Jump to content

[Επίσημο] HTC Desire C


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Ευχαριστώ ! Δε το θέλω για μένα αλλά για το πρόσωπο, που δεν έχει ιδιαίτερες απαιτήσεις απ το κινητό. Απλά με απασχολεί που πολλοί παραπονούνται για τα κουμπιά που κάποια στιγμή παύουν να αποκρίνονται.

 

Το έχω μισό χρόνο, μέχρι στιγμής δεν έχουν πάθει τπτ τα κάτω κουμπιά. Είναι και στο τι θα σου κάτσει.

Ας μη το κρύβουμε.

Διψάμε για ουρανό!

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
  • Απαντήσεις 127
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Καλησπέρα παιδιά!

 

Από χθες αντιμετωπίζω ένα πρόβλημα με την εφαρμογή "Ειδήσεις και καιρός" της HTC.

Την έχω σαν μικρογραφία στην αρχική, και ενώ πατάω πάνω της για να δω τις ειδήσεις, μου βγάζει μήνυμα "Δυστυχώς η εφαρμογή News & Weather έχει σταματήσει" και απλά τη δυνατότητα να πατήσω ΟΚ στο μήνυμα. Μετά κολλάει και η μικρογραφία γράφει απλά "Φόρτωση".

Κάποια στιγμή σήμερα επανήλθε για λίγο, κατάφερα να μπω στην εφαρμογή, αλλά καθώς σκρόλαρα στις κατηγορίες μου ξαναέβγαλε το μήνυμα.

 

Ξέρετε τι μπορεί να παίζει; Συμβαίνει τπτ με την υπηρεσία;

Ας μη το κρύβουμε.

Διψάμε για ουρανό!

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Το συγκεκριμένο κινητό με έχει τρελάνει στις επανεκκινήσεις όταν λειτουργεί το wifi ή το wifi spot.

 

Έχω δοκιμάσει hard reset 2 φορές και format την sd αλλά επιμένει.

 

Αν συνδεθώ σε wifi δίκτυο με τον φορτιστή κουμπωμένο στο κινητό τότε δεν κάνει επανεκκινήσεις.:blink:

Link to comment
Share on other sites

Δεν ξέρω τι παίζει, αλλά τον τελευταίο μήνα μου χει κάνει κανά 2 επανεκκινήσεις μόνο του.

Επιπλέον, μετά την επανεκκίνηση ή όποτε το αποσυνδέω από τον υπολογιστή καθυστερεί να διαβάσει την sd και στο μενου μου εμφανιζει μονο όσες εφαρμογές είναι εγκατεστημένες στη συσκευη μεχρι να συνελθει...

Τέλος, δε μου εμφανιζει το τελευταιο διαστημα ειδοποιησεις για αναπαντητες κλήσεις επάνω στην οθόνη, στο μενου των ειδοποιήσεων.

 

Γενικά έχω θεματάκι όποτε το συνδέω στο πισί. Δεν έχω καταφέρει ποτέ να το συνδέσω με την επίσημη εφαρμογή της HTC, οπότε ό,τι θέλω να του περάσω από μουσική, το συγχρονίζω από το WMP. Τις περισσότερες φορές που το συνδέω, μου βγάζει ένα μήνυμα Runtime Error SMINST/BLservice. Κάνει πόση ώρα να το αναγνωρίσει ο WMP και μετά άλλη πόση ώρα η συσκευή να αναγνωρίσει στην εφαρμογή μουσικής τα κομμάτια που πέρασα.

 

Το πρόβλημα με το "Ειδήσεις και καιρός" λύθηκε, μέχρι στιγμής, από μόνο του :wacko:

Ξέρει κανένας τπτ τι παίζει;

Ας μη το κρύβουμε.

Διψάμε για ουρανό!

Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει κάποιος οδηγός για root οπουδήποτε σε ελληνικά ή αγγλικά? Γίνεται να το rootάρουμε?

Εδω εισαι

http://forum.xda-developers.com/htc-desire-c

hell was full so i came back. Forza scuderia ferrari forza valentino rossi

htc 3470 htc trophy htc desire x htc sensation HTC ONE m7 m8 m9 nougat ICE rom

htc mini hd ROM EΚΔΟΣΗ 3.50. ΒΥ ΝSOURM with cookiehome tab :respect

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Καλημέρα! Σήμερα το πρωί μου ήρθε μια αναβάθμιση για τη συσκευή. Δε συγκράτησα αριθμό. Έχω κάτσει και την κάνω τώρα. Ξέρει κανένας τι παίζει;

 

edit: μου γράφει ότι το τηλ αναβαθμίστηκε στην έκδοση 2.01.401.6. Ξέρουμε τπτ για αυτή την αναβάθμιση;

Edited by Mbokota

Ας μη το κρύβουμε.

Διψάμε για ουρανό!

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...
Καλημέρα! Σήμερα το πρωί μου ήρθε μια αναβάθμιση για τη συσκευή. Δε συγκράτησα αριθμό. Έχω κάτσει και την κάνω τώρα. Ξέρει κανένας τι παίζει;

 

edit: μου γράφει ότι το τηλ αναβαθμίστηκε στην έκδοση 2.01.401.6. Ξέρουμε τπτ για αυτή την αναβάθμιση;

σημερα την εκανα και λεει system enhancements εσυ εχεις δει καποια βελτιωση?

Link to comment
Share on other sites

σημερα την εκανα και λεει system enhancements εσυ εχεις δει καποια βελτιωση?

 

Ναι, είδα.

 

Για την ακρίβεια, η συσκευή άλλαξε συμπεριφορά.

Αν κατάλαβα καλά, η αναβάθμιση είχε να κάνει με τη διαχείριση της RAM. Η αλλαγή που είδα ήταν η εξής: το κινητό έγινε πιο smooth στην ανταπόκρισή του και έτρεχε καλύτερα ορισμένες πιο "βαριές" εφαρμογές (πχ Temple Run) που πριν έπρεπε να έχεις υπομονή...

Την αλλαγή την είδα και μέσω Clean Master, που στην εκκαθάριση RAM, ενώ πριν με την εκκαθάριση έμενε συνήθως ένα 54% κατειλημμένο, πλέον μένει συνήθως ένα 65%, αλλά οι εφαρμογές τρέχουν καλύτερα. Δυστυχώς, ομως, λόγω της αυξημένης διαχείρισης RAM, πέφτει πιο γρήγορα η στάθμη της μπαταρίας.

 

Δεν έχω προσέξει επίλυση του Bug που κατά τη φόρτιση δε μπορείς να σηκώσεις το κιν...

Ας μη το κρύβουμε.

Διψάμε για ουρανό!

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Καλησπέρα και από μένα.

 

Έχω το HTC Desire C, αλλά δεν μου έχει έρθει αναβάθμιση. Κάνω έλεγχο για αναβαθμίσεις, αλλά το κινητό λέει ότι δεν υπάρχουν. Πήρα και στην HTC και μου είπαν ότι η τελευταία έκδοση είναι η 2.00.111.3 (δηλ. αυτή που έχω!).

 

Γιατί την εμφάνισε σε εσάς; Μπορώ να την κατεβάσω από κάπου;

 

Ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

Γεια σας

 

Έχω ένα HTC Desire C εδώ και ένα χρόνο. Κολλάει πολύ ( είμαι άτομο που χρησιμοποιώ αρκετά το κινητό δοκιμάζω εφαρμογές, έχω πολλές εικόνες μέσα, πολλά τραγούδια κλπ. ). Έιχω κατεβάσει την εφαρμογή Clean master όταν το '' καθρίζω '' για αρκετή ώρα πάει καλά αλλά μετά αρχίζει πάλι και κολλάει. Κατέβασα και την εφαρμογή The cleaner (πολύ καλή εφαρμογή ) έχω δει βελτίωση ( αλλά έχω ελάχιστες εικόνες και ελάχιστες εφαρμογές ). Μήπως ξέρει κανείς κάποια εφαρμογή για να πηγαίνει το κινητό γρήγορα;

 

Ευχαριστώ :)

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας

 

Έχω ένα HTC Desire C εδώ και ένα χρόνο. Κολλάει πολύ ( είμαι άτομο που χρησιμοποιώ αρκετά το κινητό δοκιμάζω εφαρμογές, έχω πολλές εικόνες μέσα, πολλά τραγούδια κλπ. ). Έιχω κατεβάσει την εφαρμογή Clean master όταν το '' καθρίζω '' για αρκετή ώρα πάει καλά αλλά μετά αρχίζει πάλι και κολλάει. Κατέβασα και την εφαρμογή The cleaner (πολύ καλή εφαρμογή ) έχω δει βελτίωση ( αλλά έχω ελάχιστες εικόνες και ελάχιστες εφαρμογές ). Μήπως ξέρει κανείς κάποια εφαρμογή για να πηγαίνει το κινητό γρήγορα;

 

Ευχαριστώ :)

 

Χρησιμοποιούσα μέχρι πρότινος το Clean Master, αλλά την έχουν βαρύνει πάρα πολύ σαν εφαρμογή.

Την έχω σβήσει, και πλέον χρησιμοποιώ το AVG Cleaner για την cache, και την default εφαρμογή Διαχείριση εργασιών (Διαχείρ εγασ. τη λέει το κινητό, κατά το "χαμήλ μπατάρ"...) για να κλείνει τις εφαρμογές. ΠΡΟΣΟΧΗ: με τη διαχείριση εργασιών, αν πατήσεις το χι και τις κλείσει μαζικά, μπορεί να κλείσει και messaging εφαρμογές, όπως το Whatsapp. Οπότε αν είναι, πάτα να κλείσουν όλες (πάτα χι και μετά κάνε ανανέωση, και ξανα χι αν δεις μερικές άσχετες ακόμα ανοιχτές) και μετά ξανάνοιξε ό,τι χρειάζεσαι.

 

Επίσης, τσέκαρε αν είναι και καμιά εφαρμογή που δε χρειάζεσαι, και σβησ' την. Γενικά μη φορτώνεις τη συσκευή με πολλές εφαρμογές, γιατί αρκετές ανοίγουν ακόμα κι αν δεν τις πειράξεις, οπότε και φορτώνεται η RAM. Αν κάποιες τις χρειάζεσαι, περνα τις στην καρτα μνημης, αν σου δινουν την επιλογή, για να μη φορτώνεται η μνήμη του κινητού.

 

Κάνε μια δοκιμή με τη διαχείριση εργασιών της συσκευής, και μια εκκαθάριση της cache, και δες αν έχει διαφορά. Το μόνο κακό με το AVG Cleaner είναι ότι στην εφαρμογή του 9gag (δεν ξέρω αν το χρησιμοποιείς, αλλά το αναφέρω ενδεικτικά) δεν καθαρίζει πλήρως τους φακέλους, παρά μόνο την cache, γιατί η εφαρμογή έχει ένα κακό, να σώζει τα gags και στο φάκελο files, οπότε δεν τον πειράζει το Cleaner, κάτι που έκανε, όμως, το Clean Master σε ένα βαθμό.

Ας μη το κρύβουμε.

Διψάμε για ουρανό!

Link to comment
Share on other sites

Δοκίμασε και πες μου. Γενικά θέλει ψάξιμο με όλες αυτές τις συμβουλές για να είναι πιο γρήγορο το κινητό, ειδικά όταν έχει περιορισμένη RAM και μικρό επεξεργαστή.

Ας μη το κρύβουμε.

Διψάμε για ουρανό!

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Φίλε Mbokota δοκίμασα την εφαρμογή AVG cleaner την άλλη δεν την βρήκα ... Το κινητί μου πια πάει πολύ πιο γρήγορα μπορώ και δουλεύω τις εφαρμογές πιο εύκολα ... Ευχαριστώ πολύ την προτείνω σαν εφαρμογή :)
Link to comment
Share on other sites

Εννοεις το Διαχειρ εγασ; Δε θα τη βρεις στο play store, την έχει εγκατεστημενη η συσκευη, οπότε ψαχ τη στο μενού ;) Αν εχεις το μενου στα αγγλικα θα την λεει Task Manager. Για να σε βοηθήσω, το λογότυπο της εφαρμογής είναι ένα τσιπάκι. Εκεί μπορείς πατώντας το x να τις κλείσεις όλες μαζι όσες τρεχουν οι εφαρμογές, αλλά μπορείς και να κλείσεις όσες δε θες.

 

Με αυτες τις δύο κι εγώ σώθηκα. Ειλικρινά το Clean Master δεν αξίζει για τη συσκευή μας. Είναι πολύ βαρύ.

Ας μη το κρύβουμε.

Διψάμε για ουρανό!

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Όντως το clean master είναι πολύ βαρύ ... Την βρήκα την εφαρμογή ... Σε ευχαριστώ πολύ ... το κινητό μου πηγαίνει πολύ πιο γρήγορα τώρα χωρίς να μου σπάει τα νεύρα ;)
Link to comment
Share on other sites

  • 9 months later...

Καλησπέρα παιδιά.μια βοήθεια παρακαλώ οποίος μπορεί...

Πήγα να το κάνω root με μια εφαρμογή που είδα σε ένα βίντεο στο YouTube και από τότε έκλεισε κ δεν ξαναανοιξε ποτέ κανένα ίχνος ζωής!!μπορω να κάνω κάτι η όχι;;

Edited by gnikosr
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Καλησπέρα παιδιά.μια βοήθεια παρακαλώ οποίος μπορεί...

Πήγα να το κάνω root με μια εφαρμογή που είδα σε ένα βίντεο στο YouTube και από τότε έκλεισε κ δεν ξαναανοιξε ποτέ κανένα ίχνος ζωής!!μπορω να κάνω κάτι η όχι;;

 

 

Κανείς ρε παιδιά;;;

Link to comment
Share on other sites

Κανείς ρε παιδιά;;;

Δωσε περισσοτερες πληροφοριες ξεκλειδωσες τον bootloader? η απλα ειδες την εφαρμογη και την ετρεξες ? με ποια εφαρμογη δοκιμασες να το κανεις root?

Aν το βαλεις στην μπριζα δεν δειχνει κατι, ξερω οτι δεν εχει led ειδοποιησης δειχνει την μπαταρια στην οθονη να φορτιζει?

hell was full so i came back. Forza scuderia ferrari forza valentino rossi

htc 3470 htc trophy htc desire x htc sensation HTC ONE m7 m8 m9 nougat ICE rom

htc mini hd ROM EΚΔΟΣΗ 3.50. ΒΥ ΝSOURM with cookiehome tab :respect

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
Δωσε περισσοτερες πληροφοριες ξεκλειδωσες τον bootloader? η απλα ειδες την εφαρμογη και την ετρεξες ? με ποια εφαρμογη δοκιμασες να το κανεις root?

 

Aν το βαλεις στην μπριζα δεν δειχνει κατι, ξερω οτι δεν εχει led ειδοποιησης δειχνει την μπαταρια στην οθονη να φορτιζει?

 

 

Δεν τον είχα ξεκλειδώσει

Την εφαρμογή δεν θυμάμαι πως την έλεγαν

Δεν έχει κάποιο λαμπάκι.δεν κάνει τίποτε απόλυτος ούτε κιχ

Link to comment
Share on other sites

Δεν τον είχα ξεκλειδώσει

Την εφαρμογή δεν θυμάμαι πως την έλεγαν

Δεν έχει κάποιο λαμπάκι.δεν κάνει τίποτε απόλυτος ούτε κιχ

Γνωριζω οτι δεν εχει λαμπακι την ειχα την συσκευη ,αν υπαρχει εγγυηση στειλτο στο service μην κανεις καμια αναφορα για root πες οτι ξαφνικα εσβησε και δεν ξανα αναψε

μιλας με την htc η απο το τηλεφωνο η στο chat για το service http://www.htc.com/gr/support/

hell was full so i came back. Forza scuderia ferrari forza valentino rossi

htc 3470 htc trophy htc desire x htc sensation HTC ONE m7 m8 m9 nougat ICE rom

htc mini hd ROM EΚΔΟΣΗ 3.50. ΒΥ ΝSOURM with cookiehome tab :respect

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...