Jump to content

Android TV Box


spyrosrotary
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Μην τα γράφετε έτσι απλά, γιατί θα μπρικαρει κανείς το κουτί του.

Το magisk το έχω στο Oneplus μου και είναι αυτό που κάνει ροοτ. Δεν είναι απλά μια εφαρμογή που γράφτηκε και το πιο σημαντικό δεν είναι συμβατό με όλες τις συσκευές.

 

Σε καμία περίπτωση δεν συνιστώ σε κάποιον να βγάλει το ροοτ του και να βάλει το Magisk αν δεν έχει διαβάσει ότι δουλεύει.

 

Unleashed by my rooted OP3T in 8.0

ONEPLUS 6 64gb: rooted, Elemental kernel

NEXUS 4 16gb: Stock 5.0.1/Rastapop 5.0.2, Hell core b69L

Cube iwork 10 tablet 64gb: Win 10/Android 5.1

Tv Box CS968:RK3188, 4 Core 1.6ghz, 4 core VGA, 2GB Ram, Geass custom Rom

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 21,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

  • junglist

    1093

  • gatos814

    1241

  • makis1024

    547

  • ath156

    1754

Official firmware update για ΤΑΝΙΧ ΤΧ92

http://www.tanix-box.com/download-view/tanix-tx92-firmware-3gb-16gb-32gb-s912-image-update/

 

20171230

 

 

 

Unleashed by my rooted OP3T in 8.0

ONEPLUS 6 64gb: rooted, Elemental kernel

NEXUS 4 16gb: Stock 5.0.1/Rastapop 5.0.2, Hell core b69L

Cube iwork 10 tablet 64gb: Win 10/Android 5.1

Tv Box CS968:RK3188, 4 Core 1.6ghz, 4 core VGA, 2GB Ram, Geass custom Rom

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα στην παρέα :) Έχω μια αρχαία τηλεόραση η οποία ευτυχώς έχει υποδοχή scart, θέλω να περάσω Tv box το ερώτημα μου είναι ότι παράλληλα πρέπει να έχω και τον αποκωδικοποιητή, καταρχάς θέλει και μετατροπέα HDMI έχω μπερδευτεί και δεν ξέρω τι μου γίνεται.Ευχαριστώ εκ των προτέρων!
Link to comment
Share on other sites

Το ειχα και δεν μου εκατσε καλα και το εδωσα

 

----- προσθήκη μηνύματος 35 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

εγραψα .

 

 

----- προσθήκη μηνύματος 30 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

επισης .

 

 

----- προσθήκη μηνύματος 41 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

και .

Μην το θάψεις άλλο γιατί σκέψου μήπως τα διαβάζει ο αγοραστής του.... Λίγο ακόμα θάψιμο και θα στο φέρω πίσω χαχαχα....

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 4 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

O tempora o mores...

 

Υπαρχει κανενα tv stick με windows αξιοπιστο?

Τι προτείνετε (εσείς); Τι πιστεύετε; Τι γίνεται; Οκτώμβρης το Μ να τονίζεται!

Μια πλήρης φόρτιση.

Link to comment
Share on other sites

Μην το θάψεις άλλο γιατί σκέψου μήπως τα διαβάζει ο αγοραστής του.... Λίγο ακόμα θάψιμο και θα στο φέρω πίσω χαχαχα....

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 4 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

To yoka της υπογραφης μου, ειναι το απλο mecool bb2, και ειναι εξαιρετικο μηχανακι. Ενα χρονο σχεδον δουλευει καθε μερα χωρις προβληματα...αλλα απο την πρωτη μερα του αλλαξα ρομ. Ουτε ΟΤΑ να περιμενω ουτε τιποτα. Αλλαξε την και συ και τελος.

Mecool M8s Pro L - Magendaz' Nano Nexus Rom tv box /

YOKA KB2 - SuperCeleron RC3 Rom tv box / Mecool M8S Pro - Magendaz' Nano Nexus Rom tv box / Xiaomi Redmi 8 4/64 / Lenovo Yoga tab 3, 8", 4g

 

Life is like a cheap modem. You never know if you're gonna connected! :rolleyes:

Link to comment
Share on other sites

Δουλεύω το magisk στο ultimate μου, με atv rom έτσι για την αλλαγή.λίγο διαφορετικός τρόπος λειτουργίας του κουτιού

 

Στάλθηκε από το LG-D802 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Στοκ,ανημπορος να το ρουταρω
Link to comment
Share on other sites

Κύριοι καλησπέρα. Όλα καλά με τα H96 Pro plus που πήρα έβαλα και το νέο τροφοδοτικό και μέσα είχε είδη το 7.1.2. Έχετε να μου πείτε κάποιο καλό έτοιμο ελληνικό. build για το Kodi μιας και το ένα θα το δουλεύει ο πεθερός μου οπότε τα ελληνικά παντού είναι must. Τι λέτε?? Ξέρετε επίσης εάν έχει βγει άλλη ενήμερη ασφαλείας Android γιατί μου γράφει οτι είναι από το Μάιο του 17?? Ευχαριστώ. :p

Η ζωή είναι ωραία αρκεί να ξέρεις να την ζεις με εκείνον που σε αγάπησε και θυσιάστηκε για εσένα στην θέση την δικιά σου...

 

Samsung Galaxy S10+ SM-G975F/DS / Galaxy S9+ ;)

Link to comment
Share on other sites

Μην το θάψεις άλλο γιατί σκέψου μήπως τα διαβάζει ο αγοραστής του.... Λίγο ακόμα θάψιμο και θα στο φέρω πίσω χαχαχα....

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 4 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

φερτο no prob .......

Οδηγός για αγορές από Aliexpress

Xiaomi Mi Max 2 , Xiaomi redmi note 4 pro , Xiaomi redmi note 5 , Teclast T98 4G MT8735P ,

Xiaomi Mibox S , Mecool M8s Pro , Roku express

Link to comment
Share on other sites

φερτο no prob .......
Σε πειράζω βρε φιλαράκι! Μια χαρά είναι το μηχανάκι...

@zenix ποια έβαλες και από που αν γίνεται;

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 4 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα ,

ενας θειος μου που εχει μια lcd τηλεοραση με εξωτερικο ψηφιακο δεκτη , θελει να δει το υβριδικο καναλι της ΕΡΤ .

Αυτο μπορει να γινει με ενα android box ?

Eαν μπορει να γινει , εχει να προτεινει κανεις για αγορα απο Ελλαδα καποιο σχετικα οικονομικο ?

Ευχαριστω .

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα ,

ενας θειος μου που εχει μια lcd τηλεοραση με εξωτερικο ψηφιακο δεκτη , θελει να δει το υβριδικο καναλι της ΕΡΤ .

Αυτο μπορει να γινει με ενα android box ?

Eαν μπορει να γινει , εχει να προτεινει κανεις για αγορα απο Ελλαδα καποιο σχετικα οικονομικο ?

Ευχαριστω .

Το app της ερτ https://play.google.com/store/apps/details?id=gr.ert.app

Δεν είναι και ότι καλύτερο ...

Link to comment
Share on other sites

Σε πειράζω βρε φιλαράκι! Μια χαρά είναι το μηχανάκι...

@zenix ποια έβαλες και από που αν γίνεται;

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 4 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Αν ρωτας για το yoka kb2 (mecool bb2) , εχω βαλει την τελευταια του SC, απο δω http://freaktab.com/forum/tv-player-support/amlogic-based-tv-players/s912/mecool/firmware-roms/613480-rom-yoka-kb2-superceleron-rc3-rom

 

Επισης για οσους θελουν να τεσταρουν το κουτι τους, τι αναλυση θα εχουν στο netflix, μπορουν να κατεβασουν την εφαρμογη exoplayer 2.3 απο το playstore. Π.χ για να εχεις 4κ στο νετφλιξ πρεπει το κουτι σου να υποστηριζει widevine L1 και hdcp 2.x +

Εμενα το mecool με την ρομ της υπογραφης μου εχει widevine L1 και hdcp 1.x και υποστηριζει UHD στο youtube και FHD στο netflix.

Mecool M8s Pro L - Magendaz' Nano Nexus Rom tv box /

YOKA KB2 - SuperCeleron RC3 Rom tv box / Mecool M8S Pro - Magendaz' Nano Nexus Rom tv box / Xiaomi Redmi 8 4/64 / Lenovo Yoga tab 3, 8", 4g

 

Life is like a cheap modem. You never know if you're gonna connected! :rolleyes:

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα ,

ενας θειος μου που εχει μια lcd τηλεοραση με εξωτερικο ψηφιακο δεκτη , θελει να δει το υβριδικο καναλι της ΕΡΤ .

Αυτο μπορει να γινει με ενα android box ?

Eαν μπορει να γινει , εχει να προτεινει κανεις για αγορα απο Ελλαδα καποιο σχετικα οικονομικο ?

Ευχαριστω .

Διάβασε το παρακάτω ίσως σε βοηθήσει ανάλογα με την τηλεόραση που έχεις το συγκεκριμένο είναι για samsung.

http://avclub.gr/forum/showthread.php/160072-%CE%95%CE%A1%CE%A4-Hybrid?p=1058046490&viewfull=1#post1058046490

Huawei Honor Note 10/Xbox One S/etc.
Link to comment
Share on other sites

Δουλεύω το magisk στο ultimate μου, με atv rom έτσι για την αλλαγή.λίγο διαφορετικός τρόπος λειτουργίας του κουτιού

 

Στάλθηκε από το LG-D802 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Να φανταστώ περνάει κανονικά το safetynet; Έχεις δοκιμάσει και κάποιο module πχ dolby atmos;

Link to comment
Share on other sites

Έτσι από περιέργεια.

Το BEELINK GT1 με τελευταία επίσημη στοκ ρομ, τι security patch φοράει;

 

Unleashed by my rooted OP3T in 8.0

ONEPLUS 6 64gb: rooted, Elemental kernel

NEXUS 4 16gb: Stock 5.0.1/Rastapop 5.0.2, Hell core b69L

Cube iwork 10 tablet 64gb: Win 10/Android 5.1

Tv Box CS968:RK3188, 4 Core 1.6ghz, 4 core VGA, 2GB Ram, Geass custom Rom

Link to comment
Share on other sites

πως το βλέπεις το atv,σε βολεύει μεχρι στιγμής?
Συνήθεια είναι, απλά είχα περιέργεια πως θα τρέχει χωρίς το bloat.μπορεί placebo να είναι λόγω επειδή.Θα βάλω να δω και την ρομ του Ζ6 όταν τον βγάλει

 

Στάλθηκε από το LG-D802 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

----- προσθήκη μηνύματος 96 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Να φανταστώ περνάει κανονικά το safetynet; Έχεις δοκιμάσει και κάποιο module πχ dolby atmos;
Ναι, όχι ότι το πέρασα γι'αυτό το λόγο.τρέχω σε όλες τις Android συσκευές μου το V4A , με κάποιες καλές irs που έχω.twrp εάν έχεις βάζεις ότι θες

 

Στάλθηκε από το LG-D802 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Στοκ,ανημπορος να το ρουταρω
Link to comment
Share on other sites

Άλλη μια βελτίωση για το ΤΧ92 με το τελευταίο firmware.

Διαπίστωσα ότι σε δοκιμή με KODI η θερμοκρασία δεν περνάει τους 65 βαθμούς!!

 

Θα συνεχίσω τα τεστ και αν παραμείνει εκεί, τότε Μόνο το NETFLIX να φτιάξουν για HD, θα είναι το καλύτερο Plug n play κουτάκι.

 

Unleashed by my rooted OP3T in 8.0

ONEPLUS 6 64gb: rooted, Elemental kernel

NEXUS 4 16gb: Stock 5.0.1/Rastapop 5.0.2, Hell core b69L

Cube iwork 10 tablet 64gb: Win 10/Android 5.1

Tv Box CS968:RK3188, 4 Core 1.6ghz, 4 core VGA, 2GB Ram, Geass custom Rom

Link to comment
Share on other sites

καλημέρα και καλή εβδομάδα σε όλους.

 

τη βοήθειά σας παρακαλώ. θέλω να πάρω ένα tv box αλλά επειδή έχω μαύρα μεσάνυχτα από τέτοια τεχνολογία, θέλω ένα κουτί που θα είναι απροβλημάτιστο στο παίξιμο και θα είναι plug n' play. θα ήθελα να αποφύγω πολύπλοκες ρυθμίσεις και στησίματα μέχρι να μπορεί να λειτουργήσει καθώς όπως είπα δεν το ''έχω'' και ιδιαίτερα.

η χρήση που το θέλω θα είναι να το συνδέσω με σκληρό δίσκο για να μπορώ να βλέπω ό,τι έχω ήδη κατεβάσει (το προηγούμενο media player τα έπαιξε), youtube για τα πιτσιρίκια, σερφάρισμα στο ιντερνετ και ό,τι άλλο προκύψει καθώς θα έιναι η πρώτη φορά που θα αγοράσω τέτοια συσκευή και δεν ξέρω άλλες δυνατότητες που έχει.

απ' ότι διαβάζω με 60-70€ θα μπορώ να κάνω τη δουλειά μου.

στο νήμα βλέπω ότι το πιο ''φιλικό'' προς τον χρήστη μηχανάκι είναι το tanix. αν έχει κάποιος να προτείνει κάτι καλύτερο, καλοδεχούμενο. κατά προτίμηση θα ήθελα να έχει όσο το δυνατό περισσότερη ram και χωρητικότητα min 32gb.

θα με διευκολύνατε αν μπορούσατε να βάλετε και link.

 

ευχαριστώ πολύ εκ των προτέρων.

Link to comment
Share on other sites

η χρήση που το θέλω θα είναι να το συνδέσω με σκληρό δίσκο για να μπορώ να βλέπω ό,τι έχω ήδη κατεβάσει (το προηγούμενο media player τα έπαιξε), youtube για τα πιτσιρίκια, σερφάρισμα στο ιντερνετ και ό,τι άλλο προκύψει καθώς θα έιναι η πρώτη φορά που θα αγοράσω τέτοια συσκευή και δεν ξέρω άλλες δυνατότητες που έχει.
Μία βασική από τις άλλες δυνατότητες που έχει είναι ότι μπορείς να βλέπεις ό,τι θέλεις οποιαδήποτε στιγμή χωρίς να έχεις κατεβάσει τίποτα απο πριν.
Link to comment
Share on other sites

Μία βασική από τις άλλες δυνατότητες που έχει είναι ότι μπορείς να βλέπεις ό,τι θέλεις οποιαδήποτε στιγμή χωρίς να έχεις κατεβάσει τίποτα απο πριν.

 

 

ναι το καταλαβαίνω αυτό αλλά και ότι έχω κατεβάσει (ειδικά τα μεταγλωτισμένα παιδικά) είναι κρίμα να μην έχω τη δυνατότητα να παρακολουθώ.

Link to comment
Share on other sites

ναι το καταλαβαίνω αυτό αλλά και ότι έχω κατεβάσει (ειδικά τα μεταγλωτισμένα παιδικά) είναι κρίμα να μην έχω τη δυνατότητα να παρακολουθώ.

 

Και μεταγλωττισμένα έχει στο cartoonsgr οπότε θα είσαι καλυμμένος, το tanix είναι πολύ καλό και αν διαβάσεις λίγα ποστ παραπάνω από συφορουμιτη απροβληματιστο, αλλά το επιβεβαιώνω και εγώ καθώς πήρα 2 και στις δοκιμές που έκανα δουλεύει πολύ καλά, έβαλα και happy chick για να παίζω κανένα ρετρό παιχνίδι να περνάει η ώρα.

Huawei Honor Note 10/Xbox One S/etc.
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...