Jump to content

Android TV Box


spyrosrotary
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Το Gearbest έχει το Beelink GT1 Ultimate 58.32€ ( με κουπόνι EUGBGT1 ) από ευρωπαϊκή αποθήκη + 5.07€ ( DHL ).

Αξίζει να αγοραστεί σε αυτή την τιμή? Κάποιος που το έχει μπορεί να πει αν δουλεύει απροβλημάτιστα?

Ευχαριστώ.

 

https://www.gearbest.com/tv-box-mini-pc/pp_607542.html?wid=89

Κανεις πλακα;Σε ολες τις προηγουμενες σελιδες γινεται αναφορα σε αυτο ανα 2 ποστς και ρωτας αν δουλευει απροβληματιστα;

Samsung S23 Ultra - Samsung Tab S8+

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδια να κανω μια ερωτηση. Οσι δουλευετε το stremio σας δινει υποτιτλους? Σε τv box παντα γιατι σε pc δουλευει οκ. Εχω κολλησει με το stremio καθως δινει 1080p links που πανε μπαλα. Ενοειται εχω βαλει το addon για τα subs.
Link to comment
Share on other sites

Πάντως παιδιά η εικόνα στο netflix με nvidia shield σε 1080 τηλεόραση, είναι καλύτερη και απο 1080p κατεβασμένο..

Νομίζω είναι πιο σωστή η κίνηση,τι να πω!! Μπορεί και να είναι ίδια.

Link to comment
Share on other sites

Χαζη ερωτηση, το terrarium το εψαξα στο google play και δε το βρηκα πωσ ακριβως το εχει; ή μονο απο αλλο μπορω να το εγκαταστησω; παιζει σε ολεσ τις συσκευες κινητα κτλπ.; ή μονο σε βοχ; ευχαριστω

Αγαπάτε ΑΛΛΗΛΟΥΣ- Κακο ΔΕΝ κανει...

Samsung Galaxy S2, HTC ONE(Μ7),Iphone6s, Samsung J7(2016),Samsung S9, iphone7,iphone 13pro max
Ipad 3,Ipad 5

Link to comment
Share on other sites

Χαζη ερωτηση, το terrarium το εψαξα στο google play και δε το βρηκα πωσ ακριβως το εχει; ή μονο απο αλλο μπορω να το εγκαταστησω; παιζει σε ολεσ τις συσκευες κινητα κτλπ.; ή μονο σε βοχ; ευχαριστω
Παντού παίζει. Δεν υπάρχει στο play store. Ψάξε στο γουγλη την επίσημη σελίδα του και από εκεί θα το κατεβάσεις.
Link to comment
Share on other sites

Χαζη ερωτηση, το terrarium το εψαξα στο google play και δε το βρηκα πωσ ακριβως το εχει; ή μονο απο αλλο μπορω να το εγκαταστησω; παιζει σε ολεσ τις συσκευες κινητα κτλπ.; ή μονο σε βοχ; ευχαριστω

Δεν θα το βρεις στο playstore !!! Παίζει σε όλες τις συσκευές (μόνο σε Android)

Link to comment
Share on other sites

Το καλύτερο αποτέλεσμα βγαίνει με το FTMC αλλά αυτό για να μην κρασάρει σε android 7 χρειάζεται εγκατάσταση σαν εφαρμογή συστήματος.

 

Πως μπορώ να εγκαταστήσω το FTMC σαν εφαρμογή συστήματος;

Link to comment
Share on other sites

Χαζη ερωτηση, το terrarium το εψαξα στο google play και δε το βρηκα πωσ ακριβως το εχει; ή μονο απο αλλο μπορω να το εγκαταστησω; παιζει σε ολεσ τις συσκευες κινητα κτλπ.; ή μονο σε βοχ; ευχαριστω
Δεν υπάρχει μόνο play store για εφαρμογές.

Αρκετές εφαρμογές υπάρχουν μόνο στα δικά τους site.

 

Sent from my ONEPLUS A3003 using Tapatalk

ONEPLUS 6 64gb: rooted, Elemental kernel

NEXUS 4 16gb: Stock 5.0.1/Rastapop 5.0.2, Hell core b69L

Cube iwork 10 tablet 64gb: Win 10/Android 5.1

Tv Box CS968:RK3188, 4 Core 1.6ghz, 4 core VGA, 2GB Ram, Geass custom Rom

Link to comment
Share on other sites

Πως μπορώ να εγκαταστήσω το FTMC σαν εφαρμογή συστήματος;

1:Μετέφερε το apk στον φάκελο system/app και φυσικά δώσε τα σωστά permission . Στο τέλος κάνε επανεκκίνηση στο κουτί (χρειάζεται κάποιο file manager με root πρόσβαση πχ es εξερεύνηση κτλ)

2: Κάνε εγκατάσταση το app και μετά μέσο του titanium backup μπορείς να το μετατρέψεις σε App του συστήματος (ουσιαστικά κάνει την ποιο πάνω διαδικασία

Link to comment
Share on other sites

να ξερετε οτι hd netflix παιζει και το mecool m8s pro W με 2 giga ram χωρις κανενα πειραγμα και ειναι και φθηνο
νομίζω μόνο με πειραγμένη ρομ όμως. έχει ξανά αναφερθεί.

 

Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει καστομ ρομ για το mini m8s ii?

Καποια ελαφρυα/αοσπ?

 

Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk

Εγώ χρησιμοποιώ αυτήν εδώ, και έχω μείνει πολύ ευχαριστημένος...

 

http://freaktab.com/forum/tv-player-support/amlogic-based-tv-players/s905x/others-aml-s905x/firmware-roms-tools-bx/634887-rom-mini-m8s-ii-mini-mx3-ii-and-others-scv1a-atv-android-tv

 

 

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 3 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά μήπως κανείς από εδώ μέσα χρησιμοποιεί Netflix με VPN ώστε να βλέπει το Αμερικάνικο περιεχόμενο γιατί εδώ στην Ελλάδα είναι πολύ λιγότερες οι ταινίες και οι σειρές. Θα ήθελα να μάθω ποιο VPN χρησιμοποιεί και εάν γίνεται να τρέχει μόνο στο box και όχι στον router να μου κόβει ταχύτητα στο browsing στις άλλες συσκευές.
Link to comment
Share on other sites

να ξερετε οτι hd netflix παιζει και το mecool m8s pro W με 2 giga ram χωρις κανενα πειραγμα και ειναι και φθηνο

 

πως φιλε? πρεπει να περαστεί αλλη ρομ ή αλλο apk?

Link to comment
Share on other sites

νομίζω μόνο με πειραγμένη ρομ όμως. έχει ξανά αναφερθεί.

 

Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk

 

οχι το mecool m8s pro W με 2 giga ram παιζει με την μαμισια απλα κανεις μια αναβάθμιση απο φρικταμπ αστεια υποθεσει

αν και νομιζω οτι με την τελευταια μαμισια atv δεν θελει ουτε αναβάθμιση

και το ποπιο ωραιο το κουτι ειναι τσαμπα

Edited by mples
Link to comment
Share on other sites

Tv Box αρουταριστο υπάρχει; κάποια οικονομική πρόταση;
Εσύ δεν παραγγειλες;

Άλλαξες γνώμη;

 

Sent from my ONEPLUS A3003 using Tapatalk

ONEPLUS 6 64gb: rooted, Elemental kernel

NEXUS 4 16gb: Stock 5.0.1/Rastapop 5.0.2, Hell core b69L

Cube iwork 10 tablet 64gb: Win 10/Android 5.1

Tv Box CS968:RK3188, 4 Core 1.6ghz, 4 core VGA, 2GB Ram, Geass custom Rom

Link to comment
Share on other sites

Εσύ δεν παραγγειλες;

Άλλαξες γνώμη;

 

Sent from my ONEPLUS A3003 using Tapatalk

Το έδωσα φίλε, δεν λέω, φοβερό μηχάνημα, απλά θέλω να βάλω και το nova go, υπάρχει επιλογή; αν όχι τότε θα πάρω σαν το δικό σου :)
Link to comment
Share on other sites

Μετα απο εναμιση περιπου μηνα χρησης του beelink GT1 ultimate να ενημερωσω για ενα -δυο θεματακια που εμφανισε. Το ενα -που δεν θεωρω ιδιαιτερα σημαντικο αν και με προβληματιζει- εχει να κανει με το ethernet. Καποιες φορες ,3 με 4 μεχρι στιγμης-με το που ανοιγει το μποξακι εμφανιζεται πανω δεξια το συμβολο με μια καθετη γραμμη διπλα ,πραγμα που υποδεικνυει ελλειψη συνδεσης . Και πραγματι δεν εχω συνδεση εκεινη τη στιγμη. Αναγκαζομαι να βγαλω και να ξαναβαλω το καλωδιο ωστε να επανελθει. Εδω να σημειωσω οτι το εχω κουμπωμενο πανω σε SWITCH (TP-LINK TL-SF1005D 5-PORT UNMANAGED 10/100M)και τα κουμπωματα φαινονται ενταξει.. Ισως να φταιει αυτο,τι αλλο να υποθεσω...!

Το δευτερο ομως θεμα ειναι που με ανησυχει για το τι μπορει να σημαινει μακροπροθεσμα. Τουλαχιστον 5-6 φορες εως τωρα,με το που ανοιγε το μποξ (οταν λεω ανοιγει,εννοω απο sleep mode παντα) δεν εμφανιζε σημα στην τηλεοραση.Σαν να μην το εβλεπε η θυρα hdmi της tv . Αναγκαζομουνα τοτε να κανω επενεκκινηση του κουτιου βγαζοντας-βαζοντας το ρευμα. Και επανερχοταν. Χρησιμοποιω το καλωδιο hdmi που ηρθε μαζι με τη συσκευη. Να πω εδω οτι δεν δοκιμασα ακομα να το δουλεψω με τη δευτερη θυρα της τηλεορασης μιας και στην ιδια θυρα που εχω αυτο ειχα και το προηγουμενο beelink που δουλεψε αψογα για εναμιση χρονο- μεχρι να μου το καψει η ΔΕΗ . Θα το κανω βεβαια αυτο ή και δοκιμαζοντας αλλο καλωδιο αν δω οτι συνεχιζεται η κατασταση.

Τα παραπανω τα γραφω προς ενημερωση των ηδη κατοχων και ενδιαφερομενων . Επαναλαμβανω,οτι δεν τα θεωρω σοβαρες δυσλειτουργιες της συσκευης.Μεχρι αυτη τη στιγμη τουλαχιστον. Αλλα....ανησυχω! Κατα τα αλλα μια χαρα λειτουργει το μηχανακι.

Link to comment
Share on other sites

Το έδωσα φίλε, δεν λέω, φοβερό μηχάνημα, απλά θέλω να βάλω και το nova go, υπάρχει επιλογή; αν όχι τότε θα πάρω σαν το δικό σου :)
Οπότε θες συσκευή χωρίς ροοτ.

Έχω να πω ότι βρήκα στις ρυθμίσεις του ΤΑΝΙΧ διακοπτακι ON/OFF για το ροοτ, αλλά δεν το έχω δοκιμάσει.

Πάντως αν δουλεύει κανονικά,είναι καλή πατέντα.

 

Sent from my ONEPLUS A3003 using Tapatalk

ONEPLUS 6 64gb: rooted, Elemental kernel

NEXUS 4 16gb: Stock 5.0.1/Rastapop 5.0.2, Hell core b69L

Cube iwork 10 tablet 64gb: Win 10/Android 5.1

Tv Box CS968:RK3188, 4 Core 1.6ghz, 4 core VGA, 2GB Ram, Geass custom Rom

Link to comment
Share on other sites

Οπότε θες συσκευή χωρίς ροοτ.

Έχω να πω ότι βρήκα στις ρυθμίσεις του ΤΑΝΙΧ διακοπτακι ON/OFF για το ροοτ, αλλά δεν το έχω δοκιμάσει.

Πάντως αν δουλεύει κανονικά,είναι καλή πατέντα.

 

Sent from my ONEPLUS A3003 using Tapatalk

Ναι κι εμένα μετά την τελευταία αναβάθμιση μπήκε το διακοπτακι για το root, αλλά κι εγώ δε το δοκίμασα.

 

 

Στάλθηκε από το WAS-LX1 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Οπότε θες συσκευή χωρίς ροοτ.

Έχω να πω ότι βρήκα στις ρυθμίσεις του ΤΑΝΙΧ διακοπτακι ON/OFF για το ροοτ, αλλά δεν το έχω δοκιμάσει.

Πάντως αν δουλεύει κανονικά,είναι καλή πατέντα.

 

Sent from my ONEPLUS A3003 using Tapatalk

Σε όλα τα Tanix είναι αυτό; δυστυχώς δεν το έχω τώρα για να το δοκιμάσω, από που να κάνω την αγορά; για το Tx92 αναφέρομαι, δεν το βιάζομαι, αρκεί να πετύχω καλή τιμή
Link to comment
Share on other sites

Σε όλα τα Tanix είναι αυτό; δυστυχώς δεν το έχω τώρα για να το δοκιμάσω, από που να κάνω την αγορά; για το Tx92 αναφέρομαι, δεν το βιάζομαι, αρκεί να πετύχω καλή τιμή

Το οτι εχει διακοπή ΔΕΝ είναι σίγουρο ότι θα δουλέψει το novago !! (Εάν το θέλεις αποκλειστικά για novago,ote βεβαιώσου πρώτα ότι δουλεύει ....αμφιβάλλω όμως...)

Link to comment
Share on other sites

Αν θυμάμαι καλά το nova κοιτάει αν είναι ξεκλειδωτος ο bootoader, γιατί σε ενα τηλέφωνο είχα βάλει custom rom, χωρίς να ρουταρω και το nova go δεν έπαιζε..

Πιθανώς να έβλεπε ξεκλειδωτο bootloader ;) γι'αυτό.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...