Jump to content

Android TV Box


spyrosrotary
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 21,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

  • junglist

    1093

  • gatos814

    1254

  • makis1024

    549

  • ath156

    1768

Καλημερα στην μεγάλη παρέα.

επιτελους χθες παρελανα το HK1 box Amlogic S905X3, προς αντικατασταση του παλιου μου Beelink MINI MXIII II

 

Παιδεύτηκα λιγο να το "δω" στην τηλεοραση μου, ενω το εβαλα ακριβως στο ιδιο καλωδιο HDMI που ειχα και το beelink

H τηλεόραση ειναι προσφατη, μαρκας SONY (Sony KD-49XG8096)

To beelink μπορουσα να το χειριστω μεσω του τηλεχειριστηριου της TV (Bravia Sync), το ΗΚ1 δεν φαινεται να εχει τετοια δυνατότητα.

Μηπως το γνωριζεις κανεις αυτο; Ειναι θεμα ρύθμισης του ΗΚ1;

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα στην μεγάλη παρέα.

επιτελους χθες παρελανα το HK1 box Amlogic S905X3, προς αντικατασταση του παλιου μου Beelink MINI MXIII II

 

Παιδεύτηκα λιγο να το "δω" στην τηλεοραση μου, ενω το εβαλα ακριβως στο ιδιο καλωδιο HDMI που ειχα και το beelink

H τηλεόραση ειναι προσφατη, μαρκας SONY (Sony KD-49XG8096)

To beelink μπορουσα να το χειριστω μεσω του τηλεχειριστηριου της TV (Bravia Sync), το ΗΚ1 δεν φαινεται να εχει τετοια δυνατότητα.

Μηπως το γνωριζεις κανεις αυτο; Ειναι θεμα ρύθμισης του ΗΚ1;

Καλώς το δέχτηκες.

Σίγουρα γίνεται να το χειριστείς με αυτό της τηλεόρασης. Όμως είναι και θέμα firmware. Κοίταξε μέσα στα Settings και ενεργοποίησε στο μενού HDMI CEC όλα εκτός του "Auto change language".

Έτσι και αλλιώς αφού βεβαιωθείς ότι όλα είναι σωστά και δεν υπάρχει κάποιο θέμα καλό είναι να πας σε custom firmware;)

Επίσης πες μας κάτι. Όταν είναι ανοικτό και το βλέπεις από επάνω ακριβώς φαίνεται στο κέντρο ένα στρογγυλό πιο φωτεινό (γύρω στα 2εκ. διάμετρο)? Άρα έχεις την καινούργια έκδοση με την "τρύπα"?:rolleyes:

My TVboxes : H96 max X3 4/32 , HK1 Box 4/32 , X88 King 4/128 , Beelink GT1 2/16, TOX3, X96 max Plus 4/32 (2101w)

Link to comment
Share on other sites

Αξιζει σε σχεση με τη μαμα ρομ. Θα δεις αλλο king. :lol::lol:

 

Η spartan είναι αποκλειστικά ATV , υπάρχει όμως και AOSP και ATV custom rom του Vortex port από Ugoos, που θα βρεις στο κανάλι του στο telegram, @vtxbox την τελευταία 0.3.8. την βγάζει σε δύο εκδόσεις μία για μνήμη LPDDR4 και μία για όλες τις υπόλοιπες εκδόσεις DDR4. Από το S/N στο αυτοκόλλητο μπορείς να καταλάβεις τι έκδοση έχεις, πρέπει πρώτα να βάλεις κάποια αρχεία ini στον φάκελο lisence

εκεί που έχεις εγκαταστήσει το amlogic burning tool , που στα δίνει αυτός από εκεί που την κατεβάζεις , έχει και readme txt file, S922X είναι LPDDR4 όλες οι υπόλοιπες είναι DDR4 σκέτο. Αλλά και ο Alvatec έχει βγάλει custom roms για το Beelink gt king.https://forum.freaktab.com/forum/tv-player-support/amlogic-based-tv-players/s922x/others-s922x/firmware-roms-tools-dq/778508-rom-beelink-gt-king-alvatech-standard-android-9-0-pie-s922x

 

πολύ ωραία παιδιά ευχαριστώ και τους δύο σας εάν χρειαστώ περαιτέρω βοήθεια θα σας ενοχλήσω Καλή συνέχεια και ευχαριστώ

Huawei Honor Note 10/Xbox One S/etc.
Link to comment
Share on other sites

Νομίζω ότι το X88 king έχει το ίδιο hardware με το GT King + του ότι έχει BT 5.0

Το καρτερώ πως και πως!

Είδες το μήνυμά μου πιο πριν;

 

Sent from my ONEPLUS A6003 using Tapatalk

ONEPLUS 6 64gb: rooted, Elemental kernel

NEXUS 4 16gb: Stock 5.0.1/Rastapop 5.0.2, Hell core b69L

Cube iwork 10 tablet 64gb: Win 10/Android 5.1

Tv Box CS968:RK3188, 4 Core 1.6ghz, 4 core VGA, 2GB Ram, Geass custom Rom

Link to comment
Share on other sites

https://4pda.ru/forum/index.php?showtopic=882984

Διάλεξε τι Tanix TX92 έχεις , βγήκε και σε lpddr 3 και ddr3 32 gb και 64 gb, καθώς και ddr4 32gb και 64gb. Δεν κάνουν όλες οι port ugoos am 3 , στο Box.

Link to comment
Share on other sites

https://4pda.ru/forum/index.php?showtopic=882984

 

Διάλεξε τι Tanix TX92 έχεις , βγήκε και σε lpddr 3 και ddr3 32 gb και 64 gb, καθώς και ddr4 32gb και 64gb. Δεν κάνουν όλες οι port ugoos am 3 , στο Box.

Ευχαριστώ.

Βασικά βρήκα αυτή την ρομ να δοκιμάσω:

https://forum.freaktab.com/forum/tv-player-support/amlogic-based-tv-players/s912/others-aml-s912/firmware-roms-tools-by/809756-rom-atv9-android-9-0-cho-amlogic-s912-by-daivietpda

 

Αλλά δυστυχώς δεν μπορώ να φλασαρω το μποξακι με τίποτα.

Έφτιαξα ένα ΜΜ καλώδιο από 2 παλιά και δεν βλέπει το PC το μποξ. Δοκίμασα διαφορετικές θύρες,.έκανα ρεσταρτ, τίποτα.

Θέλει κάποιο ειδικό καλώδιο;

 

Sent from my ONEPLUS A6003 using Tapatalk

ONEPLUS 6 64gb: rooted, Elemental kernel

NEXUS 4 16gb: Stock 5.0.1/Rastapop 5.0.2, Hell core b69L

Cube iwork 10 tablet 64gb: Win 10/Android 5.1

Tv Box CS968:RK3188, 4 Core 1.6ghz, 4 core VGA, 2GB Ram, Geass custom Rom

Link to comment
Share on other sites

φίλε @xloupas πες μου λίγο σε παρακαλώ το X88 King που έχεις είναι με μνήμη LPDDR4 που λέει το banggood ή DDR3 που βλέπω αλλού?

Και κάποιες γενικές εντυπώσεις/παρατηρήσεις ή ίσως προβλήματα αυτού?

Όχι ότι το χρειάζομαι, αλλά αφενός με τρώει η τσέπη μου, το βλέπω πλέον με EU Plug και θέλω να συμπληρώσω την σειρά Amlogic (S912, S905X2, S905X3 ............S922). Άντε να βρω και τηλεόραση να το βάλω:lol:

My TVboxes : H96 max X3 4/32 , HK1 Box 4/32 , X88 King 4/128 , Beelink GT1 2/16, TOX3, X96 max Plus 4/32 (2101w)

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ.

Βασικά βρήκα αυτή την ρομ να δοκιμάσω:

https://forum.freaktab.com/forum/tv-player-support/amlogic-based-tv-players/s912/others-aml-s912/firmware-roms-tools-by/809756-rom-atv9-android-9-0-cho-amlogic-s912-by-daivietpda

 

Αλλά δυστυχώς δεν μπορώ να φλασαρω το μποξακι με τίποτα.

Έφτιαξα ένα ΜΜ καλώδιο από 2 παλιά και δεν βλέπει το PC το μποξ. Δοκίμασα διαφορετικές θύρες,.έκανα ρεσταρτ, τίποτα.

Θέλει κάποιο ειδικό καλώδιο;

 

Sent from my ONEPLUS A6003 using Tapatalk

 

Θέλει usb καλώδιο male to male που είναι και για μεταφορά data , εάν είναι μόνο για φόρτιση , δεν κάνει.

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ.

Βασικά βρήκα αυτή την ρομ να δοκιμάσω:

https://forum.freaktab.com/forum/tv-player-support/amlogic-based-tv-players/s912/others-aml-s912/firmware-roms-tools-by/809756-rom-atv9-android-9-0-cho-amlogic-s912-by-daivietpda

Αλλά δυστυχώς δεν μπορώ να φλασαρω το μποξακι με τίποτα.

Έφτιαξα ένα ΜΜ καλώδιο από 2 παλιά και δεν βλέπει το PC το μποξ. Δοκίμασα διαφορετικές θύρες,.έκανα ρεσταρτ, τίποτα.

Θέλει κάποιο ειδικό καλώδιο;

Δεν χρειάζεται κάποιο ειδικό καλώδιο, αλλά πρέπει να έχουν 4 μικρότερα καλώδια. Συνδέεις καλά χρώμα με χρώμα και μονώνεις τις συνδέσεις με μονωτική ταινία. Το κάνεις μικρότερο από 15-20 εκ.

USB-A-cable.jpg

Edited by ath156

My TVboxes : H96 max X3 4/32 , HK1 Box 4/32 , X88 King 4/128 , Beelink GT1 2/16, TOX3, X96 max Plus 4/32 (2101w)

Link to comment
Share on other sites

φίλε @xloupas πες μου λίγο σε παρακαλώ το X88 King που έχεις είναι με μνήμη LPDDR4 που λέει το banggood ή DDR3 που βλέπω αλλού?

Και κάποιες γενικές εντυπώσεις/παρατηρήσεις ή ίσως προβλήματα αυτού?

Όχι ότι το χρειάζομαι, αλλά αφενός με τρώει η τσέπη μου, το βλέπω πλέον με EU Plug και θέλω να συμπληρώσω την σειρά Amlogic (S912, S905X2, S905X3 ............S922). Άντε να βρω και τηλεόραση να το βάλω:lol:

 

LPDDR4 / LPDDR4X

Link to comment
Share on other sites

Δεν χρειάζεται κάποιο ειδικό καλώδιο, αλλά πρέπει να έχουν 4 μικρότερα καλώδια. Συνδέεις καλά χρώμα με χρώμα και μονώνεις τις συνδέσεις με μονωτική ταινία. Το κάνεις μικρότερο από 15-20 εκ.

USB-A-cable.jpg

Εμένα έχει μόνο μαύρο και κόκκινο καλώδια μέσα. Άρα δεν κάνει αυτό;

 

Εναλλακτικά δεν μπορώ να φτιάξω κάρτα με το Burncardmaker να την βάλω μέσα και να φλασαριστει έτσι;

 

Sent from my ONEPLUS A6003 using Tapatalk

ONEPLUS 6 64gb: rooted, Elemental kernel

NEXUS 4 16gb: Stock 5.0.1/Rastapop 5.0.2, Hell core b69L

Cube iwork 10 tablet 64gb: Win 10/Android 5.1

Tv Box CS968:RK3188, 4 Core 1.6ghz, 4 core VGA, 2GB Ram, Geass custom Rom

Link to comment
Share on other sites

Εμένα έχει μόνο μαύρο και κόκκινο καλώδια μέσα. Άρα δεν κάνει αυτό;

Εναλλακτικά δεν μπορώ να φτιάξω κάρτα με το Burncardmaker να την βάλω μέσα και να φλασαριστει έτσι;

Όχι το μαύρο/κόκκινο είναι μόνο φόρτιση. Είσαι σίγουρος ότι δεν έχεις παραπεταμένα τίποτα καλώδια από παλιά smartphones κλπ?

Επίσης όπως πάντα λέω καλά είναι να έχεις ή να αγοράσεις ένα τέτοιο καλώδιο γιατί είναι το απόλυτο εργαλείο εάν τυχόν μπρικάρεις το κουτί.

Και ναι συνήθως μπορείς και με sd card, αλλά θέλει πολύ προσοχή τι θα επιλέξεις (erase bootloader ή όχι). Δες και τι έγραψε για κάτι αντίστοιχο ο φίλος @nik187 (για άλλο κουτί βέβαια)https://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=8122764#post8122764

Γνώμη μου να προσπαθήσεις να βρεις ή να κάνεις ένα καλώδιο, διότι δεν θα φοβάσαι τίποτα μετά !!!

Εάν πάντως θελήσεις να χρησιμοποιήσεις την sd κάρτα ρίξε μια ματιά και εδώ https://forum.xda-developers.com/t/rom-mod-hk1-x3-h96-max-x3-vontar-x3-transpeed-x3-air-bqeel-y8-max-amlogic.4157515/page-3#post-84007103 έχει όμως μεγάλη σημασία τι θα κάνεις τελικά στο βήμα 6 !!

 

edit: και για να δώσω μερικές ιδέες για τυχόν καλώδια που μπορεί να έχετε παραπεταμένα/ξεχασμένα είναι από αρχαία μόντεμς που ίσως χρησιμοποιούσατε προ αειμνήστων χρόνων, καλώδια εκτυπωτών, PSP, ipod κλπ

Edited by ath156

My TVboxes : H96 max X3 4/32 , HK1 Box 4/32 , X88 King 4/128 , Beelink GT1 2/16, TOX3, X96 max Plus 4/32 (2101w)

Link to comment
Share on other sites

@junglist Ελα φίλος τώρα το είδα,εχω απενεργ. ειδοπ. στις εφαρμογές!!! Ναι, δουλεύει άψογα.Εχω αυτό με το AP6255 wifi chipset και απλά έβαλα αυτήν!Ναι όλα άψογα πάει μπάλα.Με την 10.4 πολύ σπάνια είχα κάτι reboots, αλλά δοκιμασα μια λύση που κάποιος είπε να σβήσω αρχεία από το system,vendor,media.Ετσι έσβησα κάποια wallpapers.Δε ξέρω αν βοήθησε,παντως δε μου το ξανακανε!Λενε οτι το κάνει αυτό, επειδή μετά την 10.2 έχει τον ίδιο kernel με το AM3.Αν θες να το δώσεις πνοή,βαλτην!!

https://4pda.ru/forum/index.php?showtopic=882984&st=8020#entry102844685

Link to comment
Share on other sites

@junglist Ελα φίλος τώρα το είδα,εχω απενεργ. ειδοπ. στις εφαρμογές!!! Ναι, δουλεύει άψογα.Εχω αυτό με το AP6255 wifi chipset και απλά έβαλα αυτήν!Ναι όλα άψογα πάει μπάλα.Με την 10.4 πολύ σπάνια είχα κάτι reboots, αλλά δοκιμασα μια λύση που κάποιος είπε να σβήσω αρχεία από το system,vendor,media.Ετσι έσβησα κάποια wallpapers.Δε ξέρω αν βοήθησε,παντως δε μου το ξανακανε!Λενε οτι το κάνει αυτό, επειδή μετά την 10.2 έχει τον ίδιο kernel με το AM3.Αν θες να το δώσεις πνοή,βαλτην!!

https://4pda.ru/forum/index.php?showtopic=882984&st=8020#entry102844685

Ποιο ΤΧ92 έχεις;

3Gb/DDR4?

 

Sent from my ONEPLUS A6003 using Tapatalk

ONEPLUS 6 64gb: rooted, Elemental kernel

NEXUS 4 16gb: Stock 5.0.1/Rastapop 5.0.2, Hell core b69L

Cube iwork 10 tablet 64gb: Win 10/Android 5.1

Tv Box CS968:RK3188, 4 Core 1.6ghz, 4 core VGA, 2GB Ram, Geass custom Rom

Link to comment
Share on other sites

@junglist Το Vorke Z6 3GB DDR4 το οποίο είναι ίδιο με το αντίστοιχο Tanix!
Με κάρτα την πέρασες ή μέσω PC με το USB BURNING;

 

Sent from my ONEPLUS A6003 using Tapatalk

ONEPLUS 6 64gb: rooted, Elemental kernel

NEXUS 4 16gb: Stock 5.0.1/Rastapop 5.0.2, Hell core b69L

Cube iwork 10 tablet 64gb: Win 10/Android 5.1

Tv Box CS968:RK3188, 4 Core 1.6ghz, 4 core VGA, 2GB Ram, Geass custom Rom

Link to comment
Share on other sites

φίλε @xloupas πες μου λίγο σε παρακαλώ το X88 King που έχεις είναι με μνήμη LPDDR4 που λέει το banggood ή DDR3 που βλέπω αλλού?

Και κάποιες γενικές εντυπώσεις/παρατηρήσεις ή ίσως προβλήματα αυτού?

Όχι ότι το χρειάζομαι, αλλά αφενός με τρώει η τσέπη μου, το βλέπω πλέον με EU Plug και θέλω να συμπληρώσω την σειρά Amlogic (S912, S905X2, S905X3 ............S922). Άντε να βρω και τηλεόραση να το βάλω:lol:

 

Φίλε όντως όπως έγραψε ο Μάκης από την περιγραφή λέει LPDDR4 / LPDDR4X για να μας πει ακριβώς τη μνήμη έχει πες μου κάποια εφαρμογή να σου πω ακριβώς τι είδους μνήμη έχει.

Όπως έγραψα και σε παραπάνω μήνυμα μου σε σχέση με το GT king το κοντράρει άνετα αλλά με μία μικρή λεπτομέρεια ότι πρέπει να βάλεις απαραιτήτως slimbox, με μαμά Ρομ δεν αξίζει τίποτα, θερμοκρασίες ψυγείο αλλά εντάξει με ανεμιστήρα από κάτω τώρα το καλοκαίρι θα δείξει από θερμοκρασίες, ποιότητα εικόνας άριστη όπως και στο gt king με μια μικρή υπεροχή του x88 στα δικά μου μάτια στην ίδια τηλεόραση αλλά με την slimbox, έναντι του gt king που το έχω με στοκ Ρομ στα παιχνίδια όλα μια χαρά κανένα πρόβλημα, σε θέαση αρχείων 4Κ streaming κανένα "λόξυγκα" το μόνο που μου την έσπασε είναι στη ROM slimbox ότι ενώ κλείνεις το TV Box παραμένει η οθόνη ανοιχτή γράφοντας load.

Σε γενικές γραμμές αυτή είναι η εμπειρία μου με το Χ88 ότι άλλο θέλεις να ρωτήσεις που το ξέχασα πολύ ευχαρίστως πες μου να σου πω.

Edited by xloupas
Huawei Honor Note 10/Xbox One S/etc.
Link to comment
Share on other sites

Φίλε όντως όπως έγραψε ο Μάκης από την περιγραφή λέει LPDDR4 / LPDDR4X για να μας πει ακριβώς τη μνήμη έχει πες μου κάποια εφαρμογή να σου πω ακριβώς τι είδους μνήμη έχει.

Όπως έγραψα και σε παραπάνω μήνυμα μου σε σχέση με το GT king το κοντράρει άνετα αλλά με μία μικρή λεπτομέρεια ότι πρέπει να βάλεις απαραιτήτως slimbox, με μαμά Ρομ δεν αξίζει τίποτα, θερμοκρασίες ψυγείο αλλά εντάξει με ανεμιστήρα από κάτω τώρα το καλοκαίρι θα δείξει από θερμοκρασίες, ποιότητα εικόνας άριστη όπως και στο gt king με μια μικρή υπεροχή του x88 στα δικά μου μάτια στην ίδια τηλεόραση αλλά με την slimbox, έναντι του gt king που το έχω με στοκ Ρομ στα παιχνίδια όλα μια χαρά κανένα πρόβλημα, σε θέαση αρχείων 4Κ streaming κανένα "λόξυγκα" το μόνο που μου την έσπασε είναι στη ROM slimbox ότι ενώ κλείνεις το TV Box παραμένει η οθόνη ανοιχτή γράφοντας load.

Σε γενικές γραμμές αυτή είναι η εμπειρία μου με το Χ88 ότι άλλο θέλεις να ρωτήσεις που το ξέχασα πολύ ευχαρίστως πες μου να σου πω.

Καλημέρα και ευχαριστώ για την απάντηση.

Τόσο στο banggood όσο και στο pda η μνήμη αναφέρεται ως LPDDR4 / LPDDR4X. Όλη η απορία δημιουργήθηκε από 1 φωτογραφία που έχει ο slimbox εκεί που κατεβάζεις την ρομ:2f350c2890a6fed583722.jpgred hulk wallpaper

Όσο για την οθονίτσα που λες κοίταξε εδώ επειδή έχει βγάλει και έκδοση 10.4.1 μήπως έχει διορθωθεί αυτό:https://yadi.sk/d/JO_VpqWbd1Va8Q?w=1

 

Πέρα από αυτό όμως έχω πει (και άσχετα εάν οι USB θύρες έχουν ρεύμα μετά το κλείσιμο ή όχι, ή η οθονίτσα που λες) δεν θα ήταν κακή ιδέα να υπάρχει ένας διακόπτης (ON/OFF) ή ακόμα και μία smart plug πριν από το τροφοδοτικό και να το κλείνεις και από εκεί όταν πρόκειται να μην το χρησιμοποιήσεις για μεγάλο διάστημα ή από ένα βράδυ έως την επομένη. Αυτό δε διότι σε περίπτωση μικρής ή μεγάλης διακοπής ρεύματος ή ακόμα και σε μία σημαντική διακύμανση της τάσης μπορεί να σου ανοίξει αυτό και την τηλεόραση (εάν έχεις ενεργοποιήσει και το HDMI CEC);)

My TVboxes : H96 max X3 4/32 , HK1 Box 4/32 , X88 King 4/128 , Beelink GT1 2/16, TOX3, X96 max Plus 4/32 (2101w)

Link to comment
Share on other sites

Όσοι τυχόν χρησιμοποιείτε την custom rom μου (που είναι AOSP) για το H96 max X3 ή το HK1 Box ή κάποιον άλλο clone του και τυχόν θέλετε την ίδια σε ATV version, φαίνεται ότι είναι πολύ απλό πλέον να το κάνετε χωρίς να κάνετε εγκατάσταση από την αρχή, απλώς χρησιμοποιώντας ένα πρόσθετο/module για το Magisk (της ugoos) που θα μετατρέψει αυτήν από AOSP σε ATV;):):D

Εφόσον λοιπόν έχετε και προεγκατεστημένο το Magisk στην ρομ μου δεν φαίνεται να χρειάζεται κάτι άλλο.

 

Το πρόσθετο το κατεβάζετε από εδώ:https://mega.nz/file/JcchlACK#2r15pP4jJme5_yhXA6ILklW-lrQTO-2j-ubnK-Vz9r0

 

Σημείωση: Επειδή ποτέ δεν με ενδιέφεραν οι ATV εκδόσεις δεν το έχω δοκιμάσει ο ίδιος, αλλά σύμφωνα με τις πληροφορίες λειτουργεί σωστά.

My TVboxes : H96 max X3 4/32 , HK1 Box 4/32 , X88 King 4/128 , Beelink GT1 2/16, TOX3, X96 max Plus 4/32 (2101w)

Link to comment
Share on other sites

Πάντως εμένα μου δημιουργείται μια απορία εύλογη. Γιατί να γυρίζουν όλες οι εταιρείες σε μνήμες DDR από LPDDR , αφού οι LPDDR είναι μεταγενέστερες των DDR. Μήπως ήταν ένα πείραμα που απέτυχε; Το Beelink gt king , από τις τόσες παρτήδες που βγήκε , μόνο η πρώτη η S922X ήταν με LPDDR4 , όλες οι άλλες είναι με DDR4. Τα ίδια και Ugoos , Beelink gt king pro, Minix Neo U22-XJ.

Μήπως το X88 King είναι μπροστά με τις LPDDR μνήμες; Και με 10€-15€ διαφορά θα με πείσει να το προτιμήσω έναντι του GT king;

Edited by makis1024
Link to comment
Share on other sites

Εύλογη ερώτησις! Το μοναδικό που βλέπω πάνω σε αυτό, είναι ότι το Vorke Z6 (DDR4) κρατάει στη μνήμη τις εφαρμογές με τον πιο απίστευτο τρόπο.Ξαναανοιγω εφαρμογή την οποία είχα ανοίξει μέχρι και δεκάδες ώρες πριν και μου την ανοίγει ακαριαία!Μεχρι και Kodi όταν ανοίγω,οι υπόλοιπες εφαρμογές δεν κλείνουν!Δε ξέρω πως γίνεται αυτό, ούτε το έχω ξαναδεί σε κινητό (έστω midrange) Μια απορία μου πάνω σε αυτό, είναι αν το X88 king που παρήγγειλα,θα μπορέσει να ανταποκριθεί το ίδιο!Ας μας πει κάποιος που το έχει..
Link to comment
Share on other sites

Δεν μπορώ να καταλάβω γιατί δεν δουλεύει!

Βρήκα αυτό το έτοιμο καλώδιο. Είναι αρσενικό σε αρσενικό.

 

Έχω το TX92 χωρίς ρεύμα, κρατάω πατημένο το ρεσετ, του δίνω ρεύμα και απλά μπουταρει. Δεν μπορεί να πάει σε recovery mode.

 

Και αν το συνδέσω με το usb καλώδιο με το pc, δεν ακούγεται κάποιος ήχος ότι βλέπει το hardware. Δεν θα έπρεπε να υπήρχε κάποιος ήχος;

Ή μόνο αν μπει σε recovery mode μπορεί να το δει το pc;d5f622cbbdd07ec4e8252da810a7ece2.jpg

 

Sent from my ONEPLUS A6003 using Tapatalk

ONEPLUS 6 64gb: rooted, Elemental kernel

NEXUS 4 16gb: Stock 5.0.1/Rastapop 5.0.2, Hell core b69L

Cube iwork 10 tablet 64gb: Win 10/Android 5.1

Tv Box CS968:RK3188, 4 Core 1.6ghz, 4 core VGA, 2GB Ram, Geass custom Rom

Link to comment
Share on other sites

Όσοι τυχόν χρησιμοποιείτε την custom rom μου (που είναι AOSP) για το H96 max X3 ή το HK1 Box ή κάποιον άλλο clone του και τυχόν θέλετε την ίδια σε ATV version, φαίνεται ότι είναι πολύ απλό πλέον να το κάνετε χωρίς να κάνετε εγκατάσταση από την αρχή, απλώς χρησιμοποιώντας ένα πρόσθετο/module για το Magisk (της ugoos) που θα μετατρέψει αυτήν από AOSP σε ATV;):):D

Εφόσον λοιπόν έχετε και προεγκατεστημένο το Magisk στην ρομ μου δεν φαίνεται να χρειάζεται κάτι άλλο.

 

Το πρόσθετο το κατεβάζετε από εδώ:https://mega.nz/file/JcchlACK#2r15pP4jJme5_yhXA6ILklW-lrQTO-2j-ubnK-Vz9r0

 

Σημείωση: Επειδή ποτέ δεν με ενδιέφεραν οι ATV εκδόσεις δεν το έχω δοκιμάσει ο ίδιος, αλλά σύμφωνα με τις πληροφορίες λειτουργεί σωστά.

 

Δεν ''παιζει'' σε ολα τα s905x3 με magisk αυτη η μετατροπη!

 

 

Εύλογη ερώτησις! Το μοναδικό που βλέπω πάνω σε αυτό, είναι ότι το Vorke Z6 (DDR4) κρατάει στη μνήμη τις εφαρμογές με τον πιο απίστευτο τρόπο.Ξαναανοιγω εφαρμογή την οποία είχα ανοίξει μέχρι και δεκάδες ώρες πριν και μου την ανοίγει ακαριαία!Μεχρι και Kodi όταν ανοίγω,οι υπόλοιπες εφαρμογές δεν κλείνουν!Δε ξέρω πως γίνεται αυτό, ούτε το έχω ξαναδεί σε κινητό (έστω midrange) Μια απορία μου πάνω σε αυτό, είναι αν το X88 king που παρήγγειλα,θα μπορέσει να ανταποκριθεί το ίδιο!Ας μας πει κάποιος που το έχει..

 

Ειναι καθαρα θεμα λογισμικου!

 

 

Δεν μπορώ να καταλάβω γιατί δεν δουλεύει!

Βρήκα αυτό το έτοιμο καλώδιο. Είναι αρσενικό σε αρσενικό.

 

Έχω το TX92 χωρίς ρεύμα, κρατάω πατημένο το ρεσετ, του δίνω ρεύμα και απλά μπουταρει. Δεν μπορεί να πάει σε recovery mode.

 

Και αν το συνδέσω με το usb καλώδιο με το pc, δεν ακούγεται κάποιος ήχος ότι βλέπει το hardware. Δεν θα έπρεπε να υπήρχε κάποιος ήχος;

Ή μόνο αν μπει σε recovery mode μπορεί να το δει το pc;d5f622cbbdd07ec4e8252da810a7ece2.jpg

 

Sent from my ONEPLUS A6003 using Tapatalk

 

 

Θελει και σωστη εγκατασταση των drivers του ubt!

Edited by gatos814

Android TV Boxes & XIAOMI Smartphones

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...