Jump to content

Android TV Box


spyrosrotary
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 21,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

  • junglist

    1093

  • gatos814

    1262

  • makis1024

    549

  • ath156

    1772

Εγώ του το πέρασα.

 

 

 

Έχεις κάποιο λινκ; Είμαι με 4.2.2 και δεν μπορώ να βάλω kodi 17, ούτε κάποιο fork. Στην 4.4 μπαίνουν τα Forks.

 

 

Sent from my iPad using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Έχεις κάποιο λινκ; Είμαι με 4.2.2 και δεν μπορώ να βάλω kodi 17, ούτε κάποιο fork. Στην 4.4 μπαίνουν τα Forks.

 

 

Sent from my iPad using Tapatalk

Βάλε το cemc, είναι fork του kodi και παίζει σε 4.2.2 και είναι συμβατό με add ons που παίζουν στο kodi 17. Πλέον όμως δεν υπάρχει η free έκδοση στο playstore, αλλά λογικά κάπου θα το βρεις για download.

 

Sent from my Huawei Mate S using Tapatalk

Edited by zananiro
The day is my enemy, the night my friend
Link to comment
Share on other sites

Βάλε το cemc, είναι fork του kodi και παίζει σε 4.2.2 και είναι συμβατό με add ons που παίζουν στο kodi 17. Πλέον όμως δεν υπάρχει η free έκδοση στο playstore, αλλά λογικά κάπου θα το βρεις για download.

 

Sent from my Huawei Mate S using Tapatalk

Επιβεβαιώνω τα παραπάνω.

Έβαλα στο 4.2.2 το CEMC PRO και παίζουν κομπλέ τα νεώτερα addon.

Αν και σπάνια δουλεύω Kodi.

 

Terrarium και ξερό ψωμί

 

Sent from my ONEPLUS A3003 using Tapatalk

ONEPLUS 6 64gb: rooted, Elemental kernel

NEXUS 4 16gb: Stock 5.0.1/Rastapop 5.0.2, Hell core b69L

Cube iwork 10 tablet 64gb: Win 10/Android 5.1

Tv Box CS968:RK3188, 4 Core 1.6ghz, 4 core VGA, 2GB Ram, Geass custom Rom

Link to comment
Share on other sites

Έκανα συνδρομή Netflix και πέρασα το λογαριασμό στην προεγκατεστημένη εφαρμογή που έχει ένα tv box m8 με 4.4.2, κοντεύει τετραετία. Η έκδοση της εφαρμογής πρέπει να είναι προϊστορική, η 3.4.1, ζήτησε αναβάθμιση αλλά δεν την έκανα λόγω των θεμάτων που ανέφεραν αρκετά παιδιά λίγα ποστ πιο πριν.

Το Netfix παίζει ΟΚ (δεν τσέκαρα τι ανάλυση είναι, αλλά εμένα με ικανοποιεί και με το παραπάνω).

Οι ερωτήσεις είναι: κάνω αναβάθμιση της εφαρμογής που μου ζητάει όταν την ανοίγω ή κάθομαι στα αυγά μου και συνεχίζω με αυτή που έχω?

Αν κάνω αναβάθμιση και σταματήσει να παίζει, αν περάσω πάλι την παλιά εφαρμογή θα δουλέψει?

 

Sent from my Huawei Mate S using Tapatalk

The day is my enemy, the night my friend
Link to comment
Share on other sites

Παιδια ξέρει κανείς θέλω να πάρω το Mibox και κάποια παίζουν Netflix και κάποια όχι DHCP πρόβλημα σε κάποιες παρτίδες , μήπως φτιάχτηκε με το Android Oreo update ? Η έχει παρεό κανείς από κάπου πρόσφατα με την καλή πάρτιδα , ευχαριστώ .

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Κανένας δεν μπορεί να σου απαντήσει για το αν θα πέσεις σε μοντέλο που θα έχει κάποιο ελάττωμα. Κατά κοινή ομολογία παίζει μια χαρά νετφλιξ το κουτάκι.

 

Same Sh1t... Different Day

Same Sh..t , Different Day
Link to comment
Share on other sites

Έκανα συνδρομή Netflix και πέρασα το λογαριασμό στην προεγκατεστημένη εφαρμογή που έχει ένα tv box m8 με 4.4.2, κοντεύει τετραετία. Η έκδοση της εφαρμογής πρέπει να είναι προϊστορική, η 3.4.1, ζήτησε αναβάθμιση αλλά δεν την έκανα λόγω των θεμάτων που ανέφεραν αρκετά παιδιά λίγα ποστ πιο πριν.

Το Netfix παίζει ΟΚ (δεν τσέκαρα τι ανάλυση είναι, αλλά εμένα με ικανοποιεί και με το παραπάνω).

Οι ερωτήσεις είναι: κάνω αναβάθμιση της εφαρμογής που μου ζητάει όταν την ανοίγω ή κάθομαι στα αυγά μου και συνεχίζω με αυτή που έχω?

Αν κάνω αναβάθμιση και σταματήσει να παίζει, αν περάσω πάλι την παλιά εφαρμογή θα δουλέψει?

 

Sent from my Huawei Mate S using Tapatalk

Όχι μην κάνεις αναβάθμιση.

Και εγώ παλιά βρήκα να βάλω στο αρχαίο κουτάκι που αναφέρω πιο πάνω και εννοείται δεν το πειράζω αφού παίζει μια χαρά.

Το περίεργο είναι ότι σου ζητάει αναβάθμιση. Δεν την έβαλες την εφαρμογή χερατα;

Εμένα ποτέ δεν ζήτησε αναβάθμιση

 

Sent from my ONEPLUS A3003 using Tapatalk

ONEPLUS 6 64gb: rooted, Elemental kernel

NEXUS 4 16gb: Stock 5.0.1/Rastapop 5.0.2, Hell core b69L

Cube iwork 10 tablet 64gb: Win 10/Android 5.1

Tv Box CS968:RK3188, 4 Core 1.6ghz, 4 core VGA, 2GB Ram, Geass custom Rom

Link to comment
Share on other sites

Όχι μην κάνεις αναβάθμιση.

Και εγώ παλιά βρήκα να βάλω στο αρχαίο κουτάκι που αναφέρω πιο πάνω και εννοείται δεν το πειράζω αφού παίζει μια χαρά.

Το περίεργο είναι ότι σου ζητάει αναβάθμιση. Δεν την έβαλες την εφαρμογή χερατα;

Εμένα ποτέ δεν ζήτησε αναβάθμιση

 

Sent from my ONEPLUS A3003 using Tapatalk

 

Όχι δεν την πέρασα εγώ, ήταν προεγκατεστημένη. Την αναβάθμιση δεν την ζητάει μέσω playstore, η εφαρμογή την ζήτησε όταν την άνοιξα την πρώτη φορά. Μετά το log in δεν ξαναζητησε μέχρι τώρα, ίσως να το κάνει ανά διαστήματα.

Απλά έλεγα μήπως έβαζα κάποια νεώτερη έκδοση γιατί έχει περισσότερα features και καλύτερο interface απ'όσο ξέρω. Σκέψου ότι αυτή που έχω είναι τεσσάρων ετών παλιά περίπου, το interface στα settings είναι πολύ ρετρό και οι επιλογές στα settings είναι μόνο 1-2, χαχαχα. Αλλά αφού παίζει δεν την πειράζω. Θα κοιτάξω και από περιέργεια σε τι ανάλυση παίζει.

 

Sent from my Huawei Mate S using Tapatalk

Edited by zananiro
The day is my enemy, the night my friend
Link to comment
Share on other sites

Review από το Tanix TX9 Pro.

 

Από τα καλά s912 με πολύ γρήγορη ROM.

Λογικό αφού είναι ίδιο το TX92.

 

Sent from my ONEPLUS A3003 using Tapatalk

ONEPLUS 6 64gb: rooted, Elemental kernel

NEXUS 4 16gb: Stock 5.0.1/Rastapop 5.0.2, Hell core b69L

Cube iwork 10 tablet 64gb: Win 10/Android 5.1

Tv Box CS968:RK3188, 4 Core 1.6ghz, 4 core VGA, 2GB Ram, Geass custom Rom

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα στο forum. Ενδιαφέρομαι για την αγορά του mi box κυρίως για cosmotetvgo. Ανάμεσα στα θέματα που εμφανίζει το android 8.0 oreo, είναι και προβλήματα με το cosmotetv? Γνωρίζει κάποιος σχετικά?
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σας,θέλω να αγοράσω ένα tv box για kodi και live streaming κατά κύριο λόγο. έχω διαβάσει πολλές σελίδες στο φόρουμ και έχω καταλήξει στα εξής

 

https://www.gearbest.com/tv-box-mini-pc/pp_607555.html?wid=1433363

 

https://www.gearbest.com/tv-box/pp_708559.html?wid=1433363#goodsDetail

 

https://www.gearbest.com/tv-box/pp_1592326.html?wid=1433363&vip=15563232&gclid=CjwKCAjw2rjcBRBuEiwAheKeL-jSq9Cs7jWEW2Ze8jIiRcx199sSx-eHGDSRx6a-DzVLcAW5K9OnyhoCftoQAvD_BwE

 

Ποιο θα προτείνατε από τα παραπάνω η ακόμα και κάποιο άλλο με τα ίδια χρήματα.

Edited by diplotis
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σας,θέλω να αγοράσω ένα tv box για kodi και live streaming κατά κύριο λόγο. έχω διαβάσει πολλές σελίδες στο φόρουμ και έχω καταλήξει στα εξής

 

https://www.gearbest.com/tv-box-mini-pc/pp_607555.html?wid=1433363

 

https://www.gearbest.com/tv-box/pp_708559.html?wid=1433363#goodsDetail

 

https://www.gearbest.com/tv-box/pp_1592326.html?wid=1433363&vip=15563232&gclid=CjwKCAjw2rjcBRBuEiwAheKeL-jSq9Cs7jWEW2Ze8jIiRcx199sSx-eHGDSRx6a-DzVLcAW5K9OnyhoCftoQAvD_BwE

 

Ποιο θα προτείνατε από τα παραπάνω η ακόμα και κάποιο άλλο με τα ίδια χρήματα.

 

Έχω το Mecool M8S PRO L και θεωρώ πως είναι πολύ καλό !!!

Πολύ εύκολο και απλό interface και μέχρι στιγμής δεν μου έχει κολλήσει πουθενά !!!

Έχει βρεθεί και λύση για το netflix οπότε θα το πρότεινα...

Δες το και στο banggood που βγάζει καλές προσφορές... Από εκεί το πήρα κι εγώ και το είχα σε 2 μέρες....!!!

Edited by pmakridis
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα στο forum. Ενδιαφέρομαι για την αγορά του mi box κυρίως για cosmotetvgo. Ανάμεσα στα θέματα που εμφανίζει το android 8.0 oreo, είναι και προβλήματα με το cosmotetv? Γνωρίζει κάποιος σχετικά?

Παίζει, με την έκδοση για τάμπλετ.

Link to comment
Share on other sites

Παίζει, με την έκδοση για τάμπλετ.
Και η έκδοση για phone κάνει!

 

Στάλθηκε από το Redmi 5 Plus μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

kokorets , cfotis13 σας ευχαριστώ.

Αν μπορείτε να μου στείλετε σε pm και από πού το αγοράσατε για να το πάρω κι εγώ θα το ήθελα, γιατί (αν έχω καταλάβει καλά) δεν συμπεριφέρονται όλα τα mi box το ίδιο...

Link to comment
Share on other sites

https://www.gearbest.com/tv-box/pp_009367872782.html?wid=1433363

 

ΑΥΤΟ ΤΟ ΠΑΙΡΝΩ...? ΑΞΙΖΕΙ?

ONE PLUS 2 * MAZE ALPHA * UMI SUPER * LG G3* NEXUS 6* XIAOMI MI MAX * MEIZU M3 NOTE*

NOKIA 808 * NOKIA N9 * HTC HD2 * LUMIA 930 * BLACKBERRY Z30 *

ONDA V919 WINDOWS * SAMSUNG TAB S2

Link to comment
Share on other sites

https://www.gearbest.com/tv-box/pp_009367872782.html?wid=1433363

 

ΑΥΤΟ ΤΟ ΠΑΙΡΝΩ...? ΑΞΙΖΕΙ?

Με Rockhip;

Δεν θα το συνιστούσα, όπως έχουμε πει πολλές φορές εδώ μέσα.

 

Sent from my ONEPLUS A3003 using Tapatalk

ONEPLUS 6 64gb: rooted, Elemental kernel

NEXUS 4 16gb: Stock 5.0.1/Rastapop 5.0.2, Hell core b69L

Cube iwork 10 tablet 64gb: Win 10/Android 5.1

Tv Box CS968:RK3188, 4 Core 1.6ghz, 4 core VGA, 2GB Ram, Geass custom Rom

Link to comment
Share on other sites

Με Rockhip;

Δεν θα το συνιστούσα, όπως έχουμε πει πολλές φορές εδώ μέσα.

 

Sent from my ONEPLUS A3003 using Tapatalk

γιατι? αφου εχει πολλα τετοια...τι προβλημα εχουν?

ONE PLUS 2 * MAZE ALPHA * UMI SUPER * LG G3* NEXUS 6* XIAOMI MI MAX * MEIZU M3 NOTE*

NOKIA 808 * NOKIA N9 * HTC HD2 * LUMIA 930 * BLACKBERRY Z30 *

ONDA V919 WINDOWS * SAMSUNG TAB S2

Link to comment
Share on other sites

γιατι? αφου εχει πολλα τετοια...τι προβλημα εχουν?
Ο εν λόγω επεξεργαστής έχει αποκτήσει τη φήμη ότι δεν συνεργάζεται καλά με το Kodi, χωρίς βέβαια αυτό να είναι ο κανόνας και χωρίς να σημαίνει ότι το συγκεκριμένο μηχανάκι θα έχει θέμα.

 

Sent from my Huawei Mate S using Tapatalk

The day is my enemy, the night my friend
Link to comment
Share on other sites

γιατι? αφου εχει πολλα τετοια...τι προβλημα εχουν?

Κοιτά καλύτερα για άλλο μηχανάκι φίλε.

Βλέπουμε διαβάζουμε και ακούμε ΠΑΝΤΑ.......ANT1 (Tv Web and Radio)

Mήν βαράτε εμάς τους δημοσιογράφους τήν δουλεία μας κάνουμε......

Link to comment
Share on other sites

γιατι? αφου εχει πολλα τετοια...τι προβλημα εχουν?

Θα σου μιλήσω εκ πείρας καθώς το έχω περίπου ένα χρόνο.

 

Πολύ γρήγορο boot και γενικά UI (με 7.1)

Με ΜΧ παίζει σχεδόν τα πάντα ΕΚΤΟΣ από 10bit αρχεία βίντεο όπου το πιάνει λόξυγγας. Με τον default player παίζει και 10bit αρχεία αλλά δεν έχεις πολλές επιλογές παραμετροποίησης.

Σπάνια θα κολλήσει (από τα 4GB RAM σε καθημερινή χρήση χρησιμοποιεί το πολύ τα 1,8)

To fork που έχει προεγκατεστημένο έρχεται με αρκετα add-ons out of the box +SportsDevil

Το τροφοδοτικό του μας άφησε χρόνους στον πρώτο μήνα (με <10 ευρώ πήρα από σκρουτζομάγαζο με προστασία από υπέρταση)

Ακόμα κι όταν τερματίζει, bluetooth και USB συνεχίζουν να δουλεύουν οπότε δίσκοι και ανεμιστηράκια εξακολουθούν να δουλεύουν και να τραβάνε ρεύμα

H USB 3.0 ΔΕΝ είναι USB 3.0

Το Netflix παίζει μέχρι SD (480-576p) ως L3-certified

Δεν είναι rooted (το οποίο για κάποιον μπορεί να είναι καλό βέβαια για Nova/OTEgo)

To home screen δεν είναι ιδιαίτερα παραμετροποιήσιμο και δεν μπορεί να αντικατασταθεί

Δεν έχω καταφέρει με τίποτα να κάνω τρίτες εφαρμογές (ES Explorer κτλ) να γράψουν σε εξωτερικό storage ακόμα κι αν είναι σε fat32. Από τον default file manager μπορώ να κάνω copy σε εξωτερικό σκληρό 1ΤΒ (NTFS) χωρίς πρόβλημα.

 

Σύνοψη:

Τη δουλειά μου την κάνω απροβλημάτιστα προς το παρόν αλλά για να είμαι ειλικρινής δεν θα το πρότεινα για νέα αγορά.

http://mowned.com/sig/don-fedon-kon.jpg
Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει τρόπος σε android box να παίξει κανείς παιχνίδια όπως το FIFA ή το PES?

Έχω πάρει αυτό: https://www.gearbest.com/game-controllers/pp_593398.html?wid=1433363

και είναι απόλυτα συμβατό με μερικά παιχνίδια (asphalt, real racing) αλλά στα ποδοσφαιράκια δεν γίνεται τίποτα με κανένα από τα κουμπιά.

Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει τρόπος σε android box να παίξει κανείς παιχνίδια όπως το FIFA ή το PES?

Έχω πάρει αυτό: https://www.gearbest.com/game-controllers/pp_593398.html?wid=1433363

και είναι απόλυτα συμβατό με μερικά παιχνίδια (asphalt, real racing) αλλά στα ποδοσφαιράκια δεν γίνεται τίποτα με κανένα από τα κουμπιά.

Δοκίμασε με game controller 2 touch pro (πρέπει να είσαι root )

Υπάρχουν tutorials στο YouTube για το πως...

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...