναλάβει να του το σετάρει. Όποιο τελικά αποφασίσει να αγοράσει από έξω. Μα δόξα τον Θεό , έχουμε πιάσει όλη την Ελλάδα. Ψυχικό θα κάνει , εννοείται.
Από Θεσσαλονίκη είμαι Μάκη. Αν είσαι κοντά και διαθέσιμος στείλε μου ένα λιγκ από ένα καλούτσικο μποξάκι της τάξης του 50αρικου και σε περιμένω για καφεδάκι......

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 7 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...