Jump to content

Android TV Box


spyrosrotary
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Δεν το δοκίμασα, αλλά αν θυμάμαι καλά λίγα κουμπιά.

Μπαταρία, με 2 ώρες KODI καθημερινές και 5-6 ώρες στα ΣΚ,σίγουρα 1 βδομάδα.

 

Sent from my m1 note using Tapatalk

 

Έχεις κάποιο link για αγορά;

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 21,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

  • junglist

    1093

  • gatos814

    1241

  • makis1024

    547

  • ath156

    1754

Δεν εχω ιδεα πως να τηη περασω φιλε μου :worry:

 

Μα ειναι αυτη που εχεις γιατι να την περασεις ( αυτο σημανει STOCK )

anyway αμα κτεβασεις την ρομ εχει οδηγιες

Οδηγός για αγορές από Aliexpress

Xiaomi Mi Max 2 , Xiaomi redmi note 4 pro , Xiaomi redmi note 5 , Teclast T98 4G MT8735P ,

Xiaomi Mibox S , Mecool M8s Pro , Roku express

Link to comment
Share on other sites

Οι πιο πολλοι κινεζοι δεν δινουν ποτε σε ΟΤΑ τα φρεσκα .

Κατεβασε και περνα την μονο σου .

Απο οτι βλεπω δεν υπαρχει νεα παρα μονο η Stock ! ! !

http://chinagadgetsreviews.com/download-latest-android-6-0-stock-firmware-acemax-m12n-tv-box.html

Ευχαριστώ για τη σελίδα,εχω amlogic Η96 pro και φοράω firmware 28 Δεκεμβρίου..

Έχουν βγει λοιπόν αλλα 5-6 απ'οτι βλέπω με το τελευταίο μεσα Μαρτίου.

Κατεβάζω τελευταιο και φλασαρω άφοβα;

Να μην παίρνει ΟΤΑ επειδή είναι root;

Να υποθέσω γίνεται format με καθαρή εγκατάσταση;

Changelog ή ζητάω πολλά;

 

Αν θέλει κάποιος τις οδηγίες υπαρχουν μέσα στη ρομ,αν θέλετε τις ανεβαζω καπου :)

Link to comment
Share on other sites

Το πήρα το καινούργιο το mecool m8s pro και είναι αρκετά καλό για τα λεφτά του.

Παίζει τυπικά για s912 αλλά είναι σχετικά φθηνό και έχει android 7.1 .

Link to comment
Share on other sites

Μα ειναι αυτη που εχεις γιατι να την περασεις ( αυτο σημανει STOCK )

anyway αμα κτεβασεις την ρομ εχει οδηγιες

Μα η τελευταια ειναι ρουτ εγω δεν ειμαι ρουτ

 

Επισεις εκτος απο την εργοστασιακη ρομ υπαρχει η σουπερσελερον μ12ν :blink:

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ για τη σελίδα,εχω amlogic Η96 pro και φοράω firmware 28 Δεκεμβρίου..

Έχουν βγει λοιπόν αλλα 5-6 απ'οτι βλέπω με το τελευταίο μεσα Μαρτίου.

Κατεβάζω τελευταιο και φλασαρω άφοβα;

Να μην παίρνει ΟΤΑ επειδή είναι root;

Να υποθέσω γίνεται format με καθαρή εγκατάσταση;

Changelog ή ζητάω πολλά;

 

Αν θέλει κάποιος τις οδηγίες υπαρχουν μέσα στη ρομ,αν θέλετε τις ανεβαζω καπου :)

 

Το root δενεχει καμμια σχεση

Ποτε δεν ειναι αφοβα .

Απλα πρεπει να διπλοτσεκαρεις τι κανεις και τι κατεβαζεις ( πχ εχεις Η96 σκετο ΔΕΝ κατεβαζεις για pro ή pro+ )

Και για πιο ασφαλεια το κανεις με sd card οπως ακριβως λενε οι οδηγιες .

Εαν εχει μεσα αρχειο ΟΤΑ [ like xxxx_xxxx-ota-2017xxxx , ayto einai apla paradeigma ] γλιτωνεις το φορματ και κανει μονο update μεσα απο τον updater .

 

Changelog :lol::lol::lol::lol::lol:

 

* Firmware βλεπεις και εδω : https://androidtvbox.eu/category/firmware/

 

----- προσθήκη μηνύματος 65 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Μα η τελευταια ειναι ρουτ εγω δεν ειμαι ρουτ

 

Επισεις εκτος απο την εργοστασιακη ρομ υπαρχει η σουπερσελερον μ12ν :blink:

 

Δωσε επακριβως ποιο μηχανημα εχεις

 

----- προσθήκη μηνύματος 10 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Το πήρα το καινούργιο το mecool m8s pro και είναι αρκετά καλό για τα λεφτά του.

Παίζει τυπικά για s912 αλλά είναι σχετικά φθηνό και έχει android 7.1 .

 

Με 54€ σε Gerabest και geekbuying ακουγετε καλο , απλα εγω με την Mecool δεν τα παω καλα μετα την επαφη που ειχα για αρκετο καιρο με το BB2 pro ( hardware μια χαρα , υποστήριξη μηδενικη , ΟΤΑ ποτε και νεα ρομ ψαχνοντας στο net , Launcher κακος μη παραμτροποιησιμος , δεν φευγει με τιποτα το Tvcenter , και κουλα διαφορα σε software )

Οδηγός για αγορές από Aliexpress

Xiaomi Mi Max 2 , Xiaomi redmi note 4 pro , Xiaomi redmi note 5 , Teclast T98 4G MT8735P ,

Xiaomi Mibox S , Mecool M8s Pro , Roku express

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ για τη σελίδα,εχω amlogic Η96 pro και φοράω firmware 28 Δεκεμβρίου..

Έχουν βγει λοιπόν αλλα 5-6 απ'οτι βλέπω με το τελευταίο μεσα Μαρτίου.

Κατεβάζω τελευταιο και φλασαρω άφοβα;

Να μην παίρνει ΟΤΑ επειδή είναι root;

Να υποθέσω γίνεται format με καθαρή εγκατάσταση;

Changelog ή ζητάω πολλά;

 

Αν θέλει κάποιος τις οδηγίες υπαρχουν μέσα στη ρομ,αν θέλετε τις ανεβαζω καπου :)

Μισο λεπτο, εισαι σιγουρος οτι εχουν βγει 5-6 ΟΤΑ για το μηχανημα σου? Μηπως ειναι custom rom? Αν ειναι ολες OTA θα πρεπει να ερθουν ολες μια μια και να κανεις καθε φορα την αναβαθμιση μεχρι την τελευταια. Αν φλασαρεις τα χανεις ολα και ξαναστηνεις το box εκτος και αν οι οδηγιες λενε οτι φλασαρεις μεσω TWRP και απλως αναβαθμιζεις καποια αρχεια.

Mecool M8s Pro L - Magendaz' Nano Nexus Rom tv box /

YOKA KB2 - SuperCeleron RC3 Rom tv box / Mecool M8S Pro - Magendaz' Nano Nexus Rom tv box / Xiaomi Redmi 8 4/64 / Lenovo Yoga tab 3, 8", 4g

 

Life is like a cheap modem. You never know if you're gonna connected! :rolleyes:

Link to comment
Share on other sites

Το root δενεχει καμμια σχεση

Ποτε δεν ειναι αφοβα .

Απλα πρεπει να διπλοτσεκαρεις τι κανεις και τι κατεβαζεις ( πχ εχεις Η96 σκετο ΔΕΝ κατεβαζεις για pro ή pro+ )

Και για πιο ασφαλεια το κανεις με sd card οπως ακριβως λενε οι οδηγιες .

Εαν εχει μεσα αρχειο ΟΤΑ [ like xxxx_xxxx-ota-2017xxxx , ayto einai apla paradeigma ] γλιτωνεις το φορματ και κανει μονο update μεσα απο τον updater .

 

Changelog :lol::lol::lol::lol::lol:

 

* Firmware βλεπεις και εδω : https://androidtvbox.eu/category/firmware/

 

----- προσθήκη μηνύματος 65 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

 

Δωσε επακριβως ποιο μηχανημα εχεις

 

----- προσθήκη μηνύματος 10 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

 

Με 54€ σε Gerabest και geekbuying ακουγετε καλο , απλα εγω με την Mecool δεν τα παω καλα μετα την επαφη που ειχα για αρκετο καιρο με το BB2 pro ( hardware μια χαρα , υποστήριξη μηδενικη , ΟΤΑ ποτε και νεα ρομ ψαχνοντας στο net , Launcher κακος μη παραμτροποιησιμος , δεν φευγει με τιποτα το Tvcenter , και κουλα διαφορα σε software )

 

 

εχω το acemax m12n το οποιο ειναι ιδιο με το mxq plus m12n

Link to comment
Share on other sites

Μισο λεπτο, εισαι σιγουρος οτι εχουν βγει 5-6 ΟΤΑ για το μηχανημα σου? Μηπως ειναι custom rom? Αν ειναι ολες OTA θα πρεπει να ερθουν ολες μια μια και να κανεις καθε φορα την αναβαθμιση μεχρι την τελευταια. Αν φλασαρεις τα χανεις ολα και ξαναστηνεις το box εκτος και αν οι οδηγιες λενε οτι φλασαρεις μεσω TWRP και απλως αναβαθμιζεις καποια αρχεια.

 

Ναι έτσι φαίνεται, είναι ολόκληρες ρομ βλέπω καθώς ειναι 1gb.img το τελικό αρχείο.

Στις οδηγίες δεν λέει για twrp αλλα για usb burning tool και φλασαρισμα απο την αρχή.

Λές να έχει σοβαρές αλλαγές, αξίζει;

Η χρήση του είναι σαν media player βασικά με spmc.

Link to comment
Share on other sites

Ναι έτσι φαίνεται, είναι ολόκληρες ρομ βλέπω καθώς ειναι 1gb.img το τελικό αρχείο.

Στις οδηγίες δεν λέει για twrp αλλα για usb burning tool και φλασαρισμα απο την αρχή.

Λές να έχει σοβαρές αλλαγές, αξίζει;

Η χρήση του είναι σαν media player βασικά με spmc.

Αρα, κανεις λαθος...:)

Δεν ειναι ΟΤΑ, ειναι ολοκληρες ρομ. Οι ΟΤΑ ειναι καποια mb και οχι gb. Γι αυτο σου εγραψα οτι πρεπει να τις κανεις ολες με την σειρα που θα σου ερθουν. Αυτες που εχεις δει μπορει και να μην ειναι stock roms αλλα και custom. Οποτε διαλεγεις μια, την φλασαρεις και ξαναστηνεις απο την αρχη. Εκτος κι αν περιμενεις να σου ερθει καποια ΟΤΑ για να την κανεις.

Για δωσε link του box σου και links για τις roms

Mecool M8s Pro L - Magendaz' Nano Nexus Rom tv box /

YOKA KB2 - SuperCeleron RC3 Rom tv box / Mecool M8S Pro - Magendaz' Nano Nexus Rom tv box / Xiaomi Redmi 8 4/64 / Lenovo Yoga tab 3, 8", 4g

 

Life is like a cheap modem. You never know if you're gonna connected! :rolleyes:

Link to comment
Share on other sites

http://chinagadgetsreviews.com/?s=Amlogic+h96+pro

 

Εδώ ρολαροντας προς τα κατω θα δεις ότι έχει αρκετές ρομ ανα 15 ημέρες για το συγκεκριμένο μοντέλο..

Εγώ φοράω την 28/12 !!

 

Το μοντέλο που έχω το πήρα απο δω http://m.ebay.com/itm/282360429009?_mwBanner=1 ΑΛΛΑ προσοχή έχει κάνει λάθος στο τίτλο ο πωλητής και είναι 16Gb rom.Φαινεται και στα χαρακτηριστικά παρακάτω..

 

Επίσης βλέπω αναφέρεται παντού σε site chipset wifi,χρειάζεται να το τσεκαρω ή προχωράω; Οκ φαίνεται.

Link to comment
Share on other sites

http://chinagadgetsreviews.com/?s=Amlogic+h96+pro

 

Εδώ ρολαροντας προς τα κατω θα δεις ότι έχει αρκετές ρομ ανα 15 ημέρες για το συγκεκριμένο μοντέλο..

Εγώ φοράω την 28/12 !!

 

Το μοντέλο που έχω το πήρα απο δω http://m.ebay.com/itm/282360429009?_mwBanner=1 ΑΛΛΑ προσοχή έχει κάνει λάθος στο τίτλο ο πωλητής και είναι 16Gb rom.Φαινεται και στα χαρακτηριστικά παρακάτω..

 

Επίσης βλέπω αναφέρεται παντού σε site chipset wifi,χρειάζεται να το τσεκαρω ή προχωράω; Οκ φαίνεται.

 

Λογικα εδω εισαι http://chinagadgetsreviews.com/download-latest-android-6-0-stock-firmware-h96-pro-tv-box-6.html Image name: aml_s912_q9377-H96Pro(3+16)_mac-20170308.img

Τα αλλα με τα wifi ειναι 2γβ ραμ

Οδηγός για αγορές από Aliexpress

Xiaomi Mi Max 2 , Xiaomi redmi note 4 pro , Xiaomi redmi note 5 , Teclast T98 4G MT8735P ,

Xiaomi Mibox S , Mecool M8s Pro , Roku express

Link to comment
Share on other sites

Σωστός, αυτό έχω κατεβάσει.. Αξίζει το κόπο λες; Είμαι περίεργος αν θα έχουν φτιάξει το build prop (dark bug) που έφτιαξα στη ρομ που φοράω,οπως επισης και αν θα είναι root απο την αρχή!
Link to comment
Share on other sites

Σωστός, αυτό έχω κατεβάσει.. Αξίζει το κόπο λες; Είμαι περίεργος αν θα έχουν φτιάξει το build prop (dark bug) που έφτιαξα στη ρομ που φοράω,οπως επισης και αν θα είναι root απο την αρχή!

 

Το τελευταιο πραγμα που θα με ενοιαζε ειναι το dark bug διοτι φτιαχνει πολυ ευκολα. Το ρουτ με νοιαζει πιο πολυ και το στησιμο απο την αρχη, kodi κ.λ.π

Mecool M8s Pro L - Magendaz' Nano Nexus Rom tv box /

YOKA KB2 - SuperCeleron RC3 Rom tv box / Mecool M8S Pro - Magendaz' Nano Nexus Rom tv box / Xiaomi Redmi 8 4/64 / Lenovo Yoga tab 3, 8", 4g

 

Life is like a cheap modem. You never know if you're gonna connected! :rolleyes:

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σε όλες και όλους!

μόλις πήρα στα χέρια μου το scishion v88 4k (μόλις 22€ - το λες και ευκαιρία!). ωραίο γρήγορο και άμεσο αλλά έχω ένα θέμα:

προσπαθώ να περάσω εφαρμογές από το Google App Store (πχ. Nova Launcher, Facebook, Chrome!, Youtube, κλπ...) και μου βγάζει ότι δεν μπορώ να εγκαταστήσω αυτές τις εφαρμογές στη συσκευή.

Το μηχανηματάκι τρέχει Android 6.01

apologies αν έχει απαντηθεί από κάποιον/καποια πριν, θα εκτιμούσα την όποια συμβουλή.

 

μφχ!

Edited by ianton75
Link to comment
Share on other sites

Ram/Rom έχει 1/8?

Ναι, τοσο εχει. Μετα το πρωτο boot πρεπει να εχει γυρω στα 5,5 gb free, οποτε δεν θα ειχε θεμα εγκαταστασης των παραπανω προγραμματων (τουλαχιστον, οσο εγω το ειχα δεν ειχε τετοιο θεμα). Αρα κατι αλλο συμβαινει. Ισως φταιει η ρομ , η οποια σε εμενα ηταν αθλια και την αλλαξα.

Mecool M8s Pro L - Magendaz' Nano Nexus Rom tv box /

YOKA KB2 - SuperCeleron RC3 Rom tv box / Mecool M8S Pro - Magendaz' Nano Nexus Rom tv box / Xiaomi Redmi 8 4/64 / Lenovo Yoga tab 3, 8", 4g

 

Life is like a cheap modem. You never know if you're gonna connected! :rolleyes:

Link to comment
Share on other sites

Με 1/8 δεν είναι να κάνεις τίποτα παραπάνω από kodi και αυτό οριακά. Έτσι και του βάλεις άλλες εφαρμογές θα κλατάρει. Πόσο μάλλον το facebook που είναι πολύ βαριά εφαρμογή.
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σε όλες και όλους!

μόλις πήρα στα χέρια μου το scishion v88 4k (μόλις 22€ - το λες και ευκαιρία!). ωραίο γρήγορο και άμεσο αλλά έχω ένα θέμα:

προσπαθώ να περάσω εφαρμογές από το Google App Store (πχ. Nova Launcher, Facebook, Chrome!, Youtube, κλπ...) και μου βγάζει ότι δεν μπορώ να εγκαταστήσω αυτές τις εφαρμογές στη συσκευή.

Το μηχανηματάκι τρέχει Android 6.01

apologies αν έχει απαντηθεί από κάποιον/καποια πριν, θα εκτιμούσα την όποια συμβουλή.

 

μφχ!

Για δες αυτό το βιντεακι μπας και βγάλεις άκρη

Καλύτερα πάντως να έδινες αλλά 10-15 να έπαιρνες ένα καλύτερο να μην ταλαιπωρίεσαι! Όπως είπε και ο φίλος, μην περιμένεις και πολλά!

 

Στάλθηκε από το ONEPLUS A3003 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά αν ξέρει κάποιος έχω το acemax m12n με τον s912 θέλω να του περάσω την Ρομ σουπερσελερον λέει ότι πρέπει από ρικοβερι μενού να περάσω την ρομ πως μπαίνω ρικοβερι ρε παιδιά αν ξέρει κάποιος ας μου πει γιατί θα το σπάσω
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά αν ξέρει κάποιος έχω το acemax m12n με τον s912 θέλω να του περάσω την Ρομ σουπερσελερον λέει ότι πρέπει από ρικοβερι μενού να περάσω την ρομ πως μπαίνω ρικοβερι ρε παιδιά αν ξέρει κάποιος ας μου πει γιατί θα το σπάσω
βάλε αυτή την εφαρμογή:

https://play.google.com/store/apps/details?id=net.londatiga.android.anreboot&hl=en

την τρέχεις και στο reboot type επιλέγεις recovery:

Lwa-B1FbsoFKjDN6YmjGkXQR4x99BHwMl_L9b8ec2M-pCaxSmSa52u0ra4AbocR8_SI=h900

Link to comment
Share on other sites

βάλε αυτή την εφαρμογή:

https://play.google.com/store/apps/details?id=net.londatiga.android.anreboot&hl=en

την τρέχεις και στο reboot type επιλέγεις recovery:

Lwa-B1FbsoFKjDN6YmjGkXQR4x99BHwMl_L9b8ec2M-pCaxSmSa52u0ra4AbocR8_SI=h900

Σε ευχαριστώ πολύ ξέρεις για να περάσω την ρομ από ρικοβερι αν θέλει ρουτ?

Link to comment
Share on other sites

Για δες αυτό το βιντεακι μπας και βγάλεις άκρη

Καλύτερα πάντως να έδινες αλλά 10-15 να έπαιρνες ένα καλύτερο να μην ταλαιπωρίεσαι! Όπως είπε και ο φίλος, μην περιμένεις και πολλά!

 

Στάλθηκε από το ONEPLUS A3003 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Φιλε μου ευχαριστώ!

στην προσπάθεια μου να το κάνω downgrade σε 5.1.1. (γιατί είδα όλα τα βίντεο που το έκαναν είχαν 5.1.1.), το κόλλησα στο αρχικό logo android (soft brick όπως διάβασα... ). οποτε τώρα κατάφερα να βάλω ένα πιο δύσκολο πρόβλημα στα χερια μου ... to unbrick it ! :blink::cry::wacko:

 

δίκιο έχεις για τα λεφτά αλλά όπως καταλαβαίνεις είμαι λίγο άσχετος και δεν ήθελα να πάρω κάτι ακριβότερο ....

Link to comment
Share on other sites

Φιλε μου ευχαριστώ!

στην προσπάθεια μου να το κάνω downgrade σε 5.1.1. (γιατί είδα όλα τα βίντεο που το έκαναν είχαν 5.1.1.), το κόλλησα στο αρχικό logo android (soft brick όπως διάβασα... ). οποτε τώρα κατάφερα να βάλω ένα πιο δύσκολο πρόβλημα στα χερια μου ... to unbrick it ! :blink::cry::wacko:

 

δίκιο έχεις για τα λεφτά αλλά όπως καταλαβαίνεις είμαι λίγο άσχετος και δεν ήθελα να πάρω κάτι ακριβότερο ....

 

Να θυμασαι οτι οσο πιο αρχαριος εισαι τοσο πιο απροβληματιστο μηχανακι θελεις. Ο γνωστης ξερει πως θα το μαζεψει. ;)

SONY EXPERIA NEOV. THL T200. LeTv X900+. Xiaomi Mi Max 3
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...