Jump to content

Android TV Box


spyrosrotary
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Στην Sony που έχω, έβαλα λειτουργία cinema 2 και έπαιξα με τη φωτεινότητα και το κοντραστ

 

Για air mouse έχω πάρει αυτό:

 

https://www.aliexpress.com/item/Rii-mini-i25-K25-Mini-Wireless-2-4GHz-Fly-Air-Mouse-Keyboard-combos-remote-for-Andorid/32305891214.html

 

Μπορειτε απλα να αλλαξετε στο build.prop την εντολη απο "service boot video=0" σε "1" και να κανετε reboot

 

----- προσθήκη μηνύματος 6 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Στην Sony που έχω, έβαλα λειτουργία cinema 2 και έπαιξα με τη φωτεινότητα και το κοντραστ

 

Για air mouse έχω πάρει αυτό:

 

https://www.aliexpress.com/item/Rii-mini-i25-K25-Mini-Wireless-2-4GHz-Fly-Air-Mouse-Keyboard-combos-remote-for-Andorid/32305891214.html

 

Εγω, δυστυχως, αναγκαστηκα και παραγγειλα απο Ελλαδα το mele f10 lite, στσ 29€ διοτι το βιαζομαι. Αν ειχα χρονο, με 10-15€, παιρνεις πολυ καλα remote

Mecool M8s Pro L - Magendaz' Nano Nexus Rom tv box /

YOKA KB2 - SuperCeleron RC3 Rom tv box / Mecool M8S Pro - Magendaz' Nano Nexus Rom tv box / Xiaomi Redmi 8 4/64 / Lenovo Yoga tab 3, 8", 4g

 

Life is like a cheap modem. You never know if you're gonna connected! :rolleyes:

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 21,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

  • junglist

    1093

  • gatos814

    1258

  • makis1024

    549

  • ath156

    1771

Προσωπικα ειχα παρει δοκιμαστικα ενα Χ96

Android-6-0-_X96-_TV-_Box-2_G-16_G-_Amlogic-_S905_X-_Quad.jpg

το μηχανημα απλα πεταει ,ειναι always on, χωρις κολληματα , χωρις θερμοκρασιες , απο τοτε εχω παρει αλλα 6 σε γνωστους , ολοι απολυτα ευχαριστημενοι .

Link to comment
Share on other sites

Ψάχνω box με ενσωματωμένο δέκτη επίγειας ψηφιακής τηλεόρασης. Έχω δει τα mecool kii και mecool kiii . Υπάρχει κάτι άλλο; Κάποιος που τα έχει δουλέψει αυτά τα δύο, ποιο μου προτείνει. Λειτουργούν απροβληματιστα;

 

 

Sent from my iPad using Tapatalk

 

Δεν τα έχει κανείς αυτά τα μηχανάκια , να μας πει πως είναι ;

Link to comment
Share on other sites

Για mini m8 sII δεν υπάρχει άλλη ενημέρωση; Τέλος;

 

Sent from my Nexus 6P using Tapatalk

Εχει προβληματα? Αν δεν εχει τι την θες την ενημερωση? Ασε που μπορει να φτιαξει κατι και να χαλασει κατι σοβαροτερο :happy:

Mecool M8s Pro L - Magendaz' Nano Nexus Rom tv box /

YOKA KB2 - SuperCeleron RC3 Rom tv box / Mecool M8S Pro - Magendaz' Nano Nexus Rom tv box / Xiaomi Redmi 8 4/64 / Lenovo Yoga tab 3, 8", 4g

 

Life is like a cheap modem. You never know if you're gonna connected! :rolleyes:

Link to comment
Share on other sites

Μπορειτε απλα να αλλαξετε στο build.prop την εντολη απο "service boot video=0" σε "1" και να κανετε reboot

Εγω, δυστυχως, αναγκαστηκα και παραγγειλα απο Ελλαδα το mele f10 lite, στσ 29€ διοτι το βιαζομαι. Αν ειχα χρονο, με 10-15€, παιρνεις πολυ καλα remote

 

Μπορείς να δώσεις περισσότερες πληροφορίες για την ρύθμιση;

 

Και το Rii i25 είναι πολύ καλό remote. Με έχει βόλεψει απίστευτα.

 

 

Προσωπικα ειχα παρει δοκιμαστικα ενα Χ96

 

το μηχανημα απλα πεταει ,ειναι always on, χωρις κολληματα , χωρις θερμοκρασιες , απο τοτε εχω παρει αλλα 6 σε γνωστους , ολοι απολυτα ευχαριστημενοι .

 

Έχεις κάποιο link από το κατάστημα;

Link to comment
Share on other sites

Μπορείς να δώσεις περισσότερες πληροφορίες για την ρύθμιση;

 

Οδηγός για αγορές από Aliexpress

Xiaomi Mi Max 2 , Xiaomi redmi note 4 pro , Xiaomi redmi note 5 , Teclast T98 4G MT8735P ,

Xiaomi Mibox S , Mecool M8s Pro , Roku express

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ πολύ @villasg για τις οδηγίες. Έκανα την αλλαγή και παρακολούθησα κάποια επεισόδια, για να δω το πριν και το μετά.

Η αλλαγή είναι εντυπωσιακή!

Link to comment
Share on other sites

Προσπαθώ να κάνω screen recording σε tv box (GT1) αλλά δεν τα καταφέρνω. Κατέβασα τα AZ Screen Recorder και Mobizen Scren Recorder. Το αποτέλεσμα των εγγραφών είναι είτε πράσινη οθόνη είτε βίντεο 0 kb (δηλαδή τίποτα). Στην πρώτη εφαρμογή ενεργοποίησα και ένα setting που έχει για green screen αλλά πάλι δεν είχε αποτέλεσμα. Έκανα και αυτό που δείχνουν κάτι βίντεο στο youtube με μια ρύθμιση στο developer options του box αλλά και πάλι τίποτα.

Υπάρχει τρόπος να το κάνω ή άδικα προσπαθώ?

Δοκίμασα και σε MXIII-G II και μου λέει οι εφαρμογές αυτές δεν είναι συμβατές με τη συσκευή. Στο κινητό μου δουλεύουν μια χαρά. Δεν υπάρχει τρόπος για screen record σε box?

Link to comment
Share on other sites

Τελικά πήρα το Mini M8S II από Gearbest EU... Δεν ήθελα κάτι ακριβό...

 

Sent from my Redmi Note 2 using Tapatalk

Το δικό μου ήρθε. Και εγώ από την ευρωπαϊκή αποθήκη το πήρα.

 

Δεν ήταν φορτωμένο με σκουπίδια.

 

Είχε το Netflix, μια ανεπίσημη εφαρμογή για YouTube και μια κινέζικη εφαρμογή που δεν είδα καν τι είναι. Για παιχνίδι μου φάνηκε.

Τα απεγκατέστησα όλα.

 

Δεν είχε το kodi αλλά το Qodi.

Δεν άνοιξα να δω πως το είχαν σετάρει. Το πέταξα και έβαλα το kodi αλλά και το sbmc για την περίπτωση που του ερχόταν βαρύ το πρώτο.

 

Τελικά συνδέθηκε ασύρματα και δουλεύει απροβλημάτιστα, με ρούτερ με το οποίο έχει οπτική επαφή και απόσταση 4 μέτρα.

Σε απόσταση 6 μέτρων από το ρούτερ, δεν φόρτωνε τις ταινίες και κόμπιαζε στο YouTube.

 

Μια χαρά είναι το μηχανάκι και δεν έφαγα και το άγχος του τελωνείου. Είμαι Θεσσαλονίκη που έχει ένα ρίσκο παραπάνω.

 

Το τηλεκοντρόλ έχει ένα κουμπί mouse αλλά όσες φορές και να το πάτησα δείκτη από ποντίκι δεν είδα στην οθόνη. Μικρό το κακό βέβαια , έτσι κι αλλιώς δεν θα το χρησιμοποιούσα ως mouse.

 

 

 

Στάλθηκε από το m2 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Το δικό μου ήρθε. Και εγώ από την ευρωπαϊκή αποθήκη το πήρα.

 

Δεν ήταν φορτωμένο με σκουπίδια.

 

Είχε το Netflix, μια ανεπίσημη εφαρμογή για YouTube και μια κινέζικη εφαρμογή που δεν είδα καν τι είναι. Για παιχνίδι μου φάνηκε.

Τα απεγκατέστησα όλα.

 

Δεν είχε το kodi αλλά το Qodi.

Δεν άνοιξα να δω πως το είχαν σετάρει. Το πέταξα και έβαλα το kodi αλλά και το sbmc για την περίπτωση που του ερχόταν βαρύ το πρώτο.

 

Τελικά συνδέθηκε ασύρματα και δουλεύει απροβλημάτιστα, με ρούτερ με το οποίο έχει οπτική επαφή και απόσταση 4 μέτρα.

Σε απόσταση 6 μέτρων από το ρούτερ, δεν φόρτωνε τις ταινίες και κόμπιαζε στο YouTube.

 

Μια χαρά είναι το μηχανάκι και δεν έφαγα και το άγχος του τελωνείου. Είμαι Θεσσαλονίκη που έχει ένα ρίσκο παραπάνω.

 

Το τηλεκοντρόλ έχει ένα κουμπί mouse αλλά όσες φορές και να το πάτησα δείκτη από ποντίκι δεν είδα στην οθόνη. Μικρό το κακό βέβαια , έτσι κι αλλιώς δεν θα το χρησιμοποιούσα ως mouse.

 

 

 

Στάλθηκε από το m2 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Συνηθως οταν πρωτοπατησεις το mouse , αυτο ειναι χωμενο στα περιθωρια και πρεπει να πατας πολυ ωρα βελακια για να το δεις. Αλλαξε την ταχυτητα του απο τις ρυθμισεις και ξαναδοκιμασε

Mecool M8s Pro L - Magendaz' Nano Nexus Rom tv box /

YOKA KB2 - SuperCeleron RC3 Rom tv box / Mecool M8S Pro - Magendaz' Nano Nexus Rom tv box / Xiaomi Redmi 8 4/64 / Lenovo Yoga tab 3, 8", 4g

 

Life is like a cheap modem. You never know if you're gonna connected! :rolleyes:

Link to comment
Share on other sites

Έχεις δίκιο αυτή είναι.

Είναι προτιμότερη λέτε για το box ;

Εσείς ποια προτιμάτε;

 

zenix σ'ευχαριστώ , αν και θα προτιμήσω το ασύρματο ποντίκι.

 

Στάλθηκε από το m2 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Edited by trust0
Link to comment
Share on other sites

Το δικό μου ήρθε. Και εγώ από την ευρωπαϊκή αποθήκη το πήρα.

 

Δεν ήταν φορτωμένο με σκουπίδια.

 

Είχε το Netflix, μια ανεπίσημη εφαρμογή για YouTube και μια κινέζικη εφαρμογή που δεν είδα καν τι είναι. Για παιχνίδι μου φάνηκε.

Τα απεγκατέστησα όλα.

 

Δεν είχε το kodi αλλά το Qodi.

Δεν άνοιξα να δω πως το είχαν σετάρει. Το πέταξα και έβαλα το kodi αλλά και το sbmc για την περίπτωση που του ερχόταν βαρύ το πρώτο.

 

Τελικά συνδέθηκε ασύρματα και δουλεύει απροβλημάτιστα, με ρούτερ με το οποίο έχει οπτική επαφή και απόσταση 4 μέτρα.

Σε απόσταση 6 μέτρων από το ρούτερ, δεν φόρτωνε τις ταινίες και κόμπιαζε στο YouTube.

 

Μια χαρά είναι το μηχανάκι και δεν έφαγα και το άγχος του τελωνείου. Είμαι Θεσσαλονίκη που έχει ένα ρίσκο παραπάνω.

 

Το τηλεκοντρόλ έχει ένα κουμπί mouse αλλά όσες φορές και να το πάτησα δείκτη από ποντίκι δεν είδα στην οθόνη. Μικρό το κακό βέβαια , έτσι κι αλλιώς δεν θα το χρησιμοποιούσα ως mouse.

 

 

 

Στάλθηκε από το m2 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Ευχαριστώ πολύ για την ενημέρωση, ακόμη αναμένω το δικό μου....

 

Sent from my Redmi Note 4x using Tapatalk

Lenovo S650 - Xiaomi Hongmi Red Rice 1S - Coolpad F1 - Lenovo S660 - Xiaomi Redmi Note - Mlais M52 Note - Landvo S6 - Xiaomi Redmi Note 2 - Lenovo A806 Golden Warrior - Xiaomi Redmi Note 3 - Xiaomi Redmi Note 4 - Xiaomi Redmi Note 5 - Xiaomi Redmi Note 6 Pro - Mi9 Lite - POCO X3 Pro - Poco X5 Pro 5G ......what next?

Link to comment
Share on other sites

Έχεις δίκιο αυτή είναι.

Είναι προτιμότερη λέτε για το box ;

Εσείς ποια προτιμάτε;

Αυτή η έκδοση είναι φτιαγμένη για χειρισμό με τηλεκοντρόλ. Αν το δουλεύεις με ποντίκι ή airmouse τότε καλύτερα βάλε την κλασική γνωστή έκδοση του youtube.
Link to comment
Share on other sites

καλημέρα,

 

έχει δοκιμάσει κάποιος κάτοχος του mini m8s ii, εγκατάσταση του cosmote tv go;

 

κάποια άλλη συσκευή που να δουλεύει το cosmote tv go υπάρχει;

 

ευχαριστώ

 

και απαντώντας στον εαυτό μου, με χαρά διαπίστωσα πως στο mini m8s ii το cosmote tv go εγκαθίσταται και λειτουργεί κανονικά (αφού ξηλωθεί πρώτα το προεγκατεστημένο supersu)

:up::up:

Link to comment
Share on other sites

Έχεις δίκιο αυτή είναι.

Είναι προτιμότερη λέτε για το box ;

Εσείς ποια προτιμάτε;

 

zenix σ'ευχαριστώ , αν και θα προτιμήσω το ασύρματο ποντίκι.

 

Στάλθηκε από το m2 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Καλα, δεν το συζηταω. Και εγω τα original remotes, για ωρα αναγκης τα εχω. Αλλιως, και στα δυο boxes που εχω, δουλευω airmouse.

 

----- προσθήκη μηνύματος 10 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Για οσους εχουν 4κ tv, αλλα δεν μπορουν να δουν/κατεβασουν 4κ video απο youtube, να κατεβασουν την εφαρμογη tubemate, να ψαξουν για 4κ video και να πατησουν ληψεις. Εκει θα τους βγαλει ολα τα διαθεσιμα formats του βιντεο και θα μπορουν να κατεβασουν (προτεινεται λογω bandwith) 4κ. Δεν υπαρχουν ολοκληρα εργα αλλα τουλαχιστον θα παρουν μια ιδεα για το 4κ. Ακομα και αν δεν εχετε 4κ tv μπορειτε να παιξετε καποια βιντεο για να δειτε κατα ποσο τα παιζει ανετα το box σας η μας πουλανε φυκια για μεταξωτες κορδελες. Τα δικα μου, παντως τα παιζουν ανετα. :)

Mecool M8s Pro L - Magendaz' Nano Nexus Rom tv box /

YOKA KB2 - SuperCeleron RC3 Rom tv box / Mecool M8S Pro - Magendaz' Nano Nexus Rom tv box / Xiaomi Redmi 8 4/64 / Lenovo Yoga tab 3, 8", 4g

 

Life is like a cheap modem. You never know if you're gonna connected! :rolleyes:

Link to comment
Share on other sites

Καλα, δεν το συζηταω. Και εγω τα original remotes, για ωρα αναγκης τα εχω. Αλλιως, και στα δυο boxes που εχω, δουλευω airmouse.
Το κακό με το airmouse μου είναι ότι το κόκκινο κουμπάκι δεν κάνει on/off το box. Έτσι κάνουν όλα ή θα έπρεπε να μου δουλεύει?
Link to comment
Share on other sites

και απαντώντας στον εαυτό μου, με χαρά διαπίστωσα πως στο mini m8s ii το cosmote tv go εγκαθίσταται και λειτουργεί κανονικά (αφού ξηλωθεί πρώτα το προεγκατεστημένο supersu)

:up::up:

Πως το ξηλώσες; επίσης το cosmote tv go θέλει κάποια άλλη προϋπόθεση; πχ δηλωμένο κινητό κτλ;

 

Στάλθηκε από το F3211 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Πως το ξηλώσες; επίσης το cosmote tv go θέλει κάποια άλλη προϋπόθεση; πχ δηλωμένο κινητό κτλ;

 

Στάλθηκε από το F3211 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

υπάρχει σχετική επιλογή για ολική απεγκατάσταση μέσα στις ρυθμίσεις του supersu.

το cosmote tv go θέλει η συσκευή που το έχει

  • είτε να είναι στο lan της σύνδεσης internet cosmote (εφόσον βέβαια έχεις 3play)

  • είτε να έχει sim με αριθμό cosmote που έχεις δηλώσει

Link to comment
Share on other sites

Πολλοί τρόποι.

Εννοείς ανταλλαγή μεταξύ tv box και άλλης συσκευής,έτσι;

 

Sent from my m1 note using Tapatalk

 

Ναί σωστά! Με έναν τρόπο θα ήμουν ευγνώμων!:rolleyes:

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...