Jump to content

Android TV Box


spyrosrotary
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Δεν βρηκα άλλο θέμα για box με Windows 10 οπότε θα ρωτήσω εδώ, με ενδιαφέρει η αγορά ενός τέτοιου box τι μου προτείνετε;

θα ήθελα όπωσδηποτε να έχει έξοδο SPDIF και τιμή περίπου 120€ κάπου εκεί.

Με αυτά τα χρήματα δεν υπάρχει κάτι αξιόλογο !Γενικά με Windows είναι ακριβά ! Γιατί χρήση το θελεις;

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 21,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

  • junglist

    1093

  • gatos814

    1241

  • makis1024

    547

  • ath156

    1754

Δεν βρηκα άλλο θέμα για box με Windows 10 οπότε θα ρωτήσω εδώ, με ενδιαφέρει η αγορά ενός τέτοιου box τι μου προτείνετε;

θα ήθελα όπωσδηποτε να έχει έξοδο SPDIF και τιμή περίπου 120€ κάπου εκεί.

Δεν ξέρω αν καταλαβαίνεις τι σημαίνει off topic, αλλά εδώ μιλάμε για Android.

 

Οπότε αν θες να μιλήσεις για κάτι διαφορετικό που δεν συζητιέται ήδη, θα πρέπει να ανοίξεις νέο θέμα σε άλλη ενότητα.

ONEPLUS 6 64gb: rooted, Elemental kernel

NEXUS 4 16gb: Stock 5.0.1/Rastapop 5.0.2, Hell core b69L

Cube iwork 10 tablet 64gb: Win 10/Android 5.1

Tv Box CS968:RK3188, 4 Core 1.6ghz, 4 core VGA, 2GB Ram, Geass custom Rom

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα παιδιά :)

Ειμαι τελειως ασχετος με τα tv boxes και πηρα την αποφαση να αγορασω ενα.Εχω ριξει απειρο διαβασμα σε Ελληνικα και ξενα φορουμς,βιντεακια,reviews κτλ αλλα ακρη δεν βγαζω!!Μια μικρη βοήθεια θα ηταν δεκτη!

Μπατζετ που διαθετω γυρω στο 70ρι(+- 10 δεν ειναι θεμα)

Κυρια χρηση kodi,youtube,terarrium,swift streamz κτλ,serfarisma και δευτερευουσα κανενα παιχνιδακι και ισως συνδεση με στερεοφωνικο ή καποιο bluetooth ηχειο.

Αυτα που εχω ξεχωρισει ειναι

1)Vorke Z6/TANIX TX92

2)Zidoo h6 pro

3)mecool bb2 pro

4)mecool m8s pro

5)Beelink GS1 6K

6)Ugoos AM3

Σκεψη μου ειναι να παρω κατι με 3 Giga RAM DDR4 που πιστευω θα ηταν καλυτερα.

Ποια πιστευετε ειναι η καλυτερη επιλογη?

Οποιαδηποτε άλλη προταση φυσικα δεκτη

Ευχαριστω πολυ :)

Ericsson T28/Nokia8210/Nokia6600/Sony Ericsson k800i/Nokia N95/ Samsung Galaxy Sii/Huawei Honor 6:D
Link to comment
Share on other sites

Με αυτά τα χρήματα δεν υπάρχει κάτι αξιόλογο !Γενικά με Windows είναι ακριβά ! Γιατί χρήση το θελεις;

 

Σε ευχαριστώ για την απάντηση βασική χρήση ταινίες-YouTube-Netflix-σερφάρισμα multi-media

αλλά επειδή είμαι εκτός θέματος δεν μπορούμε να συνεχίσουμε εδώ την συζήτηση.

Ευχαριστώ πάντως.

 

 

Δεν ξέρω αν καταλαβαίνεις τι σημαίνει off topic, αλλά εδώ μιλάμε για Android.

 

Οπότε αν θες να μιλήσεις για κάτι διαφορετικό που δεν συζητιέται ήδη, θα πρέπει να ανοίξεις νέο θέμα σε άλλη ενότητα.

 

Συγγνώμη για την ερώτηση εκτός θέματος και το σταματάω εδώ.

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας παιδια.

 

Ειχα ενα λαπτοπ για να βλεπω ταινιες και σειρες μεσω σαιτ (τυπου g@m@to κτλ), το οποιο χαλασε και λεω να παρω tv box. Επειδη δεν ξερω τιποτα για αυτα, θελω να μπορω να μπαινω σε τετοια σαιτ και να βλεπω σειρες. Θελω να δωσω περιπου 100 ευρω. Θα μπορω να κανω αυτα που θελω; Ποιο μοντελο προτεινεται; Ευχαριστω πολυ!! :)

Link to comment
Share on other sites

Έχω ένα pendoo x8 mini.τι launcher είναι καλό να του βαλω; 2,3 που δοκίμασα κρασαρουν.Και αν κάποιος το εχει βρήκε τρόπο να του κάνει unroot;

 

Στάλθηκε από το MI MAX 2 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα παιδιά :)

Ειμαι τελειως ασχετος με τα tv boxes και πηρα την αποφαση να αγορασω ενα.Εχω ριξει απειρο διαβασμα σε Ελληνικα και ξενα φορουμς,βιντεακια,reviews κτλ αλλα ακρη δεν βγαζω!!Μια μικρη βοήθεια θα ηταν δεκτη!

Μπατζετ που διαθετω γυρω στο 70ρι(+- 10 δεν ειναι θεμα)

Κυρια χρηση kodi,youtube,terarrium,swift streamz κτλ,serfarisma και δευτερευουσα κανενα παιχνιδακι και ισως συνδεση με στερεοφωνικο ή καποιο bluetooth ηχειο.

Αυτα που εχω ξεχωρισει ειναι

1)Vorke Z6/TANIX TX92

2)Zidoo h6 pro

3)mecool bb2 pro

4)mecool m8s pro

5)Beelink GS1 6K

6)Ugoos AM3

Σκεψη μου ειναι να παρω κατι με 3 Giga RAM DDR4 που πιστευω θα ηταν καλυτερα.

Ποια πιστευετε ειναι η καλυτερη επιλογη?

Οποιαδηποτε άλλη προταση φυσικα δεκτη

Ευχαριστω πολυ :)

 

Και γω παιδες ειμαι σε αγορα TV BOX οπως και ο borelli_13. Πειτε αποψεις και ιδεες?

TCe
Link to comment
Share on other sites

Έχουν αναφερθεί τόσες προτάσεις στις τελευταίες σελίδες.

Γιατί δεν κοιτάτε λίγο;

ONEPLUS 6 64gb: rooted, Elemental kernel

NEXUS 4 16gb: Stock 5.0.1/Rastapop 5.0.2, Hell core b69L

Cube iwork 10 tablet 64gb: Win 10/Android 5.1

Tv Box CS968:RK3188, 4 Core 1.6ghz, 4 core VGA, 2GB Ram, Geass custom Rom

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα παιδιά :)

Ειμαι τελειως ασχετος με τα tv boxes και πηρα την αποφαση να αγορασω ενα.Εχω ριξει απειρο διαβασμα σε Ελληνικα και ξενα φορουμς,βιντεακια,reviews κτλ αλλα ακρη δεν βγαζω!!Μια μικρη βοήθεια θα ηταν δεκτη!

Μπατζετ που διαθετω γυρω στο 70ρι(+- 10 δεν ειναι θεμα)

Κυρια χρηση kodi,youtube,terarrium,swift streamz κτλ,serfarisma και δευτερευουσα κανενα παιχνιδακι και ισως συνδεση με στερεοφωνικο ή καποιο bluetooth ηχειο.

Αυτα που εχω ξεχωρισει ειναι

1)Vorke Z6/TANIX TX92

2)Zidoo h6 pro

3)mecool bb2 pro

4)mecool m8s pro

5)Beelink GS1 6K

6)Ugoos AM3

Σκεψη μου ειναι να παρω κατι με 3 Giga RAM DDR4 που πιστευω θα ηταν καλυτερα.

Ποια πιστευετε ειναι η καλυτερη επιλογη?

Οποιαδηποτε άλλη προταση φυσικα δεκτη

Ευχαριστω πολυ :)

 

Εγω φιλε μου κλεινω προς το mecool m8s pro L το οποιο εχει και την άδεια να παιζει Netflix hd και δε θα χρειαστει να περασω εξτρα καποιο mod apk. Το μονο μονο αρνητικο ειναι η 100 LAN (δεν εχει Gigabit)

Edited by sdaoulas
TCe
Link to comment
Share on other sites

Γεια σας παιδια.

 

Ειχα ενα λαπτοπ για να βλεπω ταινιες και σειρες μεσω σαιτ (τυπου g@m@to κτλ), το οποιο χαλασε και λεω να παρω tv box. Επειδη δεν ξερω τιποτα για αυτα, θελω να μπορω να μπαινω σε τετοια σαιτ και να βλεπω σειρες. Θελω να δωσω περιπου 100 ευρω. Θα μπορω να κανω αυτα που θελω; Ποιο μοντελο προτεινεται; Ευχαριστω πολυ!! :)

Αν πάρεις box δεν θα χρειάζεται να μπαίνεις σε τέτοια σάιτ. Θα εγκαταστήσεις kodi και terrarium και θα πάθεις πλάκα.
Link to comment
Share on other sites

Αν πάρεις box δεν θα χρειάζεται να μπαίνεις σε τέτοια σάιτ. Θα εγκαταστήσεις kodi και terrarium και θα πάθεις πλάκα.
Εκτός εάν διαθέτει 4Κ τιβί, όπου εκεί θα χρησιμοποιεί τορεντ

 

Στάλθηκε από το LG-D802 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Στοκ,ανημπορος να το ρουταρω
Link to comment
Share on other sites

Δεν εχω 4κ τηλεοραση, δυστυχως..:rolleyes: Εχω καταληξει στο beelink gt1 ultimate.

Θα βαλω το kodi , το οποιο εχω δει παλιοτερα σε pc και θα κοιταξω και το terrarium. Απλα ηθελα να εχω και την δυνατοτητα των σελιδων που προαναφερα.

Ευχαριστω πολυ!

Link to comment
Share on other sites

Δεν εχω 4κ τηλεοραση, δυστυχως..:rolleyes: Εχω καταληξει στο beelink gt1 ultimate.

Θα βαλω το kodi , το οποιο εχω δει παλιοτερα σε pc και θα κοιταξω και το terrarium. Απλα ηθελα να εχω και την δυνατοτητα των σελιδων που προαναφερα.

Ευχαριστω πολυ!

 

Εχω το gt1 ultimate και δεν εχω προβληματα αλλα καποιοι αλλοι που εχουν προσπαθησει να το δουλεψουν μεσω wifi ειχαν σοβαρα θεματα. Αν θα ειναι μακρια απο το router καλυτερα ισως να κοιταξεις καποιο αλλο.

Link to comment
Share on other sites

Δεν εχω 4κ τηλεοραση, δυστυχως..:rolleyes: Εχω καταληξει στο beelink gt1 ultimate.

Θα βαλω το kodi , το οποιο εχω δει παλιοτερα σε pc και θα κοιταξω και το terrarium. Απλα ηθελα να εχω και την δυνατοτητα των σελιδων που προαναφερα.

Ευχαριστω πολυ!

Από μένα Tanix TX92 3/32

Κανένα ιδιαιτερο πρόβλημα στα ξένα φόρουμ δεν έχει υπάρξει.

 

Τρέχει νεράκι από την πρώτη μέρα και το έχω αρκετούς μήνες.

Ούτε σκάλισμα, ούτε τίποτα.

 

Unleashed by my rooted OP3T on 8.0

ONEPLUS 6 64gb: rooted, Elemental kernel

NEXUS 4 16gb: Stock 5.0.1/Rastapop 5.0.2, Hell core b69L

Cube iwork 10 tablet 64gb: Win 10/Android 5.1

Tv Box CS968:RK3188, 4 Core 1.6ghz, 4 core VGA, 2GB Ram, Geass custom Rom

Link to comment
Share on other sites

Δεν εχω 4κ τηλεοραση, δυστυχως..:rolleyes: Εχω καταληξει στο beelink gt1 ultimate.

Θα βαλω το kodi , το οποιο εχω δει παλιοτερα σε pc και θα κοιταξω και το terrarium. Απλα ηθελα να εχω και την δυνατοτητα των σελιδων που προαναφερα.

Ευχαριστω πολυ!

OK δεκτό. Καλύτερα όμως να αρχίσεις να ξεχνάς αυτές τις λύσεις. Μη σκέφτεσαι με τη λογική του pc και των windows. Έτσι κι αλλιώς υπάρχει πρόσθετο στο Kodi που τραβάει απευθείας τις ταινίες αυτών των σελίδων (gamato, xrysoi κλπ) χωρίς να ανοίξεις browser και να μπεις στις σελίδες και φυσικά χωρίς διαφημίσεις κλπ.
Link to comment
Share on other sites

Από μένα Tanix TX92 3/32

Κανένα ιδιαιτερο πρόβλημα στα ξένα φόρουμ δεν έχει υπάρξει.

 

Τρέχει νεράκι από την πρώτη μέρα και το έχω αρκετούς μήνες.

Ούτε σκάλισμα, ούτε τίποτα.

 

Unleashed by my rooted OP3T on 8.0

 

Καλησπέρα φίλε μου, σκέφτομαι να το πάρω για χρήση kodi. Επειδή θα με ενδιέφερε και για χρήση cosmote on the go, γνωρίζεις αν υπάρχει τρόπος να το κάνω unroot? Ευχαριστώ εκ των προτέρων..

Link to comment
Share on other sites

Εχει κανεις αποψη για τα ακολουθα μποξακια?

MECOOL M8S Pro+ TV Box Amlogic S905X Android 7.1 2GB RAM + 16GB ROM

Alfawise H96 Mini TV Box Amlogic T962E 2GB RAM+16GB ROM 4K Android 7.1 2.4G 5G WiFi

Ουσιαστικα μιλαμε για χρηση Kodi σε tv εως 1080p και κανα ελαφρυ σερφαρισμα...(Οχι παιχνιδια)

Παιζει κανονικά third party launcher (πχ Nova) η χρειαζεται καθε φορα που κλεινει επανεπιλογη?

Μπαρες πλοηγησης (κατω & πανω) υπαρχουν?

OTA Updates παιζουν χωρις προβληματα?

Ουσιαστικα και οποια αλλη προταση με οριο τα 40$ ειναι καλοδεχουμενη

Xiaomi RedMi Note 2

Deus Ex Machina

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα φίλε μου, σκέφτομαι να το πάρω για χρήση kodi. Επειδή θα με ενδιέφερε και για χρήση cosmote on the go, γνωρίζεις αν υπάρχει τρόπος να το κάνω unroot? Ευχαριστώ εκ των προτέρων..
Υπάρχει unroot mode στα settings για αυτό το κουτί.

Είναι απλά ένα on/off διακοπτακι, αλλά προσωπικά ποτέ δεν το δοκίμασα.

 

Unleashed by my rooted OP3T on 8.0

ONEPLUS 6 64gb: rooted, Elemental kernel

NEXUS 4 16gb: Stock 5.0.1/Rastapop 5.0.2, Hell core b69L

Cube iwork 10 tablet 64gb: Win 10/Android 5.1

Tv Box CS968:RK3188, 4 Core 1.6ghz, 4 core VGA, 2GB Ram, Geass custom Rom

Link to comment
Share on other sites

Σε 905w( mecool m8s pro w, tanix tx3 mini) πάντως σε 3' έτοιμο unroot, για 912 δυστυχώς δεν έχω δοκιμάσει ακόμα για να έχω άποψη :)!

 

Στάλθηκε από το MI MAX 2 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Επειδή έχω το πρώτο πως κάνουμε unroot;

 

Στάλθηκε από το MI MAX 2 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Μετά από την Wind έρχεται και η Cosmote και όπως φαίνεται δριμύτερη:

https://rexsat.blogspot.nl/2018/02/cosmote-tv-go-ver-he-op-4k.html

https://tecky.eu/erchonte-stin-cosmote-tv-neos-dektis-eurobox-android-tv-box-4k-nea-on-demand-ypiresia-national-geographic/

 

Αρκεί να μας δώσει και την εφαρμογή που θα βγεί (μέσω play store ή αλλιώς) για αυτή την δουλειά προκειμένου να στήσουμε κι εμείς τα tv box 4k που έχουμε.

Edited by Ipokratis
(ψάχνουμε πρώτα και μετά ρωτάμε...)
Link to comment
Share on other sites

Μετά από την Wind έρχεται και η Cosmote και όπως φαίνεται δριμύτερη:

https://rexsat.blogspot.nl/2018/02/cosmote-tv-go-ver-he-op-4k.html

https://tecky.eu/erchonte-stin-cosmote-tv-neos-dektis-eurobox-android-tv-box-4k-nea-on-demand-ypiresia-national-geographic/

 

Αρκεί να μας δώσει και την εφαρμογή που θα βγεί (μέσω play store ή αλλιώς) για αυτή την δουλειά προκειμένου να στήσουμε κι εμείς τα tv box 4k που έχουμε.

Η συνέντευξη για το history HD που αναφέρεται στο πρώτο άρθρο είναι από το Φεβρουάριο. Άρα αρκετά πριν τη wind...

 

Τώρα εγώ προσωπικά, περιμένω μόνο εφαρμογή για Android TV, αφού σε TV box η εφαρμογή (έστω και με πλάγιο τρόπο - βλέπε έκδοση για ταμπλετ) λειτουργεί...

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 3 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Η συνέντευξη για το history HD που αναφέρεται στο πρώτο άρθρο είναι από το Φεβρουάριο. Άρα αρκετά πριν τη wind...

 

Τώρα εγώ προσωπικά, περιμένω μόνο εφαρμογή για Android TV, αφού σε TV box η εφαρμογή (έστω και με πλάγιο τρόπο - βλέπε έκδοση για ταμπλετ) λειτουργεί...

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 3 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Κι εγώ φυσικά το ίδιο. Ελπίζω να "παντρέψει" το app με το live channel της Google για να λειτουργήσει άψογα!
(ψάχνουμε πρώτα και μετά ρωτάμε...)
Link to comment
Share on other sites

Παρακληση,καποιος που εχει εγκαταστησει το cosmote tv go σε mi box να μου στειλει πμ με τον τροπο γιατι δεν το βρισκω.Ειμαι αρχαριος με τα tv box.
Οι βλάκες είναι γεμάτοι αυτοπεποίθηση και οι ευφυείς γεμάτοι αμφιβολία. Ράσελ Μπέρτραντ
Link to comment
Share on other sites

Έχει δοκιμάσει κάποιος να.συνδέσει κάποιο box με ultrawide monitor 2560x1080 ?

 

Δουλεύει καλά γιατί είχα διαβάσει οτι σε κάτι οθόνες με ανάλυση 1680x...... συνέβαιναν διάφορα.

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα. Υπάρχει κάποιος που να έχει το mecool kiii pro? Θέλω να ρωτήσω αν έχει προβλήματα υπερθέρμανσης και αν υποστηρίζει τελικά το νεο πρότυπο που θα έρθει στο επιγειο.

Είμαι ένα κλικ από το να το πάρω αλλά κολλάω στα παραπάνω.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...