Jump to content

Android TV Box


spyrosrotary
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Απ'οτι φαινεται εχουμε ηδη το πρωτο Amlogic S905X3 TV BOX με Android 10.0 ... !

Για να δουμε ...

https://androidpctv.com/android-10-amlogic-s905x3/

;)

Android TV Boxes & XIAOMI Smartphones

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 21,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

  • junglist

    1093

  • gatos814

    1262

  • makis1024

    549

  • ath156

    1772

Στο τελος περιπου του προηγουμενου μηνα επιβεβαιωθηκε επισημα απο την Xiaomi το νεο της Tv Stick με λογισμικο Android TV 9.0 συνοδευομενο απο Bluetooth remote control με μικροφωνο και Google Assistant voice , με HDMI 2.0 port , USB Type-C port και micro USB port για τροφοδοσια ...

''Ζωη'' θα ''παιρνει'' με τον δυνατο και συναμα ''ελαφρυ'' Amlogic S905Y2 SoC !

Δυστυχως ομως και εδω εχουμε ''λιγη'' σχετικα μνημη 2GB DDR4 & 8GB eMMc αλλα θα περιμενουμε στην πραξη πως θα ''δεσει'' ολο αυτο!

Φυσικα ερχεται με ολα τα απαραιτητα πιστοποιητικα για να στριμαρει με πολυ υψηλες αναλυσεις ολες τις γνωστες πλατφορμες οπως και την νεα Disney+ που περιμενουμε να ''ανοιξει'' και στη Ελλαδα μεσα στο καλοκαρι (ισως) !

https://androidpctv.com/xiaomi-mi-tv-stick-bluetooth-controller/

:)

Android TV Boxes & XIAOMI Smartphones

Link to comment
Share on other sites

Όταν κανουμε αντιγραφή οτιδήποτε αποθηκεύεται στο πρόχειρο,σωστά;

Που το βρίσκουμε το πρόοχειρο στο tv box;

 

https://play.google.com/store/apps/details?id=devdnua.clipboard&hl=el

;)

Android TV Boxes & XIAOMI Smartphones

Link to comment
Share on other sites

Εχω το mecool ms 8 pro l αλλά δυστυχώς άρχισε να τα φτύνει.

Τι θα μπορούσατε να μου προτείνεται;

Εγώ βρήκα αυτό εδώ: MAGICSEE N5 NO - VA 4K TV Set-top Box 64 Bits.

Αξίζει;

Να προσθέσω πως δεν βλέπω Netflix.

Μόνο kodi, cinema, bee tv κ.α τέτοια και ελληνικά κανάλια από greek tv

Link to comment
Share on other sites

Όχι το Magicsee N5 Nova , αλλά το Magicsee N5 max x3 είναι καλή επιλογή με τον amlogic s905x3 , το Magicsee Nova έχει Rockchip επεξεργαστή. Edited by makis1024
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλησπέρα, με χαρά παρέλαβα σήμερα το H96 Max X3 κατόπιν πρότασης των αγαπητών συμφουρητών. Έχασα όμως λίγο με τη μπάλα με τις rom. ATV, AOSP, TWRP, όροι που δεν καταλαβαίνω και όσο έψαχνα τα ποστ, τόσο μπερδευόμουν. Μπορεί κάποιος είτε με pm, είτε να στείλει συγκεκριμένα λινκ ώστε να δω με ποιον/ποιους τρόπους μπορώ να δοκιμάσω τις rom? Και ποια πλεονεκτήματα έχουν οι νέες ρομ σε σχέση με την stock?

 

Σας ευχαριστώ πολύ προκαταβολικά για το χρόνο σας.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα και απο μενα , παρελαβα και εγω σημερα το H96 Max X3. Πολυ καλο και γρηγορο , με τα γνωστα θεματα. Παιζει τα παντα ανετα εκτος απο HDR-4K Youtube. (με το δικο του παιζει 4Κ χωρις HDR και με το app του play store μεχρι 1080 με HDR). Θα δοκιμασω με youtube addon στο kodi 18.7 που περασα και που παιζει τα παντα με HDR. Αν μπορειτε στειλτε και σε μενα πμ με στοιχεια για τις διαθεσιμες ROM οπως του προλαλησαντα.(

my tv boxes:X96 MAX X3 4/32, BEELINK KM2 , XIAOMI MI STICK 4K

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλησπέρα, με χαρά παρέλαβα σήμερα το H96 Max X3 κατόπιν πρότασης των αγαπητών συμφουρητών. Έχασα όμως λίγο με τη μπάλα με τις rom. ATV, AOSP, TWRP, όροι που δεν καταλαβαίνω και όσο έψαχνα τα ποστ, τόσο μπερδευόμουν. Μπορεί κάποιος είτε με pm, είτε να στείλει συγκεκριμένα λινκ ώστε να δω με ποιον/ποιους τρόπους μπορώ να δοκιμάσω τις rom? Και ποια πλεονεκτήματα έχουν οι νέες ρομ σε σχέση με την stock?

 

Σας ευχαριστώ πολύ προκαταβολικά για το χρόνο σας.

 

Καλησπερα και απο μενα , παρελαβα και εγω σημερα το H96 Max X3. Πολυ καλο και γρηγορο , με τα γνωστα θεματα. Παιζει τα παντα ανετα εκτος απο HDR-4K Youtube. (με το δικο του παιζει 4Κ χωρις HDR και με το app του play store μεχρι 1080 με HDR). Θα δοκιμασω με youtube addon στο kodi 18.7 που περασα και που παιζει τα παντα με HDR. Αν μπορειτε στειλτε και σε μενα πμ με στοιχεια για τις διαθεσιμες ROM οπως του προλαλησαντα.(

 

 

Εαν εχετε usb αρσενικο σε αρσενικο εδω ειναι οι βερσιον 4.3 αυτης της πολυ ωραιας ρομ! :

https://drive.google.com/drive/folders/12ezirHz6jjgt2s0zxXz8pu6Jv3zhf6cC

Αν δεν εχετε τοτε με καρτουλα ειστε εδω για την τελευταια βερσιον :

https://drive.google.com/drive/folders/1vmiqEQECVCO7AhUImQAzwpwcztk0GLri

και εδω για το σωστο πατσακι για το μποξακι σας :

https://drive.google.com/drive/folders/1TTrUL2Ev6IRvQ6x7hWvhfUEgtjtNilBl

Για περισσοτερη βοηθεια και λεπτομερειες αφου διευκρινησετε με πιο τροπο μπορειτε και θελετε να ακολουθησετε !

Android TV Boxes & XIAOMI Smartphones

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλησπέρα, με χαρά παρέλαβα σήμερα το H96 Max X3 κατόπιν πρότασης των αγαπητών συμφουρητών. Έχασα όμως λίγο με τη μπάλα με τις rom. ATV, AOSP, TWRP, όροι που δεν καταλαβαίνω και όσο έψαχνα τα ποστ, τόσο μπερδευόμουν. Μπορεί κάποιος είτε με pm, είτε να στείλει συγκεκριμένα λινκ ώστε να δω με ποιον/ποιους τρόπους μπορώ να δοκιμάσω τις rom? Και ποια πλεονεκτήματα έχουν οι νέες ρομ σε σχέση με την stock?

 

Σας ευχαριστώ πολύ προκαταβολικά για το χρόνο σας.

https://mega.nz/file/I5VimADR#VGPHc7XjBRqqLH84yb_0sFnqww-hlymOZf8tEx_cuI0

Ξαναβάζω το λινκ για την πλήρως ελληνοποιημένη ρομ που έχω κάνει. Βασικό πλεονέκτημά της είναι το magisk, μόνιμο TWRP και η προεγκατάσταση εφαρμογών για notification/navigation bars, temp κλπ. Παρακαλώ για να μην επαναλαμβάνομαι κοιτάξτε προηγούμενες αναρτήσεις μου. Η ρομ αυτή είναι AOSP.

Όσον αφορά το 1ο λινκ που έβαλε ο @gatos814 επισημαίνω ότι σταματούσε με λάθος στο 97%. Το πρόβλημα αυτό το είχαν επισημάνει και άλλοι χρήστες και δεν γνωρίζω εάν το διόρθωσε ο developer (νομίζω πως όχι).

Επίσης εάν δεν έχετε καλώδιο USB-A /USB-A όπως έχουμε πει πολλές φορές μπορείτε να το φτιάξετε πολύ εύκολα μόνοι σας, κόβοντας τα αρσενικά τμήματα από παλιά καλώδια (κινητών κλπ που συνήθως όλοι έχουμε στην άκρη) και ενώνοντας απλώς χρώμα με χρώμα (κόκκινο στο κόκκινο και μαύρο σε μαύρο).

Εάν μετά θέλετε να δοκιμάσετε την ρομ του slimbox θα έλεγα ότι ειδικά για το H96 max X3 να χρησιμοποιήσετε καλύτερα αυτή του Vortex v.1.1. (AOSP ή ΑTV). Link είχα βάλει σε προηγούμενη σελίδα.

 

edit: Ορίστε και κάποια παλιά screenshots από την ρομ που προτείνω : https://mega.nz/file/oxsVWAZK#eQUjDAtBsO1q-S9sgfdew04-jZYS2bfd3XIlMf9O9w4

https://mega.nz/file/k5kh3S6C#ScxO1cXNs1nM8vXtiF7-TQORgqbzdliU1WqMBwgi18E

https://mega.nz/file/oxkkkKhL#J2erGiBXWgYZDFewySwkReScwG9Ikv1bSMshrk4m8N8

edit2: Και για να μην πολυψάχνεστε στη σελίδα 1037 και στο Ποστ #15554 υπάρχει μεγαλύτερη αναφορά στη ρομ που προτείνω ανεπιφύλακτα. Αυτή χρησιμοποιώ και σήμερα αφού κουράστηκα να δοκιμάζω άλλες που δεν μου πρόσφεραν τίποτα επιπλέον (τα αντίθετο και μόνο λαμβάνοντας υπόψιν ότι έχω ΜΟΝΙΜΟ magisk, άρα είμαι ταυτόχρονα και root & unroot :dance::dance:). Στην ίδια σελίδα και στο Ποστ #15548 θα βρείτε και το λινκ για Vortex v1.1 rom (εξαιρετικά όμοια με slimbox και εγκατάσταση χωρίς κανένα πρόβλημα με USB Burning Tool στο H96 max X3).

Edited by ath156

My TVboxes : H96 max X3 4/32 , HK1 Box 4/32 , X88 King 4/128 , Beelink GT1 2/16, TOX3, X96 max Plus 4/32 (2101w)

Link to comment
Share on other sites

Tσαμπα χαρηκα , το νεο μου Η96ΜΑΧ Χ3 (xθεσινο) εχει προβλημα , αναβοσβηνει η οθονη και τελικα σβηνει, κανω reboot και παλι τα ιδια. Report στην Banggood αμεσα

my tv boxes:X96 MAX X3 4/32, BEELINK KM2 , XIAOMI MI STICK 4K

Link to comment
Share on other sites

Tσαμπα χαρηκα , το νεο μου Η96ΜΑΧ Χ3 (xθεσινο) εχει προβλημα , αναβοσβηνει η οθονη και τελικα σβηνει, κανω reboot και παλι τα ιδια. Report στην Banggood αμεσα

Εκτός από το τροφοδοτικό που σου είπε ο @makis1024 δοκίμασε και τα εξής εάν μπορείς:

- να μην τυχόν κουνιέται ή δεν έχεις σταθεροποιήσει το καλώδιο HDMI

- άλλο καλώδιο HDMI

- άλλη θύρα HDMI της τηλεόρασης

- άλλη τηλεόραση

- μήπως πείραξες στα settings την ανάλυση (αυτόματη κλπ)?

 

edit:Επειδή είδα ότι μου έστειλες Pm για το USB burning tool που προφανώς δεν είχες περάσει το LICENCE directory (με αποτέλεσμα να μην προχωράει στο "κάψιμο") μήπως προσπάθησες να περάσεις κάποια άλλη με sd όπως έχει έχει γράψει ο @gatos814 πιο πάνω?

Edited by ath156

My TVboxes : H96 max X3 4/32 , HK1 Box 4/32 , X88 King 4/128 , Beelink GT1 2/16, TOX3, X96 max Plus 4/32 (2101w)

Link to comment
Share on other sites

Οταν δημιουργειται το προβλημα η εφαρμογη AFRD βγαζει μηνυμα οτι αλλαξε η συχνοτητα πχ απο 60 σε 50 κhz και μετα κενη οθονη Edited by chriskan22

my tv boxes:X96 MAX X3 4/32, BEELINK KM2 , XIAOMI MI STICK 4K

Link to comment
Share on other sites

Οταν δημιουργειται το προβλημα η εφαρμογη AFRD βγαζει μηνυμα οτι αλλαξε η συχνοτητα πχ απο 60 σε 50 κhz και μετα κενη οθονη

Την εφαρμογή AFRD εάν δεν κάνω λάθος την έβαλες εσύ? Από ότι θυμάμαι δεν υπάρχει στην στοκ ρομ. Άρα το πιο απλό είναι να την απεγκαταστήσεις και εάν σταματήσει εκεί το πρόβλημα προφανώς βρήκες την αιτία.

My TVboxes : H96 max X3 4/32 , HK1 Box 4/32 , X88 King 4/128 , Beelink GT1 2/16, TOX3, X96 max Plus 4/32 (2101w)

Link to comment
Share on other sites

Όχι το Magicsee N5 Nova , αλλά το Magicsee N5 max x3 είναι καλή επιλογή με τον amlogic s905x3 , το Magicsee Nova έχει Rockchip επεξεργαστή.

Ποία η διαφορά ;

Ευχαριστώ!

Link to comment
Share on other sites

Μα το αναφέρω, το ένα έχει Rockchip επεξεργαστή και το άλλο amlogic s905x3.

Και πέρα από τον επεξεργαστή που σαφώς είναι καλύτερος , δουλεύει απροβλημάτιστα η custom rom του slimhouse , η slimbox , έχω την έκδοση 5.1 στο μποξάκι από την αρχή ξεκίνησα με την Version 1.0 , 2.0 , 2.1 , 3.0 και τώρα την 5.1 ποτέ δεν είχα πρόβλημα σε καμία αναβάθμιση. Πραγματικά η ρομ του slimhouse είναι 1000% συμβατή και απογειώνει το μποξάκι.

Edited by makis1024
Link to comment
Share on other sites

Μα το αναφέρω, το ένα έχει Rockchip επεξεργαστή και το άλλο amlogic s905x3.

Καλέ μου φίλε έκανα μάλλον λάθος διατύπωση.

Εννοώ τι διαφορά θα υπάρχει εαν ενα boxaki έχει almogic και αν έχει rockchip.

Θα πρέπει να επιλέξω boxaki αποκλειστικά με almogic?

Link to comment
Share on other sites

Καλέ μου φίλε έκανα μάλλον λάθος διατύπωση.

 

Εννοώ τι διαφορά θα υπάρχει εαν ενα boxaki έχει almogic και αν έχει rockchip.

 

Θα πρέπει να επιλέξω boxaki αποκλειστικά με almogic?

Αυτό λέει ο φίλος,ανώτερος ο amlogic!

 

Στάλθηκε από το LM-G810 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Στα middle range μποξάκια η σειρά amlogic s905x2 , s905x3 έχει αποδειχθεί ότι είναι μια πολύ καλή σειρά που συνδιάζει επεξεργαστική ισχύ , διαχείριση και θερμοκρασίες καθώς και coreelec για Netflix hd. Το amlogic burning tool επίσης είναι ένα προσόν , όπου σε περίπτωση στραβής εύκολα μπορείς να περάσεις stock rom ή custom rom στο μποξάκι.

Στα high range μποξάκια επίσης η amlogic καταφέρνει να εντυπωσιάσει μια που αρκετές ποιοτικές εταιρείες χρησιμοποιούν τον s922 και s922x στα flagship τους, π.χ belink , ugoos , Minix.

Link to comment
Share on other sites

https://mega.nz/file/I5VimADR#VGPHc7XjBRqqLH84yb_0sFnqww-hlymOZf8tEx_cuI0

Ξαναβάζω το λινκ για την πλήρως ελληνοποιημένη ρομ που έχω κάνει. Βασικό πλεονέκτημά της είναι το magisk, μόνιμο TWRP και η προεγκατάσταση εφαρμογών για notification/navigation bars, temp κλπ. Παρακαλώ για να μην επαναλαμβάνομαι κοιτάξτε προηγούμενες αναρτήσεις μου. Η ρομ αυτή είναι AOSP.

Όσον αφορά το 1ο λινκ που έβαλε ο @gatos814 επισημαίνω ότι σταματούσε με λάθος στο 97%. Το πρόβλημα αυτό το είχαν επισημάνει και άλλοι χρήστες και δεν γνωρίζω εάν το διόρθωσε ο developer (νομίζω πως όχι).

Επίσης εάν δεν έχετε καλώδιο USB-A /USB-A όπως έχουμε πει πολλές φορές μπορείτε να το φτιάξετε πολύ εύκολα μόνοι σας, κόβοντας τα αρσενικά τμήματα από παλιά καλώδια (κινητών κλπ που συνήθως όλοι έχουμε στην άκρη) και ενώνοντας απλώς χρώμα με χρώμα (κόκκινο στο κόκκινο και μαύρο σε μαύρο).

Εάν μετά θέλετε να δοκιμάσετε την ρομ του slimbox θα έλεγα ότι ειδικά για το H96 max X3 να χρησιμοποιήσετε καλύτερα αυτή του Vortex v.1.1. (AOSP ή ΑTV). Link είχα βάλει σε προηγούμενη σελίδα.

 

edit: Ορίστε και κάποια παλιά screenshots από την ρομ που προτείνω : https://mega.nz/file/oxsVWAZK#eQUjDAtBsO1q-S9sgfdew04-jZYS2bfd3XIlMf9O9w4

https://mega.nz/file/k5kh3S6C#ScxO1cXNs1nM8vXtiF7-TQORgqbzdliU1WqMBwgi18E

https://mega.nz/file/oxkkkKhL#J2erGiBXWgYZDFewySwkReScwG9Ikv1bSMshrk4m8N8

edit2: Και για να μην πολυψάχνεστε στη σελίδα 1037 και στο Ποστ #15554 υπάρχει μεγαλύτερη αναφορά στη ρομ που προτείνω ανεπιφύλακτα. Αυτή χρησιμοποιώ και σήμερα αφού κουράστηκα να δοκιμάζω άλλες που δεν μου πρόσφεραν τίποτα επιπλέον (τα αντίθετο και μόνο λαμβάνοντας υπόψιν ότι έχω ΜΟΝΙΜΟ magisk, άρα είμαι ταυτόχρονα και root & unroot :dance::dance:). Στην ίδια σελίδα και στο Ποστ #15548 θα βρείτε και το λινκ για Vortex v1.1 rom (εξαιρετικά όμοια με slimbox και εγκατάσταση χωρίς κανένα πρόβλημα με USB Burning Tool στο H96 max X3).

 

Φίλος άργησα αλλά τελικά την πέρασα πολύ ωραία η δουλειά σου με τη ROM την πέρασα μέσω SD card maker έκανε περίπου 2 λεπτά για να "κάτσει" το σύστημα πρώτες εντυπώσεις θετικές μου άρεσε πάρα πολύ το background απαραίτητο square launcher για μένα κράτησα και backup την stock όπως είχες αναφέρει μεσω twrp περισσότερα όταν τη δουλέψω και δω πώς πάει thanks Dev

Huawei Honor Note 10/Xbox One S/etc.
Link to comment
Share on other sites

Την εφαρμογή AFRD εάν δεν κάνω λάθος την έβαλες εσύ? Από ότι θυμάμαι δεν υπάρχει στην στοκ ρομ. Άρα το πιο απλό είναι να την απεγκαταστήσεις και εάν σταματήσει εκεί το πρόβλημα προφανώς βρήκες την αιτία.

τελικα μαλλον ειναι το μαμά καλωδιο , που ειναι οριακο για 4Κ γιατι με αλλο χειροτερο που ριχνει την tv σε 2Κ δεν εχει κανενα προβλημα , με το AFRD on .

Εσεις χρησιμοποιειτε το καλωδιο μαμά?

Η AFRD εφαρμογη ειναι απαραιτητη και την προτεινω σε ολους για θεαση στα σωστα fps αφου στα android boxes δεν υπαρχει σωστο auto refresh frame rate παρα μονο με coreelec. Μαλιστα σε ενημερωνει καθε φορα που αλλαζει fps ταυτοχρονα με το στιγμιαιο flickering της οθονης.

Edited by chriskan22

my tv boxes:X96 MAX X3 4/32, BEELINK KM2 , XIAOMI MI STICK 4K

Link to comment
Share on other sites

Μα το αναφέρω, το ένα έχει Rockchip επεξεργαστή και το άλλο amlogic s905x3.

Και πέρα από τον επεξεργαστή που σαφώς είναι καλύτερος , δουλεύει απροβλημάτιστα η custom rom του slimhouse , η slimbox , έχω την έκδοση 5.1 στο μποξάκι από την αρχή ξεκίνησα με την Version 1.0 , 2.0 , 2.1 , 3.0 και τώρα την 5.1 ποτέ δεν είχα πρόβλημα σε καμία αναβάθμιση. Πραγματικά η ρομ του slimhouse είναι 1000% συμβατή και απογειώνει το μποξάκι.

 

Ευχαριστώ!

 

 

 

Αυτό λέει ο φίλος,ανώτερος ο amlogic!

 

Στάλθηκε από το LM-G810 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Ευχαριστώ!

Link to comment
Share on other sites

τελικα μαλλον ειναι το μαμά καλωδιο , που ειναι οριακο για 4Κ γιατι με αλλο χειροτερο που ριχνει την tv σε 2Κ δεν εχει κανενα προβλημα , με το AFRD on .

Εσεις χρησιμοποιειτε το καλωδιο μαμά?

Η AFRD εφαρμογη ειναι απαραιτητη και την προτεινω σε ολους για θεαση στα σωστα fps αφου στα android boxes δεν υπαρχει σωστο auto refresh frame rate παρα μονο με coreelec. Μαλιστα σε ενημερωνει καθε φορα που αλλαζει fps ταυτοχρονα με το στιγμιαιο flickering της οθονης.

Την εφαρμογή afrd και εγώ την χρησιμοποιώ, την έχω μάλιστα προεγκατεστημένη και σε ρομ μου.

Για να είμαι ειλικρινής το H96 maxX3 το χρησιμοποιώ με το samsung tv/monitor (1080p) και όχι με την καινούργια μου LG TV 4K smart (άσε που την έχει κάνει κατάληψη η γυναίκα μου:lol:), άρα δεν βρήκα ακόμα χρόνο να το δοκιμάσω στο 4Κ (εκεί έχω το H96maxX2 χωρίς προβλήματα με το δικό του καλώδιο).

EDIT: Επειδή βλέπω ότι σε ενδιαφέρει ιδιαίτερα το 4Κ δοκίμασε και την ρομ που σας έχω δώσει, όπου έχω απελευθερώσει το 4Κ60 αντί 4Κ30. Δεν θυμάμαι εάν στην στοκ ρομ είναι μπλοκαρισμένο στα 4Κ30. Δοκιμάζεις και μας λες εντυπώσεις/συμπεριφορά στο 4Κ.

 

----- προσθήκη μηνύματος 10 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Φίλος άργησα αλλά τελικά την πέρασα πολύ ωραία η δουλειά σου με τη ROM την πέρασα μέσω SD card maker έκανε περίπου 2 λεπτά για να "κάτσει" το σύστημα πρώτες εντυπώσεις θετικές μου άρεσε πάρα πολύ το background απαραίτητο square launcher για μένα κράτησα και backup την stock όπως είχες αναφέρει μεσω twrp περισσότερα όταν τη δουλέψω και δω πώς πάει thanks Dev

Κάλλιο αργά παρά ποτέ :lol: Στο magisk εάν χρειάζεσαι να περνάει το safety net πρέπει να βάλεις κάποια επιπλέον modules. Επίσης καλό θα ήταν να βάλεις στον square home shortcuts για πολλές από τις προεγκατεστημένες εφαρμογές. Επίσης όπως θα διαπιστώσεις σε πολλά από αυτά όταν υπάρχει κάποια ειδοποίηση θα στη δείχνει με animation:)(π.χ. εάν έχεις μήνυμα στο gmail θα σου δείχνει με κίνηση από που είναι κλπ). Τέλος καλό θα είναι να ρυθμίσεις την Taskbar και το Power Shade (με δικό του shortcut στον launcher) όπως έχουμε πει σε προηγούμενο ποστ.

Edited by ath156

My TVboxes : H96 max X3 4/32 , HK1 Box 4/32 , X88 King 4/128 , Beelink GT1 2/16, TOX3, X96 max Plus 4/32 (2101w)

Link to comment
Share on other sites

@ath156

Mε το youtube app 2.10.17 παιζει πλεον 4κ HDR 50/60 fps . Oλα καλα , η εικονα ειναι θαυμασια στην HDR1000 sony tv.

Kαποια στιγμη θα περασω καιτην ρομ σου αφου πρωτα κρατησω backup ,αλλα πρωτα θα απολαυσω το boxaki.

 

Mια ερωτηση για το Η96ΜΑΧ Χ3

Δεν μπορω να κανω copy paste , υπαρχει καμια λυση?

Edited by chriskan22

my tv boxes:X96 MAX X3 4/32, BEELINK KM2 , XIAOMI MI STICK 4K

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...