Jump to content

Android TV Box


spyrosrotary
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Λοιπόν από χθες δοκίμασα τις custom ROM για το H96 MAX X3...

1) SLIM BOX ATV, κορυφαία πραγματικά custom ROM με πολλές δυνατότητες δεν έχει να ζηλέψει τίποτα από ATV Experience

2) ATH 156 custom ROM, υπέροχη πολύ smooth ίσως η πιο ολοκληρωμένη

3) SLIM BOX AOSP καλή αλλά με κάποια lag

4) stock ROM, για το ανάθεμα ακόμα και έπειτα από την αναβάθμιση

Εάν έχεις διάθεση μπορείς και να δοκιμάσεις την ATV του Vortex 2.3.0 https://yadi.sk/d/ZQeD0LZ-IIQW2A και να δεις εάν έχει κάποια συν/πλην από αυτή του slimbox. Προσωπικά ποτέ δεν ενδιαφέρθηκα για ATV οπότε δεν έχω δοκιμάσει καμία.

Καλή συνέχεια.

My TVboxes : H96 max X3 4/32 , HK1 Box 4/32 , X88 King 4/128 , Beelink GT1 2/16, TOX3, X96 max Plus 4/32 (2101w)

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 21,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

  • junglist

    1093

  • gatos814

    1262

  • makis1024

    549

  • ath156

    1772

Παιδιά με το yt vanced τι γίνεται;Στο Vorke Z6 η root έκδοση δε δουλεύει.Δουλευει μόνο η απλή με το micro G η οποία μερικές φορές μου κάνει freeze σε όλο το σύστημα.Η παλιά μόνο έκδοση magisk λειτουργεί άψογα.. Καμία ιδέα;;
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά με το yt vanced τι γίνεται;Στο Vorke Z6 η root έκδοση δε δουλεύει.Δουλευει μόνο η απλή με το micro G η οποία μερικές φορές μου κάνει freeze σε όλο το σύστημα.Η παλιά μόνο έκδοση magisk λειτουργεί άψογα.. Καμία ιδέα;;
Αυτό το δοκίμασες;

 

https://smartyoutubetv.github.io/

 

Sent from my ONEPLUS A6003 using Tapatalk

ONEPLUS 6 64gb: rooted, Elemental kernel

NEXUS 4 16gb: Stock 5.0.1/Rastapop 5.0.2, Hell core b69L

Cube iwork 10 tablet 64gb: Win 10/Android 5.1

Tv Box CS968:RK3188, 4 Core 1.6ghz, 4 core VGA, 2GB Ram, Geass custom Rom

Link to comment
Share on other sites

Αυτό το δοκίμασες;

 

https://smartyoutubetv.github.io/

 

Sent from my ONEPLUS A6003 using Tapatalk

Πιο παλιά!Αλλα δυστυχώς δε μου κάνει, λόγω έλλειψης background playback..
Link to comment
Share on other sites

https://m-gr.gearbest.com/tv-box/pp_009189604741.html

 

Γνωριζει κανεις αν καποια καινουργια εκδοση του Netflix δουλευει για τετοιο μποξακι;

Εχω την τελευταια 6 αρα που δουλευε αλλα τωρα τελευταια κολλανε συχνα τα βιντεο.

Link to comment
Share on other sites

Αν θέλεις tv box για Netlfix σε HD και 4K πηγαίνεις αναγκαστικά σε Xiaomi Mi Box , αν θέλεις κάτι οικονομικό.

Στα υπόλοιπα που έχουν προταθεί εδώ θα παίζει σε SD.

 

 

Ξέρει κανείς αν μπορεί το tanix tx3 μπορεί να πιάσει wifi μέσω LAN πάνω από 72Mbps;

Παρόλο που έχω ρυθμίσει κατάλληλα το router μου μου (wireless N, 40mhz channel, AES) πάλι στα 72 κλειδώνει το tvbox.

Link to comment
Share on other sites

https://m-gr.gearbest.com/tv-box/pp_009189604741.html

 

Γνωριζει κανεις αν καποια καινουργια εκδοση του Netflix δουλευει για τετοιο μποξακι;

Εχω την τελευταια 6 αρα που δουλευε αλλα τωρα τελευταια κολλανε συχνα τα βιντεο.

 

Γενικα Allwinner και Rockchip εχουν τα θεματακια τους με το Netflix ...

Και αυτο κυριως λογω του λογισμικου τους που δεν ειναι τοσο καλα ''προσαρμοσμενο'' για ... Netflix !

 

 

Αν θέλεις tv box για Netlfix σε HD και 4K πηγαίνεις αναγκαστικά σε Xiaomi Mi Box , αν θέλεις κάτι οικονομικό.

Στα υπόλοιπα που έχουν προταθεί εδώ θα παίζει σε SD.

 

 

Ξέρει κανείς αν μπορεί το tanix tx3 μπορεί να πιάσει wifi μέσω LAN πάνω από 72Mbps;

Παρόλο που έχω ρυθμίσει κατάλληλα το router μου μου (wireless N, 40mhz channel, AES) πάλι στα 72 κλειδώνει το tvbox.

 

Αν εισαι με μαμα λογισμικο και με wifi 2.4ghz ατα 72Mbps εισαι μια χαρα !

Android TV Boxes & XIAOMI Smartphones

Link to comment
Share on other sites

Απλα τωρα τελευταια κολλαει λιγο συχνοτερα οποτε θεωρησα οτι ισως φταιει η παλια εκδοση του Νετφλιξ
Link to comment
Share on other sites

Απλα τωρα τελευταια κολλαει λιγο συχνοτερα οποτε θεωρησα οτι ισως φταιει η παλια εκδοση του Νετφλιξ

Δοκίμασες να σβήσεις την cache (clear cache) memory?

My TVboxes : H96 max X3 4/32 , HK1 Box 4/32 , X88 King 4/128 , Beelink GT1 2/16, TOX3, X96 max Plus 4/32 (2101w)

Link to comment
Share on other sites

https://m-gr.gearbest.com/tv-box/pp_009189604741.html

 

 

 

Γνωριζει κανεις αν καποια καινουργια εκδοση του Netflix δουλευει για τετοιο μποξακι;

 

Εχω την τελευταια 6 αρα που δουλευε αλλα τωρα τελευταια κολλανε συχνα τα βιντεο.

Εγώ έχω εγκαταστήσει αυτή την έκδοση netflix-7-73-1-build-15-35102 στα mecool μου. Θεωρώ ότι θα τρέχει και στο δικό σου. Μιλάμε πάντα για το μαύρο netflix...

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 7 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Απλα τωρα τελευταια κολλαει λιγο συχνοτερα οποτε θεωρησα οτι ισως φταιει η παλια εκδοση του Νετφλιξ

 

Αν βαλεις την τελευταια παιζει;

Η δεν ανοιγει καν ;

Android TV Boxes & XIAOMI Smartphones

Link to comment
Share on other sites

Θα δοκιμασω το βραδυ οταν γυρισω σπιτι. Η αμεσως επομενη αυτης που εχω δεν ανοιγει οποτε δεν ξαναδοκιμασα να βαλω αλλη.
Link to comment
Share on other sites

Θα δοκιμασω το βραδυ οταν γυρισω σπιτι. Η αμεσως επομενη αυτης που εχω δεν ανοιγει οποτε δεν ξαναδοκιμασα να βαλω αλλη.

 

Εδω εισαι :

https://androidapksfree.com/netflix/com-netflix-mediaclient/old/

Παρ'τες με την σειρα !

Android TV Boxes & XIAOMI Smartphones

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά με το yt vanced τι γίνεται;Στο Vorke Z6 η root έκδοση δε δουλεύει.Δουλευει μόνο η απλή με το micro G η οποία μερικές φορές μου κάνει freeze σε όλο το σύστημα.Η παλιά μόνο έκδοση magisk λειτουργεί άψογα.. Καμία ιδέα;;

 

Παράτησε το yt vanced αν έχεις προβλήματα και κατέβασε το newpipe. Είναι πολύ μικρό (4mb), δεν έχει ads και κατεβάζει κιόλας σε ο,τι ποιότητα θέλεις. :)

Mecool M8s Pro L - Magendaz' Nano Nexus Rom tv box /

YOKA KB2 - SuperCeleron RC3 Rom tv box / Mecool M8S Pro - Magendaz' Nano Nexus Rom tv box / Xiaomi Redmi 8 4/64 / Lenovo Yoga tab 3, 8", 4g

 

Life is like a cheap modem. You never know if you're gonna connected! :rolleyes:

Link to comment
Share on other sites

Mi box s μπορούμε να περάσουμε άλλη ρομ?

Αν οχι, εφαρμογές εκτός του android tv(?) Μπορούν να παίξουν? Πχ facebook, browsers, παιχνίδια

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 9 Pro μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Mi box s μπορούμε να περάσουμε άλλη ρομ?

Αν οχι, εφαρμογές εκτός του android tv(?) Μπορούν να παίξουν? Πχ facebook, browsers, παιχνίδια

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 9 Pro μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Ναι παίζουν κανονικά (έχω το nvidia shield... )

Με το sent to tv μπορείς να στείλεις τα apk στο mi box

κανε εγκατάσταση στο box και στο κινητό το https://play.google.com/store/apps/details?id=com.yablio.sendfilestotv

Μπορει να χρειαστεί και κανένα πρόγραμμα για autorotation

Link to comment
Share on other sites

Mi box s μπορούμε να περάσουμε άλλη ρομ?

Αν οχι, εφαρμογές εκτός του android tv(?) Μπορούν να παίξουν? Πχ facebook, browsers, παιχνίδια

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 9 Pro μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Δεν ξερω αν αξιζει να ''πειραξεις'' ενα τετοιο μποξακι...

Η χρηση του αρχιζει και τελειωνει σε αυτο που πραγματικα ... ειναι !

Ενα ΑΤV Android tv box δηλαδη !

Με ολα του τα θετικα και αρνητικα...

Απο εκει και υστερα περνας οτι εφαρμογες Android θελεις manual...

Και εγκαθηστας εναν εναλλακτικο launcher η app tray για να ''βλεπεις'' ολες τις εφαρμογες και μια εφαρμογη orientation για να σου λειτουργουν και η εφαρμογες που δεν ειναι συμβατες με ΑΤV και ''γυρνανε'' αναποδα και εισαι οκ 100% !

Android TV Boxes & XIAOMI Smartphones

Link to comment
Share on other sites

Mi box s μπορούμε να περάσουμε άλλη ρομ?

Αν οχι, εφαρμογές εκτός του android tv(?) Μπορούν να παίξουν? Πχ facebook, browsers, παιχνίδια

Για το άλλες εφαρμογές σου απάντησαν ήδη πολύ σωστά πιο πάνω.

Εγώ θα ήθελα μόνο να σου πω για το "Mi box s μπορούμε να περάσουμε άλλη ρομ?"

ΜΕ ΤΙΠΟΤΑ δεν πρέπει να το κάνεις αυτό, ακόμα και να βρεις τέτοια. Εάν έχουν κάποιο πλεονέκτημα αυτά τα κουτιά είναι το widevine level 1. Βάζοντας λοιπόν μία άλλη ρομ υπάρχει σοβαρός κίνδυνος να το χάσεις αυτό:(

My TVboxes : H96 max X3 4/32 , HK1 Box 4/32 , X88 King 4/128 , Beelink GT1 2/16, TOX3, X96 max Plus 4/32 (2101w)

Link to comment
Share on other sites

Έγινε παιδιά, ευχαριστώ για τις πληροφορίες

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 9 Pro μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Mi box s μπορούμε να περάσουμε άλλη ρομ?

Αν οχι, εφαρμογές εκτός του android tv(?) Μπορούν να παίξουν? Πχ facebook, browsers, παιχνίδια

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 9 Pro μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Μην το πειράξεις εδώ εμείς κάνουμε αμάν για να βρούμε καλές ATV custom ROMs

Link to comment
Share on other sites

Εχoιυμε καποια εξελιξη σχετικα με τα h96 max x3 με την μπλε πλακετα (τα πιο προσφατα )οσο αφορα την υπαρξη ή μη costum rom κι το αδυναμο wi fi ? Σκεφτομαι να το παρω απο κινα και ρωτω αν αξιζει η αγορα του οσο αφορα θερμοκρασιες ,wifi και παιξιμο ταινιων online εως 1080 (λογο 24αρας γραμμης )
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...