Jump to content

Android TV Box


spyrosrotary
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Το infinite που δεν παίζει μας έκοψε τα πόδια. Ελπίζω από Σεπτέμβρη να δουλέψει

 

Στάλθηκε από το F3211 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Καμία rom για mini m8s II υπάρχει γιατί δεν την παλεύω;αν ναι περνιεται εύκολα;

 

Στάλθηκε από το F3211 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 21,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

  • junglist

    1093

  • gatos814

    1241

  • makis1024

    547

  • ath156

    1754

Καλημέρα σε όλους, έχω ένα πρόβλημα με το X96 TV box μου, το πήρα πριν μία εβδομάδα στην προσπάθειά μου να το σετάρω κάτι περίεργο πρέπει να έκανα και ΔΕΝ ανοίγει. Ο σταυρός είναι συνέχεια κόκκινος και δεν ανοίγει με το τηλεκοντρόλ αλλά ούτε και με το μίνι πληκτρολόγιο.

* Κάτι πάτησα και αρνείται να ανοίξει ???

* Έχει κανένα τρόπο για hard reset του μηχανήματος για επαναφορά του ???

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σε όλους, έχω ένα πρόβλημα με το X96 TV box μου, το πήρα πριν μία εβδομάδα στην προσπάθειά μου να το σετάρω κάτι περίεργο πρέπει να έκανα και ΔΕΝ ανοίγει. Ο σταυρός είναι συνέχεια κόκκινος και δεν ανοίγει με το τηλεκοντρόλ αλλά ούτε και με το μίνι πληκτρολόγιο.

* Κάτι πάτησα και αρνείται να ανοίξει ???

* Έχει κανένα τρόπο για hard reset του μηχανήματος για επαναφορά του ???

Αν το βαλεις και το βγαλεις απο την πριζα δεν ανοιγει?

Επισης δεν εχει καμια τρυπουλα καπου για hard reset? Aν εχει καπου, βαλε μια καρφιτσα, πατα το και μην το αφησεις και συγχρονως βαλε το στο ρευμα. Συνηθως ετσι μπαινει στο recovery και μπορεις να κανεις επαναφορα ρυθμισεων.

Edited by zenix

Mecool M8s Pro L - Magendaz' Nano Nexus Rom tv box /

YOKA KB2 - SuperCeleron RC3 Rom tv box / Mecool M8S Pro - Magendaz' Nano Nexus Rom tv box / Xiaomi Redmi 8 4/64 / Lenovo Yoga tab 3, 8", 4g

 

Life is like a cheap modem. You never know if you're gonna connected! :rolleyes:

Link to comment
Share on other sites

Αν το βαλεις και το βγαλεις απο την πριζα δεν ανοιγει?

Επισης δεν εχει καμια τρυπουλα καπου για hard reset? Aν εχει καπου, βαλε μια καρφιτσα, πατα το και μην το αφησεις και συγχρονως βαλε το στο ρευμα. Συνηθως ετσι μπαινει στο recovery και μπορεις να κανεις επαναφορα ρυθμισεων.

 

ΔΕΝ έχει τρύπα και ΔΕΝ αλλάζει κάτι με το βάλε - βγάλε στην πρίζα.

Link to comment
Share on other sites

ΔΕΝ έχει τρύπα και ΔΕΝ αλλάζει κάτι με το βάλε - βγάλε στην πρίζα.

 

Δεν μπορει να μην εχει reset απλα μπορει να ειναι σε αλλο σημειο για δες σε καποια υποδοχη ακουστικων ισως.

SONY EXPERIA NEOV. THL T200. LeTv X900+. Xiaomi Mi Max 3
Link to comment
Share on other sites

Δεν μπορει να μην εχει reset απλα μπορει να ειναι σε αλλο σημειο για δες σε καποια υποδοχη ακουστικων ισως.

 

Το έψαξα γύρω - γύρω ... ΤΙΠΟΤΑ !!!

 

EDIT

ΟΚ το βρήκα, από ένα ξένο site λέει ότι είναι στην AV port, έβαλα καρφίτσα το πάτησα για μερικά δευτερόλεπτα ... τίποτα και πάλι ... Κόκκινο ο σταυρός, ΔΕΝ γίνεται μπλέ.

Edited by greek30
Link to comment
Share on other sites

Το έψαξα γύρω - γύρω ... ΤΙΠΟΤΑ !!!

 

Eβαλες μια καρφιτσα μεσα στην τρυπα των ακουστικων η στο av?

SONY EXPERIA NEOV. THL T200. LeTv X900+. Xiaomi Mi Max 3
Link to comment
Share on other sites

Το έψαξα γύρω - γύρω ... ΤΙΠΟΤΑ !!!

 

Δοκίμασε να βάλεις την οδοντογλυφίδα στην τρύπα του AV. Σε ένα M8 που είχα εκεί ήταν

Link to comment
Share on other sites

Eβαλες μια καρφιτσα μεσα στην τρυπα των ακουστικων η στο av?

 

Έβαλα ... το κράτησα πατημένο και τιποτα ... ΔΕΝ ακούει ... Κόκκινος ο σταυρός, ΔΕΝ γίνεται μπλέ.

Και δεν φαίνεται να ανοιγοκλείνει

Link to comment
Share on other sites

Έβαλα ... το κράτησα πατημένο και τιποτα ... ΔΕΝ ακούει ... Κόκκινος ο σταυρός, ΔΕΝ γίνεται μπλέ.

Και δεν φαίνεται να ανοιγοκλείνει

 

ΛΑΘΟΣ

 

1 . Βγαζεις το ρευμα απο το BOX .

2 . Πατας και kρατας πατημενο με την καρφιτσα .

3. Βαζεις ρευμα κρατωντας πατημενο μεχρι να δεις σημα στην TV

Οδηγός για αγορές από Aliexpress

Xiaomi Mi Max 2 , Xiaomi redmi note 4 pro , Xiaomi redmi note 5 , Teclast T98 4G MT8735P ,

Xiaomi Mibox S , Mecool M8s Pro , Roku express

Link to comment
Share on other sites

ΛΑΘΟΣ

 

1 . Βγαζεις το ρευμα απο το BOX .

2 . Πατας και kρατας πατημενο με την καρφιτσα .

3. Βαζεις ρευμα κρατωντας πατημενο μεχρι να δεις σημα στην TV

Ακριβως. Αυτο του ειπα και εγω λιγα ποστ πριν αλλα δεν το επιασε. :)

Mecool M8s Pro L - Magendaz' Nano Nexus Rom tv box /

YOKA KB2 - SuperCeleron RC3 Rom tv box / Mecool M8S Pro - Magendaz' Nano Nexus Rom tv box / Xiaomi Redmi 8 4/64 / Lenovo Yoga tab 3, 8", 4g

 

Life is like a cheap modem. You never know if you're gonna connected! :rolleyes:

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα, εχω το εξής πρόβλημα, εχω το h 96pro+ και είπα να βάλω ένα παιχνίδι που παίζω στο κιν. Είναι το star wars commander το οποίο είναι στρατηγικής και το παράξενο είναι ότι φορτώνει μια χαρά αλλά μέσα στο παιγνίδι δεν κάνει κλικ να κάνω τις κινήσεις μου και σε 1 - 2 αλλά παιχνίδια που δοκίμασα πάλι το ίδιο κάνει. Είτε με ποντίκι είτε με το χειριστήριο που έχω. Είναι κάποια ρύθμιση που πρέπει να κάνω;

 

Στάλθηκε από το LG V10 μου

Link to comment
Share on other sites

Δεν υποστηρίζουν πολλά παιχνίδια ποντίκι..

Τι προτείνετε (εσείς); Τι πιστεύετε; Τι γίνεται; Οκτώμβρης το Μ να τονίζεται!

Μια πλήρης φόρτιση.

Link to comment
Share on other sites

Για μηχανάκι που να έχει καλή ποιότητα ήχου, ώστε να συνδεθεί με στερεοφωνικό συγκρότημα έχετε να προτείνετε;

Χρειάζεται να έχει 4gb ram ή και τα 3gb αρκούν;

Link to comment
Share on other sites

Για μηχανάκι που να έχει καλή ποιότητα ήχου, ώστε να συνδεθεί με στερεοφωνικό συγκρότημα έχετε να προτείνετε;

Χρειάζεται να έχει 4gb ram ή και τα 3gb αρκούν;

Και δυο φτανουν, αλλα τωρα βρισκεις πολυ προσιτα μοντελα με 3 gb ram, οποτε προτιμισε τα. Κοιταξε μονο να παρεις ddr4 μνημη.

 

----- προσθήκη μηνύματος 87 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Σε amlogic, o πιο δυνατος επεξεργαστης συνεχιζει να ειναι ο 912 η εχω χασει επεισοδια?

Mecool M8s Pro L - Magendaz' Nano Nexus Rom tv box /

YOKA KB2 - SuperCeleron RC3 Rom tv box / Mecool M8S Pro - Magendaz' Nano Nexus Rom tv box / Xiaomi Redmi 8 4/64 / Lenovo Yoga tab 3, 8", 4g

 

Life is like a cheap modem. You never know if you're gonna connected! :rolleyes:

Link to comment
Share on other sites

Δεν υποστηρίζουν πολλά παιχνίδια ποντίκι..

Δεν υπάρχει τρόπος να το παρακάμψουμε;

 

Στάλθηκε από το LG V10 μου

Link to comment
Share on other sites

Δεν ξερω αν μπορει να γινει τιποτα..

Τι προτείνετε (εσείς); Τι πιστεύετε; Τι γίνεται; Οκτώμβρης το Μ να τονίζεται!

Μια πλήρης φόρτιση.

Link to comment
Share on other sites

Και δυο φτανουν, αλλα τωρα βρισκεις πολυ προσιτα μοντελα με 3 gb ram, οποτε προτιμισε τα. Κοιταξε μονο να παρεις ddr4 μνημη.

 

----- προσθήκη μηνύματος 87 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Σε amlogic, o πιο δυνατος επεξεργαστης συνεχιζει να ειναι ο 912 η εχω χασει επεισοδια?

 

Ποιο μοντέλο έχετε να προτείνετε στα 3gb Ram DDR4?

Link to comment
Share on other sites

Ποιο μοντέλο έχετε να προτείνετε στα 3gb Ram DDR4?

 

μία ασφαλής επιλογή http://www.gearbest.com/tv-box-mini-pc/pp_591550.html

΄΄η ΑΕΚ είναι κυρίως ιδέα. Και αι ιδέαι δεν αποθνήσκουν΄΄

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

member since: September 2003

Link to comment
Share on other sites

Ποιο μοντέλο έχετε να προτείνετε στα 3gb Ram DDR4?

 

Για παραδειγμα με amlogic cpu, αλλα αν ψαξεις θα βρεις κι αλλα διαφορετικα

http://www.gearbest.com/tv-box-mini-pc/pp_607542.html

http://www.gearbest.com/tv-box-mini-pc/pp_591550.html

http://www.gearbest.com/tv-box-mini-pc/pp_596703.html

Δες, συγκρινε, παρε...:-)

Mecool M8s Pro L - Magendaz' Nano Nexus Rom tv box /

YOKA KB2 - SuperCeleron RC3 Rom tv box / Mecool M8S Pro - Magendaz' Nano Nexus Rom tv box / Xiaomi Redmi 8 4/64 / Lenovo Yoga tab 3, 8", 4g

 

Life is like a cheap modem. You never know if you're gonna connected! :rolleyes:

Link to comment
Share on other sites

Σε 3Gb ram δειτε και το Beelink GT1 Ultimate , ειναι πολυ καλο και σε συγκριση με το Mecool BB2 Pro ειναι ανωτερο και καλυτερο σε Software επιπεδο και υποστηριξη παιζει γυρω στα 65€

 

----- προσθήκη μηνύματος 3 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Επισης παιζει σε τρομερη τιμη (27,5€) το Docooler M9S-PRO Smart Android 6.0 TV Box S905X 2G / 16G [Amlogic S905X]

 

 

https://www.tomtop.com/smart-android-tv-player-box-1305/p-v1880uk-16g.html#reviewsDetail

Οδηγός για αγορές από Aliexpress

Xiaomi Mi Max 2 , Xiaomi redmi note 4 pro , Xiaomi redmi note 5 , Teclast T98 4G MT8735P ,

Xiaomi Mibox S , Mecool M8s Pro , Roku express

Link to comment
Share on other sites

Κανεις κατοχος f10 deluxe air mouse να μου πει πως προγραματιζετε το air mouse me το tv box γιατι δεν εμφανιζετε το βελακι οταν βαζω το ανταπτορα του air mouse ,στο tv box(δεν ειναι plug and play) ?
Link to comment
Share on other sites

 

[/color]Επισης παιζει σε τρομερη τιμη (27,5€) το Docooler M9S-PRO Smart Android 6.0 TV Box S905X 2G / 16G [Amlogic S905X]

 

 

https://www.tomtop.com/smart-android-tv-player-box-1305/p-v1880uk-16g.html#reviewsDetail

 

αμα επιλεξεις την αγγλικη αποθηκη με αγγλικη πριζα παιζει στα 28$

ενω αμα επιλεξεις απο την ιδια αποθηκη αλλα με ευρωπαικη πριζα η τιμη παει στα 38$ :blink:

Link to comment
Share on other sites

Κανεις κατοχος f10 deluxe air mouse να μου πει πως προγραματιζετε το air mouse me το tv box γιατι δεν εμφανιζετε το βελακι οταν βαζω το ανταπτορα του air mouse ,στο tv box(δεν ειναι plug and play) ?

 

Νομιζω οτι το f10 εχει θεμα με καποια tv box. Εγω εχω το f10 lite δοκιμασμενο στα κουτια της υπογραφης μου, και στα δυο συχνα πυκνα εξαφανιζεται ο δεικτης και πρεπει να ξαναπατησω το κουμπακι για να εμφανιστει ξανα. Ειναι σπαστικο οντως. Νομιζω ειναι θεμα ρομ αν δεν εχουν προβλημα τα mele. Ποιο box εχεις?

Mecool M8s Pro L - Magendaz' Nano Nexus Rom tv box /

YOKA KB2 - SuperCeleron RC3 Rom tv box / Mecool M8S Pro - Magendaz' Nano Nexus Rom tv box / Xiaomi Redmi 8 4/64 / Lenovo Yoga tab 3, 8", 4g

 

Life is like a cheap modem. You never know if you're gonna connected! :rolleyes:

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...