Jump to content

Android TV Box


spyrosrotary
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Έχω ένα wintel TV box τετραπύρηνο με υποτίθεται dual boot αλλά όταν το ανοίξω φορτώνει μόνο τα windows 10. Το μενού που έχω δει σε video YouTube δεν υπάρχει. Ξέρει κανείς τρόπο να το επαναφέρω και αν αναβαθμίζεται και από 4.4 σε 6 πχ? Ευχαριστώ πολύ

 

Στάλθηκε από το P9000_Lite μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Δωσε λεπτομερειες, μαρκα, μοντελο κ.λ.π , αλλιως ειναι καπως αοριστο ετσι οπως το περιγραφεις

Mecool M8s Pro L - Magendaz' Nano Nexus Rom tv box /

YOKA KB2 - SuperCeleron RC3 Rom tv box / Mecool M8S Pro - Magendaz' Nano Nexus Rom tv box / Xiaomi Redmi 8 4/64 / Lenovo Yoga tab 3, 8", 4g

 

Life is like a cheap modem. You never know if you're gonna connected! :rolleyes:

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 21,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

  • junglist

    1093

  • gatos814

    1258

  • makis1024

    549

  • ath156

    1771

Wintel w8 dual boot γράφει με 2/32 GB. Δε ξέρω τι άλλο χρειάζεσαι. Σε ευχαριστώ πολύ

 

Στάλθηκε από το P9000_Lite μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Συνηθως ολα τα dual boot Μηχανακια , οταν εισαι στα windows εχει εκει που ειναι το power off επιλογη reboot to Android .

Το τσεκαρες αυτο ?

Αλλιως μπαινεις στο bios και βλεπεις την ρυθμιση boot για να σου βγαζει το μενου.

 

Δεν μας ειπες εαν ειναι καινουργιο το μηχανακι ή το ειχες και τωρα στο παρουσιασε

Οδηγός για αγορές από Aliexpress

Xiaomi Mi Max 2 , Xiaomi redmi note 4 pro , Xiaomi redmi note 5 , Teclast T98 4G MT8735P ,

Xiaomi Mibox S , Mecool M8s Pro , Roku express

Link to comment
Share on other sites

Το πήρα από δεύτερο χέρι και πότε δεν είδα το μενού αυτό. Το μόνο που δεν έχω δει είναι στο bios. Με f1 φαντάζομαι η Del μπαίνω ε? Μόλις γυρίσω θα τσεκάρω όλα αυτά που μου έγραψες, να είσαι καλά

 

Στάλθηκε από το P9000_Lite μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδια τι γινεται με το gt1 με εχει τρελανει με το μηνυμα η ταδε εφαρμογη σταματησε νομιζα το εκανε μονο στο πλει στορ αλλα το κανει παντου τελικα το acemax m12n ειναι πολυ ποιο σταθερο
Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδια τι γινεται με το gt1 με εχει τρελανει με το μηνυμα η ταδε εφαρμογη σταματησε νομιζα το εκανε μονο στο πλει στορ αλλα το κανει παντου τελικα το acemax m12n ειναι πολυ ποιο σταθερο

Κατι εχει γινει λαθος.......:)

Βλέπουμε διαβάζουμε και ακούμε ΠΑΝΤΑ.......ANT1 (Tv Web and Radio)

Mήν βαράτε εμάς τους δημοσιογράφους τήν δουλεία μας κάνουμε......

Link to comment
Share on other sites

Κατι εχει γινει λαθος.......:)

 

Τι μου εχει σπασει τα νευρα φιλε μου δεν του εκανα και κατι εκτος απο το κολπο για το μαυρο του κοντι

Link to comment
Share on other sites

Τι μου εχει σπασει τα νευρα φιλε μου δεν του εκανα και κατι εκτος απο το κολπο για το μαυρο του κοντι

 

Βαλε την 113 και εισαι jet

SONY EXPERIA NEOV. THL T200. LeTv X900+. Xiaomi Mi Max 3
Link to comment
Share on other sites

Εγώ. Έβαλα το Λαπτοπ στην θέση του κουτιού και ησύχασα από σκοταδια και διάφορες χαζομάρες

 

Εφόσον έχεις συνεχώς πρόβλημα γιατί δεν χρησιμοποιείς την παραπάνω ιδέα που μας είχες παρουσιάσει ως ιδανική λύση πριν λίγο καιρό?

My TVboxes : H96 max X3 4/32 , HK1 Box 4/32 , X88 King 4/128 , Beelink GT1 2/16, TOX3, X96 max Plus 4/32 (2101w)

Link to comment
Share on other sites

Εφόσον έχεις συνεχώς πρόβλημα γιατί δεν χρησιμοποιείς την παραπάνω ιδέα που μας είχες παρουσιάσει ως ιδανική λύση πριν λίγο καιρό?

 

Γιατι το λαπτοπ χαλασε εσυ τι προβλημα εχεις ?

 

----- προσθήκη μηνύματος 3 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Βαλε την 113 και εισαι jet

 

Φιλε μου δεν εχω ιδεα πως να το κανω

Η 113 ποια ειναι ?

Link to comment
Share on other sites

Φιλε μου δεν εχω ιδεα πως να το κανω

Η 113 ποια ειναι ?

 

Μπαινεις , διαβαζεις και λυνονται ολες οι αποριες σου

http://www.bee-link.com/forum.php

 

**Μεγαλη προσοχη μην την πατησετε σαν τον @donkixoths .

Η καθε ρομ ειναι για συγκεκριμενο Serial Number .

Αναλογα το Serial που εχεις κατεβαζεις την αναλογη ρομ

Πχ "Serial Number: S and G used same firmware 9377 for SN A912 used firmware 6255. Is it only the WiFi chipset"

Edited by villasg

Οδηγός για αγορές από Aliexpress

Xiaomi Mi Max 2 , Xiaomi redmi note 4 pro , Xiaomi redmi note 5 , Teclast T98 4G MT8735P ,

Xiaomi Mibox S , Mecool M8s Pro , Roku express

Link to comment
Share on other sites

 

ΜΕΓΑΛΗ ΠΡΟΣΟΧΗ

Αυτη που δωθηκε ειναι για μηχανηματα STANDARD EDITION και οχι ULTIMATE με QCA9377 δηλαδη το Serial Number ξεκινα με S ή G

 

----- προσθήκη μηνύματος 62 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

 

ΟΧΙ

 

Ειπαμε μπειτε και διαβαστε αλλιως αφηστε το μηχανακι οπως ειναι

http://www.bee-link.com/forum.php

 

----- προσθήκη μηνύματος 6 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Εδω ειναι για 3G+32G(ultimate edition) QCA937 με serial Που ξεκινα απο S912 ή G912

http://www.bee-link.com/Beelink-3207-1-1.html

 

Εδω ειναι για 3G+32G(Ultimate edition) AP6255 με serial

http://www.bee-link.com/Beelink-3925-1-1.html

Οδηγός για αγορές από Aliexpress

Xiaomi Mi Max 2 , Xiaomi redmi note 4 pro , Xiaomi redmi note 5 , Teclast T98 4G MT8735P ,

Xiaomi Mibox S , Mecool M8s Pro , Roku express

Link to comment
Share on other sites

ΜΕΓΑΛΗ ΠΡΟΣΟΧΗ

Αυτη που δωθηκε ειναι για μηχανηματα STANDARD EDITION και οχι ULTIMATE με QCA9377 δηλαδη το Serial Number ξεκινα με S ή G

 

----- προσθήκη μηνύματος 62 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

 

ΟΧΙ

 

Ειπαμε μπειτε και διαβαστε αλλιως αφηστε το μηχανακι οπως ειναι

http://www.bee-link.com/forum.php

 

----- προσθήκη μηνύματος 6 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Εδω ειναι για 3G+32G(ultimate edition) QCA937 με serial Που ξεκινα απο S912 ή G912

http://www.bee-link.com/Beelink-3207-1-1.html

 

Εδω ειναι για 3G+32G(Ultimate edition) AP6255 με serial

http://www.bee-link.com/Beelink-3925-1-1.html

 

Φίλε μου έχεις δίκιο αλλά έλα που από αγγλικά είμαι μπουμπουνας :O

Το δικό μου πάντως δεν είναι με 3 γιγα είναι με δύο και 16 ρομ

Υγ θα το άφηνα έτσι δεν είμαι από αυτούς που το ψάχνουν αλλά το κουτί έχει θέματα

Edited by mples
Link to comment
Share on other sites

Φίλε μου έχεις δίκιο αλλά έλα που από αγγλικά είμαι μπουμπουνας :O

Το δικό μου πάντως δεν είναι με 3 γιγα είναι με δύο και 16 ρομ

Υγ θα το άφηνα έτσι δεν είμαι από αυτούς που το ψάχνουν αλλά το κουτί έχει θέματα

 

Το κουτί δεν έχει θέμα, απλώς πρέπει να ξέρεις τι κάνεις ή να αφιερώσεις λίγο χρόνο για να ενημερωθείς πριν κάνεις κάποια ενέργεια.

 

Το ΜΟΝΟ που πραγματικά πρέπει να προσέξει κάποιος (όπως ήδη τονίσθηκε προηγουμένως από άλλους) είναι τι είδους chipset για WiFi έχεις (9377 ή 6255 που εύκολα βρίσκεις από το serial number του κουτιού σου) ώστε να κατεβάσεις το σωστό firmware.

 

Παρεπιπτόντως το κουτί έχει και πολλά custom firmawares στο freaktab που τα κρίνω εξαιρετικά παρόλο που εγώ προσωπικά επιμένω στην έκδοση V8b του superceleron.

My TVboxes : H96 max X3 4/32 , HK1 Box 4/32 , X88 King 4/128 , Beelink GT1 2/16, TOX3, X96 max Plus 4/32 (2101w)

Link to comment
Share on other sites

Το κουτί δεν έχει θέμα, απλώς πρέπει να ξέρεις τι κάνεις ή να αφιερώσεις λίγο χρόνο για να ενημερωθείς πριν κάνεις κάποια ενέργεια.

 

Το ΜΟΝΟ που πραγματικά πρέπει να προσέξει κάποιος (όπως ήδη τονίσθηκε προηγουμένως από άλλους) είναι τι είδους chipset για WiFi έχεις (9377 ή 6255 που εύκολα βρίσκεις από το serial number του κουτιού σου) ώστε να κατεβάσεις το σωστό firmware.

 

Παρεπιπτόντως το κουτί έχει και πολλά custom firmawares στο freaktab που τα κρίνω εξαιρετικά παρόλο που εγώ προσωπικά επιμένω στην έκδοση V8b του superceleron.

Το δικο μου ειναι 9377 αν ξερεις μια καλη ρομ και πως θα την περασω θα ημουν υποχρεος

Link to comment
Share on other sites

Το δικο μου ειναι 9377 αν ξερεις μια καλη ρομ και πως θα την περασω θα ημουν υποχρεος

 

Το ότι είναι 9377 πως το βρήκες? Γιατί εάν χρησιμοποίησες κάποια εφαρμογή αυτές πολλές φορές δίνουν λάθος. Μόνο από το serial number.

Άρα πες μας το δικό σου με τι αρχίζει (γράμματα).

My TVboxes : H96 max X3 4/32 , HK1 Box 4/32 , X88 King 4/128 , Beelink GT1 2/16, TOX3, X96 max Plus 4/32 (2101w)

Link to comment
Share on other sites

Πριν κανετε οτιδηποτε βρειτε και μαθετε πως θα ξε-brikarete την συσκευη αμα γινει μ@λ@κια .

Μπειτε στο φορουμ της Beelink Και δειτε ποσοι μπρικαραν το boxΑκι τους

Οδηγός για αγορές από Aliexpress

Xiaomi Mi Max 2 , Xiaomi redmi note 4 pro , Xiaomi redmi note 5 , Teclast T98 4G MT8735P ,

Xiaomi Mibox S , Mecool M8s Pro , Roku express

Link to comment
Share on other sites

Πριν κανετε οτιδηποτε βρειτε και μαθετε πως θα ξε-brikarete την συσκευη αμα γινει μ@λ@κια .

Μπειτε στο φορουμ της Beelink Και δειτε ποσοι μπρικαραν το boxΑκι τους

 

Σωστά.!

Συνήθως επανέρχεται με κατάλληλη χρήση του USB Tool (σωστή χρήση του και επιμονή και υπομονή).

Έσχατη λύση βέβαια είναι να κάνεις "short 2 pins", δηλαδή ενώνοντας κατάλληλα τα σχετικά 2 pins (που δεν συνιστάται σε αρχάριους και προυποθέτει άνοιγμα του κουτιού). Όμως τελικά πρακτικά το GT1 (standard 2-16GB) είναι "unbricable".

My TVboxes : H96 max X3 4/32 , HK1 Box 4/32 , X88 King 4/128 , Beelink GT1 2/16, TOX3, X96 max Plus 4/32 (2101w)

Link to comment
Share on other sites

Το ότι είναι 9377 πως το βρήκες? Γιατί εάν χρησιμοποίησες κάποια εφαρμογή αυτές πολλές φορές δίνουν λάθος. Μόνο από το serial number.

Άρα πες μας το δικό σου με τι αρχίζει (γράμματα).

 

S/N φιλε μου

Link to comment
Share on other sites

Συνήθως επανέρχεται με κατάλληλη χρήση του USB Tool (σωστή χρήση του και επιμονή και υπομονή).

Ποια είναι η σωστή χρήση? Έχω βρει 2-3 οδηγούς, ο καθένας τα λέει διαφορετικά. Αν έχεις κάποιον οδηγό τσεκαρισμένο θα ήθελα να δοκιμάσω. Έχω ένα μπρικαρισμένο G2.

Link to comment
Share on other sites

Ποια είναι η σωστή χρήση? Έχω βρει 2-3 οδηγούς, ο καθένας τα λέει διαφορετικά. Αν έχεις κάποιον οδηγό τσεκαρισμένο θα ήθελα να δοκιμάσω. Έχω ένα μπρικαρισμένο G2.

 

Εάν θέλεις ρίξε μια ματιά στη ανάρτησή μου στη σελίδα 501 (κυρίως) καθώς και σε αυτές των σελίδων 522 έως 526 (για να αποφύγεις άλλα προβλήματα που παρουσιάζονται π.χ. κατάλληλο-μικρού μήκους καλώδιο USB male-USB male).

 

Επιμένω στην μέθοδο (που έχω δοκιμάσει επανειλημένα) όπου δεν πατάς το reset button. Απλώς χρειάζεται σωστή εγκατάσταση drivers (η beelink προτείνει USB Tool v.2.0.5.15 αρχικά όμως πιστεύω ότι μετά μπορείς να πας και σε επόμενη) και πιθανώς λίγες ή πολλές επαναλήψεις της διαδικασίας.

My TVboxes : H96 max X3 4/32 , HK1 Box 4/32 , X88 King 4/128 , Beelink GT1 2/16, TOX3, X96 max Plus 4/32 (2101w)

Link to comment
Share on other sites

Ωραίος, σ' ευχαριστώ πολύ. Θα τα διαβάσω προσεκτικά.

Οι μέθοδοι που δοκίμασα ήταν με πάτημα του reset button και οι εκδόσεις usb burning tool ήταν άλλες από τη 2.0.5.15 που λες. Άρα υπάρχει ελπίδα να το αναστήσω το κουτί!

Edited by letom
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...