Jump to content

Android TV Box


spyrosrotary
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καλημέρα.

'Οπως ήδη σου είπε ο @gatos814 οποιοδήποτε με S905X3 που θα βρεις φθηνότερο την συγκεκριμένη χρονική στιγμή και άμεσα διαθέσιμο.

Μπορώ να σου πω μόνο 2 που ΔΕΝ ΠΡΕΠΕΙ να πάρεις : το H9 X3 και το Vontar X3 (για διαφορετικούς λόγους το καθένα);)

 

Καλημέρα.και ευχαριστώ για την βοήθεια σου. Λεω να πάρω το ποιο πάνω αναφερόμενο το H96 max X3 στα 32g από banggood σε cz αποθήκη στα 43€ με όλα μέσα . Θα είμαι ένταξη για iptv? Είναι αρκετά τα 32g η να προτιμήσω 64g η 128g?

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 21,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

  • junglist

    1093

  • gatos814

    1262

  • makis1024

    549

  • ath156

    1772

Καλημέρα.και ευχαριστώ για την βοήθεια σου. Λεω να πάρω το ποιο πάνω αναφερόμενο το H96 max X3 στα 32g από banggood σε cz αποθήκη στα 43€ με όλα μέσα . Θα είμαι ένταξη για iptv? Είναι αρκετά τα 32g η να προτιμήσω 64g η 128g?

Το έχω από τον Φεβρουάριο και για μένα είναι το απόλυτο Value for Money.

Μόνο πρόσεξε γιατί το Banggood κάνει κάτι κόλπα και το ανεβάζει για 4-5 ημέρες (όχι καμιά φοβερή διαφορά αλλά 3-4 ευρώ) και το ξανακατεβάζει για άλλες τόσες.

Επίσης δεν είναι απαραίτητο να το πάρεις από Ευρωπαική αποθήκη αλλά και από Κίνα με Priority Direct Mail. Εκτός του ότι είναι "ασφαλής" μέθοδος, φαίνεται ότι έρχεται σφαίρα πλέον και μάλιστα συνήθως με παράδοση από κούριερ:)(δεν είναι υποχρέωσή τους, ούτε το γράφει στην παραγγελία, αλλά έτσι γίνεται εδώ και 1,5 μήνα περίπου).

Τώρα που μπήκα βρήκα το H96 max X3 32,54 ευρώ και 5,34 Priority Direct Mail δηλαδή σύνολο 37,88 ευρώ:)

My TVboxes : H96 max X3 4/32 , HK1 Box 4/32 , X88 King 4/128 , Beelink GT1 2/16, TOX3, X96 max Plus 4/32 (2101w)

Link to comment
Share on other sites

Το έχω από τον Φεβρουάριο και για μένα είναι το απόλυτο Value for Money.

Μόνο πρόσεξε γιατί το Banggood κάνει κάτι κόλπα και το ανεβάζει για 4-5 ημέρες (όχι καμιά φοβερή διαφορά αλλά 3-4 ευρώ) και το ξανακατεβάζει για άλλες τόσες.

Επίσης δεν είναι απαραίτητο να το πάρεις από Ευρωπαική αποθήκη αλλά και από Κίνα με Priority Direct Mail. Εκτός του ότι είναι "ασφαλής" μέθοδος, φαίνεται ότι έρχεται σφαίρα πλέον και μάλιστα συνήθως με παράδοση από κούριερ:)(δεν είναι υποχρέωσή τους, ούτε το γράφει στην παραγγελία, αλλά έτσι γίνεται εδώ και 1,5 μήνα περίπου).

Τώρα που μπήκα βρήκα το H96 max X3 32,54 ευρώ και 5,34 Priority Direct Mail δηλαδή σύνολο 37,88 ευρώ:)

 

Ευχαριστώ άρχοντα . Εγώ το βλέπω ακριβότερα. Για στείλε λινκ με την τιμή που το είδες να πέση παραγγελία.

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ άρχοντα . Εγώ το βλέπω ακριβότερα. Για στείλε λινκ με την τιμή που το είδες να πέση παραγγελία.

https://www.banggood.com/H96-Max-X3-Amlogic-S905X3-4GB-RAM-32GB-ROM-5G-WIFI-bluetooth-4_0-1000M-LAN-Android-Android-9_0-4K-8K-VP9-H_265-TV-Box-p-1617882.html?cur_warehouse=CN&ID=43103&rmmds=search

1. Εάν βάλεις το apk τους στο κινητό θα το δεις μάλλον ακριβώς όπως λέω (ελάχιστη η διαφορά με το site βέβαια)

2. Βεβαιώσου κατά το κλείσιμο ότι έχεις επιλέξει το Priority Direct Mail (εδώ το έχει προεπιλογή βέβαια -αλλά καλιο γαιδουρόδενε...)

3. Η γνώμη μου είναι να αποδεχθείς και το ελάχιστο κόστος που θα σου ζητήσει κατά το κλείσιμο ως "εγγύηση" αποστολής. Είναι 100% εξασφάλιση.

4. Εάν τελικά το παραγείλεις πες μου να σου πω πως θα παρακολουθείς την πορεία του.¨Εχε υπόψιν βέβαια ότι έχουν τρομερά θέματα οι εγχώριοι κούριερ λόγω φόρτου (11/11, black Friday, εορτών κλπ).

Σε κάθε περίπτωση καλές αγορές :)

edit: Προσοχή. Δεν πρόσεξα ότι δεν το έχει διαθέσιμο με EU plug !!!! μάλιστα για αυτή την επιλογή λέει αποστολή από 21 Δεκ !!! Άρα είτε το παίρνεις με άλλη πρίζα και αντάπτορα (το έχουν κάνει και άλλοι) ή περιμένεις.

edit2: από CZ και EU plug +PDM 35,51+4,63=40,14

edit3: Ξέχασα να πω ότι τα 32GB είναι υπεραρκετά. Μόνο εάν πετύχεις ίδια ή και καλύτερη τιμή με 64GB (τα κάνουν και αυτά)

Edited by ath156

My TVboxes : H96 max X3 4/32 , HK1 Box 4/32 , X88 King 4/128 , Beelink GT1 2/16, TOX3, X96 max Plus 4/32 (2101w)

Link to comment
Share on other sites

https://www.banggood.com/H96-Max-X3-Amlogic-S905X3-4GB-RAM-32GB-ROM-5G-WIFI-bluetooth-4_0-1000M-LAN-Android-Android-9_0-4K-8K-VP9-H_265-TV-Box-p-1617882.html?cur_warehouse=CN&ID=43103&rmmds=search

1. Εάν βάλεις το apk τους στο κινητό θα το δεις μάλλον ακριβώς όπως λέω (ελάχιστη η διαφορά με το site βέβαια)

2. Βεβαιώσου κατά το κλείσιμο ότι έχεις επιλέξει το Priority Direct Mail (εδώ το έχει προεπιλογή βέβαια -αλλά καλιο γαιδουρόδενε...)

3. Η γνώμη μου είναι να αποδεχθείς και το ελάχιστο κόστος που θα σου ζητήσει κατά το κλείσιμο ως "εγγύηση" αποστολής. Είναι 100% εξασφάλιση.

4. Εάν τελικά το παραγείλεις πες μου να σου πω πως θα παρακολουθείς την πορεία του.¨Εχε υπόψιν βέβαια ότι έχουν τρομερά θέματα οι εγχώριοι κούριερ λόγω φόρτου (11/11, black Friday, εορτών κλπ).

Σε κάθε περίπτωση καλές αγορές :)

edit: Προσοχή. Δεν πρόσεξα ότι δεν το έχει διαθέσιμο με EU plug !!!! μάλιστα για αυτή την επιλογή λέει αποστολή από 21 Δεκ !!! Άρα είτε το παίρνεις με άλλη πρίζα και αντάπτορα (το έχουν κάνει και άλλοι) ή περιμένεις.

edit2: από CZ και EU plug +PDM 35,51+4,63=40,14

 

Θα σου στείλω pπμ . Μην γεμίζουμε το νήμα με την αγορά μου από banggood. Ευχαριστώ όλους για την βοηθεια

Link to comment
Share on other sites

Και σύμφωνα με αυτό η custom rom μου κάνει και για το x96 Air P2 :):up:

https://forum.xda-developers.com/t/rom-mod-hk1-x3-h96-max-x3-vontar-x3-transpeed-x3-air-bqeel-y8-max-amlogic.4157515/page-3#post-84073807

My TVboxes : H96 max X3 4/32 , HK1 Box 4/32 , X88 King 4/128 , Beelink GT1 2/16, TOX3, X96 max Plus 4/32 (2101w)

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σε όλους. Έχει ασχοληθεί κανείς με iptv. Ψάχνω να βρω ένα καλό σέρβερ που να τα έχει όλα. Έχετε να προτείνετε τπτ;
Link to comment
Share on other sites

Γεια.Ψαχνω και εγώ ένα tv box για μια 50αρα plasma που έχω.Εχω καταλήξει σε επεξεργαστή s905x3.Διαβαζω ότι το boxaki A95x f3 είναι το καλύτερο για το budget μου.Σε bangood υπάρχει και το tanix tx3 s905x3 64gb 32ευρω.Εχετε κάποιο να μου προτείνετε;Επίσης αν αλλάξω rom θα έχω καλύτερη ανάλυση; Ευχαριστώ
Link to comment
Share on other sites

Γεια.Ψαχνω και εγώ ένα tv box για μια 50αρα plasma που έχω.Εχω καταλήξει σε επεξεργαστή s905x3.Διαβαζω ότι το boxaki A95x f3 είναι το καλύτερο για το budget μου.Σε bangood υπάρχει και το tanix tx3 s905x3 64gb 32ευρω.Εχετε κάποιο να μου προτείνετε;Επίσης αν αλλάξω rom θα έχω καλύτερη ανάλυση; Ευχαριστώ

 

Και τα 2 αυτα μποξακια ειναι καλα...

Και γενικα εκτος απο καποιες εξαιρεσεις λογο hardware τα περισσοτερα S905X3 ειναι ''τιμια'' μηχανακια!

Η μαυρη αληθεια ομως ειναι οτι πολυ πολυ λιγα απο αυτα ειναι ... υποφερτα με τα μανισια λογισμικα τους!

Και επισης αληθεια ειναι οτι αν δεν ασχολιοντουσαν οι φιλοι μας οι ρωσοι με αυτα (S905X3) τα περισσοτερα απο αυτα θα ηταν για ... πεταγμα!

Θα τα ετρωγε η μεγαλη μαυρη και φαρμακερη αραχνη που ακουει στο ονομα ... μαρμαγκα !

Δεν ειναι τυχαιο αλλωστε που αυτοι οι επεξεργαστες πουλανε ακομα!

Οποτε η αλλαγη λογισμικου σε αυτα τα μποξακια θα τα κανει να δουλευουν οσιο πιο καλυτερα γινεται και απλα ... επιβαλλεται!!!

Android TV Boxes & XIAOMI Smartphones

Link to comment
Share on other sites

Και τα 2 αυτα μποξακια ειναι καλα...

Και γενικα εκτος απο καποιες εξαιρεσεις λογο hardware τα περισσοτερα S905X3 ειναι ''τιμια'' μηχανακια!

Η μαυρη αληθεια ομως ειναι οτι πολυ πολυ λιγα απο αυτα ειναι ... υποφερτα με τα μανισια λογισμικα τους!

Και επισης αληθεια ειναι οτι αν δεν ασχολιοντουσαν οι φιλοι μας οι ρωσοι με αυτα (S905X3) τα περισσοτερα απο αυτα θα ηταν για ... πεταγμα!

Θα τα ετρωγε η μεγαλη μαυρη και φαρμακερη αραχνη που ακουει στο ονομα ... μαρμαγκα !

Δεν ειναι τυχαιο αλλωστε που αυτοι οι επεξεργαστες πουλανε ακομα!

Οποτε η αλλαγη λογισμικου σε αυτα τα μποξακια θα τα κανει να δουλευουν οσιο πιο καλυτερα γινεται και απλα ... επιβαλλεται!!!

 

 

Υπάρχει κάποιος που έχει αλλάξει rom σε κάποιο από αυτά και δεν μπρικαρε;Έτσι ώστε να ακολουθήσω και εγώ τον ίδιο οδηγό

Link to comment
Share on other sites

Μα γιατί να μπρικάρει το μποξάκι , θα κατεβάσεις συγκεκριμένη Ρομ για το συγκεκριμένο μποξάκι. Δεν κατεβάζεις ότι να ναι. Από εκεί και πέρα αφήνεις το amlogic usb burning tool να φλασάρει την Ρομ αφού το έχεις βάλει σε update mode και αφού έχεις κρατήσει backup της μαμάς Ρομ σε υπολογιστή ή εξωτερική sd card μέσω temporary recovery twrp.
Link to comment
Share on other sites

Γεια.Ψαχνω και εγώ ένα tv box για μια 50αρα plasma που έχω.Εχω καταλήξει σε επεξεργαστή s905x3.Διαβαζω ότι το boxaki A95x f3 είναι το καλύτερο για το budget μου.Σε bangood υπάρχει και το tanix tx3 s905x3 64gb 32ευρω.Εχετε κάποιο να μου προτείνετε;Επίσης αν αλλάξω rom θα έχω καλύτερη ανάλυση; Ευχαριστώ

To A95x f3 όντος έχει καλύτερες θερμοκρασίες γιατί είναι χρονισμένο στα 1.7 κι όχι στα 1.9 που είναι τα υπόλοιπα s905x3. To Α95χf3 Air (που έχει το banggood ) είναι χρονισμένο στο 1.9 κι έχει τις ίδιες θερμοκρασίες με τα υπόλοιπα μποξάκια .Το tanix tx3 έχει ποιο υψηλές θερμοκρασίες από τα υπόλοιπα γιατί δεν έχει όπως εξόδου του ζεστού αέρα (κι ίσως ανεπαρκή ψυκτήρα όπως όλα σχεδόν τα s905x3 ) .Υπάρχει κι το Η96 max x3 που μάλιστα υπάρχει κι μια costum rom του δικού μας στο forum ath 158 που μπορεί να σε κατευθύνει στο πέρασμά της . Εσύ επιλέγεις

Link to comment
Share on other sites

To A95x f3 όντος έχει καλύτερες θερμοκρασίες γιατί είναι χρονισμένο στα 1.7 κι όχι στα 1.9 που είναι τα υπόλοιπα s905x3. To Α95χf3 Air (που έχει το banggood ) είναι χρονισμένο στο 1.9 κι έχει τις ίδιες θερμοκρασίες με τα υπόλοιπα μποξάκια .Το tanix tx3 έχει ποιο υψηλές θερμοκρασίες από τα υπόλοιπα γιατί δεν έχει όπως εξόδου του ζεστού αέρα (κι ίσως ανεπαρκή ψυκτήρα όπως όλα σχεδόν τα s905x3 ) .Υπάρχει κι το Η96 max x3 που μάλιστα υπάρχει κι μια costum rom του δικού μας στο forum ath 158 που μπορεί να σε κατευθύνει στο πέρασμά της . Εσύ επιλέγεις

Δεν σε είδα όμως να κάνεις κανένα σχόλιο για τον προχθεσινό αγώνα Η96 max X3 - HK1 Box !!:lol:

https://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=8108015#post8108015

My TVboxes : H96 max X3 4/32 , HK1 Box 4/32 , X88 King 4/128 , Beelink GT1 2/16, TOX3, X96 max Plus 4/32 (2101w)

Link to comment
Share on other sites

Γεια.Ψαχνω και εγώ ένα tv box για μια 50αρα plasma που έχω.Εχω καταλήξει σε επεξεργαστή s905x3.Διαβαζω ότι το boxaki A95x f3 είναι το καλύτερο για το budget μου.Σε bangood υπάρχει και το tanix tx3 s905x3 64gb 32ευρω.Εχετε κάποιο να μου προτείνετε;Επίσης αν αλλάξω rom θα έχω καλύτερη ανάλυση; Ευχαριστώ
Παινεύουν πιο πολύ εκεί οι τρελορώσοι το Ugoos Tox1 κάτι λένε κυρίως λόγω συνδεσιμότητας..Αλλα υποστηρίζει και Slimbox rom!!
Link to comment
Share on other sites

Παινεύουν πιο πολύ εκεί οι τρελορώσοι το Ugoos Tox1 κάτι λένε κυρίως λόγω συνδεσιμότητας..Αλλα υποστηρίζει και Slimbox rom!!

 

είναι σίγουρα της Ugoos αυτό το Tox1 ρε παιδιά?

SONY EXPERIA NEOV. THL T200. LeTv X900+. Xiaomi Mi Max 3
Link to comment
Share on other sites

Και τώρα στο ημίχρονο μπορώ να πω στον φίλο @pow (και "λάτρη" των θερμοκρασιών) ότι μετά από 20 λεπτά του αγώνα στο H96 max X3 και άλλα 25 στο ΗΚ1 Box (με ίδιο apk, ίδιο αγώνα, ίδια ποιότητα εικόνας) έχουμε:

H96 max X3 max temp 42 βαθμοί ΗΚ1 Box max 46 βαθμοί

Άρα τουλάχιστον σε αυτό τον αγώνα (Η96 max X3) - (HK1 Box) = 1-0 :lol:

Ευχαριστω πολυ για την επισυμανση ,το καλο να λεγεται :clap:

 

Τωρα οσο αφορα το "uggos" tox1 ειναι παραγγελια αλλη εταιρειας στην uggos για την παραγωγη του .Παρολες τις τρυπες που εχει παραπονιουνται αρκετοι κατοχοι οτι ανεβαζει θερμοκρασιες 70-75 μεχρι και 80.ειπαν μερικοι .

Link to comment
Share on other sites

Δεν σε είδα όμως να κάνεις κανένα σχόλιο για τον προχθεσινό αγώνα Η96 max X3 - HK1 Box !!:lol:

https://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=8108015#post8108015

 

Μήπως μπορω να εχω το link για την custom rom H96 max?Σκεφτομουν να παρω το a95x f3 αλλα αν το εχεις δουλεψει το h96 και υπαρχει support απο το forum γτ να μην το παρω?Εσυ φανταζομαι μου το προτεινεις ετσι?Εχει τπτ θεματα?Ευχαριστω

Link to comment
Share on other sites

Μήπως μπορω να εχω το link για την custom rom H96 max?Σκεφτομουν να παρω το a95x f3 αλλα αν το εχεις δουλεψει το h96 και υπαρχει support απο το forum γτ να μην το παρω?Εσυ φανταζομαι μου το προτεινεις ετσι?Εχει τπτ θεματα?Ευχαριστω

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=8064034#post8064034

https://forum.freaktab.com/forum/tv-player-support/amlogic-based-tv-players/s905x3/firmware-roms-tools-ds/812507-rom-mod-hk1-x3-h96-max-x3-vontar-x3-transpeed-x3-air-bqeel-y8-max-amlogic-s905x3

Σου βάζω και το αγγλικό λινκ διότι εκεί έχουν αναπτυχθεί/εξηγηθεί διάφορα θέματα-ακόμα και πέραν της ρομ;)

 

edit: Η γνώμη μου έχει εκφραστεί πολλές φορές. Τελευταία μόλις 1 σελίδα πίσω https://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=8108084#post8108084

Edited by ath156

My TVboxes : H96 max X3 4/32 , HK1 Box 4/32 , X88 King 4/128 , Beelink GT1 2/16, TOX3, X96 max Plus 4/32 (2101w)

Link to comment
Share on other sites

MX9 Amlogic RK3328 Quad-core 4GB RAM 64GB ROM 2.4G 5G Dual-band WiFi Android 10.1 4K@60fps HD H.265 Smart TV Box

 

Αγόρασα το παραπάνω μποξακι στα 21,24€. Δεν ξέρω αν έκανα καλά, βέβαια λίγο αργά το σκέφτηκα να ρωτήσω.

 

Για να βλέπω ξένες σειρές με υπότιτλους τί προτείνετε; Kodi, stremio, κάτι άλλο; Θέλω ένα που να είναι εύκολο στη χρήση αν υπάρχει και να μην παιδεύομαι κάθε φορά με συγχρονισμό υποτίτλων.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

MX9 Amlogic RK3328 Quad-core 4GB RAM 64GB ROM 2.4G 5G Dual-band WiFi Android 10.1 4K@60fps HD H.265 Smart TV Box

 

Αγόρασα το παραπάνω μποξακι στα 21,24€. Δεν ξέρω αν έκανα καλά, βέβαια λίγο αργά το σκέφτηκα να ρωτήσω.

 

Για να βλέπω ξένες σειρές με υπότιτλους τί προτείνετε; Kodi, stremio, κάτι άλλο; Θέλω ένα που να είναι εύκολο στη χρήση αν υπάρχει και να μην παιδεύομαι κάθε φορά με συγχρονισμό υποτίτλων.

 

Και αν επιτρέπεται απο που πηρες αυτο το πολυ προχωρημενο μποξακι που συνδυαζει τους 2 πιο γνωστους επεξεργαστες!!!

Αν ειναι παντως απο το Banggood οπως βλεπω πεφτω απο τα συννεφα !!!

Και για να απαντησω και στην αλλη ερωτηση σου το stremio ειναι πιο ευκολο και γρηγορο !

Οι υποτιτλοι ομως ειναι ενα ... θεμα με ολες αυτες τις εφαρμογες!

Android TV Boxes & XIAOMI Smartphones

Link to comment
Share on other sites

MX9 Amlogic RK3328 Quad-core 4GB RAM 64GB ROM 2.4G 5G Dual-band WiFi Android 10.1 4K@60fps HD H.265 Smart TV Box

Αγόρασα το παραπάνω μποξακι στα 21,24€. Δεν ξέρω αν έκανα καλά, βέβαια λίγο αργά το σκέφτηκα να ρωτήσω.

Και αν επιτρέπεται απο που πηρες αυτο το πολυ προχωρημενο μποξακι που συνδυαζει τους 2 πιο γνωστους επεξεργαστες!!!

Αν ειναι παντως απο το Banggood οπως βλεπω πεφτω απο τα συννεφα !!!

Ομολογουμένως αυτή η περιγραφή σκίζει !!! Και Amlogic και Rockchip ταυτόχρονα ????? Ουάου!!! Μόνο που δεν διευκρινίζει εάν έχει κάποιον "καινούργιο" RK3328 που είναι και Amlogic compatible ή μήπως έχει 2πλό επεξεργαστή?:lol: Βέβαια πιο κάτω στα specifications δυστυχώς αναφέρει μόνο 1 CPU (RK3328).

Και όντως υπήρχε έτσι στο Banggood μόνο που χάσαμε την ευκαιρία γιατί "Stop Selling".

https://www.banggood.com/MX9-Amlogic-RK3328A-or-H3-Quad-core-4GB-RAM-64GB-ROM-2_4G-5G-Dual-band-WiFi-Android-10_1-4K-at-60fps-HD-H_265-Smart-TV-Box-p-1773476.html?cur_warehouse=CN&ID=47184&rmmds=buy

Τέλος πάντων προς αποφυγή παρεξηγήσεων δεν αναφέρομαι στον φίλο που το αγόρασε, αλλά στην "φοβερή" περιγραφή (?) από το οποιοδήποτε site.

Όσον αφορά βέβαια για το ίδιο το κουτί, πιστεύω ότι για την χρήση που το θέλεις θα είναι μια χαρά. Για τα υπόλοιπα σου απάντησε ήδη ο gatos814.

My TVboxes : H96 max X3 4/32 , HK1 Box 4/32 , X88 King 4/128 , Beelink GT1 2/16, TOX3, X96 max Plus 4/32 (2101w)

Link to comment
Share on other sites

Αν όντως έχει 4 ram 64 rom , και ας έχει Rockchip επεξεργαστή , δοκίμασε ένα device info hw από play store να δεις τι πραγματικά έχει στα 21€ δεν είναι πεταμένα λεφτά. Εάν δεις τίποτα 1ram 8rom dispute στο PayPal.

Γιατί εάν μπέρδεψαν τα μπούτια τους στους επεξεργαστές amlogic και Rockchip , μπορεί να τα μπέρδεψαν και στις ram , rom.

Edited by makis1024
Link to comment
Share on other sites

Αν όντως έχει 4 ram 64 rom , και ας έχει Rockchip επεξεργαστή , δοκίμασε ένα device info hw από play store να δεις τι πραγματικά έχει στα 21€ δεν είναι πεταμένα λεφτά. Εάν δεις τίποτα 1ram 8rom dispute στο PayPal.

Γιατί εάν μπέρδεψαν τα μπούτια τους στους επεξεργαστές amlogic και Rockchip , μπορεί να τα μπέρδεψαν και στις ram , rom.

Εάν όμως το έχουν κάνει επίτηδες μπορούν να έχουν πειράξει και την ρομ και να δείχνει αυτά τα χαρακτηριστικά παρόλο που μπορεί να μην τα έχει (βλέπε περίπτωση H9 X3 και αυτός είναι ο λόγος που σε προηγούμενο Ποστ έλεγα να ΜΗΝ το πάρετε;))

Και για όσους δεν το ξέρουν φαίνεται ότι όλα (?) τα H9 X3 ενώ λένε ότι έχουν 4GB RAM στην πραγματικότητα έχουν μόνο 2GB. Υπάρχουν μάλιστα και κάποια που έχουν μόνο 1 GB !!!!!!!!!! Επίσης ενώ λένε ότι είναι 64 GB ρομ στην πράξη έχουν συνήθως μόνο 32 !!!!!!

Edited by ath156

My TVboxes : H96 max X3 4/32 , HK1 Box 4/32 , X88 King 4/128 , Beelink GT1 2/16, TOX3, X96 max Plus 4/32 (2101w)

Link to comment
Share on other sites

Επειδή δεν ξέρω , στην περίπτωση αυτή το device info hw , τι θα δείξει ; Τις πλασματικές ή τις πραγματικές τιμές ram, rom;

Και εάν του βάλω πέντε mkv files των 8 gb έκαστο , πως θα μπορεί να κρυφτεί; Η αλήθεια θα λάμψει με τον ένα ή τον άλλο τρόπο, τουλάχιστον για την Rom.

Edited by makis1024
Link to comment
Share on other sites

Επειδή δεν ξέρω , στην περίπτωση αυτή το device info hw , τι θα δείξει ; Τις πλασματικές ή τις πραγματικές τιμές ram, rom;

Θα σε γελάσω γιατί ευτυχώς δεν την "πάτησα" προσωπικά με αυτό το μποξάκι. Όμως λένε ότι ήταν τόσο αριστοτεχνικά φτιαγμένη η κομπίνα (με πειραγμένα αρχεία του firmware) που έβλεπες σαν να ήταν πραγματικά 4GB:p

Μέχρι που θα προσπαθούσαν να του αλλάξουν firmware, οπότε άρχισαν να πέφτουν βροχή τα μπρικαρίσματα. Μοναδική λύση??? Ειδικό firmware για ram 2GB (ή και για 1GB οι πιο άτυχοι).;)

My TVboxes : H96 max X3 4/32 , HK1 Box 4/32 , X88 King 4/128 , Beelink GT1 2/16, TOX3, X96 max Plus 4/32 (2101w)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...