Jump to content

Android TV Box


spyrosrotary
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Παιδιά να πω πως με τη Slimbox 10.2 στο H96 Max H3 το μποξάκι πάει πολύ καλά. Χωρίς ειδιαίτερο bloatware, γρήγορο με ελάχιστο lag, ενώ παίζει καλύτερα και η iptv μου. Edited by cgioris
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 21,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

  • junglist

    1093

  • gatos814

    1241

  • makis1024

    547

  • ath156

    1754

Χρειάζομαι μια βοήθεια για το Η96 Max X3.

Πώς γράφω ελληνικά με το Bluetooth πληκτρολόγιο που το έχω συνδέσει;

 

 

Sent from my SM-G770F using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

External keyboard helper pro και έτοιμος
Μακάρι. Είμαι δουλειά τώρα όταν γυρίσω θα το δοκιμάσω. Σε ευχαριστώ πολύ.

 

Πάντως μου κάνει εντύπωση γιατί είχα ήδη TV box απλά επειδή ήταν πολύ παλιό το ανανέωσα με αυτό το Η96. Και στο παλιό δούλευε κανονικά το πληκτρολόγιο δεν είχα συναντήσει τέτοιο θέμα.

Στον screen keyboard αλλάζει κανονικά η γλώσσα ελληνικά και αγγλικά όταν πατάω συγκεκριμένα κουμπιά στο πληκτρολόγιο. Όμως όταν γράφω είναι όλα στα αγγλικά ας δείχνει το screen keyboard ελληνικούς χαρακτήρες.

 

Sent from my SM-G770F using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

External keyboard helper pro και έτοιμος
Όντως!!!

Και δεν έκανα απολύτως τίποτα από ρυθμίσεις. Μόνο κατέβασα την εφαρμογή και διάλεξα σαν default πληκτρολόγιο αυτό το external keyboard helper.

Και αμέσως γράφει κανονικά ελληνικά!

Πήγα μετά και εκεί στις ρυθμίσεις της ίδιας εφαρμογής και έβαλα shift και enter να αλλάζει σε Αγγλικά και έτοιμο αυτό το θέμα.

Όμως.... Προέκυψε άλλο. Επειδή έχω το Η96 max X3 με το γνωστό πρόβλημα στο enter, όταν γράφω κάτι και πατάω enter είναι απλά νεκρό κουμπί. (Για όσους δεν το γνωρίζουν υπάρχει θέμα με το συγκεκριμένο μποξάκι και το enter).

Μετά αφού είδα πως χωρίς να κάνω κάτι αμέσως μπορούσα να γράψω ελληνικά και αγγλικά, σκέφτηκα μήπως έχει να κάνει με το ασύρματο πληκτρολόγιο που χρησιμοποιώ.

Και από ότι κατάλαβα ναι. Κατέβασα μία εφαρμογή για το πληκτρολόγιο της logitech η οποία στις γλώσσες έχει αρκετές αλλά όχι την ελληνική!

Πιστεύω προς από κει προέρχεται το πρόβλημα.

Είναι πολύ ωραίο το πληκτρολόγιο αυτό της logitech αλλά μάλλον πρέπει να κοιτάξω για αγορά καινούργιο που να υποστηρίζει την ελληνική γλώσσα εκτός και υπάρχει λύση να ενεργοποιηθεί το enter μέσα από την εφαρμογή external keyboard helper pro. Δεν έχω ιδέα όμως αν γίνεται.

 

Sent from my SM-G770F using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Ερώτηση..

 

Η τηλεόραση μου (Sony KDL-50W829B) αγορασμένη το 2014

 

Όταν συνδέω τον σκληρό μου στην τιβι, οποιοδήποτε περιεχόμενο με dts δεν το περνάει στο ηχοσυστημα που έχω (ένα παλιό pioneer xdv-303)με το οποίο είναι συνδεδεμένη με οπτική.

 

Μόλις πρόλαβα (στο τσακ!!) την Jbl 9.1 την οποία και αγόρασα.

 

Θα χρειαστώ TV box μάλλον, στο οποίο θα συνδέσω τον σκληρό, και τον σκληρό πάνω στην jbl, για να έχω dts ή και atmos??? Υπόψιν η τιβι έχει hdmi arc...

Βρήκα τα εξης:

1)X96 max amlogic s905x2

2)T95zplus Amlogic s912 octacore

Επειδή διαβάζω αλλά δεν καταλαβαίνω, με αυτά γίνεται να έχω dts ή και atmos στην jbl!!

 

Thanks!!

 

Στάλθηκε από το SM-G770F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Όντως!!!

Και δεν έκανα απολύτως τίποτα από ρυθμίσεις. Μόνο κατέβασα την εφαρμογή και διάλεξα σαν default πληκτρολόγιο αυτό το external keyboard helper.

Και αμέσως γράφει κανονικά ελληνικά!

Πήγα μετά και εκεί στις ρυθμίσεις της ίδιας εφαρμογής και έβαλα shift και enter να αλλάζει σε Αγγλικά και έτοιμο αυτό το θέμα.

Όμως.... Προέκυψε άλλο. Επειδή έχω το Η96 max X3 με το γνωστό πρόβλημα στο enter, όταν γράφω κάτι και πατάω enter είναι απλά νεκρό κουμπί. (Για όσους δεν το γνωρίζουν υπάρχει θέμα με το συγκεκριμένο μποξάκι και το enter).

Μετά αφού είδα πως χωρίς να κάνω κάτι αμέσως μπορούσα να γράψω ελληνικά και αγγλικά, σκέφτηκα μήπως έχει να κάνει με το ασύρματο πληκτρολόγιο που χρησιμοποιώ.

Και από ότι κατάλαβα ναι. Κατέβασα μία εφαρμογή για το πληκτρολόγιο της logitech η οποία στις γλώσσες έχει αρκετές αλλά όχι την ελληνική!

Πιστεύω προς από κει προέρχεται το πρόβλημα.

Είναι πολύ ωραίο το πληκτρολόγιο αυτό της logitech αλλά μάλλον πρέπει να κοιτάξω για αγορά καινούργιο που να υποστηρίζει την ελληνική γλώσσα εκτός και υπάρχει λύση να ενεργοποιηθεί το enter μέσα από την εφαρμογή external keyboard helper pro. Δεν έχω ιδέα όμως αν γίνεται.

Προφανώς και δεν χρειάζεται να αγοράσεις καινούργιο πληκτρολόγιο;)

Όλα γίνονται και μέσω apk !! Όπως αυτό που ήδη σου υποδείχθηκε σωστά. Υπάρχουν και άλλα.

Επίσης ρίξε μια ματιά και σε αυτή την λύση που έχω πει από παλιά http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=7987949#post7987949

Είναι μία από τις διορθώσεις που έχω κάνει στη δική μου ρομ, όμως κυρίως κάνει για τα ENTER στα airmouse & στα τύπου i8 κλπ.

Παρεπιπτόντως ποια ρομ έχεις?

Edit: το θέμα του ENTER είναι γενικό και όχι του H96 μόνο

Το πληκτρολόγιό σου έχει 2 ENTER ?? δηλαδή έχει και αριθμητικό pad με 2ο ENTER?

Δες και εδώ (αυτό και τα 2-3 επόμενα ποστς) για να καταλάβεις γιατί ρωτάω https://forum.freaktab.com/forum/tv-player-support/amlogic-based-tv-players/s905x3/firmware-roms-tools-ds/812507-rom-mod-hk1-x3-h96-max-x3-vontar-x3-transpeed-x3-air-bqeel-y8-max-amlogic-s905x3?p=812768#post812768

Edited by ath156

My TVboxes : H96 max X3 4/32 , HK1 Box 4/32 , X88 King 4/128 , Beelink GT1 2/16, X96 max Plus 4/32 (2101w)

Link to comment
Share on other sites

Επαναλαμβάνω εδώ μία ανάρτηση που είχα κάνει εδώ παλιότερα για το πως διορθώνουμε το εκνευριστικό bug του "ENTER" στα κουτιά με S905X2 & X3. Μάλιστα όπως επιβεβαίωσε και ο φίλος @pan76 πλέον συνήθως χρειάζεται μόνο στο ένα αρχείο αλλαγή (του vendor).Προφανώς οι πιο πολλές εταιρίες κάνανε μισή διόρθωση:lol:

So heres the solution:

(you need root to fix it !)

open (with a root file browser):

system/usr/keylayout/Generic.kl

and set "key28" to "ENTER" (key28 ENTER)

also open:

vendor/usr/keylayout/Generic.kl

and set "key28" to "ENTER" too....

------------------------------------------------------------------

 

Βέβαια μεγαλύτερη σημασία έχει η διόρθωσή τους στα αρουτάριστα κουτιά. Επειδή όμως εγώ δεν έχω αρουτάριστο, όποιος επιθυμεί να το διορθώσει παρακαλώ να στείλει ένα PM, διευκρινίζοντας έαν έχει εμπειρία ή όχι σε αλλαγές (USB burning tool, TWRP κλπ).Εάν δεν έχει εμπειρία θέλω να δοκιμάσει 1 app (άρα εύκολο και χωρίς κανένα κίνδυνο) στη 2η περίπτωση όμως χρειάζεται και η εμπειρία και θεωρητικά πάντοτε υπάρχει η πιθανότητα μπρικαρίσματος άρα και σε ακραία κατάσταση η επαναφόρτωση της original rom.

edit:Ξέχασα να αναφέρω ότι αυτό το bug παρουσιάζεται στα εξωτερικά πληκτρολόγια, airmouse μαζί με πληκτρολόγιο κλπ

Δοκίμασα αυτή τη λύση με τον es file explorer αλλά μου έβγαλε error. Δεν με άφησε να διορθώσω το αρχείο. Θα προσπαθήσω και με άλλη εφαρμογή να δω.

 

 

Sent from my SM-G770F using Tapatalk

 

----- προσθήκη μηνύματος 10 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Προφανώς και δεν χρειάζεται να αγοράσεις καινούργιο πληκτρολόγιο;)

Όλα γίνονται και μέσω apk !! Όπως αυτό που ήδη σου υποδείχθηκε σωστά. Υπάρχουν και άλλα.

Επίσης ρίξε μια ματιά και σε αυτή την λύση που έχω πει από παλιά http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=7987949#post7987949

Είναι μία από τις διορθώσεις που έχω κάνει στη δική μου ρομ, όμως κυρίως κάνει για τα ENTER στα airmouse & στα τύπου i8 κλπ.

Παρεπιπτόντως ποια ρομ έχεις?

Edit: το θέμα του ENTER είναι γενικό και όχι του H96 μόνο

Το πληκτρολόγιό σου έχει 2 ENTER ?? δηλαδή έχει και αριθμητικό pad με 2ο ENTER?

Δες και εδώ (αυτό και τα 2-3 επόμενα ποστς) για να καταλάβεις γιατί ρωτάω https://forum.freaktab.com/forum/tv-player-support/amlogic-based-tv-players/s905x3/firmware-roms-tools-ds/812507-rom-mod-hk1-x3-h96-max-x3-vontar-x3-transpeed-x3-air-bqeel-y8-max-amlogic-s905x3?p=812768#post812768

Αγαπητέ σ ευχαριστώ που ασχολήθηκες.

Το πληκτρολόγιο μου δεν έχει δεύτερο enter. Είναι το Logitech K400+

Δεν υποστηρίζει ελληνικά. Βέβαια τόσα χρόνια πως το χρησιμοποιούσα στο παλιό μποξακι δε μπορώ να καταλάβω.

Τέλος πάντων.

Μια λύση που βρήκα όχι για τα ελληνικά αλλά για το enter είναι αυτή:

Έγραψα κάτι και μου εμφανίστηκε και το screen keyboard. Πατάω enter ή το οκ του τηλεχειριστηρίου και μου εμφανίζει το q και βλέπω και στο screen keyboard πως και εκεί δείχνει επιλεγμένο το q.

Οπότε με το χειριστήριο του tvbox και συγκεκριμένα με τα βελάκια έτσι όπως ήταν επιλεγμένο το q προχώρησα τα πλήκτρα και έφτασα στο enter. Επιλέχτηκε αυτό. Έτσι τώρα όποτε πατάω enter είναι όντως enter.

Αυτό βέβαια για το δικό του πληκτρολόγιο το AOSP. Στο external keyboard helper pro δε μπορώ να το κάνω γιατί δεν εμφανίζει screen keyboard.

 

Sent from my SM-G770F using Tapatalk

20854ef6690b74a41cadd09ccb34a8a4.jpg

Edited by unwise
Link to comment
Share on other sites

Προφανώς και δεν χρειάζεται να αγοράσεις καινούργιο πληκτρολόγιο;)

Όλα γίνονται και μέσω apk !! Όπως αυτό που ήδη σου υποδείχθηκε σωστά. Υπάρχουν και άλλα.

Επίσης ρίξε μια ματιά και σε αυτή την λύση που έχω πει από παλιά http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=7987949#post7987949

Είναι μία από τις διορθώσεις που έχω κάνει στη δική μου ρομ, όμως κυρίως κάνει για τα ENTER στα airmouse & στα τύπου i8 κλπ.

Παρεπιπτόντως ποια ρομ έχεις?

Edit: το θέμα του ENTER είναι γενικό και όχι του H96 μόνο

Το πληκτρολόγιό σου έχει 2 ENTER ?? δηλαδή έχει και αριθμητικό pad με 2ο ENTER?

Δες και εδώ (αυτό και τα 2-3 επόμενα ποστς) για να καταλάβεις γιατί ρωτάω https://forum.freaktab.com/forum/tv-player-support/amlogic-based-tv-players/s905x3/firmware-roms-tools-ds/812507-rom-mod-hk1-x3-h96-max-x3-vontar-x3-transpeed-x3-air-bqeel-y8-max-amlogic-s905x3?p=812768#post812768

 

Είσαι ο καλύτερος .

Ναι τελικά μπόρεσα και το άλλαξα το αρχείο. Αυτό στο ventor φάκελο. Το άλλο ήταν ήδη αλλαγμένο.

Σ' ευχαριστώ πολύ. Είσαι σούπερ.

Χρειάστηκαν βέβαια τρεις προσπάθειες. Με το es file explorer μου έβγαζε error πως δε μπορούσε να σώσει την αλλαγή. Μετά κατέβασα τον ES File Manager/File Explorer πιστεύοντας πως είναι η ίδια εφαρμογή αλλά αν τη κατεβάσω από το Google play ίσως να δουλεύει. Όμως παρότι έδωσα grant root δε μου επέτρεπε να ανοίξω το αρχείο.

Οπότε μετά πήγα και κατέβασα το File Explorer Root Browser έχει εικονίδιο μαύρο με κίτρινη αστραπή και αυτό δούλεψε αμέσως.

Σ' ευχαριστώ πολύ. Έκανα restart όλα δείχνουν οκ.

 

Sent from my SM-G770F using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Ερώτηση..

 

Η τηλεόραση μου (Sony KDL-50W829B) αγορασμένη το 2014

 

Όταν συνδέω τον σκληρό μου στην τιβι, οποιοδήποτε περιεχόμενο με dts δεν το περνάει στο ηχοσυστημα που έχω (ένα παλιό pioneer xdv-303)με το οποίο είναι συνδεδεμένη με οπτική.

 

Μόλις πρόλαβα (στο τσακ!!) την Jbl 9.1 την οποία και αγόρασα.

 

Θα χρειαστώ TV box μάλλον, στο οποίο θα συνδέσω τον σκληρό, και τον σκληρό πάνω στην jbl, για να έχω dts ή και atmos??? Υπόψιν η τιβι έχει hdmi arc...

Βρήκα τα εξης:

1)X96 max amlogic s905x2

2)T95zplus Amlogic s912 octacore

Επειδή διαβάζω αλλά δεν καταλαβαίνω, με αυτά γίνεται να έχω dts ή και atmos στην jbl!!

 

Thanks!!

 

Στάλθηκε από το SM-G770F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Ριξε μια ματια εδω στα audio tests για να παρεις μια ιδεα του τι να περιμενεις!

https://androidpctv.com/review-x96-max/

https://androidpctv.com/review-x96-max-plus-opinion/

https://androidpctv.com/review-x96-air-opinion/

https://androidpctv.com/review-ugoos-am6-opinion/

https://androidpctv.com/review-beelink-gt-king-pro-opinion/

Android TV Boxes & XIAOMI Smartphones

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ πολύ για τον κόπο σου!

Λόγω τιμής μάλλον σε ένα από τα 3 πρώτα μαλλον....

Αλλά όσο αφορά την ερώτηση μου, συνδέοντας τον σκληρό στο tv box λες ότι θα μπορέσω να περάσω τον σκοπελο του dts (που δεν περνάει η τιβι)?

Ευχαριστώ!!

 

Στάλθηκε από το SM-G770F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Είσαι ο καλύτερος .

Ναι τελικά μπόρεσα και το άλλαξα το αρχείο. Αυτό στο ventor φάκελο. Το άλλο ήταν ήδη αλλαγμένο.

Σ' ευχαριστώ πολύ. Είσαι σούπερ.

Χρειάστηκαν βέβαια τρεις προσπάθειες. Με το es file explorer μου έβγαζε error πως δε μπορούσε να σώσει την αλλαγή. Μετά κατέβασα τον ES File Manager/File Explorer πιστεύοντας πως είναι η ίδια εφαρμογή αλλά αν τη κατεβάσω από το Google play ίσως να δουλεύει. Όμως παρότι έδωσα grant root δε μου επέτρεπε να ανοίξω το αρχείο.

Οπότε μετά πήγα και κατέβασα το File Explorer Root Browser έχει εικονίδιο μαύρο με κίτρινη αστραπή και αυτό δούλεψε αμέσως.

Σ' ευχαριστώ πολύ. Έκανα restart όλα δείχνουν οκ.

Μπράβο. Δυστυχώς δεν μπόρεσα να σου απαντήσω πιο μπροστά (και να σου δώσω κάποια πιο προχωρημένα apps για αυτή την δουλειά), έχοντας ξεκινήσει το "The Queen's Gambit";)

Θα πω μόνο ότι εξαιτίας αυτής την μικρής αλλαγής που πολλοί διστάζανε να κάνουν (με τον φόβο του μπρικαρίσμαρος) μου πρωτομπήκε η ιδέα για δημιουργία και δικής μου ρομ, με πολλές βέβαια επιπλέον αλλαγές/επιπλέον features κλπ.

Ότι άλλο χρειασθείς εδώ είμαστε:)

My TVboxes : H96 max X3 4/32 , HK1 Box 4/32 , X88 King 4/128 , Beelink GT1 2/16, X96 max Plus 4/32 (2101w)

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ πολύ για τον κόπο σου!

Λόγω τιμής μάλλον σε ένα από τα 3 πρώτα μαλλον....

Αλλά όσο αφορά την ερώτηση μου, συνδέοντας τον σκληρό στο tv box λες ότι θα μπορέσω να περάσω τον σκοπελο του dts (που δεν περνάει η τιβι)?

Ευχαριστώ!!

 

Στάλθηκε από το SM-G770F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Αν η τηλεοραση σου δεν υποστηρίζει dts δεν προκειται να εχεις dts !

Αλλα αν παρεις ενα μποξακι που υποστιριζει αυτην την δυνατοτητα και δινεις εξοδο απο εκει σιγουρα θα κανεις την δουλεια σου!

Υπαρχουν παντως και αλλα μποξακια (καλυτερα με Amlogic επεξεργαστη) που μπορει να καλυπτουν τις αναγκες σου...

Αυτα που σου εδωσα ηταν ενδεικτικα!

Προσοχη ομως σε οποιο και αν διαλεξεις να εισαι σιγουρος οτι σε διαφορα reviews που θα δεις (και οχι στις περιγραφες των κινεζομαγαζων) θα μπορει να κανει αυτα που ζητας!

Καλη συνεχεια λοιπον με τον ... μαγικο κοσμο των tv box !

:)

Android TV Boxes & XIAOMI Smartphones

Link to comment
Share on other sites

Που μπορεί να οφείλεται το stuttering στο stremio κατά το streaming;

 

Παίζουν κανονικά οι ταινίες χωρίς buffering, αλλά κάθε 6-7 δευτερόλεπτα βλέπω ένα ελαφρύ αλλά ενοχλητικό "μικροκόλλημα"-stutter.

 

Εχω το tanix tx3 και σύνδεση με καλώδιο.

 

edit: Τελικά είναι θέμα του τοπικού player του stremio, μάλλον έχει θέμα με ορισμένα φορμάτ.

 

Ποια είναι η καλύτερη εναλλακτική, που να έχει και υπότιτλους; MX player?

Edited by JethroTull
Link to comment
Share on other sites

Που μπορεί να οφείλεται το stuttering στο stremio κατά το streaming;

 

Παίζουν κανονικά οι ταινίες χωρίς buffering, αλλά κάθε 6-7 δευτερόλεπτα βλέπω ένα ελαφρύ αλλά ενοχλητικό "μικροκόλλημα"-stutter.

 

Εχω το tanix tx3 και σύνδεση με καλώδιο.

 

edit: Τελικά είναι θέμα του τοπικού player του stremio, μάλλον έχει θέμα με ορισμένα φορμάτ.

 

Ποια είναι η καλύτερη εναλλακτική, που να έχει και υπότιτλους; MX player?

 

Οπως το εγραψες... mx player ...

Αλλα δοκιμασε και τον vlc player καθως και το old time clasic kodi που θα βρισκεις αν το σεταρεις σωστα και περισσοτερους Ελληνικους υποτιτλους !

;)

Android TV Boxes & XIAOMI Smartphones

Link to comment
Share on other sites

γεια, συγνώμη εάν ρωτήθηκε σε παλαιότερο post. :confused:

 

η σύνδεση TV Box για μετατροπή της τηλεόρασης σε Smart TV πρέπει οπωσδήποτε να έχει θύρα HDMI ;

σε περίπτωσή μη υπάρχουσας ή μη λειτουργικής ή χαλασμένης θύρας HDMI οι είσοδοι RCA, SCART ή κάποια άλλη δεν εξυπηρετούν ;

 

ευχαριστώ.

lumia 950XL DUAL - LG G4 DUAL

jazzgroove.org

Link to comment
Share on other sites

γεια, συγνώμη εάν ρωτήθηκε σε παλαιότερο post. :confused:

η σύνδεση TV Box για μετατροπή της τηλεόρασης σε Smart TV πρέπει οπωσδήποτε να έχει θύρα HDMI ;

σε περίπτωσή μη υπάρχουσας ή μη λειτουργικής ή χαλασμένης θύρας HDMI οι είσοδοι RCA, SCART ή κάποια άλλη δεν εξυπηρετούν ;

ευχαριστώ.

Σχεδόν όλα έχουν και έξοδο (AV) που με το "καρφάκι" βγάζεις τα 3 καλώδια (κίτρινο εικόνα, κοκ.+μαυρο ηχο) που τα βάζεις στην τηλεόραση (εάν έχει τέτοιες εισόδους).

Υπάρχουν και διάφοροι μετατροπείς (από HDMI σε RCA, Scart κλπ), αλλά δεν συμφέρουν οικονομικά.;)

My TVboxes : H96 max X3 4/32 , HK1 Box 4/32 , X88 King 4/128 , Beelink GT1 2/16, X96 max Plus 4/32 (2101w)

Link to comment
Share on other sites

Κλείνω μάλλον προς το x96 max plus (4/64).Το βρίσκω από 69 ευρώ στην Ελλάδα (δεν ενδιαφέρομαι για αγορά από το εξωτερικό).

Σε αυτά τα χρήματα έχεις καμιά άλλη εναλλακτική;

Thanks!

 

Στάλθηκε από το SM-G770F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Κλείνω μάλλον προς το x96 max plus (4/64).Το βρίσκω από 69 ευρώ στην Ελλάδα (δεν ενδιαφέρομαι για αγορά από το εξωτερικό).

Σε αυτά τα χρήματα έχεις καμιά άλλη εναλλακτική;

Thanks!

 

Στάλθηκε από το SM-G770F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Και σε 32 rom να πας μια χαρα θα εισαι!

Γι'αυτο αν θελεις μπορεις να διαλεξεις ενα οποιοδηποτε μποξακι Amlogic S905X3 - 4/32 και κοιτωντας τα διαφορα reviews να δεις αν ειναι ετσι οπως το θελεις!

Σιγουρα θα ειναι και πιο φθηνο!

Παντως να ξερεις οτι τα μαμα λογισμικα γενικα σε αυτα τα μποξακια δεν ειναι και πολυ ... σωα!

:)

Android TV Boxes & XIAOMI Smartphones

Link to comment
Share on other sites

Και σε 32 rom να πας μια χαρα θα εισαι!

 

Γι'αυτο αν θελεις μπορεις να διαλεξεις ενα οποιοδηποτε μποξακι Amlogic S905X3 - 4/32 και κοιτωντας τα διαφορα reviews να δεις αν ειναι ετσι οπως το θελεις!

 

Σιγουρα θα ειναι και πιο φθηνο!

 

Παντως να ξερεις οτι τα μαμα λογισμικα γενικα σε αυτα τα μποξακια δεν ειναι και πολυ ... σωα!

 

:)

Συμφωνώ! Μπήκε λοιπόν η αγορά. Από Δευτέρα το περιμένω. Επόμενη ερωτηση: υπάρχει κάπου οδηγός για τις ρυθμίσεις ή και την σύνδεση του με την jbl 9.1 και την TV (Sony KDL-50W829B)??

Ευχαριστίες εκ των προτέρων!

 

Στάλθηκε από το SM-G770F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Συμφωνώ! Μπήκε λοιπόν η αγορά. Από Δευτέρα το περιμένω. Επόμενη ερωτηση: υπάρχει κάπου οδηγός για τις ρυθμίσεις ή και την σύνδεση του με την jbl 9.1 και την TV (Sony KDL-50W829B)??

Ευχαριστίες εκ των προτέρων!

 

Στάλθηκε από το SM-G770F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Τελικα ποιο αγορασες ;

Τωρα οδηγους ρυθμισεων γενικα για μποξακια θα βρεις πολλους στο νετ ...

Το θεμα ειναι εσυ τι θελεις!

Φαντασου το μποξακι σου ας πουμε σαν ενα τεραστιο ... ταμπλετ και παιξε ... μπαλλα και κατ'αυτον τον τροπο αν θελεις!

Οσο για την συνδεση με την ηχομπαρα σου τα πραγματα σε βασικο επιπεδο ειναι απλα...

Για να παρεις τους ''ηχους'' που θελεις συνδεεις την ηχομπαρα σου με το μποξακι και καθαρισες!

Android TV Boxes & XIAOMI Smartphones

Link to comment
Share on other sites

Τελικα ποιο αγορασες ;

 

Τωρα οδηγους ρυθμισεων γενικα για μποξακια θα βρεις πολλους στο νετ ...

 

Το θεμα ειναι εσυ τι θελεις!

 

Φαντασου το μποξακι σου ας πουμε σαν ενα τεραστιο ... ταμπλετ και παιξε ... μπαλλα και κατ'αυτον τον τροπο αν θελεις!

 

Οσο για την συνδεση με την ηχομπαρα σου τα πραγματα σε βασικο επιπεδο ειναι απλα...

 

Για να παρεις τους ''ηχους'' που θελεις συνδεεις την ηχομπαρα σου με το μποξακι και καθαρισες!

https://www.ichip.gr/tv-box/1735-x96-max-plus-s905x3-4gb32gb-android-90-tv-box.html

 

Στάλθηκε από το SM-G770F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

https://www.ichip.gr/tv-box/1735-x96-max-plus-s905x3-4gb32gb-android-90-tv-box.html

 

Στάλθηκε από το SM-G770F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Με το καλο λοιπον να σου ερθει!

Εδω ειμαστε!

:)

 

 

 

παιδιά που μπορώ να διαβάσω σιγά-σιγά μέχρι να μου έρθει για το X88 king;Roms,twrp κλπ;Στο freaktab δε βρήκα κάτι..

 

Κοιτα προς ρωσια μερια!

https://4pda.ru/forum/index.php?showtopic=971547

Android TV Boxes & XIAOMI Smartphones

Link to comment
Share on other sites

παιδιά που μπορώ να διαβάσω σιγά-σιγά μέχρι να μου έρθει για το X88 king;Roms,twrp κλπ;Στο freaktab δε βρήκα κάτι..
Εδώ https://www.google.com/amp/s/forum.xda-developers.com/android-stick--console-computers/amlogic/project-slimbox-t4152049/amp/
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...