Jump to content

Android TV Box


spyrosrotary
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Πως και τι ξηλωσες για να παίξει η nova? Έχω το ίδιο και θα ήθελα την βοήθεια σου

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 4 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

ουτε εγω ηξερα και με βοηθησαν κατι παιδια εδω μεσα.μπαινεις στις ρυθμισεις του su και το κανεις απεγκατασταση.ευκολο ειναι.αλλα μολις το καταφερεις δοκιμασε με wi fi να το εχεις συνδεμενο.με ethernet μπορει να μην σου παιξει.

Link to comment
Share on other sites

Σε mini m8s II που έχω παίζει nova go αφού έδιωξα το su. Λογικά θα παίζει και cosmote tv go. Αλλά αν κάποιος ξέρει πιο σίγουρα μην σε πάρω στον λαιμό μου. Εγώ που δοκίμασα δεν έχω δηλωμένο κινητό στο όνομα μου και δεν μ αφήνει

 

Στάλθηκε από το F3211 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Κοιτάω προς Κίνα μεριά μιας και Ελλάδα δεν βρήκα κάτι καλό και κοιτάω συγκεκριμένα από Banggood μιας κι έχω μείνει ευχαριστημένος από κει. Από ότι κατάλαβα είναι ρίσκο εάν θα παίζει tv go οπότε τουλάχιστον να κοιτάξω για κάποιο καλό box το οποίο να παίρνει αναβαθμίσεις για να υποστηρίζει kodi. Κάποιο καλό; Για το H96 PRO+ Amlogic S912 δεν διαβάζω πολύ καλά σχόλια για το firmware του και η εταιρία δεν βγάζει και OTA αναβαθμίσεις.. Το mini m8s II βλέπω κι έχει μείνει στο android 4.2 οπότε θα έχω θέμα με Kodi.

 

edit: Μάλλον έκανα λάθος για το mini m8s ΙΙ και το android. Μήπως να παραγγείλω αυτό https://www.banggood.com/MiniM8S-II-Amlogic-S905X-2GB-RAM-16GB-ROM-TV-Box-p-1106415.html?rmmds=search ; Σε τεχνικά χαρακτηρίστηκα φαίνεται χειρότερα από άλλα στην ίδια τιμή αλλά εάν παίρνει OTA updates και λειτουργεί το ote tv go μου φαίνεται καλή λύση.

Edited by DiM3NSiON
Link to comment
Share on other sites

Να καταθέσω κι εγώ την εμπειρία μου με root και nova go.

Έχω το alfawise s92. Ήρθε ρουταρισμένο. Το είχα αρκετό καιρό έτσι γιατί διάβαζα ότι με root δεν παίζει το nova go. Τι έκανα λοιπόν; Εγκατέστησα το superSU και μέσα από τις ρυθμίσεις του έκανα πλήρη απεγκατασταση root. Αφού τελείωσε η διαδικασία απεγκαταστάθηκε από μόνη της η εφαρμογή superSU. Έκανα επανεκκίνηση, εγκατέστησα το root checker και το αποτέλεσμα ήταν ότι η συσκευή δεν είναι πλέον root. Εγκατέστησα το nova go και παίζει άριστα.

Υπ όψιν το έχω με etheenet.

Ελπίζω να βοήθησα.

...Xiaomi Mi 8 Lite 4/64...

...LG Gpad 8.3...

Link to comment
Share on other sites

Διαβάζω ότι το ote tv go δεν έπαιξε ακόμα και όταν έγινε unroot η συσκευή. Μπορεί βέβαια να μην έγινε σωστά η διαδικασία. Όπως και να έχει θα ήθελα εάν κάποιος έχει tv box το οποίο να τρέχει σίγουρα το tv go να ενημερώσει παρακαλώ. 1-2 μοντέλα που έχω βρει είναι με android 4.2 οπότε δεν θα λειτουργεί το kodi.
Link to comment
Share on other sites

Κοιτάω προς Κίνα μεριά μιας και Ελλάδα δεν βρήκα κάτι καλό και κοιτάω συγκεκριμένα από Banggood μιας κι έχω μείνει ευχαριστημένος από κει. Από ότι κατάλαβα είναι ρίσκο εάν θα παίζει tv go οπότε τουλάχιστον να κοιτάξω για κάποιο καλό box το οποίο να παίρνει αναβαθμίσεις για να υποστηρίζει kodi. Κάποιο καλό; Για το H96 PRO+ Amlogic S912 δεν διαβάζω πολύ καλά σχόλια για το firmware του και η εταιρία δεν βγάζει και OTA αναβαθμίσεις.. Το mini m8s II βλέπω κι έχει μείνει στο android 4.2 οπότε θα έχω θέμα με Kodi.

 

edit: Μάλλον έκανα λάθος για το mini m8s ΙΙ και το android. Μήπως να παραγγείλω αυτό https://www.banggood.com/MiniM8S-II-Amlogic-S905X-2GB-RAM-16GB-ROM-TV-Box-p-1106415.html?rmmds=search ; Σε τεχνικά χαρακτηρίστηκα φαίνεται χειρότερα από άλλα στην ίδια τιμή αλλά εάν παίρνει OTA updates και λειτουργεί το ote tv go μου φαίνεται καλή λύση.

Το mini m8s II δεν έχει 4.2 αλλά πιο πρόσφατο λογισμικό. Νομίζω 6 . όσοι έχετε cosmote tv go το έχετε με δηλωμένο αριθμό η έχετε κάνει καμία αλχημεία;

 

Στάλθηκε από το F3211 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Edited by tolisfar
Link to comment
Share on other sites

Σε γειτονικό φόρουμ διάβασα ότι με απεγκατάσταση root έπαιξε ote tv στο X96 S905X.

Στο banggood έχει έκπτωση με τον κωδικό elec σε αρκετά box.

Διαλέξτε για την αποστολή priority direct mail.

 

Meizu m2 με Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Σε γειτονικό φόρουμ διάβασα ότι με απεγκατάσταση root έπαιξε ote tv στο X96 S905X.

Στο banggood έχει έκπτωση με τον κωδικό elec σε αρκετά box.

Διαλέξτε για την αποστολή priority direct mail.

 

Meizu m2 με Tapatalk

 

Τι είναι τοpriority direct mail φίλε?

Link to comment
Share on other sites

Δεν έχει ο φάκελος ενδείξεις ότι η αποστολή ξεκίνησε από Κίνα.

 

Τουλάχιστον έτσι αναφέρουν άτομα που το επίλεξαν μέχρι τώρα.

Και εγώ τώρα το διάλεξα πρώτη φορά, με μια παραγγελία που έκανα. Από Σεπτέμβρη θα φανεί.

 

Meizu m2 με Tapatalk

Edited by trust0
Link to comment
Share on other sites

Τι είναι τοpriority direct mail φίλε?

Τρόπος αποστολείς χωρίς τελωνείο.

Μπορείς να αγοράσεις και το m8s II που σου πρότεινε πιο πάνω ο φίλος από την Ευρωπαϊκή αποθήκη του gearbest οπότε πάλι αποφεύγεις τελωνείο.

Link to comment
Share on other sites

Το mini m8s II δεν έχει 4.2 αλλά πιο πρόσφατο λογισμικό. Νομίζω 6 . όσοι έχετε cosmote tv go το έχετε με δηλωμένο αριθμό η έχετε κάνει καμία αλχημεία;

 

Στάλθηκε από το F3211 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Εγώ προσωπικά τώρα ζήτησα να μου ενεργοποιήσουν το cosmote tv και σκοπεύω να χρησιμοποιήσω το go μόνο στο wifi του σπιτιού μου οπότε δεν θα χρειαστώ αλχημείες με sim.

Link to comment
Share on other sites

Εγώ προσωπικά τώρα ζήτησα να μου ενεργοποιήσουν το cosmote tv και σκοπεύω να χρησιμοποιήσω το go μόνο στο wifi του σπιτιού μου οπότε δεν θα χρειαστώ αλχημείες με sim.
Εμένα μου έχει δώσει κωδικούς ένας φίλος και ψάχνω λύση. Όχι ότι είχα και πολλές ελπίδες βέβαια

 

Στάλθηκε από το F3211 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Link to comment
Share on other sites

55€ έβγαινε μεχρι πριν λίγες μερες ( είχε -20%) ...Είχε θέματα με τον συγχρονισμό ήχου και εικόνας σε hd κανάλια αλλά λένε οτι με την τελευταία Ota λύθηκε κατα 95%.

Εγώ θα το πάρω αν πουλήσω ένα χωρίς tuner που έχω.

Για να είμαι ειλικρινής δύσκολα ξανα αγοράζω χωρις διπλό δέκτη.

Το συγκεκριμένο εχει τώρα κουπόνι -8$

Link to comment
Share on other sites

55€ έβγαινε μεχρι πριν λίγες μερες ( είχε -20%) ...Είχε θέματα με τον συγχρονισμό ήχου και εικόνας σε hd κανάλια αλλά λένε οτι με την τελευταία Ota λύθηκε κατα 95%.

Εγώ θα το πάρω αν πουλήσω ένα χωρίς tuner που έχω.

Για να είμαι ειλικρινής δύσκολα ξανα αγοράζω χωρις διπλό δέκτη.

Το συγκεκριμένο εχει τώρα κουπόνι -8$

Τι κουπόνι φίλε μου;

 

Στάλθηκε από το ONEPLUS A3003 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Κάπου το πέτυχα δεν θυμάμαι.

Αν κοιτάξεις θα το βρεις κάπου.

κοίτα στο cnx και στο xda για να το σιγουρεψεις ότι το πρόβλημα λύθηκε.

Link to comment
Share on other sites

Κάπου το πέτυχα δεν θυμάμαι.

 

Αν κοιτάξεις θα το βρεις κάπου.

 

κοίτα στο cnx και στο xda για να το σιγουρεψεις ότι το πρόβλημα λύθηκε.

 

 

 

Με τον κωδικό elec που δίνει ο φίλος παραπάνω πέφτει 8$.

Με direct mail βγήκε γύρω στα 62 €.

Το παράγγειλα και ελπίζω να είναι όλα καλά.

 

 

Sent from my iPad using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

ΠΡΟΣΟΧΉ μην είναι virus

Για τσεκάρετε και "αγοράστε" οσο ειναι δωρεάν.

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.bergin_it.gizmoot_kodi

 

Αυτό τελικώς παίζει ; το δοκίμασε κάποιος ;

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα παιδια, εχω μια ερωτηση για Hardware. Εχω ενα Mini M8S και μου χαλασε το τηλεκοντρολ. Ξερει κανεις αν μπορω να βρω καπου καινουριο ή καποιο universal που να δουλευει? Το βασικο προβλημα μου ειναι οτι πρεπει να βγαλεις και να βαλεις το καλωδιο ρευματος για να αναψει μιας και δεν εχει on/off πληκτρο
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα παιδια, εχω μια ερωτηση για Hardware. Εχω ενα Mini M8S και μου χαλασε το τηλεκοντρολ. Ξερει κανεις αν μπορω να βρω καπου καινουριο ή καποιο universal που να δουλευει? Το βασικο προβλημα μου ειναι οτι πρεπει να βγαλεις και να βαλεις το καλωδιο ρευματος για να αναψει μιας και δεν εχει on/off πληκτρο

 

Idealco Original Replacement Remote Control Controller

http://dimitrology.com/2017/08/11/idealco-original-replacement-remote-control-controller-for-mxqmxq-prom8m8cm8nm9cm10t95mt95n-t95x-mx9-h96-h96-pro-but-h96-plus-android-tv-box/

Οδηγός για αγορές από Aliexpress

Xiaomi Mi Max 2 , Xiaomi redmi note 4 pro , Xiaomi redmi note 5 , Teclast T98 4G MT8735P ,

Xiaomi Mibox S , Mecool M8s Pro , Roku express

Link to comment
Share on other sites

Όσοι έχετε το nvidia shield tv καλό είναι να κάνετε ένα έλεγχο στον ανταπτορα του τροφοδοτικου και αν δεν είναι όπως στις φωτογραφίες συμπληρώστε την αίτηση για αντικατάσταση.

https://www.nvidia.com/en-us/shield/support/adapterrecall/

Huawei Honor Note 10/Xbox One S/etc.
Link to comment
Share on other sites

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα. Μία βοήθεια παρακαλώ. Φίλος θέλει ένα android tv box για kodi. Διαθέτει μέχρι 50€.

Κατέληξα στο παρακάτω. Με ένα κουπόνι που τρέχει βγαίνει περίπου 41€.

https://www.banggood.com/H96-PRO-PLUS-Amlogic-S912-Octa-Core-3GB-RAM-32GB-ROM-TV-Box-p-1100082.html?rmmds=search

1. Είναι εντάξει το μηχανάκι ή θα τον κάψω?

2. Σε κάποια site που το βλέπω γράφει πάνω Alfawise. Πρόκειται για το ίδιο μοντέλο ή είναι άλλο αυτό?

https://www.gearbest.com/tv-box-mini-pc/pp_503488.html

3. Σε αυτά τα χρήματα μπορεί να πάρει κάτι καλύτερο?

4. Η τηλεόραση που έχει είναι λίγο παλιά και δεν έχει hdmi. Μόνο scart και νομίζω rca ( κόκκινο-κίτρινο-άσπρο ). Μπορεί να παίξει στην τηλεόραση του και τι αντάπτορας χρειάζεται?

Ευχαριστώ για το χρόνο σας.

Edited by de_thymamai
Αλέξης
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα. Μία βοήθεια παρακαλώ. Φίλος θέλει ένα android tv box για kodi. Διαθέτει μέχρι 50€.

Κατέληξα στο παρακάτω. Με ένα κουπόνι που τρέχει βγαίνει περίπου 41€.

https://www.banggood.com/H96-PRO-PLUS-Amlogic-S912-Octa-Core-3GB-RAM-32GB-ROM-TV-Box-p-1100082.html?rmmds=search

1. Είναι εντάξει το μηχανάκι ή θα τον κάψω?

2. Σε κάποια site που το βλέπω γράφει πάνω Alfawise. Πρόκειται για το ίδιο μοντέλο ή είναι άλλο αυτό?

https://www.gearbest.com/tv-box-mini-pc/pp_503488.html

3. Σε αυτά τα χρήματα μπορεί να πάρει κάτι καλύτερο?

4. Η τηλεόραση που έχει είναι λίγο παλιά και δεν έχει hdmi. Μόνο scart και νομίζω rca ( κόκκινο-κίτρινο-άσπρο ). Μπορεί να παίξει στην τηλεόραση του και τι αντάπτορας χρειάζεται?

Ευχαριστώ για το χρόνο σας.

Για το 4 το μηχανάκι που έχεις επιλέξει βλέπω ότι έχει έξοδο AV. Εκεί θα πάρει και θα συνδέσει ενα αντίστοιχο καλώδιο σε RCA.

Link to comment
Share on other sites

Για το 4 το μηχανάκι που έχεις επιλέξει βλέπω ότι έχει έξοδο AV. Εκεί θα πάρει και θα συνδέσει ενα αντίστοιχο καλώδιο σε RCA.

Thanks. Δηλαδή δεν χρειάζεται ειδικό αντάπτορα?

Κάτι τέτοιο εννοείς?

http://www.skroutz.gr/s/4183808/OEM-AV-Cable-3-5mm-male-3x-RCA-male-1-5m.html

Αλέξης
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...