Jump to content

Android TV Box


spyrosrotary
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 21,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

  • junglist

    1093

  • gatos814

    1241

  • makis1024

    547

  • ath156

    1754

Χθες παρηγγειλα το h96 max x3 απο banggood εγινε σε 12 ωρες !!!! ship out κι ερχετε με dhl packet .Αν ειχε καποιος αντιστοιχη εμπειρια απο κινα ελλαδα με την dhl packet να ξερω χρονο αναμονης ?
Link to comment
Share on other sites

pow την Παρασκευή παρήγγειλα το mecool KM1 επίσης από το Banggood αλλά από ευρωπαϊκή αποθήκη και σε μερικές ώρες ήταν προς αποστολή με dhl priority direct mail για να έρθει πιο γρήγορα. Λογικά σε 5-6 μέρες θα έρθει.
Link to comment
Share on other sites

Χθες παρηγγειλα το h96 max x3 απο banggood εγινε σε 12 ωρες !!!! ship out κι ερχετε με dhl packet .Αν ειχε καποιος αντιστοιχη εμπειρια απο κινα ελλαδα με την dhl packet να ξερω χρονο αναμονης ?

Επειδή όπως γράφεις στο σχετικό άλλο topic το παρήγγειλες με "EU Priority ship out ίδια ημέρα" υποθέτω εννοείς "EU Priority Line" Που έχει κόστος 7,60 ευρώ? και όχι με "Priority Direct Mail" που έχει κόστος 3,80 ευρώ? Επειδή έχουν ίδιους χρόνους παράδοσης να υποθέσω ότι αυτό έχει σχέση με τον τόπο παράδοσης? Κάνω κάποιο λάθος?

Edited by ath156

My TVboxes : H96 max X3 4/32 , HK1 Box 4/32 , X88 King 4/128 , Beelink GT1 2/16, X96 max Plus 4/32 (2101w)

Link to comment
Share on other sites

Επειδή όπως γράφεις στο σχετικό άλλο topic το παρήγγειλες με "EU Priority ship out ίδια ημέρα" υποθέτω εννοείς "EU Priority Line" Που έχει κόστος 7,60 ευρώ? και όχι με "Priority Direct Mail" που έχει κόστος 3,80 ευρώ? Επειδή έχουν ίδιους χρόνους παράδοσης να υποθέσω ότι αυτό έχει σχέση με τον τόπο παράδοσης? Κάνω κάποιο λάθος?

 

Εγω εβαλα Priority Direct Mail αλλα προφανως επειδη ειναι μεγαλο το δεμα (πηρα κι αλλα πραγματα) μου το στελνουν με EU Priority Line

Μέσα στην Κίνα ταξιδεύει με FlytExpress και από το αεροδρόμιο αναχώρησης από Κίνα με το Γερμανικό ταχυδρομείο μέχρι Γερμανία, οδικώς στην Αθήνα να και θα το παρακολουθω στη DHL θα μου ερθει με acs (ειμαι επαρχια ).

Αν καποιος ειχε αντιστοιχη αποστολη ποσο χρονο εκανε για παραλαβη ?

Edited by pow
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλησπέρα, μόλις είδα custom ROM slimbox για το H96 max X3 wifi chip IT6334... Ερώτηση όλα τα μοντέλα H96 max X3 φοράνε το συγκεκριμένο WiFi chip?
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλησπέρα, μόλις είδα custom ROM slimbox για το H96 max X3 wifi chip IT6334... Ερώτηση όλα τα μοντέλα H96 max X3 φοράνε το συγκεκριμένο WiFi chip?

Μόνο κάποια με ΜΠΛΕ.http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=8102684#post8102684

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=8101790#post8101790

Εφόσον ήδη είχες βάλει custom rom και είχες wifi/bt άρα έχεις το 6330 (και όχι 6334).

 

edit : Και μία μικρή λεπτομέρεια. Για το συγκεκριμμένο τσιπάκι πρόλαβα να ανεβάσω ειδική ρομ τόσο για την δική μου, όσο και για την ugoos του Vortex 0.3.7 στο γνωστό ρωσικό site - με επιβεβαιωμένη την λειτουργικότητά της. Επίσης και την 10.2 του slimbox , πριν την ανεβάσει και εκείνος.

Edited by ath156

My TVboxes : H96 max X3 4/32 , HK1 Box 4/32 , X88 King 4/128 , Beelink GT1 2/16, X96 max Plus 4/32 (2101w)

Link to comment
Share on other sites

Να επαναφέρω 2 πράγματα που είχα θίξει για το HK1 Box και να προσθέσω ένα 3ο.

 

1. https://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=8100109#post8100109

Σχετικά με την "τρύπα" που πρέπει να υπάρχει στο επάνω μέρος και στις καινούργιες εκδόσεις ΗΚ1 BOX τελικά δεν χρειάζεται καν να το ανοίξεις ;):blink: Καθώς το είχα κρύψει κάτω από την TV δεν το είχα προσέξει, όμως όταν είναι σε λειτουργία και το δεις από επάνω είναι εμφανής η τρύπα καθώς λάμπει το εσωτερικό του :rolleyes:;)

 

2. https://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=8100109#post8100109

Είναι προφανές ότι η προστατευτική μεμβράνη για τις γρατζουνιές πρέπει να βγαίνει σε κάθε περίπτωση. Δεν υπάρχει κανένας λόγος να μην την βγάζεις, όπως δε αποδείχθηκε εξαιτίας της "βιασύνης" μου, μπορεί να έχει σημαντική επίπτωση στην αναπτυσσόμενη θερμοκρασία. Εξάλλου το "αυτάκι" που υπάρχει σε αυτή από τον κατασκευαστή αυτό τον λόγο ύπαρξης έχει. Να σε βοηθήσει στην αφαίρεσή της;););)

 

3. Θύρες USB

Από τις 2 θύρες USB μόνο η μία (μαύρη) διαβάζει στικάκια. Επειδή δε αυτή στο HK1 BOX είναι στην γωνία και σε θέση 90 μοιρών υπάρχει περίπτωση το στικάκι να μην μπορεί να μπει σωστά και από αυτό τον λόγο να φαίνεται ότι δεν λειτουργεί :rolleyes: Αυτό συμβαίνει και σε ορισμένα μου στικάκια από τα πολλά που έχω (κυρίως κάτι TurboX) και σε αυτή την περίπτωση χρησιμοποιώ ένα καλώδιο extender που έχω;). Στην άλλη θύρα USB (γαλάζια) μπορούμε να βάλουμε τα διάφορα dongles μας (ασύρματο ποντίκι+πληκτρολόγιο, airmouse, χειριστήρια τύπου i8 κλπ). Τέτοιο θέμα δεν υπάρχει στο H96 max X3 που είναι ολοστρόγγυλο.

Edited by ath156

My TVboxes : H96 max X3 4/32 , HK1 Box 4/32 , X88 King 4/128 , Beelink GT1 2/16, X96 max Plus 4/32 (2101w)

Link to comment
Share on other sites

Να επαναφέρω 2 πράγματα που είχα θίξει για το HK1 Box και να προσθέσω ένα 3ο.

 

1. https://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=8100109#post8100109

Σχετικά με την "τρύπα" που πρέπει να υπάρχει στο επάνω μέρος και στις καινούργιες εκδόσεις ΗΚ1 BOX τελικά δεν χρειάζεται καν να το ανοίξεις ;):blink: Καθώς το είχα κρύψει κάτω από την TV δεν το είχα προσέξει, όμως όταν είναι σε λειτουργία και το δεις από επάνω είναι εμφανής η τρύπα καθώς λάμπει το εσωτερικό του :rolleyes:;)

 

2. https://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=8100109#post8100109

Είναι προφανές ότι η προστατευτική μεμβράνη για τις γρατζουνιές πρέπει να βγαίνει σε κάθε περίπτωση. Δεν υπάρχει κανένας λόγος να μην την βγάζεις, όπως δε αποδείχθηκε εξαιτίας της "βιασύνης" μου, μπορεί να έχει σημαντική επίπτωση στην αναπτυσσόμενη θερμοκρασία. Εξάλλου το "αυτάκι" που υπάρχει σε αυτή από τον κατασκευαστή αυτό τον λόγο ύπαρξης έχει. Να σε βοηθήσει στην αφαίρεσή της;););)

 

 

3. Θύρες USB

Από τις 2 θύρες USB μόνο η μία (μαύρη) διαβάζει στικάκια. Επειδή δε αυτή στο HK1 BOX είναι στην γωνία και σε θέση 90 μοιρών υπάρχει περίπτωση το στικάκι να μην μπορεί να μπει σωστά και από αυτό τον λόγο να φαίνεται ότι δεν λειτουργεί :rolleyes: Αυτό συμβαίνει και σε ορισμένα μου στικάκια από τα πολλά που έχω (κυρίως κάτι TurboX) και σε αυτή την περίπτωση χρησιμοποιώ ένα καλώδιο extender που έχω;). Στην άλλη θύρα USB (γαλάζια) μπορούμε να βάλουμε τα διάφορα dongles μας (ασύρματο ποντίκι+πληκτρολόγιο, airmouse, χειριστήρια τύπου i8 κλπ). Τέτοιο θέμα δεν υπάρχει στο H96 max X3 που είναι ολοστρόγγυλο.

 

Οπως παντα αναλυτικοτατος .Ευχαριστουμε για την ενημερωση ath156.

Απο αποψη θερμοκρασιας (εγω το χαβα μου) με τον ανεμιστηρα που τους εχεις πιο εχει καλυτερες θερμοκρασιες το hk1 box η το Η96 max x3 ?

Link to comment
Share on other sites

Οπως παντα αναλυτικοτατος .Ευχαριστουμε για την ενημερωση ath156.

Απο αποψη θερμοκρασιας (εγω το χαβα μου) με τον ανεμιστηρα που τους εχεις πιο εχει καλυτερες θερμοκρασιες το hk1 box η το Η96 max x3 ?

ΗΚ1 ΒΟΧ Χωρίς ανεμιστήρα Με ανεμιστήρα

IPTV 56 (max) 46 (max)

4K (από τα δοκιμαστικά του Youtube) 68 57

Σημειώσεις:

- Οι δοκιμές έγιναν με το Full HD TV/Monitor που έχω. Μου είναι δύσκολο να συνδέω/ξεσυνδέω στην 4Κ Smart TV LG UM7100. Δεν ξέρω εάν θα υπήρχε διαφορά εάν συνδεόταν σε πραγματικά 4Κ TV.

- Υπήρχε διαφορά από 1 έως και 5 βαθμούς :rolleyes: την ίδια στιγμή με το ειδικό app που χρησιμοποιούσα και το ενσωματωμένο hardware monitor :rolleyes: Στο ενσωματωμένο πάντοτε προς τα κάτω !! Δεν ξέρω εάν αυτό οφείλεται και στους διαφορετικούς χρόνους δειγματοληψίας από κάθε σχετική εφαρμογή.

- Έχω την αίσθηση (από ότι θυμάμαι) ότι το H96 max X3 πρέπει να είχε ένα κλικ καλύτερες θερμοκρασίες. Όχι όμως κάποια εντυπωσιακή διαφορά. Μην ξεχνάμε ότι τώρα είναι χειμώνας και σχεδόν σε κανένα μποξάκι δεν πρέπει να υπάρχει θέμα θερμοκρασίας (ειδικά δε εάν έχεις και ανεμιστήρα .......;)).Το καλοκαίρι έρχονται τα πραγματικά τεστ.................

Συμπέρασμα δικό μου

Χρησιμοποιείτε μία βάση με ανεμιστήρα χειμώνα/καλοκαίρι και δεν σας νοιάζει η θερμοκρασία. Πετυχαίνετε χαμηλότερες θερμοκρασίες από 10-15 βαθμούς και είσαστε :cool::cool::cool:

My TVboxes : H96 max X3 4/32 , HK1 Box 4/32 , X88 King 4/128 , Beelink GT1 2/16, X96 max Plus 4/32 (2101w)

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα,

να ρωτήσω αν έχει χρησιμοποιήσει κάποιος το TV Box H96 Max+ για τηλε-εκπαίδευση με Webex Meetings App;

Λειτουργεί κανονικά και το μόνο πρόβλημα είναι η μετάδοση εικόνας (δική μας) με την κάμερα. Μιλάμε πάντα για usb camera.

1) Αρχαία Logitech (Άσπρη στρογγυλή με το την γκρι τριγωνική βάση λειτουργεί μόνο το μικρόφωνο)

2) Νεώτερη Microsoft Lifecam Hd Παίζει πάλι μόνο το μικρόφωνο

2) Action Cam Turbo-X παίζει με την εφαρμογή Usb-Camera αλλά με το Webex Meetings App δε λειτουργεί ούτε σαν μικρόφωνο ενώ είναι συνδεδεμένη σαν Pc κάμερα.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα,

να ρωτήσω αν έχει χρησιμοποιήσει κάποιος το TV Box H96 Max+ για τηλε-εκπαίδευση με Webex Meetings App;

Λειτουργεί κανονικά και το μόνο πρόβλημα είναι η μετάδοση εικόνας (δική μας) με την κάμερα. Μιλάμε πάντα για usb camera.

1) Αρχαία Logitech (Άσπρη στρογγυλή με το την γκρι τριγωνική βάση λειτουργεί μόνο το μικρόφωνο)

2) Νεώτερη Microsoft Lifecam Hd Παίζει πάλι μόνο το μικρόφωνο

2) Action Cam Turbo-X παίζει με την εφαρμογή Usb-Camera αλλά με το Webex Meetings App δε λειτουργεί ούτε σαν μικρόφωνο ενώ είναι συνδεδεμένη σαν Pc κάμερα.

 

 

Απο οσο γνωριζω και εχω διαβασει μεγαλη επιτυχια συμβατοτητας εχουν οι logitech με καθε επιφυλαξη γιατι δεν τις εχω δοκιμασει ο ιδιος

Huawei Honor Note 10/Xbox One S/etc.
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα,

να ρωτήσω αν έχει χρησιμοποιήσει κάποιος το TV Box H96 Max+ για τηλε-εκπαίδευση με Webex Meetings App;

Λειτουργεί κανονικά και το μόνο πρόβλημα είναι η μετάδοση εικόνας (δική μας) με την κάμερα. Μιλάμε πάντα για usb camera.

1) Αρχαία Logitech (Άσπρη στρογγυλή με το την γκρι τριγωνική βάση λειτουργεί μόνο το μικρόφωνο)

2) Νεώτερη Microsoft Lifecam Hd Παίζει πάλι μόνο το μικρόφωνο

2) Action Cam Turbo-X παίζει με την εφαρμογή Usb-Camera αλλά με το Webex Meetings App δε λειτουργεί ούτε σαν μικρόφωνο ενώ είναι συνδεδεμένη σαν Pc κάμερα.

 

Οπως ειπε και ο @xloupas την μεγαλυτερη συμβατοτητα την εχουν οι logitech και αυτο κυριως γιατι συνεργαζονται με linux...που ειναι αμεσος συγγενης !

Δυστυχως ομως και εδω δεν εχουν συμβατοτητα ολες αυτες που ειναι για linux...!

Υπαρχουν ομως πλεον πολλες τετοιες συμβατες καμερες προς κινα μερια...!

Π.χ οπως αυτη :

https://www.aliexpress.com/item/1005001275692999.html?spm=a2g0o.productlist.0.0.44717acfZN6yC1&algo_pvid=cae273ff-2b66-49c7-a45c-ed8120d43bc2&algo_expid=cae273ff-2b66-49c7-a45c-ed8120d43bc2-1&btsid=0bb0624016068438219878080eb5e2&ws_ab_test=searchweb0_0,searchweb201602_,searchweb201603_

με την οποια θα κανεις την δουλεια σου!

Και απο Ελλαδα παντως με τις C270 , C310 και C922 της logitech δεν θα εχεις κανενα θεμα!

Edited by gatos814

Android TV Boxes & XIAOMI Smartphones

Link to comment
Share on other sites

Ενα γενικότερο θέμα αντιμετωπίζω με τους browsers και τα tv boxes. Δεν αναφέρομαι δηλαδή μόνο σ αυτό που έχω τώρα, αλλά και στο προηγουμενο.

Το τελευταίο διάστημα από κάποια στιγμή και μετά, σταμάτησε ο firefox που χρησιμοποιούσα σαν βασικό browser, να μου δίνει τη δυνατότητα όταν επιλέγω κείμενο να εμφανίζεται μετά η καρτέλα copy paste κτλ, και επίσης σταμάτησε όταν πατάω πάνω σε σύνδεσμο να μου ανοίγει καρτέλα που να λέει open in a new tab και όλα αυτά τα σχετικά.

Θυμάμαι είχα κατεβάσει τον opera αλλά μετά από λίγο σταμάτησε κι αυτός.

Το μόνο που δουλεύει σχετικά με αυτό είναι επάνω στη μπάρα διευθύνσεων, εκεί ναι τον αντιγράφει τον σύνδεσμο και γενικότερα όταν πατάω παρατεταμμένα εμφανίζεται η επιλογή αντιγραφής επικόλλησης.

Επίσης κατέβασα και άλλους browsers και δεν είχα καλύτερη τύχη.

Κάνω εγώ κάτι λάθος ή πρόκειται για κάποια αναβάθμιση των browsers που τα μποξάκια (tv boxes) ακομα δε μπορούν να εναρμονιστούν;

Στο κινητό δουλεύουν κανονικά όλα με όλους ή με τους περισσότερους browsers.

Αντιθέτως στο tv box δε μου δίνει σχεδόν κανένας browser τη δυνατότητα αυτή όταν επιλέγω κείμενο να μου εμφανίζεται καρτέλα αντιγραφής επικόλλησης και όλων των σχετικών ή όταν πατάω σε ένα σύνδεσμο να μπορώ να διαλέξω αν θα ανοίγει σε νέα καρτέλα και όλα τα υπόλοιπα που εμφανίζει η ανάλογη καρτέλα.

 

Sent from my H96 Max X3 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Ενα γενικότερο θέμα αντιμετωπίζω με τους browsers και τα tv boxes. Δεν αναφέρομαι δηλαδή μόνο σ αυτό που έχω τώρα, αλλά και στο προηγουμενο.

Το τελευταίο διάστημα από κάποια στιγμή και μετά, σταμάτησε ο firefox που χρησιμοποιούσα σαν βασικό browser, να μου δίνει τη δυνατότητα όταν επιλέγω κείμενο να εμφανίζεται μετά η καρτέλα copy paste κτλ, και επίσης σταμάτησε όταν πατάω πάνω σε σύνδεσμο να μου ανοίγει καρτέλα που να λέει open in a new tab και όλα αυτά τα σχετικά.

Θυμάμαι είχα κατεβάσει τον opera αλλά μετά από λίγο σταμάτησε κι αυτός.

Το μόνο που δουλεύει σχετικά με αυτό είναι επάνω στη μπάρα διευθύνσεων, εκεί ναι τον αντιγράφει τον σύνδεσμο και γενικότερα όταν πατάω παρατεταμμένα εμφανίζεται η επιλογή αντιγραφής επικόλλησης.

Επίσης κατέβασα και άλλους browsers και δεν είχα καλύτερη τύχη.

Κάνω εγώ κάτι λάθος ή πρόκειται για κάποια αναβάθμιση των browsers που τα μποξάκια (tv boxes) ακομα δε μπορούν να εναρμονιστούν;

Στο κινητό δουλεύουν κανονικά όλα με όλους ή με τους περισσότερους browsers.

Αντιθέτως στο tv box δε μου δίνει σχεδόν κανένας browser τη δυνατότητα αυτή όταν επιλέγω κείμενο να μου εμφανίζεται καρτέλα αντιγραφής επικόλλησης και όλων των σχετικών ή όταν πατάω σε ένα σύνδεσμο να μπορώ να διαλέξω αν θα ανοίγει σε νέα καρτέλα και όλα τα υπόλοιπα που εμφανίζει η ανάλογη καρτέλα.

 

Sent from my H96 Max X3 using Tapatalk

Την ιδια απορια εχω κι εγω.

Σε μποξακια με android 5 κι 7 δεν το κανει αυτο(οχι ΑΤV) .Το κανει σε μποξακια με λογισμικο android 9 κι ATV.

Δεν ξερω αν γινεται κι σε μποξακια με custom rom .Εσυ εχεις custom rom ?

Edited by pow
Link to comment
Share on other sites

Ενα γενικότερο θέμα αντιμετωπίζω με τους browsers και τα tv boxes. Δεν αναφέρομαι δηλαδή μόνο σ αυτό που έχω τώρα, αλλά και στο προηγουμενο.

Το τελευταίο διάστημα από κάποια στιγμή και μετά, σταμάτησε ο firefox που χρησιμοποιούσα σαν βασικό browser, να μου δίνει τη δυνατότητα όταν επιλέγω κείμενο να εμφανίζεται μετά η καρτέλα copy paste κτλ, και επίσης σταμάτησε όταν πατάω πάνω σε σύνδεσμο να μου ανοίγει καρτέλα που να λέει open in a new tab και όλα αυτά τα σχετικά.

Θυμάμαι είχα κατεβάσει τον opera αλλά μετά από λίγο σταμάτησε κι αυτός.

Το μόνο που δουλεύει σχετικά με αυτό είναι επάνω στη μπάρα διευθύνσεων, εκεί ναι τον αντιγράφει τον σύνδεσμο και γενικότερα όταν πατάω παρατεταμμένα εμφανίζεται η επιλογή αντιγραφής επικόλλησης.

Επίσης κατέβασα και άλλους browsers και δεν είχα καλύτερη τύχη.

Κάνω εγώ κάτι λάθος ή πρόκειται για κάποια αναβάθμιση των browsers που τα μποξάκια (tv boxes) ακομα δε μπορούν να εναρμονιστούν;

Στο κινητό δουλεύουν κανονικά όλα με όλους ή με τους περισσότερους browsers.

Αντιθέτως στο tv box δε μου δίνει σχεδόν κανένας browser τη δυνατότητα αυτή όταν επιλέγω κείμενο να μου εμφανίζεται καρτέλα αντιγραφής επικόλλησης και όλων των σχετικών ή όταν πατάω σε ένα σύνδεσμο να μπορώ να διαλέξω αν θα ανοίγει σε νέα καρτέλα και όλα τα υπόλοιπα που εμφανίζει η ανάλογη καρτέλα.

Κατέβασε την έκδοση του Chrome που σου δίνω, εγκατέστησέ την ΚΑΙ ΜΗΝ ΑΦΗΣΕΙΣ ΝΑ ΑΝΑΒΑΘΜΙΣΤΕΙ ΠΟΤΕ.;)

Πες εάν κάνει αυτό που θέλεις.

https://mega.nz/file/Y1MXCa7Q#R-io2xriHVlnyp4atUhatPLzw5SQZyGLS6hcLkzqLvA

My TVboxes : H96 max X3 4/32 , HK1 Box 4/32 , X88 King 4/128 , Beelink GT1 2/16, X96 max Plus 4/32 (2101w)

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά για Pie υπάρχει ειδική twrp;Αν ναι, μπορεί κάποιος να τη στείλει παρακαλώ;Θελω να φλασαρω το magisk αλλα δε μου το δέχεται!!!
Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ,αυτή είναι η σωστή αλλά επειδή η rom μου είναι ported,ειναι δύσκολο να φλασαριστεί το magisk δυστυχώς..

 

Δεν φταιει η ρομ αλλα το οτι ειναι Android 9!

Android TV Boxes & XIAOMI Smartphones

Link to comment
Share on other sites

Οπως ειπε και ο @xloupas την μεγαλυτερη συμβατοτητα την εχουν οι logitech και αυτο κυριως γιατι συνεργαζονται με linux...που ειναι αμεσος συγγενης !

Δυστυχως ομως και εδω δεν εχουν συμβατοτητα ολες αυτες που ειναι για linux...!

Υπαρχουν ομως πλεον πολλες τετοιες συμβατες καμερες προς κινα μερια...!

Π.χ οπως αυτη :

https://www.aliexpress.com/item/1005001275692999.html?spm=a2g0o.productlist.0.0.44717acfZN6yC1&algo_pvid=cae273ff-2b66-49c7-a45c-ed8120d43bc2&algo_expid=cae273ff-2b66-49c7-a45c-ed8120d43bc2-1&btsid=0bb0624016068438219878080eb5e2&ws_ab_test=searchweb0_0,searchweb201602_,searchweb201603_

με την οποια θα κανεις την δουλεια σου!

Και απο Ελλαδα παντως με τις C270 , C310 και C922 της logitech δεν θα εχεις κανενα θεμα!

 

 

εισαι σιγουρος για την καμερα για να την προτεινουμε σε ανθρωπους που χρειαζονται?

γενικοτερα τι να κοιταμε για εχουμε μεγαλυτερες πιθανότητες συμβατότητας ?

Link to comment
Share on other sites

Εγώ πάντως ότι και να ναι την παρήγγειλα Κλάιν 9€ την 1080p έκδοση! Ωστε δηλαδή σε android Pie δε βρέθηκε ακόμα τρόπος με magisk..Επισης αν είναι κάποιος ακόμα με Vorke Z6 (Tanix TX92) DDR4 βγήκε έκδοση ported rom slimbox για ugoos am3 που πραγματικά ανασταίνει το box!Αν θέλετε την ποσταρω..
Link to comment
Share on other sites

Εγώ πάντως ότι και να ναι την παρήγγειλα Κλάιν 9€ την 1080p έκδοση! Ωστε δηλαδή σε android Pie δε βρέθηκε ακόμα τρόπος με magisk..Επισης αν είναι κάποιος ακόμα με Vorke Z6 (Tanix TX92) DDR4 βγήκε έκδοση ported rom slimbox για ugoos am3 που πραγματικά ανασταίνει το box!Αν θέλετε την ποσταρω..

 

H96maxX3 + HK1 Box + όλα της σχετικής οικογένειας έχουμε από Φεβρουάριο 2020:

Και Android 9 + μόνιμο TWRP + μόνιμο Magisk + .........................................

 

Όσο για τα S912 πράγματι εκτός από τις ATV που έχω δώσει σε προηγούμενο Ποστ υπάρχουν και ένα σωρό άλλες Ported εδώ:

https://forum.freaktab.com/forum/tv-player-support/amlogic-based-tv-players/s912/others-aml-s912/firmware-roms-tools-by/809456-rom-android-pie-for-s912/page20#post815984

https://forum.freaktab.com/forum/tv-player-support/amlogic-based-tv-players/s912/others-aml-s912/firmware-roms-tools-by/809456-rom-android-pie-for-s912/page23#post815984

Edited by ath156

My TVboxes : H96 max X3 4/32 , HK1 Box 4/32 , X88 King 4/128 , Beelink GT1 2/16, X96 max Plus 4/32 (2101w)

Link to comment
Share on other sites

Αλλά όχι magisk ε;

 

Αναφέρεσαι στο δικό μου ποστ?

Δηλαδή το Magisk είναι διαφορετικό από το magisk ????:rolleyes::wacko::blink:

edit: εκτός εάν εννοείς σε αυτά με S912. Δεν έχω ασχοληθεί διότι το GT1 2/16 το έχω δώσει σε συγγενικό μου πρόσωπο και είναι απόλυτα ευχαριστημένο μ SC ρομ (Android 6 !!!) και Square Home launcher.

Edited by ath156

My TVboxes : H96 max X3 4/32 , HK1 Box 4/32 , X88 King 4/128 , Beelink GT1 2/16, X96 max Plus 4/32 (2101w)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...