Jump to content

Android TV Box


spyrosrotary
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καλημερα! Ησουν σαφεστατος και κατατοπιστικοτατος! Αν υπαρχει καποιος αλλος εδω, που ακομα και να μην τον απασχολει πως γινεται, γνωριζει πως (και αν) γινεται ας απαντησει!

Σου έχω απαντήσει λίγο πιο πάνω.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 21,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

  • junglist

    1093

  • gatos814

    1241

  • makis1024

    547

  • ath156

    1754

Καλημερα! Ησουν σαφεστατος και κατατοπιστικοτατος! Αν υπαρχει καποιος αλλος εδω, που ακομα και να μην τον απασχολει πως γινεται, γνωριζει πως (και αν) γινεται ας απαντησει!

https://support.google.com/youtube/answer/3230451

 

Άλλο να κάνεις pair την εφαρμογή youtube μιας smart tv με το τηλέφωνο σου, άλλο να κάνεις screen mirroring την οθόνη του τηλεφωνου σου στην TV μέσω του android tv box σου.

Edited by kandilak
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά έχω ενα amlogic s912 με το γνωστό bug που σκοτεινιάζει λιγο η οθόνη..

Τόσο καιρό ειχα αλλαξει το build prop και ήταν οκ.

Χτες λοιπόν ήθελα να κάνω επαναφορά εργοστασιακών και λεω ας γυρίσω πρώτα το build prop οπως ήταν μαμά.

Το γυρνάω μαμά,κανω επαναφορά εργοστασιακών απο το μενου και πλέον δεν έχω αυτο το bug :)

Δεν ξέρω τι παίχτηκε πάντως δεν χρειάζεται να κάνω τίποτα πλέον!

με την επαναφορα δεν αλλαζει το build.prop , μονο με φλασαρισμα μεσω pc ή sd

Οδηγός για αγορές από Aliexpress

Xiaomi Mi Max 2 , Xiaomi redmi note 4 pro , Xiaomi redmi note 5 , Teclast T98 4G MT8735P ,

Xiaomi Mibox S , Mecool M8s Pro , Roku express

Link to comment
Share on other sites

Κάποιος που δουλεύει retroarch emulator , μπορεί να με πει με ποιο core θα δουλέψει σωστά το Cadillac and dinosaurs

 

Στάλθηκε από το LG-D802 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Στοκ,ανημπορος να το ρουταρω
Link to comment
Share on other sites

Κάποιος που δουλεύει retroarch emulator , μπορεί να με πει με ποιο core θα δουλέψει σωστά το Cadillac and dinosaurs

 

Στάλθηκε από το LG-D802 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Βασικά εχεις την ρομ απο mame να υποθέσω, τότε κανεις update τα cores απο mame μερικές φορές φταίει και το bios αν δεν το έχεις απο neo geo.

MAME Fix: NEO-GEO BIOS

http://rghost.net/2341022

 

Καλο κουράγιο και υπομονή με το retroarch εμένα μου έσπαγε τα νεύρα πάντα.

Huawei Honor Note 10/Xbox One S/etc.
Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ Ηλία.Ναι από mame έχω.τα έχω κάνει update με βάση κάτι βιντεάκια αλλά τίποτα.

 

Στάλθηκε από το LG-D802 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Στοκ,ανημπορος να το ρουταρω
Link to comment
Share on other sites

Παίδες κανένα καλό android box από ευρωπαϊκή αποθήκη μέχρι45€ έχει να μου προτείνει κάποιος;μόνο το

mini 8s ii υπάρχει;

Στάλθηκε από το F3211 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Edited by tolisfar
Link to comment
Share on other sites

Προχωρησε σε unbrik http://www.queenscountypctech.ca/phpBB3/viewtopic.php?f=43&t=9690&sid=71e7ea749f4fccbfc65db257f9319c51

 

Το FW το βρισκεις εδω : http://www.bee-link.com/Beelink-forum-115-1.html διαλεγεις ποιο θες ( 7,1 ή 6 Android )

περασα το android 7 (nugat) στο beelink GT1 Ultimate , το οποιο εργοστασιακα φορουσε το android 6..Ολα δουλευουν κσνονικα το μονο που με χαλαει με το νεο λογισμικο ειναι οτι δεν υπαρχουν καθολου notification ουτε καν η μπαρα που εμφανιζεται στο κατω μερος της οθονης για screen shot , αυξηση/μειωση εντασης , εφαρμογες που τρεχουν στο παρασκηνιο, απενεργοποιηση συσκευης ..Υπαρχει τροπος να τα επαναφερω?

Link to comment
Share on other sites

Παίδες κανένα καλό android box από ευρωπαϊκή αποθήκη μέχρι45€ έχει να μου προτείνει κάποιος;μόνο το

mini 8s ii υπάρχει;

Στάλθηκε από το F3211 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Επειδή δεν βιάζεται μάλλον θα πάρω το g1 ultimate και εγώ.από aliexpress θα ειμαι οκ;βρίσκω και αποστολή από Γερμανία.εσείς οι πιο πολλοί από που το πήρατε;

 

Στάλθηκε από το F3211 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Παραγγειλα αυτο εδω γιατι εχω ακουσει καλα λογια. http://www.e-shop.gr/rii-i8-mini-wireless-keyboard-with-touchpad-p-PER.815912. Εχω μια ερωτηση. Λειτουργει σαν airmouse? Δηλαδη το κουνας και κουναει ο κερσορας στην οθονη η πρεπει να το δουλευω με το touch pad? Εχω android tv box

Mecool M8s Pro L - Magendaz' Nano Nexus Rom tv box /

YOKA KB2 - SuperCeleron RC3 Rom tv box / Mecool M8S Pro - Magendaz' Nano Nexus Rom tv box / Xiaomi Redmi 8 4/64 / Lenovo Yoga tab 3, 8", 4g

 

Life is like a cheap modem. You never know if you're gonna connected! :rolleyes:

Link to comment
Share on other sites

Παραγγειλα αυτο εδω γιατι εχω ακουσει καλα λογια. http://www.e-shop.gr/rii-i8-mini-wireless-keyboard-with-touchpad-p-PER.815912. Εχω μια ερωτηση. Λειτουργει σαν airmouse? Δηλαδη το κουνας και κουναει ο κερσορας στην οθονη η πρεπει να το δουλευω με το touch pad? Εχω android tv box

Είναι πολύ καλό δεν είναι airmouse όχι το δουλεύεις με το touchpad

Huawei Honor Note 10/Xbox One S/etc.
Link to comment
Share on other sites

Είναι πολύ καλό δεν είναι airmouse όχι το δουλεύεις με το touchpad

Κριμα. Ελπιζω να με βολεψει.

Mecool M8s Pro L - Magendaz' Nano Nexus Rom tv box /

YOKA KB2 - SuperCeleron RC3 Rom tv box / Mecool M8S Pro - Magendaz' Nano Nexus Rom tv box / Xiaomi Redmi 8 4/64 / Lenovo Yoga tab 3, 8", 4g

 

Life is like a cheap modem. You never know if you're gonna connected! :rolleyes:

Link to comment
Share on other sites

Κάποιο παιδί εδώ μέσα είχε mini m8s ii οπως εγώ και κατάφερε να αφαιρέσει το su και να το κάνει unroot για να βλέπει nova go.εγώ από τις εφαρμογές το πάγωσα και τώρα μού δουλεύει το nova go.απλά ρωτάω πως γίνεται να διαγραφεί εντελώς το su να έχω το κεφάλι μου σίγουρο.

 

Στάλθηκε από το F3211 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Οδηγός για αγορές από Aliexpress

Xiaomi Mi Max 2 , Xiaomi redmi note 4 pro , Xiaomi redmi note 5 , Teclast T98 4G MT8735P ,

Xiaomi Mibox S , Mecool M8s Pro , Roku express

Link to comment
Share on other sites

σε ευχαριστώ το βρήκα το έκανα.οπότε όλα καλά φαντάζομαι.

 

Στάλθηκε από το F3211 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Edited by tolisfar
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά θέλω να μου προτείνετε κάποιο Android tv box μέχρι τα 60 ευρώ περίπου.. Το θέλω περισσότερο για kodi και λιγότερο για browsing..

Ευχαριστώ πολύ.. (αγορά από Κίνα ή EU..)

Link to comment
Share on other sites

Beelink gt1 ultimate η mini m8s ii από EU gearbest

 

Στάλθηκε από το F3211 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Σε ευχαριστώ πολύ..! Μεταξύ των 2 λες για GT1 καλύτερο?

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα

Γνωρίζει κανείς αν το air mouse Mele F10 Deluxe μπορεί να ανοιγοκλείνει το TvBox ( Beelink GT1 ) ?

Tο αρχικό χειριστήριο του Beelink χάλασε , οπότε θέμα εκμάθησης του on/off δεν παίζει .

Link to comment
Share on other sites

Σε ευχαριστώ πολύ..! Μεταξύ των 2 λες για GT1 καλύτερο?

Από ότι λένε τα παιδιά που το έχουν.αν δεν βιάζεσαι να παρεις από ευρωπαϊκή αποθήκη και να αποφευχθεί σίγουρα το τελωνείο χτυπα το

 

Στάλθηκε από το F3211 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Ενα νέο και ενδιαφέρον κουτί http://www.geekbuying.com/item/R-TV-BOX-S10-KOD17-3-DDR4-3GB-eMMC-32GB-TV-Box-381393.html

με αλουμίνιο καπάκι.

Το μόνο που δεν έχω ακόμα καταφέρει να βρω είναι αν υποστηρίζει 5.1 ήχο

΄΄η ΑΕΚ είναι κυρίως ιδέα. Και αι ιδέαι δεν αποθνήσκουν΄΄

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

member since: September 2003

Link to comment
Share on other sites

ρε παιδια το Minix Neo Χ8H Plus? αξιζει? updates, υποστηριξη εχει?

βρεθηκε στα χερια μου και λεω να ασχοληθω

ONE PLUS 2 * MAZE ALPHA * UMI SUPER * LG G3* NEXUS 6* XIAOMI MI MAX * MEIZU M3 NOTE*

NOKIA 808 * NOKIA N9 * HTC HD2 * LUMIA 930 * BLACKBERRY Z30 *

ONDA V919 WINDOWS * SAMSUNG TAB S2

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...