Jump to content

Android TV Box


spyrosrotary
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Εισαι ωραιος...!

Λοιπον εισαι και τυχερος γιατι εγω εχω μια παρεμφερη σονυ αλλα δυστυχως εχει android...

Και λεω δυστυχως γιατι εχει σοβαρο θεμα με ολα τα μποξακια που εχουν android 7 και κερνελ με βερζιον απο τελη 2017 και μετα....!

Τι κανει λοιπον ....

Σε κατασταση ηρεμιας μεσα σε περιβαλλον android ολα ειναι κανονικα αλλα οταν με το air mouse προσπαθεις να πλοηγηθεις και να κανεις οτιδηποτε , μαυριζει η μπαρα απο πανω με τις πληροφοριες ΣΥΝΕΧΩΣ !!!

Που να φανταστω εγω οταν πηρα την τι βι τοτε τετοιου ειδους ασυμβατοτητα !!!!!!!!!!!!!!!!!!! :angry:

Ευτυχως με αποζημιωνει με την εικονα της και κατι ....γινεται!

Επισης ευτυχως για μενα σε 8αρια και 9αρια ολα ειναι οκ (πλην ελαχιστων περιπτωσεων) !

Γι'αυτό και γω επειδή μου λέγανε όλες οι android tv έχουν θεματάκια..και εφόσον πάντα θα έχω tv box..Πήγα μία τηλεόραση με έμφαση μόνο στην εικόνα και στο input lag!
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 21,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

  • junglist

    1093

  • gatos814

    1258

  • makis1024

    549

  • ath156

    1771

Όχι,είναι χωρίς android.Αλλά δε με πειράζει,γιατί την πήρα μόνο κ μόνο για την εικόνα που είναι κρύσταλλο.Λοιπόν,άνετα βλέπεις Netflix σε Full HD,απλα ανα 20 sec περίπου κολλάνε λιγο τα frames απο 1 εως 3 sec.Αλλα δεν ενοχλεί ιδιαίτερα,γιατί δε κολλάει η εικόνα,απλά το frame πάει διακεκομενα κάπως..Λένε σε 720p τρέχει κανονικά,αλλά δε το δοκίμασα ακόμα.Επίσης ΙΣΩΣ παίζει ρόλο το υψηλό framerate (fps) που δυστυχώς έχει ρύθμιση 50,55,60.Εμένα προσωπικά δε μου άρεσε,καθώς η ταινίες φαίνονται τόσο κρυσταλινες και η κίνηση τόσο λεπτομερής,που είναι σα να βλέπεις backstage γυρίσματα.Έκανα request στα forum να προσθέσουν 30fps για πιο cinema εμπειρία και μπας και γλιτώσουμε αυτό το ψιλοκολλημα στα frames.Τονίζω οτι του έχω ανεμιστηρακι το οποίο ρίχνει τη θερμοκρασία στη μέση..

 

Το να κολλάνε τα frames δεν το λες και απόλυτη κινηματογραφική εμπειρία.

Προσωπικά με τέτοια θέματα θα έδινα τα 40-50€ για ένα συμβατό boxaki.

 

Sent from my ONEPLUS A6003 using Tapatalk

ONEPLUS 6 64gb: rooted, Elemental kernel

NEXUS 4 16gb: Stock 5.0.1/Rastapop 5.0.2, Hell core b69L

Cube iwork 10 tablet 64gb: Win 10/Android 5.1

Tv Box CS968:RK3188, 4 Core 1.6ghz, 4 core VGA, 2GB Ram, Geass custom Rom

Link to comment
Share on other sites

Μακάρι να το φτιάξουν με επόμενα πιο ελαφριά builds.Και έτσι που παίζει,για S912 είναι άξιο απορίας.(Μάλλον βοηθάει και το ανεμιστηρακι μου)Αν εννοείς για Γενικά τα frames,είναι γούστα αυτά..Έτσι όπως παίζει με τόσο ευκρίνεια,προσωπικά για μένα χάνεται το suspence της ταινίας.Είναι σα να βλέπεις γυρίσματα.Εγώ θέλω καλή ποιότητα μεν,αλλά normal frames σα να βλέπεις ταινία στο star πχ.Θα έπαιρνα και ένα xioami Mi box S για 2ο,αλλά με τόσα προβλήματα που διαβάζω..δεν αλλάζω για κανένα λόγο το Vorke Z6 μου.
Link to comment
Share on other sites

Επειδή έχω χάσει την μπάλα με όλα αυτά που κυκλοφορούν υπάρχει κάποιο tv box να παίζει σίγουρα netflix στα 1080 με s905 και 4 giga ram. Εκτός από invidia και mi box. Καλά δεν λέω αυτά τα δύο αλλά το πρώτο ειναι ακριβό και το δεύτερο - το έχουν 3 φίλοι-τρώει χοντρά κολλήματα και είναι αργό σχετικά και είναι και 2 giga.
Link to comment
Share on other sites

Επειδή έχω χάσει την μπάλα με όλα αυτά που κυκλοφορούν υπάρχει κάποιο tv box να παίζει σίγουρα netflix στα 1080 με s905 και 4 giga ram. Εκτός από invidia και mi box. Καλά δεν λέω αυτά τα δύο αλλά το πρώτο ειναι ακριβό και το δεύτερο - το έχουν 3 φίλοι-τρώει χοντρά κολλήματα και είναι αργό σχετικά και είναι και 2 giga.
Κινέζικο TV box να παίζει σίγουρα Netflix 1080p αυτή της στιγμή δεν υπάρχει. Και να παίζει, θα είναι για μικρό χρονικό διάστημα (βλέπε το beelink gt1-A). Αν θες κυρίως για Netflix και kodi πάρε ένα Amazon fire TV stick να κάνεις τη δουλειά σου χωρίς κολλήματα. Αν θες να παίζεις και παιχνίδια ή όποια άλλη βαριά χρήση πάρε και ένα TV Box των 40€ και με ένα 80αρι περίπου είσαι καλυμμένος. Ούτως ή άλλως το tv stick το βάζεις πίσω από την tv και ούτε φαίνεται καν.

 

Sent from my Huawei P20 pro using Tapatalk

Edited by zananiro
The day is my enemy, the night my friend
Link to comment
Share on other sites

Επειδή έχω χάσει την μπάλα με όλα αυτά που κυκλοφορούν υπάρχει κάποιο tv box να παίζει σίγουρα netflix στα 1080 με s905 και 4 giga ram. Εκτός από invidia και mi box. Καλά δεν λέω αυτά τα δύο αλλά το πρώτο ειναι ακριβό και το δεύτερο - το έχουν 3 φίλοι-τρώει χοντρά κολλήματα και είναι αργό σχετικά και είναι και 2 giga.
Ποιος σου είπε ότι για Netflix θες 4gb Ram?

 

Sent from my ONEPLUS A6003 using Tapatalk

ONEPLUS 6 64gb: rooted, Elemental kernel

NEXUS 4 16gb: Stock 5.0.1/Rastapop 5.0.2, Hell core b69L

Cube iwork 10 tablet 64gb: Win 10/Android 5.1

Tv Box CS968:RK3188, 4 Core 1.6ghz, 4 core VGA, 2GB Ram, Geass custom Rom

Link to comment
Share on other sites

Ποιος σου είπε ότι για Netflix θες 4gb Ram?

 

 

----- προσθήκη μηνύματος 4 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

[/color]

Ποιος σου είπε ότι για Netflix θες 4gb Ram?

 

Sent from my ONEPLUS A6003 using Tapatalk

 

Δεν χρειάζεται όντως 4 giga για netflix απλώς το έγραψα για να είναι γρήγορο. Τουλάχιστον netflix 720.. Έχω ένα παλιό mq 2giga και 16 εσωτερικό και σέρνεται. 4 κ δεν παίζει με τίποτα . Και να φανταστείς οι εφαρμογές που εχει μέσα είναι μετρημένες Έχω δει κάτι βιντεακια στο YouTube που τα καινούργια πετάνε. Επίσης η γυναίκα μου βλέπει ταινίες και σειρές μέσα από browser. Επίσης η εφαρμογή του Netflix είναι παλιά και δεν έχει καμία σχέση με τις νέες. Δυστυχώς δεν υπάρχει συμβατότητα του tv box μου με τις νέες λόγω λειτουργικόυ. Τουλάχιστον αν υπάρχει κάτι σε 720 netflix.Αν βγάλουμε το netflix στην άκρη τι να αγοράσω? Τουλάχιστον να είναι γρήγορο( Θα δω και το Amazon που ο προτείνει ο φίλος ποιο πάνω και η λύση και τον δύο amazon +tv box δεν είναι καθόλου άσχημη ιδέα.

Edited by johnbakk
Link to comment
Share on other sites

Χωρις να εχω ασχοληθει πολυ με linux νομιζω οτι μια λυση οπως το CoreELEC ισως βοηθησει αυτους που ψαχνονται και για νετφλιξ ''καθαρο'' σε εικονα

Τα περισσοτερα μποξακια δεν θα αντιμετωπισουν ιδιαιτερα προβληματα....

Ισως σε καποια generic λογισμικα να μην λειτουργουν καποια πραγματα... αλλα και παλι υπαρχει μεγαλη υποστηριξη για να το ''φερετε'' στα μετρα σας και να δουλεψουν ολα!

Να μην ξεχνατε επισης πως ηδη υπαρχει πολυ μεγαλη γκαμα λογισμικων για πολλες συσκευες οποτε πιστευω οτι δεν θα ειναι προβλημα...!

Γι'αυτους που εχουν λοιπον ηδη τα μποξακια τους και ψαχνονται και με το νεφλιξ , ας το δοκιμασουν ...... οπως ο φιλος ο @kostas_kanal0011

Τζαμπα ειναι .... απλα θελει λιγο μελετη...!

Και παρεπιπτοντως @kostas_kanal0011 , δοκιμασε και αυτο μηπως εχεις και εσυ επιτυχια στα frames :

https://discourse.coreelec.org/t/netflix-frame-skip-temporary-solution/6591

Android TV Boxes & XIAOMI Smartphones

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ!!ρώτησα στο forum τους πως θα κάνω downgrade..Εντωμεταξύ αυτό παινευουν παρα πολύ για Netflix,το οποίο έρχεται έτοιμο με coreelec σε microSD!!!

https://www.hardkernel.com/blog-2/odroid-n2/

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ!!ρώτησα στο forum τους πως θα κάνω downgrade..Εντωμεταξύ αυτό παινευουν παρα πολύ για Netflix,το οποίο έρχεται έτοιμο με coreelec σε microSD!!!

https://www.hardkernel.com/blog-2/odroid-n2/

 

Αυτο που λες ειναι μια σουπερ παραμετροποιησιμη και επεκτασιμη ''πλακετιτσα'' που φοραει τον πολυ δυνατο Amlogic S922X ο οποιος εχει παρα πολλες δυνατοτητες αλλα σαν Android λογισμικο θελει ακομα πολυ δουλεια ...

Σε linuxακι τωρα λενε οτι τα καταφερνει καλα....

Απο την στιγμη που εχω το gt-king ισως καποια στιγμη το δοκιμασω...

Δεν μ'ενδιαφερει το νετφλιξ ομως και γι'αυτο δεν μπαινω σ'αυτην τη διαδικασια!

Εξαλλου υπαρχουν πλεον πολλες εφαρμογες που ''παιζουν'' σε πολυ καλες ποιοτητες και με πολυ λιγα κλικ!

Τεμπελικες που λεω και εγω οπως το νετφλιξ που οκ εχει πολυ πραγμα αλλα αν .... βγαλεις τις δικες του παραγογες που δεν ειναι και ολες κατι το ιδιαιτερο τι μενει....;

Πικρα ....!

Σειρες με κουτσουρεμενες σεζον και ''φρεσκες'' ταινιες με το .... τηλεσκοπιο...!

Και ιδιως τωρα που σιγα σιγα μπαινουμε και στις μεγαλες ταχυτητες και στο kodi υπαρχουν λυσεις για καλες ποιοτητες ακομα και για 4κ (και χωρις RealDebrid) !

Android TV Boxes & XIAOMI Smartphones

Link to comment
Share on other sites

Πως σας φαίνεται αυτο

 

€ 47,50 31%OFF | A95X MAX X2 Android 8.1 TV Box 4GB 64GB Amlogic S905X2 2.4G&5G Wifi BT4.2 1000M Smart TV Box Support Video Recording Set Top Box

https://s.click.aliexpress.com/e/oS2YgVNq

Link to comment
Share on other sites

Πως σας φαίνεται αυτο

 

€ 47,50 31%OFF | A95X MAX X2 Android 8.1 TV Box 4GB 64GB Amlogic S905X2 2.4G&5G Wifi BT4.2 1000M Smart TV Box Support Video Recording Set Top Box

https://s.click.aliexpress.com/e/oS2YgVNq

 

Το μηχανημα ειναι πολυ καλο αλλα λυσε μου 2 αποριες...

Το € 47,50 πως βγαινει....;

Και αληθεια ποσο καιρο εχεις να αγορασεις κατι απο κινα;

Με το AliExpress εχεις 100% τελωνειο!

Εκτος ......;;;;;

:confused:

Edited by gatos814

Android TV Boxes & XIAOMI Smartphones

Link to comment
Share on other sites

Το μηχανημα ειναι πολυ καλο αλλα λυσε μου 2 αποριες...

Το € 47,50 πως βγαινει....;

Και αληθεια ποσο καιρο εχεις να αγορασεις κατι απο κινα;

Με το AliExpress εχεις 100% τελωνειο!

Εκτος ......;;;;;

:confused:

 

48 ευρω μαζί με τα μεταφορικά κάνει το 2/32 και αποστολή από Ουκρανία αλλά από ότι είδα δεν έχει απόθεμα. . . Αυτό που θέλω 4/64 βγαίνει κοντά στα 65 ευρώ μαζί με τα μεταφορικά από Ισπανία οπότε δεν έχει τελωνείο. Ο πωλητής στέλνει και απο Ευρώπη και το μαγαζί του έχει καλές κριτικές.Αγοράζω μόνο από aliexpres μέχρι 22 ευρω δεν έχει περάσει τίποτα από τελωνείο. Πάνω από εκεί και μέχρι 250 ευρώ που έχω δώσει για μια κάμερα το στέλνουν από Ευρώπαικη αποθήκη η τώρα τελευταία που έχω δει με DHL μέχρι Αγγλία και από εκεί εδώ. (τριγωνικη αποστολή) βέβαια τα μεταφορικά είναι 24 κάτι ευρω αλλά σίγουρα δεν πληρώνεις τίποτε άλλο.

Πχ αυτό εδω

€ 262,17 | Global Version Mi 9T (Redmi K20) 6GB RAM 64GB Smartphone Snapdragon 730 Octa Core 4000mAh Pop-up Front 48MP Rear Camera AMOLED

https://s.click.aliexpress.com/e/27uAYblO

Η αυτή την inox βρύση την οποία αγόρασα σε τιμή χώμα και ήρθε από Γαλλία σε μια εβδομάδα.

€ 49,98 42%OFF | FMHJFISD Black SUS304 Kitchens Faucet 360 Rotation Spout Pull Out Sprayer Hand Mixer Water Taps Brushed Nickel

https://s.click.aliexpress.com/e/LucKX7mu

Edited by johnbakk
Link to comment
Share on other sites

48 ευρω μαζί με τα μεταφορικά κάνει το 2/32 και αποστολή από Ουκρανία αλλά από ότι είδα δεν έχει απόθεμα. . . Αυτό που θέλω 4/64 βγαίνει κοντά στα 65 ευρώ μαζί με τα μεταφορικά από Ισπανία οπότε δεν έχει τελωνείο. Ο πωλητής στέλνει και απο Ευρώπη και το μαγαζί του έχει καλές κριτικές.Αγοράζω μόνο από aliexpres μέχρι 22 ευρω δεν έχει περάσει τίποτα από τελωνείο. Πάνω από εκεί και μέχρι 250 ευρώ που έχω δώσει για μια κάμερα το στέλνουν από Ευρώπαικη αποθήκη η τώρα τελευταία που έχω δει με DHL μέχρι Αγγλία και από εκεί εδώ. (τριγωνικη αποστολή) βέβαια τα μεταφορικά είναι 24 κάτι ευρω αλλά σίγουρα δεν πληρώνεις τίποτε άλλο.

Πχ αυτό εδω

€ 262,17 | Global Version Mi 9T (Redmi K20) 6GB RAM 64GB Smartphone Snapdragon 730 Octa Core 4000mAh Pop-up Front 48MP Rear Camera AMOLED

https://s.click.aliexpress.com/e/27uAYblO

 

Οι τιμές αυτές δεν είναι κάτι το ιδιαίτερο φίλε.Λογικο μέχρι τα 22 να μην έχεις προβλήματα.

Βλέπουμε διαβάζουμε και ακούμε ΠΑΝΤΑ.......ANT1 (Tv Web and Radio)

Mήν βαράτε εμάς τους δημοσιογράφους τήν δουλεία μας κάνουμε......

Link to comment
Share on other sites

Όπως είπες η τιμή στο κινητό που εβαλα τώρα δεν είναι κάτι ιδιαίτερο ΑΛΛΆ πριν 3 εβδομαδεςο ίδιος πωλητής το ίδιο κινητό το είχε προσφορά στα 220 +25 ευρω τα μεταφορικά 245 για 3 μέρες .Δεν πιστεύω ότι υπήρχε κάποιο μαγαζί με καλύτερη τιμή τότε. Θέλει ψάξιμο φίλε μου και συχνή επαφή με το site.

Επίσης το tv box που εβαλα το gearbest δεν το έχει καν ενώ το bangood κοιτα πόσο το έχει χωρίς μεταφορικά Βάλε και 14.5 ευρω μεταφορικά χωρίς τελωνείο!!!!

 

[79,94€ 23% OFF]A95X Max S905X2 4GB RAM 64GB ROM 1000M LAN 2.4G 5G WIFI bluetooth 4.2 Android 8.1 4K USB3.0 H.265 VP9 TV Box Mini PC Support SATA 2.5 Inch HDD Video Recording Home Audio & Video from Electronics on banggood.com

https://banggood.app.link/DNNgjgeZi0

65 με 95 ευρω είναι κάποια διαφορά δεν συμφωνείς?

Edited by johnbakk
Link to comment
Share on other sites

Όπως είπες η τιμή στο κινητό που εβαλα τώρα δεν είναι κάτι ιδιαίτερο ΑΛΛΆ πριν 3 εβδομαδεςο ίδιος πωλητής το ίδιο κινητό το είχε προσφορά στα 220 +25 ευρω τα μεταφορικά 245 για 3 μέρες .Δεν πιστεύω ότι υπήρχε κάποιο μαγαζί με καλύτερη τιμή τότε. Θέλει ψάξιμο φίλε μου και συχνή επαφή με το site.

 

Μην μπούμε τωρα σε αυτο το τρυπακι,εχω καλυτερη ακομα τιμη για την εν λογο συσκευη.

Δεν θα κανουμε τωρα προμο σε καταστηματα κτλ.

Δεν ειναι επι του παρόντος.

Ας μείνουμε στο νημα.

Βλέπουμε διαβάζουμε και ακούμε ΠΑΝΤΑ.......ANT1 (Tv Web and Radio)

Mήν βαράτε εμάς τους δημοσιογράφους τήν δουλεία μας κάνουμε......

Link to comment
Share on other sites

Μην μπούμε τωρα σε αυτο το τρυπακι,εχω καλυτερη ακομα τιμη για την εν λογο συσκευη.

Δεν θα κανουμε τωρα προμο σε καταστηματα κτλ.

Δεν ειναι επι του παρόντος.

Ας μείνουμε στο νημα.

 

Έχεις απόλυτο δίκιο φίλε μου. Συγνώμη για την λογοδιαρροια.

Link to comment
Share on other sites

48 ευρω μαζί με τα μεταφορικά κάνει το 2/32 και αποστολή από Ουκρανία αλλά από ότι είδα δεν έχει απόθεμα. . . Αυτό που θέλω 4/64 βγαίνει κοντά στα 65 ευρώ μαζί με τα μεταφορικά από Ισπανία οπότε δεν έχει τελωνείο. Ο πωλητής στέλνει και απο Ευρώπη και το μαγαζί του έχει καλές κριτικές.Αγοράζω μόνο από aliexpres μέχρι 22 ευρω δεν έχει περάσει τίποτα από τελωνείο. Πάνω από εκεί και μέχρι 250 ευρώ που έχω δώσει για μια κάμερα το στέλνουν από Ευρώπαικη αποθήκη η τώρα τελευταία που έχω δει με DHL μέχρι Αγγλία και από εκεί εδώ. (τριγωνικη αποστολή) βέβαια τα μεταφορικά είναι 24 κάτι ευρω αλλά σίγουρα δεν πληρώνεις τίποτε άλλο.

Πχ αυτό εδω

€ 262,17 | Global Version Mi 9T (Redmi K20) 6GB RAM 64GB Smartphone Snapdragon 730 Octa Core 4000mAh Pop-up Front 48MP Rear Camera AMOLED

https://s.click.aliexpress.com/e/27uAYblO

Η αυτή την inox βρύση την οποία αγόρασα σε τιμή χώμα και ήρθε από Γαλλία σε μια εβδομάδα.

€ 49,98 42%OFF | FMHJFISD Black SUS304 Kitchens Faucet 360 Rotation Spout Pull Out Sprayer Hand Mixer Water Taps Brushed Nickel

https://s.click.aliexpress.com/e/LucKX7mu

 

Οκ!

Με μπερδεψες λιγο...

Ειπες οτι θελεις το 4/64 και η τιμη που μου ελεγες ηταν για το 2/32!

Τεσπα ... κανα δυο διευκρινισεις ...

Απο ουκρανια λεει οτι δεν στελνει ΚΑΘΟΛΟΥ στην ελλαδα !

Και στο banggood με την σκετη priority δεν εχει τελωνειο !

Στο δια ταυτα τωρα για το μποξακι ...

Το μονο που με προβληματιζει σε αυτα τα μποξακια ειναι να ειναι με το original hardware και οχι η αντιγραφη της αντιγραφης οπως για παραδειγμα αυτου του παλιου σου μποξ που ποιος ξερει σε ποσες βερσιον και με τι hardware κυκλοφορουσε...!

Βαση αυτου λοιπον και ισως της λιγο καλυτερης υποστιρηξης , μπορει να πηγαινα και σε κανενα Beelink GT1 MINI TV Box που το 4/32 βγαινει και λιγο πιο φτηνο!

Android TV Boxes & XIAOMI Smartphones

Link to comment
Share on other sites

Δεν χρειάζεται όντως 4 giga για netflix απλώς το έγραψα για να είναι γρήγορο. Τουλάχιστον netflix 720.. Έχω ένα παλιό mq 2giga και 16 εσωτερικό και σέρνεται. 4 κ δεν παίζει με τίποτα . Και να φανταστείς οι εφαρμογές που εχει μέσα είναι μετρημένες Έχω δει κάτι βιντεακια στο YouTube που τα καινούργια πετάνε. Επίσης η γυναίκα μου βλέπει ταινίες και σειρές μέσα από browser. Επίσης η εφαρμογή του Netflix είναι παλιά και δεν έχει καμία σχέση με τις νέες. Δυστυχώς δεν υπάρχει συμβατότητα του tv box μου με τις νέες λόγω λειτουργικόυ. Τουλάχιστον αν υπάρχει κάτι σε 720 netflix.Αν βγάλουμε το netflix στην άκρη τι να αγοράσω? Τουλάχιστον να είναι γρήγορο( Θα δω και το Amazon που ο προτείνει ο φίλος ποιο πάνω και η λύση και τον δύο amazon +tv box δεν είναι καθόλου άσχημη ιδέα.
H ταχύτητα είναι 90% θέμα επεξεργαστή kai 10% RΑΜ. Τι να τα κάνεις τα 4GB αν έχει cpu RK. To ΜΧQ που λες λογικά θα έχει cpu S905 οπότε είτε 2/3/4GB RAM και να είχε πάλι δεν θα έβλεπες ουσιαστική διαφορά αφού οι δυνατότητες του επεξεργαστή έχουν ένα όριο. Έχω μποξάκι με 2GB και cpu S912 και πετάει. Χτες δούλεψα ένα μποξάκι φίλου με 4GB και cpu RK και μου φαινόταν απελπιστικά αργό. Για 4GB θες ένα με cpu S905X2 (πχ GT1 Mini) αλλιώς δεν έχει νόημα.
Link to comment
Share on other sites

 

Aπ'οτι βλεπω ειναι ενα μποξακι με εναν επεξεργαστη που δεν ηταν ποτε η πρωτη επιλογη σε Android tv , τον S905X ... (!) , το ονομα του ειναι MXQ Cube και υπευθηνη γι'αυτο ειναι η ACEMAX

http://www.acemax.net.cn/droid-world/droidbox-amlogic/amlogic-s905x-quad-core/acemax-mxq-cube-4k-ai-tv-box-with-build-in-speaker-ir-mic-remote-199.html#.XY4AHGZS-Uk

Απ'την στιγμη δε , που δεν διαφημιζεται για το νετφλιξ τιποτα απο την ιδια εταιρια καταλαβαινετε τι σοι 4k θα ειναι αυτο!!!

Του τυπου σημερα το εχω και αυριο το .... ψαχνεις!!!

Αν το δειται και φωτο (ιδιως το κουτι του) θα καταλαβεται ευκολα ποιο θελει .... να μοιασει !

 

aKvrJTi.jpg

Edited by gatos814

Android TV Boxes & XIAOMI Smartphones

Link to comment
Share on other sites

Αυτο ηταν ενα προβλημα που το αντιμετωπιζαν συνηθως τα παλια μποξακια με τις εκδοσεις Android kitkat και ισως και καποια με Android lolipop και συνεβαινε αυτο επειδη δεν μπορουσε να το δει ουτε σαν τηλεφωνο ουτε σαν ταμπλετ!

 

Προφανως και εδω κατι γινεται με το λογισμικο του....!

 

Οι πιο παλιες βερζιον του νετφλιξ της σειρας 4 (και καποιες πρωτες 5αρες) μπορει να ειχαν λιγοτερες δικλειδες ασφαλειας και γι'αυτο χρησιμοποιουνται πατσαρισμενες ακομα και σημερα σε τετοιες ιδιαιτερες περιπτωσεις!

 

Δοκιμασε παντως αν θελεις απο εδω :

 

http://www.tvboxceo.com/apps.html

 

την δικια τους εφαρμογη του νετφλιξ μηπως ειναι πιο καινουργια....

 

Επισης αν θελεις βαλε και την εφαρμογη tv store μηπως και εκεινη εχει κατι αλλο διαφορετικο μεσα...!

Περιεργως μου εμφανισε σημερα update για το Netflix στο apkpure και αυτην τη φορα δουλευει κανονικα και εχω την τελευταια εκδοση! Πριν απο αυτο η πιο προσφατη που δουλευε ηταν του Φεβρουαριου ..

 

Στάλθηκε από το SM-G970F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Περιεργως μου εμφανισε σημερα update για το Netflix στο apkpure και αυτην τη φορα δουλευει κανονικα και εχω την τελευταια εκδοση! Πριν απο αυτο η πιο προσφατη που δουλευε ηταν του Φεβρουαριου ..

 

Στάλθηκε από το SM-G970F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Ποια έκδοση δηλαδη;
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...