Jump to content

Android TV Box


spyrosrotary
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Δεν το έχω , έχω διαβάσει και έχω δει αρκετά συγκριτικά. Το "καλούπια" ή "καλούδια" δεν το κατάλαβα Τ9 , το παίζεις δηλαδή ξύπνιος , γνώμη της άποψης έχουν μόνο οι κάτοχοι ; Εσύ δεν έχεις κάτι h96 max x3 ή h96 max x2 , θα σου πω δηλαδή ότι δεν μπορείς να εκφέρεις την άποψη σου για beelink , ugoos ή οποιοδήποτε άλλο μηχάνημα; Τις ειρωνείες σου αλλού.

Είσαι κάτοχος του beelink gt king ή Pro ή Ugoos για να εκφέρεις άποψη ; Όχι άρα δεν δέχομαι τις απόψεις σου φίλε μου. Ούτε τους τρόπους σου.

Η διαφορά μας είναι ότι γράφω και αναφέρω (με πλεονεκτήματα/μειονεκτήματα) μηχανάκια που έχω δοκιμάσει από πρώτο χέρι.

Τώρα εάν δεν καταλαβαίνεις από χιούμορ και έχεις όρεξη, λυπάμαι αλλά δεν θα πάρω:rolleyes::rolleyes:

Καλή συνέχεια.

My TVboxes : H96 max X3 4/32 , HK1 Box 4/32 , X88 King 4/128 , Beelink GT1 2/16, TOX3, X96 max Plus 4/32 (2101w)

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 21,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

  • junglist

    1093

  • gatos814

    1262

  • makis1024

    549

  • ath156

    1772

50€ για κουτάκια με τον s922x;

 

εγώ μίλησα για TV Box δεν μίλησα για s922x συγκεκριμένα

SONY EXPERIA NEOV. THL T200. LeTv X900+. Xiaomi Mi Max 3
Link to comment
Share on other sites

Θα μιλησω σαν ενας απο αυτους που προτεινουν την Ugoos...επειδη ειχα στην κατοχη μου για λιγο καιρο ενα AM3 2/16G με τον s912 ...

Σε αυτον που το εδωσα λοιπον μεχρι και σημερα και επειδη ειναι φιλος και το παρακολουθω τακτικα το μποξακι κανει τα παντα ολα , με τις αναβαθμισουλες του , την ποιοτητα κατασκευης του και το φοβερο λογισμικο του δεν εχει να ζηλεψει εντελως τιποτα απο κανενα s905x2 & x3 !!!

Καλα για s912 δεν το συζηταω...!

Με διαφορα οτι καλυτερο ακομα και απο αυτα με 3G μνημη!

Προσεξτε μιλαω επαναλαμβανω για το 2/16G !!!

Ο φιλος μου λοιπον που το εχει , πηρε τοτε ενα μποξακι το οποιο μετα το πρωτο σεταρισμα δεν ''εκανε'' απολυτως τιποτα μεχρι σημερα και απολαμβανει αυτα που ... πληρωσε τοτε!

Αντιθετως πολλοι απο εμας εχουμε παρει μεχρι τωρα αλλα 1-3 μποξακια ...!

Και προσοχη η τοτε τιμη του δεν διεφερε απο κατι τοτε s912 beelink , mecool κτλ !!!!!!

Αυτα λοιπον εχω να ... καταθεσω εγω και γι'αυτο μιλαω με τα καλυτερα λογια γι'αυτην την εταιρια !

;)

Android TV Boxes & XIAOMI Smartphones

Link to comment
Share on other sites

για μία ακόμη φορά επιβεβαιώνομαι σε αυτό που έχω πει πολλάκις ότι το βασικό πράγμα σε ένα μηχανάκι δεν είναι το Hardware αλλά το software. δυστυχώς εκεί πονάνε όλα αυτά τα σκουπίδobox
SONY EXPERIA NEOV. THL T200. LeTv X900+. Xiaomi Mi Max 3
Link to comment
Share on other sites

για μία ακόμη φορά επιβεβαιώνομαι σε αυτό που έχω πει πολλάκις ότι το βασικό πράγμα σε ένα μηχανάκι δεν είναι το Hardware αλλά το software. δυστυχώς εκεί πονάνε όλα αυτά τα σκουπίδobox

 

Εγω παλι διαφωνω καθετα και πιστευω οτι το καλο μποξακι για να ειναι και να παραμεινει καλο πρεπει να εχει τον συνδιασμο και των 2!

Τι μπορεις αραγε να κανεις με το software αν το hardware ειναι ... ''πεταμενο'' (rockchip) !

:wink:

Android TV Boxes & XIAOMI Smartphones

Link to comment
Share on other sites

Εγω παλι διαφωνω καθετα και πιστευω οτι το καλο μποξακι για να ειναι και να παραμεινει καλο πρεπει να εχει τον συνδιασμο και των 2!

Τι μπορεις αραγε να κανεις με το software αν το hardware ειναι ... ''πεταμενο'' (rockchip) !

:wink:

 

Δεν διαφωνώ Εννοείται ότι αν έχει και τα δύο είναι το καλύτερο απλά αν έχεις καλό software μπορεί και ένα μηχάνημα με πιο χαμηλά χαρακτηριστικά να σου κάνει δουλειά το ανάποδο όμως δεν δουλεύει με τίποτα

SONY EXPERIA NEOV. THL T200. LeTv X900+. Xiaomi Mi Max 3
Link to comment
Share on other sites

Δεν διαφωνώ Εννοείται ότι αν έχει και τα δύο είναι το καλύτερο απλά αν έχεις καλό software μπορεί και ένα μηχάνημα με πιο χαμηλά χαρακτηριστικά να σου κάνει δουλειά το ανάποδο όμως δεν δουλεύει με τίποτα

 

Ακριβως...!

Η πλειονοτητα απο εμας παντως ως τωρα αγοραζει η με τον ενα συνδιασμο η αν δεν προσεξει και με τον αλλο!

Ο συνδιασμος και των 2 μαλλον παντα θα ειναι ... και πιο ακριβος !

:)

Android TV Boxes & XIAOMI Smartphones

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα και καλό μήνα,

Έχω ένα beelink gt1 ultimate για την κρεβατοκάμαρα,με την μοναδική rom που το έκανε unroot για να μπορεί να παίζει ote go,το οποίο εδώ και αρκετό καιρό δεν μπορεί να συνδεθεί με το Netflix με τους κωδικούς μου.Δεν έχουν αλλάξει οι κωδικοί,οι άλλοι τρεις που χρησιμοποιούν το Netflix βλέπουν κανονικά.Κι εγω βλέπω κανονικά στην άλλη τηλεόραση αλλά και στο shield που έχω.Οποτε συμπεραίνω ότι φταίει το beelink και η rom που φοράει γιατί είναι παλιά.Μπορει να μου προτείνει κάποιος με ένα λινκ μια λειτουργική rom για το ultimate για να την αλλάξω αλλά και τον τρόπο που γίνεται η αλλαγή της rom?Την κατεβάζω σε στικάκι και την περνάω?

Link to comment
Share on other sites

Και εδω η 2ρη μου αγαπημενη κινεζικη εταιρεια η MINIX με το νεο της S922XJ SoC tv box που δυατυχως για ολους εμας ειναι αλλο ενα ακριβο μηαχνημα!

Και επειδη η MINIX κατα την προσφιλη της τακτικη δεν δινει δωρεαν μποξακια για παρουσιασεις δυστυχως δεν εχουμε και πολυ υλικο...

Μονο κατι ... αγορασμενα απο Ρωσια μερια! :lol:

Ελπιζουμε σε περισσοτερες παρουσιασεις στο μελλον!

https://androidpctv.com/minix-neo-u22-xj-price/

 

 

 

Καλησπέρα και καλό μήνα,

Έχω ένα beelink gt1 ultimate για την κρεβατοκάμαρα,με την μοναδική rom που το έκανε unroot για να μπορεί να παίζει ote go,το οποίο εδώ και αρκετό καιρό δεν μπορεί να συνδεθεί με το Netflix με τους κωδικούς μου.Δεν έχουν αλλάξει οι κωδικοί,οι άλλοι τρεις που χρησιμοποιούν το Netflix βλέπουν κανονικά.Κι εγω βλέπω κανονικά στην άλλη τηλεόραση αλλά και στο shield που έχω.Οποτε συμπεραίνω ότι φταίει το beelink και η rom που φοράει γιατί είναι παλιά.Μπορει να μου προτείνει κάποιος με ένα λινκ μια λειτουργική rom για το ultimate για να την αλλάξω αλλά και τον τρόπο που γίνεται η αλλαγή της rom?Την κατεβάζω σε στικάκι και την περνάω?

 

Κοιτα εδω για Netflix :

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=8002722#post8002722

Android TV Boxes & XIAOMI Smartphones

Link to comment
Share on other sites

επειδη εχω μπερδευτει εχω αυτην την tv

https://www.philips.gr/c-p/42PFL3606H_58/3000-series-lcd-tv-with-digital-crystal-clear

 

 

LCD Full HD ME Ανάλυση οθόνης

1920x1080p

 

θελω να γινει ψιλο smart η χρηση θα ειναι

70% youtube

20%kodi αν καταφερω να το σεταρω

10% netflix(αν δεν καταφερω το kodi)

να το φορτωσω με εφαρμογες και παιχνιδια δεν προκειται....

δεν ξερω τι να επιλεξω

θα επαιρνα το xiaomi mi box s αλλα διαβασα και καποια σχολια οτι βγαζει καποια κολληματα στο skroutz

βρηκα και τα παρακατω αλλα δεν ξερω πιο ειναι καλυτερο

το θεμα ειναι να μην ζεσταινεται και κολλαει εχω και ethernet κοντα me power line αν χρειαστει :

 

H96 MAX RK3318 4K

X96 Max plus Amlogic S905X3 4/64G

X96 Air Amlogic S905X3 4/64GB

HK1 Max RK3318 4/64GB Youtube 4K

 

ευχαριστω για οποιον μπορει να βοηθησει διαβασα τις τελευταιες σελιδες αλλα ειναι λιγο πρωχω για εμενα ...!!

Edited by costasibiza84
Link to comment
Share on other sites

Εδώ βάλει σε κάρτα μνήμης το coreelec αλλά δεν μου μπουταρει από εκεί και μπαίνει κατευθείαν στο μενού

Έχω επιλέξει το σωστό αρχειακι νομίζω αλλά τίποτα

 

Tanix tx3

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα και καλό μήνα,

Έχω ένα beelink gt1 ultimate για την κρεβατοκάμαρα,με την μοναδική rom που το έκανε unroot για να μπορεί να παίζει ote go,το οποίο εδώ και αρκετό καιρό δεν μπορεί να συνδεθεί με το Netflix με τους κωδικούς μου.Δεν έχουν αλλάξει οι κωδικοί,οι άλλοι τρεις που χρησιμοποιούν το Netflix βλέπουν κανονικά.Κι εγω βλέπω κανονικά στην άλλη τηλεόραση αλλά και στο shield που έχω.Οποτε συμπεραίνω ότι φταίει το beelink και η rom που φοράει γιατί είναι παλιά.Μπορει να μου προτείνει κάποιος με ένα λινκ μια λειτουργική rom για το ultimate για να την αλλάξω αλλά και τον τρόπο που γίνεται η αλλαγή της rom?Την κατεβάζω σε στικάκι και την περνάω?

 

Θα πρέπει να βγάλεις ένα screenshot από το ταμπελάκι στην βάση του box με τους κωδικούς s/n , δεν κάνουν όλες οι custom rom για το beelink gt1 ultimate. Ανάλογα με το s/n πάει και η custom rom στο συγκεκριμένο μποξάκι.

Link to comment
Share on other sites

Εδώ βάλει σε κάρτα μνήμης το coreelec αλλά δεν μου μπουταρει από εκεί και μπαίνει κατευθείαν στο μενού

Έχω επιλέξει το σωστό αρχειακι νομίζω αλλά τίποτα

 

Tanix tx3

Για να σου μπουτάρει από εκεί ο πιο εύκολος τρόπος είναι¨

1. Κατέβασε το app "terminal emulator"

2. Αφού το εγκαταστήσεις το ανοίγεις και γράφεις εκεί "reboot update" και θα σου ξεκινήσει από την sd

 

Προσοχή : Το "αρχείο" που λες Πρέπει να αντιγραφεί στον ριζικό κατάλογο της sd και ΠΡΕΠΕΙ να μετονομασθεί σε dtb.img :happy:

 

----- προσθήκη μηνύματος 11 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Καλησπέρα και καλό μήνα,

Έχω ένα beelink gt1 ultimate για την κρεβατοκάμαρα,με την μοναδική rom που το έκανε unroot για να μπορεί να παίζει ote go,το οποίο εδώ και αρκετό καιρό δεν μπορεί να συνδεθεί με το Netflix με τους κωδικούς μου.Δεν έχουν αλλάξει οι κωδικοί,οι άλλοι τρεις που χρησιμοποιούν το Netflix βλέπουν κανονικά.Κι εγω βλέπω κανονικά στην άλλη τηλεόραση αλλά και στο shield που έχω.Οποτε συμπεραίνω ότι φταίει το beelink και η rom που φοράει γιατί είναι παλιά.Μπορει να μου προτείνει κάποιος με ένα λινκ μια λειτουργική rom για το ultimate για να την αλλάξω αλλά και τον τρόπο που γίνεται η αλλαγή της rom?Την κατεβάζω σε στικάκι και την περνάω?

1. Αρχικά απεγκατέστησε αυτή που έχεις και μετά εγκατέστησε αυτή που σου λέει ο @gatos814. Θα σου στείλω ένα προσωρινό λινκ (με PM) για να κατεβάσεις και μία άλλη version που θεωρητικά θα μπορούσε να σου δώσει και καλύτερη ανάλυση (δοκίμασέ την).

2. Άλλη λύση είναι σε 1 sd να εγκαταστήσεις το τελευταίο coreelec με το οποίο και θα μπορούσες να πάρεις πραγματικό HD στο Netflix.

 

Επειδή έχω το GT1 2/16 (όχι δηλαδή το ultimate) και όλα είναι τέλεια (βέβαια δεν με ενδιαφέρουν οτε/νοβα κλπ άρα είναι root) θέλεις να πεις ποια rom έχεις και εάν είναι 6 ή 7 Android?

 

----- προσθήκη μηνύματος 18 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

επειδη εχω μπερδευτει εχω αυτην την tv

https://www.philips.gr/c-p/42PFL3606H_58/3000-series-lcd-tv-with-digital-crystal-clear

 

 

LCD Full HD ME Ανάλυση οθόνης

1920x1080p

 

θελω να γινει ψιλο smart η χρηση θα ειναι

70% youtube

20%kodi αν καταφερω να το σεταρω

10% netflix(αν δεν καταφερω το kodi)

να το φορτωσω με εφαρμογες και παιχνιδια δεν προκειται....

δεν ξερω τι να επιλεξω

θα επαιρνα το xiaomi mi box s αλλα διαβασα και καποια σχολια οτι βγαζει καποια κολληματα στο skroutz

βρηκα και τα παρακατω αλλα δεν ξερω πιο ειναι καλυτερο

το θεμα ειναι να μην ζεσταινεται και κολλαει εχω και ethernet κοντα me power line αν χρειαστει :

 

H96 MAX RK3318 4K

X96 Max plus Amlogic S905X3 4/64G

X96 Air Amlogic S905X3 4/64GB

HK1 Max RK3318 4/64GB Youtube 4K

 

ευχαριστω για οποιον μπορει να βοηθησει διαβασα τις τελευταιες σελιδες αλλα ειναι λιγο πρωχω για εμενα ...!!

Νομίζω ότι πέρα από τις όποιες απόψεις, διαμάχες κλπ θα έπρεπε να βγάλεις το συμπέρασμα ότι οι πιο πολλοί συμφωνούν στο ΟΧΙ rockchip (RK????).

Από εκεί και πέρα είναι δική σου ευθύνη ποιας εταιρίας 905Χ3 θα πάρεις. Εάν διαβάσεις μερικές από τις προηγούμενες σελίδες θα δεις ποιος έχει τι καθώς και τις εμπειρίες και απόψεις που έχει ο καθένας για το κουτί του.

My TVboxes : H96 max X3 4/32 , HK1 Box 4/32 , X88 King 4/128 , Beelink GT1 2/16, TOX3, X96 max Plus 4/32 (2101w)

Link to comment
Share on other sites

https://www.pcsteps.gr/319800-kodisteps-όλα-τα-έργα-του-netflix-σε-hd/#disqus_thread

Έχει δοκιμάσει κανείς το παραπάνω;

Σε 4 tv box έχω δοκιμάσει και δεν τα κατάφερα σε κανένα.

Link to comment
Share on other sites

Ναι,την δοκιμασα και αυτη την εκδοση και δεν μπορω να μπω.Γι'αυτο κατεληξα στο συμπερασμα οτι μαλλον ειναι θεμα rom.

 

----- προσθήκη μηνύματος 20 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Για να σου μπουτάρει από εκεί ο πιο εύκολος τρόπος είναι¨

1. Κατέβασε το app "terminal emulator"

2. Αφού το εγκαταστήσεις το ανοίγεις και γράφεις εκεί "reboot update" και θα σου ξεκινήσει από την sd

 

Προσοχή : Το "αρχείο" που λες Πρέπει να αντιγραφεί στον ριζικό κατάλογο της sd και ΠΡΕΠΕΙ να μετονομασθεί σε dtb.img :happy:

 

----- προσθήκη μηνύματος 11 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

1. Αρχικά απεγκατέστησε αυτή που έχεις και μετά εγκατέστησε αυτή που σου λέει ο @gatos814. Θα σου στείλω ένα προσωρινό λινκ (με PM) για να κατεβάσεις και μία άλλη version που θεωρητικά θα μπορούσε να σου δώσει και καλύτερη ανάλυση (δοκίμασέ την).

2. Άλλη λύση είναι σε 1 sd να εγκαταστήσεις το τελευταίο coreelec με το οποίο και θα μπορούσες να πάρεις πραγματικό HD στο Netflix.

 

Επειδή έχω το GT1 2/16 (όχι δηλαδή το ultimate) και όλα είναι τέλεια (βέβαια δεν με ενδιαφέρουν οτε/νοβα κλπ άρα είναι root) θέλεις να πεις ποια rom έχεις και εάν είναι 6 ή 7 Android?

 

----- προσθήκη μηνύματος 18 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Νομίζω ότι πέρα από τις όποιες απόψεις, διαμάχες κλπ θα έπρεπε να βγάλεις το συμπέρασμα ότι οι πιο πολλοί συμφωνούν στο ΟΧΙ rockchip (RK????).

Από εκεί και πέρα είναι δική σου ευθύνη ποιας εταιρίας 905Χ3 θα πάρεις. Εάν διαβάσεις μερικές από τις προηγούμενες σελίδες θα δεις ποιος έχει τι καθώς και τις εμπειρίες και απόψεις που έχει ο καθένας για το κουτί του.

Προσωπικα δεν εχω αλλαξει ποτε rom σε boxακι,ενας φιλος μου το εκανε.

1.jpg

2.jpg

3.jpg

Link to comment
Share on other sites

Ναι,την δοκιμασα και αυτη την εκδοση και δεν μπορω να μπω.Γι'αυτο κατεληξα στο συμπερασμα οτι μαλλον ειναι θεμα rom.

 

Οι συγκεκριμενη οπως ολες αυτες εφαρμογη παιζει απο Android 5 και πανω οπωτε δεν εχεις κανενα προβλημα με την ρομ σου!

Πες μου μονο πως την δοκιμασες ακριβως...

Απο πανω απο την αλλη που ειχες η την εσβησες και εγκατεστησες αυτη;

Android TV Boxes & XIAOMI Smartphones

Link to comment
Share on other sites

Ναι,την δοκιμασα και αυτη την εκδοση και δεν μπορω να μπω.Γι'αυτο κατεληξα στο συμπερασμα οτι μαλλον ειναι θεμα rom.

 

----- προσθήκη μηνύματος 20 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Προσωπικα δεν εχω αλλαξει ποτε rom σε boxακι,ενας φιλος μου το εκανε.

Οι συγκεκριμενη οπως ολες αυτες εφαρμογη παιζει απο Android 5 και πανω οπωτε δεν εχεις κανενα προβλημα με την ρομ σου!

Πες μου μονο πως την δοκιμασες ακριβως...

Απο πανω απο την αλλη που ειχες η την εσβησες και εγκατεστησες αυτη;

Ούτε εγώ πιστεύω ότι πρέπει να αλλάξεις rom (ειδικά εφόσον δεν έχεις ξαναασχοληθεί).

Τo app που σου λέει ο @gatos814 το δοκίμασες (αφού πρώτα ΑΠΕΓΚΑΤΕΣΤΗΣΕΣ αυτό που ήδη έχεις?)

Το άλλο που σου έστειλα με προσωπικό μήνυμα το κατέβασες? Για να το δοκιμάσεις και αυτό?

Επίσης εάν έχεις μία περισευούμενη κάρτα sd μπορείς με τις κατάλληλες οδηγίες να εγκαταστήσεις coreelec και να πάρεις HD Netflix. Το κυριότερο είναι ότι δεν κινδυνεύεις να κάνεις κάποιο "κακό" στο κουτί σου. Έχοντας μία σωστή εγκατάσταση μπορείς να το κάνεις με διπλή εκκίνηση (dual boot) σε android (όπως το έχεις σήμερα) ή στο coreelec (όταν θέλεις HD Netflix).

My TVboxes : H96 max X3 4/32 , HK1 Box 4/32 , X88 King 4/128 , Beelink GT1 2/16, TOX3, X96 max Plus 4/32 (2101w)

Link to comment
Share on other sites

Για να σου μπουτάρει από εκεί ο πιο εύκολος τρόπος είναι¨

1. Κατέβασε το app "terminal emulator"

2. Αφού το εγκαταστήσεις το ανοίγεις και γράφεις εκεί "reboot update" και θα σου ξεκινήσει από την sd

 

Προσοχή : Το "αρχείο" που λες Πρέπει να αντιγραφεί στον ριζικό κατάλογο της sd και ΠΡΕΠΕΙ να μετονομασθεί σε dtb.img :happy:

 

 

Την έχω έτοιμη ελπίζω σωστά την sd αλλά είχα την εντύπωση πως θα μπουταρει από εκεί μόνο του όταν την βάλω

 

Άρα τώρα βάζω βγάζω την κάρτα όποτε θέλω coreelec

Edited by kaloudis
Link to comment
Share on other sites

Την έχω έτοιμη ελπίζω σωστά την sd αλλά είχα την εντύπωση πως θα μπουταρει από εκεί μόνο του όταν την βάλω

 

Ωραία άνοιξε αλλά δεν υπάρχει πιο εύκολος τρόπος;

 

Τι εννοείς πιο εύκολος τρόπος ??

Αυτό χρειάζεται ΜΟΝΟ την 1η φορά. Από εκεί και πέρα θα μπουτάρει απευθείας στο Coreelec !!:)

Εάν θέλεις το android θα πηγαίνεις στο Μενού του κλεισίματος και θα διαλέγεις "Boot to Nand".

Τι πιο απλό:happy:

 

Επίσης υπάρχει τρόπος να λειτουργεί η οθονούλα του μπροστά & να μπορείς να χρησιμοποιείς και το αυθεντικό remote. Αυτά για αργότερα.....

Edited by ath156

My TVboxes : H96 max X3 4/32 , HK1 Box 4/32 , X88 King 4/128 , Beelink GT1 2/16, TOX3, X96 max Plus 4/32 (2101w)

Link to comment
Share on other sites

Με πρόλαβες πριν διορθώσω το ποστ μου!

 

Βάζω ένα μπιλντ να δοκιμάσω πως πάει

 

Netflix δεν έχω να τεσταρω

Link to comment
Share on other sites

Οι συγκεκριμενη οπως ολες αυτες εφαρμογη παιζει απο Android 5 και πανω οπωτε δεν εχεις κανενα προβλημα με την ρομ σου!

Πες μου μονο πως την δοκιμασες ακριβως...

Απο πανω απο την αλλη που ειχες η την εσβησες και εγκατεστησες αυτη;

Ειχα σβησει την παλια και περασα αυτη απο ενα στικακι.Δεν δουλεψε και παλι.

 

Ούτε εγώ πιστεύω ότι πρέπει να αλλάξεις rom (ειδικά εφόσον δεν έχεις ξαναασχοληθεί).

Τo app που σου λέει ο @gatos814 το δοκίμασες (αφού πρώτα ΑΠΕΓΚΑΤΕΣΤΗΣΕΣ αυτό που ήδη έχεις?)

Το άλλο που σου έστειλα με προσωπικό μήνυμα το κατέβασες? Για να το δοκιμάσεις και αυτό?

Επίσης εάν έχεις μία περισευούμενη κάρτα sd μπορείς με τις κατάλληλες οδηγίες να εγκαταστήσεις coreelec και να πάρεις HD Netflix. Το κυριότερο είναι ότι δεν κινδυνεύεις να κάνεις κάποιο "κακό" στο κουτί σου. Έχοντας μία σωστή εγκατάσταση μπορείς να το κάνεις με διπλή εκκίνηση (dual boot) σε android (όπως το έχεις σήμερα) ή στο coreelec (όταν θέλεις HD Netflix).

Δυστυχως δεν προλαβα να το κατεβασω.Θα ηταν πολυ καλο να βαλω coreelec αλλα προτεραιοτητα ειναι να ξαναδω netflix κι ας μην ειναι HD.Περα απο το οτι δεν εχω ξαναπερασει coreelec,δεν εχω και καρτα sd.

Link to comment
Share on other sites

Ειχα σβησει την παλια και περασα αυτη απο ενα στικακι.Δεν δουλεψε και παλι.

 

Θα σου δωσω να κατεβασεις καποιες αλλες και θα κανεις οτι σου πω...

Λογικα θα παιξει με τον ενα η τον αλλο τροπο!

Λοιπον ...

Κατεβασε πρωτα αυτη :

http://www.tvboxgroup.com/apks/tvboxceo/netflix.apk

και τσεκαρε αν παιζει...

Αν οχι κατεβασε τις υπολοιπες και περασε τες μια μια αρχιζοντας απο την βερσιον 4

https://netflix.en.uptodown.com/android/download/2101912

https://netflix.en.uptodown.com/android/download/1818420

και τελος βαλε την 6 που σου εδωσα πριν!

Δηλαδη...

Περνας την βερσιον 4 και τσεκαρεις αν ανοιγει....

Αν ναι βαζεις την βερσιον 5 τσεκαρεις ξανα αν ανοιγει...

Και τελειωνεις με την βερσιον 6!

Καλη τυχη! :)

Android TV Boxes & XIAOMI Smartphones

Link to comment
Share on other sites

Ειχα σβησει την παλια και περασα αυτη απο ενα στικακι.Δεν δουλεψε και παλι.

 

 

Δυστυχως δεν προλαβα να το κατεβασω.Θα ηταν πολυ καλο να βαλω coreelec αλλα προτεραιοτητα ειναι να ξαναδω netflix κι ας μην ειναι HD.Περα απο το οτι δεν εχω ξαναπερασει coreelec,δεν εχω και καρτα sd.

Σου έστειλα καινούργιο PM.

Επίσης το coreelec μπορείς να το εγκαταστήσεις στο Beelink και σε στικάκι :):) (ελπίζω να έχεις τέτοιο).

Απλώς μπορεί να είναι λίγο πιο αργό από ότι σε sd (εξαρτάται και από την ποιότητα του USB stick που πιθανόν έχεις).

Υπάρχει και ειδικό θέμα για το coreelec http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=480748&page=7

απλώς στην περίπτωσή σου θα χρησιμοποιήσεις το πραγματικό dtb.img για το ultimate και όχι το fake (δηλαδή αυτό για 3GB ram).

My TVboxes : H96 max X3 4/32 , HK1 Box 4/32 , X88 King 4/128 , Beelink GT1 2/16, TOX3, X96 max Plus 4/32 (2101w)

Link to comment
Share on other sites

Συγνώμη που επεμβαίνω, εγώ πήρα αυτό, και είμαι τρελά ικανοποιημένος....

Το 4GB+64GB (είναι το τρίτο στην πρώτη σειρά)

Εγώ το πήρα και με το voice RC (το τελευταίο στην πρώτη σειρά)

ΕU Plug και από Ισπανία.

 

https://www.aliexpress.com/item/4000222067854.html?spm=a2g0s.8937460.0.0.11192e0eW7fAH0

 

Εφαρμογές γραφείου το δοκίμασες? Netflix σε τι ανάλυση παίζει?

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...