Jump to content

Android TV Box


spyrosrotary
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Σαφως και ο 905χ ειναι ανωτερος απο τον 3229. Αμα σε παιρνει παρε ενα απο τα δυο. Κι αν σε παιρνει λιγο ακομα παρε gt1/s92. Εχω το s92 και ειναι απο τα πιο τιμια/κορυφαια

 

το δευτερο το τροποποιησα δεν υπαρχει σε ευρωπαικη.οποτε με το Α95Χ ειμαι μια χαρα.σε ευχαριστω για τοιν χρονο σου.α και κατι ακομη λιγο of topic επειδη δεν εχω παρει ποτε απο ευρωπαικη αποθηκη.δινω καποια ευρω παραπανω και λιγα μεταφορικα αλλα αποφευγω σιγουρα τελωνειο σωστα?σε ποσες μερες περιπου ερχεται?λιγοτερο απο εβδομαδα με κουριερ ετσι?ξανα ευχαριστω

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 21,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

  • junglist

    1093

  • gatos814

    1262

  • makis1024

    549

  • ath156

    1772

το δευτερο το τροποποιησα δεν υπαρχει σε ευρωπαικη.οποτε με το Α95Χ ειμαι μια χαρα.σε ευχαριστω για τοιν χρονο σου.α και κατι ακομη λιγο of topic επειδη δεν εχω παρει ποτε απο ευρωπαικη αποθηκη.δινω καποια ευρω παραπανω και λιγα μεταφορικα αλλα αποφευγω σιγουρα τελωνειο σωστα?σε ποσες μερες περιπου ερχεται?λιγοτερο απο εβδομαδα με κουριερ ετσι?ξανα ευχαριστω

 

Ναι, Χωρις τελωνειο και με dhl σε 3 μερες.

Mecool M8s Pro L - Magendaz' Nano Nexus Rom tv box /

YOKA KB2 - SuperCeleron RC3 Rom tv box / Mecool M8S Pro - Magendaz' Nano Nexus Rom tv box / Xiaomi Redmi 8 4/64 / Lenovo Yoga tab 3, 8", 4g

 

Life is like a cheap modem. You never know if you're gonna connected! :rolleyes:

Link to comment
Share on other sites

Thermal pads που μπορουμε να βρουμε? Και πωςνα τα ζητησουμε?

Mecool M8s Pro L - Magendaz' Nano Nexus Rom tv box /

YOKA KB2 - SuperCeleron RC3 Rom tv box / Mecool M8S Pro - Magendaz' Nano Nexus Rom tv box / Xiaomi Redmi 8 4/64 / Lenovo Yoga tab 3, 8", 4g

 

Life is like a cheap modem. You never know if you're gonna connected! :rolleyes:

Link to comment
Share on other sites

Παρήγγειλα αυτό παιδιά,πως σας φαίνεται; http://m.ebay.com/itm/282360429009?_mwBanner=1#vi__app-cvip-panel

 

Μια χαρα ειναι. Νομιζω οτι τοχει η zaf_4. Ρωτα τη να σου πει λεπτομερειες

 

----- προσθήκη μηνύματος 60 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Thnx

Σε μαγαζια τυπου πλαισιο, public θα βρω?

Mecool M8s Pro L - Magendaz' Nano Nexus Rom tv box /

YOKA KB2 - SuperCeleron RC3 Rom tv box / Mecool M8S Pro - Magendaz' Nano Nexus Rom tv box / Xiaomi Redmi 8 4/64 / Lenovo Yoga tab 3, 8", 4g

 

Life is like a cheap modem. You never know if you're gonna connected! :rolleyes:

Link to comment
Share on other sites

Ποια ειναι η πιο καταλληλη εφαρμογη για να βλεπω την θερμοκρασια του κουτιου? Cpu temp και cpu monitor εχουν διαφορα 7 βαθμους και δεν ξερω τι ειναι αληθεια

Mecool M8s Pro L - Magendaz' Nano Nexus Rom tv box /

YOKA KB2 - SuperCeleron RC3 Rom tv box / Mecool M8S Pro - Magendaz' Nano Nexus Rom tv box / Xiaomi Redmi 8 4/64 / Lenovo Yoga tab 3, 8", 4g

 

Life is like a cheap modem. You never know if you're gonna connected! :rolleyes:

Link to comment
Share on other sites

Εχει κανεις καμια nugat 7-7.1 σε iso να δοκιμασω?Εχω βρει-μονταρει διαφορες αλλα εχω θεμα με καποια app της google.

Βλέπουμε διαβάζουμε και ακούμε ΠΑΝΤΑ.......ANT1 (Tv Web and Radio)

Mήν βαράτε εμάς τους δημοσιογράφους τήν δουλεία μας κάνουμε......

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά μία βοήθεια.

Σε COOLEME (mini m8 SII ROM) το play store έχει κολλήσει στο "υπάρχει νέα ενημέρωση και θα εγκατασταθεί".

Επίσης, στο quasar δεν μπορώ να ρυθμίσω ένα USB stick για διαδρομή download. Λέει πως δεν έχω ρυθμίσει τα δικαιώματα της κάρτας.

Καταρχήν, τι format πρέπει να κάνω την κάρτα;

Να την περάσω σαν επέκταση της εσωτερικής μνήμης; Μπορεί να έχω πρόβλημα σε μελλοντικά updates;

 

Sent from my Nexus 6P using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

:!: Αφαιρέθηκαν όσα ποστ δεν σχετίζονταν με το topic.

Στο παρόν δεν συζητάμε ούτε για υπηρεσίες ίντερνετ, ούτε για μεταφορικές ούτε για software.

Κρατείστε το thread όσο πιο καθαρό γίνεται. Υπάρχουν αντίστοιχα threads για όλα τα παραπάνω.

τα καλύτερα είναι... δίπλα σας

πρώην συντονιστής συζητήσεων στα fora Windows Phone και Digital Gadgets[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Γιατί δεν περίμενε ς κανένα πιο νέο με τον RK

 

Στάλθηκε από το LG-D802 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Στοκ,ανημπορος να το ρουταρω
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά.

Έχω ένα Android tv box minix.

Αποκλειστικά για να δουλεύω που και που το πρόγραμμα ποπ κορν.

Ξαφνικά δεν μου δουλεύει ούτε το επαναφορτηζομενο κομπιούτερ που δουλεύει με κίνηση χεριού, ούτε το δεύτερο με μπαταρίες ααα.

Έκανα επαναφορά εργοστασιακων ρυθμίσεων.

Πάτησα με οδοντογληφιδα το ρεσετ.

Άλλαξα θύρα usb την επικοινωνία από το κομπιούτερ με κίνηση χεριού αλλά τίποτα.

Δουλεύει το κουμπί ον οφ, αλλά όταν κουνάω, το βελάκι πάει όπου να ναι.

Καμία ιδέα?

kountouraN
Link to comment
Share on other sites

Πως γίνετε να φτιάξει το ασύρματο σε beelink gt1. Έχω 2. Το ένα δουλεύει χωρίς προβλήματα στο ασύρματο δίκτυο και το άλλο κάνει συνέχεια διακοπές και σέρνεται. Απ ότι είδα έχουν διαφορετικό chip wifi από το serial number.

 

Στάλθηκε από το MI MAX μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά.

Έχω ένα Android tv box minix.

Αποκλειστικά για να δουλεύω που και που το πρόγραμμα ποπ κορν.

Ξαφνικά δεν μου δουλεύει ούτε το επαναφορτηζομενο κομπιούτερ που δουλεύει με κίνηση χεριού, ούτε το δεύτερο με μπαταρίες ααα.

Έκανα επαναφορά εργοστασιακων ρυθμίσεων.

Πάτησα με οδοντογληφιδα το ρεσετ.

Άλλαξα θύρα usb την επικοινωνία από το κομπιούτερ με κίνηση χεριού αλλά τίποτα.

Δουλεύει το κουμπί ον οφ, αλλά όταν κουνάω, το βελάκι πάει όπου να ναι.

Καμία ιδέα?

Δοκιμασες να συνδεσεις το airmouse , σε laptop/pc να δεις αν δουλευει?

Διοτι μπορει να μην φταιει το κουτι αλλα το mouse.

Επισης μπορεις να δοκιμασεις να συνδεσεις στο κουτι ενα αλλο ασυρματο mouse.

 

----- προσθήκη μηνύματος 13 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Να μου πουν καποιοι που εχουν το beelink gt1, τι ρομ φορανε και αν εχουν ακομη ΟΤΑ αυτοι που εχουν stock rom?

Edited by zenix

Mecool M8s Pro L - Magendaz' Nano Nexus Rom tv box /

YOKA KB2 - SuperCeleron RC3 Rom tv box / Mecool M8S Pro - Magendaz' Nano Nexus Rom tv box / Xiaomi Redmi 8 4/64 / Lenovo Yoga tab 3, 8", 4g

 

Life is like a cheap modem. You never know if you're gonna connected! :rolleyes:

Link to comment
Share on other sites

Για κουτί με windows, κυρίως για χρήση οτε τιβι , τι προτείνετε;

 

Στάλθηκε από το LG-D802 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Στοκ,ανημπορος να το ρουταρω
Link to comment
Share on other sites

Για κουτί με windows, κυρίως για χρήση οτε τιβι , τι προτείνετε;

 

Στάλθηκε από το LG-D802 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

http://www.geekbuying.com/item/Tronsmart-Ara-X5-Windows-10-TV-Box-Cherry-Trail-Z8300-Quad-Core-1-8G-Gen-8-Graphics-2G-32G-2-4Ghz-5Ghz-351938.html

καλησπέρα. το έχω και δουλεύει μια χαρά. για οτε δεν έχω δοκιμάσει αλλά το nova go δουλεύει.

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά είμαι έτοιμος να πάρω αυτό https://m.aliexpress.com/s/item/32696470334.html#autostay

Αξίζει;

Κυρίως για να έχω kodi αλλά και να έχει μέλλον το μηχανηματακι.

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά είμαι έτοιμος να πάρω αυτό https://m.aliexpress.com/s/item/32696470334.html#autostay

Αξίζει;

Κυρίως για να έχω kodi αλλά και να έχει μέλλον το μηχανηματακι.

Φανταζομαι λες για το 2GB+16GB. Μπορεις να το βρεις και 5 ευρω περιπου ποιο φθηνα http://www.gearbest.com/tv-box-mini-pc/pp_471369.html

 

---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

 

Edit: Δηλαδη δεν μπορουμε να βαζουμε καθολου λινκ ?

Ας πουμε στο δικο μου ποστ επιτρεπετε το λινκ ? ή θα επρεπε να γραψω οτι στο "ταδε" καταστημα θα το βρεις ποιο φθηνα ?

Edited by Karthan7

Μέλος του «παλιού» καλού myphone. myphone τέλος.

Ο έξυπνος παραδέχεται το λάθος του, ο πονηρός δικαιολογείται και ο βλάκας επιμένει.

2DIN Android -παρουσίαση -- Θανάσης. Sony Z3 - Pebble steel :love:

Link to comment
Share on other sites

@kostast1 πες μας σε παρακαλώ από που το πήρες 77 δολάρια το μηχάνημα

΄΄η ΑΕΚ είναι κυρίως ιδέα. Και αι ιδέαι δεν αποθνήσκουν΄΄

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

member since: September 2003

Link to comment
Share on other sites

@kostast1 πες μας σε παρακαλώ από που το πήρες 77 δολάρια το μηχάνημα

Gearbest.....

Βλέπουμε διαβάζουμε και ακούμε ΠΑΝΤΑ.......ANT1 (Tv Web and Radio)

Mήν βαράτε εμάς τους δημοσιογράφους τήν δουλεία μας κάνουμε......

Link to comment
Share on other sites

Gearbest.....

Ποιο μηχανημα ρε παιδια, γιατι απο τοσα ποστ που σβηστικανε εχω χασει την μπαλα?

Mecool M8s Pro L - Magendaz' Nano Nexus Rom tv box /

YOKA KB2 - SuperCeleron RC3 Rom tv box / Mecool M8S Pro - Magendaz' Nano Nexus Rom tv box / Xiaomi Redmi 8 4/64 / Lenovo Yoga tab 3, 8", 4g

 

Life is like a cheap modem. You never know if you're gonna connected! :rolleyes:

Link to comment
Share on other sites

Ποιο μηχανημα ρε παιδια, γιατι απο τοσα ποστ που σβηστικανε εχω χασει την μπαλα?

Εδώ είναι τα σβησμένα ποστ:

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=436414

 

Sent from my i15-TCL using Tapatalk

ONEPLUS 6 64gb: rooted, Elemental kernel

NEXUS 4 16gb: Stock 5.0.1/Rastapop 5.0.2, Hell core b69L

Cube iwork 10 tablet 64gb: Win 10/Android 5.1

Tv Box CS968:RK3188, 4 Core 1.6ghz, 4 core VGA, 2GB Ram, Geass custom Rom

Link to comment
Share on other sites

Παιδια καλησπερα έχω minix mini x7 απο το 2013 tv box και δεν μπορω να του περάσω καινουργια έκδοση android δεν εγκαθιστανται οι drivers για να μπορέσει να δουλεψει το RK Batch tool να φορτώσω το καινούργιο firmware ...χρησιμοποιώ windows 7 64bit και ένω έχω τους σωστούς drivers η συσκευη αναγνωρίζεται ως άγνωστη στα windows ....έχει κανείς καμμια ιδεά ....αλλιως θα αγοράσω ενα καινούργιο τι λετε γι αυτο εδω??? http://www.gearbest.com/tv-box-mini-pc/pp_416057.html?wid=3

[ATTACH]66547[/ATTACH]

Link to comment
Share on other sites

Καλό θα είναι ο εκάστοτε διαχειριστής που που έχει αναλάβει κάποιο κομμάτι του fora να δίνειι απαντήσεις σε ερωτήματα χρηστών,,σε λάθη που έχει κάνει,και προσβάλλει τον εκάστοτε χρήστη με τον οποιο τροπο,και οχι να αποφεύγει...Όλοι κάνουμε λάθη,....:mad:

Βλέπουμε διαβάζουμε και ακούμε ΠΑΝΤΑ.......ANT1 (Tv Web and Radio)

Mήν βαράτε εμάς τους δημοσιογράφους τήν δουλεία μας κάνουμε......

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...