Jump to content

Android TV Box


spyrosrotary
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Για netflix και iptv, είναι αρκετό?

 

https://www.banggood.com/W95-Amlogic-S905W-2GB-RAM-16GB-ROM-TV-Box-p-1195783.html?rmmds=category

 

Αλλιώς κάποια άλλη πρόταση, το πολύ μέχρι 35 ευρώ?

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 21,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

  • junglist

    1093

  • gatos814

    1262

  • makis1024

    549

  • ath156

    1772

Για netflix και iptv, είναι αρκετό?

 

https://www.banggood.com/W95-Amlogic-S905W-2GB-RAM-16GB-ROM-TV-Box-p-1195783.html?rmmds=category

 

Αλλιώς κάποια άλλη πρόταση, το πολύ μέχρι 35 ευρώ?

 

https://www.banggood.com/Mecool-M8S-PRO-PLUS-Amlogic-S905X-2GB-RAM-16GB-ROM-TV-Box-Support-4K-Netflix-Youtube-p-1164115.html?rmmds=myorder

αυτο ειναι πολυ καλο.εγω το πηρα 35 μαλλον ανεβηκε λιγο αλλα πιστευω αξιζει η διαφορα

Link to comment
Share on other sites

Για δες εδώ με αυτόν τον τρόπο!

4787140662a7d76a180cfd42d56c868f.jpg

 

Στάλθηκε από το ONEPLUS A3003 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Κάπου είχα δει ότι το reset button είναι μπροστά.

Στη σχισμή δεξιά από το λαμπάκι.

Ευχαριστώ παιδιά! Τελικά εκεί όπως δειχνει η φώτο που ανέβασε ο φίλος είναι. Όσο και αν είχα ψάξει στο net δεν το είχα βρει. Το επανέφερα τελικά το μηχανάκι!

 

Sent from my Huawei Mate S using Tapatalk

Edited by zananiro
The day is my enemy, the night my friend
Link to comment
Share on other sites

Αφού επανήλθε, πάλι καλά!

Γι' αυτό είχα πει εγώ ότι δεν είναι root.

Τι σόι root είναι αυτό, αν δεν έχουμε την πλήρη κυριότητα του box ;

 

 

 

Meizu m2 με Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Αφού επανήλθε, πάλι καλά!

Γι' αυτό είχα πει εγώ ότι δεν είναι root.

Τι σόι root είναι αυτό, αν δεν έχουμε την πλήρη κυριότητα του box ;

 

 

 

Meizu m2 με Tapatalk

Ευτυχώς βγήκε ρόμ σε zip file πριν λίγες ημέρες και μπόρεσα να το επαναφέρω. Αλλιώς θα πήγαινε στον κουβά. Σε άλλο παιδί μπρίκαρε μετά από ΟΤΑ update. Όπως πάντα οι κινέζοι στο λειτουργικό τα έχουν κάνει θάλασσα. Επίσης κυκλοφορούν πολλά mecool m8s pro plus με διαφορετικό hardware και γίνεται ένας χαμός με τις ρόμ.

 

Sent from my Huawei Mate S using Tapatalk

The day is my enemy, the night my friend
Link to comment
Share on other sites

Για netflix και iptv, είναι αρκετό?

 

https://www.banggood.com/W95-Amlogic-S905W-2GB-RAM-16GB-ROM-TV-Box-p-1195783.html?rmmds=category

 

Αλλιώς κάποια άλλη πρόταση, το πολύ μέχρι 35 ευρώ?

 

εγω πηρα ενα αλλο με 905w το τανιξ μινι 2/16 ενα θα σας πω το μπανκγκουντ μου επεστεψε τα χρηματα χωρις πολλα πολλα

το κουτι κολλαει συνεχεια και οταν το βγαλεις απο το ρευμα αντι να επανελθει μενει κολλημενο

 

πρεπει να μπεις ρικοβερι με το γνωστο κολπο για να ανοιξει του ξαναφλασαρισα την ρομ και τιποτα παλι τα ιδια

τελικα το εβαλα μια καρτα sd και το δουλευω μονο για κοντι με LibreELEC [εκει δουλευει μια χαρα ] :rolleyes:

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα, ψάχνω ένα πολύ φθηνό TV-box για να του περάσω Libre-Elec και να παίζει Kodi 1080p χωρίς προβλήματα. Δεν με ενδιαφέρει κάτι άλλο μόνο αυτό να κάνει δεν θέλω καθόλου Android.

 

PS: Επίσης αν γίνεται να περάσω το Libre-Elec στην εσωτερική μνήμη χωρίς την ανάγκη κάρτας SD

Be Inspired...

 

LuSifer_gr

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα, ψάχνω ένα πολύ φθηνό TV-box για να του περάσω Libre-Elec και να παίζει Kodi 1080p χωρίς προβλήματα. Δεν με ενδιαφέρει κάτι άλλο μόνο αυτό να κάνει δεν θέλω καθόλου Android.

 

PS: Επίσης αν γίνεται να περάσω το Libre-Elec στην εσωτερική μνήμη χωρίς την ανάγκη κάρτας SD

 

ναι γινεται αν και λενε οτι ειναι επικίνδυνο να μπρικαρι το κουτι

Link to comment
Share on other sites

ki pro νεκρό, ανάβει αλλα τιποτα δεν φαίνεται ουτε μετα απο 10 ρεύματα.. ούτε στο δίκτυο το βλέπω.

Συνηθισμένο για mecool/videostrong αλλα όχι και έτσι.

 

Να πω εδω βέβαια οτι δούλεψε αρκετές ώρες παλιότερα με 5v αντι για 12...

Edited by drdedus
Link to comment
Share on other sites

αλλαγη τροφοδοτικου αλλα τιποτα,μονο ρευμα και τιποτα αλλο επανω εκτος sd αλλα τιποτα.

χωρις sd τελικα πηρε μπρος.

 

η sd ηταν , samsung 64 u3 exFat που το λογικο ηταν να υπαρχει θεμα γιατι λεει οτι υποστηριζει μεχρι 32, αρα συνηθως οχι exfat αλλα με ανωτερο περιορισμο μεγεθους.

Παρολα αυτα την εβλεπε κανονικα οπως και το δευτερο partition ext2/3/4 ..και swap.

 

Δεν το εκανε mount ομως το link2sd κατα το boot απλα μπορουσα να το δω και να μετακινησω αρχεια .

Εδω καποια λυση??

 

Ακομα το swap βοηθαει ετσι απλα δημιουργωντας το η θα πρεπει να κανω κατι?

Σε σχετικο αλλα με xiaomi τηλεφωνα, ηθελε root (το οποιο το εχουμε ολοι) αλλα και διαδικασια μετα για να καταφερει να το δει ως extra ram μετα.

Αυτο γινεται σε εμας ανεξαρτητα απο το ποσο "αργη" θα ειναι η sd?

Link to comment
Share on other sites

Μου αρέσει που το Η96+ το πρότειναν πόσα άτομα εδώ μέσα πριν μερικά ποστ και τώρα άλλοι έχουν αρχίσει και το θάβουν.

 

Όμως πήραν πολύ κόσμο σβάρνα γιατί προτεινοτσν συνέχεια και αγοράστηκε από πολλούς.

Τελικά τόσο χάλια ρε παιδιά;

 

Unleashed by ONEPLUS 3T rooted

 

Μια χαρά είναι το μηχάνημα.

Τελικά είναι αναξιόπιστο. Μετά από τρεις ημέρες χρήσης δεν ξανα μπουταρε ούτε από κατάσταση αναμονής. Και hdmi άλλαξα και τροφοδοτικό αλλά τίποτα. Χαμένα 70 ευρώ περίπου κάτι που με '' έτσουξε''. Θα αναγκαστώ να αγοράσω κάτι άλλο άρα ενα box θα μου στοιχίσει τελικά διπλάσια τιμή από οτι υπολόγιζα. Με τα χρήματα που συνολικά θα ξοδέψω θα μπορουσα να έχω ένα ακριβότερο και ποιο αξιόπιστο μηχάνημα. Προσοχή λοιπόν οι μελοντικοί αγοραστές. Ευτυχώς που δεν το πρότεινα με την σειρά μου σε γνωστούς και φίλους.

Link to comment
Share on other sites

Τελικά είναι αναξιόπιστο. Μετά από τρεις ημέρες χρήσης δεν ξανα μπουταρε ούτε από κατάσταση αναμονής. Και hdmi άλλαξα και τροφοδοτικό αλλά τίποτα. Χαμένα 70 ευρώ περίπου κάτι που με '' έτσουξε''. Θα αναγκαστώ να αγοράσω κάτι άλλο άρα ενα box θα μου στοιχίσει τελικά διπλάσια τιμή από οτι υπολόγιζα. Με τα χρήματα που συνολικά θα ξοδέψω θα μπορουσα να έχω ένα ακριβότερο και ποιο αξιόπιστο μηχάνημα. Προσοχή λοιπόν οι μελοντικοί αγοραστές. Ευτυχώς που δεν το πρότεινα με την σειρά μου σε γνωστούς και φίλους.

 

το ωραιο ειναι οτι το συγκρινουν και λενε οτι ειναι το ιδιο με τοι gt1 που ειναι φοβερο μηχανημα

 

οποιος εχει πιασει και τα δυο στο χερι του καταλαβαινει την διαφορα το h96 ειναι εντελώς ψεύτικο !

Link to comment
Share on other sites

Ο καθένας έχει τον σκοπό του, παίρνουμε σοβαρά υπόψιν κυρίως γνώμες κατόχων ή που το δουλεύουν αρκετό καιρό.

 

Στάλθηκε από το LG-D802 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Στοκ,ανημπορος να το ρουταρω
Link to comment
Share on other sites

το ωραιο ειναι οτι το συγκρινουν και λενε οτι ειναι το ιδιο με τοι gt1 που ειναι φοβερο μηχανημα

 

οποιος εχει πιασει και τα δυο στο χερι του καταλαβαινει την διαφορα το h96 ειναι εντελώς ψεύτικο !

Ε καλα αυτα συμβαινουν σε ολες τις ηλεκτρονικες συσκευες.Δεν μπορουμε να λαβουμε υποψιν ενα μεμονωμενο γεγονος.

Η αγορα απο Κινα εχει κι αυτα τα ρισκα δυστυχως...

Samsung S23 Ultra - Samsung Tab S8+

Link to comment
Share on other sites

Εγω να πω την αποψη μου απο οσα μηχανακια περασαν απο τα χερια μου .

Nexbox A95X (S905X) αψογο χωρις προβληματα .

Z28 (RK3328) Μεγαλη πατατα σε ολα του

Mecool BB2 Pro κακο με σοβαρα προβληματα Software και καμμια υποστήριξη

Ziddo Χ6 Pro αψογο απλα προς το τελος σταματησαν την συνεχη υποστήριξη .

Ziddo Χ8 αψογο με υποστηριξη και κανει παπαδες .

Beelink GT1 Ultimate αψογο σταθερο με υποστήριξη ( εναν ενδιασμο σχετικα με το Remote μετα απο 6 μηνες σα να μην ακουει καλα ) .

Οδηγός για αγορές από Aliexpress

Xiaomi Mi Max 2 , Xiaomi redmi note 4 pro , Xiaomi redmi note 5 , Teclast T98 4G MT8735P ,

Xiaomi Mibox S , Mecool M8s Pro , Roku express

Link to comment
Share on other sites

Τελικά είναι αναξιόπιστο. Μετά από τρεις ημέρες χρήσης δεν ξανα μπουταρε ούτε από κατάσταση αναμονής. Και hdmi άλλαξα και τροφοδοτικό αλλά τίποτα. Χαμένα 70 ευρώ περίπου κάτι που με '' έτσουξε''. Θα αναγκαστώ να αγοράσω κάτι άλλο άρα ενα box θα μου στοιχίσει τελικά διπλάσια τιμή από οτι υπολόγιζα. Με τα χρήματα που συνολικά θα ξοδέψω θα μπορουσα να έχω ένα ακριβότερο και ποιο αξιόπιστο μηχάνημα. Προσοχή λοιπόν οι μελοντικοί αγοραστές. Ευτυχώς που δεν το πρότεινα με την σειρά μου σε γνωστούς και φίλους.

Εννοείται θα επικοινωνήσεις με το κατάστημα να πάρεις τα χρήματα πίσω.

 

Sent from my TbooK 16 Pro(E6C1) using Tapatalk

The day is my enemy, the night my friend
Link to comment
Share on other sites

Για netflix και iptv, είναι αρκετό?

 

https://www.banggood.com/W95-Amlogic-S905W-2GB-RAM-16GB-ROM-TV-Box-p-1195783.html?rmmds=category

 

Αλλιώς κάποια άλλη πρόταση, το πολύ μέχρι 35 ευρώ?

 

https://www.banggood.com/Mecool-M8S-PRO-PLUS-Amlogic-S905X-2GB-RAM-16GB-ROM-TV-Box-Support-4K-Netflix-Youtube-p-1164115.html?rmmds=myorder

αυτο ειναι πολυ καλο.εγω το πηρα 35 μαλλον ανεβηκε λιγο αλλα πιστευω αξιζει η διαφορα

 

Υπάρχει και στο geek, από την Γερμανική αποθήκη στα 39. Καλό φαίνεται.

 

Το mini M8S III ;

Link to comment
Share on other sites

ναι γινεται αν και λενε οτι ειναι επικίνδυνο να μπρικαρι το κουτι

 

Τελικά πήρα ένα MECOOL M8S PRO+ μιας και διάβασα καλές κριτικές και ήθελα εδώ και καιρό ένα tvbox πιο πολύ από περιέργεια και να κάνω δοκιμές.

 

Πάντως ρε παιδιά διαβάζω εδώ και μερικές μέρες το παρών θέμα, τι τρελά προβλήματα με όλα αυτά τα κινέζικα Tvboxes, σβήνουν, brickάρουν, τα παίζουν κλπ.

Ασχολούμαι εδώ και χρόνια με Raspberry's ΠΟΤΕ δεν έχει πάθει κάποιο κάτι (έχουν περάσει δεκάδες από τα χέρια μου για φίλους, γνωστούς κτλ.) τι διακοπές ΔΕΗ έχουν φάει, τι reset, τι θερμοκρασίες στο θεό μετά από overclock απλά σκυλιά τι να πω. Εντάξει δεν είναι και τα πιο γρήγορα, ούτε 4k, x265 παίζουν αλλά δουλεύουν χωρίς θέματα.

 

Σόρρυ για το offtopic αν και πιστεύω σίγουρα θα υπάρχουν αστέρια Tvboxes ίσως σε άλλη κατηγορία τιμής.

Be Inspired...

 

LuSifer_gr

Link to comment
Share on other sites

Ε καλα αυτα συμβαινουν σε ολες τις ηλεκτρονικες συσκευες.Δεν μπορουμε να λαβουμε υποψιν ενα μεμονωμενο γεγονος.

Η αγορα απο Κινα εχει κι αυτα τα ρισκα δυστυχως...

 

δεν ειναι μεμονωμενο γεγονος

φιλε 3 επιασα στο χερι μου ειναι για κλωτσιες και τα 3 και δεκαδες αναφορες απο εδω δεν το λες μεμονωμενο γεγονος αυτο

Link to comment
Share on other sites

Επιλέγουμε σοβαρές εταιρίες με υποστήριξη sw, φυσικά θα υπάρχουν και αστοχίες , αλλά το να αγοράζουμε με βάση ένα βίντεο και τις οποίες αβάντες, μπορεί να καταλήξει σε φιάσκο όπως με το meecool m8s με τον 905.

 

Στάλθηκε από το LG-D802 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Στοκ,ανημπορος να το ρουταρω
Link to comment
Share on other sites

Επιλέγουμε σοβαρές εταιρίες με υποστήριξη sw, φυσικά θα υπάρχουν και αστοχίες , αλλά το να αγοράζουμε με βάση ένα βίντεο και τις οποίες αβάντες, μπορεί να καταλήξει σε φιάσκο όπως με το meecool m8s με τον 905.

 

Στάλθηκε από το LG-D802 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

το meecool m8s και με τον 905χ και με τον 912 ειναι εξαιρετικά κουτια φιλε

Link to comment
Share on other sites

το meecool m8s και με τον 905χ και με τον 912 ειναι εξαιρετικά κουτια φιλε

Έχεις χαμπάρι τι γίνεται με τα update;

 

Στάλθηκε από το LG-D802 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Στοκ,ανημπορος να το ρουταρω
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...