Jump to content

Android TV Box


spyrosrotary
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Όταν βάζω βίντεο να παίξει μέσω YouTube σε κάποια βίντεο κάνει τρελά σπασίματα δεν βλέπεις τίποτα. Επίσης όταν ανοίγω κάποιες εφαρμογές το γραφικό περιβάλλον σαν να αναβοσβήνει όπως σε εφαρμογή που βλέπεις ταινίες online, από πίσω το ντεκόρ να το πω, από μαύρο, αναβοσβήνει σε γκρι μαύρο. Επίσης σε ποιο συνδυασμό πληκτρολόγιο ποντίκι έχετε κατασταλάξει ως το πιο εύχρηστο ? Ευχαριστώ πολύ.

 

Αν στο κάνει σε διαφορετικές εφαρμογές μάλλον φταίει ή το hdmi καλώδια ή το output resolution.

http://mowned.com/sig/don-fedon-kon.jpg
Link to comment
Share on other sites

Ξέρετε κάποιο μικρό ασύρματο πληκτρολόγιο, αλλά να είναι Bluetooth, με back-light, και με touchpad?

 

Sent from my LG-H930 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Ξέρετε κάποιο μικρό ασύρματο πληκτρολόγιο, αλλά να είναι Bluetooth, με back-light, και με touchpad?

 

Sent from my LG-H930 using Tapatalk

Riitek i8+ BT!!!Σούπερ.Το έχω σε wi-fi και είναι σπέσιαλ!!

Link to comment
Share on other sites

Riitek i8+ BT!!!Σούπερ.Το έχω σε wi-fi και είναι σπέσιαλ!!
Να ξέρεις απλά πολλά από αυτά έχουν θέμα με το touch. Αν το δικό σου δεν είχε είσαι άρχοντας γιατί κατά τα άλλα δεν έχω πιάσει κάτι καλύτερο στα χέρια μου

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 4 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Εχεις να μου πεις για καποια δοκιμασμενη Γιατι εχω μπλεξει?

 

Στο freaktab ψάξε για magendaz rom για το κουτί σου. Μην βάλεις atv, βάλε την κανονική, να μην έχεις θέματα με playstore, netflix

Mecool M8s Pro L - Magendaz' Nano Nexus Rom tv box /

YOKA KB2 - SuperCeleron RC3 Rom tv box / Mecool M8S Pro - Magendaz' Nano Nexus Rom tv box / Xiaomi Redmi 8 4/64 / Lenovo Yoga tab 3, 8", 4g

 

Life is like a cheap modem. You never know if you're gonna connected! :rolleyes:

Link to comment
Share on other sites

Ρ παιδιά το βελάκι στην οθόνη μετακινείται μόνο με τα πλήκτρα? Δεν γίνετε με την κίνηση του κοντρόλ να κινείται και το βελάκι? Μπορεί να είναι τελείως χαζή η ερώτηση μου αλλά τώρα μπήκα στο χώρο αυτό συγνώμη.
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά την βοήθεια σας.

Έχω το h96 pro μετά από αρκετό καιρό μου έβγαλε πάλι πρόβλημα.

Με το που το ανοίγω με βγάζει στο μενού που είναι για boot κλπ. Και μένει εκεί χωρίς να μπορώ να το χειριστώ από το πληκτρολόγιο,και όσες φορές δοκίμασα να πατήσω το γνωστό κουμπάκι με την οδοντογλυφίδα ,πάλι στο ιδιο σημειο με βγαζει.

Υπάρχει κάποια λύση.

Ευχαριστώ για άλλη μια φορά.

Link to comment
Share on other sites

Ρ παιδιά το βελάκι στην οθόνη μετακινείται μόνο με τα πλήκτρα? Δεν γίνετε με την κίνηση του κοντρόλ να κινείται και το βελάκι? Μπορεί να είναι τελείως χαζή η ερώτηση μου αλλά τώρα μπήκα στο χώρο αυτό συγνώμη.
Αν έχεις airmouse κινείται όπως με ένα ποντίκι στο pc.

 

Sent from my ONEPLUS A6003 using Tapatalk

ONEPLUS 6 64gb: rooted, Elemental kernel

NEXUS 4 16gb: Stock 5.0.1/Rastapop 5.0.2, Hell core b69L

Cube iwork 10 tablet 64gb: Win 10/Android 5.1

Tv Box CS968:RK3188, 4 Core 1.6ghz, 4 core VGA, 2GB Ram, Geass custom Rom

Link to comment
Share on other sites

Αν έχεις airmouse κινείται όπως με ένα ποντίκι στο pc.

 

Sent from my ONEPLUS A6003 using Tapatalk

 

Αυτό πως μπορώ να το καταλάβω στο beelink mini GT1?

Link to comment
Share on other sites

Αυτό πως μπορώ να το καταλάβω στο beelink mini GT1?

 

 

 

Τι να καταλάβεις; Αγοράζεις ένα air mouse και το δουλεύεις στο tv box...

 

 

Sent from my iPad using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Περιμενω αυριο ενα andoid tv box. Μπορει να μου πει καποιος αν παιζει σωστα το nova go στην συσκευη του?
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά την βοήθεια σας.

Έχω το h96 pro μετά από αρκετό καιρό μου έβγαλε πάλι πρόβλημα.

Με το που το ανοίγω με βγάζει στο μενού που είναι για boot κλπ. Και μένει εκεί χωρίς να μπορώ να το χειριστώ από το πληκτρολόγιο,και όσες φορές δοκίμασα να πατήσω το γνωστό κουμπάκι με την οδοντογλυφίδα ,πάλι στο ιδιο σημειο με βγαζει.

Υπάρχει κάποια λύση.

Ευχαριστώ για άλλη μια φορά.

Καμία βοήθεια παιδιά...

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά την βοήθεια σας.

Έχω το h96 pro μετά από αρκετό καιρό μου έβγαλε πάλι πρόβλημα.

Με το που το ανοίγω με βγάζει στο μενού που είναι για boot κλπ. Και μένει εκεί χωρίς να μπορώ να το χειριστώ από το πληκτρολόγιο,και όσες φορές δοκίμασα να πατήσω το γνωστό κουμπάκι με την οδοντογλυφίδα ,πάλι στο ιδιο σημειο με βγαζει.

Υπάρχει κάποια λύση.

Ευχαριστώ για άλλη μια φορά.

 

τι rom φοράς, τη μαμά ή άλλη; ξέρεις πως να περάσεις rom ;

Οι τρανοί άντρες είναι σφυρηλατημένοι στη φωτιά.

Προνόμιο των κατωτέρων είναι το άναμμα της φωτιάς.

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σε beelink gt1 mini έχω πρόβλημα στον launger πρώτον δεν βρησκει τοποθεσία κ δεύτερο κάθε 1 λεπτό ασπρηζη η οθόνη κ μετά από 1 δευτερόλεπτο επανέρχεται έβαλα άλλον launger και δεν το κάνει το θέμα είναι ότι δεν βρησκω κάποιον που να έχει την εφαρμογή να ελαττώνει την μνήμη της ρομ μήπως έχετε κάποιον να μου προτείνετε?

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 5 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σε beelink gt1 mini έχω πρόβλημα στον launger πρώτον δεν βρησκει τοποθεσία κ δεύτερο κάθε 1 λεπτό ασπρηζη η οθόνη κ μετά από 1 δευτερόλεπτο επανέρχεται έβαλα άλλον launger και δεν το κάνει το θέμα είναι ότι δεν βρησκω κάποιον που να έχει την εφαρμογή να ελαττώνει την μνήμη της ρομ μήπως έχετε κάποιον να μου προτείνετε?

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 5 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Δεν βρίσκει τοποθεσία επειδή την "τραβάει" από το yahoo weather το οποίο πρόσφατα άλλαξε κάτι στο ΑΡΙ του. Η οθόνη που ασπρίζει κάθε τόσο ίσως οφείλεται σε αυτό γιατί κρασάρει ο launcher στην προσπάθεια να φορτώσει την τοποθεσία. Πήγαινε ρυθμίσεις -> τοποθεσία και κάνε απενεργοποίηση εύρεσης τοποθεσίας και λογικά θα διορθωθεί το πρόβλημα. Εννοείται ότι αυτό ισχύει για τον μαμά launcher, αν αφήσεις τον άλλο launcher που έβαλες δεν υπάρχει προβλημα ούτως ή άλλως.

Link to comment
Share on other sites

Δεν βρίσκει τοποθεσία επειδή την "τραβάει" από το yahoo weather το οποίο πρόσφατα άλλαξε κάτι στο ΑΡΙ του. Η οθόνη που ασπρίζει κάθε τόσο ίσως οφείλεται σε αυτό γιατί κρασάρει ο launcher στην προσπάθεια να φορτώσει την τοποθεσία. Πήγαινε ρυθμίσεις -> τοποθεσία και κάνε απενεργοποίηση εύρεσης τοποθεσίας και λογικά θα διορθωθεί το πρόβλημα. Εννοείται ότι αυτό ισχύει για τον μαμά launcher, αν αφήσεις τον άλλο launcher που έβαλες δεν υπάρχει προβλημα ούτως ή άλλως.
Απλά ψάχνω launger που να έχει την εφαρμογή για καθαρησμο της ρομ αλλά έχω κατεβάσει 10 κ δεν βρησκω.

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 5 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Δεν έχω ιδέα.Δεν το έχω πειράξει καθόλου

Είμαι λίγο άσχετος.

Αν έχεις κάποιες οδηγίες ή κάποιο video που θα βοηθούσε...

Ευχαριστώ

 

----- προσθήκη μηνύματος 114 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Δεν έχω ιδέα.Δεν το έχω πειράξει καθόλου

Είμαι λίγο άσχετος.

Αν έχεις κάποιες οδηγίες ή κάποιο video που θα βοηθούσε...

Ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

Δεν έχω ιδέα.Δεν το έχω πειράξει καθόλου

Είμαι λίγο άσχετος.

Αν έχεις κάποιες οδηγίες ή κάποιο video που θα βοηθούσε...

Ευχαριστώ

 

Το θέμα με (σχεδόν όλα) τα media player είναι τα πολλά και διαφορετικά motherboard (μνήμες, chips, κάρτες Wifi) που χρησιμοποιούν και οι κλώνοι αλλά και οι ίδιες οι εταιρίες στα μοντέλα τους, οπότε το πρώτο που θα πρέπει να κάνεις είναι να ανοίξεις το μηχάνημα (αποσυναρμολόγηση) για να δούμε τι μνήμη φοράει (ddr3 ddr4) και το χρώμα του motherboard (πράσινο , μπλε ή μαύρο),το άνοιγμα δεν είναι κάτι δύσκολο, λίγη προσοχή θέλει. Μετά βλέπουμε ποια ρομ θα κατεβάσεις. Αλλά στο ενδιάμεσο θα πρέπει να έχεις ένα καλώδιο usb male to male, για να περάσουμε την rom, αν δεν έχεις μπορείς να κατασκεύσεις ένα εύκολα απλά θα πρέπει να χαλάσεις δυο άλλα καλώδια usb. Αν έχεις όρεξη και μπορείς να κάνεις τα παραπάνω μου λες και συνεχίζουμε.

άνοιγμα συσκευής

Edited by lost

Οι τρανοί άντρες είναι σφυρηλατημένοι στη φωτιά.

Προνόμιο των κατωτέρων είναι το άναμμα της φωτιάς.

Link to comment
Share on other sites

Κάτοχος εδώ και 2 βδομάδες του Mi Box S..

 

Αφού έκανα factory reset, αλλαγή σε Google & Cloudflare DNS και επαννεκίνηση το μηχάνημα έστρωσε και έπαιζε αδιάλειπτα Kodi, Netflix κλπ

 

Προχθές δεν μπήκα καθόλου στο tv box. Μπαίνω χθες και βλέπω να κολλάει. Πάω στις ρυθμίσεις>έλεγχο δικτύου στο Netflix και βλέπω ταχύτητα 5 mbps (από 22 που έβγαζε τις προηγούμενες μέρες!!). Κατεβάζω και το Speedtest, μου βγάζει 7 mbps..

 

Ti μπορεί να φταίει και σέρνεται έτσι?? Στις ρυθμίσεις δεξιά το wifi βγάζει σύνδεση "άριστη".. Να κάνω επανεκκίνηση κάθε φορά που ανοίγω το μηχανάκι, κάτι άλλο???

Lenovo A630 -----> Cubot S200 -----> Xiaomi Redmi 3 Pro
Link to comment
Share on other sites

Κάτοχος εδώ και 2 βδομάδες του Mi Box S..

 

 

 

Αφού έκανα factory reset, αλλαγή σε Google & Cloudflare DNS και επαννεκίνηση το μηχάνημα έστρωσε και έπαιζε αδιάλειπτα Kodi, Netflix κλπ

 

 

 

Προχθές δεν μπήκα καθόλου στο tv box. Μπαίνω χθες και βλέπω να κολλάει. Πάω στις ρυθμίσεις>έλεγχο δικτύου στο Netflix και βλέπω ταχύτητα 5 mbps (από 22 που έβγαζε τις προηγούμενες μέρες!!). Κατεβάζω και το Speedtest, μου βγάζει 7 mbps..

 

 

 

Ti μπορεί να φταίει και σέρνεται έτσι?? Στις ρυθμίσεις δεξιά το wifi βγάζει σύνδεση "άριστη".. Να κάνω επανεκκίνηση κάθε φορά που ανοίγω το μηχανάκι, κάτι άλλο???

Κάνε και ένα.restart το ρούτερ

 

Sent from my ONEPLUS A6003 using Tapatalk

ONEPLUS 6 64gb: rooted, Elemental kernel

NEXUS 4 16gb: Stock 5.0.1/Rastapop 5.0.2, Hell core b69L

Cube iwork 10 tablet 64gb: Win 10/Android 5.1

Tv Box CS968:RK3188, 4 Core 1.6ghz, 4 core VGA, 2GB Ram, Geass custom Rom

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σε beelink gt1 mini έχω πρόβλημα στον launger πρώτον δεν βρησκει τοποθεσία κ δεύτερο κάθε 1 λεπτό ασπρηζη η οθόνη κ μετά από 1 δευτερόλεπτο επανέρχεται έβαλα άλλον launger και δεν το κάνει το θέμα είναι ότι δεν βρησκω κάποιον που να έχει την εφαρμογή να ελαττώνει την μνήμη της ρομ μήπως έχετε κάποιον να μου προτείνετε?

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 5 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Πως αλλάζεις από τον έναν launcher στον άλλον? Το ίδιο tv box έχουμε.

Link to comment
Share on other sites

Κατεβάζεις από play store τον Nova launcher, Google launcher ή όποιον άλλον θες , το τρέχεις , τον επιλέγεις σαν default launcher, βάζεις widget καιρού και τοποθεσίας και είσαι έτοιμος. Edited by makis1024
Link to comment
Share on other sites

αν σε mibox κανεις επαναφορα εργοστασιακων ρυθμισεων θα μεταβει σε android 6.0 απο την τωρινη που εχει γινει 7.0? διοτι τωρα τελευταια κολλαει μετα την αναβαθμιση. Λετε να επηρεαζει το kodi? να το βγαλω και να δοκιμασω?
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...