Jump to content

Android TV Box


spyrosrotary
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Σε ευχαριστω!

Αλλη μια ερωτηση μιας κι εχεις κι εσυ tanix.Εχει ενα ετοιμο kodi προεγκατεστημενο που ομως το ονομαζει αλλιως η Tanix.

Αν θελω να βαλω καποιο build καλυτερ να κατεβασω το kodi απο το playstore ή κανω δουλεια και με το προεγκατεστημενο;

Μια χαρά δουλεύει το προεγκατεστημένο, αν και φορτωμένο με πολλά add-ons από την αρχή.

Η πρόταση μου είναι δες αν σε καλύπτει όπως είναι και αν δεις ότι τρώει κολλήματα, βγαλτο και πας για άλλο.

 

Sent from my ONEPLUS A3003 using Tapatalk

ONEPLUS 6 64gb: rooted, Elemental kernel

NEXUS 4 16gb: Stock 5.0.1/Rastapop 5.0.2, Hell core b69L

Cube iwork 10 tablet 64gb: Win 10/Android 5.1

Tv Box CS968:RK3188, 4 Core 1.6ghz, 4 core VGA, 2GB Ram, Geass custom Rom

Link to comment
Share on other sites

Σημερα εφαγε το 1ο του κολλημα στο boot logo.

Δεν ξεκιναγε με τιποτα κι αναγκαστηκα να το βαλω σε factory mode και να του κανω επαναφορα.Ευτυχως δεν ειχα προλαβει να το πολυστησω...

Samsung S23 Ultra - Samsung Tab S8+

Link to comment
Share on other sites

Χθες πρόσθεσα ένα boot animation πού βρήκα σε μια συλλογή σε forum και άλλαξα και την τιμή στο build prop.

 

Ενώ έχω την εντύπωση πως η κατάσταση βελτιώθηκε αισθητά, παρόλα αυτά δεν βλέπω τους αριθμούς στην εικόνα που κυκλοφορεί. Μπορεί κάποιος να μου στείλει την εικόνα ξανά, γιατί αυτή που ανοίγω έχει την υπογραφή gif;

 

Πάντως, στο τελευταίο επεισόδιο του the walking dead, σε μια σκηνή που δείχνει τον Rick και πίσω του μια αποθήκη, πλέον μπορώ να δω λεπτομερές από την κατασκευή της, ενώ πριν έβλεπα απλά ένα μαύρο φόντο. Επίσης, στο ίδιο επεισόδιο, στις σκηνές μέσα στον υπόνομο που κρύβονται, διακρίνω πρόσωπα και λεπτομερείς που πριν απλά έβλεπα... τίποτα.

 

 

Ξέχασα το box. COOLEME λέγεται, αλλά στις πληροφορίες λέει mini m8 SII

 

 

Sent from my Mi A1 using Tapatalk

 

Είναι γνωστό το πρόβλημα..αλλάζοντας το boot value σε 1 από 0..επιτέλους δεν βλέπεις το μαύρο σκοτάδι..

Επίσης συνήθως στο boot σου έχει τρελά ανεβασμένο τον ήχο..τα έχω περάσει σε πολλά κουτιά!

Link to comment
Share on other sites

Είναι γνωστό το πρόβλημα..αλλάζοντας το boot value σε 1 από 0..επιτέλους δεν βλέπεις το μαύρο σκοτάδι..

Επίσης συνήθως στο boot σου έχει τρελά ανεβασμένο τον ήχο..τα έχω περάσει σε πολλά κουτιά!

 

Που την βρίσκουμε αυτη την ρύθμιση?

alfawise s92.

Link to comment
Share on other sites

Που την βρίσκουμε αυτη την ρύθμιση?

alfawise s92.

system/build prop .Άνοιγμα σαν κείμενο ...

Η μπορείς με αυτό https://play.google.com/store/apps/details?id=com.jrummy.apps.build.prop.editor

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα παιδια εχεις κανεις αποψη για το vorke z6 3gb ddr4? ειναι καλο γνωριζει καποιος να μου πει για να το αγορασω.
Είναι κόπια του ΤΑΝΙΧ ΤΧ92 , οπότε προχώρα άφοβα.

Είναι εξαιρετικά μηχανάκια.

 

Sent from my ONEPLUS A3003 using Tapatalk

ONEPLUS 6 64gb: rooted, Elemental kernel

NEXUS 4 16gb: Stock 5.0.1/Rastapop 5.0.2, Hell core b69L

Cube iwork 10 tablet 64gb: Win 10/Android 5.1

Tv Box CS968:RK3188, 4 Core 1.6ghz, 4 core VGA, 2GB Ram, Geass custom Rom

Link to comment
Share on other sites

Χθες πρόσθεσα ένα boot animation πού βρήκα σε μια συλλογή σε forum και άλλαξα και την τιμή στο build prop.

 

Ενώ έχω την εντύπωση πως η κατάσταση βελτιώθηκε αισθητά, παρόλα αυτά δεν βλέπω τους αριθμούς στην εικόνα που κυκλοφορεί. Μπορεί κάποιος να μου στείλει την εικόνα ξανά, γιατί αυτή που ανοίγω έχει την υπογραφή gif;

 

Πάντως, στο τελευταίο επεισόδιο του the walking dead, σε μια σκηνή που δείχνει τον Rick και πίσω του μια αποθήκη, πλέον μπορώ να δω λεπτομερές από την κατασκευή της, ενώ πριν έβλεπα απλά ένα μαύρο φόντο. Επίσης, στο ίδιο επεισόδιο, στις σκηνές μέσα στον υπόνομο που κρύβονται, διακρίνω πρόσωπα και λεπτομερείς που πριν απλά έβλεπα... τίποτα.

 

 

Ξέχασα το box. COOLEME λέγεται, αλλά στις πληροφορίες λέει mini m8 SII

 

 

Sent from my Mi A1 using Tapatalk

 

Εδω εισαι http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=335891&page=492

Mecool M8s Pro L - Magendaz' Nano Nexus Rom tv box /

YOKA KB2 - SuperCeleron RC3 Rom tv box / Mecool M8S Pro - Magendaz' Nano Nexus Rom tv box / Xiaomi Redmi 8 4/64 / Lenovo Yoga tab 3, 8", 4g

 

Life is like a cheap modem. You never know if you're gonna connected! :rolleyes:

Link to comment
Share on other sites

Να την περάσουμε ή να περιμένουμε να δούμε πως τα πάει ;3090d85614f45a9416eb3a770a38968a.jpg

 

Στάλθηκε από το Le X820 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Όχι μην την Περάσεις! Σε όσα άτομα το έκαναν έπαθε bootloop

Link to comment
Share on other sites

Όχι μην την Περάσεις! Σε όσα άτομα το έκαναν έπαθε bootloop

 

 

 

Την έχω περάσει από την πρώτη μέρα που ήρθε OTA χωρίς κανένα πρόβλημα.

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

iPhone 13 Pro Max

Link to comment
Share on other sites

Και στο δικο μου gt1 ultimate η ενημέρωση περασε και δουλευει οκ. Το μονο θεμα που παρατηρησα ειναι οτι σε streaming απο gamato (και αναλογα sites) η ροη ειναι σπασμενη και αναγκαζομαι να κατεβασω την αναλυση του box στα 720p για να ομαλοποηθει. Πριν το update δεν συνεβαινε αυτο. Μονο εκει ομως!

Λιγο το κακο βεβαια, μονο στην αναγκη χρησιμοποιω αυτες τις πηγες, δηλαδη σπανια. Παντως γενικα σε αυτα τα μηχανακια οι ενημερωσεις ενιοτε ειναι μια πονεμενη ιστορια.

 

Στάλθηκε από το thl 4000 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Edited by sakis_v
Link to comment
Share on other sites

Το MECOOL KIII PRO DVB-T2/S2/C τι λέει σαν μηχάνημα;

 

υπάρχει κάποιος να πει εντυπώσεις; το ενδιαφέρον είναι ότι είναι και αποκωδικοποιητης.

 

Στάλθηκε από το LG-D855 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Το MECOOL KIII PRO DVB-T2/S2/C τι λέει σαν μηχάνημα;

 

υπάρχει κάποιος να πει εντυπώσεις; το ενδιαφέρον είναι ότι είναι και αποκωδικοποιητης.

 

Στάλθηκε από το LG-D855 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Κατα καιρους εχουν γραφτει καλα σχολια.Θα το βρεις σε καλη τιμη,απλα φοραει προηγουμενης γενιας hardware.

Samsung S23 Ultra - Samsung Tab S8+

Link to comment
Share on other sites

Ποτε βγαινει ο αντικαταστατης του 912?

Mecool M8s Pro L - Magendaz' Nano Nexus Rom tv box /

YOKA KB2 - SuperCeleron RC3 Rom tv box / Mecool M8S Pro - Magendaz' Nano Nexus Rom tv box / Xiaomi Redmi 8 4/64 / Lenovo Yoga tab 3, 8", 4g

 

Life is like a cheap modem. You never know if you're gonna connected! :rolleyes:

Link to comment
Share on other sites

Ποτε βγαινει ο αντικαταστατης του 912?

 

Μα το 912 δεν είναι πρόσφατο ;;;

Samsung Note 4

Samsung Galaxy S3

Samsung Tab S 8.4"

Samsung Gear 2

Link to comment
Share on other sites

το ΙΙΙ νομίζω ότι είναι με τον 912. Έτσι δεν είναι ;

 

Στάλθηκε από το LG-D855 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Σωστά, το έχω και είναι καλό μηχάνημα αλλά θέλει οπωσδήποτε ανεμιστηράκι από κάτω γιατί ανεβάζει θερμοκρασία

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 4 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Επειδη ψιλοβιαζομαι μαλλον θα παραγγειλω το mecool pro L απο ευρωπαικη αποθηκη του geekbuying στα 60€ με dhl.

Mecool M8s Pro L - Magendaz' Nano Nexus Rom tv box /

YOKA KB2 - SuperCeleron RC3 Rom tv box / Mecool M8S Pro - Magendaz' Nano Nexus Rom tv box / Xiaomi Redmi 8 4/64 / Lenovo Yoga tab 3, 8", 4g

 

Life is like a cheap modem. You never know if you're gonna connected! :rolleyes:

Link to comment
Share on other sites

Επειδη ψιλοβιαζομαι μαλλον θα παραγγειλω το mecool pro L απο ευρωπαικη αποθηκη του geekbuying στα 60€ με dhl.

 

Το τσιμπησα! :)

Mecool M8s Pro L - Magendaz' Nano Nexus Rom tv box /

YOKA KB2 - SuperCeleron RC3 Rom tv box / Mecool M8S Pro - Magendaz' Nano Nexus Rom tv box / Xiaomi Redmi 8 4/64 / Lenovo Yoga tab 3, 8", 4g

 

Life is like a cheap modem. You never know if you're gonna connected! :rolleyes:

Link to comment
Share on other sites

το ΙΙΙ νομίζω ότι είναι με τον 912. Έτσι δεν είναι ;

 

Στάλθηκε από το LG-D855 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

ίσως να είναι καλύτερα να πάρεις το ki pro

Link to comment
Share on other sites

Τώρα αυτό και αν είναι ανέκδοτο.

Στην Ελλάδα της κρίσης,.ξέρεις πολλούς Που έχουν δώσει τόσα για τηλεοράσεις;

Μήπως έχουν και Ferrari;;

 

Sent from my ONEPLUS A3003 using Tapatalk

Ρε φίλε είσαι παντού εσύ και πάντα το ίδιο ειρωνικό στυλ. Πήγαινε καμιά βόλτα να χαλαρώσεις.
Link to comment
Share on other sites

Για να πάρουμε ήχο 5.1 απο box χρειάζεται κάποια μόντα; έχω συνδέσει το Zidoo με οπτική ίνα στο home theater και στο netflix δεν μου εμφανίζει επιλογή για ήχο 5.1 όπως όταν παίζει απευθείας από το home theater (smart tv)
Link to comment
Share on other sites

Για να πάρουμε ήχο 5.1 απο box χρειάζεται κάποια μόντα; έχω συνδέσει το Zidoo με οπτική ίνα στο home theater και στο netflix δεν μου εμφανίζει επιλογή για ήχο 5.1 όπως όταν παίζει απευθείας από το home theater (smart tv)
Μήπως τότε το NETFLIX στο κουτί σου δεν υποστηρίζει 5.1 . Λογικά δεν θα είναι certified, οπότε ούτε HD θα βλέπεις.

Δεν σημαίνει ότι φταίει το κουτί γενικά. Μπορεί σε άλλες εφαρμογές να παίζει το 5.1 κανονικά.

 

Sent from my ONEPLUS A3003 using Tapatalk

ONEPLUS 6 64gb: rooted, Elemental kernel

NEXUS 4 16gb: Stock 5.0.1/Rastapop 5.0.2, Hell core b69L

Cube iwork 10 tablet 64gb: Win 10/Android 5.1

Tv Box CS968:RK3188, 4 Core 1.6ghz, 4 core VGA, 2GB Ram, Geass custom Rom

Link to comment
Share on other sites

Μήπως τότε το NETFLIX στο κουτί σου δεν υποστηρίζει 5.1 . Λογικά δεν θα είναι certified, οπότε ούτε HD θα βλέπεις.

Δεν σημαίνει ότι φταίει το κουτί γενικά. Μπορεί σε άλλες εφαρμογές να παίζει το 5.1 κανονικά.

 

Sent from my ONEPLUS A3003 using Tapatalk

Δεν ξέρω αδερφέ πάντως εικόνα hd 720p παίζει. Για τον ήχο θα το ψάξω, θα δοκιμάσω και με άλλη εφαρμογή. Θενξ

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά εγώ που έχω το mecool pro τρέχει τα πάντα απλά το Netflix πρέπει να κατεβάσεις από το xda το αρχείο για hd και παίζει λογικά 1080 πολύ καλή εικόνα καμία σχέση με πριν απλά το 1080 με 5.1 σε εμένα δεν έχει ήχο όποτε έβαλα το απλό 1080. Τώρα μπορείς να δοκιμάσεις και βλέπεις. Σε 4Κ δεν έχει βγει κάποιο αρχείο να παίζει από όσο ξέρω.

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

NOKIA 5800,HTC HD2,SAMSUNG GALAXY Ace, Samsung GALAXY NOTE 2,

LG G2 μπράβο στην lg για το δώρο που μου έκανε...:D

Iphone 5c, Iphone 6,Iphone 7 plus,Xiaomi mi 8 lite,Xiaomi redmi note 9s

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...