Jump to content

Android TV Box


spyrosrotary
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καλησπέρα έχω ένα τανιξ tx3 4giga ξαφνικά σταμάτησε να βγάζει εικόνα ανοίγει αλλά δεν βγάζει εικόνα

Αν ξέρει κανείς τίποτα θα ήμουν υποχρεωμένος παιδια

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 21,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

  • junglist

    1093

  • gatos814

    1241

  • makis1024

    547

  • ath156

    1754

Καλησπέρα έχω ένα τανιξ tx3 4giga ξαφνικά σταμάτησε να βγάζει εικόνα ανοίγει αλλά δεν βγάζει εικόνα

Αν ξέρει κανείς τίποτα θα ήμουν υποχρεωμένος παιδια

το δούλευες δροσερό ή ψηνόταν?

SONY EXPERIA NEOV. THL T200. LeTv X900+. Xiaomi Mi Max 3
Link to comment
Share on other sites

το δούλευες δροσερό ή ψηνόταν?

 

Τι δροσερό δεν καταλαβαίνω πάντως ανοίγει γράφει doot στην οθόνη και μετά βγάζει την ώρα όπως όταν έχει ανοίξει αλλά εικόνα τίποτα

Link to comment
Share on other sites

Ναι φίλε μου τίποτα

Μήπως του έκανες hotplugin /αλλαγή του καλωδίου HDMI και κάηκε η θύρα HDMI?

Εάν έχει AV πορτ συνδέεις με ένα καλώδιο (καρφάκι από τη μία πλευρά και 3 καλώδια rCA από την άλλη-εδώ ενδιαφέρει το κίτρινο) σε μία τηλεόραση που έχει τέτοιες υποδοχές.

My TVboxes : H96 max X3 4/32 , HK1 Box 4/32 , X88 King 4/128 , Beelink GT1 2/16, X96 max Plus 4/32 (2101w)

Link to comment
Share on other sites

Μήπως του έκανες hotplugin /αλλαγή του καλωδίου HDMI και κάηκε η θύρα HDMI?

Εάν έχει AV πορτ συνδέεις με ένα καλώδιο (καρφάκι από τη μία πλευρά και 3 καλώδια rCA από την άλλη-εδώ ενδιαφέρει το κίτρινο) σε μία τηλεόραση που έχει τέτοιες υποδοχές.

 

Δεν έχει δυστυχώς μόνο μια spdf εχει

Link to comment
Share on other sites

Δεν έχει δυστυχώς μόνο μια spdf εχει

Δοκίμασε (και ενώ είναι ανοικτό το TVbox) να κλείσεις και να ανοίξεις ξανά την τηλεόραση (χωρίς να πειράξεις το ανοικτό μποξ).

***Πάντως εάν στο έκανε μετά από εισαγωγή/εξαγωγή του HDMI ενώ ήταν ανοικτό. κατά 99% κάηκε η θύρα HDMI.

Edited by ath156

My TVboxes : H96 max X3 4/32 , HK1 Box 4/32 , X88 King 4/128 , Beelink GT1 2/16, X96 max Plus 4/32 (2101w)

Link to comment
Share on other sites

Δοκίμασε (και ενώ είναι ανοικτό το TVbox) να κλείσεις και να ανοίξεις ξανά την τηλεόραση (χωρίς να πειράξεις το ανοικτό μποξ).

***Πάντως εάν στο έκανε μετά από εισαγωγή/εξαγωγή του HDMI ενώ ήταν ανοικτό. κατά 99% κάηκε η θύρα HDMI.

 

Δεν ξερω γιατι το ειχα δωσει σε φιλο δεν το εκανε στα χερια μου ο φιλος μου λεει οτι ξαφνικα εκανε επανεκινηση δυο φορε και τελος η εικονα

Link to comment
Share on other sites

Γνωρίζει κανείς αν η Vortex Ugoos AM-6 ported rom για το X88 King αν είναι Permissive η Enforcing;Βγήκε και είπε ο John Wu (Dev του Magisk) ότι οι Permissive roms είναι επικίνδυνες για το θέμα ασφαλειας..
Link to comment
Share on other sites

Δεν ξερω γιατι το ειχα δωσει σε φιλο δεν το εκανε στα χερια μου ο φιλος μου λεει οτι ξαφνικα εκανε επανεκινηση δυο φορε και τελος η εικονα

 

Χμμ....

Αυτα τα μποξακια απο μονα τους... ετσι δεν χαλανε....!

Μονο απο κακοχρησια...!

Αν μπορεις και ξερεις προσπαθησε να δεις αν μπαινει και δειχνει εικονα και σε recovery....

Και αν επισης εχεις την δυνατοτητα ριξε και ενα φλασαρισμα απο την αρχη να δεις αν θα αλλαξει κατι ...

Αν και χλωμο .... ποτε δεν ξερεις ....!

Android TV Boxes & XIAOMI Smartphones

Link to comment
Share on other sites

Χμμ....

Αυτα τα μποξακια απο μονα τους... ετσι δεν χαλανε....!

Μονο απο κακοχρησια...!

Αν μπορεις και ξερεις προσπαθησε να δεις αν μπαινει και δειχνει εικονα και σε recovery....

Και αν επισης εχεις την δυνατοτητα ριξε και ενα φλασαρισμα απο την αρχη να δεις αν θα αλλαξει κατι ...

Αν και χλωμο .... ποτε δεν ξερεις ....!

Ενω το εχω βγαλει απο το ρευμα παταω την τρυπουλα με συνδετηρα και τ βαζω στο ρευμα για να μπει recovery αλλα εικονα δεν εχει εκτος αν το κανω λαθος

Link to comment
Share on other sites

Ενω το εχω βγαλει απο το ρευμα παταω την τρυπουλα με συνδετηρα και τ βαζω στο ρευμα για να μπει recovery αλλα εικονα δεν εχει εκτος αν το κανω λαθος

 

Αν κανει κλικ μεσα στην τρυπα δυστυχως .... δεν γινεται κατι !

Android TV Boxes & XIAOMI Smartphones

Link to comment
Share on other sites

Αν κανει κλικ μεσα στην τρυπα δυστυχως .... δεν γινεται κατι !

Ναι κανει κλικ κανονικα μαλλον ο φιλος μου εκανε μακακια και το εκαψε και λεει μπουρδες

Edited by mples
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα.

Πρώτα καλό είναι να το δουλέψεις λίγο με την στοκ ρομ για να δεις ότι όλα είναι εντάξει.

Μετά καλό είναι να πας σε custom rom επειδή σίγουρα έχουν να σου δώσουν πολλά περισσότερα.

Όπως έχω πει και λίγο πιο πάνω βασικό είναι να δεις (μέσα από τις τρύπες που έχει κάτω) εάν είναι με πλακέτα ΠΡΑΣΙΝΗ ή ΜΠΛΕ. Διότι από αυτό θα εξαρτηθεί ποια ακριβως ρομ θα βάλεις;)

Εάν θέλεις ξεκινάς με την ρομ που έχω δώσει εδώ https://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=8109724#post8109724

και μετά μπορείς να δοκιμάσεις αυτή του Slimbox και του Vortex (πάντοτε βέβαια σύμφωνα με το εάν έχεις Πράσινο ή Μπλε board).

edit: Και σε περίπτωση που πράγματι σε ενδιαφέρει το Netflix σε Full HD κατέβασε τις οδηγίες μου για το πως να εγκαταστήσεις το coreelec σε καρτούλα sd ή USB stick πανεύκολα, χωρίς να κάνεις κάτι άλλο και να δουλεύουν όλα (οθονίτσα, original remote control, ΟΝ/OFF από το remote κλπ). Αυτό μπορείς να το κάνεις από την 1η στιγμή που θα το παραλάβεις, εφόσον είτε κάνεις το σύστημά σου dual boot (Android+Coreelec) είτε βγάζοντας απλώς την καρτούλα σου έχεις το Android.;) https://mega.nz/file/Qh1G2LjJ#KOvtbhYDINS0erbT9_KVRtF1TQu0KrhZBSkqv1hQUCM

 

Επειδή παρέλαβα και μπορώ να πω είναι για τα μπάζα η ρομ που έχει ας ξεκινήσω με το πιο απλό.

Μπάρες πάνω κάτω πως θα βάλω...ήμαρτον ρε Κινέζοι

Link to comment
Share on other sites

Επειδή παρέλαβα και μπορώ να πω είναι για τα μπάζα η ρομ που έχει ας ξεκινήσω με το πιο απλό.

Μπάρες πάνω κάτω πως θα βάλω...ήμαρτον ρε Κινέζοι

Πήγες στα settings να τις ενεργοποιήσεις από εκεί?

Εκτός και εάν σου έστειλαν κανένα αρχαίο κομμάτι με πολύ παλιά στοκ ρομ. Σε κάθε περίπτωση δες τι χρώμα Board έχεις.

Edited by ath156

My TVboxes : H96 max X3 4/32 , HK1 Box 4/32 , X88 King 4/128 , Beelink GT1 2/16, X96 max Plus 4/32 (2101w)

Link to comment
Share on other sites

Πως αλλάζουμε dns σε tv box με σύνδεση ethernet;

Κατέβασα απο το store την 1.1.1.1 αλλα δεν μου παίζει τους Ελληνικούς παρόχους στο kodi.

Link to comment
Share on other sites

Πως αλλάζουμε dns σε tv box με σύνδεση ethernet;

Κατέβασα απο το store την 1.1.1.1 αλλα δεν μου παίζει τους Ελληνικούς παρόχους στο kodi.

 

άλλαξε στο router να ισχύουν για όλους

SONY EXPERIA NEOV. THL T200. LeTv X900+. Xiaomi Mi Max 3
Link to comment
Share on other sites

Πως αλλάζουμε dns σε tv box με σύνδεση ethernet;

Κατέβασα απο το store την 1.1.1.1 αλλα δεν μου παίζει τους Ελληνικούς παρόχους στο kodi.

 

Ακολουθησε καποιο απο τα παρακατω βιντεο

 

 

https://www.youtube.com/results?search_query=αλλαγή+των+DNS+tv+box

Huawei Honor Note 10/Xbox One S/etc.
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα παίδες

Θέλω να αγοράσω ένα μποξάκι για να βλέπω netflix , nova TV και cosmote TV.

Για τα δύο πρώτα δηλαδή για netflix και nova έχω συνδρομή και κωδικούς φυσικά.

Πιο μου προτείνετε έτσι κάπως οικονομικό μέχρι 50 με 60 ευρώ με το οποίο να να βλέπω απρόσκοπτα όλα τα παραπάνω;

Με φίλους που μίλησα μου είπαν να πάρω κάποιο που να έχει μέσα πιστοποιημένα android και GPS locator γιατί αλλιώς δεν θα τα παίζει.

Μου είπαν επίσης και ότι το xiaomi mi box s Είναι μία πάρα πολύ καλή λύση.

Εσείς που έχετε δοκιμάσει τόσα πολλά τι μου προτείνετε σύμφωνα με τις δυνατότητες που θέλω να βλέπω;

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 7 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα παίδες

Θέλω να αγοράσω ένα μποξάκι για να βλέπω netflix , nova TV και cosmote TV.

Για τα δύο πρώτα δηλαδή για netflix και nova έχω συνδρομή και κωδικούς φυσικά.

Πιο μου προτείνετε έτσι κάπως οικονομικό μέχρι 50 με 60 ευρώ με το οποίο να να βλέπω απρόσκοπτα όλα τα παραπάνω;

Με φίλους που μίλησα μου είπαν να πάρω κάποιο που να έχει μέσα πιστοποιημένα android και GPS locator γιατί αλλιώς δεν θα τα παίζει.

Μου είπαν επίσης και ότι το xiaomi mi box s Είναι μία πάρα πολύ καλή λύση.

Εσείς που έχετε δοκιμάσει τόσα πολλά τι μου προτείνετε σύμφωνα με τις δυνατότητες που θέλω να βλέπω;

Στάλθηκε από το Redmi Note 7 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Με τις "προδιαγραφές" που βάζεις νομίζω ότι το mi box s είναι μονόδρομος:)

Τα άλλα, οικονομικότερα S905X3 και με καλύτερα hardware specs, είναι για όλους τους υπόλοιπους (όπως και εγώ) που θέλουν να ασχοληθούν ταυτόχρονα με αλλαγές ρομ, άλλες δυνατότητες κλπ.

My TVboxes : H96 max X3 4/32 , HK1 Box 4/32 , X88 King 4/128 , Beelink GT1 2/16, X96 max Plus 4/32 (2101w)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...