Jump to content

Android TV Box


spyrosrotary
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Σε ευχαριστώ πολύ ξέρεις για να περάσω την ρομ από ρικοβερι αν θέλει ρουτ?

Που το λεει οτι θελει recovery για να την περασεις? Εγω εχω περασει δυο ρομ του sc, η μια με φλασαρισμα με pc και η αλλη με την μεθοδο της sd card.

Mecool M8s Pro L - Magendaz' Nano Nexus Rom tv box /

YOKA KB2 - SuperCeleron RC3 Rom tv box / Mecool M8S Pro - Magendaz' Nano Nexus Rom tv box / Xiaomi Redmi 8 4/64 / Lenovo Yoga tab 3, 8", 4g

 

Life is like a cheap modem. You never know if you're gonna connected! :rolleyes:

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 21,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

  • junglist

    1093

  • gatos814

    1258

  • makis1024

    549

  • ath156

    1771

Που το λεει οτι θελει recovery για να την περασεις? Εγω εχω περασει δυο ρομ του sc, η μια με φλασαρισμα με pc και η αλλη με την μεθοδο της sd card.

Εδώ φίλε μου http://freaktab.com/forum/tv-player-support/amlogic-based-tv-players/s912/others-aml-s912/firmware-roms-tools-by/598307-rom-mxq-m12n-superceleron-v1-0-rom

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα στην παρέα έχω ένα Beelink GT1 και θέλω να του περάσω την τελευταία αναβάθμιση χειροκίνητα όχι ΟΤΑ έχει κάνεις ιδέα το πώς γίνετε γιατί από το site δεν κατάλαβα το πώς!!

 

Στάλθηκε από το SM-G935F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

 

Κανενα , απεφυγε το Rockchip και το 1gb ram και το Nadroid 5.

Προσανατολίσου σε S912 και 2gb ram και android 6

 

----- προσθήκη μηνύματος 6 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Καλημέρα στην παρέα έχω ένα Beelink GT1 και θέλω να του περάσω την τελευταία αναβάθμιση χειροκίνητα όχι ΟΤΑ έχει κάνεις ιδέα το πώς γίνετε γιατί από το site δεν κατάλαβα το πώς!!

 

Στάλθηκε από το SM-G935F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

http://www.bee-link.com/Beelink-2423-1-1.html

Same way

http://www.bee-link.com/Beelink-2410-1-1.html

http://www.bee-link.com/Beelink-2412-1-1.html

Οδηγός για αγορές από Aliexpress

Xiaomi Mi Max 2 , Xiaomi redmi note 4 pro , Xiaomi redmi note 5 , Teclast T98 4G MT8735P ,

Xiaomi Mibox S , Mecool M8s Pro , Roku express

Link to comment
Share on other sites

Σε gt1 πως φτιαχνουμε την μαυρη οθονη στο κοντι?

 

 

Οδηγός για αγορές από Aliexpress

Xiaomi Mi Max 2 , Xiaomi redmi note 4 pro , Xiaomi redmi note 5 , Teclast T98 4G MT8735P ,

Xiaomi Mibox S , Mecool M8s Pro , Roku express

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ το έκανα και είναι οκ ξέχασα όμως να σας ρωτήσω γιατι μου βγάζει συνέχεια το μήνυμα ότι το πλειστορ σταμάτησε
Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ το έκανα και είναι οκ ξέχασα όμως να σας ρωτήσω γιατι μου βγάζει συνέχεια το μήνυμα ότι το πλειστορ σταμάτησε

 

Αντε κανε και αυτο τωρα που εχεις και τον ES File .....

 

 

How resolve: "Google Play Store has stopped" issue

 

The solution on how to update Google Play Store....

You need something like Root Explorer app.....

1: κανε ενα Backup το αρχειο απο :system/priv-app/phonesky/Phonesky.apk < that is Google Play Store

2 : Κατεβασε το Google Play Store 7.8.32.P-all [0] [PR] 155589865.apk απο το apkmirror

3: Μετονομασε το Google Play Store 7.8.32.P-all [0] [PR] 155589865.apk που κατεβασες σε Phonesky.apk

4:Αντεγραψε το στο φακελο system/priv-app/phonesky/

5:Το πιο σημαντικο αλλαξε τpermisions σε rw-r- r για το Phonesky.apk

Τελος: Κανε μια επανεκκινηση .

Οδηγός για αγορές από Aliexpress

Xiaomi Mi Max 2 , Xiaomi redmi note 4 pro , Xiaomi redmi note 5 , Teclast T98 4G MT8735P ,

Xiaomi Mibox S , Mecool M8s Pro , Roku express

Link to comment
Share on other sites

Τέτοια μυνήματα συνήθως διορθώνονται με διαγραφή του google λογαριασμου και επειτα εκκαθάριση δεδομένων στα

Google Playstore

Υπηρεσίες google play

Πλαίσιο υπηρεσιών google

Πρόγραμμα διαχείρισης λήψεων,

μετά τις εκκαθαρίσεις κάνεις reboot και ξαναπερνας τον λογαριασμό σου google.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα και από μένα , ενδιαφέρομαι και εγώ για android box αλλά δεν έχω ιδέα. Το θέλω κυρίως για kodi αλλά και για εφαρμογές! Τι μου προτείνεται να αγοράσω; προτιμώ αγορά κυρίως από AliExpress! Ευχαριστώ

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Κατέβασα από το φόρουμ του beelink gt1 το update fix που υποτίθεται φτιάχνει το πρόβλημα με το μήνυμα διακοπής του playstore και μου χάλασε το wifi μετά το update δεν μπορούσα να ενεργοποιήσω πλέον το wifi!! :mad: :mad: :mad:
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα και από μένα , ενδιαφέρομαι και εγώ για android box αλλά δεν έχω ιδέα. Το θέλω κυρίως για kodi αλλά και για εφαρμογές! Τι μου προτείνεται να αγοράσω; προτιμώ αγορά κυρίως από AliExpress! Ευχαριστώ

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

 

Βρες κατι απο ευρωπαικη αποθηκη να ερθει γρηγορα και να μην εχεις το αγχος του τελωνειου. Κοιταξε προς s912 , με ddr4 ram που ειναι σχετικα φτηνοι και καλοι

Mecool M8s Pro L - Magendaz' Nano Nexus Rom tv box /

YOKA KB2 - SuperCeleron RC3 Rom tv box / Mecool M8S Pro - Magendaz' Nano Nexus Rom tv box / Xiaomi Redmi 8 4/64 / Lenovo Yoga tab 3, 8", 4g

 

Life is like a cheap modem. You never know if you're gonna connected! :rolleyes:

Link to comment
Share on other sites

Κατέβασα από το φόρουμ του beelink gt1 το update fix που υποτίθεται φτιάχνει το πρόβλημα με το μήνυμα διακοπής του playstore και μου χάλασε το wifi μετά το update δεν μπορούσα να ενεργοποιήσω πλέον το wifi!! :mad: :mad: :mad:

 

Μαλλον κατεβασες για αλλο wifi chip , τι Serial εχεις και ποιο fw κατεβασες ?

Εαν κατεβασες αυτο : http://www.bee-link.com/Beelink-3410-1-1.html να ξερεις ειναι για το QCA9377

"Serial Number: S and G used same firmware 9377 for SN A912 used firmware 6255. Is it only the WiFi chipset"

Edited by villasg

Οδηγός για αγορές από Aliexpress

Xiaomi Mi Max 2 , Xiaomi redmi note 4 pro , Xiaomi redmi note 5 , Teclast T98 4G MT8735P ,

Xiaomi Mibox S , Mecool M8s Pro , Roku express

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα και από μένα , ενδιαφέρομαι και εγώ για android box αλλά δεν έχω ιδέα. Το θέλω κυρίως για kodi αλλά και για εφαρμογές! Τι μου προτείνεται να αγοράσω; προτιμώ αγορά κυρίως από AliExpress! Ευχαριστώ

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

 

παρε το Mini 8s ii 2/8 απ την ευρωπαικη αποθηκη του gearbest

Link to comment
Share on other sites

παρε το Mini 8s ii 2/8 απ την ευρωπαικη αποθηκη του gearbest

 

 

αν το θελει να δουλευει με wifi καλυτερα μακρια απο αυτο νομιζω το χειροτερο κουτι σε wifi φιλε μου

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά. Παρήγγειλα 2 Beelink GT1 την έκδοση με τα 2GB RAM / 32GB ROM. Διαβάζω για μια ευπάθεια που υπάρχει στους υπότιτλους με την οποία αποκτάει κάποιος πρόσβαση στο σύστημα και πρέπει να γίνουν αναβάθμιση οι media players ώστε να μην έχουμε πρόβλημα. Επειδή δεν έχω ασχοληθεί πολύ με tv box είδα ότι το συγκεκριμένο έρχεται με προεγκατεστημένο το kodi 16,1 και η τελευταία ενημέρωση είναι η 17,2. Κάνω αναβάθμιση μέσα από το store ή πρέπει να κατεβάσω αρχείο apk και να την περάσω; Χρειάζεται κάποια άλλη διαδικασία; Ευχαριστώ.
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά. Παρήγγειλα 2 Beelink GT1 την έκδοση με τα 2GB RAM / 32GB ROM. Διαβάζω για μια ευπάθεια που υπάρχει στους υπότιτλους με την οποία αποκτάει κάποιος πρόσβαση στο σύστημα και πρέπει να γίνουν αναβάθμιση οι media players ώστε να μην έχουμε πρόβλημα. Επειδή δεν έχω ασχοληθεί πολύ με tv box είδα ότι το συγκεκριμένο έρχεται με προεγκατεστημένο το kodi 16,1 και η τελευταία ενημέρωση είναι η 17,2. Κάνω αναβάθμιση μέσα από το store ή πρέπει να κατεβάσω αρχείο apk και να την περάσω; Χρειάζεται κάποια άλλη διαδικασία; Ευχαριστώ.

Απεγκατάσταση αυτής που θα βρεις μέσα και εγκατάσταση αυτής που υπάρχει στο playstore.

Link to comment
Share on other sites

Απεγκατάσταση αυτής που θα βρεις μέσα και εγκατάσταση αυτής που υπάρχει στο playstore.

Α είναι τόσο απλό; Τέλεια τότε, ευχαριστώ πολύ!

Link to comment
Share on other sites

Έχω ένα wintel TV box τετραπύρηνο με υποτίθεται dual boot αλλά όταν το ανοίξω φορτώνει μόνο τα windows 10. Το μενού που έχω δει σε video YouTube δεν υπάρχει. Ξέρει κανείς τρόπο να το επαναφέρω και αν αναβαθμίζεται και από 4.4 σε 6 πχ? Ευχαριστώ πολύ

 

Στάλθηκε από το P9000_Lite μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...