Jump to content

Android TV Box


spyrosrotary
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Ήρθε το Tanix tx9 Pro από geekbuying Italy σε δύο μέρες και δουλεύει άψογα(για πρώτη επαφή με tv box)!

Το μόνο που με ενοχλεί είναι το χειριστήριο, και μάλλον θα πάρω airmouse.

Για πείτε κανένα καλό.

Τώρα πρέπει να κάτσω το ΣΚ να το σεταρω,αντε να δούμε τι θα καταφέρω!

Πρέπει να του κάνω και αναβάθμιση γιατί νομίζω έχει βγει καινούργια έκδοση(έτσι λέει στη σελίδα του geekbuying).

 

Στάλθηκε από το WAS-LX1 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

στο gearbest το έχει πιο φτηνά και μάλλον από εκεί θα το τσιμπήσω εκτός αν ξέρει κάποιος τίποτα για ευρωπαϊκή αποθήκη (θα βοηθούσε κάποιο link)

επειδή έχω καιρό να κάνω αγορά από κίνα, διαλέγω registered mail μέσω ποιας χώρας; έχει Ολλανδία, Βέλγιο και Σουηδία. έχει κάποια σημασία; ο χρόνος είναι περίπου ίδιος. τέλος, βάζω την εγγύηση της αποστολής; αυτό είναι για το τελωνείο;

συγνώμη αν είμαι off-topic αλλά έχω περίπου 2 χρόνια να ψωνίσω από κίνα

ευχαριστώ εκ των προτέρων

Μα για αυτό σου έγραψα να ρωτήσεις το μαγαζί τι προτείνουν.

Μπορεί πχ να σου πουν ότι κανένας από αυτούς τους τρόπους δεν είναι προτεινόμενοι για αποφυγή τελωνείου.

Ρωτά και στα θέματα εδώ για τελωνείο.

Θα σου πουν κάτι παραπάνω.

Ήρθε το Tanix tx9 Pro από geekbuying Italy σε δύο μέρες και δουλεύει άψογα(για πρώτη επαφή με tv box)!

Το μόνο που με ενοχλεί είναι το χειριστήριο, και μάλλον θα πάρω airmouse.

Για πείτε κανένα καλό.

Τώρα πρέπει να κάτσω το ΣΚ να το σεταρω,αντε να δούμε τι θα καταφέρω!

Πρέπει να του κάνω και αναβάθμιση γιατί νομίζω έχει βγει καινούργια έκδοση(έτσι λέει στη σελίδα του geekbuying).

 

Στάλθηκε από το WAS-LX1 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Έχω εδώ και καιρό αυτό και παίζει τέλεια με το ΤΑΝΙΧ και το προηγούμενο box που είχα.

 

https://m.banggood.com/T5-2_4G-Wireless-Air-Mouse-Keyboard-Remote-Control-With-IR-Learning-Function-For-PC-Projector-TV-p-1102008.html

 

Sent from my ONEPLUS A3003 using Tapatalk

ONEPLUS 6 64gb: rooted, Elemental kernel

NEXUS 4 16gb: Stock 5.0.1/Rastapop 5.0.2, Hell core b69L

Cube iwork 10 tablet 64gb: Win 10/Android 5.1

Tv Box CS968:RK3188, 4 Core 1.6ghz, 4 core VGA, 2GB Ram, Geass custom Rom

Link to comment
Share on other sites

Επειδή με ενδιαφέρει και εμένα η αγορά ενός -όσο το δυνατόν plug & play tv box - για χρήση κυρίως kodi κοιτάω το Zidoo H6 PRO.......φαίνεται καλό μηχανάκι....... εάν γνωρίζετε θα ήθελα τις απόψεις σας θετικές η αρνητικές για τυχόν προβλήματα που έχει παρουσιάσει κτλ.....ή ίσως και προτάσεις για κάποιο άλλο μηχάνημα με παρόμοια όμως χαρακτηριστικά.

Η αγορά θα γίνει από εδώ :

https://www.geekbuying.com/item/ZIDO...OX-388687.html

[sIGPIC][/sIGPIC] ........Ο Χρόνος είναι Χρήμα ! ! ! ! !
Link to comment
Share on other sites

Αν είναι το κανονικό Ζ6 και όχι το Plus, τότε έκανες Καλή αγορά γιατί είναι φασον του ΤΑΝΙΧ ΤΧ32. Ακριβώς ίδιο hardware έχει με DDR4 μνήμες.

 

Ελπίζω να πήρες το 3/32 σε αυτή την τιμή.

Επίσης, τι μεταφορικά έχει;

 

Sent from my ONEPLUS A3003 using Tapatalk

μεταφορικά δεν έχει, η τιμή είναι τελική από ευρωπαϊκή αποθήκη. Είναι η έκδοση 3/32. Γιατί λές αυτό για το Plus, ποιές είναι η διαφορές?

Link to comment
Share on other sites

μεταφορικά δεν έχει, η τιμή είναι τελική από ευρωπαϊκή αποθήκη. Είναι η έκδοση 3/32. Γιατί λές αυτό για το Plus, ποιές είναι η διαφορές?
Ξέρω σίγουρα την διαφορά στις μνήμες που έγραψα.

Δεν ξέρω αν έχουν άλλες διαφορές.

 

Sent from my ONEPLUS A3003 using Tapatalk

ONEPLUS 6 64gb: rooted, Elemental kernel

NEXUS 4 16gb: Stock 5.0.1/Rastapop 5.0.2, Hell core b69L

Cube iwork 10 tablet 64gb: Win 10/Android 5.1

Tv Box CS968:RK3188, 4 Core 1.6ghz, 4 core VGA, 2GB Ram, Geass custom Rom

Link to comment
Share on other sites

Ξέρω σίγουρα την διαφορά στις μνήμες που έγραψα.

Δεν ξέρω αν έχουν άλλες διαφορές.

 

Sent from my ONEPLUS A3003 using Tapatalk

οκ, αυτό που επέλεξα εγώ έχει ram ddr4. Για τα υπόλοιπα δεν είδα κάτι. Όσο για τα μεταφορικά το πήρα από Italy stock (ευρωπαϊκή αποθήκη Geekbyuing) και μου κόστισε τελική 65€.

Link to comment
Share on other sites

οκ, αυτό που επέλεξα εγώ έχει ram ddr4. Για τα υπόλοιπα δεν είδα κάτι. Όσο για τα μεταφορικά το πήρα από Italy stock (ευρωπαϊκή αποθήκη Geekbyuing) και μου κόστισε τελική 65€.
Σούπερ είσαι!

Εγώ είχα δώσει 55€ για το ΤΑΝΙΧ, αλλά από Κίνα και είχα το άγχος του τελωνείου.

Αλλά όλα κομπλέ και σε μένα.

Δεν Μετάνιωσα καθόλου που έστειλα πίσω το Η96+ pro που είχα παραγγείλει στην αρχή.

 

Sent from my ONEPLUS A3003 using Tapatalk

ONEPLUS 6 64gb: rooted, Elemental kernel

NEXUS 4 16gb: Stock 5.0.1/Rastapop 5.0.2, Hell core b69L

Cube iwork 10 tablet 64gb: Win 10/Android 5.1

Tv Box CS968:RK3188, 4 Core 1.6ghz, 4 core VGA, 2GB Ram, Geass custom Rom

Link to comment
Share on other sites

Εχω ζαλιστει να διαβαζω, δεν παει αλλο!!!Εφτασα ομως εδω:

Tanix TX92 TV Box

https://www.gearbest.com/tv-box/pp_708566.html?wid=21

 

Beelink GT1 Ultimate

https://www.geekbuying.com/item/Beelink-GT1-Amlogic-S912-4K-TV-BOX-3GB-32GB-Black-389239.html

 

MECOOL M8S PRO

https://www.geekbuying.com/item/MECOOL-M8S-PRO-S912-KODI-17-0-4K-HDR10-3GB-DDR4-32GB-eMMC-TV-Box-388122.html

Μας ενδιαφερει το καλο wifi για ταινιες, αθλητικα και τα λιγοτερα προβληματα. HELPPPPPP!!!!!!!

Link to comment
Share on other sites

Εχω ζαλιστει να διαβαζω, δεν παει αλλο!!!Εφτασα ομως εδω:

Tanix TX92 TV Box

https://www.gearbest.com/tv-box/pp_708566.html?wid=21

 

Beelink GT1 Ultimate

https://www.geekbuying.com/item/Beelink-GT1-Amlogic-S912-4K-TV-BOX-3GB-32GB-Black-389239.html

 

MECOOL M8S PRO

https://www.geekbuying.com/item/MECOOL-M8S-PRO-S912-KODI-17-0-4K-HDR10-3GB-DDR4-32GB-eMMC-TV-Box-388122.html

Μας ενδιαφερει το καλο wifi για ταινιες, αθλητικα και τα λιγοτερα προβληματα. HELPPPPPP!!!!!!!

 

nvidia shield tv box

Link to comment
Share on other sites

Έχεις δει ποσό κάνει;

 

ναι αλλα αν θες κουτι που να το βαλεις στην πριζα και και τερμα ειναι μονοδρομος :D

Link to comment
Share on other sites

ναι αλλα αν θες κουτι που να το βαλεις στην πριζα και και τερμα ειναι μονοδρομος :D

Και θα το έχει για τουλάχιστον 3 χρόνια μίνιμουμ γιατί παίζει Απλά τα πάντα .. (φοράει να φανταστείς cpu+gpu του 2015)...εκτός και έρθει το 8κ στη ζωή μας :lol:

Link to comment
Share on other sites

Εχω ζαλιστει να διαβαζω, δεν παει αλλο!!!Εφτασα ομως εδω:

Tanix TX92 TV Box

https://www.gearbest.com/tv-box/pp_708566.html?wid=21

 

Beelink GT1 Ultimate

https://www.geekbuying.com/item/Beelink-GT1-Amlogic-S912-4K-TV-BOX-3GB-32GB-Black-389239.html

 

MECOOL M8S PRO

https://www.geekbuying.com/item/MECOOL-M8S-PRO-S912-KODI-17-0-4K-HDR10-3GB-DDR4-32GB-eMMC-TV-Box-388122.html

Μας ενδιαφερει το καλο wifi για ταινιες, αθλητικα και τα λιγοτερα προβληματα. HELPPPPPP!!!!!!!

Me το mecool παιζεις 4κ σε youtube και fhd σε netflix (αν σε ενδιαφερουν αυτα βεβαια). Κατα τ' αλλα οποιο και να παρεις εισαι καλυμενος.

Mecool M8s Pro L - Magendaz' Nano Nexus Rom tv box /

YOKA KB2 - SuperCeleron RC3 Rom tv box / Mecool M8S Pro - Magendaz' Nano Nexus Rom tv box / Xiaomi Redmi 8 4/64 / Lenovo Yoga tab 3, 8", 4g

 

Life is like a cheap modem. You never know if you're gonna connected! :rolleyes:

Link to comment
Share on other sites

Me το mecool παιζεις 4κ σε youtube και fhd σε netflix (αν σε ενδιαφερουν αυτα βεβαια). Κατα τ' αλλα οποιο και να παρεις εισαι καλυμενος.
Αυτό με το 4κ που το αναφέρει πολύς κόσμος, στην πράξη είναι άχρηστο αν δεν έχεις 4κ τηλεόραση.

 

Επίσης, λίγα μποξακια παίζουν πραγματικά χωρίς κανένα πείραγμα. Τα πιο πολλά θέλουν ροοτ και αφαίρεση πραγμάτων ή αλλαγή ΡΟΜ.

 

Το ΤΧ92 ανήκει στην κατηγορία που πραγματικά έρχεται έτοιμο για χρήση χωρίς κανένα πείραγμα. Ήδη με ροοτ και παίζει σφαίρα.

 

Sent from my ONEPLUS A3003 using Tapatalk

ONEPLUS 6 64gb: rooted, Elemental kernel

NEXUS 4 16gb: Stock 5.0.1/Rastapop 5.0.2, Hell core b69L

Cube iwork 10 tablet 64gb: Win 10/Android 5.1

Tv Box CS968:RK3188, 4 Core 1.6ghz, 4 core VGA, 2GB Ram, Geass custom Rom

Link to comment
Share on other sites

Αυτό με το 4κ που το αναφέρει πολύς κόσμος, στην πράξη είναι άχρηστο αν δεν έχεις 4κ τηλεόραση.

 

Επίσης, λίγα μποξακια παίζουν πραγματικά χωρίς κανένα πείραγμα. Τα πιο πολλά θέλουν ροοτ και αφαίρεση πραγμάτων ή αλλαγή ΡΟΜ.

 

Το ΤΧ92 ανήκει στην κατηγορία που πραγματικά έρχεται έτοιμο για χρήση χωρίς κανένα πείραγμα. Ήδη με ροοτ και παίζει σφαίρα.

 

Sent from my ONEPLUS A3003 using Tapatalk

Εννοειται οτι θελει αναλογη tv. Μπορει να εχει καποιος οπως εγω η μπορει να αποκτησει στο μελλον...:lol:

By the way , το mecool παιζει με την μαμα ρομ αυτα που εγραψα. Και νομιζω οτι ειναι και το πρωτο που υποστηριζει widevine L1 με οτι αυτο συνεπαγεται ,ενω τα αλλα κουτια δεν...

Πρεπει να φλασαρουν αλλη ρομ. Αλλα ενπαση περιπτωση, δεν κανουμε κοντρες κουτιων εδω. Ο καθενας βλεπει τις αναγκες του και αναλογως πραττει :)

Edited by zenix

Mecool M8s Pro L - Magendaz' Nano Nexus Rom tv box /

YOKA KB2 - SuperCeleron RC3 Rom tv box / Mecool M8S Pro - Magendaz' Nano Nexus Rom tv box / Xiaomi Redmi 8 4/64 / Lenovo Yoga tab 3, 8", 4g

 

Life is like a cheap modem. You never know if you're gonna connected! :rolleyes:

Link to comment
Share on other sites

Εννοειται οτι θελει αναλογη tv. Μπορει να εχει καποιος οπως εγω η μπορει να αποκτησει στο μελλον...:lol:

By the way , το mecool παιζει με την μαμα ρομ αυτα που εγραψα. Και νομιζω οτι ειναι και το πρωτο που υποστηριζει widevine L1 με οτι αυτο συνεπαγεται ,ενω τα αλλα κουτια δεν...

Πρεπει να φλασαρουν αλλη ρομ. Αλλα ενπαση περιπτωση, δεν κανουμε κοντρες κουτιων εδω. Ο καθενας βλεπει τις αναγκες του και αναλογως πραττει :)

Για το L1 καλά κάνεις και το αναφέρεις, ώστε κάποιος που την ψάχνει πολύ με το NETFLIX να ξέρει τι παίζει.

 

Το ΤΧ92 μέχρι 960x540 παίζει στο NETFLIX, αλλά γενικά υποστηρίζει 4Κ.

Σε terrarium βλέπω στάνταρ 720 και 1080p.

 

Sent from my ONEPLUS A3003 using Tapatalk

ONEPLUS 6 64gb: rooted, Elemental kernel

NEXUS 4 16gb: Stock 5.0.1/Rastapop 5.0.2, Hell core b69L

Cube iwork 10 tablet 64gb: Win 10/Android 5.1

Tv Box CS968:RK3188, 4 Core 1.6ghz, 4 core VGA, 2GB Ram, Geass custom Rom

Link to comment
Share on other sites

Καλό αυτό που το αναφέρεις.

Με μαμά ρομ είσαι?

 

Αν λες για μενα , ειμαι με την ρομ του mecool pro L, τροποποιημενη για το pro, απο τον magendaz του freaktab.

Αλλα και με την μαμα ρομ οταν ημουν, επαιζε youtube/netflix , 4k/fhd, αντιστοιχα.

Mecool M8s Pro L - Magendaz' Nano Nexus Rom tv box /

YOKA KB2 - SuperCeleron RC3 Rom tv box / Mecool M8S Pro - Magendaz' Nano Nexus Rom tv box / Xiaomi Redmi 8 4/64 / Lenovo Yoga tab 3, 8", 4g

 

Life is like a cheap modem. You never know if you're gonna connected! :rolleyes:

Link to comment
Share on other sites

Γράψτε λάθος παιδιά, την πάτησα λόγω απειρίας, έτρεξα το test pattern και τελικά η μέγιστη ανάλυση που πιάνω είναι 720χ480, sorry για τις ανακρίβειες παραπάνω.

Πάντως για τέτοια ανάλυση εξαιρετική ποιότητα εικόνας στη 42άρα plasma μου, πραγματικά με μπέρδεψε και νόμιζα ότι είναι HD.

Link to comment
Share on other sites

Γράψτε λάθος παιδιά, την πάτησα λόγω απειρίας, έτρεξα το test pattern και τελικά η μέγιστη ανάλυση που πιάνω είναι 720χ480, sorry για τις ανακρίβειες παραπάνω.

Πάντως για τέτοια ανάλυση εξαιρετική ποιότητα εικόνας στη 42άρα plasma μου, πραγματικά με μπέρδεψε και νόμιζα ότι είναι HD.

 

Διόρθωσε και το αρχικό ποστ σου, μην το δει κανείς και νομίζει ότι με αντίστοιχο μηχανάκι θα έχει HD ποιότητα.

Πάντως μου κάνει εντύπωση που δεν βλέπεις πιξελ σε 42αρα.

 

Εγώ έχω καλύτερη ανάλυση από σένα(960x540) και σε 32αρα είναι καλή η ποιότητα μεν, αλλά κοντά στο να αρχίσει να χαλάει.

 

Sent from my ONEPLUS A3003 using Tapatalk

ONEPLUS 6 64gb: rooted, Elemental kernel

NEXUS 4 16gb: Stock 5.0.1/Rastapop 5.0.2, Hell core b69L

Cube iwork 10 tablet 64gb: Win 10/Android 5.1

Tv Box CS968:RK3188, 4 Core 1.6ghz, 4 core VGA, 2GB Ram, Geass custom Rom

Link to comment
Share on other sites

να ξερετε οτι hd netflix παιζει και το mecool m8s pro W με 2 giga ram χωρις κανενα πειραγμα και ειναι και φθηνο
Link to comment
Share on other sites

Το Gearbest έχει το Beelink GT1 Ultimate 58.32€ ( με κουπόνι EUGBGT1 ) από ευρωπαϊκή αποθήκη + 5.07€ ( DHL ).

Αξίζει να αγοραστεί σε αυτή την τιμή? Κάποιος που το έχει μπορεί να πει αν δουλεύει απροβλημάτιστα?

Ευχαριστώ.

 

https://www.gearbest.com/tv-box-mini-pc/pp_607542.html?wid=89

Αλέξης
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...