Jump to content

Android TV Box


spyrosrotary
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Mια ερωτηση , παραγγειλα to H96MAX X3 στην προσφορα , βιαστικα, αλλα ειδα εκ των υστερων σε review στο yοutube (αλλα και σε review κλωνου του) οτι δεν υποστηριζει 4κ hdr 60 fps , μονο 30 . Οι κατοχοι το επιβεβαιωνετε , και αν ναι, εχετε δοκιμασει σε linux αν παιζει κανονικα τα 60 fps? Eπισης με αλλη rom τα υποστηριζει ειτε σε android ειτε σε linux ?

 

Τι διαφορά έχει στη θέαση το 60 από το 40?

Mecool M8s Pro L - Magendaz' Nano Nexus Rom tv box /

YOKA KB2 - SuperCeleron RC3 Rom tv box / Mecool M8S Pro - Magendaz' Nano Nexus Rom tv box / Xiaomi Redmi 8 4/64 / Lenovo Yoga tab 3, 8", 4g

 

Life is like a cheap modem. You never know if you're gonna connected! :rolleyes:

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 21,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

  • junglist

    1093

  • gatos814

    1262

  • makis1024

    549

  • ath156

    1772

Τι διαφορά έχει στη θέαση το 60 από το 40?

Να σου δώσω ''επιστημονική'' εξήγηση δεν μπορώ αλλά κανε μια δοκιμή και δες το Gemini Man που είναι γυρισμένο στα 60 εκεί τα μάτια σου θα δουν μεγάλη διάφορα στη κίνηση τουλάχιστον εγω αυτό είχα πάθει όταν είχα δει την ταινία στο Shield

Σημ. Δεν ειναι ολες οι ταινιες γυρισμενες σε 60fps

Huawei Honor Note 10/Xbox One S/etc.
Link to comment
Share on other sites

Να σου δώσω ''επιστημονική'' εξήγηση δεν μπορώ αλλά κανε μια δοκιμή και δες το Gemini Man που είναι γυρισμένο στα 60 εκεί τα μάτια σου θα δουν μεγάλη διάφορα στη κίνηση τουλάχιστον εγω αυτό είχα πάθει όταν είχα δει την ταινία στο Shield

Σημ. Δεν ειναι ολες οι ταινιες γυρισμενες σε 60fps

Προσπάθησες να το δεις και στο ΗΚ1 Χ3 box?

My TVboxes : H96 max X3 4/32 , HK1 Box 4/32 , X88 King 4/128 , Beelink GT1 2/16, TOX3, X96 max Plus 4/32 (2101w)

Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν, τελικά την έκανα την αναβάθμηση στο X96 Air με την Slimbox X3 και είδα τεράστια διαφορά στο lan κομμάτι.Ενώ με τη stock rom η αντιγραφή μεγάλου αρχείου ήταν όχι παραπάνω από 7,5ΜΒ/sec , με την Slimbox είχα ταχύτητες 31ΜΒ/sec σταθερά.Δηλαδή πάνω από 4 φορές την ταχύτητα της stock.Επίσης σε ματρόσκες με πολύ υψηλό bitrate τις παίζει χωρίς κανένα λόξυγγα ενώ με τη στοκ απλά δεν μπορούσες να δεις καθόλου.Το θέμα του dts παραμένει.Δεν κατάφερα να κάνω passthrough μέσω οπτικής.Ίσως να γίνεται μέσω HDMI αλλά δεν έχω ηχοσύστημα με τέτοια έξοδο και δεν μπορώ να το τεστάρω.Άρα το μποξάκι έχει θέμα με το μαμά firmware.

Ευχαριστώ τον gatos για τη βοήθειά του.

[sIGPIC][/sIGPIC]deltahacker.gr Ελληνικό περιοδικό για το ethical hacking

Η αληθινή αξία ενός ανθρώπου φαίνεται στο πως φέρεται σε κάποιον, από τον οποίο δεν μπορεί να έχει κανένα όφελος

Link to comment
Share on other sites

Προσπάθησες να το δεις και στο ΗΚ1 Χ3 box?

 

Όχι αλλά δεν είναι δύσκολο τι θέλεις να παρατηρήσω για να σου πω

Huawei Honor Note 10/Xbox One S/etc.
Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν, τελικά την έκανα την αναβάθμηση στο X96 Air με την Slimbox X3 και είδα τεράστια διαφορά στο lan κομμάτι.Ενώ με τη stock rom η αντιγραφή μεγάλου αρχείου ήταν όχι παραπάνω από 7,5ΜΒ/sec , με την Slimbox είχα ταχύτητες 31ΜΒ/sec σταθερά.Δηλαδή πάνω από 4 φορές την ταχύτητα της stock.Επίσης σε ματρόσκες με πολύ υψηλό bitrate τις παίζει χωρίς κανένα λόξυγγα ενώ με τη στοκ απλά δεν μπορούσες να δεις καθόλου.Το θέμα του dts παραμένει.Δεν κατάφερα να κάνω passthrough μέσω οπτικής.Ίσως να γίνεται μέσω HDMI αλλά δεν έχω ηχοσύστημα με τέτοια έξοδο και δεν μπορώ να το τεστάρω.Άρα το μποξάκι έχει θέμα με το μαμά firmware.

Ευχαριστώ τον gatos για τη βοήθειά του.

 

αυτή η room βγαίνει και για Beelink GT1 Mini 4GB 64GB S905X2?

SONY EXPERIA NEOV. THL T200. LeTv X900+. Xiaomi Mi Max 3
Link to comment
Share on other sites

Όχι αλλά δεν είναι δύσκολο τι θέλεις να παρατηρήσω για να σου πω

Επειδή δεν έχω βρει καθόλου χρόνο να ασχοληθώ με την καινούργια μου 4Κ τηλεόραση εάν σου είναι εύκολο να το δεις και στο ΗΚ1 και να μας πεις εάν υπάρχει διαφορά (αισθητή ή όχι) από το shield (που ήταν 60fps όπως είπες).

Επίσης εάν στο αρχείο build.prop του vendor υπάρχει η εγγραφή ro.vendor.platfrom.support.over4K30= και εάν εκεί έχει true ή false.

Ευχαριστώ.

My TVboxes : H96 max X3 4/32 , HK1 Box 4/32 , X88 King 4/128 , Beelink GT1 2/16, TOX3, X96 max Plus 4/32 (2101w)

Link to comment
Share on other sites

Επανέρχομαι κάνοντας μια μικρή σύγκριση σε αυτά που με ενδιαφέρουν περισσότερο:

5g speed

x96-air : 198 mbps

A95X F3: 150 mbps

A95X F3 Slim: 148mbps

H96 MAX X3: 70mbps (Απο άλλο review

, δυστυχώς δεν το έχει τεστάρει το androidpctv)

 

Internal Storage speed: Μη βαράτε, με ενδιαφέρει γιατί φορτώνουν ποιο γρήγορα τα widgets του Kodi :P

x96-air read:132, write:77

A95X F3 read: 75, write: 73

A95X F3 Slim: read: 74, write: 71

H96 MAX X3: Δεν τα βρήκα ..

Το x96-air φαινεται λίγο καλύτερο απο τα άλλα, αλλά το banggood το τσίμπησε ένα 10αρικο πάνω :P

 

----- προσθήκη μηνύματος 7 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

αν υπερτερεί κάποιο έναντι κάποιου άλλου δεν μπορώ να στο πω μπορώ να σου πω μόνο για αυτό που έχω εγώ πού είναι το HK1 Box και μέχρι στιγμής δουλεύει άψογα χωρίς καμία παρέμβαση από μέρους μου η χρήση που το κάνω είναι πιο πολύ streaming σε 4K αρχεία.

Εάν σε περίπτωση θέλεις να κάνεις την υπέρβαση στον προϋπολογισμό σου τρέχει και μία προσφορά από geekbuying από ιταλική αποθήκη για τοbeelink gt king στα 105.05€ την οποία προσφορά πήρα και εγώ και το περιμένω.

 

Ψάχνω στα χαμηλά στρώματα τιμής, το gt king δεν με παίρνει να το δώ ... :)

Για τα ποιο βαριά Έχω και ενα asrock deskmini με ryzen 2400g, το android box προορίζεται για το δωμάτιο, να αντικαταστήσει το καμένο μου

Edited by leros2004
Link to comment
Share on other sites

αυτή η room βγαίνει και για Beelink GT1 Mini 4GB 64GB S905X2?

Καλά είσαι και ο πρώτος !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Γράφτηκες στο ρωσικό site του slimbox μόνο και μόνο για να τους κάνεις την ίδια ερώτηση?? Και μάλιστα στα Αγγλικά!

Respect:lol::lol::lol::lol:

My TVboxes : H96 max X3 4/32 , HK1 Box 4/32 , X88 King 4/128 , Beelink GT1 2/16, TOX3, X96 max Plus 4/32 (2101w)

Link to comment
Share on other sites

@leros2004 στο παρακατω review του H96 MAX X3 5g speed 213 Mbps,

 

 

https://www.ixbt.com/live/tv/deshevaya-android-tv-pristavka-h96-max-x3-obzor-i-sravnenie-s-analogami-chipsete-amlogic-s905x3.html

Edited by chriskan22

my tv boxes:X96 MAX X3 4/32, BEELINK KM2 , XIAOMI MI STICK 4K

Link to comment
Share on other sites

Επειδή δεν έχω βρει καθόλου χρόνο να ασχοληθώ με την καινούργια μου 4Κ τηλεόραση εάν σου είναι εύκολο να το δεις και στο ΗΚ1 και να μας πεις εάν υπάρχει διαφορά (αισθητή ή όχι) από το shield (που ήταν 60fps όπως είπες).

Επίσης εάν στο αρχείο build.prop του vendor υπάρχει η εγγραφή ro.vendor.platfrom.support.over4K30= και εάν εκεί έχει true ή false.

Ευχαριστώ.

Έγινε η δοκιμή με ακριβώς το ίδιο αρχείο στην ίδια τηλεόραση αλλά αυτή την φορά έπαιξα το Gemini Man με το HK1 λοιπόν το αποτέλεσμα στα δικά μου μάτια ήταν το ίδιο ΝΑΙ δεν κάνω πλάκα ακριβώς το ίδιο και συγκεκριμένα στη σκηνή που ξεκινά από το 35 λεπτο της ταινίας, τώρα για το build.prop το άνοιξα το κοίταξα εγώ προσωπικά δεν βρήκα την τιμή που μου ζήτησες σου δίνω και αντίγραφο του μήπως εσύ βγάλεις άκρη

 

http://www.mediafire.com/file/zli215hdcrkj4xb/build.prop/file

Huawei Honor Note 10/Xbox One S/etc.
Link to comment
Share on other sites

Έγινε η δοκιμή με ακριβώς το ίδιο αρχείο στην ίδια τηλεόραση αλλά αυτή την φορά έπαιξα το Gemini Man με το HK1 λοιπόν το αποτέλεσμα στα δικά μου μάτια ήταν το ίδιο ΝΑΙ δεν κάνω πλάκα ακριβώς το ίδιο και συγκεκριμένα στη σκηνή που ξεκινά από το 35 λεπτο της ταινίας, τώρα για το build.prop το άνοιξα το κοίταξα εγώ προσωπικά δεν βρήκα την τιμή που μου ζήτησες σου δίνω και αντίγραφο του μήπως εσύ βγάλεις άκρη

 

http://www.mediafire.com/file/zli215hdcrkj4xb/build.prop/file

Τέλεια.Ευχαριστώ.

Σε όποιες ρομ υπάρχει αυτή η παράμετρος με "false" σημαίνει ότι παίζει με 30fps. Εάν το κάνεις "true" πάει στα 60fps.

Όταν δεν υπάρχει καθόλου υποθέτω ότι ακολουθεί αυτό της ταινίας (?).

Για την σκοπιμότητα ύπαρξής του (όταν δηλαδή υπάρχει) έχω κάποιες υποθέσεις.

Στην τελική αυτό που μετράει είναι το αποτέλεσμα που από ότι λες για τα μηχανήματά μας (πρώτα ξαδελφάκια:lol:) είναι εντυπωσιακό.

My TVboxes : H96 max X3 4/32 , HK1 Box 4/32 , X88 King 4/128 , Beelink GT1 2/16, TOX3, X96 max Plus 4/32 (2101w)

Link to comment
Share on other sites

 

Θενκς , με έβγαλες από το δίλημμα :lol:

fW4zGy.jpg

 

Επι ευκαιρίας πήρα και μπιμπλίκια για το τηλεκατευθυνόμενο

Link to comment
Share on other sites

Θενκς , με έβγαλες από το δίλημμα :lol:

Επι ευκαιρίας πήρα και μπιμπλίκια για το τηλεκατευθυνόμενο

Μπα μάλλον το αντίθετο συνέβη.Κρίνοντας από το τελικό ποσό θα έλεγα ότι επ' ευκαρία των μπιμπιλικίων του τηλεκατευθυνόμενου πήρες και ένα H96maxX3:lol::lol:

My TVboxes : H96 max X3 4/32 , HK1 Box 4/32 , X88 King 4/128 , Beelink GT1 2/16, TOX3, X96 max Plus 4/32 (2101w)

Link to comment
Share on other sites

Μπα μάλλον το αντίθετο συνέβη.Κρίνοντας από το τελικό ποσό θα έλεγα ότι επ' ευκαρία των μπιμπιλικίων του τηλεκατευθυνόμενου πήρες και ένα H96maxX3:lol::lol:

 

Χαχαχ, ε κάπως έτσι... Τα είχα μαζέψει εδώ και καιρό, αλλά δεν τα έπαιρνα λόγο πανδημίας, θα ερχόντουσαν του Αγιου Ποτέ.. Ε τώρα ανωτέρα βία λογο καμένου tvbox :lol:

Link to comment
Share on other sites

τώρα λίγο:rolleyes:

 

----- προσθήκη μηνύματος 7 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

 

Όλα τα κουτιά μου τα έχω επάνω σε ανεμιστήρες με 5V USB (από το κουτί ή από μετασχηματιστή). Είναι home made με ΜΗΔΕΝΙΚΟ κόστος (έχω αναφερθεί και παλιότερα σε αυτό το θέμα και εάν χρειασθεί θα το ξανα αναλύσω).

Με αυτό τον τρόπο μέχρι πριν λίγο καιρό η μέγιστη θερμοκρασία του ήταν 40-45 βαθμούς. Πλέον στις πιο ζεστές ημέρες μπορεί να φθάσει κοντά στους 60. Υποθέτω ότι το κατακαλόκαιρο θα πάει παραπάνω, πάντως πολύ-πολύ λιγότερο από αυτό που αντέχει. Το ίδιο περίπου ίσχυσε και για το H96 maxX2 που πέρασε και ένα καλοκαίρι.

Για το wifi δεν μπορώ να σου πω γιατί σε όλα πλέον έχω βάλει powerlines. Το συγκεκριμένο δε από την 1η στιγμή με ethernet δίπλα στο router.

 

το ποστ το θυμάσαι αν και θα ξεκινήσω να ψάχνω

μηπως το βρω

πως το έκανες τον ανεμιστήρα γιατί κοιτάω έχουν κάνα 8αρι€

εγώ έχω χ96max και βάζω ένα μικρό ανεμιστήρα που εχω βοηθάει τρομερά

Link to comment
Share on other sites

το ποστ το θυμάσαι αν και θα ξεκινήσω να ψάχνω

μηπως το βρω

πως το έκανες τον ανεμιστήρα γιατί κοιτάω έχουν κάνα 8αρι€

εγώ έχω χ96max και βάζω ένα μικρό ανεμιστήρα που εχω βοηθάει τρομερά

Την 1η φορά που ξεκινήσαμε να γράφουμε για αυτά πρέπει να ήταν τέλη του 2016 ή το 2017. Τότε παρουσίασα εγώ και αρκετοί άλλοι τις δικές τους λύσεις (και με φωτογραφίες).

Θα σου πω τώρα πως έφτιαξα τον τελευταίο που έχω το H96maxX3 όταν είχα ξεμείνει από "καλά' υλικά/εξαρτήματα παλιών υπολογιστών (όπως είναι οι βάσεις που έχω το Beelink GT1 & Η96maxX2).

Υλικά:

- παλιός ανεμιστήρας tower υπολογιστή (12V αλλά μπορεί να δουλέψει και στα 5V και μάλιστα αθόρυβα)

- επάνω βιδώνονται οι 4 ΄(κοντές) βίδες που υπάρχουν για την στερέωσή του στον tower HY.

- Κάτω βιδώνεις 4 πιο ψηλές βίδες

- Χαλάς ένα καλώδιο από παλιό κινητό, ηλεκτρονικό τσιγάρο (άλλο πλεονέκτημα όταν το κόψεις τελείως το τσιγάρο:lol:) κλπ και κρατάς μόνο το USB αρσενικό βύσμα με όσο καλώδιο θέλεις, ενώ συνδέεις τα 2 καλώδια (χρώμα στο χρώμα) με αυτά του ανεμιστήρα.

- Χρησιμοποιείς μαύρη μονωτική ταινία για να καλύψεις βίδες κλπ ώστε να είναι πιο κομψό (αποδεκτό και από την γυναίκα σου στο σαλόνι:lol:)(εάν είσαι παντρεμένος βέβαια:lol:)

Τελικό Κόστος = 0,00 ευρώ (και έχεις κάνει και ανακύκλωση):)

Ιδού το αποτέλεσμα

https://postimg.cc/FYFTg8Xj

Σημείωση: Σε επόμενο πόστ και η ακόμα πιο "οικολογική" λύση

 

----- προσθήκη μηνύματος 9 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Συνέχεια από προηγούμενο.....................

Η πιο "οικολογική λύση με 8 καπάκια από μπουκάλι νερού (δεν έχει σημασία η μάρκα τους :lol:).

https://postimg.cc/06156YwK

Θα τροφοδοτηθεί με εξωτερική παροχή από 2 μετασχηματιστές. Ένας 5V (για τις ημέρες με νορμάλ θερμοκρασίες) και ένας 9V (όταν χτυπήσουν τα 40άρια).

 

Με ολίγη φαντασία βέβαια και τα κατάλληλα υλικά μπορείς να φτιάξεις πολύ πιο καλόγουστες κατασκευές, όπως είναι αυτές που έχω από παλιά στο GT1 και στο H96maxX2.

2η Σημείωση: Το "πρόβλημα" με τους πιο παλιούς ανεμιστήρες των tower είναι ότι από τη μία πλευρά είναι επίπεδοι εκεί που βιδώνεις, ενώ από την άλλη υπάρχει πλευρά υπάρχει απόσταση. Σε πιο καινούργιους ανεμιστήρες που είναι και στις 2 πλευρές επίπεδοι τα πράγματα είναι πολύ πιο απλά (και σου επιτρέπουν να κάνεις καλύτερες/κομψότερες λύσεις).

Edited by ath156

My TVboxes : H96 max X3 4/32 , HK1 Box 4/32 , X88 King 4/128 , Beelink GT1 2/16, TOX3, X96 max Plus 4/32 (2101w)

Link to comment
Share on other sites

ποοο ρε ****** μου δεν ήξερα ότι θα απαντήσεις τόσο γρήγορα και έχω ψάξει μέχρι Οκτώβριο του 19 πίσω ....

σε ευχαριστώ όπως και να έχει επειδή είμαι πρωην ηλεκτρολόγος θα το φτιάξω έχω παραγγείλει και ένα sonoff για να κλείνω το box τελειως kai θα δούμε πως θα πάει....

Link to comment
Share on other sites

ποοο ρε ****** μου δεν ήξερα ότι θα απαντήσεις τόσο γρήγορα και έχω ψάξει μέχρι Οκτώβριο του 19 πίσω ....

σε ευχαριστώ όπως και να έχει επειδή είμαι πρωην ηλεκτρολόγος θα το φτιάξω έχω παραγγείλει και ένα sonoff για να κλείνω το box τελειως kai θα δούμε πως θα πάει....

Και εγώ έχω ήδη ένα sonoff, όμως αφού το δοκίμασα για λίγο το έχω πλέον σαν ρεζέρβα στο κουτί του και προτίμησα την πιο "πεζή" λύση του διακόπτη πορτατίφ:lol::lol::lol:

Ειδικά το H96maxX3 που το έχω δίπλα μου στο λαπτοπ, πιο πολύ βολεύει ο χειροκίνητος αρχαίος διακόπτης πορτατίφ (και ας μην θεωρείται μοντέρνα λύση):rolleyes:

My TVboxes : H96 max X3 4/32 , HK1 Box 4/32 , X88 King 4/128 , Beelink GT1 2/16, TOX3, X96 max Plus 4/32 (2101w)

Link to comment
Share on other sites

Εγώ πάλι έχω noctua στ HK1 και πρίζα διακόπτη, αν και δεν θυμάμαι αν το διάβασα εδώ ή κάπου αλλού για ψύξη παλιό τροφοδοτικό
Huawei Honor Note 10/Xbox One S/etc.
Link to comment
Share on other sites

Και εγώ έχω ήδη ένα sonoff, όμως αφού το δοκίμασα για λίγο το έχω πλέον σαν ρεζέρβα στο κουτί του και προτίμησα την πιο "πεζή" λύση του διακόπτη πορτατίφ:lol::lol::lol:

Ειδικά το H96maxX3 που το έχω δίπλα μου στο λαπτοπ, πιο πολύ βολεύει ο χειροκίνητος αρχαίος διακόπτης πορτατίφ (και ας μην θεωρείται μοντέρνα λύση):rolleyes:

κάτι τέτοιο έχω στο μυαλό μου af06942cd09668cc76facf6c6bf250f6.jpg

θα τα κολλήσω με logo για ποδαράκια πάνω κάτω στο ανεμιστήρα

είναι καπς ηλεκτρολογικά για να καλύπτουν συνδέσεις καλωδίων... τροφοδοσία θα δώσω από μετασχηματιστή 12ν ή 5ν κινητού θα δούμε έχω και τα δύο διαθέσιμα

από ότι είδα η usb δεν φέρνει ρεύμα όταν είναι κλειστό αλλά και 2 είναι πιασμένες από το πληκτρολόγιο και το airmouse...

Link to comment
Share on other sites

κάτι τέτοιο έχω στο μυαλό μου

θα τα κολλήσω με logo για ποδαράκια πάνω κάτω στο ανεμιστήρα

είναι καπς ηλεκτρολογικά για να καλύπτουν συνδέσεις καλωδίων... τροφοδοσία θα δώσω από μετασχηματιστή 12ν ή 5ν κινητού θα δούμε έχω και τα δύο διαθέσιμα

από ότι είδα η usb δεν φέρνει ρεύμα όταν είναι κλειστό αλλά και 2 είναι πιασμένες από το πληκτρολόγιο και το airmouse...

Προφανώς θα έχεις πιο καινούργιο ανεμιστήρα ("επίπεδο" πάνω/κάτω) οπότε ομολογουμένως κάτι τέτοιο είναι ιδανικό για την κάτω πλευρά,ίσως και την επάνω. Μερικές παρατηρήσεις μόνο:

- Στην επάνω πλευρά που δεν χρειάζεται μεγάλο κενό μπορείς να βάλεις τα ίδια που λες (ή χαμηλότερα εάν υπάρχουν) ή ακόμα και να βιδώσεις 4 μικρές βίδες που θα προεξέχουν όσο απαιτείται.

- Εάν δεν κάνω λάθος τα καπς στην στενή τους πλευρά είναι κλειστά, οπότε γιατί να μην τα βιδώσεις επίσης? (εκτός εάν είναι αισθητικό το θέμα εφόσον με την κόλληση τα βάζεις όπου θέλεις ενώ βιδώνοντάς τα πιθανόν να προεξέχουν λίγο?).

- Στην δική μου περίπτωση (H96maxX3 και Η96maxX2) οι USB θύρες έχουν ρεύμα ακόμα και όταν το κλείσεις τελείως.Άρα ο διακόπτης απαραίτητος.Αντίθετα το παλιότερο beelink GT1 κλείνει τελείως τις θύρες.

- Ο μετασχηματιστής στα 12V είναι πολύ πιθανόν να σου κάνει πολύ θορυβώδη/ενοχλητικό τον ανεμιστήρα. Μία ενδιάμεση τάση π.χ. 7,5V ή 9V είναι πιο κατάλληλη και εξίσου αποτελεσματική. Ένας παλιός μετασχηματιστής βάσης ασύρματου τηλεφώνου είναι συνήθως 9V. Ιδανική λύση είναι επίσης εάν έχεις από εκείνους με ρυθμιζόμενα Volt (3 , 4.5 , 6 , 7.5 ,9 ,12) όπως έχω έναν από παλιά.

Γενικά όμως υπάρχουν άπειροι συνδυασμοί και εναπόκειται στην φαντασία και την εφευρετικότητα του καθενός πως θα το στήσει.

Καλή επιτυχία:)

My TVboxes : H96 max X3 4/32 , HK1 Box 4/32 , X88 King 4/128 , Beelink GT1 2/16, TOX3, X96 max Plus 4/32 (2101w)

Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν, τελικά την έκανα την αναβάθμηση στο X96 Air με την Slimbox X3 και είδα τεράστια διαφορά στο lan κομμάτι.Ενώ με τη stock rom η αντιγραφή μεγάλου αρχείου ήταν όχι παραπάνω από 7,5ΜΒ/sec , με την Slimbox είχα ταχύτητες 31ΜΒ/sec σταθερά.Δηλαδή πάνω από 4 φορές την ταχύτητα της stock.Επίσης σε ματρόσκες με πολύ υψηλό bitrate τις παίζει χωρίς κανένα λόξυγγα ενώ με τη στοκ απλά δεν μπορούσες να δεις καθόλου.Το θέμα του dts παραμένει.Δεν κατάφερα να κάνω passthrough μέσω οπτικής.Ίσως να γίνεται μέσω HDMI αλλά δεν έχω ηχοσύστημα με τέτοια έξοδο και δεν μπορώ να το τεστάρω.Άρα το μποξάκι έχει θέμα με το μαμά firmware.

Ευχαριστώ τον gatos για τη βοήθειά του.

 

Να ρωτήσω κάτι...

Με αυτή την αναβάθμιση, έχεις καλύτερη ανάλυση στο Netflix ή δεν έχει σχέση ;

Επίσης, που μπορώ να την βρω ;

Ευχαριστώ...

Link to comment
Share on other sites

Να ρωτήσω κάτι...

Με αυτή την αναβάθμιση, έχεις καλύτερη ανάλυση στο Netflix ή δεν έχει σχέση ;

Επίσης, που μπορώ να την βρω ;

Ευχαριστώ...

Δεν έχω netflix αλλά απόσο γνωρίζω όλα τα media player που δεν είναι certified από τη netflix (όπως και το συγκεκριμένο) παίζουν σε ανάλυση 480p.Αν πας μερικές σελίδες πίσω θα δεις λεπτομέρειες για την ROM.

[sIGPIC][/sIGPIC]deltahacker.gr Ελληνικό περιοδικό για το ethical hacking

Η αληθινή αξία ενός ανθρώπου φαίνεται στο πως φέρεται σε κάποιον, από τον οποίο δεν μπορεί να έχει κανένα όφελος

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...