Jump to content

Android TV Box


spyrosrotary
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Παιδια καλησπερα έχω minix mini x7 απο το 2013 tv box και δεν μπορω να του περάσω καινουργια έκδοση android δεν εγκαθιστανται οι drivers για να μπορέσει να δουλεψει το RK Batch tool να φορτώσω το καινούργιο firmware ...χρησιμοποιώ windows 7 64bit και ένω έχω τους σωστούς drivers η συσκευη αναγνωρίζεται ως άγνωστη στα windows ....έχει κανείς καμμια ιδεά ....αλλιως θα αγοράσω ενα καινούργιο τι λετε γι αυτο εδω??? http://www.gearbest.com/tv-box-mini-pc/pp_416057.html?wid=3

[ATTACH]66547[/ATTACH]

Πολυ καλο ειναι. Νομιζω το εχουν καποιοι εδω για να σου πουν περισσοτερα. Εχει και καλη υποστηριξη.

Mecool M8s Pro L - Magendaz' Nano Nexus Rom tv box /

YOKA KB2 - SuperCeleron RC3 Rom tv box / Mecool M8S Pro - Magendaz' Nano Nexus Rom tv box / Xiaomi Redmi 8 4/64 / Lenovo Yoga tab 3, 8", 4g

 

Life is like a cheap modem. You never know if you're gonna connected! :rolleyes:

Link to comment
Share on other sites

Καλό θα είναι ο εκάστοτε διαχειριστής που που έχει αναλάβει κάποιο κομμάτι του fora να δίνειι απαντήσεις σε ερωτήματα χρηστών,,σε λάθη που έχει κάνει,και προσβάλλει τον εκάστοτε χρήστη με τον οποιο τροπο,και οχι να αποφεύγει...Όλοι κάνουμε λάθη,....:mad:

 

Προφανώς δεν εχεις τσεκάρει τα pm σου.

 

Ας διευκρινίσουμε πάλι οτι το συγκεκριμένο τόπικ είναι για συζήτηση επί των συσκευών, χαρακτηριστικά, δυνατότητες, αναβαθμίσεις, συμβουλές, κόλπα.

Δεν είναι για σύγκριση τιμών μεταξύ των μαγαζιών.

Επιπλέον δεν είναι για software θέματα, υπάρχει ειδικό topic.

Αφαιρούνται λοιπόν όσα ποστ περιέχουν προσφορές, κουπόνια, σύγκριση τιμών κτλ. Ομοίως όσα μιλάνε για υπηρεσίες, μεταφορικές, τα οποία είναι offtopic.

 

Συνεχίζουμε on topic :)

τα καλύτερα είναι... δίπλα σας

πρώην συντονιστής συζητήσεων στα fora Windows Phone και Digital Gadgets[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Καλό θα είναι ο εκάστοτε διαχειριστής που που έχει αναλάβει κάποιο κομμάτι του fora να δίνειι απαντήσεις σε ερωτήματα χρηστών,,σε λάθη που έχει κάνει,και προσβάλλει τον εκάστοτε χρήστη με τον οποιο τροπο,και οχι να αποφεύγει...Όλοι κάνουμε λάθη,....:mad:

 

Και εσείς καλό είναι να συμμετέχετε στα πλαίσια του θέματος. Έχετε γεμίσει 20 σελίδες με συνομιλίες chat από που πήρε ο ένας το Android TV Box, απαντάει ο άλλος εκεί είναι πιο φθηνό, δίνει ο άλλος εγώ το αγόρασα χθες 77$ κ.ο.κ. Και ξεκάρφωτα σχόλια ενδιάμεσα που έχουν νόημα - όπως το

 

Ποιον player χρησιμοποιείτε παιδιά για να παίζετε 1080 ταινίες με dd ηχο (lan από υπολογιστή) ;;

 

πάνε χαμένα γιατί μερικοί δεν θέλετε να ανταλλάξετε PM και σπαμάρετε το θέμα.

 

Αγαπητοί, στο θέμα μιλάμε για Android TV boxes.

 

Τι νόημα έχει για κάποιον που ενδιαφέρεται να μάθει πληροφορίες για το συγκεκριμένο ζήτημα να διαβάζει σελίδες επί σελίδων από chat για μαγαζιά κλπ; Ο άνθρωπος έχει TV box θέλει πληροφορίες να το σετάρει. Και ΔΕΝ παίρνει απάντηση επειδή μερικοί έχουν χάσει το νόημα του topic. :mad:

 

1) Θέλετε να ενημερώσετε από που το αγοράσατε; Βάλτε τιμή και όνομα καταστήματος.

2) Θέλετε να μάθετε περισσότερα; Στείλτε PM στον εκάστοτε χρήστη.

 

Στο θέμα αυτό γίνεται συζήτηση γενικά για τα Android TV Boxes, δίνεται support, βοήθειες, πληροφορίες ακόμα και απαντήσεις σε έρευνες αγοράς. Όχι όμως με links.

 

Υ.Γ. Και σε κάποιον που αναφέρθηκε στην κεντρική σελίδα οτι ανεβαίνουν τέτοια links, ναι ανεβαίνουν γιατί είναι διαφήμιση εκεί. Μέσα στο forum απαγορεύονται.

 

Μείνετε στο θέμα λοιπόν, το ζήτημα έληξε. Ευχαριστώ.

[imgalign]http://icons.iconarchive.com/icons/iconshock/social-media/96/twitter-icon.png[/imgalign]"Some hearts are different than others. Like crystal in a world of glass... Even the way they shatter is beautiful..."

 

Wannabe Editor? Reviewer? Columnist?

Join the Unwired Revolution, now!

Link to comment
Share on other sites

ψαχνω android box για kodi, και θα θελα προτάσεις. Μου αρέσει της xiaomi στα 70 ευρώ, έχετε να προτείνετε κάποιο άλλο καλύτερο?

 

σημαντικό: δεν θέλω να το πολυσκαλίζω με firmwares, αλλαγες ρομ ktl.

θέλω να παίζει όσο γίνεται απροβλημάτιστα out of the box. να του βάλω kodi και 2 -3 apps και να με βγάλει για 2-3 χρόνια. Και να έχει όσο το δυνατό καλύτερη υποστήριξη ota updates ktl..

Link to comment
Share on other sites

ψαχνω android box για kodi, και θα θελα προτάσεις. Μου αρέσει της xiaomi στα 70 ευρώ, έχετε να προτείνετε κάποιο άλλο καλύτερο?

 

σημαντικό: δεν θέλω να το πολυσκαλίζω με firmwares, αλλαγες ρομ ktl.

θέλω να παίζει όσο γίνεται απροβλημάτιστα out of the box. να του βάλω kodi και 2 -3 apps και να με βγάλει για 2-3 χρόνια. Και να έχει όσο το δυνατό καλύτερη υποστήριξη ota updates ktl..

Δες και το vorke z1, πολύ δυνατό.

 

Sent from my Huawei Mate S using Tapatalk

The day is my enemy, the night my friend
Link to comment
Share on other sites

Στο mini m8sII αρνείται πεισματικά να διαμορφώσει μία SanDisk 32g σαν εσωτερικό χώρο.

Μόνο ένα 8g USB stick μπορώ να διαμορφώσω. Όλο αυτό το θέλω για να μεταφέρω το Kodi στο USB αυτό.

Αν το κάνω τελικά, υπάρχει περίπτωση να μην τρέχει σωστά το Kodi και να έχει κολλήματα;

 

Sent from my Nexus 6P using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα, παιδιά. Είχα πάρει κάποια 4-5 μαζεμένα μποξάκια και συγκεκριμένα mini m8s ii. 2 από αυτά μου τα γύρισαν πίσω οι φίλοι μου για να δουν τι γίνεται. Το ένα φυσικά δεν δούλευε ότι καλώδιο και ν άλλαξα. Απεβίωσε. Το άλλο όμως δείχνει ότι παίρνει ρεύμα, βλέπω το μπλε φωτάκι. Αλλά προσπαθώντας να περάσω ξανά firmware μέσω usb burning tool αλλά δεν το βλέπει με τίποτα ο υπολογιστής μου. Έχω δοκιμάσει τον τρόπο με πατημένο το reset από κάτω και ταυτόχρονα το καλώδιο, άπειρες φορές και τίποτα. Όπως και πολλά usb burning tool εκδόσεις. Με το δικό μου gt1 δεν είχα τέτοιο θέμα. Δεν μπορώ να καταλάβω τι φταίει; Υπάρχει άλλος τρόπος; Δεν είχα χρόνο αλλά σκέφτομαι μήπως βάλω μέσω sdcard το stock firmware και βρω λύση. Αλλά δεν μπορώ να καταλάβω γιατί ξαφνικά 2 από αυτά βγάζουν μαύρη οθόνη...στα καλά καθούμενα.

zaf_4 σημαίνει ΖΑΦΕΙΡΑ!

Xiaomi Pocophone F1

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα συμφορουμίτες,

 

Εδώ και καιρό θέλω να αγοράσω ένα tv box για την κύρια TV στο σαλόνι και θέλω να έχει και υποδοχή για κεραία για τα ψηφιακά κανάλια. Είχα δεί σε άλλο φόρουμ για το KII pro που υποστηρίζει κεραίες TV και SAT αλλά έχει "παλιό" επεξεργαστή (Amlogic S905).

 

Φίλος, μου πρότεινε να αγοράσω το Alfawise H96 Pro + (Amlogic S912, 3GB Ram) και μαζί με αυτό να πάρω ένα TV tuner και έναν αντάπτορα MCX male to TV Female και με την εγκατάσταση ενός προγράμματος από το PlayStore να έχω και Android (Kodi κτλ...) και τα κλασσικά κανάλια μέσω κεραίας (για να μην έχω διακοπές στη ροή λόγω stream αν βλέπω από Kodi).

 

Το ερώτημά μου είναι το εξής: Τι αξίζει να πάρω; Έχει δοκιμάσει κανείς σας κάποια από τις δύο υλοποιήσεις; Εμένα θα μου άρεσε η επιλογή ξεχωριστού Box και κεραίας αλλα δεν ξέρω αν παίζει ομαλά.

 

Ευχαριστώ για το χρόνο σας

Sony Xperia Z Ultra

Cubot X17 3/32

Lenovo A588t

Vernee Apollo Lite 4/32

Xiaomi Redmi Note 5 4/64

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα συμφορουμίτες,

 

Εδώ και καιρό θέλω να αγοράσω ένα tv box για την κύρια TV στο σαλόνι και θέλω να έχει και υποδοχή για κεραία για τα ψηφιακά κανάλια. Είχα δεί σε άλλο φόρουμ για το KII pro που υποστηρίζει κεραίες TV και SAT αλλά έχει "παλιό" επεξεργαστή (Amlogic S905).

 

Φίλος, μου πρότεινε να αγοράσω το Alfawise H96 Pro + (Amlogic S912, 3GB Ram) και μαζί με αυτό να πάρω ένα TV tuner και έναν αντάπτορα MCX male to TV Female και με την εγκατάσταση ενός προγράμματος από το PlayStore να έχω και Android (Kodi κτλ...) και τα κλασσικά κανάλια μέσω κεραίας (για να μην έχω διακοπές στη ροή λόγω stream αν βλέπω από Kodi).

 

Το ερώτημά μου είναι το εξής: Τι αξίζει να πάρω; Έχει δοκιμάσει κανείς σας κάποια από τις δύο υλοποιήσεις; Εμένα θα μου άρεσε η επιλογή ξεχωριστού Box και κεραίας αλλα δεν ξέρω αν παίζει ομαλά.

 

Ευχαριστώ για το χρόνο σας

Έχει βγει και το καινούριο το KIII Pro με τον 912 αλλά ξεφεύγει λίγο σε τιμή (140€)

 

Στάλθηκε από το ONEPLUS A3003 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα, παιδιά. Είχα πάρει κάποια 4-5 μαζεμένα μποξάκια και συγκεκριμένα mini m8s ii. 2 από αυτά μου τα γύρισαν πίσω οι φίλοι μου για να δουν τι γίνεται. Το ένα φυσικά δεν δούλευε ότι καλώδιο και ν άλλαξα. Απεβίωσε. Το άλλο όμως δείχνει ότι παίρνει ρεύμα, βλέπω το μπλε φωτάκι. Αλλά προσπαθώντας να περάσω ξανά firmware μέσω usb burning tool αλλά δεν το βλέπει με τίποτα ο υπολογιστής μου. Έχω δοκιμάσει τον τρόπο με πατημένο το reset από κάτω και ταυτόχρονα το καλώδιο, άπειρες φορές και τίποτα. Όπως και πολλά usb burning tool εκδόσεις. Με το δικό μου gt1 δεν είχα τέτοιο θέμα. Δεν μπορώ να καταλάβω τι φταίει; Υπάρχει άλλος τρόπος; Δεν είχα χρόνο αλλά σκέφτομαι μήπως βάλω μέσω sdcard το stock firmware και βρω λύση. Αλλά δεν μπορώ να καταλάβω γιατί ξαφνικά 2 από αυτά βγάζουν μαύρη οθόνη...στα καλά καθούμενα.

Εδω εισαι http://chinagadgetsreviews.blogspot.gr/2015/04/download-amlogic-bootcardmaker-english.html

Mecool M8s Pro L - Magendaz' Nano Nexus Rom tv box /

YOKA KB2 - SuperCeleron RC3 Rom tv box / Mecool M8S Pro - Magendaz' Nano Nexus Rom tv box / Xiaomi Redmi 8 4/64 / Lenovo Yoga tab 3, 8", 4g

 

Life is like a cheap modem. You never know if you're gonna connected! :rolleyes:

Link to comment
Share on other sites

Έχει βγει και το καινούριο το KIII Pro με τον 912 αλλά ξεφεύγει λίγο σε τιμή (140€)

 

Στάλθηκε από το ONEPLUS A3003 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Το είδα το KIII pro και επειδή τα 3 που θέλω (H96, tv tuner, adaptor) στοιχίζουν max 90 ευρώ θα ήθελα να μάθω αν τα έχει βάλει και κάποιος άλλος συμφορουμήτης και παίζουν ομαλά τα κανάλια και το android.

Sony Xperia Z Ultra

Cubot X17 3/32

Lenovo A588t

Vernee Apollo Lite 4/32

Xiaomi Redmi Note 5 4/64

Link to comment
Share on other sites

Έχετε κάποια άποψη για το xiaomi;

Έχει επεξεργαστή cortex 53,ειναι πιο καλός και γρήγορος από 905 και 912;

Γιατι δεν τον έχω ξανασυναντησει πουθενα

 

 

Sent from my iPad using Tapatalk Pro

Link to comment
Share on other sites

Έχετε κάποια άποψη για το xiaomi;

Έχει επεξεργαστή cortex 53,ειναι πιο καλός και γρήγορος από 905 και 912;

Γιατι δεν τον έχω ξανασυναντησει πουθενα

 

 

Sent from my iPad using Tapatalk Pro

Εχει τον 905X (ουσιαστικά έχει λιγο ποιο υπερχρονισμό cpu ,gpu έχει το ίδιο με 905)

Link to comment
Share on other sites

Εχει τον 905X (ουσιαστικά έχει λιγο ποιο υπερχρονισμό cpu ,gpu έχει το ίδιο με 905)

 

 

 

Άρα αξίζει; Η κάποιο με 912;

 

 

Sent from my iPad using Tapatalk Pro

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα συμφορουμίτες,

 

Εδώ και καιρό θέλω να αγοράσω ένα tv box για την κύρια TV στο σαλόνι και θέλω να έχει και υποδοχή για κεραία για τα ψηφιακά κανάλια. Είχα δεί σε άλλο φόρουμ για το KII pro που υποστηρίζει κεραίες TV και SAT αλλά έχει "παλιό" επεξεργαστή (Amlogic S905).

 

Φίλος, μου πρότεινε να αγοράσω το Alfawise H96 Pro + (Amlogic S912, 3GB Ram) και μαζί με αυτό να πάρω ένα TV tuner και έναν αντάπτορα MCX male to TV Female και με την εγκατάσταση ενός προγράμματος από το PlayStore να έχω και Android (Kodi κτλ...) και τα κλασσικά κανάλια μέσω κεραίας (για να μην έχω διακοπές στη ροή λόγω stream αν βλέπω από Kodi).

 

Το ερώτημά μου είναι το εξής: Τι αξίζει να πάρω; Έχει δοκιμάσει κανείς σας κάποια από τις δύο υλοποιήσεις; Εμένα θα μου άρεσε η επιλογή ξεχωριστού Box και κεραίας αλλα δεν ξέρω αν παίζει ομαλά.

 

Ευχαριστώ για το χρόνο σας

 

Χωρις να εχω δοκιμασει την υλοποιηση με τον αντάπτορα MCX male to TV Female, που δεν ξερω κατα ποσο θα σου δουλεψει, επειδη εχουν περασει απο τα χερια μου ΚΙΙ για μενα ειναι εγγυηση κανει αυτο που υποσχετε και πολυ καλα βεβαια εχει πιο παλιο επεξεργαστη οπως ειπες αλλα και ο 905 ειναι πολυ αξιποπιστος, τωρα αν θελεις 912 πας στη λυση που ειπες εσυ αλλα δεν καταλαβα λιγο που λες''και τα κλασσικά κανάλια μέσω κεραίας (για να μην έχω διακοπές στη ροή λόγω stream αν βλέπω από Kodi).''

ετσι και αλλιως τα καναλια θα παιζουν απο την κεραια γιατι να εχεις διακοπες λόγω stream?

Huawei Honor Note 10/Xbox One S/etc.
Link to comment
Share on other sites

 

 

Δυστυχώς, δοκίμασα και μέσω κάρτας να περάσω firmware. Προσπάθησα μέσω καρφίτσας να μπω σε recovery mode, δεν κάνει τίποτα. Ενώ μου βγάζει μπλε φως οπότε δίνει ρεύμα, δεν κάνει απολύτως τίποτα. Και το εξής κουλό ήταν ότι μετά η samsung τηλεόραση μου έκανε πράσινα και μοβ κύματα. Έπρεπε να κλείσω την τηλεόραση, να την ξανα ανοίξω για να λειτουργήσει σωστά. Μπορεί και να ήταν τυχαίο βέβαια.

Οπότε πιθανότατα το μποξ απεβίωσε; Θα πρέπει να μιλήσω με gearbest αλλά πέρασαν 3 μήνες οπότε δεν ξέρω όπως την άλλη φορά μου έδωσαν τα μισά χρήματα. Κρίμα γιατί το κουτί ήταν καινούργιο, ένα σετάρισμα, update το firmware το έδωσα και γύρισε με μαύρη οθόνη να μην κάνει τίποτα.

zaf_4 σημαίνει ΖΑΦΕΙΡΑ!

Xiaomi Pocophone F1

Link to comment
Share on other sites

Δυστυχώς, δοκίμασα και μέσω κάρτας να περάσω firmware. Προσπάθησα μέσω καρφίτσας να μπω σε recovery mode, δεν κάνει τίποτα. Ενώ μου βγάζει μπλε φως οπότε δίνει ρεύμα, δεν κάνει απολύτως τίποτα. Και το εξής κουλό ήταν ότι μετά η samsung τηλεόραση μου έκανε πράσινα και μοβ κύματα. Έπρεπε να κλείσω την τηλεόραση, να την ξανα ανοίξω για να λειτουργήσει σωστά. Μπορεί και να ήταν τυχαίο βέβαια.

Οπότε πιθανότατα το μποξ απεβίωσε; Θα πρέπει να μιλήσω με gearbest αλλά πέρασαν 3 μήνες οπότε δεν ξέρω όπως την άλλη φορά μου έδωσαν τα μισά χρήματα. Κρίμα γιατί το κουτί ήταν καινούργιο, ένα σετάρισμα, update το firmware το έδωσα και γύρισε με μαύρη οθόνη να μην κάνει τίποτα.

Δοκίμασες άλλο καλωδθο HDMI - Θύρα HDMI - άλλη τηλεόραση?

Link to comment
Share on other sites

Δυστυχώς, δοκίμασα και μέσω κάρτας να περάσω firmware. Προσπάθησα μέσω καρφίτσας να μπω σε recovery mode, δεν κάνει τίποτα. Ενώ μου βγάζει μπλε φως οπότε δίνει ρεύμα, δεν κάνει απολύτως τίποτα. Και το εξής κουλό ήταν ότι μετά η samsung τηλεόραση μου έκανε πράσινα και μοβ κύματα. Έπρεπε να κλείσω την τηλεόραση, να την ξανα ανοίξω για να λειτουργήσει σωστά. Μπορεί και να ήταν τυχαίο βέβαια.

Οπότε πιθανότατα το μποξ απεβίωσε; Θα πρέπει να μιλήσω με gearbest αλλά πέρασαν 3 μήνες οπότε δεν ξέρω όπως την άλλη φορά μου έδωσαν τα μισά χρήματα. Κρίμα γιατί το κουτί ήταν καινούργιο, ένα σετάρισμα, update το firmware το έδωσα και γύρισε με μαύρη οθόνη να μην κάνει τίποτα.

 

Δοκίμασε με το USB burning Tool αλλά ΜΗΝ χρησιμοποιήσεις την "καρφίτσα" κλπ. αλλά:

 

1. Ξεκίνα το USB burning Tool.

2. Φόρτωσε το img του firmware που έχεις.

3. Πάτα το START.

4. Τώρα μόνο σύνδεσε το καλώδιο USB στον υπολογιστή (εξυπακούεται ότι η άλλη άκρη θα είναι στη θύρα USB του BOX και φυσικά χωρίς ρεύμα).

5. Περιμένεις λίγα δευτερόλεπτα για να δεις εάν αρχίζει η ενημέρωση (μπάρα με ποσοστά %). Εάν δεν αρχίσει βγάζεις το καλώδιο από τον υπολογιστή και μετά από 5-6 δευτερόλεπτα το ξαναβάζεις. Την διαδικασία την επαναλαμβάνεις όσες φορές χρειαστεί μέχρι να ξεκινήσει η ενημέρωση.

 

Προυπόθεση βέβαια είναι να έχεις εγκαταστήσει τους drivers του BOX και να χρησιμοποιείς όσο γίνεται κοντύτερο καλώδιο USB M _ USB M.

My TVboxes : H96 max X3 4/32 , HK1 Box 4/32 , X88 King 4/128 , Beelink GT1 2/16, TOX3, X96 max Plus 4/32 (2101w)

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα. Θελω να ρωτησω θελω να παρω ενα σετακι ασυρματο πληκτολογιο και ποντικι για το tv box μου. Τι τεχνολογια συνδεσης προτεινετε να παρω bluetooth ή απλο wireless? Αυτη την στιγμη εχω το mxiii-g και σε λιγες μερες θα εχω ενα CHUWI HiBox Mini PC Android 5.1 + Window 10 Dual

Εχω βρει αυτα τα σετ σε πληκτρολογιο + ποντικι

http://www.gearbest.com/keyboards/pp_321057.html?wid=21

http://www.gearbest.com/keyboards/pp_594871.html?wid=21

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα. Θελω να ρωτησω θελω να παρω ενα σετακι ασυρματο πληκτολογιο και ποντικι για το tv box μου. Τι τεχνολογια συνδεσης προτεινετε να παρω bluetooth ή απλο wireless? Αυτη την στιγμη εχω το mxiii-g και σε λιγες μερες θα εχω ενα CHUWI HiBox Mini PC Android 5.1 + Window 10 Dual

Εχω βρει αυτα τα σετ σε πληκτρολογιο + ποντικι

http://www.gearbest.com/keyboards/pp_321057.html?wid=21

http://www.gearbest.com/keyboards/pp_594871.html?wid=21

 

Αν θελεις για χρηση media player εμενα με εχει βολεψει παρα πολυ αυτο το ειδος

http://www.gearbest.com/keyboards/pp_288302.html?wid=21

Αν θελεις να το χρησιμοποιεις σαν desktop τοτε πανε σε πληκτολογιο και ποντικι αν και αυτο που εχω εγώ δεν αντιμετώπισα προβλημα και σε λειτουργια σαν desktop.

Huawei Honor Note 10/Xbox One S/etc.
Link to comment
Share on other sites

Αν θελεις για χρηση media player εμενα με εχει βολεψει παρα πολυ αυτο το ειδος

http://www.gearbest.com/keyboards/pp_288302.html?wid=21

Αν θελεις να το χρησιμοποιεις σαν desktop τοτε πανε σε πληκτολογιο και ποντικι αν και αυτο που εχω εγώ δεν αντιμετώπισα προβλημα και σε λειτουργια σαν desktop.

Και'γω αυτό εχω στο media player, εξαιρετικό!

Link to comment
Share on other sites

Τα απλά τηλεκοντρόλ υπερύθρων με τα οποία έρχονται τα tv box αν χαλάσουν υπάρχει κάποιο universal μοντέλο που να ταιριάζει ή κάποιος κανόνας του τι ταιριάζει και τι όχι? Πχ το remote του MXIII-G S812 το δοκίμασα και παίζει κανονικά και στο GT1 και στο MXIII-G II. Επειδή μου χάλασε το κοντρόλ του GT1 παράγγειλα στην τύχη αυτό:

https://www.aliexpress.com/item/Hot-Sale-IR-Remote-Control-for-M8N-M8C-M8S-M10-M12-MXQ-Smart-Android-TV-Box/32762739590.html

που λέει συμβατό με MXQ/M8S/κλπ αλλά το δοκιμάσα και δεν έπαιξε στο GT1. Remote συγκεκριμένα για GT1 δεν βρήκα. Υπάρχει τρόπος από τις περιγραφές στα σάιτ να καταλάβω αν κάποιο άλλο μοντέλο είναι συμβατό? Ξέρω ότι υπάρχουν remote με usb, bt κλπ αλλά μου άρεσε το απλό στυλ του GT1.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα, βλέπω ότι κάποια αξιόλογα κατά τα άλλα android media players , όπως το alfawise s92, δεν υποστηρίζουν μεγάλες χωρητικότητες εξωτερικών δίσκων (π.χ από 1Τ και πάνω). Αυτό αν αληθεύει, μου κάνει εντύπωση γιατί ακόμη και ένας ταπεινός f/u αποκωδικοποιητής που έχω σηκώνει σίγουρα μέχρι 2Τ. Μερικά βέβαια μηχανάκια στα spects τους δεν αναφέρουν τίποτα σχετικό. Γνωρίζει κάποιος τι παίζει , γιατί θα με ενδιέφερε ένα φτηνό android media player σαν το alfawise. Ευχαριστώ.
Link to comment
Share on other sites

2τμε εξωτερική τροφοδοσία σήκωσε το gt1 μου

 

Στάλθηκε από το LG-D802 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Στοκ,ανημπορος να το ρουταρω
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...