Jump to content

Android TV Box


spyrosrotary
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Θέλω να πάρω ένα tv box για να βλέπω ταινίες και ποδόσφαιρο από το kodi. Μετά από αναζήτηση που έκανα κατέληξα στα Beelink GT1 Ultimate, Tanix TX9 Pro και Tanix TX92. Τα δύο τελευταία δεν ξέρω ποια είναι η διαφορά τους. Επειδή δεν ξέρω πολλά θα ήθελα τη γνώμη σας.

 

αν δεν σε ενδιαφέρει το netflix εγώ στην θέση σου άνετα θα πήγαινα στο a95x max

΄΄η ΑΕΚ είναι κυρίως ιδέα. Και αι ιδέαι δεν αποθνήσκουν΄΄

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

member since: September 2003

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 21,4χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

  • junglist

    1094

  • gatos814

    1291

  • makis1024

    555

  • ath156

    1817

Δεν με ενδιαφέρει ούτε το netflix ούτε το YouTube θέλω μόνο streaming για ποδόσφαιρο και ταινίες μέσω kodi.
Link to comment
Share on other sites

Δεν με ενδιαφέρει ούτε το netflix ούτε το YouTube θέλω μόνο streaming για ποδόσφαιρο και ταινίες μέσω kodi.

Πριν μια εβδομαδα πηρα το beelink για τους λόγους που λες κ ειμαι ευχαριστημένος

 

-------------

Στάλθηκε με το Tapatalk, χρησιμοποιώντας το δεξί μου δάχτυλο.

Χρηματοοικονομικός Σύμβουλος

Link to comment
Share on other sites

Θέλω να πάρω ένα tv box για να βλέπω ταινίες και ποδόσφαιρο από το kodi. Μετά από αναζήτηση που έκανα κατέληξα στα Beelink GT1 Ultimate, Tanix TX9 Pro και Tanix TX92. Τα δύο τελευταία δεν ξέρω ποια είναι η διαφορά τους. Επειδή δεν ξέρω πολλά θα ήθελα τη γνώμη σας.

 

Έχω το ΤΧ92 3/32.

Απλά πιστόλι, παίζει τα πάντα τέλεια.

Αφού δεν σε ενδιαφέρει το Netflix HD δες χαρακτηριστικά σε σχέση με το ΤΧ9 ΡRO και τιμή και πάρε όποιο σου φαίνεται καλύτερο.

 

Sent from my ONEPLUS A3003 using Tapatalk

 

----- προσθήκη μηνύματος 97 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Δεν παίζει σε android tv. Πάντως για όσους έχουν πρόβλημα, όπως εγώ στα δύο mecool που έχω αλλά και στο yoka, τα οποία τρέχουν custom rom pure android, και μου έβγαζε τα γνωστά μηνύματα λάθους, εγκατέστησα την τελευταία έκδοση του μαύρου netflix που βρήκα στο apkmirror, και παίζει κανονικά αλλά όχι hd.

 

Ποιο δεν παίζει σε Android Tv;

Αφού μόνος γράφεις ότι από apkmirror ότι παίζει και το επιβεβαιώνω και εγώ.

 

Sent from my ONEPLUS A3003 using Tapatalk

ONEPLUS 6 64gb: rooted, Elemental kernel

NEXUS 4 16gb: Stock 5.0.1/Rastapop 5.0.2, Hell core b69L

Cube iwork 10 tablet 64gb: Win 10/Android 5.1

Tv Box CS968:RK3188, 4 Core 1.6ghz, 4 core VGA, 2GB Ram, Geass custom Rom

Link to comment
Share on other sites

Τελικά βρε παιδιά ξέρετε κανενα καλό εργαλείο να του κοτσαρω πάνω τον εξωτερικό σκληρό και να παίζει ταινίες με εξωτερικούς υπότιτλους κλπ?Ανεξαρτητως κόστους...

 

Πήρα αυτή τη μπούρδα το mi box s και έχω ξενερώσει.Αντε βρες προγραμμα αναπαραγωγής άντε μετά ένα σωρό ρυθμίσεις...Μετά από μια μέρα σερνόταν όταν πήγα να βάλω άλλη ταινία και συνήρθε μετά από restart...

 

Έλεος αυτό που είχα με το western digital απ το 2013 δεν μπορώ να το βρω το 2018?

Link to comment
Share on other sites

Τελικά βρε παιδιά ξέρετε κανενα καλό εργαλείο να του κοτσαρω πάνω τον εξωτερικό σκληρό και να παίζει ταινίες με εξωτερικούς υπότιτλους κλπ?Ανεξαρτητως κόστους...

 

Πήρα αυτή τη μπούρδα το mi box s και έχω ξενερώσει.Αντε βρες προγραμμα αναπαραγωγής άντε μετά ένα σωρό ρυθμίσεις...Μετά από μια μέρα σερνόταν όταν πήγα να βάλω άλλη ταινία και συνήρθε μετά από restart...

 

Έλεος αυτό που είχα με το western digital απ το 2013 δεν μπορώ να το βρω το 2018?

Αν δεν σ'ενοχλει το κόστος πας στο κορυφαίο όλων, Nvidia Shield και ησυχάζεις για χρόνια!

Link to comment
Share on other sites

σήμερα το παρήγγειλα και εγώ το shield μετά από 3 μήνες δοκιμής με το μηχάνημα της wind vision μέχρι που χτες σταμάτησε να δουλεύει το pass-through του ήχου μετά από μια αναβάθμιση που έκανε και τα πήρα. είχα ακυρώσει πριν 3 μήνες παραγγελία που είχα κάνει για το shield αλλά τώρα δεν την ξανά πατάω. τετάρτη έρχεται

 

Sent from my Mi A2 Lite using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Αν δεν σ'ενοχλει το κόστος πας στο κορυφαίο όλων, Nvidia Shield και ησυχάζεις για χρόνια!

Παίρνει εξωτερικό usb?Διαβαζει όλων των ειδών τα αρχεία?Πρεπει όπως με το Xiaomi να ψάχνω εφαρμογές στο play store και μετά ένα καρό ρυθμίσεις?

Έχει native player και explorer?

Ευχαριστώ.

Link to comment
Share on other sites

σήμερα το παρήγγειλα και εγώ το shield μετά από 3 μήνες δοκιμής με το μηχάνημα της wind vision μέχρι που χτες σταμάτησε να δουλεύει το pass-through του ήχου μετά από μια αναβάθμιση που έκανε και τα πήρα. είχα ακυρώσει πριν 3 μήνες παραγγελία που είχα κάνει για το shield αλλά τώρα δεν την ξανά πατάω. τετάρτη έρχεται

 

Sent from my Mi A2 Lite using Tapatalk

 

Οτι καλυτερο πηρες σε android,εχω ακομα το1o,με το που ειχε βγει στην αγορα.Εχω στησει τωρα και ενα INTEL NUC με τον PENTIUM J5005 dual boot για το σαλονι,με windows & android κτλ.:p

Βλέπουμε διαβάζουμε και ακούμε ΠΑΝΤΑ.......ANT1 (Tv Web and Radio)

Mήν βαράτε εμάς τους δημοσιογράφους τήν δουλεία μας κάνουμε......

Link to comment
Share on other sites

Παίρνει εξωτερικό usb?Διαβαζει όλων των ειδών τα αρχεία?Πρεπει όπως με το Xiaomi να ψάχνω εφαρμογές στο play store και μετά ένα καρό ρυθμίσεις?

Έχει native player και explorer?

Ευχαριστώ.

 

Το shield δεν έχει δικό του player&explorer θα τα κατεβάσεις από playstore, ρυθμίσεις δεν θα κάνεις εκτός από την κωδικοποίηση των υποτίτλων βάζεις και ,file commander και είσαι έτοιμος, παίρνει εξωτερικό ότι θέλεις, για τα αρχεία εξαρτάται από τον player που θα βάλεις εγώ έχω mx player & vlc δεν έχω αντιμετωπίσει πρόβλημα

Huawei Honor Note 10/Xbox One S/etc.
Link to comment
Share on other sites

Οτι καλυτερο πηρες σε android,εχω ακομα το1o,με το που ειχε βγει στην αγορα.Εχω στησει τωρα και ενα INTEL NUC με τον PENTIUM J5005 dual boot για το σαλονι,με windows & android κτλ.:p

 

Ποιά έκδοση android έβαλες ? Μήπως έχει κάπου οδηγό για dual boot windows και android?

Link to comment
Share on other sites

Φίλε, δοκίμασε στο mi box να χρησιμοποιήσεις το kodi σαν media player...

Τον χρησιμοποιώ στην android tv που έχω και είναι ο καλύτερος media player που έχω βρει στο οικοσύστημα του android

Επιλογή όπως ήταν το western digital χωρίς Android επάνω και αξιόπιστη υπάρχει?

 

Στάλθηκε από το Mi MIX 2S μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Ποιά έκδοση android έβαλες ? Μήπως έχει κάπου οδηγό για dual boot windows και android?

Πολλα τα how too στο yt.8.1 εχω τωρα.

Rom απο εδω για πιο ασφαλεια.

http://www.android-x86.org/

Βλέπουμε διαβάζουμε και ακούμε ΠΑΝΤΑ.......ANT1 (Tv Web and Radio)

Mήν βαράτε εμάς τους δημοσιογράφους τήν δουλεία μας κάνουμε......

Link to comment
Share on other sites

Έχω το ΤΧ92 3/32.

Απλά πιστόλι, παίζει τα πάντα τέλεια.

Αφού δεν σε ενδιαφέρει το Netflix HD δες χαρακτηριστικά σε σχέση με το ΤΧ9 ΡRO και τιμή και πάρε όποιο σου φαίνεται καλύτερο.

 

Sent from my ONEPLUS A3003 using Tapatalk

 

----- προσθήκη μηνύματος 97 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

 

Ποιο δεν παίζει σε Android Tv;

Αφού μόνος γράφεις ότι από apkmirror ότι παίζει και το επιβεβαιώνω και εγώ.

 

Sent from my ONEPLUS A3003 using Tapatalk

 

Δεν παίζει το άσπρο netflix

Mecool M8s Pro L - Magendaz' Nano Nexus Rom tv box /

YOKA KB2 - SuperCeleron RC3 Rom tv box / Mecool M8S Pro - Magendaz' Nano Nexus Rom tv box / Xiaomi Redmi 8 4/64 / Lenovo Yoga tab 3, 8", 4g

 

Life is like a cheap modem. You never know if you're gonna connected! :rolleyes:

Link to comment
Share on other sites

Δεν παίζει το άσπρο netflix
Δεν ξέρω άσπρα και μαύρα Netflix.

Εγώ έχω δοκιμάσει σε 2 κουτιά κάποια Netflix apk από το apkmirror και έπαιζαν όλα.

Πώς τα ξεχωρίζεις αυτά που λες;

 

 

Sent from my ONEPLUS A3003 using Tapatalk

ONEPLUS 6 64gb: rooted, Elemental kernel

NEXUS 4 16gb: Stock 5.0.1/Rastapop 5.0.2, Hell core b69L

Cube iwork 10 tablet 64gb: Win 10/Android 5.1

Tv Box CS968:RK3188, 4 Core 1.6ghz, 4 core VGA, 2GB Ram, Geass custom Rom

Link to comment
Share on other sites

Μολις παραγγειλα αυτο

https://www.gearbest.com/tv-box/pp_009749371517.html?wid=1433363#goodsDetail

Το βλεπω αρκετα καλο, μια και δεν με απασχολει η μεγιστη αναλυση στο NETFLIX , δεν το χρησιμοποιω.

Ελπιζω να ειναι αριστο στο YouTube . Πηρα και για πρωτη φορα ενα ασυρματο

https://www.gearbest.com/mice-keyboards/pp_211797.html?wid=1433363

Οταν τα παραλαβω θα σας ενημερωσω για τις πρωτες εντυπωσεις.

Link to comment
Share on other sites

Μολις παραγγειλα αυτο

https://www.gearbest.com/tv-box/pp_009749371517.html?wid=1433363#goodsDetail

Το βλεπω αρκετα καλο, μια και δεν με απασχολει η μεγιστη αναλυση στο NETFLIX , δεν το χρησιμοποιω.

Ελπιζω να ειναι αριστο στο YouTube . Πηρα και για πρωτη φορα ενα ασυρματο

https://www.gearbest.com/mice-keyboards/pp_211797.html?wid=1433363

Οταν τα παραλαβω θα σας ενημερωσω για τις πρωτες εντυπωσεις.

Τσεκαρε λίγο αν παίζει 1080 youtube , γιατί αν θυμάμαι καλά ένα προηγμένο beelink που είχα για λίγο έπαιζε 480p youtube και όχι 1080 ή 4Κ αν έχεις τηλεόραση 4Κ.

Link to comment
Share on other sites

Τσεκαρε λίγο αν παίζει 1080 youtube , γιατί αν θυμάμαι καλά ένα προηγμένο beelink που είχα για λίγο έπαιζε 480p youtube και όχι 1080 ή 4Κ αν έχεις τηλεόραση 4Κ.

. Στο 5:23
Link to comment
Share on other sites

καλημερα σε ολους. Θελω να συνδεσω ενα tv box στον βιντεοπροβολεα μεσω hdmi κατα πρωτο λογο για να βλεπω νετφλιχ τουλαχιστον σε hd αναλυση .

Κατα δευτερο αν μπορω να εχω και nova go μαζι θα ημουν διπλα χαρουμενος.

Ποια συσκευη μου προτεινεται?

Ευχαριστω πολυ ολους

Link to comment
Share on other sites

καλημερα σε ολους. Θελω να συνδεσω ενα tv box στον βιντεοπροβολεα μεσω hdmi κατα πρωτο λογο για να βλεπω νετφλιχ τουλαχιστον σε hd αναλυση .

Κατα δευτερο αν μπορω να εχω και nova go μαζι θα ημουν διπλα χαρουμενος.

Ποια συσκευη μου προτεινεται?

Ευχαριστω πολυ ολους

Το mi box παίζει 1080p netflix και nova go κανονικά καθώς δεν είναι rooted.

Link to comment
Share on other sites

Δεν ξέρω άσπρα και μαύρα Netflix.

Εγώ έχω δοκιμάσει σε 2 κουτιά κάποια Netflix apk από το apkmirror και έπαιζαν όλα.

Πώς τα ξεχωρίζεις αυτά που λες;

 

 

Sent from my ONEPLUS A3003 using Tapatalk

 

Ε, αν δεν ξερεις διαβασε να μαθεις:

Για android tv υπαρχει το ασπρο (εικονιδιο) netflix, το οποιο δεν δουλευει με airmouse αλλα με το απλο remote και το οποιο δουλευαμε οι χρηστες με μηχανακια L1 (ανεξαρτητα τι android ειχαμε) διοτι επαιζε μεχρι 1080p. Αυτη η version λοιπον σταματησε να δουλευει (ειτε απο την google ειτε απο την netflix, δεν το ψαχνω τωρα) και αναγκαστικα πηγαμε στο μαυρο netflix (για ταμπλετ, κινητα), το οποιο παιζει, αλλα μεχρι 540p).

Μπορεις λοιπον αν θες να κατεβασεις το ασπρο και να μας πεις πως παιζει και σε τι αναλυση.

Θαχει ενδιαφερον.

Mecool M8s Pro L - Magendaz' Nano Nexus Rom tv box /

YOKA KB2 - SuperCeleron RC3 Rom tv box / Mecool M8S Pro - Magendaz' Nano Nexus Rom tv box / Xiaomi Redmi 8 4/64 / Lenovo Yoga tab 3, 8", 4g

 

Life is like a cheap modem. You never know if you're gonna connected! :rolleyes:

Link to comment
Share on other sites

Ε, αν δεν ξερεις διαβασε να μαθεις:

 

Για android tv υπαρχει το ασπρο (εικονιδιο) netflix, το οποιο δεν δουλευει με airmouse αλλα με το απλο remote και το οποιο δουλευαμε οι χρηστες με μηχανακια L1 (ανεξαρτητα τι android ειχαμε) διοτι επαιζε μεχρι 1080p. Αυτη η version λοιπον σταματησε να δουλευει (ειτε απο την google ειτε απο την netflix, δεν το ψαχνω τωρα) και αναγκαστικα πηγαμε στο μαυρο netflix (για ταμπλετ, κινητα), το οποιο παιζει, αλλα μεχρι 540p).

 

Μπορεις λοιπον αν θες να κατεβασεις το ασπρο και να μας πεις πως παιζει και σε τι αναλυση.

 

Θαχει ενδιαφερον.

 

Σου ξαναγραφω δεν ξέρω πού τα βρίσκεις εσύ τα άσπρα και μαύρα apk.

Εγώ κατεβάζω κάθε φορά που χρειάζεται το τελευταίο apk από το apkmirror και παίζει μια χαρά με το airmouse στην Android tv Rom μου.

Όταν λες δεν δουλεύει το airmouse, εννοείς να παίζεις με τα βελάκια πάνω κάτω ή ότι δεν δουλεύει καθόλου;

 

Η ανάλυση που έχω είναι 960x540.

 

Θες να δώσεις λινκ για το άσπρο apk;

 

Sent from my ONEPLUS A3003 using Tapatalk

ONEPLUS 6 64gb: rooted, Elemental kernel

NEXUS 4 16gb: Stock 5.0.1/Rastapop 5.0.2, Hell core b69L

Cube iwork 10 tablet 64gb: Win 10/Android 5.1

Tv Box CS968:RK3188, 4 Core 1.6ghz, 4 core VGA, 2GB Ram, Geass custom Rom

Link to comment
Share on other sites

Σου ξαναγραφω δεν ξέρω πού τα βρίσκεις εσύ τα άσπρα και μαύρα apk.

Εγώ κατεβάζω κάθε φορά που χρειάζεται το τελευταίο apk από το apkmirror και παίζει μια χαρά με το airmouse στην Android tv Rom μου.

Όταν λες δεν δουλεύει το airmouse, εννοείς να παίζεις με τα βελάκια πάνω κάτω ή ότι δεν δουλεύει καθόλου;

 

Η ανάλυση που έχω είναι 960x540.

 

Θες να δώσεις λινκ για το άσπρο apk;

 

Sent from my ONEPLUS A3003 using Tapatalk

 

και μέσα στο apkmirror έχει netflix versions με άσπρο και μαύρο εικονίδιο μπροστά από την έκδοση ...εύκολα το βλέπεις;)

΄΄η ΑΕΚ είναι κυρίως ιδέα. Και αι ιδέαι δεν αποθνήσκουν΄΄

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

member since: September 2003

Link to comment
Share on other sites

Το mi box παίζει 1080p netflix και nova go κανονικά καθώς δεν είναι rooted.

 

Ευχαριστω πολυ για την απανηση. Βλπεπω οτι υpαρχουν διαφορα μοντελα. mi box, mi box s, mi box 4c.

kανουν ολα ή να παω για καποιο συγκεκριμενο?

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...