Jump to content

Android TV Box


spyrosrotary
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καλησπέρα παιδιά.

Εχω να μπω μερικά χρόνια εδώ και δεν ξέρω αν έχει σχέση πλέον με το θέμα . Τις λίγες φορές που βλέπω καμιά ταινία , βλέπω από cyberfix tv ή και με κάποιες παρόμοιες εφαρμογές αλλά κατά βάση με αυτή. Φεύγω διακοπές Δευτέρα και θέλησα να κατεβάσω μερικές στο tablet και στο κινητό ( Δίνει την δυνατότατα κατεβάσματος το cyberflix ,δεν ξέρω για τις παρόμοιες)

Όμως τελευταία έχουν ενσωματωμένους Αγγλικούς υπότιτλους και έτσι πρακτικά δεν μπορείς να βάλεις Ελληνικούς γιατί είναι οι μεν πάνω στους δεν. Υπάρχει τρόπος να αφαιρεθούν οι ενσωματωμένοι Αγγλικοί; Με κάποια εφαρμογή ισως; Υπάρχει άλλος τρόπος; Άλλη εφαρμογή τύπου cyberflix? Αν και φαντάζομαι ότι ολες από τους ιδιους «παρόχους» θα έχουν λινκ..

Γνωρίζει κάνεις; Δεν θέλω να μπω σε διαδικασία με kodi και το stremio από ότι θυμάμαι (έχω ένα χρόνο να το δουλέψω) δεν σου δίνει δυνατότητα download….

Για ταινίες, σειρές με ενσωματωμένο υπότιτλους απλά επέλεξε να παίξουν με mx player !

Από τις ρυθμίσεις του mx ενεργοποίησε το χρώμα φόντου για να κρύψεις τους ενσωματωμένους....

Screenshot-20200730-182100-MX-Player.jpg

 

Screenshot-20200730-183649-MX-Player.jpg

 

Screenshot-20200730-183730-MX-Player.jpg

Edited by alex222800
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 21,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

  • junglist

    1093

  • gatos814

    1241

  • makis1024

    547

  • ath156

    1754

Για ταινίες, σειρές με ενσωματωμένο υπότιτλους απλά επέλεξε να παίξουν με mx player !

Από τις ρυθμίσεις του mx ενεργοποίησε το χρώμα φόντου για να κρύψεις τους ενσωματωμένους....

 

Σε ευχαριστώ πολύ για την ανταπόκριση και τα screenshot!

Ενεργοποίησα όμως το χρώμα φόντου οπως μου είπες αλλα δεν...

Μάλιστα πειραματίστηκα και με τις υπόλοιπες ρυθμίσεις εκει, πχ αλλαγή χρώματος, μέγεθος κλπ και εκανε τις αλλαγες στους εξωτερικούς ελλ. υποτίτλους. Μήπως πρέπει να κάνω και κάτι ακόμη; Στα screesnsoots της τανιίας σου λειτουργεί μια χαρα..

 

Edit. Κατάλαβα πως λειτουργεί. "Σκεπάζει" το μαυρο φόντο των εξωτερικών υποτίτλων τους ενσωματωμένους!

Σε ευχαριστώ πολύ!!

Edited by mixalhs^
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα!

Γιατι το new pipe δεν μου παίζει κανένα βίντεο και βγάζει συνέχεια σφάλμα;

Απο την έκδοση 0.19.5 έως 0.19.7 μου κάνει τα ίδια.

Το box είναι το H96 Max X3

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα!

 

Γιατι το new pipe δεν μου παίζει κανένα βίντεο και βγάζει συνέχεια σφάλμα;

 

Απο την έκδοση 0.19.5 έως 0.19.7 μου κάνει τα ίδια.

 

Το box είναι το H96 Max X3

Θέλει την 0.19.8

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 8 Pro μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά, νέος κάτοχος ενός H96 Max X3, από σήμερα το πρωί.

- Αγοράστηκε στα 35 ευρώ με μεταφορικά, μοντέλο 4/64 από banggood.

Πρώτες εντυπώσεις.

- Λίγο έως αρκετά laggy η μαμά ρομ.

- Σε χώρο χωρίς κλιματισμό, 30.2 βαθμούς θερμοκρασία δωματίου πιάνει για πλάκα 73-75 βαθμούς απλά με σκάλισμα να περάσω εφαρμογές οπότε κρίνεται απαραίτητη πατέντα με ανεμιστήρα.

- Από τις λίγες ματιές που έριξα στις τελευταίες 10-15 σελίδες είδα αναφορά σε μια ρομ ονόματι "Slimbox" αλλά και μια ελληνική τροποποίηση αυτής από συνφορουμιτη. Ενδιαφέρον, σκέφτομαι να τη περάσω άμεσα.

 

Αυτό που επίσης θέλω να ρωτήσω επειδή είμαι άσχετος από θέμα ήχου. Είμαι διακοπές σε φιλικό σπίτι και έχω πρόσβαση μόνο σε μια οθόνη 24αρα ( AOC 24G2 ) με 3.5άρα jack έξοδο για σύνδεση ακουστικών τύπου earphones ψείρες και την AV output της συσκευής.

 

Λέω ας δω κανα φιλμακι να τη τεσταρω με Mxplayer:

> Σύνδεση ακουστικών στην AV έξοδο: εντελώς άψυχο αποτέλεσμα

> Σύνδεση τους στην έξοδο 3.5αρα της οθόνης, πιο ζωντανό αποτέλεσμα αλλά και πάλι λίγο χαμηλό. Υπάρχει κάποια λύση οικονομική τύπου usb sound card ή κάποιο usb amp.dac ώστε να πάρω καλύτερο αποτελεσμα ήχου;

 

Χρήση του μποξ θα είναι καθαρά για ταινίες, σειρές, YouTube, twitch. Όχι παιχνίδια.

Ευχαριστώ προκαταβολικά

Edited by eptanisioz
Xiaomi Mi 5 | White | Prime 3-64
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά, νέος κάτοχος ενός H96 Max X3, από σήμερα το πρωί.

- Αγοράστηκε στα 35 ευρώ με μεταφορικά, μοντέλο 4/64 από banggood.

Πρώτες εντυπώσεις.

- Λίγο έως αρκετά laggy η μαμά ρομ.

- Σε χώρο χωρίς κλιματισμό, 30.2 βαθμούς θερμοκρασία δωματίου πιάνει για πλάκα 73-75 βαθμούς απλά με σκάλισμα να περάσω εφαρμογές οπότε κρίνεται απαραίτητη πατέντα με ανεμιστήρα.

- Από τις λίγες ματιές που έριξα στις τελευταίες 10-15 σελίδες είδα αναφορά σε μια ρομ ονόματι "Slimbox" αλλά και μια ελληνική τροποποίηση αυτής από συνφορουμιτη. Ενδιαφέρον, σκέφτομαι να τη περάσω άμεσα.

 

Αυτό που επίσης θέλω να ρωτήσω επειδή είμαι άσχετος από θέμα ήχου. Είμαι διακοπές σε φιλικό σπίτι και έχω πρόσβαση μόνο σε μια οθόνη 24αρα ( AOC 24G2 ) με 3.5άρα jack έξοδο για σύνδεση ακουστικών τύπου earphones ψείρες και την AV output της συσκευής.

 

Λέω ας δω κανα φιλμακι να τη τεσταρω με Mxplayer:

> Σύνδεση ακουστικών στην AV έξοδο: εντελώς άψυχο αποτέλεσμα

> Σύνδεση τους στην έξοδο 3.5αρα της οθόνης, πιο ζωντανό αποτέλεσμα αλλά και πάλι λίγο χαμηλό. Υπάρχει κάποια λύση οικονομική τύπου usb sound card ή κάποιο usb amp.dac ώστε να πάρω καλύτερο αποτελεσμα ήχου;

 

Χρήση του μποξ θα είναι καθαρά για ταινίες, σειρές, YouTube, twitch. Όχι παιχνίδια.

Ευχαριστώ προκαταβολικά

Κατέβασε αυτή την ρομ που έχω φτιάξει https://mega.nz/file/15NC2QSI#43gdzI5Qa6j2ly6gUF7a05OlGoTFiR9kLB6nGgyNSiQ (και μία διευκρίνηση-δεν είναι τροποποίηση της slimbox αλλά έχει προηγηθεί αυτής, έχει φτιαχθεί με τροποποίηση της Original για HK1 (άρα και για H96) και εδώ και πολύ καιρό έχει πετύχει μόνιμο TWRP, μόνιμο magisk, άνω-κάτω μπάρες,Viper4A, κλπ).

Την εγκαθιστάς είτε με καλώδιο USB-A/USB-A είτε με καρτούλα sd (δες προηγούμενες αναρτήσεις).

Εκτός των άλλων έχει προεγκατεστημένο και το Viper4A που πιθανόν να σου λύσει και τα θεματάκια έντασης ήχου που λες:)

Όσον αφορά την θερμοκρασία τα έχουμε πει χίλιες φορές. Με τόση ζέστη φυσιολογικά να εμφανίζει υψηλές θερμοκρασίες και παρόλο που τα νούμερα που αναφέρεις είναι στα ανεκτά επίπεδα καλό είναι να του βάλεις από κάτω και ανεμιστήρα. Προσωρινά μέχρι να κάνεις ή να αγοράσεις, ακόμα και το να το σηκώσεις απλά λίγο και να μην εφάπτεται στο τραπέζι/'επιπλο (με τίποτα ποδαράκια, ξυλάκια κλπ) θα το βοηθήσει στην θερμοκρασία.

Ά και αμέσως μετά την εγκατάσταση όρισε ως launcher τον Square Home3;)

Καλή επιτυχία.

Edited by ath156

My TVboxes : H96 max X3 4/32 , HK1 Box 4/32 , X88 King 4/128 , Beelink GT1 2/16, X96 max Plus 4/32 (2101w)

Link to comment
Share on other sites

Μία απλή και δοκιμασμένη λύση για να σηκώσετε λίγο το TV Box από το έπιπλο που το έχετε είναι να χρησιμοποιήσετε καπάκια από αναψυκτικό στις τέσσερις γωνίες του TV Box και έτσι του δίνεται το περιθώριο να "αναπνέει" από κάτω.
Huawei Honor Note 10/Xbox One S/etc.
Link to comment
Share on other sites

Μία απλή και δοκιμασμένη λύση για να σηκώσετε λίγο το TV Box από το έπιπλο που το έχετε είναι να χρησιμοποιήσετε καπάκια από αναψυκτικό στις τέσσερις γωνίες του TV Box και έτσι του δίνεται το περιθώριο να "αναπνέει" από κάτω.

Ή και να κάνετε με αυτά μία "οικολογικά φιλική" βάση ανεμιστήρα όπως έχω ανεβάσει παλιότερα

Εάν μάλιστα ο ανεμιστήρας σας δεν είναι από παλιό tower, όπως αυτός που δείχνω εδώ και είναι πιο καινούργιος (άρα το πιο πιθανόν "επίπεδος" πάνω/κάτω) χρειάζεσθε μόνο 4 καπάκια που βιδώνοντάς τα κάτω κάνετε μία απλή "home made" βάση.

Edited by ath156

My TVboxes : H96 max X3 4/32 , HK1 Box 4/32 , X88 King 4/128 , Beelink GT1 2/16, X96 max Plus 4/32 (2101w)

Link to comment
Share on other sites

Κατέβασε αυτή την ρομ που έχω φτιάξει https://mega.nz/file/15NC2QSI#43gdzI5Qa6j2ly6gUF7a05OlGoTFiR9kLB6nGgyNSiQ (και μία διευκρίνηση-δεν είναι τροποποίηση της slimbox αλλά έχει προηγηθεί αυτής, έχει φτιαχθεί με τροποποίηση της Original για HK1 (άρα και για H96) και εδώ και πολύ καιρό έχει πετύχει μόνιμο TWRP, μόνιμο magisk, άνω-κάτω μπάρες,Viper4A, κλπ).

Την εγκαθιστάς είτε με καλώδιο USB-A/USB-A είτε με καρτούλα sd (δες προηγούμενες αναρτήσεις).

Εκτός των άλλων έχει προεγκατεστημένο και το Viper4A που πιθανόν να σου λύσει και τα θεματάκια έντασης ήχου που λες:)

Όσον αφορά την θερμοκρασία τα έχουμε πει χίλιες φορές. Με τόση ζέστη φυσιολογικά να εμφανίζει υψηλές θερμοκρασίες και παρόλο που τα νούμερα που αναφέρεις είναι στα ανεκτά επίπεδα καλό είναι να του βάλεις από κάτω και ανεμιστήρα. Προσωρινά μέχρι να κάνεις ή να αγοράσεις, ακόμα και το να το σηκώσεις απλά λίγο και να μην εφάπτεται στο τραπέζι/'επιπλο (με τίποτα ποδαράκια, ξυλάκια κλπ) θα το βοηθήσει στην θερμοκρασία.

Ά και αμέσως μετά την εγκατάσταση όρισε ως launcher τον Square Home3;)

Καλή επιτυχία.

 

- Ευχαριστώ για την πρόταση του launcher. Είναι άθλιο το μαμισιο. Είχα συνηθίσει πέρσι στου A95X F2 που ήταν ναι μεν απλό αλλά πιο άνετο στη χρήση και αλληλεπίδραση μαζί του.

- Θα δοκιμαστεί αυτές τις μέρες η ρομ. ✓

- Έβαλα πρόχειρα κάτι ποδαρακια που είχα - βασικά προστατευτικά καπακια από κάτι είναι αλλά έκαναν λίγο δουλειά έπεσε κάποιους βαθμούς

Xiaomi Mi 5 | White | Prime 3-64
Link to comment
Share on other sites

Ά και αμέσως μετά την εγκατάσταση όρισε ως launcher τον Square Home3;)

Καλή επιτυχία.

 

Αναφέρεσαι σε αυτόν τον launcher;

 

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.ss.squarehome2

 

 

Sent from my Huawei Mate 20 Pro by using Tapatalk

Smartphone: Samsung Galaxy A54 5G

Tablet: Samsung Galaxy Tab S7

Link to comment
Share on other sites

Αφού είπαμε, τα κουτάκια είναι οι καλύτερες λύσεις!

 

Το μόνο που χρειάζεται για χρήση είναι:

1) πατέντες με ανεμιστήρες

2) άλλη Ρομ

3) αλλο launcher

 

Και είστε έτοιμοι!!

 

Sent from my ONEPLUS A6003 using Tapatalk

ONEPLUS 6 64gb: rooted, Elemental kernel

NEXUS 4 16gb: Stock 5.0.1/Rastapop 5.0.2, Hell core b69L

Cube iwork 10 tablet 64gb: Win 10/Android 5.1

Tv Box CS968:RK3188, 4 Core 1.6ghz, 4 core VGA, 2GB Ram, Geass custom Rom

Link to comment
Share on other sites

Ή και να κάνετε με αυτά μία "οικολογικά φιλική" βάση ανεμιστήρα όπως έχω ανεβάσει παλιότερα

Εάν μάλιστα ο ανεμιστήρας σας δεν είναι από παλιό tower, όπως αυτός που δείχνω εδώ και είναι πιο καινούργιος (άρα το πιο πιθανόν "επίπεδος" πάνω/κάτω) χρειάζεσθε μόνο 4 καπάκια που βιδώνοντάς τα κάτω κάνετε μία απλή "home made" βάση.

 

Πολύ ενδιαφέρουσα πατέντα.

 

----- προσθήκη μηνύματος 96 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

- Ευχαριστώ για την πρόταση του launcher. Είναι άθλιο το μαμισιο. Είχα συνηθίσει πέρσι στου A95X F2 που ήταν ναι μεν απλό αλλά πιο άνετο στη χρήση και αλληλεπίδραση μαζί του.

- Θα δοκιμαστεί αυτές τις μέρες η ρομ. ✓

- Έβαλα πρόχειρα κάτι ποδαρακια που είχα - βασικά προστατευτικά καπακια από κάτι είναι αλλά έκαναν λίγο δουλειά έπεσε κάποιους βαθμούς

 

Μπορείς να δοκιμάσεις και το ADW Launcher 2

που κάνει να φαίνεται το μενού όπως στα android κινητά (αρκεί να έχεις air mouse). Δες

πως φαίνεται. Edited by GeorgeR1_700
Link to comment
Share on other sites

Αναφέρεσαι σε αυτόν τον launcher;

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.ss.squarehome2

Sent from my Huawei Mate 20 Pro by using Tapatalk

ναι αυτόν εννοώ.Τώρα εάν η απορία σου είναι γιατί λέει 2 ενώ ουσιαστικά είναι ο 3 ..............:rolleyes:

Υπάρχει προεγκατεστημένος στην ρομ μου, απλώς πρέπει να τον ορίσεις ως βασικό. Παρακάτω ένα δείγμα πως ήταν διαμορφωμένος από εμένα στο H96maxX3 τον Απρίλιο https://mega.nz/file/oxsVWAZK#eQUjDAtBsO1q-S9sgfdew04-jZYS2bfd3XIlMf9O9w4

My TVboxes : H96 max X3 4/32 , HK1 Box 4/32 , X88 King 4/128 , Beelink GT1 2/16, X96 max Plus 4/32 (2101w)

Link to comment
Share on other sites

ναι αυτόν εννοώ.Τώρα εάν η απορία σου είναι γιατί λέει 2 ενώ ουσιαστικά είναι ο 3 ..............:rolleyes:

 

Υπάρχει προεγκατεστημένος στην ρομ μου, απλώς πρέπει να τον ορίσεις ως βασικό. Παρακάτω ένα δείγμα πως ήταν διαμορφωμένος από εμένα στο H96maxX3 τον Απρίλιο https://mega.nz/file/oxsVWAZK#eQUjDAtBsO1q-S9sgfdew04-jZYS2bfd3XIlMf9O9w4

Όχι, το πρόβλημα μου δεν ήταν το νούμερο.

Ενημερωτικά ήθελα να γνωρίζω ποιος είναι, και να ξέρω γενικά ποιοι προτιμώνται για τα boxes. ;)

 

Σ' ευχαριστώ.

 

Sent from my Huawei Mate 20 Pro by using Tapatalk

Smartphone: Samsung Galaxy A54 5G

Tablet: Samsung Galaxy Tab S7

Link to comment
Share on other sites

Επειδή πρόσφατα είχαμε συζήτηση για τα διάφορα χειριστήρια, είδα αυτό που είναι του τύπου που προσωπικά προτιμώ (πληκτρολόγιο/φωτιζόμενο/&touchpad) σε καλή τιμή για τα ελληνικά δεδομένα και άμεσα ειδικά εάν έχεις κοντά σου eshop point.

https://www.e-shop.gr/savio-kw-02-illuminated-wireless-keyboard-for-tv-box-smart-tv-consoles-pc-p-PER.771159

Το μόνο που θα προτιμούσα είναι να μην έχει ενσωματωμένη μπαταρία, για λόγους που ήδη έχω εξηγήσει.

My TVboxes : H96 max X3 4/32 , HK1 Box 4/32 , X88 King 4/128 , Beelink GT1 2/16, X96 max Plus 4/32 (2101w)

Link to comment
Share on other sites

Πριν λιγο καιρο μετα απο μια συζητηση εδω με τον @tarantules για το x96 air και το θεμα που ειχε με το μαμα firmware και τον ογκο δεδομενων του ειχα συστησει να τσεκαρει το hardware με το Aida64 αλλα τελικα η εφαρμογη δεν εδινε πληροφοριες για το αν ηταν η οχι gigabit LAN ...

Τελικα ανακαλυψα μια εφαρμογη που μαλλον αναγνωριζει το τσιπακι σας αν ειναι gigabit η οχι ...!

https://play.google.com/store/apps/details?id=ru.andr7e.deviceinfohw&hl=gr

Αυτο που δεν ξερω σιγουρα ειναι αν αναγνωριζει ολα τα τσιπακια η οχι ...!

Δεν ξερω λοιπον αν την εχετε ανακαλυψει και εσεις αυτην την εφαρμογη η αν υπαρχουν και καποιες αλλες για σωστα και ''καλα'' info απο τα μποξακια μας...!

Αν δεν την εχετε ανακαλυψει παντως μια δοκιμη θα ... ''δειξει'' και σε σας !

Αν εχετε και εσεις καποιες αλλες εφαρμογες ... καλοδεχουμενες ...

Τελειωνοντας θα αναφερω πως σε μενα βλεπει το gt king και παραδοξως και το x96 air p2 με 1000 lan ενω το magicsee n5 max οχι!

:)

Android TV Boxes & XIAOMI Smartphones

Link to comment
Share on other sites

Ήχο από το μποξακι πώς παίρνετε εσείς; Θέλω να συνδέσω ακουστικά με 3.5αρι τζακ και στην AV ακούγονται χάλια και παρα πολύ χαμηλά. Αναγκάζομαι να τα συνδέω την 3.5 έξοδο της οθόνης αλλά και πάλι όχι κάτι το ανεκτό σε θέμα ήχου.
Xiaomi Mi 5 | White | Prime 3-64
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σας, υπάρχει app που να κανω mirror την οθόνη του κινητού μου στο box, που όταν βλέπω φωτογραφίες οριζόντια να μην βγάζει ένα μαύρο πλαίσιο γύρω γύρω? Ή μήπως παίζει ρόλο η ανάλυση της φώτο? Έχω το airscreen για να κάνω mirror.

Και κάτι άλλο, και σε εσάς έτσι είναι ή μόνο σε μένα?

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σας, υπάρχει app που να κανω mirror την οθόνη του κινητού μου στο box, που όταν βλέπω φωτογραφίες οριζόντια να μην βγάζει ένα μαύρο πλαίσιο γύρω γύρω? Ή μήπως παίζει ρόλο η ανάλυση της φώτο? Έχω το airscreen για να κάνω mirror.

Και κάτι άλλο, και σε εσάς έτσι είναι ή μόνο σε μένα?

 

Νομιζω , χωρις ομως να ειμαι σιγουρος , οτι αυτο συμβαινει γιατι οι φωτο ειναι τραβηγμενες σε 4:3 Aspect Ratio

Δοκιμασε και σε 16:9 να δεις τι ... γινεται !

Οσο για το Screen Mirroring με Android συσκευες το ενσωματωμενο app δουλευει μια χαρα στα περισσοτερα μποξακια!

H96-TV-BOX-5.png

Android TV Boxes & XIAOMI Smartphones

Link to comment
Share on other sites

Νομιζω , χωρις ομως να ειμαι σιγουρος , οτι αυτο συμβαινει γιατι οι φωτο ειναι τραβηγμενες σε 4:3 Aspect Ratio

Δοκιμασε και σε 16:9 να δεις τι ... γινεται !

Οσο για το Screen Mirroring με Android συσκευες το ενσωματωμενο app δουλευει μια χαρα στα περισσοτερα μποξακια!

H96-TV-BOX-5.png

 

To miracast που έχεις, μήπως έχεις κάποιο link από apk για να το δοκιμάσω? Το έψαχνα γενικά αλλά δεν το έβρισκα...

Σε 16:9 τραβάω φώτο, βασικά σε μένα το λέει 9:16

Link to comment
Share on other sites

To miracast που έχεις, μήπως έχεις κάποιο link από apk για να το δοκιμάσω? Το έψαχνα γενικά αλλά δεν το έβρισκα...

Σε 16:9 τραβάω φώτο, βασικά σε μένα το λέει 9:16

 

Εδω ειναι το λινκ :

https://mega.nz/file/2AUgxSSK#CmNc9bWfoS0e-5nAsnjVn0f3UIlFLwkJPewqhe1opWk

Δεν ξερω ομως αν θα εγκατασταθει σωστα και δουλεψει στο μποξακι σου...

Αληθεια πιο μποξακι εχεις και δεν το εχει εγκατεστημενο;

Θυμαμαι τα πρωτα Android 9 ειχαν θεματα με αυτο το miracast που δεν δουλευε...!

Τωρα για τις φωτο δεν ξερω κατι παραπανω...

Αν σου δουλεψει παντως η εφαρμογη τσεκαρισε το !

Καλη τυχη!

:)

Android TV Boxes & XIAOMI Smartphones

Link to comment
Share on other sites

Εδω ειναι το λινκ :

https://mega.nz/file/2AUgxSSK#CmNc9bWfoS0e-5nAsnjVn0f3UIlFLwkJPewqhe1opWk

Δεν ξερω ομως αν θα εγκατασταθει σωστα και δουλεψει στο μποξακι σου...

Αληθεια πιο μποξακι εχεις και δεν το εχει εγκατεστημενο;

Θυμαμαι τα πρωτα Android 9 ειχαν θεματα με αυτο το miracast που δεν δουλευε...!

Τωρα για τις φωτο δεν ξερω κατι παραπανω...

Αν σου δουλεψει παντως η εφαρμογη τσεκαρισε το !

Καλη τυχη!

:)

Θα το τσεκάρω και θα επανέλθω για ενημέρωση :)

Με android 8 είμαι, το box μου είναι το x96 max 4/64

Σε ευχαριστώ πολύ για το link και για τον χρόνο σου :)

Link to comment
Share on other sites

Θα το τσεκάρω και θα επανέλθω για ενημέρωση :)

Με android 8 είμαι, το box μου είναι το x96 max 4/64

Σε ευχαριστώ πολύ για το link και για τον χρόνο σου :)

 

Αν εχεις μαμα firmware ισως να μην παιξει ποτε ...

Ισως να υπαρχει ηδη σε καποια αλλη αναβαθμιση αν υπαρχει και σιγουρα με καποιο αλλο λογισμικο!

Android TV Boxes & XIAOMI Smartphones

Link to comment
Share on other sites

Αν εχεις μαμα firmware ισως να μην παιξει ποτε ...

Ισως να υπαρχει ηδη σε καποια αλλη αναβαθμιση αν υπαρχει και σιγουρα με καποιο αλλο λογισμικο!

 

Ναι με μαμα firmware είμαι αλλά οκ. Το δοκιμάζω και βλέπουμε, δεν μου είναι και τόσο σημαντικό, απλά ήθελα να δω αν γίνεται. Είμαι ικανοποιημένος με το firmware και δεν το αλλάζω. Δεν είναι ότι το φοβάμαι να το αλλάξω, αλλά επειδή δεν το έχω ξανακάνει, αν πάει κάτι στραβά μετά θα αργήσω πολύ για να ξαναπάρω. Ούτως ή άλλως ότι λειτουργεί οκ, το αφήνω στην ησυχία του.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...