Jump to content

Android TV Box


spyrosrotary
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 21,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

  • junglist

    1093

  • gatos814

    1262

  • makis1024

    549

  • ath156

    1772

To MXIII-G II.

Όταν και αν τελειώσεις χωρίς επιτυχία την προσπάθεια φλασαρισματος rom στο tv box σου δοκίμασε την λύση του libreelec από bootable microSD.

https://forum.libreelec.tv/thread/5848-8-0-2a-experimental-libreelec-8-0-for-s912/

Link to comment
Share on other sites

Παιδια καλησπερα.Εχω το beelink m18 και ηθελα να συνδεσω ενα ασυρματο χειριστηριο xbox 360 οποτε αγορασα αυτο (http://www.ebay.ca/itm/262635730500) .Ενω η συνδεση τους εγινε πολυ γρηγορα και ευκολα με κινητο και tablet με το tvbox δεν μπορω να το συνδεσω.Εχει κανεις καποια ιδεα τι μπορει να φταιει;
Link to comment
Share on other sites

ηρθαν τα 2 mini 8s ii που πηρα απο ευρωπαικη αποθηκη του gearbest.

 

δυστυχως δε μπορω να τα δοκιμασω πληρως (δεν εχω dsl)

 

ανοιξα το ενα, περιηγηθηκα στο μενου, ολα οκ, αν και παρατηρησα κολληματα στο kodi. φυσικα με την πρωτη ευκαιρια θα το στρωσω

Link to comment
Share on other sites

Το kodi που είναι προεγκατεστημένο έρχεται πολύ φορτωμένο. Στο ίδιο box εγώ το ξήλωσα από τη πρώτη στιγμή.

Με το δικό μου σετάρισμα 3-4 add-ons, δεν κολλάει.

 

Στάλθηκε από το m2 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα στην παρέα,

Μου ήρθε χθες το MECOOL BB2 PRO το οποίο είναι πολύ καλύτερο tv box από το παλιότερο που είχα.

Έχει καλύτερη (άψογη) εικόνα, ωραίο design, μινι μέγεθος, θύρα optical, αξιοποιεί πλήρως το wifi, έχει πλήρως και λειτουργικό youtube κτλ.

Έχω όμως ένα θεματάκι: ενώ το google play κατεβάζει τα πάντα ( σε αντίθεση με άλλα tv box) δε μπορεί να κατεβάσει το netflix (δεν υπάρχει το netflix στο google play του συγκεκριμένου tv box).

Έχει προεγκατεστημένη μια παλαιότερη έκδοση (όπου δε δουλεύει η λειτουργία του download η οποία μερικές φορές μπορεί να είναι χρήσιμη).

Εγκατέστησα τα τελευταία netflix apk από εδώ https://www.apkmirror.com/apk/netflix-inc/netflix/

αλλά δε λειτουργούν, ξεκινά να παίζει η ταινία και μετά από 3 δευτερόλεπτα σταματάει.

Οπότε για να ξαναγυρίσω στο προεγκατεστημένο Netflix πρεπει να κάνω reset στο tv box.

Θεωρώ ότι έχουν προεγκατεστημένο το netflix επειδή κάποιο conflict θα παίζει.

Το θεωρώ δύσκολο να έχει ασχοληθεί κάποιος αλλά υπάρχει κάποια λύση?

Αν όχι έχει βρει κανείς που υπάρχει το latest firmware (που μπορεί να έχει καινούργιο version του Netflix) να το εγκαταστήσω με αυτό τον τρόπο?

Thanks in advance

Edited by chrisdon
Link to comment
Share on other sites

Το kodi που είναι προεγκατεστημένο έρχεται πολύ φορτωμένο. Στο ίδιο box εγώ το ξήλωσα από τη πρώτη στιγμή.

Με το δικό μου σετάρισμα 3-4 add-ons, δεν κολλάει.

 

Στάλθηκε από το m2 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Υπαρχει καποιο ετοιμο να περασω?

Θελω ταινίες και σειρες, με ελληνικους υποτιτλους.

Θενξ

 

Sent from my Letv-LeEco Le Max 2 X829 6/128 using Tapatalk!

Link to comment
Share on other sites

android 32 bit κατεβαζεις - περνας - τελος

 

ευχαριστω πολυ φιλος, ειχα κατεβασε την 64 bit γιατι το box μου λεει οτι ειναι 64 και ετοιμαζομουν να βαλω αυτη αλλα διαβασα το ποστ και περασα την 32. αφου δουλευει αρα ολα σωστα :)

Link to comment
Share on other sites

1 μέτρο καλώδιο δεν είναι μικρό. Επίσης αντάπτορες (female to male κλπ.) μπορούν να δημιουργούν επιπλέον προβλήματα και παρενέργειες. Η γνώμη μου είναι:

 

- Να βρεις ένα καλώδιο μικρού μήκους 20-30 εκ. ή όπως έχω ξαναγράψει να φτιάξεις ένα μόνος σου καταστρέφοντας και ενώνοντας δύο παλιά (συνήθως όλοι έχουμε τέτοια άχρηστα καλώδια από παλιά κινητά). Κρατώντας λοιπόν μόνο το USB male τμήμα του καλωδίου ενώνεις χρώμα με χρώμα και έχεις έτοιμο το καλώδιο (σε αυτή την περίπτωση μπορείς να το κάνεις και κάτω από 20εκ. π.χ. 10-15).

- Να χρησιμοποιήσεις οπωσδήποτε το "force erase all" διότι από αυτά που είπες για το πως μπρίκαρες το box υποθέτω ότι το χρειάζεται.Εάν δεις μάλιστα στον οδηγό που είχα επισυνάψει το έχει ως δεδομένο (στην επιλογή 6 ή 7 δεν θυμάμαι ακριβώς).

 

Εάν είσαι βιαστικός και θέλεις να δοκιμάσεις κάτι άλλο μπορείς την κατάλληλη στιγμή να συνδέσεις και τον αντάπτορα ρεύματος όπως έχει προταθεί αλλού με επιτυχία. Αυτό έχει μια λογική εξήγηση ότι βοηθάει στο να μην εμφανισθεί το μήνυμα "low power".

 

Επίσης εφόσον έχεις θύρα mini usb OTG (που όπως έγραψες μόνο σε αυτή αναγνωρίστηκε) ίσως θα μπορούσες να βρεις και καλώδιο mini USB m- USB m.

Τώρα είδα το ποστ σου! Θα τα δοκιμάσω κι αυτά μόλις ξαναβρώ λίγο χρόνο. Που θα πάει, θα το αναστήσω!
Link to comment
Share on other sites

Τρέχω το fake wifi , με το x posed χάνει σε ταχύτητα και δεν φορτώνειτηνπηγή ή με πετάει έξω.Την ίδια πηγή στο τηλέφωνο τν παίζει νεράκι.να υπάρχει καμία αναγούλα λόγω επειδή το έχω μόνο με εθερνετ;να μπερδεύεται το κουτί, χονδρικά εννοώ;

 

Στάλθηκε από το LG-D802 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Στοκ,ανημπορος να το ρουταρω
Link to comment
Share on other sites

......

Αν όχι έχει βρει κανείς που υπάρχει το latest firmware (που μπορεί να έχει καινούργιο version του Netflix) να το εγκαταστήσω με αυτό τον τρόπο?

Thanks in advance

 

Αυτο που δειχνει στο λινκ του youtube που εβαλες ειναι και το τελευταιο δεν εχω βρει καποιο αλλο σε ολο το νετ , το αμεσως πιο πριν ειναι το http://chinagadgetsreviews.com/download-latest-android-6-0-stock-firmware-mecool-bb2-pro-tv-box.html .

Οδηγός για αγορές από Aliexpress

Xiaomi Mi Max 2 , Xiaomi redmi note 4 pro , Xiaomi redmi note 5 , Teclast T98 4G MT8735P ,

Xiaomi Mibox S , Mecool M8s Pro , Roku express

Link to comment
Share on other sites

Χθες παρελαβα το mini m8s II με ενα IR remote κι οχι δυο οπως ειχα διαβασει οτι το δινουν κι οπως εγραψε ενας φιλος. απο την ευρωπαϊκη αποθηκη και ηρθε σε 15 μερες. το πηρε κανεις με αλλη συσκευασία; να παραγγειλω air mouse? διαβασα καλα για το viboton. τι λετε;

ευχαριστω

Link to comment
Share on other sites

Χθες παρελαβα το mini m8s II με ενα IR remote κι οχι δυο οπως ειχα διαβασει οτι το δινουν κι οπως εγραψε ενας φιλος. απο την ευρωπαϊκη αποθηκη και ηρθε σε 15 μερες. το πηρε κανεις με αλλη συσκευασία; να παραγγειλω air mouse? διαβασα καλα για το viboton. τι λετε;

ευχαριστω

Αν σε παιρνει παραγγειλε airmouse απο Κινα, αλλιως εδω κοστιζουν 20-25€

Mecool M8s Pro L - Magendaz' Nano Nexus Rom tv box /

YOKA KB2 - SuperCeleron RC3 Rom tv box / Mecool M8S Pro - Magendaz' Nano Nexus Rom tv box / Xiaomi Redmi 8 4/64 / Lenovo Yoga tab 3, 8", 4g

 

Life is like a cheap modem. You never know if you're gonna connected! :rolleyes:

Link to comment
Share on other sites

chrisserres ενα και στο δικό μου. Το λογικό αυτό είναι.

Ίσως στον φίλο που το έγραψε, βάλαν καταλάθος και δεύτερο.

 

Στάλθηκε από το m2 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Ένα καλό tv box που να μην είναι root;;; Θέλω να παίρνει την εφαρμογή του Netflix και να ενημερώνεται η εφαρμογή κανονικά μέσω playstore.

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 3 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Το κόλπο για το μαύρο στο κοντι γίνεται και σε άλλο κουτί εκτός από gt1? Έχω το gt1 και ένα acemax m12n με τον 912 στο μπελινκ το έκανα μια χαρά στο άλλο γίνετε η θα το μπρικαρο
Link to comment
Share on other sites

Το κόλπο για το μαύρο στο κοντι γίνεται και σε άλλο κουτί εκτός από gt1? Έχω το gt1 και ένα acemax m12n με τον 912 στο μπελινκ το έκανα μια χαρά στο άλλο γίνετε η θα το μπρικαρο

 

Αν εννοεις το κολπο με το build.prop , γινεται

Mecool M8s Pro L - Magendaz' Nano Nexus Rom tv box /

YOKA KB2 - SuperCeleron RC3 Rom tv box / Mecool M8S Pro - Magendaz' Nano Nexus Rom tv box / Xiaomi Redmi 8 4/64 / Lenovo Yoga tab 3, 8", 4g

 

Life is like a cheap modem. You never know if you're gonna connected! :rolleyes:

Link to comment
Share on other sites

1 μέτρο καλώδιο δεν είναι μικρό. Επίσης αντάπτορες (female to male κλπ.) μπορούν να δημιουργούν επιπλέον προβλήματα και παρενέργειες. Η γνώμη μου είναι:

 

- Να βρεις ένα καλώδιο μικρού μήκους 20-30 εκ. ή όπως έχω ξαναγράψει να φτιάξεις ένα μόνος σου καταστρέφοντας και ενώνοντας δύο παλιά (συνήθως όλοι έχουμε τέτοια άχρηστα καλώδια από παλιά κινητά). Κρατώντας λοιπόν μόνο το USB male τμήμα του καλωδίου ενώνεις χρώμα με χρώμα και έχεις έτοιμο το καλώδιο (σε αυτή την περίπτωση μπορείς να το κάνεις και κάτω από 20εκ. π.χ. 10-15).

- Να χρησιμοποιήσεις οπωσδήποτε το "force erase all" διότι από αυτά που είπες για το πως μπρίκαρες το box υποθέτω ότι το χρειάζεται.Εάν δεις μάλιστα στον οδηγό που είχα επισυνάψει το έχει ως δεδομένο (στην επιλογή 6 ή 7 δεν θυμάμαι ακριβώς).

 

Εάν είσαι βιαστικός και θέλεις να δοκιμάσεις κάτι άλλο μπορείς την κατάλληλη στιγμή να συνδέσεις και τον αντάπτορα ρεύματος όπως έχει προταθεί αλλού με επιτυχία. Αυτό έχει μια λογική εξήγηση ότι βοηθάει στο να μην εμφανισθεί το μήνυμα "low power".

 

Επίσης εφόσον έχεις θύρα mini usb OTG (που όπως έγραψες μόνο σε αυτή αναγνωρίστηκε) ίσως θα μπορούσες να βρεις και καλώδιο mini USB m- USB m.

Τζίφος μέχρι στιγμής. Δοκίμασα και force erase all και με καλώδιο mini USB m- USB m (μικρό, 10 εκατοστά). Και με οδοντογλυφίδα και χωρίς. Η διαδικασία κολλάει συνεχώς στο ίδιο σημείο (7% formatting) και βγάζει το ίδιο error όπως και πριν. Δοκίμασα και να συνδέσω στο ρεύμα αλλά δεν άλλαξε κάτι. Έτσι κι αλλιώς δεν πρέπει να ήταν αυτό το πρόβλημα γιατί το low power μου το είχε εμφανίσει μόνο μια φορά. Ο αγώνας συνεχίζεται.
Link to comment
Share on other sites

Τζίφος μέχρι στιγμής. Δοκίμασα και force erase all και με καλώδιο mini USB m- USB m (μικρό, 10 εκατοστά). Και με οδοντογλυφίδα και χωρίς. Η διαδικασία κολλάει συνεχώς στο ίδιο σημείο (7% formatting) και βγάζει το ίδιο error όπως και πριν. Δοκίμασα και να συνδέσω στο ρεύμα αλλά δεν άλλαξε κάτι. Έτσι κι αλλιώς δεν πρέπει να ήταν αυτό το πρόβλημα γιατί το low power μου το είχε εμφανίσει μόνο μια φορά. Ο αγώνας συνεχίζεται.

Γιατι δεν δοκιμαζεις την μεθοδο sd card που ειναι πιο γρηγορη και ευκολη?

Mecool M8s Pro L - Magendaz' Nano Nexus Rom tv box /

YOKA KB2 - SuperCeleron RC3 Rom tv box / Mecool M8S Pro - Magendaz' Nano Nexus Rom tv box / Xiaomi Redmi 8 4/64 / Lenovo Yoga tab 3, 8", 4g

 

Life is like a cheap modem. You never know if you're gonna connected! :rolleyes:

Link to comment
Share on other sites

Το mini 8s ii δε περιπτωση που χαλασει το τηλεχειριστήριο, πως το θετουμε σε λειτουργια? Δεν είδα κάποιο κουμπί

 

Sent from my Letv-LeEco Le Max 2 X829 6/128 using Tapatalk!

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...