Jump to content

Android TV Box


spyrosrotary
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Μα ούτε εγώ έχω την διάθεση αντιπαράθεσης και ειδικά με εσένα , είπα την ******* μου για κάτι που νόμιζα ότι θα μπορούσε να βοηθήσει κάποιο νέο μέλος υποψήφιο που θέλει να αγοράσει ένα νέο tv box που θα ήθελε να το συνδιάσει με slimbox. Από μεριάς σου θα ήταν αρκετό να πεις ότι, ναι ίσχυε μέχρι την έκδοση την 4.3 από εκεί και πέρα το θέμα διορθώθηκε και όλα καλά. Πλέον δεν υπάρχει θέμα ασυμβατότητας και να αφήσεις τις άλλες σάλτσες απ' έξω που είναι μη παραγωγικές.

Λοιπόν για να το λήξουμε. Ποτέ κανείς δεν μπορεί να είναι σίγουρος 100% για οτιδήποτε. Όταν γράφεις ότι "υπάρχουν ασυμβατότητες", παρόλο που είμαι 99% βέβαιος ότι δεν ισχύει αυτό ψάχνω να δω μήπως τελικά υπάρχει και το 1% που δεν έχει πέσει στην αντίληψή μου. Κανείς δεν είναι παντογνώστης. Είμαι κάθε μέρα ειδικά σε όλα τα σχετικά με το H96maxX3, HK1 Box+X3 κλπ φόρουμς όμως πάντοτε κάτι μπορεί να διαφεύγει. Το είπες δε με τόση βεβαιότητα, που λέω δεν μπορεί κάτι θα έχει υπόψιν του που μου διέφυγε:lol:

 

----- προσθήκη μηνύματος 12 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Και άλλες 3 temporary TWRP (το ένα το είχα δώσει από πολύ παλιά εδώ).

https://mega.nz/file/UsMyGKKZ#NhWNZVL0Fk0bbkIgS14PfmAbXv_vFIhOZW7BC_igzHY

https://mega.nz/file/R9MjkazL#MIEGGP6SIKafa4LQ1AUiUCFStHjMOseSGqIOB8BoNaU

https://mega.nz/file/FpVhjarS#a10sIf8RzChco-I6n-BHfy_S1MX5Nh-CpPpsxF2Y2H8

 

Το ίσως παράδοξο είναι ότι μπορεί να βλέπεις επιπλέον/λιγότερα partitions με κάποια από αυτά.

Συνήθως αυτά που χρειάζεσαι μόνο είναι SYSTEM, VENDOR & DATA.

Εάν όμως θέλεις πλήρες backup τότε και τα BOOT, BOOTLOADER, RECOVERY, LOGO.

Εάν έχει ταυτόχρονα SYSTEM image & SYSTEM δεν χρειάζεται να κάνεις και τα 2. Το ίδιο και για VENDOR.

 

Σε κάθε περίπτωση το σημαντικό είναι με όποιο κάνεις Backup με το ίδιο να κάνεις και Restore ;)

 

----- προσθήκη μηνύματος 12 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Λοιπόν τόσο για εσένα όσο και για όποιον έχει κουτί με S905X2 & X3 ιδού ο πιο εύκολος τρόπος για να κάνετε backup τα βασικά partitions σας με ένα "προσωρινό" TWRP.

1. Κατεβάστε το αρχείο TWRP σε zip μορφή https://mega.nz/file/UsMyGKKZ#NhWNZVL0Fk0bbkIgS14PfmAbXv_vFIhOZW7BC_igzHY

2. Πάρτε μία sd ή καλύτερα ένα στικάκι και κάντε του φόρματ σε NTFS.

3. Κατεβάστε από το Playstore το apk "Terminal Emulator". Αντί για αυτό μπορείτε να χρησιμοποιήσετε το reset button του κουτιού σας, όμως θεωρώ ότι είναι απείρως ευκολότερο αυτό που προτείνω εδώ.

4. Αντιγράψτε στο στικάκι (ή sd) το αρχείο που κατεβάσατε στο βήμα 1 (το αρχείο "χύμα" ως zip).

5. Ανοίξτε τον terminal emulator και γράψτε (χωρίς τα ομοιοματικά) "reboot update" .Μετά ENTER.

6. Στο recovery menu που θα ανοίξει επιλέγετε να κάνετε update από εξωτερική πηγή SD (update from sd) ή στικ (update from udisk -νομίζω ότι λέει).Επιλέγετε μετά το αρχείο TWRP_322.zip.

7. Μετά το ΕΝΤΕΡ το κουτί επανεκκινεί σε TWRP (προσωρινό). Κάνετε backup όσα partitions θέλετε (στην sd ή στο στικάκι).

8. Όταν τελειώσετε καλό είναι να μην κάνετε reboot αλλά απλώς να το κλείσετε από το TWRP.

Καλή επιτυχία.:):):):):)

Και ένας τρόπος που μπορείς να κάνεις το backup με TWRP, όπως είχα δείξει παλιά.

My TVboxes : H96 max X3 4/32 , HK1 Box 4/32 , X88 King 4/128 , Beelink GT1 2/16, TOX3, X96 max Plus 4/32 (2101w)

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 21,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

  • junglist

    1093

  • gatos814

    1258

  • makis1024

    549

  • ath156

    1771

Ολα καλά με το backup. Ευχαριστώ για την βοήθεια.

 

Εν τω μεταξύ στο default λειτουργικό του tanix TX3 έχει και κάποια περίεργα θέματα με το kodi.

 

Δεν κάνει exit το kodi. Εχει επιλογή αλλά δεν δουλεύει.

αναγκαστικά πατάς το κουμπί home για να σε βγάλει στην αρχική επιφάνεια εργασίας.

 

Επίσης το πιο σημαντικό ότι δεν σε αφήνει να αλλάξεις skin.

Πάω στις ρυθμίσεις-> επιλέγω το skin κανονικά αλλά μετά κάνει μόνο του revert πίσω στο αρχικό.

 

Πάω στα addon επιλέγω και από εκεί use skin, ούτε έτσι αλλάζει.

 

Υπάρχει κανένας τρόπος να αφαιρέσω skin χειροκίνητα;

Edited by JethroTull
Link to comment
Share on other sites

Ολα καλά με το backup. Ευχαριστώ για την βοήθεια.

 

Εν τω μεταξύ στο default λειτουργικό του tanix TX3 έχει και κάποια περίεργα θέματα με το kodi.

 

Δεν κάνει exit το kodi. Εχει επιλογή αλλά δεν δουλεύει.

αναγκαστικά πατάς το κουμπί home για να σε βγάλει στην αρχική επιφάνεια εργασίας.

 

Επίσης το πιο σημαντικό ότι δεν σε αφήνει να αλλάξεις skin.

Πάω στις ρυθμίσεις-> επιλέγω το skin κανονικά αλλά μετά κάνει μόνο του revert πίσω στο αρχικό.

 

Πάω στα addon επιλέγω και από εκεί use skin, ούτε έτσι αλλάζει.

 

Υπάρχει κανένας τρόπος να αφαιρέσω skin χειροκίνητα;

 

Δοκίμασε αυτό το addon για να κλείσεις το Kodi εγκατάσταση μέσω install from zip file μέσα στο Kodi.

Να ρωτήσω του δίνεις τον απαραίτητο χρόνο για να κλείσει μόνο του το Kodi θέλει κάποιο χρόνο μέχρι να κλείσει κανονικά μόνο του

 

https://github.com/Based-Skid/plugin.close.kodi/raw/master/plugin.close.kodi-3.1.3.zip

 

https://github.com/Based-Skid/plugin.close.kodi/blob/master/plugin.close.kodi-3.1.3.zip

Huawei Honor Note 10/Xbox One S/etc.
Link to comment
Share on other sites

Ολα καλά με το backup. Ευχαριστώ για την βοήθεια.

 

Εν τω μεταξύ στο default λειτουργικό του tanix TX3 έχει και κάποια περίεργα θέματα με το kodi.

 

Δεν κάνει exit το kodi. Εχει επιλογή αλλά δεν δουλεύει.

αναγκαστικά πατάς το κουμπί home για να σε βγάλει στην αρχική επιφάνεια εργασίας.

 

Επίσης το πιο σημαντικό ότι δεν σε αφήνει να αλλάξεις skin.

Πάω στις ρυθμίσεις-> επιλέγω το skin κανονικά αλλά μετά κάνει μόνο του revert πίσω στο αρχικό.

 

Πάω στα addon επιλέγω και από εκεί use skin, ούτε έτσι αλλάζει.

 

Υπάρχει κανένας τρόπος να αφαιρέσω skin χειροκίνητα;

 

Τωρα που εχεις κανει το backup μην ασχολεισαι αλλο με το μαμα λογισμικο...

Περασε ενα ρωσικο να βρεις την ... υγεια σου!!!

Και ... αμα λαχει περνα και με restore τα data σου για να εισαι κομπλε !

;)

Android TV Boxes & XIAOMI Smartphones

Link to comment
Share on other sites

Εν τω μεταξύ στο default λειτουργικό του tanix TX3 έχει και κάποια περίεργα θέματα με το kodi.

Δεν κάνει exit το kodi. Εχει επιλογή αλλά δεν δουλεύει.

αναγκαστικά πατάς το κουμπί home για να σε βγάλει στην αρχική επιφάνεια εργασίας.

Να πω εδώ για το KODI (παρόλο που υπάρχει ειδικό τόπικ για αυτό) ότι πάντοτε πρέπει να επιλέγουμε "Force Close", αλλιώς κάνει ....ώρα....:yawn: για να κλείσει (και όχι μόνο στο TVbox , αλλά και στο PC κλπ);).

My TVboxes : H96 max X3 4/32 , HK1 Box 4/32 , X88 King 4/128 , Beelink GT1 2/16, TOX3, X96 max Plus 4/32 (2101w)

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα! Και εγω μολις αγορασα το Tanix TX3 και μου βγαζει το θεμα με τη μαυρη οθονη που επανερχεται μετα απο λιγο (

).

Αλλαξα καλωδιο HDMI στην αρχη, εφτιαξε, μετα αρχισε παλι, αλλαξα θυρα HDMI και τωρα ειναι κομπλε, δε νομιζω να κρατησει ετσι ομως.

Ο uploader του βιντεο στα σχολια λεει οτι εφτιαξε αλλαζοντας το καλωδιο τροφοδοσιας. Λετε να κανω και εγω το ιδιο ή να δοκιμασω να αλλαξω λογισμικο; Ειναι το πρωτο μου box οποτε ειμαι τελειως ασχετος, ευχαριστω για την κατανοηση :D

Edited by greg10
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα! Και εγω μολις αγορασα το Tanix TX3 και μου βγαζει το θεμα με τη μαυρη οθονη που επανερχεται μετα απο λιγο (
).

Αλλαξα καλωδιο HDMI στην αρχη, εφτιαξε, μετα αρχισε παλι, αλλαξα θυρα HDMI και τωρα ειναι κομπλε, δε νομιζω να κρατησει ετσι ομως.

Ο uploader του βιντεο στα σχολια λεει οτι εφτιαξε αλλαζοντας το καλωδιο τροφοδοσιας. Λετε να κανω και εγω το ιδιο ή να δοκιμασω να αλλαξω λογισμικο; Ειναι το πρωτο μου box οποτε ειμαι τελειως ασχετος, ευχαριστω για την κατανοηση :D

 

Καλωσορισες στον ... μαγικο κοσμο των tv box και εσυ!

Για πες μου λιγο πιο ακριβως μοντελο τηλεορασης εχεις και πιο Tanix TX3 ;

:)

Android TV Boxes & XIAOMI Smartphones

Link to comment
Share on other sites

Καλωσορισες στον ... μαγικο κοσμο των tv box και εσυ!

Για πες μου λιγο πιο ακριβως μοντελο τηλεορασης εχεις και πιο Tanix TX3 ;

:)

Καλως σας βρηκα!

Λοιπον τηλεοραση LG 49UK6300 και Tanix TX3 4/32 με Amlogic S905x3

Κανα 3ωρο τωρα που εβλεπα με το δικο μου καλωδιο στη δευτερη θυρα HDMI δεν ειχε κανενα θεμα

Οριστε και οι πληροφοριες λογισμικου (το geekbuying δινει ως ενημερωση εκδοση 20200729 ενω το update tool που εχει το box απο μονο του λεει οτι ειναι ενημερωμενο)

IMG_20201021_143643.jpg.0820289f676949a27ddf008537a830a2.jpg

Link to comment
Share on other sites

Καλως σας βρηκα!

Λοιπον τηλεοραση LG 49UK6300 και Tanix TX3 4/32 με Amlogic S905x3

Κανα 3ωρο τωρα που εβλεπα με το δικο μου καλωδιο στη δευτερη θυρα HDMI δεν ειχε κανενα θεμα

Οριστε και οι πληροφοριες λογισμικου (το geekbuying δινει ως ενημερωση εκδοση 20200729 ενω το update tool που εχει το box απο μονο του λεει οτι ειναι ενημερωμενο)

IMG_20201021_143643.jpg.0820289f676949a27ddf008537a830a2.jpg

 

 

 

Επειδη και εγω ειχα προσφατα ακριβως ενα τετοιο μποξακι στα χερια μου εχω αμεση αποψη...

 

0-02-05-d3262f909d67738899d5ffa4af0a8315c2175cdd99cb313d9450267de40e3bda-b334d803.jpg

 

Πρωτα εννοειται οτι κατευθειαν κανεις μια μελετη και πας σε custom λογισμικο...

Τωρα για την μαυρη οθονη...

Ψαξου λιγου στην τηλεοραση σου αν εχει καπου να απενεργοποιησεις το ενημερωτικο πλαισιο πληροφοριων οταν αλλαζεις καναλια η κατι παρομοιο...

Αυτο συμβαινει σε καποιες 4k τηλεορασεις επειδη το UI του μποξ και καποιες εφαρμογες ειναι γραμμενες σε αλλα dpi δηλαδη σε αλλες αναλυσεις !

Και ενω εσυ δεν το βλεπεις αυτο ουσιαστικα αλλαζει και δημιουργει τη μαυριλα !

Στη δικια μου Σονυ παντως με αυτη την ρυθμιση σταματισα να εχω αυτου του ειδους τα προβληματα!

Εμενα καθε 3 και λιγο (αναλογως και το λογισμικο) μαυριζε η πανω μπαρα των πληροφοριων και μου ειχε σπασει τα νευρα....!

Η λυση σε μενα οπως σου ειπα ηταν να απενεργοποιησω το ενημερωτικο πλαισιο πληροφοριων δηλαδη ασχετο με αυτο που περιμενα και εψαχνα !

Να σημειωσω εδω οτι τα ρωσικα λογισμικα εχουν ρυθμιση για να κλειδωσεις το display mode σε full hd και να μην εχεις τετοια θεματακια!

;)

 

0-02-05-fe88ee8a1e29399092f6bf4e55b7112a00c41c28d6c297647b3b3fe32dd890ef-3164a5b6.jpg

Android TV Boxes & XIAOMI Smartphones

Link to comment
Share on other sites

Σε ευχαριστω φιλε μου για τις πληροφοριες!

Δε βρηκα κατι παρομοιο στις ρυθμισεις της τηλεορασης δυστυχως, μπορεις να μου πεις εστω πως λεγεται στα αγγλικα αυτη η ρυθμιση ωστε να την ψαξω ετσι;

Link to comment
Share on other sites

Μεταξύ A95X f3 ,tanix TX3 alice , και X96 air πιο προτείνεται ; Με ενδιαφέρει το wifi πιο πολύ και δεν ξέρω αν υπάρχει μεγάλη διαφορά μεταξύ 100 και 1000 lan .

 

Στάλθηκε από το Mi 9T Pro μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Όταν παίρνεις με Priority Direct Mail η αντίστοιχο EU από το Banggod ΔΕΝ ΥΠΑΡΧΕΙ ΚΑΝΕΝΑ ΘΕΜΑ τέτοιο. Μην λέμε λοιπόν ανακρίβειες.

Για το θέμα του χρόνου το είπα από την αρχή (άλλωστε το γράφει στους όρους 15-20 ημέρες).

 

----- προσθήκη μηνύματος 79 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Πολύ θα ήθελα να βάλεις links που να επαληθεύουν αυτό που λες για το H96 max X3 (είτε με slimhouse είτε με Vortex).

 

Καμία ανακρίβεια, είμαι πολύ προσεκτικός στις λέξεις που χρησιμοποιώ. Σε αντίθεση με εσένα που δεν είσαι αντίστοιχα το ίδιο προσεκτικός στις ίδιες λέξεις που διαβάζεις.

Link to comment
Share on other sites

Σε ευχαριστω φιλε μου για τις πληροφοριες!

Δε βρηκα κατι παρομοιο στις ρυθμισεις της τηλεορασης δυστυχως, μπορεις να μου πεις εστω πως λεγεται στα αγγλικα αυτη η ρυθμιση ωστε να την ψαξω ετσι;

 

 

Στην Android μου TV η λυση ηταν εδω...!

Τωρα λογικα κατι πρεπει να εχει και η δικια σου...!

 

0-02-05-12ef9a1794092ef42af58afe18f1c791be4846eec0a7acdc32bad6e72291a1ee-293c2345.jpg

Android TV Boxes & XIAOMI Smartphones

Link to comment
Share on other sites

To H96 max X3 από Banggood νομίζω πως δεν υπάρχει από ευρωπαϊκή αποθήκη παρά μόνο από Κίνα και USA (ετοιμοπαράδοτα) με όποια καθυστέρηση -και κίνδυνο από τελωνείο- αυτό σημαίνει.

Οπότε από Banggood αξίζει μόνο το TANIX TX3 (ευρωπαϊκή αποθήκη + ετοιμοπαράδοτο). Αν και πιστεύω σε χρόνους αναμονής παρόμοιους με αγορά από Κίνα.

Ίσως να ξαναδιάβαζες τι έγραψες περί τελωνείου και της μεθόδου PDM που λέμε. Εάν αυτό δεν είναι ανακρίβεια τότε είναι λάθος. Διαλέγεις και παίρνεις.

My TVboxes : H96 max X3 4/32 , HK1 Box 4/32 , X88 King 4/128 , Beelink GT1 2/16, TOX3, X96 max Plus 4/32 (2101w)

Link to comment
Share on other sites

Πως κάνουμε εγκατάσταση του slimbox?

Με το usb burning tool μέσω windows ή με το Burn Card Maker?

...

 

Την ίδια απορία έχω και εγώ..

 

----- προσθήκη μηνύματος 7 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Ίσως να ξαναδιάβαζες τι έγραψες περί τελωνείου και της μεθόδου PDM που λέμε. Εάν αυτό δεν είναι ανακρίβεια τότε είναι λάθος. Διαλέγεις και παίρνεις.

 

Γνωρίζω πολύ καλά τι γράφω.

Ο κίνδυνος του τελωνείου στις αγορές εκτός EE (όπως και ανέφερα στο συγκεκριμένο post) υφίσταται και είναι υπαρκτός έστω και σε μικρό ή και πολύ μικρό ποσοστό ανεξαρτήτου μεθόδου αποστολής.

Ακόμη και 1 στα 100 δέματα να περάσει τελωνείο, θεωρείται κίνδυνος. Σε αντίθεση με εσένα που είσαι απόλυτος πάνω στο θέμα αυτό. Ο ανακριβής είσαι εσύ.

Edited by kakos_poly
Link to comment
Share on other sites

Ο κίνδυνος του τελωνείου στις αγορές εκτός EE (όπως και ανέφερα στο συγκεκριμένο post) υφίσταται και είναι υπαρκτός έστω και σε μικρό ή και πολύ μικρό ποσοστό ανεξαρτήτου μεθόδου αποστολής.

Ακόμη και 1 στα 100 δέματα να περάσει τελωνείο, θεωρείται κίνδυνος. Σε αντίθεση με εσένα που είσαι απόλυτος πάνω στο θέμα αυτό. Ο ανακριβής είσαι εσύ.

Τώρα τι να πω. Ότι με το PDM φαίνεται ότι έρχεται από Ευρώπη? Θα σε πείσω? Προφανώς και όχι. Δεν έχω ούτε την διάθεση ούτε τον χρόνο.

Καληνύχτα λοιπόν.

My TVboxes : H96 max X3 4/32 , HK1 Box 4/32 , X88 King 4/128 , Beelink GT1 2/16, TOX3, X96 max Plus 4/32 (2101w)

Link to comment
Share on other sites

Τώρα τι να πω. Ότι με το PDM φαίνεται ότι έρχεται από Ευρώπη? Θα σε πείσω? Προφανώς και όχι. Δεν έχω ούτε την διάθεση ούτε τον χρόνο.

Καληνύχτα λοιπόν.

 

Την διάθεση και τον χρόνο να με αποκαλέσεις ανακριβή τον βρήκες όμως..Καληνύχτα.

Link to comment
Share on other sites

Λοιπον παιδες, κατ αρχας να στειλω την αγαπη μου στον gatos814 που καθοταν ποση ωρα να με βοηθησει με το θεμα που ειχα μεσω ΠΜ..

Το προβλημα λοιπον οφειλοταν σε μια λειτουργια της LG, HDMI ULTRA HD Deep Colour που ενεργοποιειται αυτοματα με το που βαζω το box σε θυρα HDMI και επρεπε να παω στις ρυθμισεις για να το απενεργοποιησω.

Αφου λοιπον συνδεσα το μποξ στο 3ο HDMI μου βγηκε αυτο το περιεργο μηνυμα οτι ενεργοποιηθηκε, πηγα ρυθμισεις, το απενεργοποιησα αμεσως και τωρα τσουλαει τελεια!

Μην ενεργοποιησετε λοιπον ποτε και για κανενα λογο τη συγκεκριμενη λειτουργια της lg με tv box !!!

Link to comment
Share on other sites

παιδια εκανα ρεσετ στο x96 max x3 και δεν μπορω να κατεβασω τιποτα απο playstore,καμια ιδεα?

 

Κατεβασε μια εφαρμογη απο εδω και περνα την με ενα στικακι...

Τρεξε την και κοιτα αμα εγινε κατι...!

 

https://apkpure.com/search?q=Play+Services+Info+%28Update%29

Android TV Boxes & XIAOMI Smartphones

Link to comment
Share on other sites

Την ίδια απορία έχω και εγώ..

 

Και με τους δύο τρόπους γίνεται και με ubt

και usb male to male, επίσης με burn card maker και sd card. Προσωπικά επιλέγω με ubt και usb καλώδιο male to male.

 

Παρόλο που δεν είμαι fan του ath156 οφείλω να ομολογήσω ότι δεν έχει αναφερθεί , ή δεν έχει υποπέσει στην αντίληψη μου, τελωνείο ποτέ σε pdm ή EU priority σε αποστολή από Κίνα.

Edited by makis1024
Link to comment
Share on other sites

Την ίδια απορία έχω και εγώ..

 

Και με τους δύο τρόπους γίνεται και με ubt

και usb male to male, επίσης με burn card maker και sd card. Προσωπικά επιλέγω με ubt και usb καλώδιο male to male.

 

Παρόλο που δεν είμαι fan του ath156 οφείλω να ομολογήσω ότι δεν έχει αναφερθεί , ή δεν έχει υποπέσει στην αντίληψη μου, τελωνείο ποτέ σε pdm ή EU priority σε αποστολή από Κίνα.

 

Μα έχει συμβεί και σε εμένα τον ίδιο, αγορά από BG. Πλήρωσα τα κερατιάτικα γιατί καιγόμουν και έτρεχα κατόπιν εορτής να τους σκανάρω χαρτιά από ΕΛΤΑ, να με ρωτούν για κάθε μια σειρά τι σημαίνει μετάφραση από τα Ελληνικά και τελικά μετά από πολύ κόπο και χρόνο να μου στείλουν δασμούς και φπα πίσω στην κάρτα μου. Με το στανιό που λέμε! Πολύ ψυχοφθόρα διαδικασία και πάλι στο τέλος μου φάνηκε ότι στάθηκα τυχερός. Δεν γνώριζα ότι ρισκάρω? Το γνώριζα.

Όλοι έχουμε ψωνίσει και ψωνίζουμε διαρκώς από Banggood από Geekbuying, από Gearbest και από Tomtop με τις γνωστές μεθόδους εκτός ΕΕ και περιμένουμε ότι θα τη γλιτώσουμε. Αυτό δεν σημαίνει ότι όμως ότι είμαστε απόλυτοι πως σε εμάς δεν θα τύχει. Γιατί ήδη έτυχε! Και θα ξανατύχει..

Ο κίνδυνος πάντα υπάρχει, καλό είναι να μην είμαστε τόσο απόλυτοι.

Θέλετε ψυχολογικά να νιώθετε απόλυτα 100% ασφαλής? Εγώ μαζί σας λοιπόν, μέχρι να σας τύχει :P

Link to comment
Share on other sites

Μεταξύ A95X f3 ,tanix TX3 alice , και X96 air πιο προτείνεται ; Με ενδιαφέρει το wifi πιο πολύ και δεν ξέρω αν υπάρχει μεγάλη διαφορά μεταξύ 100 και 1000 lan .

 

Στάλθηκε από το Mi 9T Pro μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Έχουμε να προτείνουμε κάτι τελικά γιατί το βιάζομαι ?

 

Στάλθηκε από το Mi 9T Pro μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

 

Μα έχει συμβεί και σε εμένα τον ίδιο, αγορά από BG. Πλήρωσα τα κερατιάτικα γιατί καιγόμουν και έτρεχα κατόπιν εορτής να τους σκανάρω χαρτιά από ΕΛΤΑ, να με ρωτούν για κάθε μια σειρά τι σημαίνει μετάφραση από τα Ελληνικά και τελικά μετά από πολύ κόπο και χρόνο να μου στείλουν δασμούς και φπα πίσω στην κάρτα μου. Με το στανιό που λέμε! Πολύ ψυχοφθόρα διαδικασία και πάλι στο τέλος μου φάνηκε ότι στάθηκα τυχερός. Δεν γνώριζα ότι ρισκάρω? Το γνώριζα.

Όλοι έχουμε ψωνίσει και ψωνίζουμε διαρκώς από Banggood από Geekbuying, από Gearbest και από Tomtop με τις γνωστές μεθόδους εκτός ΕΕ και περιμένουμε ότι θα τη γλιτώσουμε. Αυτό δεν σημαίνει ότι όμως ότι είμαστε απόλυτοι πως σε εμάς δεν θα τύχει. Γιατί ήδη έτυχε! Και θα ξανατύχει..

Ο κίνδυνος πάντα υπάρχει, καλό είναι να μην είμαστε τόσο απόλυτοι.

Θέλετε ψυχολογικά να νιώθετε απόλυτα 100% ασφαλής? Εγώ μαζί σας λοιπόν, μέχρι να σας τύχει :P

 

Οκ πάσο , δεν είχε υποπέσει στην αντίληψη μου , κάποια πατάτα θα έγινε γιατί με pdm χάνεται η ιχνηλασιμότητα της αποστολής για το ενδιάμεσο μεταξύ Κίνας και Ολλανδίας και φαίνεται μόνο το Ολλανδία - Ελλάδα.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...