Jump to content

Android TV Box


spyrosrotary
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

 

Nαι το εκανα και αυτό, τιποτα σαν να μην υπαρχει το μηχανημα μονο το λαμπακι αναβει και τιποτα μα τιποτα άλλο, ουτε ο υπολογιστης το βλεπει ουτε με την bootable card ξεκιναει να κανει τιποτα........

 

----- προσθήκη μηνύματος 3 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

TO ΕΦΤΙΑΞΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑ...... Tελικα βραχικυκλωσα στο τσιπακι τους δυο ακροδέκτες όπως λεει παρακατω εβγαλε λιγο σπιθα και κατευθείαν εκανε τον ηχο από τα windows, το ειδε ο υπολογιστης και ξεκινησε με το USB_Burning_Tool. πλεον δουλευει και το wifi και το Bluetooth ελπιζω να είναι όλα οκ στην συνεχεια...................!!!!!! γιατι δεν μου το λεγατε από την αρχη ρε παιδιαααααααααα. Παντως σας ευχαριστω ολους για τις οποιες οδηγιες:http://freaktab.com/forum/tv-player-support/beelink-aa/beelink-android-tv-box/gt1-ultimate/knowledge-tutorials-bh/636941-beelink-gt1-ultimate-short-pins

Edited by k30taas
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 21,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

  • junglist

    1093

  • gatos814

    1258

  • makis1024

    549

  • ath156

    1771

Παιδια το ρεμοτ κοντρολ στο gt1 μου χαλασε ξαφνικα και δεν το εχω ουτε ενα μηνα το σκασμενο

Τωρα πως θα το ανοιγω ξερετε κανα κολπο ?

Link to comment
Share on other sites

TO ΕΦΤΙΑΞΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑ...... Tελικα βραχικυκλωσα στο τσιπακι τους δυο ακροδέκτες όπως λεει παρακατω εβγαλε λιγο σπιθα και κατευθείαν εκανε τον ηχο από τα windows, το ειδε ο υπολογιστης και ξεκινησε με το USB_Burning_Tool. πλεον δουλευει και το wifi και το Bluetooth ελπιζω να είναι όλα οκ στην συνεχεια...................!!!!!! γιατι δεν μου το λεγατε από την αρχη ρε παιδιαααααααααα. Παντως σας ευχαριστω ολους για τις οποιες οδηγιες:http://freaktab.com/forum/tv-player-support/beelink-aa/beelink-android-tv-box/gt1-ultimate/knowledge-tutorials-bh/636941-beelink-gt1-ultimate-short-pins

Μπράβο ρε φίλε.... επιτέλους!

Link to comment
Share on other sites

Παιδια το ρεμοτ κοντρολ στο gt1 μου χαλασε ξαφνικα και δεν το εχω ουτε ενα μηνα το σκασμενο

Τωρα πως θα το ανοιγω ξερετε κανα κολπο ?

Βάλε βγάλε το ρεύμα ανοίγει νομίζω..

Link to comment
Share on other sites

Παιδια το ρεμοτ κοντρολ στο gt1 μου χαλασε ξαφνικα και δεν το εχω ουτε ενα μηνα το σκασμενο

Τωρα πως θα το ανοιγω ξερετε κανα κολπο ?

Το βγάζεις - βάζεις στην πρίζα .

Link to comment
Share on other sites

Καθε φορα πουθα θελω να το ανοιγοκλεισω θα βγαζω μπριζες την κατσαμε την βαρκα νεο τηλεκοντρλ ξερει κανεις ?

Αυτα που ειναι φλαι μαους ξερετε αν εχουν πανω ον οφ ?

Link to comment
Share on other sites

Καθε φορα πουθα θελω να το ανοιγοκλεισω θα βγαζω μπριζες την κατσαμε την βαρκα νεο τηλεκοντρλ ξερει κανεις ?

Αυτα που ειναι φλαι μαους ξερετε αν εχουν πανω ον οφ ?

 

Βάλε πρίζα με διακόπτη

Link to comment
Share on other sites

Εχω ενα mele f10 lite, και στα δυο κουτια που εχω, παρουσιαζει ενα προβλημα. Εκει που δουλευω το airmouse με τον δεικτη του ποντικιου, αυτος ξαφνικα εξαφανιζεται η σταματαει να κουνιεται και πρεπει να πατησω το αναλογο κουμπι για να ξαναδουλεψει ο δεικτης. Αυτο το κανει συχνα και ειναι σπαστικο. Εχει παθει κανεις κατι αναλογο? Καμμια λυση?

Mecool M8s Pro L - Magendaz' Nano Nexus Rom tv box /

YOKA KB2 - SuperCeleron RC3 Rom tv box / Mecool M8S Pro - Magendaz' Nano Nexus Rom tv box / Xiaomi Redmi 8 4/64 / Lenovo Yoga tab 3, 8", 4g

 

Life is like a cheap modem. You never know if you're gonna connected! :rolleyes:

Link to comment
Share on other sites

Εχω ενα mele f10 lite, και στα δυο κουτια που εχω, παρουσιαζει ενα προβλημα. Εκει που δουλευω το airmouse με τον δεικτη του ποντικιου, αυτος ξαφνικα εξαφανιζεται η σταματαει να κουνιεται και πρεπει να πατησω το αναλογο κουμπι για να ξαναδουλεψει ο δεικτης. Αυτο το κανει συχνα και ειναι σπαστικο. Εχει παθει κανεις κατι αναλογο? Καμμια λυση?

 

Το ίδιο συμβαίνει με ένα Rii mini (keyboard+touchpad μαζί). Μήπως έχεις την ρομ του superceleron V8c σε GT1?

Έχω την εντύπωση ότι κάτι αντίστοιχο είχα διαβάσει σε Ποστ στο freaktab.

My TVboxes : H96 max X3 4/32 , HK1 Box 4/32 , X88 King 4/128 , Beelink GT1 2/16, TOX3, X96 max Plus 4/32 (2101w)

Link to comment
Share on other sites

Κανεvας κατοχος του cooleme@ mb2 s912 2/16gb να μας πει τι γνωμη του για το μηχανακι.

Ταχυτητα /εικονα /wifi/θερμοκρασιες/κοληματα/επανεκινησεις ?

 

Κανειις να μας πει ενντυπωσεις αππο το μηχανημα?

Link to comment
Share on other sites

Το ίδιο συμβαίνει με ένα Rii mini (keyboard+touchpad μαζί). Μήπως έχεις την ρομ του superceleron V8c σε GT1?

Έχω την εντύπωση ότι κάτι αντίστοιχο είχα διαβάσει σε Ποστ στο freaktab.

Στο 1 κουτι αυτην εχω. Στο αλλο εχω διαφορετικη ρομ αλλα του sc παλι. Λες ναναι απο κει?

Mecool M8s Pro L - Magendaz' Nano Nexus Rom tv box /

YOKA KB2 - SuperCeleron RC3 Rom tv box / Mecool M8S Pro - Magendaz' Nano Nexus Rom tv box / Xiaomi Redmi 8 4/64 / Lenovo Yoga tab 3, 8", 4g

 

Life is like a cheap modem. You never know if you're gonna connected! :rolleyes:

Link to comment
Share on other sites

Στο 1 κουτι αυτην εχω. Στο αλλο εχω διαφορετικη ρομ αλλα του sc παλι. Λες ναναι απο κει?

 

Δες αυτό http://freaktab.com/forum/tv-player-support/beelink-aa/beelink-android-tv-box/gt1/firmware-roms-tools-cg/611261-rom-beelink-gt1-alfawise-s92-superceleron-v8c-rom/page109

και συγκεκριμένα το Ποστ #1625.

My TVboxes : H96 max X3 4/32 , HK1 Box 4/32 , X88 King 4/128 , Beelink GT1 2/16, TOX3, X96 max Plus 4/32 (2101w)

Link to comment
Share on other sites

 

----- προσθήκη μηνύματος 3 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

TO ΕΦΤΙΑΞΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑ...... Tελικα βραχικυκλωσα στο τσιπακι τους δυο ακροδέκτες όπως λεει παρακατω εβγαλε λιγο σπιθα και κατευθείαν εκανε τον ηχο από τα windows, το ειδε ο υπολογιστης και ξεκινησε με το USB_Burning_Tool. πλεον δουλευει και το wifi και το Bluetooth ελπιζω να είναι όλα οκ στην συνεχεια...................!!!!!! γιατι δεν μου το λεγατε από την αρχη ρε παιδιαααααααααα. Παντως σας ευχαριστω ολους για τις οποιες οδηγιες:http://freaktab.com/forum/tv-player-support/beelink-aa/beelink-android-tv-box/gt1-ultimate/knowledge-tutorials-bh/636941-beelink-gt1-ultimate-short-pins

Μπράβο σου που το αναστησες, απλά η διαδικασία είναι λίγο επικίνδυνη και θέλει μεγάλη ΠΡΟΣΟΧΗ ισως αυτός ήταν και ο λόγος που δεν σου το είπαν τα άλλα παιδιά απο την αρχή, και πάλι μπράβο σου και απο δω και πέρα προσοχή στα φλασαρισματα :)

Huawei Honor Note 10/Xbox One S/etc.
Link to comment
Share on other sites

Μπράβο σου που το αναστησες, απλά η διαδικασία είναι λίγο επικίνδυνη και θέλει μεγάλη ΠΡΟΣΟΧΗ

Ποιος είναι ο κίνδυνος? Να ξέρω γιατί θέλω να το κάνω στο μποξ μου (αν βρω ποια pins είναι τα σωστά).

Link to comment
Share on other sites

Ποιος είναι ο κίνδυνος? Να ξέρω γιατί θέλω να το κάνω στο μποξ μου (αν βρω ποια pins είναι τα σωστά).

Βασικά εγώ όσες φορές το έχω κάνει δεν είδα κάποιον κίνδυνο. Εκτός του ότι πρέπει να είσαι προσεκτικός να μην κάνεις κάποια ζημιά στα pin από την πίεση που ασκείς. Το ζήτημα είναι να ξέρεις ποια pin πρέπει να πειράξεις.

 

Sent from my Huawei Mate S using Tapatalk

The day is my enemy, the night my friend
Link to comment
Share on other sites

Βασικά εγώ όσες φορές το έχω κάνει δεν είδα κάποιον κίνδυνο. Εκτός του ότι πρέπει να είσαι προσεκτικός να μην κάνεις κάποια ζημιά στα pin από την πίεση που ασκείς. Το ζήτημα είναι να ξέρεις ποια pin πρέπει να πειράξεις.

 

Sent from my Huawei Mate S using Tapatalk

Πάντως εγώ βραχυκυκλωσα τα δύο δεξιά κάτω από το τσιπακι όπως έλεγε και στην φωτογραφία και παρόλο που δεν ήταν το ίδιο ακριβώς με το δικό μου μιας και στην φώτο δεν υπήρχε καθόλου τσιπακι πάρα μόνο οι ακροδέκτες και ήταν και το ulti και το δικό μου το απλό δούλεψε μια χαρά.......

Link to comment
Share on other sites

Πάντως εγώ βραχυκυκλωσα τα δύο δεξιά κάτω από το τσιπακι όπως έλεγε και στην φωτογραφία και παρόλο που δεν ήταν το ίδιο ακριβώς με το δικό μου μιας και στην φώτο δεν υπήρχε καθόλου τσιπακι πάρα μόνο οι ακροδέκτες και ήταν και το ulti και το δικό μου το απλό δούλεψε μια χαρά.......

Να η πλακέτα του δικού μου ΜΧΙΙΙ-G II. Αν έχει κανείς καμιά ιδέα ποια είναι τα σωστά pins ας το πει:

 

IMG_20170608_121346.jpg

Link to comment
Share on other sites

Κανεvας κατοχος του cooleme@ mb2 s912 2/16gb να μας πει τι γνωμη του για το μηχανακι.

Ταχυτητα /εικονα /wifi/θερμοκρασιες/κοληματα/επανεκινησεις ?

Link to comment
Share on other sites

θέλω να ενώσω ενα box με μια τηλεόραση που έχει μόνο Dvi αλλά και με ένα "τετράγωνο" monitor που έχει μόνο vga.

Δεν έχω σκεφτεί αν θα μου χρειαστεί να

έχω παράλληλα και τις αναλύσεις ενεργές αλλά σίγουρα θα τα έχω και τα 2 συνδεδεμένα.

Τι επιλογές έχουμε σήμερα από εξωτερικό αλλά και από Ελλάδα αν είναι μικρή η διαφορά?

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας,

Προσφάτως απέκτησα το Beelink GT1. Είμαι πολύ ευχαριστημένος, αλλά δυστυχώς το manual του είναι ανεπαρκές...

Ξέρει κάποιος, με ποιόν τρόπο μπορώ να "μάθω" στο τηλεκοντρόλ του να δουλεύει τα κουμπιά για την τηλεόραση ;

 

Ευχαριστώ,

Π.

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας,

Προσφάτως απέκτησα το Beelink GT1. Είμαι πολύ ευχαριστημένος, αλλά δυστυχώς το manual του είναι ανεπαρκές...

Ξέρει κάποιος, με ποιόν τρόπο μπορώ να "μάθω" στο τηλεκοντρόλ του να δουλεύει τα κουμπιά για την τηλεόραση ;

 

Ευχαριστώ,

Π.

 

Εγώ ακόμα προσπαθώ φίλε μου

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας,

Προσφάτως απέκτησα το Beelink GT1. Είμαι πολύ ευχαριστημένος, αλλά δυστυχώς το manual του είναι ανεπαρκές...

Ξέρει κάποιος, με ποιόν τρόπο μπορώ να "μάθω" στο τηλεκοντρόλ του να δουλεύει τα κουμπιά για την τηλεόραση ;

 

Ευχαριστώ,

Π.

 

Εχει απο πισω οδηγιες .

IMG_20170312_161722.jpg

Edited by villasg

Οδηγός για αγορές από Aliexpress

Xiaomi Mi Max 2 , Xiaomi redmi note 4 pro , Xiaomi redmi note 5 , Teclast T98 4G MT8735P ,

Xiaomi Mibox S , Mecool M8s Pro , Roku express

Link to comment
Share on other sites

1. Place the TV remote control and the Android Remote control end to end about 3-5 mm apart .

http://www.bee-link.com/data/attachment/forum/201706/05/210829vjz0jjcw2hzijw41.jpg

2. Press and hold the “Learn” button on the Android remote control for about 5 seconds, until the red indicator light stays on .

http://www.bee-link.com/data/attachment/forum/201706/05/210950j805d809pp8z05j4.jpg

3. Click the button you want to “Learn” (for example VOL+) on the Android remote control, the red indicator will flash and the Android remote is now ready to learn.

4. Within 5 seconds, press the button on the TV remote that you want the Android remote control to learn, the red light on the Android remote control will flash 3 times then stay lit, you can then program the next button on the Android remote control by following steps 3-4.

5. If “Learning” fails on the Android remote control, the red light will flash 5 times, in this case please repeat steps 3-4.

6. To exit “Learn”mode, just press any other button on the Android remote control, note that it must be one of the buttons that is NOT in the TV section of the remote.

 

 

 

Οδηγός για αγορές από Aliexpress

Xiaomi Mi Max 2 , Xiaomi redmi note 4 pro , Xiaomi redmi note 5 , Teclast T98 4G MT8735P ,

Xiaomi Mibox S , Mecool M8s Pro , Roku express

Link to comment
Share on other sites

Σας ευχαριστώ πολύ. Τα είχα βρει αυτά, αλλά... δεν λειτουργεί.....

Και έχω μια LG...

Μάλλον θα προσπαθώ κι εγώ για αρκετό καιρό ακόμα...:-)

 

Π.

Link to comment
Share on other sites

Δεν παιζει ρολο η TV , εμενα εχει δουλεψει σε Samsung , Lg , Sony , παμπαλαια philips

Οδηγός για αγορές από Aliexpress

Xiaomi Mi Max 2 , Xiaomi redmi note 4 pro , Xiaomi redmi note 5 , Teclast T98 4G MT8735P ,

Xiaomi Mibox S , Mecool M8s Pro , Roku express

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...