Jump to content

Android TV Box


spyrosrotary
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

@icy20 έχω διαβάσει και εγώ για το συγκεκριμένο...πολλα προβλήματα! Διάβασα ότι το u1 παίζει καλύτερα από το u9,βεβαια το software του θα πάρει πολλά Update και θα στρώσει..

Εγώ γλυκοκοιτάζω το yundoo y8 4k...σχεδον στα ίδια λεφτά και υπερτουμπανο!

 

Στάλθηκε από το MI MAX μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Ναι το yundoo y8 είναι ποιο δυνατό αλλά περίμενε γιατί όλα τα κουτια με τον rk3399 έχουν πρόβλημα με τις rom ...

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 21,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

  • junglist

    1093

  • gatos814

    1241

  • makis1024

    547

  • ath156

    1754

Ναι το yundoo y8 είναι ποιο δυνατό αλλά περίμενε γιατί όλα τα κουτια με τον rk3399 έχουν πρόβλημα με τις rom ...

 

Προβλήματα οπως?

Link to comment
Share on other sites

Υπαρχει κανενας τροπος να εγκαταστησω το subtitles.gr στο κοντι 17 , εκτος απο το γλωσσα\υποτιτλοι?

Δεν υπαρχει εκει τιποτα. Φταει το skin?

Mecool M8s Pro L - Magendaz' Nano Nexus Rom tv box /

YOKA KB2 - SuperCeleron RC3 Rom tv box / Mecool M8S Pro - Magendaz' Nano Nexus Rom tv box / Xiaomi Redmi 8 4/64 / Lenovo Yoga tab 3, 8", 4g

 

Life is like a cheap modem. You never know if you're gonna connected! :rolleyes:

Link to comment
Share on other sites

Άλλαξε το skin και βάλε από το 16.1,το παλιό, το confluence...

 

Στάλθηκε από το MI MAX μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Καμία σχέση με το skin πάρε το zip που σου δίνω https://ufile.io/11546 και κάνε το εγκατάσταση, αν δε στο κάνει εγκατάσταση, κάνε πρώτα το https://ufile.io/63b1e1 και μετά το subtitles.gr
Link to comment
Share on other sites

Στο 17, η αλήθεια είναι ότι δύσκολα το βρίσκεις το μενού για τους υπότιτλους με το υπάρχον θέμα, εγώ χρειάστηκε να αλλάξω για να καταλάβω τι παίζει...
Link to comment
Share on other sites

Κολλάει μερικές φορές εγώ έχω σε 2 τηλεοράσεις kodi, στο ένα εμφανισε το autosubs & subztv ενώ στο άλλο όχι, παιδευομουν μέρες αλλά τιποτα και έκανα εγκατάσταση απο τα zi
Link to comment
Share on other sites

Καμία σχέση με το skin πάρε το zip που σου δίνω https://ufile.io/11546 και κάνε το εγκατάσταση, αν δε στο κάνει εγκατάσταση, κάνε πρώτα το https://ufile.io/63b1e1 και μετά το subtitles.gr

 

Εννοεις φυσικα εγκατασταση στο κοντι ε? Και τι ακριβως ειναι το δευτερο αρχειο? Thanks

Mecool M8s Pro L - Magendaz' Nano Nexus Rom tv box /

YOKA KB2 - SuperCeleron RC3 Rom tv box / Mecool M8S Pro - Magendaz' Nano Nexus Rom tv box / Xiaomi Redmi 8 4/64 / Lenovo Yoga tab 3, 8", 4g

 

Life is like a cheap modem. You never know if you're gonna connected! :rolleyes:

Link to comment
Share on other sites

ναι εγκατασταση στο kodi, πας εκει που λεει εκγατάσταση από αρχείο zıp, βρίσκεις το φλασάκι που εχεις αποθηκέυσει το αρχείο και το επιλέγεις. Όσον αφορά το δεύτερο αρχείο, συνήθως, όταν θα πας να κάνεις εγκατάσταση το subtitles.gr (πρωτο αρχείο) δε θα στο κάνει θα σε βγάλει σφάλμα γι΄αυτό θα κάνεις πρώτα εγκατάσταση το δεύτερο αρχειο και μετά θα πας πάλι στο πρώτο και θα σ' αφήσει να το εγκαταστήσεις.
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα παιδια! Σκεφτομαι την αγορα ενος TV Box κυριως γαι Kodi και γενικα για Streaming και IPTV. Εχω καταληξει σε δυο:

 

- Beelink MiniMXIII II, και

- X96

και τα δυο με επεξεργαστη 905Χ και μνημη 2/16.

Εχει κανεις καποιο απο τα δυο? Τι προτεινετε εσεις? Ακουω γνωμες...

Link to comment
Share on other sites

Εχω το x96.

Δεν έχω δοκιμάσει άλλο για να ξέρω πως συμπεριφερονται αλλά το συγκεκριμένο εδώ και μισό χρόνο δεν με έχει προδώσει ποτέ!

Όλα τα κάνει τέλεια.

Και φυσικά είναι plug & play. Δεν πειραξα τίποτα.

 

(S7 edge & Tapatalk)

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Ενώ χτές μου δούλευε το RGB fix σήμερα σταμάτησε να δουλεύει χωρίς να έχω κάνει καμία αλλαγή.

Καμία ιδέα?

Link to comment
Share on other sites

Εχω το x96.

Δεν έχω δοκιμάσει άλλο για να ξέρω πως συμπεριφερονται αλλά το συγκεκριμένο εδώ και μισό χρόνο δεν με έχει προδώσει ποτέ!

Όλα τα κάνει τέλεια.

Και φυσικά είναι plug & play. Δεν πειραξα τίποτα.

 

(S7 edge & Tapatalk)

 

Ευχαριστώ πολύ για την απάντηση! Ελπίζω και κάποιος άλλος εδώ να έχει το beelink και έτσι να έχω και περισσότερες απαντήσεις σχετικά με τα δύο "μηχανακια" μπας και αποφασίσω!!!

Link to comment
Share on other sites

Ερώτηση για τους έμπειρους του φόρουμ. Άλλαξα DNS servers σε ένα box (το kodi σερνόταν) και έβαλα αυτούς της google. Το αποτέλεσμα ήταν το box να κάνει συνεχώς αποσύνδεση και επανασύνδεση στο wifi. Όταν λέω συνεχώς εννοώ κυριολεκτικά ανά 2-3 δευτερόλεπτα. Τι θα μπορούσε να φταίει?
Link to comment
Share on other sites

Ερώτηση για τους έμπειρους του φόρουμ. Άλλαξα DNS servers σε ένα box (το kodi σερνόταν) και έβαλα αυτούς της google. Το αποτέλεσμα ήταν το box να κάνει συνεχώς αποσύνδεση και επανασύνδεση στο wifi. Όταν λέω συνεχώς εννοώ κυριολεκτικά ανά 2-3 δευτερόλεπτα. Τι θα μπορούσε να φταίει?

 

Εμενα δεν δουλευουν καθολου και τα ξαναγυρισα στις default ρυθμισεις

Mecool M8s Pro L - Magendaz' Nano Nexus Rom tv box /

YOKA KB2 - SuperCeleron RC3 Rom tv box / Mecool M8S Pro - Magendaz' Nano Nexus Rom tv box / Xiaomi Redmi 8 4/64 / Lenovo Yoga tab 3, 8", 4g

 

Life is like a cheap modem. You never know if you're gonna connected! :rolleyes:

Link to comment
Share on other sites

Πως γίνεται να μη δουλεύουν οι dns της google?

Για τους default dns δεν το συζητάμε γιατί επιλέγω ταινία και κάνει 10 λεπτά μέχρι να φορτώσει τις πηγές και μετά άλλα τόσα μέχρι να ξεκινήσει η ταινία. Και φυσικά παίζει καρέ καρέ σαν χελώνα. Τι κουλό είναι αυτό? Το σύνδεσα σε άλλο wifi και πάει σφαίρα.

Link to comment
Share on other sites

Ναι ρε, το δοκίμασα και εγώ αυτό, παρότι το έχω με καλώδιο μόνιμα, δούλευε ρολόι

 

Στάλθηκε από το LG-D802 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Στοκ,ανημπορος να το ρουταρω
Link to comment
Share on other sites

καλησπερα

εχω αγορασει πριν καιρο αυτο το μηχανακι και ειμαι κατευχαριστημενος.

τωρα τελευταια ομως βγαζει μην οτι εχει γεμισει ο εσωτερικος χωρος. ειπα λοιπον να του κανω ενα φορματ, αλλα αναρωτιεμαι αν υπαρχει κατι νεοτερο σε firmware η custom rom. εμενα τρεχει 4.4 version 110k4.

θα ηθελα να εγκαταστησω οτι πιο stable υπαρχει. η χρηση μου ειναι kodi youtube popcorn kai streambox .

τα φωτα σας παρακαλω !!!

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα, έχω φίλο που ψάχνεται να αγοράσει τώρα με τις προσφορές στο banggood αλλά δυστυχώς και οι δύο δε γνωρίζουμε σχεδόν τίποτα από Tv boxes..

 

Κοιτάμε μάλλον ανάμεσα σε: m92s, m92s plus, mecool km8p, mods plus..

 

Κάποια πρόταση από τους γνώστες του αθλήματος;

Ευχαριστώ.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα, έχω φίλο που ψάχνεται να αγοράσει τώρα με τις προσφορές στο banggood αλλά δυστυχώς και οι δύο δε γνωρίζουμε σχεδόν τίποτα από Tv boxes..

 

Κοιτάμε μάλλον ανάμεσα σε: m92s, m92s plus, mecool km8p, mods plus..

 

Κάποια πρόταση από τους γνώστες του αθλήματος;

Ευχαριστώ.

 

To m92s plus, δεν φαινεται κακο. Εγω παντως δεν θα πηγαινα σε nougat ακομη, διοτι εχει αρκετα θεματα στα boxes, αλλα θα κοιτουσα για αγορα μηχανηματος με ddr4 μνημη και 16+ gb ram. Δεν νομιζω οτι εχουν μεγαλη διαφορα στην τιμη.

Mecool M8s Pro L - Magendaz' Nano Nexus Rom tv box /

YOKA KB2 - SuperCeleron RC3 Rom tv box / Mecool M8S Pro - Magendaz' Nano Nexus Rom tv box / Xiaomi Redmi 8 4/64 / Lenovo Yoga tab 3, 8", 4g

 

Life is like a cheap modem. You never know if you're gonna connected! :rolleyes:

Link to comment
Share on other sites

Κάποιος που να έχει και να χρησιμοποιεί το beelink mini mxiii II να μου πει εντυπώσεις;;; Για το X96 (που είμαι μεταξύ των δυο) διάβασα μια άποψη!! Να πω ότι η βασικότερη λειτουργία (ίσως και η μοναδική!) θα είναι το kodi και γενικά το streaming..

Επισης αν έχετε να προτείνετε κάποιο άλλο "κουτί" που θα παίζει απροβληματιστα, καλοδεχουμενα τα σχολια!!

Link to comment
Share on other sites

Κάποιος που να έχει και να χρησιμοποιεί το beelink mini mxiii II να μου πει εντυπώσεις;;; Για το X96 (που είμαι μεταξύ των δυο) διάβασα μια άποψη!! Να πω ότι η βασικότερη λειτουργία (ίσως και η μοναδική!) θα είναι το kodi και γενικά το streaming..

Επισης αν έχετε να προτείνετε κάποιο άλλο "κουτί" που θα παίζει απροβληματιστα, καλοδεχουμενα τα σχολια!!

 

Αν καταλαβαινω καλα δεν σε ενδιαφερουν πολυ τα hardware στοιχεια του box, οποτε παρε αυτο που θα εχει καλυτερη σχεση τιμης/αποδοσης. Ολα παιζουν καλα το kodi, ακομα και ενα scishion των 20€ που ειχα, ηταν αψογο. Στριμαριζε για πλακα fhd ταινια, με wifi ταχυτητας 7 mbps. Επισης και τα αλλα δυο κουτια που ειναι στην υπογραφη μου ειναι πολυ καλα και εχουν υποστηριξη που ειναι βασικο στοιχειο στην αγορα κουτιου.

Mecool M8s Pro L - Magendaz' Nano Nexus Rom tv box /

YOKA KB2 - SuperCeleron RC3 Rom tv box / Mecool M8S Pro - Magendaz' Nano Nexus Rom tv box / Xiaomi Redmi 8 4/64 / Lenovo Yoga tab 3, 8", 4g

 

Life is like a cheap modem. You never know if you're gonna connected! :rolleyes:

Link to comment
Share on other sites

Όλα τα μηχανήματα με 2/16 για τυπικό streaming είναι μια χαρά, αρκεί να έχεις μια αποδέκτη ταχύτητα γύρω στα 6/7 mbps.

Τα δύσκολα ξεκινανε όταν ψαχνομαστε για πιο πολύπλοκα πράγματα, full HD, 5καναλους κλπ

 

Στάλθηκε από το ONEPLUS+A3003 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

΄΄η ΑΕΚ είναι κυρίως ιδέα. Και αι ιδέαι δεν αποθνήσκουν΄΄

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

member since: September 2003

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά χωρίς να το ψάξω πήγα και αγόρασα αυτό http://m.gearbest.com/tv-box-mini-pc/pp_568642.html. Η χρήση του θα είναι αποκλειστικά Kodi για την κρεβατοκάμαρα. Έκανα μεγάλη βλακεία?? Είναι ανεπαρκές για τη δουλειά που το θέλω?

 

Στάλθηκε από το ONEPLUS A3003 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

@geagelak πολύ αδύναμο μηχάνημα.. Θα σου παίξει, αλλά θα σου βγάλει την ψυχή...

 

Στάλθηκε από το MI MAX μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...