Jump to content

Android TV Box


spyrosrotary
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Έχει δοκιμάσει κάποιος να.συνδέσει κάποιο box με ultrawide monitor 2560x1080 ?

 

Δουλεύει καλά γιατί είχα διαβάσει οτι σε κάτι οθόνες με ανάλυση 1680x...... συνέβαιναν διάφορα.

Μπορώ να δοκιμάσω αν ενδιαφέρεσαι σήμερα να δω πως παίζει

 

 

Στάλθηκε από το SM-N950F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 21,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

  • junglist

    1093

  • gatos814

    1241

  • makis1024

    547

  • ath156

    1754

Εχω το mxiii g s812 2gb 16gb rom εδω κι 2 χρονια .Πριν απο 3-4 μηνες αρχισε να κολαει ,πριν απο 2 μηνες αρχισε να κανει επανεκινησης 1 -2 φορες την βδομαδα αφου το ανοιγα κι μετααπο 2-3 λεπτα.Συνηθως δουλευει 6-7 ωρες την μερα brousing και καμια σειρα ταινια( οχι παιχνιδια).Δεν εχει ενδειξη θερμοκρασιας (αισθητηρα).Χθες που δοκιμασα ανεμιστηρακι απο κατω ,εκανε τα ιδια κοληματα που εκανε κι χωρις ανεμιστηρα.

Απο χθες το βραδι που το ανοιξα ξανα, δειχνει το box τα χρωματα ξεπλυμενα (το κοκκινο πορτοκαλι.το μπλε σκουρω σιελ κλπ).Αφαιρεσα το ανεμιστηρακι,αλλαξα θυρα hdmi , καλωδιο hdmi ,τα ιδια.Ενωενα αλλο tv box που εχω δειχνει κανονικα στη tv.

Tι φταιει? Τι να κανω ?

Ευχαριστω εκ των προτερων.

Link to comment
Share on other sites

Παρακληση,καποιος που εχει εγκαταστησει το cosmote tv go σε mi box να μου στειλει πμ με τον τροπο γιατι δεν το βρισκω.Ειμαι αρχαριος με τα tv box.

 

Στείλε μου mail να στο ανεβάσω αύριο με wetransfer

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα. Υπάρχει κάποιος που να έχει το mecool kiii pro? Θέλω να ρωτήσω αν έχει προβλήματα υπερθέρμανσης και αν υποστηρίζει τελικά το νεο πρότυπο που θα έρθει στο επιγειο.

Είμαι ένα κλικ από το να το πάρω αλλά κολλάω στα παραπάνω.

 

Πρόσφατα μου έφερε ένας φίλος να του περάσω την nougat rom προβλήματα δεν διαπίστωσα, άσε που ήταν πολύ γρήγορο μετά την αναβάθμιση, θερμοκρασίες όχι κάτι ιδιαίτερο σε σχέση με όλα τα υπόλοιπα boxakia εννοώ στην αφή, το t2 πρότυπο το υποστηρίζει, μόνο πρόβλημα ήταν ότι όταν έβαλε netflix επειδή έχει συνδρομή δεν του άνοιγε του είπα να κοιτάξει μήπως είχε βγει ota που όντως είχε βγει και του δούλεψε και το netflix κανονικά και χωρίς πρόβλημα.

Huawei Honor Note 10/Xbox One S/etc.
Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ για την απάντηση. Υπάρχει κανένας άλλος που να το έχει? Σε παρακολούθηση ταινίας 1080 θα ήθελα να μάθω πως συμπεριφέρεται απο θερμοκρασίες.
Link to comment
Share on other sites

Μπορώ να δοκιμάσω αν ενδιαφέρεσαι σήμερα να δω πως παίζει

 

 

Στάλθηκε από το SM-N950F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

ναι αν είναι εύκολο θα ήθελα να ξέρω, σε ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

Εάν κάποιος ενδιαφέρεται για Tanix TX92 3/32 μαζί με Bluetooth μικρό πληκτρολόγιο ας επικοινωνήσει μαζί μου με π.μ.

 

Σχεδόν αχρησιμοποίητα.

Edited by akilleas
Η Ελλάδα είναι η μόνη Αφρικανική χώρα που κατοικείται από λευκούς
Link to comment
Share on other sites

Παιδια συγνωμη που ξαναποσταρω αλλα δεν πηρα καπια απαντηση. Επι ενα 2 μηνες ακομα να αποφασισω τι να παρω για την τηλεοραση. Βασικα αυτη τη στιγμη στη T.V που ειναι προς το παρων 1080p το μονο που βλεπουμε ειναι κανονικα καναλια κυπριακης τηλεορασης εκτος απο καποιες φορες που βαζω το λαπτοπ κοντα με HDMI να δουμε καμια ταινια. Ειμαι αναμεσα σε Android Box, Roku Steaming Stick Plus και το Chromecast Ultra. Κυριως τι ζηταω? Netflix 1080p , ταινιες με καλη ποιοτητα για streaming, και live καναλια κυριως για κανα ποδοσφαιρο και F1 .. Εχω ψαξει εναλακτικους μεθοδους για να βλεπω ταινιες στο Roku μεσω του PLEX και το σκεφτομαι αν αξιζει.. ειμαι διαθεσιμος να πληρωσω μεχρι 100ευρω για κατι που αξιζει. Σκεφτομαι οτι τα φθηνα android box δεν θα μου κανουν τη δουλεια μου ποιοτικα και γενικως δεν μου γεμιζουν το ματι. (με εξαιρεση το nvidia shield) Απο την αλλη ομως θα στερηθω και τα live καναλλια με το Roku .. Επισης υπαρχει και ενα αλλο προιον που το εχουν αρκετοι εδω στην Κυπρο, ειναι το Dreambox. Βασικα ειναι IP T.V , πληρωνεις 150ευρω το χρονο και εχεις ολα τα καναλια και σειρες στα χερια σου με ελληνικους υποτιτλους. Χωρις κολληματα χωρις τπτ σε σχετικα πολυ καλες ποιοτητες.
Link to comment
Share on other sites

Κοιτα το zidoo x6 pro δε θελει ψαξιμο και σκαλισμα παιζει αξιοπιστα χωρις υψηλες θερμοκρασιες, ρουταρισματα βουντου κτλπ κτλπ

Αγαπάτε ΑΛΛΗΛΟΥΣ- Κακο ΔΕΝ κανει...

Samsung Galaxy S2, HTC ONE(Μ7),Iphone6s, Samsung J7(2016),Samsung S9, iphone7,iphone 13pro max
Ipad 3,Ipad 5

Link to comment
Share on other sites

Παιδια συγνωμη που ξαναποσταρω αλλα δεν πηρα καπια απαντηση. Επι ενα 2 μηνες ακομα να αποφασισω τι να παρω για την τηλεοραση. Βασικα αυτη τη στιγμη στη T.V που ειναι προς το παρων 1080p το μονο που βλεπουμε ειναι κανονικα καναλια κυπριακης τηλεορασης εκτος απο καποιες φορες που βαζω το λαπτοπ κοντα με HDMI να δουμε καμια ταινια. Ειμαι αναμεσα σε Android Box, Roku Steaming Stick Plus και το Chromecast Ultra. Κυριως τι ζηταω? Netflix 1080p , ταινιες με καλη ποιοτητα για streaming, και live καναλια κυριως για κανα ποδοσφαιρο και F1 .. Εχω ψαξει εναλακτικους μεθοδους για να βλεπω ταινιες στο Roku μεσω του PLEX και το σκεφτομαι αν αξιζει.. ειμαι διαθεσιμος να πληρωσω μεχρι 100ευρω για κατι που αξιζει. Σκεφτομαι οτι τα φθηνα android box δεν θα μου κανουν τη δουλεια μου ποιοτικα και γενικως δεν μου γεμιζουν το ματι. (με εξαιρεση το nvidia shield) Απο την αλλη ομως θα στερηθω και τα live καναλλια με το Roku .. Επισης υπαρχει και ενα αλλο προιον που το εχουν αρκετοι εδω στην Κυπρο, ειναι το Dreambox. Βασικα ειναι IP T.V , πληρωνεις 150ευρω το χρονο και εχεις ολα τα καναλια και σειρες στα χερια σου με ελληνικους υποτιτλους. Χωρις κολληματα χωρις τπτ σε σχετικα πολυ καλες ποιοτητες.

 

Εφόσον θέλεις netflix 1080p θα κοιτάξεις αυτή την λίστα

https://avclub.gr/forum/showthread.php/160598-Media-Players-με-HD-Netflix-υποστήριξη

Καλό είναι να πάρεις κάτι καλό όπως είπες γιατί το φτηνό μερικές φορές μπορεί να βγεί ακριβό, κοίταξε για amlogic s912 έχουν καλύτερη συμβατότητα με το Κόντι προσωπικά θα απέφευγα τα rockchip δεν συνεργάζονται τόσο καλά με το Κόντι εκτός και αν βάλεις fork ftmc για rockchip εκφράζω προσωπική μου άποψη βέβαια η τελική απόφαση είναι δική σου.

Huawei Honor Note 10/Xbox One S/etc.
Link to comment
Share on other sites

Εγώ αν καιγομουν για NETFLIX HD 1080, μόνο μέσω ταμπλετ ή laptop με Windows θα δοκιμαζα.

Στο Android θέλει πείραγμα, συγκεκριμένο μηχάνημα/ρομ κλπ

 

Για 32ιντσες τηλεόραση πάντως καλά είναι και με το tvbox στα 960x540. Δεν πεφτει πιξελιασμα.

 

Unleashed by my rooted OP3T on 8.0

ONEPLUS 6 64gb: rooted, Elemental kernel

NEXUS 4 16gb: Stock 5.0.1/Rastapop 5.0.2, Hell core b69L

Cube iwork 10 tablet 64gb: Win 10/Android 5.1

Tv Box CS968:RK3188, 4 Core 1.6ghz, 4 core VGA, 2GB Ram, Geass custom Rom

Link to comment
Share on other sites

Συγνωμη που σας ξανα ζαλιζω αλλα δεν πηρα καμια απαντηση..

Υπαρχει καμια προταση για tv box εως 40€ (905w)

Ουσιαστικα η χρηση του θα ειναι αποκλειστικα kodi αντε και κανα σερφαρισμα στο νετ.

Εχω δει αρκετα μοντελα οπως W95, Mecool M8S PRO W,Alfawise H96, Tanix TX2 - R2,Alfawise S95 Alfawise H96 Mini κλπ

Εαν μπορει να βοηθησει καποιος που να εχει εικονα γιατι εχω κολησει...

Σας ευχαριστω προκαταβολικα

Xiaomi RedMi Note 2

Deus Ex Machina

Link to comment
Share on other sites

Το Mecool m8s pro w το οποίο έχω δεν θα σε βολέψει για σερφάρισμα γιατί είναι android tv .Ίσως το Tanix το οποίο έχω δει είναι καλή επιλογή.Τώρα αν κάποιος άλλος πρότεινει κάτι άλλο καλώς

Συγνωμη που σας ξανα ζαλιζω αλλα δεν πηρα καμια απαντηση..

Υπαρχει καμια προταση για tv box εως 40€ (905w)

Ουσιαστικα η χρηση του θα ειναι αποκλειστικα kodi αντε και κανα σερφαρισμα στο νετ.

Εχω δει αρκετα μοντελα οπως W95, Mecool M8S PRO W,Alfawise H96, Tanix TX2 - R2,Alfawise S95 Alfawise H96 Mini κλπ

Εαν μπορει να βοηθησει καποιος που να εχει εικονα γιατι εχω κολησει...

Σας ευχαριστω προκαταβολικα

 

Στάλθηκε από το MI MAX 2 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Το Mecool m8s pro w το οποίο έχω δεν θα σε βολέψει για σερφάρισμα γιατί είναι android tv .Ίσως το Tanix το οποίο έχω δει είναι καλή επιλογή.Τώρα αν κάποιος άλλος πρότεινει κάτι άλλο καλώς

 

Στάλθηκε από το MI MAX 2 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Στο Mecool m8s pro w που εχεις μπαινει third party launcher οπως πχ ο nova ή καθε φορα που το κλεινεις ανοιγει στην προκαθορισμενη αρχικη σελιδα..?

Τα ota updates λειτουργουν ή οχι?

Σε ευχαριστω για τον χρονο σου

Xiaomi RedMi Note 2

Deus Ex Machina

Link to comment
Share on other sites

δεν δοκιμασα.σε αλλο mecool που ειχα m8s pro plus νομιζω δεν αλλαζε ο launcher.μονο με πειραγμα.update δεν μου εχει βγαλει κατι.παντως για σερφαρισμα δεν ειναι και τοσο βολικο.εγω το πηρα λογω netflix
Link to comment
Share on other sites

δεν δοκιμασα.σε αλλο mecool που ειχα m8s pro plus νομιζω δεν αλλαζε ο launcher.μονο με πειραγμα.update δεν μου εχει βγαλει κατι.παντως για σερφαρισμα δεν ειναι και τοσο βολικο.εγω το πηρα λογω netflix

 

Μαλλον θα παω στο W95 που ειδα να εχει εκπληκτικη προσφορα flashsale στα 29.99$

Xiaomi RedMi Note 2

Deus Ex Machina

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά, χρειάζομαι πρόταση για ένα tvbox, κυρίως για χρήση youtube και netflix.

Σχετικώς οικονομικό...

Τι μου προτείνετε ;

 

Ευχαριστώ !!!

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα και από μένα.

Πριν ρωτήσω τι να πάρω θα ήθελα να μού πει κάποιος αν χρησιμοποιεί TV box για παιχνίδια εκτός όλων των άλλων.

Μπορεί να υποστηρίξει κάποιο μηχάνημα παιχνίδια ακόμα και βαριά;

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα και από μένα.

Πριν ρωτήσω τι να πάρω θα ήθελα να μού πει κάποιος αν χρησιμοποιεί TV box για παιχνίδια εκτός όλων των άλλων.

Μπορεί να υποστηρίξει κάποιο μηχάνημα παιχνίδια ακόμα και βαριά;

M8s pro που έχω με s912 τρέχει καλά Leo's fortune με Xbox controller αλλά το Rayman Fiesta run το κολλάει σε full HD. Για βαριά παιχνίδια οχι δεν κάνει. Με shield που έχει Tegra θα παίζει άνετα pubg asphalt 8 και με ένα Xbox controller έχεις μια καλή παιχνιδομηχανη.

 

Στάλθηκε από το SM-N950F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

M8s pro που έχω με s912 τρέχει καλά Leo's fortune με Xbox controller αλλά το Rayman Fiesta run το κολλάει σε full HD. Για βαριά παιχνίδια οχι δεν κάνει. Με shield που έχει Tegra θα παίζει άνετα pubg asphalt 8 και με ένα Xbox controller έχεις μια καλή παιχνιδομηχανη.

 

Στάλθηκε από το SM-N950F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Βασικά λέω να χαζεύω κανένα line age στην τηλεόραση. Δεν παίζω κάτι άλλο δεν υπάρχει χρόνος.

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά, χρειάζομαι πρόταση για ένα tvbox, κυρίως για χρήση youtube και netflix.

Σχετικώς οικονομικό...

Τι μου προτείνετε ;

 

Ευχαριστώ !!!

 

Μονοδρομος ενα απο τα Xiaomi Mi Box ,Amazon Fire TV Stick και Amazon Fire TV 4K.

 

Και τα τρια τρεχουν επισημη εφαρμογή Netflix που εκτος απο την HD ανάλυση (4Κ το xiaomi με το Amazon 4K, και 1080p το TV Stick) θα σου δώσουν και πολυκάναλο ήχο (στο Netflix). Ειναι νομιζω οι πιο οικονομικές προτάσεις για αυτο που θέλεις, και κερασάκι ειναι το voice search και στις τρείς συσκευές. Τα Amazon θα πρεπει να τα φερεις με redirect υπηρεσία απο ευρωπαικο Amazon store. Το Xiaomi το βρίσκεις και απο Ελλάδα σε πολύ καλή (πλεον) τιμή.

 

Αν θες κατι ανώτερο, πας σε NVidia Shield.

Link to comment
Share on other sites

Μονοδρομος ενα απο τα Xiaomi Mi Box ,Amazon Fire TV Stick και Amazon Fire TV 4K.

 

Και τα τρια τρεχουν επισημη εφαρμογή Netflix που εκτος απο την HD ανάλυση (4Κ το xiaomi με το Amazon 4K, και 1080p το TV Stick) θα σου δώσουν και πολυκάναλο ήχο (στο Netflix). Ειναι νομιζω οι πιο οικονομικές προτάσεις για αυτο που θέλεις, και κερασάκι ειναι το voice search και στις τρείς συσκευές. Τα Amazon θα πρεπει να τα φερεις με redirect υπηρεσία απο ευρωπαικο Amazon store. Το Xiaomi το βρίσκεις και απο Ελλάδα σε πολύ καλή (πλεον) τιμή.

 

Αν θες κατι ανώτερο, πας σε NVidia Shield.

 

Σε ευχαριστώ πολύ !!!

Βρήκα και αυτό... στο οποίο έχουν ήδη εγκατεστημένα όλα τα προγράμματα με τις ανάλογες ρυθμίσεις...

Πως το βλέπεις ;

https://www.clevermarket.gr/proionta/ichos-eikona/eikona/tv-box-android/mx10-tv-box-android-7-1-4-gb-ram-32-gb-rom-kodi-17-6_105980/?lang=el&iid=105980&path=-1386341154&template=productDetails&gclid=Cj0KCQjwy9LVBRDOARIsAGqoVnt3EmTKlvpCMZILCH8O2y1D9IKqbZdj6G5A5xaoGp8jChLp58CgEH8aApEqEALw_wcB%2cCjwKCAiA7ovTBRAQEiwAo8dPcTq-s1Ll3dKHc37T5uBr7l6GQsOT_Gl_LMpltBegShuN8v3lgIuafBoClFUQAvD_BwE%2cCj0KCQjwxtPYBRD6ARIsAKs1XJ66HRLUVo-iduMZvt8ofdbrg3gqiAVbUKS0PUQZetSZaQEwjcsCKzUaAte9EALw_wcB

Link to comment
Share on other sites

 

 

 

1080 netflix αυτό δεν βγάζει

Δες λίγο αυτή την λίστα

061bca8d6e170de2b95e6d96889708dd.jpg

 

 

Sent from my iPad using Tapatalk Pro

Link to comment
Share on other sites

1080 netflix αυτό δεν βγάζει

Δες λίγο αυτή την λίστα

 

Sent from my iPad using Tapatalk Pro

 

Ω... Ευχαριστώ

Η Αλήθεια είναι πως ήθελα κάτι λιγότερο από 50 ευρώ...

το A95 r2 πήρε ένας φίλος και είναι πολύ ευχαριστημένος....

Με το netflix εγκατεστημένο !!!

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...