Jump to content

Android TV Box


spyrosrotary
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Σας ευχαριστώ. Απλά έλεγα android 9 για να παίρνει αναβαθμίσεις περισσότερο καιρό.

Μην το βλέπεις όπως τα κινητά που τα φορτώνουμε με δεκάδες εφαρμογές για χίλιες δουλειές. Οι εφαρμογές που μπαίνουν στα box για ταινίες, αθλητικά, παιχνίδια κλπ θα παίρνουν μια χαρά αναβαθμίσεις για τα επόμενα χρόνια μέχρι να πάρεις νέο box.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 21,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

  • junglist

    1093

  • gatos814

    1258

  • makis1024

    549

  • ath156

    1771

Μήπως ξέρεις γιατί υπάρχει αυτή η διαφορά τιμής? Αυτό το Google assistant που έχει το box της gearbest, τι είναι?

Είναι ακριβώς το ίδιο μηχανάκι φίλε μην μπερδεύεσαι.

 

Same Sh1t...Different Day

Same Sh..t , Different Day
Link to comment
Share on other sites

Γεια σας θα ηθελα την βοηθεια σας στην επιλογη tv box.Καταρχην δεν με ενδιαφερει το netflix το θελω για live agones kodi ταινιες.Δεν ειμαι ασχετος με τν box δηλαδη μπορω να περασω ενα custom firmware απλα δυσκολευομαι στην επιλογη.Π.χ εχω ενα mecool m8s pro μαμα rom και δεν εχω παραπονο για αυτα που το θελω.Τωρα δεν μπορω να αποφασισω τι να παρω και εδω θελω την βοηθεια σας γιατι παιζουν πολλες προσφορες.Απο τη μια λεω να παρω tv box με s912 παιζει και προσφορα to m8s pro l σε καλη τιμη 30 ευρω περιπου αλλα το ξερω ειναι με android 7 και δεν μπορει να παρει αναβαθμιση λογω επεξεργαστη.Απο την αλλη λεω να παρω με s905x2 με 4gb ram αλλα δεν μπορω να αποφασισω τι μαρκα να παρω που να εχει και μια υποστηριξη στο λογισμικο.Να παρω π.χ meecol km9 που ειμαι ευχαριστημενος με την mecool να παρω κανενα beelink gt1 mini η κατι πιο φθηνο σε 905x2 οπως h96 max 2 η να επιλεξω τελος το το δουλευμενο σε καλη τιμη mecool m8s pro l επειδη και με αυτο κανω την δουλεια μου?

LG Optimus 2X,THL W8,Xiaomi mi2s,Xiaomi mi4, Xiaomi mi4c, Letv le1, Lg g2, Lg g3, Lg g4,Xiaomi mi5,Samsung Galaxy S6 Edge,Lg g5,Galaxy s7,Xiaomi mi5s,Xiaomi mi6,Galaxy s8,Lg g6,Oneplus 5,Oneplus 5t,Xiaomi mi note 3,Huawei mate 10 pro,Xiaomi mi mix 2s,Galaxy s9+,Huawei P20 Pro,Xiaomi mi 9,Huawei mate 20 pro,Xiaomi mi note 10,Huawei p30 pro,Samung s10 plus,Samsung s20 plus,Xiaomi mi 10,Pixel 4xl,Samsung s20 fe

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας θα ηθελα την βοηθεια σας στην επιλογη tv box.Καταρχην δεν με ενδιαφερει το netflix το θελω για live agones kodi ταινιες.Δεν ειμαι ασχετος με τν box δηλαδη μπορω να περασω ενα custom firmware απλα δυσκολευομαι στην επιλογη.Π.χ εχω ενα mecool m8s pro μαμα rom και δεν εχω παραπονο για αυτα που το θελω.Τωρα δεν μπορω να αποφασισω τι να παρω και εδω θελω την βοηθεια σας γιατι παιζουν πολλες προσφορες.Απο τη μια λεω να παρω tv box με s912 παιζει και προσφορα to m8s pro l σε καλη τιμη 30 ευρω περιπου αλλα το ξερω ειναι με android 7 και δεν μπορει να παρει αναβαθμιση λογω επεξεργαστη.Απο την αλλη λεω να παρω με s905x2 με 4gb ram αλλα δεν μπορω να αποφασισω τι μαρκα να παρω που να εχει και μια υποστηριξη στο λογισμικο.Να παρω π.χ meecol km9 που ειμαι ευχαριστημενος με την mecool να παρω κανενα beelink gt1 mini η κατι πιο φθηνο σε 905x2 οπως h96 max 2 η να επιλεξω τελος το το δουλευμενο σε καλη τιμη mecool m8s pro l επειδη και με αυτο κανω την δουλεια μου?

Με αυτά που γράφεις δεν υπάρχει λόγος αλλαγής, εκτός εάν δεν κατάλαβα κάτι καλά.

Βλέπουμε διαβάζουμε και ακούμε ΠΑΝΤΑ.......ANT1 (Tv Web and Radio)

Mήν βαράτε εμάς τους δημοσιογράφους τήν δουλεία μας κάνουμε......

Link to comment
Share on other sites

Με αυτά που γράφεις δεν υπάρχει λόγος αλλαγής, εκτός εάν δεν κατάλαβα κάτι καλά.

 

Eχεις δικιο δεν το εξηγησα καλα.Απλως το mecool εδω και καιρο το εδωσα στον πατερα μου και ψαχνω tv box για μενα για αυτο εχω αυτα τα διληματα

LG Optimus 2X,THL W8,Xiaomi mi2s,Xiaomi mi4, Xiaomi mi4c, Letv le1, Lg g2, Lg g3, Lg g4,Xiaomi mi5,Samsung Galaxy S6 Edge,Lg g5,Galaxy s7,Xiaomi mi5s,Xiaomi mi6,Galaxy s8,Lg g6,Oneplus 5,Oneplus 5t,Xiaomi mi note 3,Huawei mate 10 pro,Xiaomi mi mix 2s,Galaxy s9+,Huawei P20 Pro,Xiaomi mi 9,Huawei mate 20 pro,Xiaomi mi note 10,Huawei p30 pro,Samung s10 plus,Samsung s20 plus,Xiaomi mi 10,Pixel 4xl,Samsung s20 fe

Link to comment
Share on other sites

Eχεις δικιο δεν το εξηγησα καλα.Απλως το mecool εδω και καιρο το εδωσα στον πατερα μου και ψαχνω tv box για μενα για αυτο εχω αυτα τα διληματα

 

Κάτι σε S912 όπως το ΤΑΝΙΧ ΤΧ92 που δεν κολλούσε πουθενά

 

Sent from my ONEPLUS A6003 using Tapatalk

ONEPLUS 6 64gb: rooted, Elemental kernel

NEXUS 4 16gb: Stock 5.0.1/Rastapop 5.0.2, Hell core b69L

Cube iwork 10 tablet 64gb: Win 10/Android 5.1

Tv Box CS968:RK3188, 4 Core 1.6ghz, 4 core VGA, 2GB Ram, Geass custom Rom

Link to comment
Share on other sites

Αν και με αρεσει το tanix tx92 το συγκεκριμενο το πηρα και δουλεψε 2 λεπτα ειχε προβλημα επεσα σε ελαττωματικη παρτιδα.Δεν ξερω ισως παρω κατι σε s905x2 για μελλοντικα update

LG Optimus 2X,THL W8,Xiaomi mi2s,Xiaomi mi4, Xiaomi mi4c, Letv le1, Lg g2, Lg g3, Lg g4,Xiaomi mi5,Samsung Galaxy S6 Edge,Lg g5,Galaxy s7,Xiaomi mi5s,Xiaomi mi6,Galaxy s8,Lg g6,Oneplus 5,Oneplus 5t,Xiaomi mi note 3,Huawei mate 10 pro,Xiaomi mi mix 2s,Galaxy s9+,Huawei P20 Pro,Xiaomi mi 9,Huawei mate 20 pro,Xiaomi mi note 10,Huawei p30 pro,Samung s10 plus,Samsung s20 plus,Xiaomi mi 10,Pixel 4xl,Samsung s20 fe

Link to comment
Share on other sites

905x2 και πάνω θα πάρεις

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 5 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Στοκ,ανημπορος να το ρουταρω
Link to comment
Share on other sites

Ερωτηση σχετικα με xiaomi mi box

Για εγκατασταση δικων μου εφαρμογων ,εβαλα σε ενα στικακι file manager aptoide κλπ.Πως τα περναω να τα κανω εγκατασταση?Στις ρυθμισεις δεν μπορω να επιλεξω να επιτρεπεται η εγκατασταση μη αξιοπιστων εφαρμογων(διοτι δεν βρισκει καποια τετοια εφαρμογη.ΤΟ stick το βλεπει κανονικα αλλα οταν παω στον χωρο που ειναι εγκατεστημενα δεν κανει τιποτα.

Δυο πράγματα είναι άπειρα, το σύμπαν και η ανθρώπινη βλακεία, αλλά για το σύμπαν δεν είμαι εντελώς σίγουρος
Link to comment
Share on other sites

Κάτι σε S912 όπως το ΤΑΝΙΧ ΤΧ92 που δεν κολλούσε πουθενά

 

Sent from my ONEPLUS A6003 using Tapatalk

Η vorke Z6 καθώς είναι ίδια.2 χρόνια σχεδόν έκλεισε και δε κολωσε/κόλλησε ποτέ και σε τίποτα.Απο τις καλύτερες μου αγορές.Μήπως να έβρισκες κάνα τέτοιο.
Link to comment
Share on other sites

Η vorke Z6 καθώς είναι ίδια.2 χρόνια σχεδόν έκλεισε και δε κολωσε/κόλλησε ποτέ και σε τίποτα.Απο τις καλύτερες μου αγορές.Μήπως να έβρισκες κάνα τέτοιο.

 

Συμφωνω και εγω για το vorke z6 plus. Ειναι απο τα καλυτερα μποξακια με s912.

Τωρα για κατι αλλο θα σου προτεινα beelink gt1 A .

Link to comment
Share on other sites

Συμφωνω και εγω για το vorke z6 plus. Ειναι απο τα καλυτερα μποξακια με s912.

 

Τωρα για κατι αλλο θα σου προτεινα beelink gt1 A .

Όχι το Plus. Έχει κατώτερα χαρακτηριστικά.

Το κανονικό Z6 είναι αυτό που είναι κλώνος του ΤΧ92

 

Sent from my ONEPLUS A6003 using Tapatalk

ONEPLUS 6 64gb: rooted, Elemental kernel

NEXUS 4 16gb: Stock 5.0.1/Rastapop 5.0.2, Hell core b69L

Cube iwork 10 tablet 64gb: Win 10/Android 5.1

Tv Box CS968:RK3188, 4 Core 1.6ghz, 4 core VGA, 2GB Ram, Geass custom Rom

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα.

 

Ήμουν ανάμεσα σε ένα ΤΑΝΙΧ ΤΧ92 και ένα Beelink GT1 mini

 

Τελικά κατέληξα να πάρω το Beelink GT1 mini

 

Φίλε junglist σε ευχαριστώ για την βοήθεια σου στην αγορά νέου android media palyer

 

υπάρχει κάποιος οδηγός για το συγκεκριμένο να το κάνουμε unroot ώστε να παίξει OTE GO

ευχαριστώ

Στέφανος
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα. Έχω το mi box της xiaomi και εκεί που παίζει βγάζει για λίγο μπλε διαφανή οθόνη και μετά παίζει κανόνικα. Τι μπορεί να φταίει;

 

Στάλθηκε από το SM-N960F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Εδώ είσαι:

Amazon Ethernet Adaptor for Fire TV and Fire TV Stick with Alexa Voice Remote (2017 models), Fire TV Basic Edition and Fire TV Stick 4K https://www.amazon.co.uk/dp/B01LXP5TXI/ref=cm_sw_r_cp_apa_i_WJSpDbKAA91VH

 

Sent from my ONEPLUS A6003 using Tapatalk

 

Ευχαριστώ πολύ.

"Ταν ή επί τας"
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα. Έχω το mi box της xiaomi και εκεί που παίζει βγάζει για λίγο μπλε διαφανή οθόνη και μετά παίζει κανόνικα. Τι μπορεί να φταίει;

 

Στάλθηκε από το SM-N960F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Σαν πρώτη ενέργεια άλλαξε καλώδιο HDMI και θύρα HDMI στη τηλεόραση

Huawei Honor Note 10/Xbox One S/etc.
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα.

 

Ήμουν ανάμεσα σε ένα ΤΑΝΙΧ ΤΧ92 και ένα Beelink GT1 mini

 

Τελικά κατέληξα να πάρω το Beelink GT1 mini

 

Φίλε junglist σε ευχαριστώ για την βοήθεια σου στην αγορά νέου android media palyer

 

υπάρχει κάποιος οδηγός για το συγκεκριμένο να το κάνουμε unroot ώστε να παίξει OTE GO

ευχαριστώ

 

 

καλημέρα. για ote go απροβλημάτιστα μόνο το mi

Link to comment
Share on other sites

Σαν πρώτη ενέργεια άλλαξε καλώδιο HDMI και θύρα HDMI στη τηλεόραση
Το έκανα αλλά συνεχίζει να το κάνει.

 

Στάλθηκε από το SM-N960F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Το έκανα αλλά συνεχίζει να το κάνει.

 

Στάλθηκε από το SM-N960F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Δοκίμασε με άλλον player όπως MX (δοκίμασε HW, HW+, SW modes).

Επίσης επιβεβαίωσε πως δεν εκκρεμεί κάποια αναβάθμιση λογισμικού.

 

Με usb hub, φλασάκι στο οποίο πλέον πλέον αποθηκεύω εφαρμογές, ταινίες κλπ. (έχει ρύθμιση ώστε το tv box να το αναγνωρίζει ως εσωτερική μνήμη) και usb ethernet, μηδέν κολλήματα και απόλυτα ευχαριστημένος από το S.

Η πρόσθετη δυνατότητα Google assistant προσωπικά τελικά μου είναι σχεδόν άχρηστη.

 

 

Sent from my Galaxy S10

Link to comment
Share on other sites

Μιας που αναφέραμε players Παιδιά,αναφέρω οτι έπαθα πλάκα με τον yesplayer.Τον δοκιμάσαμε με iptv στο Vorke Z6 μου και έπαθα πλάκα με την ποιότητα/frames σε σχέση με τον MX Player που μέχρι τότε ήταν ο αγαπημένος μου.
Link to comment
Share on other sites

Δηλαδή, τι παρατηρήσες

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 5 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Στοκ,ανημπορος να το ρουταρω
Link to comment
Share on other sites

Δηλαδή, τι παρατηρήσες

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 5 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Σαφώς καλύτερη ποιότητα εικόνας και τα frames πολύ καλύτερα.Η κίνηση δηλαδή άψογη λες και βλέπεις youtube.Και μου τον πρότεινε κολλητός αυτή είναι η δουλειά του.
Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα. σε mi s box έχω το cosmote tv go. μου έβγαλε μήνυμα ότι ο αποθηκευτικός χώρος εξαντλείται και κοιτώντας στις εφαρμογές βλέπω ότι η εφαρμογή αυτή κάνει χρήση 3.34 GB γιατί; αποθηκεύει δεδομένα;. έβαλα και ένα επιπλέον usb σαν αποθηκευτικό χώρο αλλά πώς γίνεται είτε να μειώσω τη χρήση του ote στον αποθηκευτικό χώρο είτε να του δώσω να χρησιμοποιεί το usb αν γίνεται, ή τι άλλο μπορώ να κάνω; στα δεδομένα μου δείχνει 3.29. αν κάνω διαγραφή τους χάνει κωδικούς κλπ. και πρέπει να τους ξαναπερνάω από την αρχή;
Link to comment
Share on other sites

Ενδιαφέρομαι για την αγορά tv-box και παράλληλα είδα προσφορά για cosmote tv μέσω δορυφορικού δέκτη. Πιστεύετε ότι με το Box έχουμε πρόσβαση στο ίδιο περιεχόμενο που έχει και η δορυφορική τηλεόραση, ή δείχνουν διαφορετικά πράγματα?
Link to comment
Share on other sites

Γεια xiaomi s mi box έχετε να προτείνετε κανένα καλό app για iptv;
Δυο πράγματα είναι άπειρα, το σύμπαν και η ανθρώπινη βλακεία, αλλά για το σύμπαν δεν είμαι εντελώς σίγουρος
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...