Jump to content

Android TV Box


spyrosrotary
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Σε ενα mi box S η εσωτερικη μνημη μου ειχε σχεδον γεμισει. Εφτασε χθες το hub της ugreen , του εβαλα ενα στικακι, του εκανα μορφοποιηση , φαινεται στο ES File Explorer οτι υπαρχει μια μνημη αλλα οταν παω να κιατεβασω ενα παιχνιδι απο το play store μου γραφει οτι η μνημη ειναι επαρκης.

Τι κανω λαθος?

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 21,4χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

  • junglist

    1094

  • gatos814

    1291

  • makis1024

    555

  • ath156

    1817

Σε ενα mi box S η εσωτερικη μνημη μου ειχε σχεδον γεμισει. Εφτασε χθες το hub της ugreen , του εβαλα ενα στικακι, του εκανα μορφοποιηση , φαινεται στο ES File Explorer οτι υπαρχει μια μνημη αλλα οταν παω να κιατεβασω ενα παιχνιδι απο το play store μου γραφει οτι η μνημη ειναι επαρκης.

 

Τι κανω λαθος?

Μέσω του μενού των εφαρμογών δοκίμασε να περάσεις μία μία τις εφαρμογές που μπορούν να περαστούν σε usb στο στικακι και μετά ξαναδοκίμασε.

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 3

Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν το σεταρα μια χαρα το στικακι και παιζει τελεια NETFLIX σε 1080p!

 

Περισσοτερα στο θεμα του ΑΜΑΖΟΝ FIRE STICK.

 

https://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=475362

Edited by junglist

ONEPLUS 6 64gb: rooted, Elemental kernel

NEXUS 4 16gb: Stock 5.0.1/Rastapop 5.0.2, Hell core b69L

Cube iwork 10 tablet 64gb: Win 10/Android 5.1

Tv Box CS968:RK3188, 4 Core 1.6ghz, 4 core VGA, 2GB Ram, Geass custom Rom

Link to comment
Share on other sites

Μέσω του μενού των εφαρμογών δοκίμασε να περάσεις μία μία τις εφαρμογές που μπορούν να περαστούν σε usb στο στικακι και μετά ξαναδοκίμασε.

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 3

Μπαίνω στις ρυθμίσεις /εφαρμογές /αλλά σε καμια εφαρμογή δεν γράφει για μεταφορά στην sd. Υπάρχει κάποια ρύθμιση;

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά αξίζει το X96 max από εδώ διαλέγοντας ship από Ιταλία η Ισπανία?

 

https://m.geekbuying.com/item/X96-MAX-Amlogic-S905x2-Android-8-1-4GB-64GB-TV-Box-405811.html

 

Έχετε να προτείνετε κάποιο αντίστοιχο η καλύτερο σε αυτήν τη τιμή η σε χαμηλότερη?

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά αξίζει το X96 max από εδώ διαλέγοντας ship από Ιταλία η Ισπανία?

 

https://m.geekbuying.com/item/X96-MAX-Amlogic-S905x2-Android-8-1-4GB-64GB-TV-Box-405811.html

 

Έχετε να προτείνετε κάποιο αντίστοιχο η καλύτερο σε αυτήν τη τιμή η σε χαμηλότερη?

 

αναμένω από μέρα σε μέρα ( έχει φτάσει Ελλάδα ) το https://www.gearbest.com/tv-box/pp_009591888713.html?vip=17103923&gclid=Cj0KCQiAnY_jBRDdARIsAIEqpJ2_K69UmA63pCGuows8WNBPGTohNqapNc0wGOlDOSLlaCCOzSpvJ9EaApdsEALw_wcB νομίζω ότι λόγω της 1000αρας lan και της καλύτερης υποστήριξης μέχρι στιγμής στα υπόλοιπα μοντέλα της είναι μία επιλογή που πρέπει να την σκεφτείς

΄΄η ΑΕΚ είναι κυρίως ιδέα. Και αι ιδέαι δεν αποθνήσκουν΄΄

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

member since: September 2003

Link to comment
Share on other sites

Εχει δει κανεις το creed 2 με ελληνικους υποτιτλους στο cinema n cyberflix?
SONY EXPERIA NEOV. THL T200. LeTv X900+. Xiaomi Mi Max 3
Link to comment
Share on other sites

Εχει δει κανεις το creed 2 με ελληνικους υποτιτλους στο cinema n cyberflix?

 

σήμερα βγήκαν οι πρώτοι υπότιτλοι

΄΄η ΑΕΚ είναι κυρίως ιδέα. Και αι ιδέαι δεν αποθνήσκουν΄΄

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

member since: September 2003

Link to comment
Share on other sites

Μπαίνω στις ρυθμίσεις /εφαρμογές /αλλά σε καμια εφαρμογή δεν γράφει για μεταφορά στην sd. Υπάρχει κάποια ρύθμιση;
Πηγαίνεις ρυθμίσεις,. Μετά εφαρμογές. Μετά ληφθεισες εφαρμογές. Διαλέγεις ποια εφαρμογή θες και πηγαίνεις στο αποθηκευτικός χώρος που χρησιμοποιείται. Εκεί αν η εφαρμογή το υποστηρίζει θα σου βγάλει εσωτερικός ή μονάδα usb που εκεί επιλέγεις που θες να αποθηκευτεί η εφαρμογή

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 3

Link to comment
Share on other sites

σήμερα βγήκαν οι πρώτοι υπότιτλοι

Και που τους βρισκω?

SONY EXPERIA NEOV. THL T200. LeTv X900+. Xiaomi Mi Max 3
Link to comment
Share on other sites

Το mi box έχει θεματάκια με κάποιους routers.

 

Στο σπίτι μου με cyta και thomson router αρνείται να παίξει αξιοπρεπώς ακόμη κι αν αλλάξω κανάλι στο wifi.

 

Στο πατρικό μου με otenet και belkin router παίζει άψογα χωρίς σκάλισμα στο router.

 

Για τον παραπάνω λόγο έχω πάρει USB to Ethernet της ugreen και έχω ησυχάσει.

 

Εν μέρει λύθηκε το θέμα μόλις έβγαλα το usb που είχα κουμπώσει για να δουλεύει το ασύρματο ποντίκι πληκτρολόγιο. Πλέον από τα 3 mb μέγιστο που είχα τώρα παίζει από 3 έως 15 Mb που είναι η ταχύτητα που έχω στον υπολογιστή. Εχτές βράδυ ας πούμε είχε 2 ώρες στα 14 mb σήμερα πρωί στα 6. Ξέρει κάποιος τη να φταίει και υπάρχει τόσο εύρος στην ταχύτητα που πιάνει το box? Στο κινητό όταν μετράω ταχύτητα έχω πάντα 15 Mb. Μήπως επηρεάζεται από κάνα δίκτυο από διπλανό διαμέρισμα? Εάν αλλάξω κανάλι στο router θα διορθωθεί?

 

Ευχαριστώ πολύ

Link to comment
Share on other sites

Εν μέρει λύθηκε το θέμα μόλις έβγαλα το usb που είχα κουμπώσει για να δουλεύει το ασύρματο ποντίκι πληκτρολόγιο. Πλέον από τα 3 mb μέγιστο που είχα τώρα παίζει από 3 έως 15 Mb που είναι η ταχύτητα που έχω στον υπολογιστή. Εχτές βράδυ ας πούμε είχε 2 ώρες στα 14 mb σήμερα πρωί στα 6. Ξέρει κάποιος τη να φταίει και υπάρχει τόσο εύρος στην ταχύτητα που πιάνει το box? Στο κινητό όταν μετράω ταχύτητα έχω πάντα 15 Mb. Μήπως επηρεάζεται από κάνα δίκτυο από διπλανό διαμέρισμα? Εάν αλλάξω κανάλι στο router θα διορθωθεί?

 

 

 

Ευχαριστώ πολύ

Πριν αλλάξεις κανάλι στο ρουτερ βάλε μια προεκταση usb και απομάκρυνε τουλάχιστον 50 cm τον δεκτη πληκτρολογιου-ποντικιου απο το box.

Μετά ξαναδοκιμασε το.

Παιζει το σεναριο να πεφτουν οι μια συχνοτητα πανω στην αλλη....γιατι στα κοντα στα 2.4 mhz είναι και τα 2.

 

Στάλθηκε από το Mi A2 Lite μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Επ' ευκαιρία μπορεί κάποιος να μου εξηγήσει με απλά λόγια πως αλλάζω κανάλι στο ρουτερ?? Τρώω και εγώ κάτι κολλήματα ωρες ωρες στο mi box s, χωρις να έχω συνδέσει κατι άλλο..
Lenovo A630 -----> Cubot S200 -----> Xiaomi Redmi 3 Pro
Link to comment
Share on other sites

Επ' ευκαιρία μπορεί κάποιος να μου εξηγήσει με απλά λόγια πως αλλάζω κανάλι στο ρουτερ?? Τρώω και εγώ κάτι κολλήματα ωρες ωρες στο mi box s, χωρις να έχω συνδέσει κατι άλλο..
Δεν είναι τόσο απλό και είναι εκτός θέματος.

Πρέπει να μπεις στις ρυθμίσεις του ρούτερ μέσω browser, βάζοντας την ip του gateway.

 

 

Sent from my ONEPLUS A6003 using Tapatalk

ONEPLUS 6 64gb: rooted, Elemental kernel

NEXUS 4 16gb: Stock 5.0.1/Rastapop 5.0.2, Hell core b69L

Cube iwork 10 tablet 64gb: Win 10/Android 5.1

Tv Box CS968:RK3188, 4 Core 1.6ghz, 4 core VGA, 2GB Ram, Geass custom Rom

Link to comment
Share on other sites

Πηγαίνεις ρυθμίσεις,. Μετά εφαρμογές. Μετά ληφθεισες εφαρμογές. Διαλέγεις ποια εφαρμογή θες και πηγαίνεις στο αποθηκευτικός χώρος που χρησιμοποιείται. Εκεί αν η εφαρμογή το υποστηρίζει θα σου βγάλει εσωτερικός ή μονάδα usb που εκεί επιλέγεις που θες να αποθηκευτεί η εφαρμογή

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 3

Δεν μου βγάζει αυτή την επιλογή. Μάλλον πρέπει να κάνω μια μια απεγκατασταση και εγκατάσταση ξανά. Ευχαριστώ για τις απαντήσεις.

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά αξίζει το X96 max από εδώ διαλέγοντας ship από Ιταλία η Ισπανία?

 

https://m.geekbuying.com/item/X96-MAX-Amlogic-S905x2-Android-8-1-4GB-64GB-TV-Box-405811.html

 

Έχετε να προτείνετε κάποιο αντίστοιχο η καλύτερο σε αυτήν τη τιμή η σε χαμηλότερη?

Εγώ το έχω και είναι μια χαρά σε όλα εκτός από Netflix HD και πάνω. Σε προηγούμενο ποστ μου θα βρεις κ review.

 

Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους. Μόλις απέκτησα το mi box s κυρίως για Netflix και otetv. Κατέβασα το otetv apk και το πέρασα με udb stick, ωστόσο για να μπω στην εφαρμογή πρέπει να πάω στις ρυθμίσεις/ εγκατεστημένες εφαρμογές. Δεν έχω βρει τρόπο να το προσθέσω στην αρχική οθόνη για διευκόλυνση. Υπάρχει τρόπος?
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους. Μόλις απέκτησα το mi box s κυρίως για Netflix και otetv. Κατέβασα το otetv apk και το πέρασα με udb stick, ωστόσο για να μπω στην εφαρμογή πρέπει να πάω στις ρυθμίσεις/ εγκατεστημένες εφαρμογές. Δεν έχω βρει τρόπο να το προσθέσω στην αρχική οθόνη για διευκόλυνση. Υπάρχει τρόπος?

 

Φίλε μου, επειδή με ενδιαφέρει και μένα.. Το otetv apk δεν κατεβαίνει και μέσω browser? Γιατί μέσω usb stick?

Lenovo A630 -----> Cubot S200 -----> Xiaomi Redmi 3 Pro
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους. Μόλις απέκτησα το mi box s κυρίως για Netflix και otetv. Κατέβασα το otetv apk και το πέρασα με udb stick, ωστόσο για να μπω στην εφαρμογή πρέπει να πάω στις ρυθμίσεις/ εγκατεστημένες εφαρμογές. Δεν έχω βρει τρόπο να το προσθέσω στην αρχική οθόνη για διευκόλυνση. Υπάρχει τρόπος?

 

Θα ψάξεις να βρεις την εφαρμογή tv app repo η οποία φτιάχνει συντομεύσεις.

Huawei Honor Note 10/Xbox One S/etc.
Link to comment
Share on other sites

Δεν μου βγάζει αυτή την επιλογή. Μάλλον πρέπει να κάνω μια μια απεγκατασταση και εγκατάσταση ξανά. Ευχαριστώ για τις απαντήσεις.
Αν κάνεις format το στικακι μέσω της συσκευής και μετά όταν σου πει να συνδεθεί ως εσωτερική μνήμη ή κάτι τέτοιο θα είσαι μια χαρά

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 3

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους. Μόλις απέκτησα το mi box s κυρίως για Netflix και otetv. Κατέβασα το otetv apk και το πέρασα με udb stick, ωστόσο για να μπω στην εφαρμογή πρέπει να πάω στις ρυθμίσεις/ εγκατεστημένες εφαρμογές. Δεν έχω βρει τρόπο να το προσθέσω στην αρχική οθόνη για διευκόλυνση. Υπάρχει τρόπος?

 

 

 

Κάνε εγκατάσταση αυτό και μετά δημιουργείς ότι συντόμευση θες

https://m.apkpure.com/tv-app-repo/news.androidtv.tvapprepo.playstore

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Βασικά έχω πρόβλημα στο AMAZON FIRE STICK με το streaming μέσω 3ων app.

Το CINEMA ανοίγει και αμέσως κλείνει στη τελευταία έκδοση.

Το CYBERFLIX ανοίγει και κολλάει.

 

Με KODI 18 και NETFLIX όλα οκ, αλλά χρειάζομαι και τρίτες λύσεις.

 

Sent from my ONEPLUS A6003 using Tapatalk

ONEPLUS 6 64gb: rooted, Elemental kernel

NEXUS 4 16gb: Stock 5.0.1/Rastapop 5.0.2, Hell core b69L

Cube iwork 10 tablet 64gb: Win 10/Android 5.1

Tv Box CS968:RK3188, 4 Core 1.6ghz, 4 core VGA, 2GB Ram, Geass custom Rom

Link to comment
Share on other sites

Δεν μου βγάζει αυτή την επιλογή. Μάλλον πρέπει να κάνω μια μια απεγκατασταση και εγκατάσταση ξανά. Ευχαριστώ για τις απαντήσεις.

Το box σου είναι rootαρισμενο;

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...