Jump to content

Android TV Box


spyrosrotary
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Priority με ένα μικρό ποσο να αποφεύγεις τελωνείο.

Δηλαδη το αναφερει καπου εκει στις αποστολες αυτο το Priority! Η αληθεια ειναο τωρα τελευταια πληρωνα 3 ευρω για δεματα ειτε με καμερες ειτε με tv box εχει κατι αλλαξει τωρα τελευταια στην τιμολόγηση? Βαση με αυτα που γραφετε τωρα δισταζω να παραγγειλω. Εαν το στελνει μεσω NL POST παλι υπαρχει προβλημα λεμε δηθεν ευρωπαικη ενωση ταχαμ

 

Το NL post είναι η μεταφορική που σου φέρνει το δέμα σου. Δεν είναι ότι έρχεται από την Ευρωπαϊκή Ένωση και η πιθανότητα για τελωνείο είναι μεγάλη

Για να μην πληρώσεις τελωνείο, βάζεις priority

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 21,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

  • junglist

    1093

  • gatos814

    1241

  • makis1024

    547

  • ath156

    1754

Καλησπέρα.Εχω ένα Nexbox Α95X και θα ήθελα να κάνω μια ερώτηση.το έχω συνδεδεμένο στη τηλεόραση του σαλονιού και θα ήθελα να μου πει κάποιος αν ξέρει πως μπορώ να δω την εικόνα που δείχνει το tv box στην τηλεόραση που έχω σε άλλο δωμάτιο.Εκτος το να τραβήξω κακοδιοίκηση Hdmi η να συνδέσουν καλώδιο AV 10 μέτρα.Σκεφτηκα αν πάρω ένα δεύτερο tv box η ένα στικάκι που κάνει miracast γίνεται να παιξει.Γιατι εγώ θέλω να βλέπω αγώνες πιο πολύ.

Ευχαριστώ εκ των προτέρων

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 4 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα.Εχω ένα Nexbox Α95X και θα ήθελα να κάνω μια ερώτηση.το έχω συνδεδεμένο στη τηλεόραση του σαλονιού και θα ήθελα να μου πει κάποιος αν ξέρει πως μπορώ να δω την εικόνα που δείχνει το tv box στην τηλεόραση που έχω σε άλλο δωμάτιο.Εκτος το να τραβήξω κακοδιοίκηση Hdmi η να συνδέσουν καλώδιο AV 10 μέτρα.Σκεφτηκα αν πάρω ένα δεύτερο tv box η ένα στικάκι που κάνει miracast γίνεται να παιξει.Γιατι εγώ θέλω να βλέπω αγώνες πιο πολύ.

Ευχαριστώ εκ των προτέρων

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 4 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Εγώ έχω βάλει στους γονείς μου ασύρματο αναμεταδότη εικόνας και ήχου για το δορυφορικό και είναι μια χαρά! Τέλεια εικόνα και ήχος! Επίσης έχει και ματάκι που το βάζεις μπροστά στο receiver του remote και μπορείς να αλλάζεις κανάλι κι ούτε ο καθεξής! Είναι λίγο ακριβό βέβαια, πάνω από 60-70 για ένα καλό, αλλά κανείς τη δουλειά σου άνετα! Κάτι τέτοιο σκέψου https://www.emimikos.gr/S508TR/

 

Στάλθηκε από το ONEPLUS A3003 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Εγώ έχω βάλει στους γονείς μου ασύρματο αναμεταδότη εικόνας και ήχου για το δορυφορικό και είναι μια χαρά! Τέλεια εικόνα και ήχος! Επίσης έχει και ματάκι που το βάζεις μπροστά στο receiver του remote και μπορείς να αλλάζεις κανάλι κι ούτε ο καθεξής! Είναι λίγο ακριβό βέβαια, πάνω από 60-70 για ένα καλό, αλλά κανείς τη δουλειά σου άνετα! Κάτι τέτοιο σκέψου https://www.emimikos.gr/S508TR/

 

Στάλθηκε από το ONEPLUS A3003 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Mε 50€ παίρνεις άλλο box.

 

Unleashed by ONEPLUS 3T rooted

ONEPLUS 6 64gb: rooted, Elemental kernel

NEXUS 4 16gb: Stock 5.0.1/Rastapop 5.0.2, Hell core b69L

Cube iwork 10 tablet 64gb: Win 10/Android 5.1

Tv Box CS968:RK3188, 4 Core 1.6ghz, 4 core VGA, 2GB Ram, Geass custom Rom

Link to comment
Share on other sites

Εγώ έχω βάλει στους γονείς μου ασύρματο αναμεταδότη εικόνας και ήχου για το δορυφορικό και είναι μια χαρά! Τέλεια εικόνα και ήχος! Επίσης έχει και ματάκι που το βάζεις μπροστά στο receiver του remote και μπορείς να αλλάζεις κανάλι κι ούτε ο καθεξής! Είναι λίγο ακριβό βέβαια, πάνω από 60-70 για ένα καλό, αλλά κανείς τη δουλειά σου άνετα! Κάτι τέτοιο σκέψου https://www.emimikos.gr/S508TR/

 

Στάλθηκε από το ONEPLUS A3003 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Φιλε μου σε ευχαριστω κατι τετοιο εψαχνα.

Link to comment
Share on other sites

Το gearbest, αλλά όχι σε όλα τα προϊόντα. Είναι το eu express (και όχι το europe express).

 

Φιλε μου ευχαριστω !!!

 

----- προσθήκη μηνύματος 8 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Θελω να παραγγειλω το tanix tx92 apo gearbest λετε να εχω προβλημα με τελωνειο? Το στελνουν ειτε με NL post sw και βελγιο. στα δυο πρωτα δεν εχει χρεωση στο Βελγιο 1,23. Μιλαμε για θεσ/νικη.

Link to comment
Share on other sites

Φιλε μου ευχαριστω !!!

 

----- προσθήκη μηνύματος 8 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Θελω να παραγγειλω το tanix tx92 apo gearbest λετε να εχω προβλημα με τελωνειο? Το στελνουν ειτε με NL post sw και βελγιο. στα δυο πρωτα δεν εχει χρεωση στο Βελγιο 1,23. Μιλαμε για θεσ/νικη.

 

θα σε γλεντήσουν οι τελώνες :lol::lol:

Link to comment
Share on other sites

Για αυτό τον λόγο δεν το πήρα και εγώ. Προτίμησα το ρίσκο του H96 παρά τελωνείο..

 

Στάλθηκε από το F3211 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Φιλε μου ευχαριστω !!!

 

----- προσθήκη μηνύματος 8 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Θελω να παραγγειλω το tanix tx92 apo gearbest λετε να εχω προβλημα με τελωνειο? Το στελνουν ειτε με NL post sw και βελγιο. στα δυο πρωτα δεν εχει χρεωση στο Βελγιο 1,23. Μιλαμε για θεσ/νικη.

Μίλα με το μαγαζί για να σου προτείνει τον ασφαλέστερο τρόπο.

 

Σε άλλα θέματα διαβάζω ότι αν υπάρχει επιλογή Priority Line και μετά EU EXPRESS, τότε δεν περνάει τελωνείο, αλλά δεν το γνωρίζω προσωπικά αν δουλεύει.

 

Unleashed by ONEPLUS 3T rooted

Edited by junglist

ONEPLUS 6 64gb: rooted, Elemental kernel

NEXUS 4 16gb: Stock 5.0.1/Rastapop 5.0.2, Hell core b69L

Cube iwork 10 tablet 64gb: Win 10/Android 5.1

Tv Box CS968:RK3188, 4 Core 1.6ghz, 4 core VGA, 2GB Ram, Geass custom Rom

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά, έχει ο κολλητός μου το mini m8s ii και σταμάτησε να του δουλεύει το terarrium. Δεν του βρίσκει πηγές ή ξεκινάει και κολλάει συνέχεια. Αντίθετα, streaming καναν αγώνα μέσω kodi βλέπει μια χαρά... Ξέρετε τι μπορεί να φταίει μήπως? ROM δεν έχουμε αλλάξει καθόλου, με ό,τι είχε έρθει πριν κανά χρόνο είναι...:ninja:
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά, έχει ο κολλητός μου το mini m8s ii και σταμάτησε να του δουλεύει το terarrium. Δεν του βρίσκει πηγές ή ξεκινάει και κολλάει συνέχεια. Αντίθετα, streaming καναν αγώνα μέσω kodi βλέπει μια χαρά... Ξέρετε τι μπορεί να φταίει μήπως? ROM δεν έχουμε αλλάξει καθόλου, με ό,τι είχε έρθει πριν κανά χρόνο είναι...:ninja:

 

Κοίταξε μήπως έχεις παλιά έκδοση του terrarium η τελευταία είναι 1.8.1 μόλις το δοκίμασα στο κινητό με wifi πάει σφαίρα καθόλου κολλήματα.

Huawei Honor Note 10/Xbox One S/etc.
Link to comment
Share on other sites

Το ιδιο Box εχω και παιζει αψογα

Εδιτ: βασικα σε καποια βιντεο δεν συγχρονιζει ο ηχος με την εικονα. Απλα επιλεγω αλλο και είναι οκ

Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Φιλε μου ευχαριστω !!!

 

----- προσθήκη μηνύματος 8 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Θελω να παραγγειλω το tanix tx92 apo gearbest λετε να εχω προβλημα με τελωνειο? Το στελνουν ειτε με NL post sw και βελγιο. στα δυο πρωτα δεν εχει χρεωση στο Βελγιο 1,23. Μιλαμε για θεσ/νικη.

 

Απο συζητηση μεσα στο Avclub για τετοια ακριβως προιοντα ειδα οτι προτεινουν παντα μεσω Belgium. Μια φορα εκανα παραγγελια για να ειμαι ειλικρινης και ηρθαν σε 1,5 βδομαδα τα προιοντα χωρις θεμα τελωνειου.

Πως και γιατι σε pm αν θες.

Link to comment
Share on other sites

Απο συζητηση μεσα στο Avclub για τετοια ακριβως προιοντα ειδα οτι προτεινουν παντα μεσω Belgium. Μια φορα εκανα παραγγελια για να ειμαι ειλικρινης και ηρθαν σε 1,5 βδομαδα τα προιοντα χωρις θεμα τελωνειου.

Πως και γιατι σε pm αν θες.

Μένω εκτός Ελλάδος, αλλά και εγώ το ίδιο μοντέΛο από GB με ΒΕ το πήρα. Για να γλυτώσω τελωνείο.

Για να δούμε τι θα γράφει το κουτί πάνω όταν έρθει.

 

Unleashed by ONEPLUS 3T rooted

ONEPLUS 6 64gb: rooted, Elemental kernel

NEXUS 4 16gb: Stock 5.0.1/Rastapop 5.0.2, Hell core b69L

Cube iwork 10 tablet 64gb: Win 10/Android 5.1

Tv Box CS968:RK3188, 4 Core 1.6ghz, 4 core VGA, 2GB Ram, Geass custom Rom

Link to comment
Share on other sites

Φιλε μου ευχαριστω !!!

 

----- προσθήκη μηνύματος 8 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Θελω να παραγγειλω το tanix tx92 apo gearbest λετε να εχω προβλημα με τελωνειο? Το στελνουν ειτε με NL post sw και βελγιο. στα δυο πρωτα δεν εχει χρεωση στο Βελγιο 1,23. Μιλαμε για θεσ/νικη.

 

 

Διάλεξε το Βέλγιο.Εχει γραφτεί οτι ειναι ασφαλής μέθοδος..

 

 

Same Sh1t...Different Day

Same Sh..t , Different Day
Link to comment
Share on other sites

Παρέλαβα το TANIX TX92 σήμερα !!

 

Εντάξει η οθονουλα μπροστά με πληροφορίες για το boot, τον τύπο σύνδεσης και άλλες πληροφορίες, όλα τα λεφτά.

 

Το interface θέλει να το συνηθίσεις γιατί είναι κάτι διαφορετικό από τα στάνταρ, αλλά είναι πανγρηγορο και με πολλά σωστά shortcuts.

 

Το Kodi του λέγεται Tv Center, είναι στην έκδοση 17.4 και έχει προφορτωμενα τα Covenant, Exodus, Sportsdevil και άλλα πολλά.

Δεν χρειάστηκε να προσθέσω κάτι εκτός από υπότιτλους.

 

Επίσης Netflix περασμένο κανονικά.

 

Android 7.1.2 φοράει, δεν χρειάστηκε αναβάθμιση.

 

Για 50€ σούπερ αγορά.

 

Unleashed by ONEPLUS 3T rooted

ONEPLUS 6 64gb: rooted, Elemental kernel

NEXUS 4 16gb: Stock 5.0.1/Rastapop 5.0.2, Hell core b69L

Cube iwork 10 tablet 64gb: Win 10/Android 5.1

Tv Box CS968:RK3188, 4 Core 1.6ghz, 4 core VGA, 2GB Ram, Geass custom Rom

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα, ένας φίλος θέλει να του αγοράσω το "zidoo x10" adroid tv-box λόγω του ότι έχω PayPal

 

To βρίσκω εδώ στα 280 ευρώ

 

http://www.topsystems-bg.com/zidoo-x10-android-tv-box-android-6-0-4k-realtek-rtd-1295-cpu-2gb-ram-hdmi-recording-dual-band-wifi-sata-support/?ref=bestprice.gr

 

και στο ebay στα 215 ευρώ

 

https://www.ebay.com/itm/ZIDOO-X10-Android-6-0-TV-Box-4K-Realtek-RTD-1295-CPU-2GB-RAM-HDMI/172792116633?hash=item283b367599:g:e1wAAOSwGkZZdYis

 

Ξέροντας ότι το ebay κάνει 15-25 μέρες να παραδώσει, αλλά τόσο λέει ΚΑΙ το κατάστημα (άρα από Κίνα αγοράζει και αυτός). Αν το πάρω από ebay, λέτε να έχω θέματα με τελωνείο?

 

Ευχαριστώ !!!

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα, ένας φίλος θέλει να του αγοράσω το "zidoo x10" adroid tv-box λόγω του ότι έχω PayPal

 

To βρίσκω εδώ στα 280 ευρώ

 

http://www.topsystems-bg.com/zidoo-x10-android-tv-box-android-6-0-4k-realtek-rtd-1295-cpu-2gb-ram-hdmi-recording-dual-band-wifi-sata-support/?ref=bestprice.gr

 

και στο ebay στα 215 ευρώ

 

https://www.ebay.com/itm/ZIDOO-X10-Android-6-0-TV-Box-4K-Realtek-RTD-1295-CPU-2GB-RAM-HDMI/172792116633?hash=item283b367599:g:e1wAAOSwGkZZdYis

 

Ξέροντας ότι το ebay κάνει 15-25 μέρες να παραδώσει, αλλά τόσο λέει ΚΑΙ το κατάστημα (άρα από Κίνα αγοράζει και αυτός). Αν το πάρω από ebay, λέτε να έχω θέματα με τελωνείο?

 

Ευχαριστώ !!!

Στη θεση σου θα το παραγγελνα απο εδω (προσεχε να ειναι επιλεγμενο το IT STOCK X10) που οτι μεταφορικα και να εχει σιγουρα θα σου παει λιγοτερα και δε θα περασει καθολου τελωνειο μιας και ειναι απο Ευρωπαικη αποθηκη. :)

Link to comment
Share on other sites

Στη θεση σου θα το παραγγελνα απο εδω (προσεχε να ειναι επιλεγμενο το IT STOCK X10) που οτι μεταφορικα και να εχει σιγουρα θα σου παει λιγοτερα και δε θα περασει καθολου τελωνειο μιας και ειναι απο Ευρωπαικη αποθηκη. :)

 

Επάνω στην περιγραφή λέει: ..

 

[italy Stock]ZIDOO X10 Android OpenWRT(NAS) Realtek RTD1295 4K 10Bit Blu-ray Media Player 2GB/16GB SATA AC WIFI Gigabit LAN USB3.0 Bluetooth

 

Εννοεί ότι είναι σε Ιταλική αποθήκη ? Από ότι είδα, δέχεται και PayPal, σωστά ?

 

Αλήθεια, το IT Stck X10, τι ακριβώς σημαίνει?

Link to comment
Share on other sites

Παρέλαβα το TANIX TX92 σήμερα !!

 

Εντάξει η οθονουλα μπροστά με πληροφορίες για το boot, τον τύπο σύνδεσης και άλλες πληροφορίες, όλα τα λεφτά.

 

Το interface θέλει να το συνηθίσεις γιατί είναι κάτι διαφορετικό από τα στάνταρ, αλλά είναι πανγρηγορο και με πολλά σωστά shortcuts.

 

Το Kodi του λέγεται Tv Center, είναι στην έκδοση 17.4 και έχει προφορτωμενα τα Covenant, Exodus, Sportsdevil και άλλα πολλά.

Δεν χρειάστηκε να προσθέσω κάτι εκτός από υπότιτλους.

 

Επίσης Netflix περασμένο κανονικά.

 

Android 7.1.2 φοράει, δεν χρειάστηκε αναβάθμιση.

 

Για 50€ σούπερ αγορά.

 

Unleashed by ONEPLUS 3T rooted

 

Καλορίζικο θετικό που δουλεύει σωστά, να υποθέσω πήρες το 2/16

βάση τίς τιμής που λες και όχι το 3/32.

Netflix δοκίμασες και αν ναι βγάζει hd?

Huawei Honor Note 10/Xbox One S/etc.
Link to comment
Share on other sites

Καλορίζικο θετικό που δουλεύει σωστά, να υποθέσω πήρες το 2/16

βάση τίς τιμής που λες και όχι το 3/32.

Netflix δοκίμασες και αν ναι βγάζει hd?

Όχι το 3/32 πήρα.

 

NETFLIX δεν εχω account.

 

Unleashed by ONEPLUS 3T rooted

Edited by junglist

ONEPLUS 6 64gb: rooted, Elemental kernel

NEXUS 4 16gb: Stock 5.0.1/Rastapop 5.0.2, Hell core b69L

Cube iwork 10 tablet 64gb: Win 10/Android 5.1

Tv Box CS968:RK3188, 4 Core 1.6ghz, 4 core VGA, 2GB Ram, Geass custom Rom

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά.

Επειδή μου χάλασε το ασύρματο χειριστήριο από το minix x8 neo αν θύμαμαι καλά το μοντέλο.

Υπάρχει κάποια εφαρμογή που να λειτουργεί σαν remote control και από το smartphone να έλεγχο το Android box?

Δύο τρεις που δόκιμασα δεν το βρίσκουν καν για να συνδεθεί.

Παρόλο που και android box και smartphone είναι συνδεμένα στο ίδιο wifi..

kountouraN
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...