Jump to content

Android TV Box


spyrosrotary
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 21,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

  • junglist

    1093

  • gatos814

    1241

  • makis1024

    547

  • ath156

    1754

Για να τα παρουμε απο την αρχη...

Εχεις μηπως φωτο απο την βερσιον του μπoξ ;

Αν ναι ανεβασε την να την δουμε...

Εισαι σιγουρος οτι εχεις την 100ρα ;

Γιατι για να εχεις προβληματα με την εγκατασταση των λογισμικων αυτων μαλλον εχεις την αλλη βερσιον!

Και οχι εννοω την ''σκετη'' 9αρα στο 1000ρι που υπηρχε τοτε...

''sbx_tx3_qz_pie_v9''

Και οχι αυτην την 9.7!

 

οτι και να βάλω, έκδοση qz ή bz κολλάει στο "download UBOOT" για πάντα :worry:

 

Δοκίμασα έκδοση 9, 10 slimbox, μια από τα ίδια.

 

Μήπως να κάνω κανένα force erase all?

Edited by JethroTull
Link to comment
Share on other sites

οτι και να βάλω, έκδοση qz ή bz κολλάει στο "download UBOOT" για πάντα :worry:

Δοκίμασα έκδοση 9, 10 slimbox, μια από τα ίδια.

Μήπως να κάνω κανένα force erase all?

Μήπως έχεις καλώδιο με μεγάλο μήκος?

My TVboxes : H96 max X3 4/32 , HK1 Box 4/32 , X88 King 4/128 , Beelink GT1 2/16, X96 max Plus 4/32 (2101w)

Link to comment
Share on other sites

οχι περιπου 1μ είναι το καλώδιο.

Ένα μέτρο είναι πολύ μεγάλο το καλώδιο. Πιθανότατα από εκεί είναι το πρόβλημά σου;)

Το ιδανικό είναι 15-20 εκ. (εξαρτάται βέβαια και από τον τύπο των καλωδίων κλπ).

Μπορείς να κάνεις 2 πράγατα:

 

1. ή να συνδέσεις και τον φορτιστή αμέσως μόλις ξεκινήσει το "καψιμο"

 

2. ή να φτιάξεις μόνος σου κόβοντας 2 παλιά καλώδια (από παλιά smartphones κλπ) που συνήθως έχουμε όλοι στην άκρη και ενώνοντας χρώμα με χρώμα (μήκος όπως είπα όχι πάνω από 15-20 εκ.;)

edit:Τα καλωδιάκια πρέπει να είναι 4 (άσπρο, μαύρο,κόκκινο,πράσινο). Συνδέουμε χρώμα με χρώμα. Εάν έχει μόνο 2 (κόκκινο/μαύρο) κάνουν μόνο για φόρτιση/τροφοδοσία ανεμιστήρα !!!!

Edited by ath156

My TVboxes : H96 max X3 4/32 , HK1 Box 4/32 , X88 King 4/128 , Beelink GT1 2/16, X96 max Plus 4/32 (2101w)

Link to comment
Share on other sites

οτι και να βάλω, έκδοση qz ή bz κολλάει στο "download UBOOT" για πάντα :worry:

 

Δοκίμασα έκδοση 9, 10 slimbox, μια από τα ίδια.

 

Μήπως να κάνω κανένα force erase all?

 

 

Για περιεγραψε μου λιγο την διαδικασια που ακολουθεις....!

Πατας πρωτα το start και μετα βαζεις το καλωδιο ;

Πιο usb tool εχεις ;

Θελουμε εδω το 2.2.0!

https://androiddatahost.com/ubvd2

Και μην στεναχωριεσαι ...

Θα την βρουμε την ...ακρη!

:)

Android TV Boxes & XIAOMI Smartphones

Link to comment
Share on other sites

Για περιεγραψε μου λιγο την διαδικασια που ακολουθεις....!

Πατας πρωτα το start και μετα βαζεις το καλωδιο ;

Πιο usb tool εχεις ;

Θελουμε εδω το 2.2.0!

https://androiddatahost.com/ubvd2

Και μην στεναχωριεσαι ...

Θα την βρουμε την ...ακρη!

:)

 

Είχα την 2.1.6, Με την έκδοση 2.2.0 δούλεψε κανονικά! Ευχαριστώ.

 

Εβαλα την έκδοση sbx_tx3_qz_pie_v9. Πως και δεν είναι root αυτή;

 

Δυστυχώς δεν λύθηκε το πρόβλημα με το wifi, πάλι σέρνεται.

Οπότε καταλήγουμε στις υπόλοιπες λύσεις που προτάθηκαν (καλώδιο, powerline, πείραγμα κεραίας κλπ).

Ισως δοκιμάσω και αυτό:

https://www.aliexpress.com/item/4000405486497.html?spm=a2g0s.8937460.0.0.553f2e0eVAOwqk

 

Τελικά η μαμά rom του TX3 είναι αρκετά καλή, δεν έχει κάτι να ζηλέψει από τις "πειραγμένες".

Edited by JethroTull
Link to comment
Share on other sites

Είχα την 2.1.6, Με την έκδοση 2.2.0 δούλεψε κανονικά! Ευχαριστώ.

 

Εβαλα την έκδοση sbx_tx3_qz_pie_v9. Πως και δεν είναι root αυτή;

 

Δυστυχώς δεν λύθηκε το πρόβλημα με το wifi, πάλι σέρνεται.

Οπότε καταλήγουμε στις υπόλοιπες λύσεις που προτάθηκαν (καλώδιο, powerline, πείραγμα κεραίας κλπ).

Ισως δοκιμάσω και αυτό:

https://www.aliexpress.com/item/4000405486497.html?spm=a2g0s.8937460.0.0.553f2e0eVAOwqk

 

Τελικά η μαμά rom του TX3 είναι αρκετά καλή, δεν έχει κάτι να ζηλέψει από τις "πειραγμένες".

 

 

Εδω θα διαφωνησω γιατι οι ρωσικες εχουν σαφως περισσοτερες... ρυθμισεις!

Και η αισθηση που σου αφηνουν ειναι πιο ... smooth !

Αλλα απο την αλλη το μαμα λογισμικο δεν ειναι και του ''πεταματου'' οπως πολλων αλλων απο αυτα τα παρομοια (S905X3) μποξακια !

Android TV Boxes & XIAOMI Smartphones

Link to comment
Share on other sites

υπάρχει τρόπος να αλλαξω την σειρά των εικονιδίων που εμφανίζονται στην αρχική σελίδα του slimbox (δηλαδή τις εφαρμογές που εμφανίζονται μετά απο εγκατάσταση)
Link to comment
Share on other sites

υπάρχει τρόπος να αλλαξω την σειρά των εικονιδίων που εμφανίζονται στην αρχική σελίδα του slimbox (δηλαδή τις εφαρμογές που εμφανίζονται μετά απο εγκατάσταση)

 

Τι εννοεις ;

Στον launcher ;

Android TV Boxes & XIAOMI Smartphones

Link to comment
Share on other sites

υπάρχει τρόπος να αλλαξω την σειρά των εικονιδίων που εμφανίζονται στην αρχική σελίδα του slimbox (δηλαδή τις εφαρμογές που εμφανίζονται μετά απο εγκατάσταση)

 

Εάν η ρομ που έβαλες είναι ATV τότε πατάς παρατεταμένα το ok πάνω στο εικονίδιο και σου βγάζει από κάτω ένα υπομενού που λέει move or remove έτσι μπορείς να αλλάξεις τη σειρά των εικονιδίων από τις εφαρμογές που έχεις με την προϋπόθεση πάντα ότι έχεις ATV και όχι AOSP το χω δοκιμάσει στο X88 king και με αυτό τον τρόπο αλλάζω τη σειρά των εικονιδίων από τις εφαρμογές μου.

Και τέλος επειδή χρειαζόμουνα για το δικό μου που πέρασα ATV κάποια εφαρμογή που να φτιάχνει πλακίδια πέρασα αυτή να δω sideload channel application και έτσι μπορείς να κάνεις κατηγοριοποίηση τις εφαρμογές σου είναι επί πληρωμή αν όμως τη χρειαστείς στείλε μου ένα μήνυμα να στην ανεβάσω

https://play.google.com/store/apps/details?id=dxidev.sideload.channel.launcher

Huawei Honor Note 10/Xbox One S/etc.
Link to comment
Share on other sites

Αφου ελεω της καταστασης εξαφανιστηκαν τα S905X3 μποξακια μου αντικατασταθηκαν με 2 απο Ali και Ευρωπη ...

Εν αναμονη λοιπον των HK1 box και A95X F3 AIR ...!

Η αληθεια ειναι οτι το βασικοτερο κριτηριο και των 2 αγορων ηταν η αμεσοτητα της παραδοσης λογο Ευρωπης και επισης το οτι το A95X F3 AIR εχει απο τις πιο χαμηλες θερμοκρασιες ...

Ααα .... και το οτι στα ιδια περιπου χρηματα με το HK1 box αγορασα εδω το 4/64 !

Παντως εκτος του A95X F3 AIR κοιτουσα και το X96 Max Plus αλλα οπως ειπα και πιο πανω με κερδισε το A95X !

Για να δουμε λοιπον τι θα δουμε και με αυτα τα 2 !

Γιατι οπως και να το κανουμε απο μποξακι σε μποξακι ποτε δεν μπορουμε να ειμαστε σιγουροι για την ... ποιοτητα του !

:rolleyes:

Android TV Boxes & XIAOMI Smartphones

Link to comment
Share on other sites

Έχετε να προτείνετε κανένα μποξακι μέχρι τα 50 €;

Αξίζει το a95x f3 air που αναφέρθηκε;

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 7 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Έχετε να προτείνετε κανένα μποξακι μέχρι τα 50 €;

Αξίζει το a95x f3 air που αναφέρθηκε;

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 7 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Τι να σου πω...

Οταν το παρω στα χερια μου θα σου πω!

Αν και γενικα τα A95X (πρωην NEXBOX) εχουν μια σταθερη ποιοτητα κατασκευης χρονια τωρα!

:)

Android TV Boxes & XIAOMI Smartphones

Link to comment
Share on other sites

Αφου ελεω της καταστασης εξαφανιστηκαν τα S905X3 μποξακια μου αντικατασταθηκαν με 2 απο Ali και Ευρωπη ...

Εν αναμονη λοιπον των HK1 box και A95X F3 AIR ...!

Η αληθεια ειναι οτι το βασικοτερο κριτηριο και των 2 αγορων ηταν η αμεσοτητα της παραδοσης λογο Ευρωπης και επισης το οτι το A95X F3 AIR εχει απο τις πιο χαμηλες θερμοκρασιες ...

Ααα .... και το οτι στα ιδια περιπου χρηματα με το HK1 box αγορασα εδω το 4/64 !

Παντως εκτος του A95X F3 AIR κοιτουσα και το X96 Max Plus αλλα οπως ειπα και πιο πανω με κερδισε το A95X !

Για να δουμε λοιπον τι θα δουμε και με αυτα τα 2 !

Γιατι οπως και να το κανουμε απο μποξακι σε μποξακι ποτε δεν μπορουμε να ειμαστε σιγουροι για την ... ποιοτητα του !

:rolleyes:

Μπορεις να δωσεις διευθυνσεις απο που τα πηρες κι ποσο κοστισαν συνολικα με μεταφορικα το καθενα ?

Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν αποφάσισα να κάνω ένα port του firmware των ugoos X3, στο παλιότερό μου H96maxX2 (S905X2), χρησιμοποιώντας την αντίστοιχη ρομ του Vortex για το H96MaxX3. Ναι, ξέρω είχα πει ότι δεν θα το ξαναπειράξω, αλλά το "ψώνιο" των δοκιμών δεν σε αφήνει πολλές φορές:lol:

 

Όλα κύλησαν ομαλά και απροβλημάτιστα κατά και μετά την εγκατάσταση. Βέβαια αμέσως άλλαξα και τον launcher στον αγαπημένο μου Square Home 2/3. Αυτό που ίσως εντυπωσιάζει κυρίως στην αρχή είναι η ύπαρξη τόσων πολλών ρυθμίσεων, αλλά και διακοπτών (κάποιοι θα μπορούσαν να χαρακτηρισθούν και "fancy switches"-θα εξηγήσω παρακάτω γιατί). Λίγο μετά όμως άρχισαν οι προβληματισμοί, διότι χρειάσθηκε να ασχοληθώ με ρυθμίσεις που στα προηγούμενα firmwares δεν με απασχόλησαν καθόλου. Πιο συγκεκριμένα θα αναφέρω 2 μικρά παραδείγματα:

- Συνδέοντάς το με το TV/monitor Samsung είχα εξαιρετικά χαμηλό ήχο, που δεν αύξανε εκεί που έχω συνηθίσει με το remote και έπρεπε να αυξήσω υπερβολικά τον ήχο στην TV. Βέβαια ψάχνοντας λίγο τις ρυθμίσεις και στον "Ηχο" βρήκα κάποια ρύθμιση με αύξηση/μείωση ενός συντελεστή. Χρειάστηκε όμως να κάνω 3-4 ρυθμίσεις μέχρι να συνειδητοποιήσω ότι αυξάνοντας αυτόν δεν αυξάνονταν η στάθμη του ήχου, αλλά αντίθετα μειώνονταν:rolleyes:Έπρεπε λοιπόν να κάνω το αντίθετο.Μικρό το κακό, αλλά εν πάσει περιπτώσει όπως προείπα σε κανένα άλλο firmware δεν είχα ασχοληθεί με τον ήχο.

- Συνδέοντάς το με την 49άρα SmartTV LG UM7100 άρχισε το "πανηγύρι" των ρυθμίσεων. Αλλαγές επί αλλαγών, κάθε φορά να χαλάει το μέγεθος των εικονιδίων του launcher κλπ. Και εδώ με προηγούμενα firmwares δεν είχα να κάνω τόσες πολλές ρυθμίσεις και αλλαγές. Το δε αποτέλεσμα και τότε ήταν πολύ ικανοποιητικό.

 

Σαν συμπέρασμα λοιπόν κανείς δεν μπορεί να πει ότι η ύπαρξη εξαιρετικά πολλών ρυθμίσεων είναι μειονέκτημα. Όμως στον μέσο χρήστη κάτι τέτοιο μπορεί να προκαλεί παραπάνω προβλήματα από όσα τυχόν λύνει. Υπάρχουν δε πολλοί χρήστες που σου λένε θέλω κάτι που να λειτουργεί "out of the box". Άρα κάτι που σε έναν power user είναι επιθυμητό/αναγκαίο σε έναν μέσο χρήστη μπορεί να δημιουργεί σύγχιση και αρνητικά συναισθήματα.

Τέλος όσον αφορά ειδικά τους S905X3 πιστεύω ότι πλέον, μετά από τόσο καιρό, έχουν ωριμάσει αρκετά τα στοκ firmwares πολλών κατασκευαστών και συνήθως προσφέρουν ότι χρειάζεται ο μέσος χρήστης. Για τους πιο απαιτητικούς βέβαια υπάρχουν και τα custom firmwares.;):)

My TVboxes : H96 max X3 4/32 , HK1 Box 4/32 , X88 King 4/128 , Beelink GT1 2/16, X96 max Plus 4/32 (2101w)

Link to comment
Share on other sites

Μπορεις να δωσεις διευθυνσεις απο που τα πηρες κι ποσο κοστισαν συνολικα με μεταφορικα το καθενα ?

 

Εχεις Π.Μ !

Android TV Boxes & XIAOMI Smartphones

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους.

 

Έχω το H96 max x3.

Χθες έβαλα τηνrom του vortex atv.

Το τύπου chromecast που έχει αρχικά δούλευε ρολόι. Μετά από λίγες ώρες... Μουλαρωσε

Απλά ανοίγει η εφαρμογή του YouTube και μένει εκεί....

Μέχρι και ολικό reinstal έκανα με wipe όλα τα partitions αλλά τπτ.

Cast απο το Google photos κάνει κανονικά.

Mirror screen επίσης.

Το YouTube έχει το θέμα.

Γνωρίζει κάποιος κάτι;

Με το airsceen παίζει κανονικά, αλλά δεν θέλω να ανοίγω εφαρμογή πριν κάνω cast.

 

Καμία άλλη atv ROM πρόταση;

Το θέλω όσο πιο κοντά εμφανισιακά στο mi box s που έχω (που μετάνιωσα τελικά που δεν πήρα δεύτερο αλλά είπα να δοκιμάσω h96κλπ)

Χρήσεις : YouTube, kids, netflix (έστω 480p) και free iptv.

 

Ευχαριστώ

 

Στάλθηκε από το Mi 9 Lite μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Edited by paokaras45
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους.

 

Έχω το H96 max x3.

Χθες έβαλα τηνrom του vortex atv.

Το τύπου chromecast που έχει αρχικά δούλευε ρολόι. Μετά από λίγες ώρες... Μουλαρωσε

Απλά ανοίγει η εφαρμογή του YouTube και μένει εκεί....

Μέχρι και ολικό reinstal έκανα με wipe όλα τα partitions αλλά τπτ.

Cast απο το Google photos κάνει κανονικά.

Mirror screen επίσης.

Το YouTube έχει το θέμα.

Γνωρίζει κάποιος κάτι;

Με το airsceen παίζει κανονικά, αλλά δεν θέλω να ανοίγω εφαρμογή πριν κάνω cast.

 

Καμία άλλη atv ROM πρόταση;

Το θέλω όσο πιο κοντά εμφανισιακά στο mi box s που έχω (που μετάνιωσα τελικά που δεν πήρα δεύτερο αλλά είπα να δοκιμάσω h96κλπ)

Χρήσεις : YouTube, kids, netflix (έστω 480p) και free iptv.

 

Ευχαριστώ

 

Στάλθηκε από το Mi 9 Lite μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

 

Slimbox δοκιμασες ;

Εδω η νεα :

https://docviewer.yandex.ru/view/0/?*=HGiYyNfr7xwxXV3XZfYhBTKeaIp7InVybCI6InlhLWRpc2stcHVibGljOi8vUXQwR3ZmbllwazhXT3pkODJHSTNqNFlyajJpUWVZZC9BdlM4anRDRGxFN0NhVWh5QTdlUlhDYlU1VTdYMkRtdnEvSjZicG1SeU9Kb25UM1ZvWG5EYWc9PTovc2J4X3ZvbnRhcl9hdHZfdjEwXzEuN1oiLCJ0aXRsZSI6InNieF92b250YXJfYXR2X3YxMF8xLjdaIiwibm9pZnJhbWUiOmZhbHNlLCJ1aWQiOiIwIiwidHMiOjE2MDQ5NDAzNjQwNzcsInl1IjoiNDI0NTI4OTk1MTYwMzg3ODY4MiJ9

Εδω οι παλαιοτερες :

https://yadi.sk/d/edGeeXzFnIRe9Q/Old%20version

:)

Android TV Boxes & XIAOMI Smartphones

Link to comment
Share on other sites

@paokaras45

Ποια έκδοση ATV του Vortex δοκίμασες? Υπάρχει και καινούργια ATV του Vortex από port του firmware των ugoos X3 (ATV vortex 0.3.7).

Δεν ασχολούμαι καθόλου με ATV versions αλλά από ότι λένε το μόνο θέμα της είναι ότι δεν δουλεύει το μπροστινό ρολόι στο H96maxX3.

Δοκίμασε πρώτα του slimbox και εάν θέλεις πες μου να σου ανεβάσω και του Vortex ATV 0.3.7 (ugoos port). Εκτός και εάν έχεις telegram να σου βάλω λινκ.

My TVboxes : H96 max X3 4/32 , HK1 Box 4/32 , X88 King 4/128 , Beelink GT1 2/16, X96 max Plus 4/32 (2101w)

Link to comment
Share on other sites

@paokaras45

 

Ποια έκδοση ATV του Vortex δοκίμασες? Υπάρχει και καινούργια ATV του Vortex από port του firmware των ugoos X3 (ATV vortex 0.3.7).

 

Δεν ασχολούμαι καθόλου με ATV versions αλλά από ότι λένε το μόνο θέμα της είναι ότι δεν δουλεύει το μπροστινό ρολόι στο H96maxX3.

 

Δοκίμασε πρώτα του slimbox και εάν θέλεις πες μου να σου ανεβάσω και του Vortex ATV 0.3.7 (ugoos port). Εκτός και εάν έχεις telegram να σου βάλω λινκ.

Από εδώ την κατεβασα

Το display παίζει κανονικά

http://xvtx.ru/tvbox/download.htm

 

Να πω την αλήθεια χάθηκα μέσα στο φόρουμ, και γκουγκλαρα....

Edited by paokaras45
Link to comment
Share on other sites

Από εδώ την κατεβασα

http://xvtx.ru/tvbox/download.htm

Να πω την αλήθεια χάθηκα μέσα στο φόρουμ, και γκουγκλαρα....

Εδώ χανόμαστε εμείς που είμαστε κάθε μέρα:lol:

Τέλος πάντων αυτή που κατέβασες είναι η τελευταία έκδοση. Υπάρχει και η προηγούμενη v1.1 (καμιά φορά δεν σημαίνει ότι η τελευταία είναι καλύτερη από την προηγούμενη;), το ίδιο ισχύει και για τις slimbox). Δυστυχώς όπως ξαναείπα δεν έχω προσωπική άποψη για ATV roms.

Θα σου στείλω τώρα σε PM λινκ για την ugoos port ATV (Vortex).

edit:Το θέμα στο display ισχύει για αυτή που θα σου δώσω τώρα !

edit2: Wild Guess !! Μήπως τελικά είναι θέμα του Youtube πιο πολύ? Δοκίμασες το Smart Youtube?

Edited by ath156

My TVboxes : H96 max X3 4/32 , HK1 Box 4/32 , X88 King 4/128 , Beelink GT1 2/16, X96 max Plus 4/32 (2101w)

Link to comment
Share on other sites

Έβαλα καο το smart αλλά τπτ.

Βασικά έβγαλα τα πάντα (smart και μη) και όταν έδινα cast ξανά άνοιγε το απλό youtube. Μάλλον είναι backed μέσα στο cast μιας και δεν το βρίσκω στα apps.

Αυτό που με τρελαίνει είναι ότι χτες βάζω vortex, κάνω update ότι υπήρχε από το play store και δούλευε.

Λίγες ώρες αργότερα όχι.

Φορμάτ σεταρω εξ αρχής.... Πάλι τπτ.

Και με άλλο κινητό δοκίμασα.

Τώρα βολευομαι με το air screen.

Θα δοκιμάσω από αύριο slim και ugoos να δω που θα κάτσει η μπίλια.

Προέχει να στήσω γραφείο στην αποθήκη για τηλεκπαίδευση.... Στο σαλόνι δεν γίνεται μάθημα με 2μισαχρονο τερατακι...

 

ΥΓ. Το lcd αλήθεια το βλέπει κανείς; Πρέπει πάω κοντά κοντά να δω τι λέει. Οπότε άχρηστο μου είναι

 

Στάλθηκε από το Mi 9 Lite μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

ΥΓ. Το lcd αλήθεια το βλέπει κανείς; Πρέπει πάω κοντά κοντά να δω τι λέει. Οπότε άχρηστο μου είναι

Έχεις δίκιο ότι η lcd οθονούλα είναι πολύ "αχνή". Ίσως και επίτηδες για να μην ενοχλεί το βράδυ στις τηλεθεάσεις;) Είναι χρήσιμη βέβαια για να βλέπεις εάν είναι ανοιχτό ή κλειστό.

Υπάρχει και ένα εξαιρετικό mod από ρώσο που εμφανίζει στην οθονούλα την θερμοκρασία !!!!!!!:bow: Όμως επειδή πειράζεις διάφορα (dtb.img κλπ) δεν το χρησιμοποιώ πλέον. Ήταν μία εξαιρετική προσπάθεια. Είχε μάλιστα και τρόπο για να αυξάνεις/μειώνεις την φωτεινότητα !!

edit: Όσον αφορά το Youtube μήπως τελικά δεν πρέπει να το αφήσεις να κάνει automatic updates μήπως αυτά σου χαλούν το youtube και στην πραγματικότητα χρειάζεται μία προηγούμενη έκδοσή του????;).Αυτό θα εξηγούσε και το γιατί αρχικά δουλεύει και μετά σου χαλάει. Αυτή ήταν η λύση που βρήκε ένας χρήστης της δικιάς μου custom rom για την εφαρμογή HBO. Δηλαδή έπρεπε να χρησιμοποιήσει προηγούμενη έκδοση του HBO για να μην έχει θέμα.

edit2: Και επειδή μου είπες ότι έχεις και μικρό παιδί ορίστε πως έστησε χρήστης της ρομ μου (AOSP) και με τον Square Home 2 τα κουτιά που πήρε δώρο στα παδιά/εγγόνια του https://postimg.cc/V57yrFVJ https://postimg.cc/TphzrWzC

 

Edit3: Και εάν δεν έλυσες ήδη το θέμα σου και επειδή Vortex&Slimbox πάνε σε πολλά παρέα ρίξε μια ματιά και εδώ https://forum.xda-developers.com/android-stick--console-computers/amlogic/project-slimbox-t4152049/post83896933#post83896933 (ποστ#400) & http://freeaddons.free.fr/public/AML/X96AIR/Apps%20Apk/Chromecast%20build-it/

Edited by ath156

My TVboxes : H96 max X3 4/32 , HK1 Box 4/32 , X88 King 4/128 , Beelink GT1 2/16, X96 max Plus 4/32 (2101w)

Link to comment
Share on other sites

Και μία πληροφορία.

Ο Vortex ετοιμάζει την 0.3.8. Σύμφωνα δε με πληροφορίες σε αυτήν θα υπάρχει προεγκατεστημένο το magisk.

Έχω πει ότι θεωρώ ένα από τα κυριότερα πλεονεκτήματα της δικής μου custom rom (που έχω ανεβάσει εδώ και κάτι μήνες) την ύπαρξη ως προεγκατεστημένου του magisk. Άρα το να βγει κάποια ακόμα με αυτό το χαρακτηριστικό για root, το θεωρώ σημαντική εξέλιξη.

 

Έχω δε σκοπό στο μεν H96 max X3 να αφήσω την δικιά μου ρομ, στο δε καινούργιο πρώτο ξαδελφάκι του ΗΚ1 Box (όταν με το καλό έρθει) να δοκιμάζω όλες τις υπόλοιπες custom roms. Ως καινούργιο θα έχει περιθώριο για αρκετά "καψίματα";)

My TVboxes : H96 max X3 4/32 , HK1 Box 4/32 , X88 King 4/128 , Beelink GT1 2/16, X96 max Plus 4/32 (2101w)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...