Jump to content

Android TV Box


spyrosrotary
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Θα τσιμπήσω το πρώτο μου Android TV Box (Beelink GT1 Ultimate) και θα ήθελα για ευκολία κι ένα air mouse.

Από το παρακάτω link ποιο μου προτείνετε;

 

http://www.eurostores.gr/technology/peripherals/keyboards/

 

Μπορεί να έχουν διπλάσια τιμή από το εξωτερικό αλλά δεν προτίθεμαι να περιμένω 2μηνα συν ότι θα κοπεί τιμολόγιο.

129026.png?1640591734

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 21,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

  • junglist

    1093

  • gatos814

    1241

  • makis1024

    547

  • ath156

    1754

Θέλω να αγοράσω αυτό με το φωτιζόμενο πληκτρολόγιο : http://www.geekbuying.com/item/R-TV-BOX-S10-KOD17-3-DDR4-3GB-eMMC-32GB-TV-Box-iPazzPort-Keyboard-381436.html

αλλά δεν βλέπω πουθενά τεχνική υποστήριξή του και αυτό με ανησυχεί. Είναι πρώτη φορά που μπαίνω σ' αυτόν τον κόσμο...έχετε να μου προτείνετε κα΄τι άλλο διαφοερτικό με αυτά τα χαρακτηριστικά?

Link to comment
Share on other sites

Θέλω να αγοράσω αυτό με το φωτιζόμενο πληκτρολόγιο : http://www.geekbuying.com/item/R-TV-BOX-S10-KOD17-3-DDR4-3GB-eMMC-32GB-TV-Box-iPazzPort-Keyboard-381436.html

αλλά δεν βλέπω πουθενά τεχνική υποστήριξή του και αυτό με ανησυχεί. Είναι πρώτη φορά που μπαίνω σ' αυτόν τον κόσμο...έχετε να μου προτείνετε κα΄τι άλλο διαφοερτικό με αυτά τα χαρακτηριστικά?

 

Εμενα μου φαινεται μια χαρα αυτο το κουτι. Λιγο πολυ ολα παιρνουν 2-3 αναβαθμισεις εκτος απο κατι φτηνα των 20-25€

Mecool M8s Pro L - Magendaz' Nano Nexus Rom tv box /

YOKA KB2 - SuperCeleron RC3 Rom tv box / Mecool M8S Pro - Magendaz' Nano Nexus Rom tv box / Xiaomi Redmi 8 4/64 / Lenovo Yoga tab 3, 8", 4g

 

Life is like a cheap modem. You never know if you're gonna connected! :rolleyes:

Link to comment
Share on other sites

Δεν ισχύει.

Το δικό μου Τ5 στα 12$ είναι η καλύτερη αγορά που έχω κάνει για airmouse.

Απολύτως κανένα ψεγάδι.

 

Sent from my m1 note using Tapatalk

Μπαταρία σε σχέση με τα άλλα?

Γιατί το δικό μου κρατάει 2 μήνες.

Link to comment
Share on other sites

Αυτά που έχουν μνήμη 3GB ή 4GB αξίζουν ή δεν βλέπεις διαφορά με αυτά που είναι 2GB

Επισης έχει κανείς να προτείνει με 3 ή 4 GB κάποιο;

 

 

Sent from my iPad using Tapatalk Pro

Edited by nik1975
Link to comment
Share on other sites

Σε tv box σε chrome η Firefox γίνετε να εγκαταστήσουμε flash player ; Ή υπάρχει άλλη λύση

 

Εντάξει την βρήκα την λύση.

Edited by stefanidis
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα ..Αγορασα πριν μια εβδομαδα ενα android tv box και συγκεκριμενα το Beelink GT1 Ultimate 32gb Rom / 3gb Ram , λογοσμικο android 6 και επεξεργαστη Amlogic S912..(S/N:G912************)

Εχει μπρικαρει τελειως υστερα απο συνδεση που το εκανα στο pc με το USB_Burning_Tool..Ενω αναβει κανονικα το λαμπακι ρευματος ,δε βγαζει καθολου εικονα στη τηλεοραση μεσω HDMI. Προσπαθησα να μπω σε recovery mode χρησιμοποιωντας μια καρφιτσα για να καω reset ,δυστηχως δεν κανει τπτ ..Μαυρη εικονα..

κατεβασα απ το site της beelink την τελευταια αναβαθμιση ,ουτε παλι τπτ....

Υστερα απο ερευνα στο internet το εχουν παθει κι αλλοι αλλα η διαδικασια ηταν πολυπλοκη και για προχωρημενους σε αυτα τα θεματα..

Μηπως μπορει να μου δωσει καποιος τα φωτα του που να γνωριζει απο unbrick ....με ενα αναλυτικο οδηγο για να μαθαινου κι εμεις οι αρχαριοι?

 

Αυτο ειναι το μηχανημα που εχω : http://www.bee-link.com/Beelink-MiniPC-TV-BOX-61-1.html

 

Απο εδω κατεβασα το usb tools και τα firmware του box

 

http://www.bee-link.com/Beelink-1331-1-1.html

Link to comment
Share on other sites

Προχωρησε σε unbrik http://www.queenscountypctech.ca/phpBB3/viewtopic.php?f=43&t=9690&sid=71e7ea749f4fccbfc65db257f9319c51

 

Το FW το βρισκεις εδω : http://www.bee-link.com/Beelink-forum-115-1.html διαλεγεις ποιο θες ( 7,1 ή 6 Android )

Οδηγός για αγορές από Aliexpress

Xiaomi Mi Max 2 , Xiaomi redmi note 4 pro , Xiaomi redmi note 5 , Teclast T98 4G MT8735P ,

Xiaomi Mibox S , Mecool M8s Pro , Roku express

Link to comment
Share on other sites

Έχετε να προτείνετε κάποιο αξιόπιστο android tv boxακι γύρω στα ~35€ ;

Χρήση : μόνο 1080p ταινίες / σειρές με mx player / bs player ( το kodi με 4mbps γραμμή που εχω ειναι ψιλο περιττό )

Ευχαριστώ !

Xiaomi Mi 5 | White | Prime 3-64
Link to comment
Share on other sites

Δες το mini 8s ii απ την ευρωπαϊκή αποθηκη του gearbest. Κατω από 40 βγαινει, γρηγορη σχετικά αποστολή, χωρίς φοβο τελωνείου

 

Sent from my Letv-LeEco Le Max 2 X829 6/128 using Tapatalk!

Link to comment
Share on other sites

villasg-->δεν εχω ιδεα πως ανοιγει το BOX ουτε καν τις βιδες του δε ξερω που τις εχει..επισης τι ακριβως πρεπει να κανω όταν το ανοιξω και φτασω στη πλακετα...μπορεις να γινεις ποιος σαφης γιατι δεν είμαι πολύ εμπειρος με ηλεκτρονικα συστηματα Edited by ilias26
Link to comment
Share on other sites

Δεν εχει βιδες , ανοιγει κουμπωτα σαν ταμπλετ .

Αλλα μην κανεις κατι εσυ , βρες καποιον που να ξερει τι κανει και να το εχει ξανακανει

Οδηγός για αγορές από Aliexpress

Xiaomi Mi Max 2 , Xiaomi redmi note 4 pro , Xiaomi redmi note 5 , Teclast T98 4G MT8735P ,

Xiaomi Mibox S , Mecool M8s Pro , Roku express

Link to comment
Share on other sites

Προχωρησε σε unbrik http://www.queenscountypctech.ca/phpBB3/viewtopic.php?f=43&t=9690&sid=71e7ea749f4fccbfc65db257f9319c51

 

Το FW το βρισκεις εδω : http://www.bee-link.com/Beelink-forum-115-1.html διαλεγεις ποιο θες ( 7,1 ή 6 Android )

 

Δεν εχει βιδες , ανοιγει κουμπωτα σαν ταμπλετ .

Αλλα μην κανεις κατι εσυ , βρες καποιον που να ξερει τι κανει και να το εχει ξανακανει

 

Το άνοιξα μόνος μου το μηχάνημα ,ήταν όντως κουμπωτο ...Διαφέρει λιγάκι απ τις φωτό που έστειλες .. Τι ακριβώς πρέπει να γίνει πάνω στο τσιπακι που δείχνει η φωτό ?

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα σε ολους! Ζητω συγνωμη εκ των προτερων αν εχει ηδη απαντηθει η ερωτηση μου!!!! Βασικα δεν ξερω πως να κανω cast ή mirror (anyway!) βιντεο απο το youtube στην αντιστοιχη εφαρμογη στο tv box (εχω το beelink mini mxiii ii) αφου και στο tvbox η εφαρμογη του youtube ειναι σαν να ειναι σε κινητο και δεν μου δινει καποιο κωδικο για να κανω pair τις συσκευες. Τι μπορουμε να κανουμε γι αυτο?
Link to comment
Share on other sites

Καλημερα σε ολους! Ζητω συγνωμη εκ των προτερων αν εχει ηδη απαντηθει η ερωτηση μου!!!! Βασικα δεν ξερω πως να κανω cast ή mirror (anyway!) βιντεο απο το youtube στην αντιστοιχη εφαρμογη στο tv box (εχω το beelink mini mxiii ii) αφου και στο tvbox η εφαρμογη του youtube ειναι σαν να ειναι σε κινητο και δεν μου δινει καποιο κωδικο για να κανω pair τις συσκευες. Τι μπορουμε να κανουμε γι αυτο?

Ποιο είναι το πρόβλημα να χρησιμοποιήσεις το youtube απευθείας από την εφαρμογή του box?

Link to comment
Share on other sites

Ποιο είναι το πρόβλημα να χρησιμοποιήσεις το youtube απευθείας από την εφαρμογή του box?

 

δεν υπαρχει καποιο ιδιαιτερο προβλημα!! Λογο συνηθειας χρησης του youtube απο κινητο ή ταμπλετ ειναι ισως πιο γρηγορη η πληκτρολογηση και η αναζητηση ενος βιντεο! Γενικα ομως ηθελα να μαθω πως γινεται....καμια ιδεα??

Link to comment
Share on other sites

Ο πιο εύκολος και απλός τρόπος να το κάνεις είναι με την εφαρμογή miracast αν την έχει το box σου. Κάνει cast/mirror την οθόνη του κινητού στην οθόνη της τηλεόρασης (άσχετα αν βλέπεις yοutube ή οτιδήποτε άλλο).
Link to comment
Share on other sites

δεν υπαρχει καποιο ιδιαιτερο προβλημα!! Λογο συνηθειας χρησης του youtube απο κινητο ή ταμπλετ ειναι ισως πιο γρηγορη η πληκτρολογηση και η αναζητηση ενος βιντεο! Γενικα ομως ηθελα να μαθω πως γινεται....καμια ιδεα??

 

Άλλο smart tv και άλλο android tv box. Κάτι που δεν υπάρχει λογος να γίνεται δεν μας απασχολεί πως γίνεται.

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά έχω ενα amlogic s912 με το γνωστό bug που σκοτεινιάζει λιγο η οθόνη..

Τόσο καιρό ειχα αλλαξει το build prop και ήταν οκ.

Χτες λοιπόν ήθελα να κάνω επαναφορά εργοστασιακών και λεω ας γυρίσω πρώτα το build prop οπως ήταν μαμά.

Το γυρνάω μαμά,κανω επαναφορά εργοστασιακών απο το μενου και πλέον δεν έχω αυτο το bug :)

Δεν ξέρω τι παίχτηκε πάντως δεν χρειάζεται να κάνω τίποτα πλέον!

Link to comment
Share on other sites

δεν υπαρχει καποιο ιδιαιτερο προβλημα!! Λογο συνηθειας χρησης του youtube απο κινητο ή ταμπλετ ειναι ισως πιο γρηγορη η πληκτρολογηση και η αναζητηση ενος βιντεο! Γενικα ομως ηθελα να μαθω πως γινεται....καμια ιδεα??

 

Άλλο smart tv και άλλο android tv box. Κάτι που δεν υπάρχει λογος να γίνεται δεν μας απασχολεί πως γίνεται.

 

Καλημερα! Ησουν σαφεστατος και κατατοπιστικοτατος! Αν υπαρχει καποιος αλλος εδω, που ακομα και να μην τον απασχολει πως γινεται, γνωριζει πως (και αν) γινεται ας απαντησει!

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...