Jump to content

Android TV Box


spyrosrotary
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Έχουμε να προτείνουμε κάτι τελικά γιατί το βιάζομαι ?

 

Στάλθηκε από το Mi 9T Pro μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Δες εδώ, τα λέει όλα:

 

REVIEW: TANIX TX3 A NEW LOW-COST TV-BOX WITH THE AMLOGIC S905X3 SOC

 

REVIEW: A95X F3 THE BEST CHEAP SMART BOX WITH SOC S905X3

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 21,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

  • junglist

    1093

  • gatos814

    1262

  • makis1024

    549

  • ath156

    1772

παιδια εκανα ρεσετ στο x96 max x3 και δεν μπορω να κατεβασω τιποτα απο playstore,καμια ιδεα?

Το θέμα έχει δημιουργηθεί από τις αρχές του μήνα προφανώς από αλλαγή πολιτικής της google. Αφορά πάρα πολλούς που κάνουν είτε reset, είτε νέα εγκατάσταση και άσχετα εάν συνήθως πρόκειται για custom ρομ ή εργοστασιακή !!!!:rolleyes:

'Εχω γράψει ακριβώς για αυτό πριν λίγες ημέρες:

Όσοι προχωρήσετε στην εγκατάσταση μίας νέας ρομ (είτε στοκ είτε custom) υπάρχει πιθανότητα να αντιμετωπίσετε πρόβλημα με τις ενημερώσεις στο Play Store. Η λύση : Κατεβάζετε και εγκαθιστάτε την https://apkpure.com/go..re/com.android.vending

Συνήθως αρκεί η "χειροκίνητη" εγκατάσταση μίας νέας έκδοσης PLay Store υπάρχει δε σπάνια και η ανάγκη εγκατάστασης και μίας αντίστοιχης για το Google Play Services;)

My TVboxes : H96 max X3 4/32 , HK1 Box 4/32 , X88 King 4/128 , Beelink GT1 2/16, TOX3, X96 max Plus 4/32 (2101w)

Link to comment
Share on other sites

Λοιπον παιδες, κατ αρχας να στειλω την αγαπη μου στον gatos814 που καθοταν ποση ωρα να με βοηθησει με το θεμα που ειχα μεσω ΠΜ..

Το προβλημα λοιπον οφειλοταν σε μια λειτουργια της LG, HDMI ULTRA HD Deep Colour που ενεργοποιειται αυτοματα με το που βαζω το box σε θυρα HDMI και επρεπε να παω στις ρυθμισεις για να το απενεργοποιησω.

Αφου λοιπον συνδεσα το μποξ στο 3ο HDMI μου βγηκε αυτο το περιεργο μηνυμα οτι ενεργοποιηθηκε, πηγα ρυθμισεις, το απενεργοποιησα αμεσως και τωρα τσουλαει τελεια!

Μην ενεργοποιησετε λοιπον ποτε και για κανενα λογο τη συγκεκριμενη λειτουργια της lg με tv box !!!

 

Φίλε χωρίς να θέλω να ακυρώσω αυτό που λες και εγώ LG έχω τη uk6300 με GT king και έχω ενεργοποιημένο το HDMI ULTRA HD Deep Colour αλλά δεν μου έχει παρουσιάσει κάποιο πρόβλημα όπως αυτό που αναφέρεις εσύ

Huawei Honor Note 10/Xbox One S/etc.
Link to comment
Share on other sites

Φίλε χωρίς να θέλω να ακυρώσω αυτό που λες και εγώ LG έχω τη uk6300 με GT king και έχω ενεργοποιημένο το HDMI ULTRA HD Deep Colour αλλά δεν μου έχει παρουσιάσει κάποιο πρόβλημα όπως αυτό που αναφέρεις εσύ

 

Επειδη εχω το gt-king και εγω και οπως ειπα και πιο πανω εχω και εγω τα θεματακια μου με την δικια μου τηλεοραση θα πω πως το συγκεκριμενο μποξακι τα πηγαινει περιφημα σε αυτον τον τομεα ...!

Και αυτο συμβαινει γιατι στο κερνελακι του ειναι ολο του το UI προσαρμοσμενο σε μια αναλυση και ολα τα προγραμματα του δουλευουν με βαση αυτην την παραμετροποιηση !

Αυτο με τις εναλλαγες των αναλυσεων ειναι ενα θεμα που ξεκινησε με τα πρωτα Android 7.1.2 και εχει να κανει οπως ειπα τοσο με το λογισμικο του μποξ οσο και με την εκαστοτε 4k τηλεοραση !

Αναγκαζομουνα για παραδειγμα να χρησιμοποιω στα εκαστοτε μποξακια μου οπου υπηρχε η δυνατοτητα Android 7.1.1 που λογο κερνελ επεζε μια χαρα σε μια σταθερη αναλυση !!!

Και οπως επισης ειπα αργησα να το παρω ... χαμπαρι στην τηλεοραση μου γιατι αυτη η ρυθμιση που μου ελυσε το προβλημα δεν ειχε να κανει καμια σχεση με το ... προβλημα μου ετσι οπως το αντιλαμβανομουνα !

Τελειωνοντας να ξανα πω σε ολους οτι οταν παρουσιαζονται διαφορα προβληματα με τα εκαστοτε καινουργια μποξακια σας το πρωτο πραγμα που θα πρεπει να κανετε ειναι να απενεργοποιειται τα διαφορα φιλτρα της τηλεορασης σας και να βλεπεται την ... διαφορα !

Καλες τηλεθεασεις σε ολους μας!

:)

Edited by gatos814

Android TV Boxes & XIAOMI Smartphones

Link to comment
Share on other sites

Την ίδια απορία έχω και εγώ..

 

----- προσθήκη μηνύματος 7 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

 

Γνωρίζω πολύ καλά τι γράφω.

Ο κίνδυνος του τελωνείου στις αγορές εκτός EE (όπως και ανέφερα στο συγκεκριμένο post) υφίσταται και είναι υπαρκτός έστω και σε μικρό ή και πολύ μικρό ποσοστό ανεξαρτήτου μεθόδου αποστολής.

Ακόμη και 1 στα 100 δέματα να περάσει τελωνείο, θεωρείται κίνδυνος. Σε αντίθεση με εσένα που είσαι απόλυτος πάνω στο θέμα αυτό. Ο ανακριβής είσαι εσύ.

επειδή ψωνίζω χρόνια απο banggood, και παρέλαβα και το Η96 Χ3 MAX, σε priority direct mail, γίνεται τριγωνική συναλλαγή κάτι σαν ερωτικό τρίγωνο.. δηλαδή, από κίνα πάει σε ολλανδια, γίνεται ο εκτελωνισμός εφόσον εκτελωνίζουν μαζικά οι Κινέζοι με τις αποθήκες τους, αλλάζουν συσκευασία και έρχεται Ελλάδα με διεύθυνση ολλανδιας, άρα κανένας κίνδυνος...

 

----- προσθήκη μηνύματος 10 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

επειδή θα έχουμε 3ήμερο Θεσσαλονίκη θα ασχοληθώ με το μποξάκι H96 X3 MAX, ATH 196 έχεις κάποιο λίνκ για την custom rom σου? επίσης κανένας που να δοκίμασε καμια ATV custom ROM? δυστυχώς δεν υπάρχει ακόμα ATV EXPERIENCE CUSTOM ROM για επεξεργαστές S905X3

Link to comment
Share on other sites

Επειδη εχω το gt-king και εγω και οπως ειπα και πιο πανω εχω και εγω τα θεματακια μου με την δικια μου τηλεοραση θα πω πως το συγκεκριμενο μποξακι τα πηγαινει περιφημα σε αυτον τον τομεα ...!

Και αυτο συμβαινει γιατι στο κερνελακι του ειναι ολο του το UI προσαρμοσμενο σε μια αναλυση και ολα τα προγραμματα του δουλευουν με βαση αυτην την παραμετροποιηση !

Αυτο με τις εναλλαγες των αναλυσεων ειναι ενα θεμα που ξεκινησε με τα πρωτα Android 7.1.2 και εχει να κανει οπως ειπα τοσο με το λογισμικο του μποξ οσο και με την εκαστοτε 4k τηλεοραση !

Αναγκαζομουνα για παραδειγμα να χρησιμοποιω στα εκαστοτε μποξακια μου οπου υπηρχε η δυνατοτητα Android 7.1.1 που λογο κερνελ επεζε μια χαρα σε μια σταθερη αναλυση !!!

Και οπως επισης ειπα αργησα να το παρω ... χαμπαρι στην τηλεοραση μου γιατι αυτη η ρυθμιση που μου ελυσε το προβλημα δεν ειχε να κανει καμια σχεση με το ... προβλημα μου ετσι οπως το αντιλαμβανομουνα !

Τελειωνοντας να ξανα πω σε ολους οτι οταν παρουσιαζονται διαφορα προβληματα με τα εκαστοτε καινουργια μποξακια σας το πρωτο πραγμα που θα πρεπει να κανετε ειναι να απενεργοποιειται τα διαφορα φιλτρα της τηλεορασης σας και να βλεπεται την ... διαφορα !

Καλες τηλεθεασεις σε ολους μας!

:)

Άρα δεν διαφωνούμε σε αυτό που έγραψα, απο βδομάδα θα σας γράψω και εντυπώσεις απο το X88 King που μου ήρθε αλλά ακόμα δεν βρήκα χρόνο να ασχοληθώ μαζί του, θα το αφήσω με το στοκ και αν δω οτι δεν ανταποκρινετε στις προσδοκίες μου θα περάσω custom, ένας λόγος που το πήρα ήταν και η πληθώρα από ρομ που εχουν βγει και φαινετε οι Ρωσοι να το προτιμουν σε μεγαλο βαθμο, αν και δεν ειναι και τοσο ανταγωνιστικο στη τιμη του σε σχεση με το GT King θα δειξει

Huawei Honor Note 10/Xbox One S/etc.
Link to comment
Share on other sites

επειδή ψωνίζω χρόνια απο banggood, και παρέλαβα και το Η96 Χ3 MAX, σε priority direct mail, γίνεται τριγωνική συναλλαγή κάτι σαν ερωτικό τρίγωνο.. δηλαδή, από κίνα πάει σε ολλανδια, γίνεται ο εκτελωνισμός εφόσον εκτελωνίζουν μαζικά οι Κινέζοι με τις αποθήκες τους, αλλάζουν συσκευασία και έρχεται Ελλάδα με διεύθυνση ολλανδιας, άρα κανένας κίνδυνος...

----- προσθήκη μηνύματος 10 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

επειδή θα έχουμε 3ήμερο Θεσσαλονίκη θα ασχοληθώ με το μποξάκι H96 X3 MAX, ATH 196 έχεις κάποιο λίνκ για την custom rom σου? επίσης κανένας που να δοκίμασε καμια ATV custom ROM? δυστυχώς δεν υπάρχει ακόμα ATV EXPERIENCE CUSTOM ROM για επεξεργαστές S905X3

Ευχαριστώ για την επιβεβαίωση γιατί εδώ θα τρελαθούμε τελείως. Μιλάς για συγκεκριμένο κατάστημα (Banggood) και συγκεκριμένη μέθοδο (PDM) και ο άλλος με απόλυτη βεβαιότητα σου λέει ότι δεν ισχύει και σου φέρνει ως παράδειγμα εμπειρία του από άλλο κατάστημα και πιθανότατα με άλλη μέθοδο.

Η ρομ μου υπάρχει εδώ https://mega.nz/file/oklVWDJZ#ksHZON9UvX2Uxu8QEvPSXfSymd9Lwft6QnXFbZcsTpQ

Οδηγίες υπάρχουν εδώ στα https://forum.freaktab.com/forum/tv-player-support/amlogic-based-tv-players/s905x3/firmware-roms-tools-ds/812507-rom-mod-hk1-x3-h96-max-x3-vontar-x3-transpeed-x3-air-bqeel-y8-max-amlogic-s905x3 (επειδή φεύγω σου βάζω το οδηγιών στα Αγγλικά-εάν υπάρχει θέμα πες μου να βρω σε ποια σελίδα του θέματός μας υπάρχουν στα Ελληνιικά).

Δοκίμασέ την και μετά μπορώ να σου δώσω και λινκ για όλες τις ATV που υπάρχουν για αυτό:)

Προσωπικά προτιμώ με καλώδιο, εάν όμως θέλεις με sd παρόλο που έχω οδηγίες, ο πιο κατάλληλος είναι ο φίλος @xloupas, οπότε μπορεί να σε βοηθήσει άψογα.

Edited by ath156

My TVboxes : H96 max X3 4/32 , HK1 Box 4/32 , X88 King 4/128 , Beelink GT1 2/16, TOX3, X96 max Plus 4/32 (2101w)

Link to comment
Share on other sites

Σχετικα με την μαυρη οθονη που αναφερθηκε μου το κανει και μενα κατα διαστηματα. Επειδη το κανει και σε coreelec θεωρω πως δεν ειναι λογικα θεμα λογισμικου αλλα ειτε θερμοκρασιων ειτε στην δικη μου περιπτωση φταιει οτι χρησιμοποιω hdmi splitter. Αναλογο θεμα ειχα και με το παλαιοτερο box. Πιο πιθανο θεωρω τις θερμοκρασιες επειδη στο cosmote tv που χρησιμοποιω το ανεμιστηρακι δεν θυμαμαι να το εχει κανει.
Link to comment
Share on other sites

Άρα δεν διαφωνούμε σε αυτό που έγραψα, απο βδομάδα θα σας γράψω και εντυπώσεις απο το X88 King που μου ήρθε αλλά ακόμα δεν βρήκα χρόνο να ασχοληθώ μαζί του, θα το αφήσω με το στοκ και αν δω οτι δεν ανταποκρινετε στις προσδοκίες μου θα περάσω custom, ένας λόγος που το πήρα ήταν και η πληθώρα από ρομ που εχουν βγει και φαινετε οι Ρωσοι να το προτιμουν σε μεγαλο βαθμο, αν και δεν ειναι και τοσο ανταγωνιστικο στη τιμη του σε σχεση με το GT King θα δειξει

 

Φυσικα και δεν υπαρχει!

Καλες δοκιμες!

Θεωρω οτι οι ρωσοι θα το απογειωσουν!

Android TV Boxes & XIAOMI Smartphones

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ για την επιβεβαίωση γιατί εδώ θα τρελαθούμε τελείως. Μιλάς για συγκεκριμένο κατάστημα (Banggood) και συγκεκριμένη μέθοδο (PDM) και ο άλλος με απόλυτη βεβαιότητα σου λέει ότι δεν ισχύει και σου φέρνει ως παράδειγμα εμπειρία του από άλλο κατάστημα και πιθανότατα με άλλη μέθοδο.

Η ρομ μου υπάρχει εδώ https://mega.nz/file/oklVWDJZ#ksHZON9UvX2Uxu8QEvPSXfSymd9Lwft6QnXFbZcsTpQ

Οδηγίες υπάρχουν εδώ στα https://forum.freaktab.com/forum/tv-player-support/amlogic-based-tv-players/s905x3/firmware-roms-tools-ds/812507-rom-mod-hk1-x3-h96-max-x3-vontar-x3-transpeed-x3-air-bqeel-y8-max-amlogic-s905x3 (επειδή φεύγω σου βάζω το οδηγιών στα Αγγλικά-εάν υπάρχει θέμα πες μου να βρω σε ποια σελίδα του θέματός μας υπάρχουν στα Ελληνιικά).

Δοκίμασέ την και μετά μπορώ να σου δώσω και λινκ για όλες τις ATV που υπάρχουν για αυτό:)

Προσωπικά προτιμώ με καλώδιο, εάν όμως θέλεις με sd παρόλο που έχω οδηγίες, ο πιο κατάλληλος είναι ο φίλος @xloupas, οπότε μπορεί να σε βοηθήσει άψογα.

 

1) Αναφέρθηκα στο Banggood και όχι σε άλλο κατάστημα όπως υποστηρίζεις.

2) Δεν έγραψα για "απόλυτη βεβαιότητα" όπως πάλι μου προσάπτεις, αλλά για "κίνδυνο".

3) Το "πιθανότατα με άλλη μέθοδο" είναι αυθαίρετο γιατί εγώ ήμουν συγκεκριμένος.

 

Θα προτιμούσα να μη ψεύδεσαι ως προς τα γραφόμενα μου.

Σε ευχαριστώ.

 

----- προσθήκη μηνύματος 6 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

επειδή ψωνίζω χρόνια απο banggood, και παρέλαβα και το Η96 Χ3 MAX, σε priority direct mail, γίνεται τριγωνική συναλλαγή κάτι σαν ερωτικό τρίγωνο.. δηλαδή, από κίνα πάει σε ολλανδια, γίνεται ο εκτελωνισμός εφόσον εκτελωνίζουν μαζικά οι Κινέζοι με τις αποθήκες τους, αλλάζουν συσκευασία και έρχεται Ελλάδα με διεύθυνση ολλανδιας, άρα κανένας κίνδυνος...

 

 

 

επειδή θα έχουμε 3ήμερο Θεσσαλονίκη θα ασχοληθώ με το μποξάκι H96 X3 MAX, ATH 196 έχεις κάποιο λίνκ για την custom rom σου? επίσης κανένας που να δοκίμασε καμια ATV custom ROM? δυστυχώς δεν υπάρχει ακόμα ATV EXPERIENCE CUSTOM ROM για επεξεργαστές S905X3

 

Όλα αυτά είναι γνωστά και εγώ χρόνια ψωνίζω από banggood. Σε παραπέμπω στο προηγούμενο μήνυμα μου εκεί ουσιαστικά που αναφέρω πως έγινε η στραβή και τους έστελνα τα χαρτιά από ΕΛΤΑ και με πλήρωσαν πίσω.

Edited by kakos_poly
Link to comment
Share on other sites

@kakos_poly

Νομίζω ότι το θέμα είναι πολύ απλό. Έχουμε ένα εξαιρετικό θέμα εδώ δίπλα που νομίζω όλοι το εμπιστευόμαστε και συμβουλευόμαστε http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=375316&page=2740 Αισίως έχει συμπληρώσει 2740 σελίδες.

Επειδή λοιπόν (όπως είπε και άλλος) δεν γνωρίζω να έχει γίνει "στραβή" με το συγκεκριμένο κατάστημα (Banggood) και την συγκεκριμένη μέθοδο (PDM), βάζεις ένα απλό λινκ με το πρόβλημα που σου παρουσιάστηκε.

Εφόσον λοιπόν είναι με το συγκεκριμένο κατάστημα και την συγκεκριμένη μέθοδο αποστολής, προφανώς και θα δικαιωθείς πλήρως.

My TVboxes : H96 max X3 4/32 , HK1 Box 4/32 , X88 King 4/128 , Beelink GT1 2/16, TOX3, X96 max Plus 4/32 (2101w)

Link to comment
Share on other sites

Υπαρχει καπoιο box σε s905x3 απο την εμπειρια σας που να μην εχει υψηλες θερμοκρασιες με παιξιμο 1080 βιντεο ( χωρις moda και θερμοκρασιες καλοκαιριου ) μονο με ποδαρακια κι τοποθετηση αναποδα) και wifi που να παιζει απροσκοπα βιντεο 1080 σε αποσταση 5 μετρων απο το ruter στο ιδιο δωματιο ?

Εχετε υποψη καποιο καλο καλωδιο hdmi(οχι ακριβο) απο κινα για να παρω με το μποξακι ?

Link to comment
Share on other sites

Σε αυτή τη σελίδα έχει reviews από όλα τα γνωστά μας boxakia

Εκεί νομίζω αναφέρει θερμοκρασίες ,WiFI κ.λ.π. εμένα με βόλεψε πάντως.

 

HDMI γιατί να πάρεις από εξωτερικό?

Link to comment
Share on other sites

Για το H96 max X3 έχει βγει και καινούργια έκδοση stock firmware με ημερομηνία 16-10-2020 https://drive.google.com/drive/folders/1Zi5JWelCaxeD8_Xa9E-TPyiK236-Hu1f

Όσοι τυχόν είναι με στοκ ρομ ακόμα πιθανόν να μπορούν να το κάνουν με ΟΤΑ.

Σύμφωνα με τις πληροφορίες μου έχουν ενεργοποιήσει και εδώ την δυνατότητα εμφάνισης upper+lower bars (navigation+status bars) με διακόπτη και έχουν προσθέσει και διακόπτη root/unroot.

Εγώ είχα δοκιμάσει πριν λίγες ημέρες το αντίστοιχο που είχε κυκλοφορήσει πρώτο για το Vontar X3 και πράγματι είχε αυτές τις νομίζω σημαντικές αλλαγές (μιλώντας για το στοκ βέβαια).

Παρόλα αυτά νομίζω ότι και πάλι ένα custom firmware είναι προτιμότερο. Για AOSP μπορείτε να χρησιμοποιήσετε και το δικό μου, αλλιώς τα αντίστοιχα από Vortex και Slimbox(slimhouse) που βέβαια έχουν και ATV versions, για όποιον τυχόν προτιμάει ATV.

My TVboxes : H96 max X3 4/32 , HK1 Box 4/32 , X88 King 4/128 , Beelink GT1 2/16, TOX3, X96 max Plus 4/32 (2101w)

Link to comment
Share on other sites

Υπαρχει καπoιο box σε s905x3 απο την εμπειρια σας που να μην εχει υψηλες θερμοκρασιες με παιξιμο 1080 βιντεο ( χωρις moda και θερμοκρασιες καλοκαιριου ) μονο με ποδαρακια κι τοποθετηση αναποδα) και wifi που να παιζει απροσκοπα βιντεο 1080 σε αποσταση 5 μετρων απο το ruter στο ιδιο δωματιο ?

Εχετε υποψη καποιο καλο καλωδιο hdmi(οχι ακριβο) απο κινα για να παρω με το μποξακι ?

 

Ειχα πριν καμποσο καιρο στα χερια μου ενα a95xf3 το οποιο μου εκανε κλικ με τις χαμηλες του θερμοκρασιες...

Επειδη ομως δεν το κρατησα πολυ δεν το τεσταρισα και πολυ για ασφαλεστερα συμπερασματα...

Απο εκει και υστερα νομιζω οτι το Magicsee N5 MAX ειναι απο τα πιο καλα σε θερμοκρασιες και Wi-Fi !

Π.χ : Οπως βλεπεις στην φωτο smart youtube σε 1080 με 30 fps για κανενα 7λεπτο και η θερμοκρασια ειναι αυτη που βλεπεις!

Να σημειωσω εδω οτι ''φοραει'' slimbox 5.1 !

 

0-02-05-d4d2304bca434b071f0b276f27b6685ef21424aa7b0913ad3776a7a7a400be54-4dc67450.jpg

Android TV Boxes & XIAOMI Smartphones

Link to comment
Share on other sites

Και από εμένα magicsee N5 max για χαμηλές θερμοκρασίες , το μόνο του κακό είναι ότι δεν υπάρχει σε Ευρωπαϊκή αποθήκη αλλά μόνο από Κίνα.

Επίσης με slimbox 5.1 αλλά και με την stock rom , μια χαρά τα πήγαινε σε θέμα θερμοκρασιών.

Edited by makis1024
Link to comment
Share on other sites

1) Αναφέρθηκα στο Banggood και όχι σε άλλο κατάστημα όπως υποστηρίζεις.

2) Δεν έγραψα για "απόλυτη βεβαιότητα" όπως πάλι μου προσάπτεις, αλλά για "κίνδυνο".

3) Το "πιθανότατα με άλλη μέθοδο" είναι αυθαίρετο γιατί εγώ ήμουν συγκεκριμένος.

 

Θα προτιμούσα να μη ψεύδεσαι ως προς τα γραφόμενα μου.

Σε ευχαριστώ.

 

Δεν υπάρχει κανένας απολύτως κίνδυνος με PDM και μην επιμένεις άλλο...

Αν έχεις προσέξει, στο checkout του Banggood υπάρχει η επιλογή Tariff Insurance και δίπλα της γράφει κάποιο ποσό.

Όταν όμως επιλέξεις PDM ως μέθοδο αποστολής η επιλογή αυτή απενεργοποιείται και εκεί που ήταν το ποσό πλέον γράφει "Free Service".

 

Τα ίδια ισχύουν και στο Gearbest (πιθανόν και αλλού). Όπου υπάρχει η λέξη "Priority" ΔΕΝ υπάρχει κανένας φόβος για τελωνείο.

Link to comment
Share on other sites

Δεν υπάρχει κανένας απολύτως κίνδυνος με PDM και μην επιμένεις άλλο...

Αν έχεις προσέξει, στο checkout του Banggood υπάρχει η επιλογή Tariff Insurance και δίπλα της γράφει κάποιο ποσό.

Όταν όμως επιλέξεις PDM ως μέθοδο αποστολής η επιλογή αυτή απενεργοποιείται και εκεί που ήταν το ποσό πλέον γράφει "Free Service".

Τα ίδια ισχύουν και στο Gearbest (πιθανόν και αλλού). Όπου υπάρχει η λέξη "Priority" ΔΕΝ υπάρχει κανένας φόβος για τελωνείο.

Ίσως με αυτό που έγραψες να έδωσες την πραγματική ερμηνεία του τι πραγματικά είχε συμβεί/επιλεγεί :):):):):)

 

Τώρα στα πιο σημαντικά θα ήθελα να σημειώσω κάτι που "ανακάλυψα" σήμερα. Δεν ξέρω εάν κάπου είχε ήδη αναφερθεί(τουλάχιστον εγώ δεν το ξέρω).

Όσοι λοιπόν έχουν θέμα με το Play Store (δεν κάνει update, δεν κατεβάζει apk κλπ) μετά από νέα εγκατάσταση ή reset μπορούν να κάνουν το εξής:

Πηγαίνουμε επάνω αριστερά (3 τελίτσες) ανοίγουμε το μενού και μετά "Ρυθμίσεις". Κατεβαίνουμε κάτω μέχρι τον αριθμό της έκδοσης - και εκεί κάνουμε 6-7 ή περισσότερα κλικ. Μετά από αυτό κανονικά πρέπει να κάνει μόνο του update στην τελευταία έκδοση.

Παρακαλώ δοκιμάστε το και πείτε εάν πράγματι ισχύει.;)

My TVboxes : H96 max X3 4/32 , HK1 Box 4/32 , X88 King 4/128 , Beelink GT1 2/16, TOX3, X96 max Plus 4/32 (2101w)

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Ενημερώνω για οποιον το αγνοεί, πως προσωπικοί χαρακτηρισμοί απαγορεύονται από τους όρους του forum. Παρακαλώ να μην επαναληφθεί κάτι τέτοιο.
Link to comment
Share on other sites

ATH156, σχετικά με το νέο επίσημο firmware για το H96 MAX X3, δεν βρήκα στο επίσημο site τίποτα... είναι μόνο η προηγούμενη έκδοση λογισμικού https://www.h96tvbox.com/content/6-Firmware-upgrade Edited by zacharis
Link to comment
Share on other sites

ATH156, σχετικά με το νέο επίσημο firmware για το H96 MAX X3, δεν βρήκα στο επίσημο site τίποτα... είναι μόνο η προηγούμενη έκδοση λογισμικού https://www.h96tvbox.com/content/6-Firmware-upgrade

Μα ακριβώς εδώ που λες υπάρχει το λινκ για το καινούργιο firmware (u215 16/10/2020). Μπαίνοντας στο Η96 μαχ Χ3 σου δίνει 4 λινκς εκ των οποίων το 2ο είναι αυτό που λέω. Στο δίνω και έτοιμο εδώ, αλλά μπορείς το ίδιο να το βρεις και μόνος σου εκεί.

https://drive.google.com/file/d/1vwFtC3wRuvU0gpGG88GvAy8f1dWyJ5jO/view?usp=sharing

Σε κάθε περίπτωση ότι χρειαστεί εδώ είμαστε :)

 

edit: Ορίστε και ένα αναλυτικότατο βίντεο από εγκατάσταση του firmware 16-10-2020 (όχι τόσο για εσένα, όσο για άλλους που δυσκολεύονται και καμιά φορά ξεχνούν το Licence directory !!!!).

Edited by ath156

My TVboxes : H96 max X3 4/32 , HK1 Box 4/32 , X88 King 4/128 , Beelink GT1 2/16, TOX3, X96 max Plus 4/32 (2101w)

Link to comment
Share on other sites

ATH 156 σε ευχαριστώ πολύ το βρήκα. Μήπως το license key έχει πρόβλημα? Κάνω copy paste και μου βγάζει key file configurate wrong.. επίσης δοκίμασα και με διαφορετικό version του USB burning tool και πάλι τα ίδια

Άκυρο το έλυσα, στο winrar που κατέβασα ήταν δύο φορές το licence - φάκελος όνομα licence, υποφάκελος licence με όλα τα υπόλοιπα αρχεία, οπότε σβήνεις τον έναν

Edited by zacharis
Link to comment
Share on other sites

Σήμερα βρήκα λίγο χρόνο και ασχολήθηκα λίγο με το x88 king τράβηξα ένα backup με twrp (αν κάποιος το θέλει ας μου πει να το ανεβάσω είναι προσωρινό twrp για s922.) Fota αν και δοκίμασα με wi-fi και με ethernet Με ενημέρωσε ότι δεν υπάρχει κάποιο νεότερο λογισμικό από αυτό που φοράει σημείωση αυτό που έχει τώρα επάνω είναι 28/6/2020 δεν με απασχολεί γιατί έχει πληθώρα από custom ROMs όποτε και αν χρειαστεί θα περάσω κάποια άλλη, από θερμοκρασίες σε μισή ώρα σε 4K streaming 15 λεπτά χωρίς ανεμιστήρα 55c και 15 λεπτά με ανεμιστήρα 47c. Play store Όλα εντάξει δεν μου δημιούργησε κάποιο πρόβλημα (έκανα αυτό που είπε ath 156 seetings>build number μέσα στις ρυθμίσεις του playstore tap 8 times στο build number και σου λέει αν υπάρχει κάποια νεότερη έκδοση και την κατεβάζει κιόλας).YouTube όλα εντάξει μεγίστη ανάλυση 4K ola tv και αυτό κανένα πρόβλημα παίζει μία χαρά Kodi δεν πρόλαβα να περάσω ακόμα πάνω θα γίνει και αυτό κάποια στιγμή, θα επανέλθω με νεότερα αν και σαν πρώτη εντύπωση μου άφησε θετική.
Huawei Honor Note 10/Xbox One S/etc.
Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν από χθες δοκίμασα τις custom ROM για το H96 MAX X3...

1) SLIM BOX ATV, κορυφαία πραγματικά custom ROM με πολλές δυνατότητες δεν έχει να ζηλέψει τίποτα από ATV Experience

2) ATH 156 custom ROM, υπέροχη πολύ smooth ίσως η πιο ολοκληρωμένη

3) SLIM BOX AOSP καλή αλλά με κάποια lag

4) stock ROM, για το ανάθεμα ακόμα και έπειτα από την αναβάθμιση

Edited by zacharis
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...