Jump to content

Android TV Box


spyrosrotary
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Έχει πάρει κάποιος το mx10 8.1 και να έχει αλλάξει ρομ;

 

Θέλω να αλλάξω ρομ γιατί αυτή που φοράει πάνω μου φαίνεται λίγο βαριά και έχω σπασίματα στα έργα μερικές φορές.

 

Σαν να δουλεύουν πολλά απο πίσω γιατί όταν κάνω επανεκκίνηση ολα στρώνουν.

 

 

 

Επίσης δεν μπορώ να εγκαταστήσω το elementum στο kodi με τίποτα... Πιθανότατα δεν μπορεί να καταλάβει το μοντέλο.

Ta add-on δεν έχουν σχέση με το μοντέλο του tv box

 

Sent from my ONEPLUS A6003 using Tapatalk

ONEPLUS 6 64gb: rooted, Elemental kernel

NEXUS 4 16gb: Stock 5.0.1/Rastapop 5.0.2, Hell core b69L

Cube iwork 10 tablet 64gb: Win 10/Android 5.1

Tv Box CS968:RK3188, 4 Core 1.6ghz, 4 core VGA, 2GB Ram, Geass custom Rom

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 21,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

  • junglist

    1093

  • gatos814

    1250

  • makis1024

    547

  • ath156

    1762

Ηθελα να κανω μια ερωτηση αν γνωριζει κανεις να με βοηθησει.Παραλαμβανω αυριο ενα meecol m8s pro και θελω να το βαλω κατευθειαν custom rom με το amlogic burn tool μεσω img.Μετα τα υpdate οταν βγαινουν πως θα τα περναω παλι με to burn tool η μεσω recovery γιατι διαβασα οτι μολις περασω custom θα περαστει και το twpr

 

Μεσω recovery θα κανεις την ενημερωση, αρκει να κατεβασεις το αναλογο OTA update και οχι ολη την rom. Ολη η ρομ θελει το burn tool.

Για την ΟΤΑ ενημερωση, απλως αντιγραφεις το αρχειο σε μια sd card και την φλασαρεις μεσω twrp.

Mecool M8s Pro L - Magendaz' Nano Nexus Rom tv box /

YOKA KB2 - SuperCeleron RC3 Rom tv box / Mecool M8S Pro - Magendaz' Nano Nexus Rom tv box / Xiaomi Redmi 8 4/64 / Lenovo Yoga tab 3, 8", 4g

 

Life is like a cheap modem. You never know if you're gonna connected! :rolleyes:

Link to comment
Share on other sites

Μου ήρθε ένα mail απο την Netflix ότι πλέον μπορείτε να παρακολουθήσετε ότι θέλετε σε όποια συσκευή θέλετε! Ξαναεβαλα κι εγώ το netflix (άσπρο κόκκινο εικονίδιο σε m8s pro L) αλλά δεν παίζει. Τι εγινε τελικά έφτιαξε το Netflix?
Link to comment
Share on other sites

Μου ήρθε ένα mail απο την Netflix ότι πλέον μπορείτε να παρακολουθήσετε ότι θέλετε σε όποια συσκευή θέλετε! Ξαναεβαλα κι εγώ το netflix (άσπρο κόκκινο εικονίδιο σε m8s pro L) αλλά δεν παίζει. Τι εγινε τελικά έφτιαξε το Netflix?
Τι.email είναι αυτό;

Δεν μου ήρθε τίποτα τέτοιο και αμφιβάλλω και αν ισχύει.

 

Από την άλλη τι σημαίνει σε όποια συσκευή θέλουμε;

Σε HD; Ή απλά να παίζει;

Γιατί απλά να παίζει και τώρα γίνεται.

 

Βάλε εδώ το κείμενο.

 

Sent from my ONEPLUS A6003 using Tapatalk

ONEPLUS 6 64gb: rooted, Elemental kernel

NEXUS 4 16gb: Stock 5.0.1/Rastapop 5.0.2, Hell core b69L

Cube iwork 10 tablet 64gb: Win 10/Android 5.1

Tv Box CS968:RK3188, 4 Core 1.6ghz, 4 core VGA, 2GB Ram, Geass custom Rom

Link to comment
Share on other sites

NETFLIX

Απολαύστε ξανά το Netflix.

Επιστρέψτε και παρακολουθήστε ό,τι θέλετε, όποτε θέλετε και σε όποια συσκευή θέλετε. Και όταν ξεκινήσετε την παρακολούθηση, δεν θα διακόψουμε ποτέ για διαφημίσεις.

Edited by memostrikas
Link to comment
Share on other sites

NETFLIX

 

Απολαύστε ξανά το Netflix.

 

Επιστρέψτε και παρακολουθήστε ό,τι θέλετε, όποτε θέλετε και σε όποια συσκευή θέλετε. Και όταν ξεκινήσετε την παρακολούθηση, δεν θα διακόψουμε ποτέ για διαφημίσεις.

Ναι οκ δεν άλλαξε κάτι.

Εννοεί ότι μπορείς να το έχεις σε τάμπλετ, κινητό, τηλεόραση κλπ.

Απλή διαφήμιση, τίποτα καινούριο.

 

Ισχύουν τα κλασικά.

 

Sent from my ONEPLUS A6003 using Tapatalk

ONEPLUS 6 64gb: rooted, Elemental kernel

NEXUS 4 16gb: Stock 5.0.1/Rastapop 5.0.2, Hell core b69L

Cube iwork 10 tablet 64gb: Win 10/Android 5.1

Tv Box CS968:RK3188, 4 Core 1.6ghz, 4 core VGA, 2GB Ram, Geass custom Rom

Link to comment
Share on other sites

Kαλησπερα εχω το MECOOL KM9 ξερει κανεις πως να βαλω το γνησιο google play?

 

Αν το tvbox έχει Android Tv version νομίζω ότι δεν μπαίνει.

Βάλε κάποιο παράλληλο........ πχ. aptoide

Νικήτας
Link to comment
Share on other sites

Αν το tvbox έχει Android Tv version νομίζω ότι δεν μπαίνει.

Βάλε κάποιο παράλληλο........ πχ. aptoide

 

ευχαριστω θα δοκιμασω

Link to comment
Share on other sites

Κοιτάω το Tanix TX5 Max στο gearbest και στο banggood και παρατήρησα ότι στις φωτογραφίες του προϊόντος στο gearbest αναγράφεται το όνομα της εταιρίεας (Tanix) πάνω στη συσκευή ενώ στις αντίστοιχες φωτό του Banggood αναγράφεται το όνομα του μοντέλου (TX5 Max). Αυτό με την αναγραφή του μοντέλου συμβαίνει στις περιπτώσεις που το προϊόν είναι ΟΕΜ. Είναι δυνατόν το banggood να φέρνει ΟΕΜ αντί για τα ορίτζιναλ Tanix? Παρεμπιπτόντως στον τίτλο του προϊόντος στο σάιτ γράφει "Tanix TX5 Max κλπ". Αν ήταν ΟΕΜ θα έπρεπε να λέει σκέτο "TX5 Max". Τι μπορεί να συμβαίνει?
Link to comment
Share on other sites

Κοιτάω το Tanix TX5 Max στο gearbest και στο banggood και παρατήρησα ότι στις φωτογραφίες του προϊόντος στο gearbest αναγράφεται το όνομα της εταιρίεας (Tanix) πάνω στη συσκευή ενώ στις αντίστοιχες φωτό του Banggood αναγράφεται το όνομα του μοντέλου (TX5 Max). Αυτό με την αναγραφή του μοντέλου συμβαίνει στις περιπτώσεις που το προϊόν είναι ΟΕΜ. Είναι δυνατόν το banggood να φέρνει ΟΕΜ αντί για τα ορίτζιναλ Tanix? Παρεμπιπτόντως στον τίτλο του προϊόντος στο σάιτ γράφει "Tanix TX5 Max κλπ". Αν ήταν ΟΕΜ θα έπρεπε να λέει σκέτο "TX5 Max". Τι μπορεί να συμβαίνει?

 

Με μια προχειρη ματια στο banggoood στην αναζητηση βαζοντας tanix ολα οσα εχει τα βγαζει σαν TX αγνωστο τι παιζει.

Διαλεξε καλυτερα gearbest ή geekbuying

Link to comment
Share on other sites

Με μια προχειρη ματια στο banggoood στην αναζητηση βαζοντας tanix ολα οσα εχει τα βγαζει σαν TX αγνωστο τι παιζει.

Διαλεξε καλυτερα gearbest ή geekbuying

Αυτό σωστό είναι, όλα τα μοντέλα της Tanix αρχίζουν από ΤΧ.

Παρεμπιπτόντως και στο geekbuying τα έχει όπως στο banggood.

Edited by letom
Link to comment
Share on other sites

Kαλησπερα εχω το MECOOL KM9 ξερει κανεις πως να βαλω το γνησιο google play?

 

το ιδιο εχω και εγω

Το mouse εργαζεται παντου ? Σε εμενα δεν εργαζεται σωστα σε ολα τα προγραμματα, χρειαζεται και το τηλεχειριστηριο ...

Δεν επιτρέπονται youtube links στην υπογραφή

- OUKITEL K6000 pro --- Xiaomi Redmi Note 4x --- Xiaomi Redmi Note 8 pro

...Edit by Dim_33....

Link to comment
Share on other sites

Review του νέου X96 Max με τον νεο επεξεργαστή της Amlogic (S905X2)

Με τον νέο επεξεργαστή (ανώτερος του S912) και τα 4GB RAM, τα add-on streams του KODI πάνε σφαίρα!​​​

Link to comment
Share on other sites

Review του νέου X96 Max με τον νεο επεξεργαστή της Amlogic (S905X2)

Με τον νέο επεξεργαστή (ανώτερος του S912) και τα 4GB RAM, τα add-on streams του KODI πάνε σφαίρα!​​​

Το έχω 1 μήνα σε 4/64 και συμφωνώ με το review, εκτός του ota updates , εμένα μου ήρθαν 3. Για Netflix δεν το έψαξα περαιτέρω δεν έχω συνδρομή.

 

Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Review του νέου X96 Max με τον νεο επεξεργαστή της Amlogic (S905X2)

Με τον νέο επεξεργαστή (ανώτερος του S912) και τα 4GB RAM, τα add-on streams του KODI πάνε σφαίρα!​​​

Δεν χρειάζεσαι 4gb για να τρέχει σφαίρα το KODI.

 

Έχω το ΤΑΝΙΧ ΤΧ92 με 3Gb και πετάει το Kodi με καμία 19αρια addon.

 

Sent from my ONEPLUS A6003 using Tapatalk

ONEPLUS 6 64gb: rooted, Elemental kernel

NEXUS 4 16gb: Stock 5.0.1/Rastapop 5.0.2, Hell core b69L

Cube iwork 10 tablet 64gb: Win 10/Android 5.1

Tv Box CS968:RK3188, 4 Core 1.6ghz, 4 core VGA, 2GB Ram, Geass custom Rom

Link to comment
Share on other sites

Θέλω να αγοράσω ένα μεγάλο usb 128g σε χωρητικότητα, usb 3. Θα πρέπει να προσέξω κάτι στα χαρακτηριστικά του? Μήπως υπάρχουν αργά usb που μπει να φρενάρουν την ταχύτητα κατεβάσματος αρχείων, πχ torrents που θα αποθηκευονται εκεί? Γιατί κατεβάσω με 5200 mbps.
Link to comment
Share on other sites

Για player τι έχετε για να βλέπετε έργα;

Ο vlc δεν μπορούσε να παίξει αρχείο mkv 6GB ενω το ίδιο έργο μέσα απο το kodi πήγαινε σφαίρα.

Link to comment
Share on other sites

το ιδιο εχω και εγω

Το mouse εργαζεται παντου ? Σε εμενα δεν εργαζεται σωστα σε ολα τα προγραμματα, χρειαζεται και το τηλεχειριστηριο ...

 

Δεν το χρησιμοποιω,ομως με συνδεδεμενω μοχλο χβοχ δεν εχω καποιο προβλημα στα παιχνιδια

Link to comment
Share on other sites

Για player τι έχετε για να βλέπετε έργα;

Ο vlc δεν μπορούσε να παίξει αρχείο mkv 6GB ενω το ίδιο έργο μέσα απο το kodi πήγαινε σφαίρα.

 

Έχω την αίσθηση, χωρίς να είμαι ειδικός, ότι ο ΜΧ Player ανταποκρίνεται πολύ καλά στη θέαση ταινιών. Επίσης, αν έχεις εφαρμογές τύπου CINEMA HD, CYBERFLIX κλπ καλό θα ήταν να χρησιμοποιείς τον built in player, δηλ. τον δικό του.

Lenovo A630 -----> Cubot S200 -----> Xiaomi Redmi 3 Pro
Link to comment
Share on other sites

καλησπερα παιδια, εχω ενα M8S Pro L Box και εχω περασει αυτη τη ρομ ( https://forum.freaktab.com/forum/tv-player-support/amlogic-based-tv-players/s912/mecool/firmware-roms/686034-rom-mecool-m8s-pro-l-stock-nano-nexus-rom-android-7-1 )

 

Υπαρχει περιπτωση να μπορω να δουλεψω Miracast? Εστω στο youtube να στελνω βιντεο απο το κινητο μου? Μηπως πρεπει να περασω την android tv rom ή δεν εχει καμια σημασια?

 

Νομιζω το Xiaomi Mibox S εχει ενσωματομενη αυτη τη λειτουργια και ελπιζω σε κατι αναλογο και για τα υπολοιπα

 

Ειμαι στο τσακ να αγορασω chromecast μονο για αυτο το λογο...

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα παιδια, εχω ενα M8S Pro L Box και εχω περασει αυτη τη ρομ ( https://forum.freaktab.com/forum/tv-player-support/amlogic-based-tv-players/s912/mecool/firmware-roms/686034-rom-mecool-m8s-pro-l-stock-nano-nexus-rom-android-7-1 )

 

Υπαρχει περιπτωση να μπορω να δουλεψω Miracast? Εστω στο youtube να στελνω βιντεο απο το κινητο μου? Μηπως πρεπει να περασω την android tv rom ή δεν εχει καμια σημασια?

 

Νομιζω το Xiaomi Mibox S εχει ενσωματομενη αυτη τη λειτουργια και ελπιζω σε κατι αναλογο και για τα υπολοιπα

 

Ειμαι στο τσακ να αγορασω chromecast μονο για αυτο το λογο...

 

Για αρχή, δεν εχεις λόγο να αγοράσεις chromecast οταν πρακτικά με τα ίδια η λιγότερα χρήματα παίρνεις το Xiaomi Mi Box S το οποίο έχει αδειοδότηση για 4Κ chromecast απο μόνο του.

 

Απο την άλλη, σε πολλές Android TV roms, ειδικά στο Youtube, περνάει το cast χωρίς πολλά πολλά. (μπορεί να περνάει πάντα You-Tube και να μην περνάει οτιδήποτε άλλο). Αν σε ενδιαφέρει μόνο το You-Tube cast, δοκίμασε το πρώτα αφού έχεις και το μηχανάκι.

Link to comment
Share on other sites

Ευχάριστα νέα. Με Android TV rom όντως δουλευει στο YouTube! Μόνο με passcode συνδέεται όμως και τρώει κάτι κολληματακια αλλά μικρό το κακό!

 

Sent from my Mi MIX 3 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Πρόσεξα ότι στο beelink mini GT1 όταν βλέπω έργο με mx player pro, δεν ακούω ήχο με dts. Όταν το ίδιο έργο το παίζω με vlc όλα κανονικά. Κάνω κάτι λάθος? Επίσης, πως λέγετε και αν υπάρχει φυσικά, μια θύρα usb 3 να βγάλει περισσότερες θύρες για να συνδέσω κι άλλα πράγματα? Υπάρχει κανένα ανταπτορακι?
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...