Jump to content

Android TV Box


spyrosrotary
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

αν σε mibox κανεις επαναφορα εργοστασιακων ρυθμισεων θα μεταβει σε android 6.0 απο την τωρινη που εχει γινει 7.0? διοτι τωρα τελευταια κολλαει μετα την αναβαθμιση. Λετε να επηρεαζει το kodi? να το βγαλω και να δοκιμασω?

Με επαναφορά θα παραμείνεις στην 7. Δεν κάνει rollback. Μετά από version upgrades πάντως προτείνεται factory reset για να κάτσει σωστά η ROM.

http://mowned.com/sig/don-fedon-kon.jpg
Link to comment
Share on other sites

Με επαναφορά θα παραμείνεις στην 7. Δεν κάνει rollback. Μετά από version upgrades πάντως προτείνεται factory reset για να κάτσει σωστά η ROM.

 

ok σε ευχαριστω.

Link to comment
Share on other sites

Πως αλλάζεις από τον έναν launcher στον άλλον? Το ίδιο tv box έχουμε.
Κάνε αναβάθμιση η τελευτεα διωρθωνει το θέμα αν θες άλλον launger κατέβασε από play store.

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 5 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Βγήκε μεταγενέστερη έκδοση Lighthome της 1.1.2; Γιατί με την 1.1.2 το πρόβλημα υπάρχει.
Πήγαινε στης αναβάθμισης έχει βγει τελευτεα της 16 του μηνός εμένα διωρθωσε το θέμα.

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 5 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

http://www.bee-link.com/forum.php?mod=viewthread&tid=44451&extra=&highlight=Beelink%2Bgt1%2Bultimate&page=6&mobile=2

Εάν είχε βγει αναβάθμιση του Lighthome θα το ήξεραν αυτοί και το έλεγαν , το πρόβλημα δεν έχει διορθωθεί ακόμα.

Link to comment
Share on other sites

Πήγαινε στης αναβάθμισης έχει βγει τελευτεα της 16 του μηνός εμένα διωρθωσε το θέμα.

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 5 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Σου κανει OTA update???

Link to comment
Share on other sites

αν σε mibox κανεις επαναφορα εργοστασιακων ρυθμισεων θα μεταβει σε android 6.0 απο την τωρινη που εχει γινει 7.0? διοτι τωρα τελευταια κολλαει μετα την αναβαθμιση. Λετε να επηρεαζει το kodi? να το βγαλω και να δοκιμασω?

8 έχει και όχι 7 το mibox.και όχι δεν γυρνάει πίσω με επαναφορά.Σε κανένα ανδροιντ δεν αλλάζει η έκδοση με επαναφορά

 

Same Sh1t... Different Day

Same Sh..t , Different Day
Link to comment
Share on other sites

ψήνομαι να πάρω το h96 max+. η χρήση θα είναι για 1080p μόνο και για YouTube, twitch και plex μέσω kodi. είναι καλή επιλογή?
Link to comment
Share on other sites

@hlias74 δοκίμασε με ctrl και space. Δεν έχω το ίδιο αλλά στο δικό μου έτσι αλλάζει...

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 4 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα. Παρελαβα εχθες αυτό εδω.

https://www.melodiaeshop.gr/keyboards/5814-c120-ασύρματο-πληκτρολόγιο-air-mouse-χειριστήριο.html

Πηρα τηλεφωνο στο κατάστημα για να ρωτησω πως γίνεται η αλλαγη γλώσσας και μου ειπαν για το πληκτρο f10 και κάποιο αλλο το οποίο δεν θυμάμαι. Της λεω το f10 κυρία μου υπάρχει το αλλο που μου ειπατε δεν υπάρχει. Προφανώς η τυπησα μπερδευτηκε με άλλα airmouse μου ειπε θα με παρει τηλεφωνο την Δευτερα να μου πει γιατι δεν ξέρει και αυτη.

Τρεχα γυρευε σιγά μην περιμένω να με πάρει. Η δικια σας βοήθεια είναι η καλύτερη. Αν ξέρετε κατι βοηθηστε λιγακι.

:):):)

 

Να σε ρωτησω, εχει δυνατοτητα να χρησιμοποιησεις κουμπια που εχουν αλλα πληκτρολογια αυτα με το χρωμα οπως το κοκκινα κιτρινο... αυτα τα τεσσερα που εχουν αλλα πληκτρολογια κατω χαμηλα?

Link to comment
Share on other sites

Φιλε jimmys γιατί δεν βλέπω το μήνυμα σου.Δεν το εμφανιζει.Αν θες στειλε προσωπικό μυνημα

 

Ναι δεν ξερω γιατι. Ηθελα να σε ρωτησω αν εχει επιλογη να πατησεις στο πληκτρολογιο τις εντολες που σου δινουν τα πληκτρολογια εκεινα που εχουν τα πολυχρωμα κουμπακια κατω χαμηλα, δηλαδη το κιτρινο κοκκινο μπλε πρασινο.

Link to comment
Share on other sites

Ναι δεν ξερω γιατι. Ηθελα να σε ρωτησω αν εχει επιλογη να πατησεις στο πληκτρολογιο τις εντολες που σου δινουν τα πληκτρολογια εκεινα που εχουν τα πολυχρωμα κουμπακια κατω χαμηλα, δηλαδη το κιτρινο κοκκινο μπλε πρασινο.

Εννοεις, αν εχει προγραμματιζομενα πληκτρα. Το συγκεκριμενο νομιζω δεν εχει.

Mecool M8s Pro L - Magendaz' Nano Nexus Rom tv box /

YOKA KB2 - SuperCeleron RC3 Rom tv box / Mecool M8S Pro - Magendaz' Nano Nexus Rom tv box / Xiaomi Redmi 8 4/64 / Lenovo Yoga tab 3, 8", 4g

 

Life is like a cheap modem. You never know if you're gonna connected! :rolleyes:

Link to comment
Share on other sites

Εννοεις, αν εχει προγραμματιζομενα πληκτρα. Το συγκεκριμενο νομιζω δεν εχει.

 

Στα πληκτρολογια της τηλεορασης, κατω εχει μια σειρα με τεσσερα χρωματα, κοκκινο πρασινο κιτρινο μπλε, που τα ποατας και κανουν κατι συγκεκριμενο αναλογασ το προγραμμα που τρεχεις, αυτες τις εντολες μπορεις να τις εκτελεσεις με αυτο το κοντρολ ? Αυτο ηθελα να ρωτησω.

Link to comment
Share on other sites

Στα πληκτρολογια της τηλεορασης, κατω εχει μια σειρα με τεσσερα χρωματα, κοκκινο πρασινο κιτρινο μπλε, που τα ποατας και κανουν κατι συγκεκριμενο αναλογασ το προγραμμα που τρεχεις, αυτες τις εντολες μπορεις να τις εκτελεσεις με αυτο το κοντρολ ? Αυτο ηθελα να ρωτησω.

Μπορείς μόνο αν αγοράσεις ένα airmouse το οποίο έχει κάποια προγραμματιζόμενα πλήκτρα και εσύ μπορείς να τους ορίσεις τι δουλειά θα κάνουν. Αυτό γίνεται με κάποιον τρόπο και όχι out of the box. Συνήθως βάζεις το original remote μούρη με μούρη με το airmouse, πατάς ένα συνδυασμό πλήκτρων και προγραμματίζεται.

Mecool M8s Pro L - Magendaz' Nano Nexus Rom tv box /

YOKA KB2 - SuperCeleron RC3 Rom tv box / Mecool M8S Pro - Magendaz' Nano Nexus Rom tv box / Xiaomi Redmi 8 4/64 / Lenovo Yoga tab 3, 8", 4g

 

Life is like a cheap modem. You never know if you're gonna connected! :rolleyes:

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά, το CINEMA έχει θέμα με υπότιτλους?? ΜΟυ βγάζει συνέχεια failed..Την 1.4.1 έκδοση είχα..

 

Μήπως να εγκαταστήσω κάποιο άλλο apk που θα μοπυ προτείνετε? (το freeflix μου σπάει τα νεύρα με τις διαφημίσεις του..)

Lenovo A630 -----> Cubot S200 -----> Xiaomi Redmi 3 Pro
Link to comment
Share on other sites

Review του Xiaomi Mi Box S​​​​​​​

 

Τουλάχιστον αυτο δεν εχει θέματα με την Android TV εκδοση της Oreo.

 

Παραμένει η πιο καλή οικονομική επιλογή για 4Κ sreaming services (Netflix και σια).

 

Το chromecast απο μονο του κοστιζει οσο το Mi box :p

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά, το CINEMA έχει θέμα με υπότιτλους?? ΜΟυ βγάζει συνέχεια failed..Την 1.4.1 έκδοση είχα..

 

 

 

Μήπως να εγκαταστήσω κάποιο άλλο apk που θα μοπυ προτείνετε? (το freeflix μου σπάει τα νεύρα με τις διαφημίσεις του..)

Δοκίμασε και το cuberflix που πρότειναν κάποιοι

 

Εγώ πάντως χτες είδα με CINEMA χωρίς θέμα στα αγγλικά. Αν είχε θέμα γενικά με υπότιτλους, θα το έκανε και με τους αγγλικούς.

Άρα κάτι άλλο φταίει με σένα.

 

Sent from my ONEPLUS A6003 using Tapatalk

ONEPLUS 6 64gb: rooted, Elemental kernel

NEXUS 4 16gb: Stock 5.0.1/Rastapop 5.0.2, Hell core b69L

Cube iwork 10 tablet 64gb: Win 10/Android 5.1

Tv Box CS968:RK3188, 4 Core 1.6ghz, 4 core VGA, 2GB Ram, Geass custom Rom

Link to comment
Share on other sites

παιδια εχουμε τιποτα αλλο εκτός του σινεμα ?

το σινεμα ολο προβληματα ειναι τελευταια οτι υποτιτλους βρει αν βρει δεν συγχρονίζουν καθολου εχω ξενερωσει τοσο που ξαναγυρισα στο κοντι

Link to comment
Share on other sites

....Bee TV V 2.1.4 και δεν εχεις κανενα προβλμα...

Δεν επιτρέπονται youtube links στην υπογραφή

- OUKITEL K6000 pro --- Xiaomi Redmi Note 4x --- Xiaomi Redmi Note 8 pro

...Edit by Dim_33....

Link to comment
Share on other sites

Θα ήθελα να μου προτείνετε ένα απροβλημάτιστα όσο γίνετε tv box για αγορά από Ελλάδα.

Δεν με πειράζει αν έχει 50 ή 80 € το θέλω για ταινιες με kodi ή άλλες εφαρμογές.

Ακόμα ήθελα να ρωτήσω γιατί σκεφτόμουν να πάρω το Xiaomi mi s αλλα δεν ξέρω αν θα παίζει η Όχι με το wifi το οποίο είναι 12mbps περίπου και το ρούτερ στα 3 μέτρα χωρίς τίποτα ενδιάμεσα.

 

Δεν με ενδιαφέρει απαραίτητα το 4k.

 

Ευχαριστώ εκ των προτέρων.

Edited by araditsas
Link to comment
Share on other sites

Θα ήθελα να μου προτείνετε ένα απροβλημάτιστα όσο γίνετε tv box για αγορά από Ελλάδα.

Δεν με πειράζει αν έχει 50 ή 80 € το θέλω για ταινιες με kodi ή άλλες εφαρμογές.

Ακόμα ήθελα να ρωτήσω γιατί σκεφτόμουν να πάρω το Xiaomi mi s αλλα δεν ξέρω αν θα παίζει η Όχι με το wifi το οποίο είναι 12mbps περίπου και το ρούτερ στα 3 μέτρα χωρίς τίποτα ενδιάμεσα.

 

Δεν με ενδιαφέρει απαραίτητα το 4k.

 

Ευχαριστώ εκ των προτέρων.

 

Εχει εξαιρετικο ασύρματο το Mi Box S. Τοσο σε εμβέλεια, οσο και σε ταχύτητα.

Link to comment
Share on other sites

Πόσο κοστίζει το xiaomi MI s; Το βρίσκω στα γνωστά Κινέζο μαγαζα ακριβά στα 70 και πλέον ευρώ...
Link to comment
Share on other sites

Ερώτηση το Netflix δίνει 5.1 ήχο;;έχω το mi box s ...ούτε στο kodi μου έβγαλε σε δύο τρεις ταινίες..είναι συνδεόμενο με 7.1 ενισχυτή μέσω hdmi

 

Στάλθηκε από το W2S μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Φιλικά Γιώργος

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...