Jump to content

Android TV Box


spyrosrotary
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Έχω ψηθεί για το gt1 ultimate αλλά σε στοκ υπάρχει μόνο στο gearbest, σε μια αποθήκη που δεν στέλνει με priority. Θα εμφανιστεί σύντομα και σε άλλες αποθήκες ή να αρχίσω να κοιτάω κάτι άλλο;

Υγ. Επειδή το su δεν το πολυγουστάρω, το magisk λέτε να δουλεύει;

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 21,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

  • junglist

    1093

  • gatos814

    1262

  • makis1024

    549

  • ath156

    1772

Τα νεύρα μου :angry::angry::angry:

Πέρασα twrp και supersu, όλα οκ αλλά δεν κατάφερα να κάνω αυτό για το οποίο έκανα όλη την διαδικασία .....δηλαδή να μπορέσω να αλλάξω τον ΄΄μαμά΄΄launcher με Nova, μέσα από το root unistaller έκανα disable τον ΄΄μαμά΄΄ και το ui system αλλά τίποτα, ξεκινάει πάλι ο δικός του.

Δηλαδή έλεος !!!!!

Με βλέπω τελικά για Nano Nexus ROMs:worry:

 

Ε, ενταξη. Τουλαχιστον ειχες την εμπειρια. :)

Τωρα που θα βαλεις τον νανο θα δεις την διαφορα

Mecool M8s Pro L - Magendaz' Nano Nexus Rom tv box /

YOKA KB2 - SuperCeleron RC3 Rom tv box / Mecool M8S Pro - Magendaz' Nano Nexus Rom tv box / Xiaomi Redmi 8 4/64 / Lenovo Yoga tab 3, 8", 4g

 

Life is like a cheap modem. You never know if you're gonna connected! :rolleyes:

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά, η SDcard στο MECOOL M8S Pro+ σας δουλεύει;

 

Γιατί προσπαθώ να βάλω Libreelec και σαν να μην διαβάζει την SD. Δεν μπαίνει recovery ούτε μπουτάρει όταν βάλω οποιαδήποτε SD πάνω (δοκίμασα 4 διαφορετικές). Πρέπει να την βγάλω για να μπουτάρει κανονικά ή να μπει recovery. Τι διάολο γίνεται :<

Edited by Lusifer_gr

Be Inspired...

 

LuSifer_gr

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά, η SDcard στο MECOOL M8S Pro+ σας δουλεύει;

 

Γιατί προσπαθώ να βάλω Libreelec και σαν να μην διαβάζει την SD. Δεν μπαίνει recovery ούτε μπουτάρει όταν βάλω οποιαδήποτε SD πάνω (δοκίμασα 4 διαφορετικές). Πρέπει να την βγάλω για να μπουτάρει κανονικά ή να μπει recovery. Τι διάολο γίνεται :<

 

στο pro που έχω εγώ χτες το βράδυ πέρασα twrp με μια κάρτα 2 gb (παίζει να είναι class 4 , ουτε που φαινόταν τι ήταν ) που είχα ξεχασμένη χρόνια.

Διαφορετικός επεξεργαστής βεβαια, αλλά δεν ξέρω αν σου λεει κάτι το παραπάνω

΄΄η ΑΕΚ είναι κυρίως ιδέα. Και αι ιδέαι δεν αποθνήσκουν΄΄

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

member since: September 2003

Link to comment
Share on other sites

Τα νεύρα μου :angry::angry::angry:

Πέρασα twrp και supersu, όλα οκ αλλά δεν κατάφερα να κάνω αυτό για το οποίο έκανα όλη την διαδικασία .....δηλαδή να μπορέσω να αλλάξω τον ΄΄μαμά΄΄launcher με Nova, μέσα από το root unistaller έκανα disable τον ΄΄μαμά΄΄ και το ui system αλλά τίποτα, ξεκινάει πάλι ο δικός του.

Δηλαδή έλεος !!!!!

Με βλέπω τελικά για Nano Nexus ROMs:worry:

 

Δηλαδή αν κάνεις εγκατάσταση τον nova launcher από το play store δεν στον περνάει;

Στο beelink gt1 2/16 που έχω τον πέρασε μια χαρά. Όταν πάτησα το home πρώτη φορά μου έβγαλε μην. ποιον από τους δύο να διαλέξω για προεπιλογή

Νικήτας
Link to comment
Share on other sites

Δηλαδή αν κάνεις εγκατάσταση τον nova launcher από το play store δεν στον περνάει;

Στο beelink gt1 2/16 που έχω τον πέρασε μια χαρά. Όταν πάτησα το home πρώτη φορά μου έβγαλε μην. ποιον από τους δύο να διαλέξω για προεπιλογή

 

όχι, δεν τον κρατάει ως επιλογή , σε αντικατάσταση του ΄΄μαμά΄΄

΄΄η ΑΕΚ είναι κυρίως ιδέα. Και αι ιδέαι δεν αποθνήσκουν΄΄

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

member since: September 2003

Link to comment
Share on other sites

στο pro που έχω εγώ χτες το βράδυ πέρασα twrp με μια κάρτα 2 gb (παίζει να είναι class 4 , ουτε που φαινόταν τι ήταν ) που είχα ξεχασμένη χρόνια.

Διαφορετικός επεξεργαστής βεβαια, αλλά δεν ξέρω αν σου λεει κάτι το παραπάνω

Τι εννοείς με ui system ; ποιο αρχείο είναι ;

Δοκίμασε να μεταφέρεις χειροκίνητα το φάκελο του nova launcher ,φυσικά δώσε και τα σωστα permission (η οποιοδήποτε άλλο ) στο System/app ( κάνε και εκκαθάριση δεδομένων,μνήμης cache του μαμά launcher) ...κανε επανεκκίνηση ..

Link to comment
Share on other sites

Τι εννοείς με ui system ; ποιο αρχείο είναι ;

Δοκίμασε να μεταφέρεις χειροκίνητα το φάκελο του nova launcher ,φυσικά δώσε και τα σωστα permission (η οποιοδήποτε άλλο ) στο System/app ( κάνε και εκκαθάριση δεδομένων,μνήμης cache του μαμά launcher) ...κανε επανεκκίνηση ..

 

τα έχω κάνει όλα αυτά, έδωσα όλα τα δικαιώματα στον Nova και έχω κάνει clean τον μαμά και μετά disable όπως και άλλη μία εφαρμογή που ονομάζεται ή ui system ή ui settings, δεν είμαι στο μηχάνημα τώρα για να σου πω ακριβώς

΄΄η ΑΕΚ είναι κυρίως ιδέα. Και αι ιδέαι δεν αποθνήσκουν΄΄

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

member since: September 2003

Link to comment
Share on other sites

τα έχω κάνει όλα αυτά, έδωσα όλα τα δικαιώματα στον Nova και έχω κάνει clean τον μαμά και μετά disable όπως και άλλη μία εφαρμογή που ονομάζεται ή ui system ή ui settings, δεν είμαι στο μηχάνημα τώρα για να σου πω ακριβώς

Νομίζω σου απάντησαν στο freaktab (βλέπω η αεκ σε ακολουθεί παντού ...) .πρέπει να διαγράψεις το VSLauncher (οχι disable ...Once rooted uninstall VSLauncher. And you will be able to set your favorite launcher as the default..)

Edited by alex222800
Link to comment
Share on other sites

Νομίζω σου απάντησαν στο freaktab (βλέπω η αεκ σε ακολουθεί παντού ...) .πρέπει να διαγράψεις το VSLauncher (οχι disable ...Once rooted uninstall VSLauncher. And you will be able to set your favorite launcher as the default..)

χα, χα , χα ναι Αlex, παντού και πάντα μέχρι την τελευταία κατοικία ( έχω αφήσει οδηγίες ) :)

Ωχ , πότε, δεν το είδα !!!

΄΄η ΑΕΚ είναι κυρίως ιδέα. Και αι ιδέαι δεν αποθνήσκουν΄΄

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

member since: September 2003

Link to comment
Share on other sites

Εγώ για το θέμα του kodi με τα έτοιμα builds έχω βρει την υγεία μου. Δέκα λεπτά δουλειά είναι.

Συγκεκριμένα χρησιμοποιώ το Diamond Kodi builds μέσα από τον G. K. N. Wizard

 

Τι ακριβώς είναι το Diamond Kodi builds ?

Link to comment
Share on other sites

Οδηγός για αγορές από Aliexpress

Xiaomi Mi Max 2 , Xiaomi redmi note 4 pro , Xiaomi redmi note 5 , Teclast T98 4G MT8735P ,

Xiaomi Mibox S , Mecool M8s Pro , Roku express

Link to comment
Share on other sites

Ακριβως! Και γω παλιοτερα το σκεφτομουνα. Τωρα, να'ναι καλα τα παιδια, σε μιση ωρα εχω περασει τα τρια απο τα 4 builds του g.k.n.w, σε τρια διαφορετικα kodi στο ιδιο box (ετσι, για συγκριση και απο πλακα/περιεργεια) :happy:

 

Μπορείς να δώσεις περισσότερες πληροφορίες πως το κάνεις, σε ένα Tv box τρία builds; Έχω το GKoBu και θα ήθελα να έχω ταυτόχρονα και τα άλλα δύο.:rolleyes:

Link to comment
Share on other sites

Μπορείς να δώσεις περισσότερες πληροφορίες πως το κάνεις, σε ένα Tv box τρία builds; Έχω το GKoBu και θα ήθελα να έχω ταυτόχρονα και τα άλλα δύο.:rolleyes:

Μπορείς να έχεις ταυτόχρονα π.χ. το KODI το SPMC και το FTMC εγκατεστημένα με διαφορετικό build για το καθένα (χρησιμοποιούν δικούς τους φακέλλους).

Επιπλέον όσοι έχουν tvbox με Amlogic (905 ή 912) μπορούν να χρησιμοποιήσουν το libreelec σε διαφορετικά στικάκια USB (συνήθως όλοι μας έχουμε πλεονάζοντα USB sticks) να ξεκινούν από εκεί το tvbox και να έχουν διαφορετικά builds στο καθένα (είτε για να τα δοκιμάσουν, είτε για διαφορετικές χρήσεις). Το επιπλέον πλεονέκτημα είναι ότι είναι πιο "ελαφριά" (με τα αντίστοιχα οφέλη) εφόσον έχουν μόνο το KODI και τίποτα άλλο.

My TVboxes : H96 max X3 4/32 , HK1 Box 4/32 , X88 King 4/128 , Beelink GT1 2/16, TOX3, X96 max Plus 4/32 (2101w)

Link to comment
Share on other sites

Το έχω εγκαταστήσει το spmc, αλλά το nemesis δεν παίζει γιατί το smpc βασίζεται στο 16.1

Το Ftmc για έναν παράξενο λόγο μου βγάζει σφάλμα όταν βάζω να παίξει μια ταινία στο tv box, alfawize H96pro+. Επειδή ο @zenix αναφέρθηκε σε τρία διαφορετικά kodi στο ίδιο box, θέλησα να μάθω τον τρόπο, με τον οποίο μπορεί να γίνει κάτι τέτοιο.

Link to comment
Share on other sites

Αν θέλετε το kodi μόνο για τενιες γιατί ζορίζεστε κατεβάζοντας ad on και να το ρυθμίσετε?

Κατεβάζετε την εφαρμογή Terrarium και με ελάχιστα κλικ βλέπεις οποιασδήποτε ταινία και σειρά θες και με ελληνικούς υπότιτλους, δεν υπάρχει στο play store αλλά μπορείς να τη βρεις στο σαιτ τους ή σε οποιοδήποτε άλλο market.

Link to comment
Share on other sites

Εγώ πάντως στο τερραριουμ κάνω 10 ώρες να βρω υπότιτλο σωστό. Στο kodi συνήθως ο πρώτος ταιριάζει γάντι.

Xiaomi Mi Air 13.3 W10

Samsung Galaxy Note 9 Stock Android 10

Link to comment
Share on other sites

Ε δεν ειναι και τρελο ζόρι.... βάζεις ενα covenant και στο τσακιρ κεφι και το elysium. Πάνω απο 15 λεπτά δεν νομίζω ότι χρειάζεται
Link to comment
Share on other sites

Εγώ πάντως στο τερραριουμ κάνω 10 ώρες να βρω υπότιτλο σωστό. Στο kodi συνήθως ο πρώτος ταιριάζει γάντι.

μην το λες.. πάρα πολλές φορές θέλει μπρος πίσω και πάρα πολλές φορές διαρκώς ρύθμιση.. οποίον και να βάλεις

Link to comment
Share on other sites

Έχω το παλιό αλλά κάλο mk808b plus, το οποίο σταματάει όταν ξεκινάει και φτάνει στο λογότυπο android.

Είχα μέσα την πολύ καλή Finless ROM 1.1.

Λέω να την ξαναπεράσω εκτός αν έχει κάποιος άλλη ιδέα του τι φταίει ή κάποια άλλη ROM που δουλεύει καλά.

Link to comment
Share on other sites

Έχω το παλιό αλλά κάλο mk808b plus, το οποίο σταματάει όταν ξεκινάει και φτάνει στο λογότυπο android.

Είχα μέσα την πολύ καλή Finless ROM 1.1.

Λέω να την ξαναπεράσω εκτός αν έχει κάποιος άλλη ιδέα του τι φταίει ή κάποια άλλη ROM που δουλεύει καλά.

Το έχω κι εγώ με τη Finless 1.1 και FTMC και δουλεύει μια χαρά.

 

Έχει βγει και Android 5.0.2 Lollipop ROM για το MK808B Plus:

https://tvtechsite.wordpress.com/tag/mk808b-plus/

 

Εμένα επειδή μου δουλεύει καλά με τη Finless δεν ρίσκαρα να περάσω τη Lollipop μην τυχόν και το μπρικάρω. Αν την δοκιμάσεις ρίξε εδώ μια ενημέρωση να ξέρουμε αν αξίζει.

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά θέλω γνώμες λέω να προχωρήσω σε αγορά tv box αυτό που με ενδιαφέρει πρώτα από όλα να έχει έξοδο SPDIF και να κάνει αποκωδικοποίηση DTS (μου αρεσε και εμφανισιακά) και κατέληξα αυτό Tanix TX3 Mini Amlogic S905W 2G RAM 16G ROM Android7.1 4K

 

Ερωτήσεις:

 

1)Βλεπω έχει SPDIF έξοδο κάνει όμως αποκωδικοποίηση DTS 5.1-6.1;

2)Αξίζει σαν αγορά cpu-ram,Tanix είναι αξιόπιστη γενικά;

 

Ακούω γνώμες η αν κάποιος έχει κάποιο άλλο μοντέλο της Tanix ή άλλες προτάσεις αν υπάρχουν...;;

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά θέλω γνώμες λέω να προχωρήσω σε αγορά tv box αυτό που με ενδιαφέρει πρώτα από όλα να έχει έξοδο SPDIF και να κάνει αποκωδικοποίηση DTS (μου αρεσε και εμφανισιακά) και κατέληξα αυτό Tanix TX3 Mini Amlogic S905W 2G RAM 16G ROM Android7.1 4K

 

Ερωτήσεις:

 

1)Βλεπω έχει SPDIF έξοδο κάνει όμως αποκωδικοποίηση DTS 5.1-6.1;

2)Αξίζει σαν αγορά cpu-ram,Tanix είναι αξιόπιστη γενικά;

 

Ακούω γνώμες η αν κάποιος έχει κάποιο άλλο μοντέλο της Tanix ή άλλες προτάσεις αν υπάρχουν...;;

Ψάξε με s912 cpu ! Το s905 είναι παλιό!

Link to comment
Share on other sites

Ψάξε με s912 cpu ! Το s905 είναι παλιό!

 

Ευχαριστώ για την συμβουλή.

 

Ωραία πάμε σε κάτι τέτοιο;

 

COOLEME® MB3

 

Ερωτήσεις:

 

1)Βλεπω έχει SPDIF έξοδο κάνει όμως αποκωδικοποίηση DTS 5.1-6.1;

2)Αξίζει σαν αγορά cpu-ram,COOLEME είναι αξιόπιστη γενικά;

 

Ακούω γνώμες ή άλλες προτάσεις αν υπάρχουν...;;

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...