Jump to content

Android TV Box


spyrosrotary
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Το κατάλαβα, αυτό εννοώ ότι δεν παίζει HD.

Tα mecool m8s pro και m8s pro L υποστηριζουν fhd netflix. Kαι 4k youtube.

Mecool M8s Pro L - Magendaz' Nano Nexus Rom tv box /

YOKA KB2 - SuperCeleron RC3 Rom tv box / Mecool M8S Pro - Magendaz' Nano Nexus Rom tv box / Xiaomi Redmi 8 4/64 / Lenovo Yoga tab 3, 8", 4g

 

Life is like a cheap modem. You never know if you're gonna connected! :rolleyes:

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 21,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

  • junglist

    1093

  • gatos814

    1241

  • makis1024

    547

  • ath156

    1754

Tα mecool m8s pro και m8s pro L υποστηριζουν fhd netflix. Kαι 4k youtube.
Αυτό σημαίνει ότι παίζει Netflix με ανάλυση 720 ή 1080;
Link to comment
Share on other sites

Αυτό σημαίνει ότι παίζει Netflix με ανάλυση 720 ή 1080;

 

Ημουν σαφης. FHD :). Ειδικα το L ειναι πολυ φτηνο σε σχεση με τα specs του και υπαρχει και σε ευρωπαικες αποθηκες.

Edited by zenix

Mecool M8s Pro L - Magendaz' Nano Nexus Rom tv box /

YOKA KB2 - SuperCeleron RC3 Rom tv box / Mecool M8S Pro - Magendaz' Nano Nexus Rom tv box / Xiaomi Redmi 8 4/64 / Lenovo Yoga tab 3, 8", 4g

 

Life is like a cheap modem. You never know if you're gonna connected! :rolleyes:

Link to comment
Share on other sites

[/color]

Πιστευετε οτι αυτο το ανεμιστηρακι usb φτανει για να πεσει η θερμοκρασια στο mxiii s812 που εχω (ανεβαζει70+).ειναι 5v 0.25A

https://www.ebay.com/itm/120x120x25mm-DC-5V-USB-CPU-Case-Cooler-Cooling-Fan-Silent-PC-Computer-Powered/132426432569?ssPageName=STRK%3AMEBIDX%3AIT&_trksid=p2055119.m1438.l2649

 

Και εμένα χτυπούσε 70 βαθμούς.

και με λίγη πατέντα έκανα αυτό με κόστος 4 ευρώ και είδα μεγάλη διαφορά στην θερμοκρασία.

https://postimg.org/gallery/2t5j8k5ng/

Edited by Paulkaz
Link to comment
Share on other sites

[/color]

 

Και εμένα χτυπούσε 70 βαθμούς.

και με λίγη πατέντα έκανα αυτό με κόστος 4 ευρώ και είδα μεγάλη διαφορά στην θερμοκρασία.

https://postimg.org/gallery/2t5j8k5ng/

Πού βλέπετε 70+ βαθμούς;

Εμένα μόνο το KODI ανεβάζει τόσο (65-70),αλλά και πάλι το ΤΧ92 δεν έχει θέμα.

 

Σε.TERRARIUM κλπ μέχρι 55 βαθμούς πάει και ας είναι ανοιχτό το μηχανάκι 24/7

 

Unleashed by my rooted OP3T on 8.0

ONEPLUS 6 64gb: rooted, Elemental kernel

NEXUS 4 16gb: Stock 5.0.1/Rastapop 5.0.2, Hell core b69L

Cube iwork 10 tablet 64gb: Win 10/Android 5.1

Tv Box CS968:RK3188, 4 Core 1.6ghz, 4 core VGA, 2GB Ram, Geass custom Rom

Link to comment
Share on other sites

Πού βλέπετε 70+ βαθμούς;

Εμένα μόνο το KODI ανεβάζει τόσο (65-70),αλλά και πάλι το ΤΧ92 δεν έχει θέμα.

 

Σε.TERRARIUM κλπ μέχρι 55 βαθμούς πάει και ας είναι ανοιχτό το μηχανάκι 24/7

 

Unleashed by my rooted OP3T on 8.0

 

βρε συ ο φίλος γράφει ΄΄Και εμένα χτυπούσε 70 βαθμούς΄΄ , εσύ του ποστάρεις ΄΄Πού βλέπετε 70+ βαθμούς;΄΄ και στο καπάκι του γράφεις ΄΄ Εμένα μόνο το KODI ανεβάζει τόσο (65-70),΄΄

Καμία συνεννόηση :blink::blink::blink:

 

ρωτάς και εχεις απορία για κάτι που το έχεις συναντήσει ήδη και εσύ ......για σένα μπορεί να μην είναι - έχει πρόβλημα, για κάποιους άλλους όμως μπορεί να το θεωρούν πρόβλημα, δεν θέλουν να έχουν αυξημένη θερμοκρασία , γιατι το ψάχνουμε τόσο πολύ ?

Edited by taliban

΄΄η ΑΕΚ είναι κυρίως ιδέα. Και αι ιδέαι δεν αποθνήσκουν΄΄

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

member since: September 2003

Link to comment
Share on other sites

[/color]

 

Και εμένα χτυπούσε 70 βαθμούς.

και με λίγη πατέντα έκανα αυτό με κόστος 4 ευρώ και είδα μεγάλη διαφορά στην θερμοκρασία.

https://postimg.org/gallery/2t5j8k5ng/

Ωραια πατεντα εχω μερικες ερωτησεις:

Ο ανεμιστηρα ειναι 12*12* 2,5 ?αθορυβος κι αν ναι απο που τον πηρες (για μενα ειναι σημαντικο να μην κανει θορυβο)τι στροφες εχει?

Το συνδεσες με υsb καλωδιο να υποθεσω?(μαυρο και κοκκινο fan με μαυρο κοκκινο usb)

Link to comment
Share on other sites

Ωραια πατεντα εχω μερικες ερωτησεις:

Ο ανεμιστηρα ειναι 12*12* 2,5 ?αθορυβος κι αν ναι απο που τον πηρες (για μενα ειναι σημαντικο να μην κανει θορυβο)τι στροφες εχει?

Το συνδεσες με υsb καλωδιο να υποθεσω?(μαυρο και κοκκινο fan με μαυρο κοκκινο usb)

 

Σαν drone το έκανα :P

Ο ανεμιστήρας είναι 12* 12 και αν δεν κάνω λάθος είναι αυτός

https://www.e-shop.gr/arctic-cooling-f12-fan-120mm-p-PER.650179

 

Θόρυβο δεν κάνει επειδή το έχω βάλει στην usb θύρα του tv box.

Η Usb θύρες βγάζουν 5v οπότε οι στροφές είναι πεσμένες και δεν κάνει θόρυβο.

Τώρα για το καλοκαίρι αν δω οτι ανεβάζει θερμοκρασία θα συνδέσω τον ανεμιστήρα σε ενα 12V τροφοδοτικό για να έχει φουλ στροφές.

Μαύρο κόκκινο απο τον ανεμιστήρα και στο δικό μου καλώδιο usb κόκκινο (+) και για (-) εμένα είναι σκέτο σύρμα δεν έχει χρώμα.. Δεν ξέρω αν είναι όλα έτσι ή μόνο το συγκεκριμένο.. Αν έχει ένα πολύμετρο μπορείς να το μετρήσεις να δεις πιο βγάζει τάση.

Edited by Paulkaz
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα, έχω και εγώ μια ερώτηση, που δε βρήκα απάντηση στον φίλο μου τον γοογλη.

Έχω ένα tv box συνδεμένο σε τηλεόραση, και θέλω να χρησιμοποιώ το Skype, δλδ ο συνομιλητής να εμφανίζετε στη τηλεόραση. Και έτσι χρειάζομαι να συνδέσω μια κάμερα στο tv box ώστε να μπορεί να με βλέπει και να με ακούει και αυτός.

Υπάρχει τρόπος να γίνει αυτό? Υπάρχει δλδ κάμερα να συνδεθεί στο τιβί μποξ και να λειτουργεί σωστά? Έχει κάνει κάνεις κάποια τέτοια απόπειρα?

Link to comment
Share on other sites

βρε συ ο φίλος γράφει ΄΄Και εμένα χτυπούσε 70 βαθμούς΄΄ , εσύ του ποστάρεις ΄΄Πού βλέπετε 70+ βαθμούς;΄΄ και στο καπάκι του γράφεις ΄΄ Εμένα μόνο το KODI ανεβάζει τόσο (65-70),΄΄

Καμία συνεννόηση :blink::blink::blink:

 

ρωτάς και εχεις απορία για κάτι που το έχεις συναντήσει ήδη και εσύ ......για σένα μπορεί να μην είναι - έχει πρόβλημα, για κάποιους άλλους όμως μπορεί να το θεωρούν πρόβλημα, δεν θέλουν να έχουν αυξημένη θερμοκρασία , γιατι το ψάχνουμε τόσο πολύ ?

Δεν κατάλαβα τον λόγο που κράζεις.

Ρώτησα πού χτυπάει 70 βαθμούς.

Τι σου φάνηκε παράξενο δηλαδή;

Μήπως ψάχνεσαι για να πετάξεις απλά καμία σφήνα;

 

Unleashed by my rooted OP3T on 8.0

ONEPLUS 6 64gb: rooted, Elemental kernel

NEXUS 4 16gb: Stock 5.0.1/Rastapop 5.0.2, Hell core b69L

Cube iwork 10 tablet 64gb: Win 10/Android 5.1

Tv Box CS968:RK3188, 4 Core 1.6ghz, 4 core VGA, 2GB Ram, Geass custom Rom

Link to comment
Share on other sites

Σκεφτομαι να παρω αυτο https://www.banggood.com/MECOOL-BB2-PRO-Amlogic-S912-3G-DDR4-RAM-16G-ROM-TV-Box-p-1111891.html?ID=43101&cur_warehouse=CN αξιζει τον κοπο? εχω το beelink gt1 θα δω διαφορα και αν ναι που?
SONY EXPERIA NEOV. THL T200. LeTv X900+. Xiaomi Mi Max 3
Link to comment
Share on other sites

Σκεφτομαι να παρω αυτο https://www.banggood.com/MECOOL-BB2-PRO-Amlogic-S912-3G-DDR4-RAM-16G-ROM-TV-Box-p-1111891.html?ID=43101&cur_warehouse=CN αξιζει τον κοπο? εχω το beelink gt1 θα δω διαφορα και αν ναι που?

 

Καμμια διαφορα δεν θα δεις. Ακομα και 2gb ram να ειχε δεν θα βλεπες διαφορα αν κανεις την τυπικη χρηση. Ταινιες και κανα παιχνιδακι δηλαδη. Διαφορα θα δεις αν εχει κακογραμμενο firmware και το μηχανημα λαγκαρει. Οποτε η το αποδεχεσαι η φλασαρεις αλλο και...τελος!

Mecool M8s Pro L - Magendaz' Nano Nexus Rom tv box /

YOKA KB2 - SuperCeleron RC3 Rom tv box / Mecool M8S Pro - Magendaz' Nano Nexus Rom tv box / Xiaomi Redmi 8 4/64 / Lenovo Yoga tab 3, 8", 4g

 

Life is like a cheap modem. You never know if you're gonna connected! :rolleyes:

Link to comment
Share on other sites

Ποια είναι η καλύτερη επιλογή μετά το gt1 λοιπόν?

 

Τί δεν σου αρέσει στο gt1? Εάν είναι να πάρεις κάποιο άλλο με το ίδιο SoC, απλά για να κερδίζεις 100MHz ή 1GB RAM, δεν θα δεις καμία πρακτική διαφορά, ειδικά στις ταινίες.

Link to comment
Share on other sites

Δεν με ενδιαφέρει να είναι το ίδιο soc. Απλά το gt1 λαγκαρει ζεσταίνεται θέλω κάτι δυνατό.
SONY EXPERIA NEOV. THL T200. LeTv X900+. Xiaomi Mi Max 3
Link to comment
Share on other sites

Δεν με ενδιαφέρει να είναι το ίδιο soc. Απλά το gt1 λαγκαρει ζεσταίνεται θέλω κάτι δυνατό.

 

Φίλε μου έχω το GT1 (το απλό 2/16) από τον 1ο μήνα που κυκλοφόρησε. Ούτε λαγκάρει ούτε υπερθερμαίνεται.

Για να έχουμε δε καλό ρώτημα όταν λες υπερθερμαίνεται για τι θερμοκρασία μιλάς? Επίσης ποια ROM έχεις?

My TVboxes : H96 max X3 4/32 , HK1 Box 4/32 , X88 King 4/128 , Beelink GT1 2/16, X96 max Plus 4/32 (2101w)

Link to comment
Share on other sites

Δεν με ενδιαφέρει να είναι το ίδιο soc. Απλά το gt1 λαγκαρει ζεσταίνεται θέλω κάτι δυνατό.

Όλα τα Box με τον s912 είναι το ίδιο σε δύναμη !!! Το επόμενο σε δύναμη είναι ότι κουτί έχει τον πανίσχυρο rk3399 (το ιδιο επεξεργαστή έχει το Chromebook της Samsung ).Δυστυχώς δεν υποστηρίζετε από την εταιρεία ! (δεν δίνει drivers στην κοινότητα ) . Ολα τα box έχουν κακογραμμένο λογισμικό + το kodi δεν τρέχει όπως πρέπει (αναφέρομαι στο rk3399 , κρίμα)

Τέλος υπάρχει το NVIDIA SHIELD ..μια κατηγορία από μόνο του !!!

Edited by alex222800
Link to comment
Share on other sites

Όλα τα Box με τον s912 είναι το ίδιο σε δύναμη !!! Το επόμενο σε δύναμη είναι ότι κουτί έχει τον πανίσχυρο rk3399 (το ιδιο επεξεργαστή έχει το Chromebook της Samsung ).Δυστυχώς δεν υποστηρίζετε από την εταιρεία ! (δεν δίνει drivers στην κοινότητα ) . Ολα τα box έχουν κακογραμμένο λογισμικό + το kodi δεν τρέχει όπως πρέπει (αναφέρομαι στο rk3399 , κρίμα)

Τέλος υπάρχει το NVIDIA SHIELD ..μια κατηγορία από μόνο του !!!

Ναι καλα απλα δεν εχει αντιπαλο το ns,το εχω για αυτο το γραφω,αλλα τιμολογιακα δεν.........χαος η διαφορα με τα αλλα box.

 

@varajohn

Mαλλον καποιο προβληματικο sw εχει φιλε,δυσκολα λογκαρει το gt.

Eχω και αυτο......τερατακι ειναι.......

https://www.banggood.com/H96-MAX-RK3399-4GB-RAM-32GB-ROM-TV-Box-p-1146517.html

Βλέπουμε διαβάζουμε και ακούμε ΠΑΝΤΑ.......ANT1 (Tv Web and Radio)

Mήν βαράτε εμάς τους δημοσιογράφους τήν δουλεία μας κάνουμε......

Link to comment
Share on other sites

Δεν με ενδιαφέρει να είναι το ίδιο soc. Απλά το gt1 λαγκαρει ζεσταίνεται θέλω κάτι δυνατό.
Λάθος προσέγγιση εντελώς .

Το ότι ζεσταίνεται, δεν σημαίνει κατά ανάγκη ότι φταίει το hardware. Σημαίνει ότι μπορεί να είναι κακογραμμενη μια εφαρμογή. Εκεί φταίει και ο χρήστης που δεν το ψάχνει λοιπόν.

Πες μας για ποια χρήση μιλάς, και τι πρόβλημα δημιουργείται όταν ζεσταίνεται.

 

Unleashed by my rooted OP3T on 8.0

ONEPLUS 6 64gb: rooted, Elemental kernel

NEXUS 4 16gb: Stock 5.0.1/Rastapop 5.0.2, Hell core b69L

Cube iwork 10 tablet 64gb: Win 10/Android 5.1

Tv Box CS968:RK3188, 4 Core 1.6ghz, 4 core VGA, 2GB Ram, Geass custom Rom

Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει κάποιος οδηγός να περάσουμε αρουταριστη Ρομ στο beeling gt1 για να παίζει το otetvgo ;

Δοκιμασες να το ξερουταρεις?

Υπαρχουν πολλα σχετικα app.......:)

Βλέπουμε διαβάζουμε και ακούμε ΠΑΝΤΑ.......ANT1 (Tv Web and Radio)

Mήν βαράτε εμάς τους δημοσιογράφους τήν δουλεία μας κάνουμε......

Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει κάποιος οδηγός να περάσουμε αρουταριστη Ρομ στο beeling gt1 για να παίζει το otetvgo ;
Η τελευταία επίσημη δίνει τη δυνατότητα να το ξερουταρεις

 

Στάλθηκε από το LG-D802 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Στοκ,ανημπορος να το ρουταρω
Link to comment
Share on other sites

Φίλε μου έχω το GT1 (το απλό 2/16) από τον 1ο μήνα που κυκλοφόρησε. Ούτε λαγκάρει ούτε υπερθερμαίνεται.

Για να έχουμε δε καλό ρώτημα όταν λες υπερθερμαίνεται για τι θερμοκρασία μιλάς? Επίσης ποια ROM έχεις?

 

θερμοκρασία φτάνει 70-75 βαθμούς Όσο για τη Ρομ έχω τη Superceleron v 10

 

Λάθος προσέγγιση εντελώς .

Το ότι ζεσταίνεται, δεν σημαίνει κατά ανάγκη ότι φταίει το hardware. Σημαίνει ότι μπορεί να είναι κακογραμμενη μια εφαρμογή. Εκεί φταίει και ο χρήστης που δεν το ψάχνει λοιπόν.

Πες μας για ποια χρήση μιλάς, και τι πρόβλημα δημιουργείται όταν ζεσταίνεται.

 

Unleashed by my rooted OP3T on 8.0

 

χρησιμοποιώ εφαρμογές Facebook Chrome Kodi Instagram ένα παιχνίδι το 8 ball και μόλις ζεσταθεί καθυστερεί λίγο ο ήχος λαγκάρει. ποια θεωρείται κατά τη γνώμη σας η καλύτερη Ρom για το Gt1. Εχω το 9377 2/32

SONY EXPERIA NEOV. THL T200. LeTv X900+. Xiaomi Mi Max 3
Link to comment
Share on other sites

θερμοκρασία φτάνει 70-75 βαθμούς Όσο για τη Ρομ έχω τη Superceleron v 10

 

 

 

χρησιμοποιώ εφαρμογές Facebook Chrome Kodi Instagram ένα παιχνίδι το 8 ball και μόλις ζεσταθεί καθυστερεί λίγο ο ήχος λαγκάρει. ποια θεωρείται κατά τη γνώμη σας η καλύτερη Ρom για το Gt1. Εχω το 9377 2/32

 

Έχω το ίδιο tv box.

Βέβαια να πω ότι έχω κάνει ένα mod με ανεμισηρακη και πλέον δεν ανεβάζει θερμοκρασία. Μαχ 55_60

Δεν παίζω και παιχνίδια.

Ειχα πάντα επίσημη rom έως και την 707.

Ειχα κάποια θέματα ειδικά με τον Chrome σε βίντεο που πρασπαθουσα μα παίξω.

Πήγα κατευθείαν σε Superceleron v 11 ( τις προηγούμενες δεν τις δοκίμασα οπότε δεν έχω άποψη)

Είδα μεγάλη διαφορά.

Και ο Chrome παίζει πλέον τα βίντεο, και περισσότεροη ελεύθερη μνήμη έχει, και γενικά φαίνεται να έχει αποκτήσει περισσότερη σπιρτάδα.

Δεν ξέρω η τελευταία επίσημη ( 708) αν ειναι καλή.

Νικήτας
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...